Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Millist haagist osta? (Vastuseid: 16 | Vaatamisi: 5054)
audi801
huviline



Registreerunud 20.10.09
Asukoht: a100 2,3 Q avant; a80 1,6 avant; a80 1,8
Kasutaja on eemal


postitati 21.01.10 11:40 Tsiteeri
Millist haagist osta?



Plaanis maalt kuivi lõhutud küttepuid vedada linna, ca 100km. Seda siis mitmeid kordi aastas.
Teinekord vaja ka ehitusplaate jms vedada. Ehitusplaadid tavaliselt mõõtmetes 270*125cm.
Mainin ära ka hetke sõiduriista: audi 80 1,8S 66kw.

Millist haagist osta soovitud toiminguteks?

Hetkel jäi silma selline:
http://www.bestnet.ee/index.php?id=4&gid=1&pid=19


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kella4
huviline



Registreerunud 10.10.07
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 21.01.10 13:12 Tsiteeri


Mina soovitaks Tiki treilerite asemel vaadata Respo poole. Puhtalt sellepärast, et koormakinnitusaasad on põranda sees ! Need Tiki seinte küljes olevad on ikka täielik s**t. Kasutades tundub Tiki Respo kõrval suht turukana. Pakuks välja sellise:

http://www.respo.ee/est/haagised.php?leht=tootegrupid&id=1&mudel_id=234

Porte kõrguse valid ise, juurde soovitaks võtta täiskummist rattaga tiisli tugiratta (kui koorem on õieti paigutatud, on võimalik koormaga käru auto küljest olematu vaevaga ära võtta) ja tugevdatud tagaluugi (luugi sisse pannakse u 20mm vineer). Kui võimalik siis need tagaluugi kinnitused kah külgede külge panna.

Miks soovitan hoopis kallimat varianti ? Sest korralik haagis on ühekordne väljaminek, ning hoolduskulud peaaegu puuduvad (kumme tuleb ehk osta). Kestab seni, kuni raud füüsiliselt läbi mädaneb ja ülevaatuselt enam läbi ei saa. Ülevaatusel ja kindlustusel vahet pole mõõtudes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 21.01.10 13:17 Tsiteeri


Mina kiidaks samuti Respo Haagiseid, kuna enamus Respo haagistel on torsioon sild aga tikil tavaline tala, seega Respo kärud tunduvalt vähem kargavad auto taga.

Edit: hakkasin siin mõtlema... Torsiooni paigaldasime vaid suurematele haagistele. Kerghaagistel oli ikka lehtvedrudel sild. Aga kargamise teema... vend rääkis, et torsioon kargab rohkem auto taga, aga ise mõtlesin tiki vs respo vahet nii, et respo käru on lihtsalt raskem ja püsib stabiilsemalt taga äkki!?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
audi801
huviline



Registreerunud 20.10.09
Asukoht: a100 2,3 Q avant; a80 1,6 avant; a80 1,8
Kasutaja on eemal


postitati 21.01.10 14:01 Tsiteeri


Palju haagise kindlustus maksab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 21.01.10 14:39 Tsiteeri


Meil ka Respod kasutusel juba üle 5 aasta ja hea kvaliteet neil minu arust.

Pealegi peaks jaanuaris Respol -30% ale olema...kui on. :-D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Germo
huviline



Registreerunud 22.02.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B8

postitati 21.01.10 14:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi801
Palju haagise kindlustus maksab?

Mul maksis aasta 122.-
Riskikoefitsient 0.50 ja Järvamaa.

Käru ostes mõtle kindlasti üle, kui tihti sul nii pikka vaja on (lühemaga lihtsam manööverdada). Mul kasti sisemõõt 1.95x1.25 ja eduliselt olen vedanud 2,6m kipsplaate lastes esimese serva kastil alla. Ise olen respo käruga väga rahul :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kella4
huviline



Registreerunud 10.10.07
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 21.01.10 15:23 Tsiteeri


Mina olen 2 aastat ringi vuranud üheteljelise käruga, kasti sisemõõtudega 3.5x1.5m, portekõrgendused ja ülikõrge vann katuseks. Käru on autost (A6) tublisti laiem, kõrgem ja pikem ja sellise jutu peale, et väikese käruga on kergem manööverdada on küll BS minu arust. Sõitsin vahel ka ühe väikese Tikiga, mis oli nii kitsas ja madal, et sirgelt sõites ei näinud käru ühestki aknast ega peeglist - kuidas sellisega manööverdada saab:o ? Kui palju on sellseid kohti, kuhu mahub 1.25m siselaiuse kastiga käru ja 1.5m ei mahu? Pikkus erineb rohkemgi kuid ka see ei ole määrav. 3.5m kastiga käruga saab pika tiisli töttu isegi rooli lõppu keerata ja rahulikult ümberpöördeid teha, väikestel kärudel läheb käru nurk vastu auto oma (või siis tiisli abiratas). Niiet ärge kartke suurt käru !!!

Teine jutt on muidugi hoiustamise võimalused, kuhu suurem ei pruugi mahtuda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 21.01.10 16:31 Tsiteeri


Meil majapidamises tiki, see sobib kõige paremini vaatamiseks. Vedades 500 kg koormat õigesti paigutatult paindus sillatala läbi, tugirattas painutab lubatud koormaga maha toetades tiisli ära jne. Koorma kinnitused porteküljes, kui õhukest lehtmaterjali vead või mõnda üksikut pikemat kaigast nii et ported peavad lahti olema siis koormat kinni ei saa. Loomulikult võta suurem kuna sa ostad käru ju selleks et teda rohkem kui kord kasutada. Suuremal käule saad ka sama koguse puid laduda aga koorem jääb madalam ja mugavam kinnitada mis on pikka veo juures oluline.


Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 21.01.10 16:35 Tsiteeri


Kuna ise kasutan ka haagist tihti, siis võtaks ka sõna. Mul on Tiki käru. On selline suht plekine ja kolisev. Puude vedamiseks portekõrgendused, mis ise on ka sellised plekised ja kolisevad kõvasti, lisaks on teravate äärtega ja ilma kinnasteta tõstes võib näppudest ilma jääda. Olen vaadanud teiste meeste Respo haagiseid, on palju tugevama ehitusega ja kaubanduslik välimus kah parem. Ei teagi, miks Tiki ostsin, edaspidi ostaks Respo; samas Tiki pole lagunenud kah veel mitte kusagilt.
Teglikult arvan, et käru on käru, peaasi, et konksu otsas järel tuleb ja asjad peale mahuvad - mõõtude valik on olulisem kui margi valik.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 21.01.10 17:28 Tsiteeri


Lihtsalt mõtlemisainet :)

Kui kavatsed vedada kergeid asju ja palju, siis madala käruga pole Sul midagi teha nagu ka kasutaja real1 mainis. Nagu koorma kõrgus on äärest ülespoole ja miilits, kes norida tahab, seda ka näeb siis oled omadega puuksus. Sellest lähtuvalt vaata rahakotti ja mõtle, kas võtad kõrgendatud äärtega asja või ostad klaasfiibrist katte peale. Tenti ei soovita, sest tuuletakistus tapab Su viimased kapoti all olevad kilowatid ära.
Kuna Sa olid ka näidiseks pannud mingi orienteeruva hinnaga asja juba ette, siis vaevalt need soovitused Sulle eriti valikuvarianti jätavad. Mina siis tegin selle triki, et Tiki c265l vanem mudel ja mitte üks valikutest vaid mõlemad koos, ehk siis kõrgendatud poordiäärte ja "plastkattega". Saigi just sellepärast valitud, et ei tassi metallplaate, mis iial ei lähe üle käru ääre. Respo oleks selles konfis veidi hinna poolest paljuks jäänud arvestades minu vajadusi :D. Pildilink võrdluseks, et oleks mille üle mõtiskleda ja hinda kokku kalkullida...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audi801
huviline



Registreerunud 20.10.09
Asukoht: a100 2,3 Q avant; a80 1,6 avant; a80 1,8
Kasutaja on eemal


postitati 22.01.10 09:07 Tsiteeri


Uurin siis respo haagiseid.
Palju on 3m x 1,5m kasti sisemõõtmetega haagise välismõõtmed? Kas 2,5m laiast garaazi uksest sisse mahub?
Kas haagist võib ka väljas vihmakäes hoida, või soovitav garaazis kuivas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lehys
huviline

Avatar


Registreerunud 31.05.08
Asukoht: Keila
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra Leon Sportstourer

postitati 22.01.10 09:22 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audi801
Uurin siis respo haagiseid.
Palju on 3m x 1,5m kasti sisemõõtmetega haagise välismõõtmed? Kas 2,5m laiast garaazi uksest sisse mahub?
Kas haagist võib ka väljas vihmakäes hoida, või soovitav garaazis kuivas?
Arvesta kuskil 40 cm lisaks,ega juhtu seal väljas olemisega midagi erilist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
j2mis
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.07
Asukoht: Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C5, B5, Zafira A

postitati 22.01.10 09:25 Tsiteeri


Pika peale paisub põhi ainult ülesse. Pole see veekindel vineer nii veekindel midagi. Soovitav oleks ikka vähemalt katuse all hoida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 22.01.10 09:56 Tsiteeri


Kasuks tuleb veel ka teadmine, et kast laiusega 1,25 on suht kitsas, raske on tagurdada, mõlemast peeglist korraga käru ei pruugigi näha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kella4
huviline



Registreerunud 10.10.07
Asukoht: Põlva
Kasutaja on eemal


postitati 22.01.10 10:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Meil majapidamises tiki, see sobib kõige paremini vaatamiseks. Vedades 500 kg koormat õigesti paigutatult paindus sillatala läbi, tugirattas painutab lubatud koormaga maha toetades tiisli ära jne.


Vägev:D. Minu käru kaalub koos portekõrgenduste, tagavararatta ja 1.25m kõrguse vanniga 390kg ja murutraktor selle peal u. 560kg, vahel lisaks ka trimmer ja saag koos nänniga. Nii 2 aastat ja käru nagu uus !

Arvan, et nõrgim koht raskete veoste juures pole mitte käru vaid auto konks, sidur, isegi kere (meil üks tüüp vedas vana Passatiga Venemaalt bensiini ja Passatil kerepaneelide ja uste vahed üha suurenesid...).

Suurematel kärudel on kinnitusaasad põrandas suurema tõmbetugevusega !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 22.01.10 10:38 Tsiteeri


Küsijal on profiil täitmata-ei tea kus ta asub...kuid Respot toodetakse Tõrvandil ja seal saab neid igat pidi mõõta ja uurida. Omanik on ka suht tore inimene-olen vestelnud temaga aastaid tagasi.Kindlasti ta vastaks su küsimustele kõige paremini.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 22.01.10 14:03 Tsiteeri


Kella4, see va passati vend vaevalt, et täismassi registreerimistunnistusel jälgis kunagi. Köik rendikärud ongi selletöttu juba läbi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 45.9% - SQL: 54.1%]