Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Vanemate plastdetailide originaaltooni taastamine ilma värvimiseta(stanged, liistud jne.) (Vastuseid: 21 | Vaatamisi: 4886)
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 24.07.11 19:15 Tsiteeri
Vanemate plastdetailide originaaltooni taastamine ilma värvimiseta(stanged, liistud jne.)



Olen AC foorumis pealkirjas mainitud teemadel põgusalt arvamusi lugenud, aga enamuses jõutakse ikkagi lõpuks värvimiseni välja :(. Kahjuks tahaks värvimist välistada ja loota ikkagi erinevatele kogemustele ja katsetustele selles vallas. Kohati pole loomulikult värvimine isegi võimalik.

Küsiks siis kõikidelt asjaga kokku puutuvatelt tarkadelt kogemusi ja arvamusi erinevatest võimalustest luitunud ja värvi kaotanud detailidele oma ligilähedast värvi tagasi saavutada. Kindlasti on igasugu lingid abiks, sest võimatu on ise kõigele otsa "sattuda". Googledamine on kah selline nii ja naa teema, kuna toote leidmine on teine kadalipp.

Olen ise katsetanud suhteliselt palju igasugu möginaid läbi aegade ja asi on lõppenud üldjuhul 0 lähedase tulemusega pikemas perspektiivis. Miks ma mainisin, et üldjuhul - jaekaubanduses ringi liikuvatest "spetsiaalselt selleks otstarbeks" mõeldud kraam, mis endale on kätte juhtunud, on täielik rämps. Kestab ainult ~24h või esimese leotuspesuni. Kindlasti pole ma sel alal kõige pädevam kodanik ja omal rahakotil kõige katsetamine on suhteliselt mõrvarlik tegevus :P.

Momendil on siis pikalt vaevanud vanemakooli masinate plastid, näide siin mida olen vist peaaegu kõigega üle tõmmanud ja mõni keemia on olukorda ka õige kergelt hullemaks teinud:

http://ufo.planet.ee/foorum/dsc_0402_r.jpg

Kõigile heade vihjete eest juba tänud ette. Need, kes ikkagi värvida soovitavad, võivad siin teemas vastamata jätta! :cool:

PS! Miks ma selle teema üldse tegin on ka kergelt see, et enda katsetused jõudsid ka mingi progressini, milles pole ma samuti veel kahjuks väga kindel, aga kõigist eelnevatest katsetustest on see tulemus peajagu üle ja täiesti juhusliku avastusena. Ehk siis kui tõesti keegi midagi pakkuda ei oska, siis äkki on minu katsetustest kellelegi teisele kasu.

See ja see detail on nüüdseks mingi nädalakese suutnud säilitada peale "töötlemist" tekkinud värvuse. Samuti pole väiksed vihmasahmakad ja leotuspesu tooni "hävitanud". Esmalt ei maini, mis selle töö ära tegi, kuna tahaks veel veidi aega näha, mis sellest jamast edasi saama hakkab :(.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 24.07.11 19:19 Tsiteeri


Leeklamp. :)

http://www.flekstrade.ee/media/catalog/product/cache/2/image/8b2ea601a4f9cc9ca3a67168ea81af1b/0/3/035931.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pprz
klubiliige



Registreerunud 01.10.02
Kasutaja on eemal


postitati 24.07.11 19:28 Tsiteeri


Kuumaõhupüstol toimib ABS-plastikust stangede puhul, proovitud :)


foto&videoteenused: sergeizjuganov.com / @zju / facebook
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 24.07.11 19:36 Tsiteeri


Kuumutamisel kipuvad plastetailid kahanema .
Teema hea ja jälgin põnevusega .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 24.07.11 19:39 Tsiteeri


See vahe ongi, et leek tõmbab ainult pinna siledaks, kuumapüstol kipub sügavamalt ka kuumutama, enne kui pinnal miskit toimuma hakkab. Samas kui väga ligi panna, siis ehk isegi toimib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mario81
huviline

Avatar


Registreerunud 28.01.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 24.07.11 20:00 Tsiteeri


Et leeklamp oleks hea? Selge.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 24.07.11 20:13 Tsiteeri


Enne pindade kuumutamist käige silikoonieemaldiga pinnad üle.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 24.07.11 20:29 Tsiteeri


Ma küll päris täpselt ei tea millest stanged tehtud on (tõenäoliselt on kasutusel erinevad materjalid) kuid ntx polüetüleen v polüvinüülkloriid on olemuselt läbipaistvalt valge, tumedamaid toone saadakse erinevate värvipigmentide lisamisel, neil, aga on kalduvus UV kiirguse mõjul lihtsalt ära pleekida. St väga head lahendust juba pleekinud detaili taastamiseks ei olegi. Eks selle kuumutamise ja leeklambiga põletamise mõte ongi uue värvipigmendi (tahmaosakeste) tekitamine.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 24.07.11 20:47 Tsiteeri


Teiseks halliks muutumise põhjuseks on kulumisel (pesud, muud nühkimised, lihtsalt ilmastikuolud jne) tekkinud pinnakaredus/hatusus. Selline pind ei läigi ju - pigem on selline sametine. Tuli sulatab selle jälle ühtlaseks siledaks kihiks. Nii palju ei tasu siiski kuuma anda, et juba uusi tahmaosakesi tekkima hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 24.07.11 20:51 Tsiteeri


Siin on paar aastat tagasi tehtud video kuumapuhuri kasutamisest tuhmunud stange taastamisel. Toimis ideaalselt ja tulemus on püsiv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 24.07.11 21:10 Tsiteeri


VW klubi foorumit tuuseldada siis seal on palju näiteid ja asi toimib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 24.07.11 22:23 Tsiteeri


Ukselinke proovisin kuumapuhuriga, aga ilmselt sai enne julgus otsa kui mingit tulemust oleks näha võinud :D. Ja kuna kapis seisavad tutikad ukselingid, siis viimase variandi tuhmumisel teen tõsisemaid loomkatseid :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kuko
huviline

Avatar


Registreerunud 04.09.08
Asukoht: Kesk eesti
Kasutaja on eemal


postitati 24.07.11 23:11 Tsiteeri


Väärt teema, endalgi vaja üle käia.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kristoff
huviline

Avatar


Registreerunud 03.11.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Tq & TSI

postitati 24.07.11 23:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Ukselinke proovisin kuumapuhuriga, aga ilmselt sai enne julgus otsa kui mingit tulemust oleks näha võinud :D. Ja kuna kapis seisavad tutikad ukselingid, siis viimase variandi tuhmumisel teen tõsisemaid loomkatseid :).

Tõsi, mingit tüüpi plastikul kuumapuhur tulemust ei anna. Ka selle samuse videos olnud punase auto luugi plastikliist/käepide ei allunud üldse töötlusele. See oli selline jäigem materjal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kuko
huviline

Avatar


Registreerunud 04.09.08
Asukoht: Kesk eesti
Kasutaja on eemal


postitati 25.07.11 11:33 Tsiteeri


Aga kps räägi siis mis sa tegid, et nii tumedaks said? :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 25.07.11 12:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kuko
Aga kps räägi siis mis sa tegid, et nii tumedaks said? :P

Ma teen veel nädalakese loomkatseid ja vaatan, ega mingeid kõrvalnähte pole, siis avalikustan kindlasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 25.07.11 16:56 Tsiteeri


Mina ilmselt prooviks kingaviksi.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 25.08.11 11:37 Tsiteeri


Täiendan omalt poolt loodud teemat. Tundub, et minu katsetused läksid luhta ja pean tunnistama, et tõesti plasti füüsiline sulatamine ehk siis pealispinna kerge "keetmine" on ainus ja parim moodus :(. Selle tegevusega tuleb ainult olla ülimalt täpne ja ettevaatlik, et liialt palju ei "keedaks". Ühtlase tulemuse saavutamiseks tuleb kõvasti vaeva näha - see on selge :).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 25.03.13 11:29 Tsiteeri
plastikosade värskendamine fööniga



Tere
Kevade lõhn juba õhus, aeg hakata autosid vaikselt soojaks hooajaks korda sättima.
Küsimus järgmine - mitmel korral on kõrva-silma jäänud soovitus mustad plastikosad, mis on päikse poolt pigem halliks muudetud, uuesti mustaks muuta fööniga.
Küsimus - kui kuumalt seda teha ja kas kuidagi peaks kaistma kereplekki/ värvi seal kõrval (ukse- ja stangeliistude puhul)?
Föön olemas, pigimatte olen paigaldanud eduklat sellega.


***
Edit by Black: liitsin varasema samasisulisega. Loe ka ülaltpoolt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sadguy
huviline

Avatar


Registreerunud 16.03.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe, 9-5 T, Octavia

postitati 25.03.13 19:01 Tsiteeri


Kui tegema hakkad, siis näed ise, millal on hea. Ta muudab värvi suht järsku tumedaks. Ja föön tuleb hoida lähedal, u. 1-2 cm. Kui värv tumedaks muutud, siis liigu kiirelt edasi, et plasti keema ei ajaks.
Ühesõnaga, alusta kaugelt, liigu lähemale ja näed ise, kuidas ja millal on hea.


Kui pöörata vasakus kurvis paremale, siis näeb rohkem loodust.

Sõidukite poleerimine, vahatamine ja muud iluteenused Pärnus. Meguiar´s toodete müük.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
alts20
huviline



Registreerunud 28.09.05
Asukoht: Jõgeva-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 25.03.13 23:44 Tsiteeri


http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=77&t=38918


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
DexXxter
huviline

Avatar


Registreerunud 11.12.11
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe typ85

postitati 27.03.13 14:11 Tsiteeri


Proovige pähklivõid ju :D

http://www.youtube.com/watch?v=Ahum5cvLyXM


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.9% - SQL: 51.1%]