Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A8 esistange lumes pooleks - mis teha (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 2495)
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 04.01.10 09:12 Tsiteeri
A8 esistange lumes pooleks - mis teha



Hommikust,
Minu esimene teema siis. Autoks A8 94' ning juhtuski siis eile õhtul selline tore lugu, et parkimiskohalt tagurdades ära sõites jäi esistange pea-aegu kahes tükis maha. Lumi osutus paksuks külmunud jääks kuid rattad vajusid ilusasti kõrvalt läbi ja nii ta siis nina vastu jääd end maha tõmbas.

Remonditöökojas pakuti, et sulatavad ta uuesti kokku ning värvivad 3000 eest ära. Kas see hind tundub normaalne või oleks parem juba uus pamper panna? Netist esialgu palju ei leidud, aga siin pakutakse lausa 1750.- eest:
http://www.gup-tuning.ee/?CarManufacturerId=2&carmodel=391&ProductsId=5539&com=1
Muidugi paigaldamise tööraha tuleks juurde ja võibolla midagi veel - oleneb kas pamper murdudes midagi veel ära lõhkus.

tänud!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 04.01.10 09:20 Tsiteeri


Loomulikult ei tasu rääkida A8 hinna hoidmisest, sest A8 on teinud jubeda hinnalanguse kuid siiski- iga sellise kahtlase tuuningjupi lisamine tegelikkuses kahandab võrreldes originaalkorras isendiga, auto hinda. Loomulikult ei saa ka võrrelde selle tuuningstange kvaliteeti ja vastupidavust originaalstangega, originaal on kordades tugevam ja andestab ka kerged lumevalli sõitmised, vastupidiselt eelmainituga.

Minu soovitus on, et leiaksid kasutatud originaalstange ja laseksid selle üle värvida ja enda autole sobitada- D2 kerega A8 on küllalt laialt levinud, kuid ilmselt ideaalkorras stange leidmine pole väga kerge.

Muidugi ei ole ka halb variant stange taastamine aga nagu ka eelpool mainisin, siis iga pisemgi lumevalli sõitmine võib tähendada stange remonti vastupidiselt originaalkonditsioonis stangega.


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 04.01.10 09:29 Tsiteeri


Plastikkeevitus jätab plastiku sisse mikropraod, kuhu niiskus satub ja jäätudes värvile kahju teeb. Testitud, proovitud. Väiksemaid asju kannatab teha aga kui pooleks, siis seda ma ei teeks iial.

Odavate klaasplast stangedega arvesta, et nendel pole kunagi kinnitusi ning sobivust ei tea enne, kui reaalset isendit proovitud. Täiesti tavaline, et stange on kõver või suurem-väiksem. Kui tahad ikka seda teed minna, siis lepi tarnijaga kokku paigaldushind ning et nemad vastutaks vajadusel asja paikasaamise, kinnituste tegemiste eest. Muidu on tavaline, et poola-läti stangedega maksad asja normaalse ettesaamise eest 3x rohkem kui toorik ise.

Mina teeks nii, nagu Jaakk juba ütles- sebi uus originaal ja sa pääsed kõige lihtsamalt. Pluss A8 jääb ikka A8 nägu :)


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 04.01.10 09:54 Tsiteeri


Ise hakkasin ka oletama, et selline tuuningstange vast pole just kõige paremast materjalist ja pagan teab kuda tegelikult kinnitamise ja sobitamisega läheb.

Muidu pooleks oli stange nii, et ülemine riba oli veel koos, aga altpoolt jah pikk lõhe ülevalt alla sees. Lisaks põhja poolt üks tükk täitsa väljas ka. Parem nurk oli masina küljes kinni aga vasakult täiesti lahti. Põhjakaitse esimene äär ka rippus. Tõmbasime ta kiiruga paari rihmaga kokku vastu masinat ja ettevaatlikult sõites õnneks muid hädasid ei täheldanud.

Tundub et hetkel lasen ta ikkagi 3k eest ära taastada - saab auto kätte ja eks siis tulevikus vaata mis saab. Kui hakkab pragunema või värv riknema on siiski veidi rohkem aega kuskilt normaalne originaalstange leida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 04.01.10 10:03 Tsiteeri


Ma usun, et see on mõistlik lahendus arvestades, et kõige visuaalsem osa tundub su jutujärgi korras olevat. See, mis seal põhja-all toimub ja alumises osas, pole nii nähtav. Eriti kui auto tumedat värvi ka juhtub olema.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 04.01.10 10:38 Tsiteeri


Oled uurinud, palju kasutatud stange eest küsitakse?


Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 04.01.10 13:09 Tsiteeri


Kuna asi alles eile juhtus, siis pole jõudnud varuosa müüjatelt hetkel uurida. Aga nii palju kui ma siin erinevaid allikaid ja fooumit kaevanud olen, siis nii 2k kanti see jääb. Kui juurde arvestada, et värvimine ja tööraha ka veel läheks, siis tuleks kokku kallim ikka.

Kui vastupidavad muidu sulatamise teel taastatud stanged ise tavaliselt on? Kujutan ette jah, et värv võib õrnem olla ning veidi varem kuluda, aga kas keevituskoht on ülejäänud stangest ikka tunduvalt nõrgem, et võib näiteks järgmisel talvel ka pehmemas hanges järele anda?

PS. Tänud ka kes vastata viitsisid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
cilaper
huviline



Registreerunud 16.06.07
Kasutaja on eemal

Auto: C5q

postitati 04.01.10 13:13 Tsiteeri


Osta kohe korralik kasutatud stange. Tuleb kokkuvõttes odavam, kui mitu korda jamada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jaakk
huviline

Avatar


Registreerunud 23.07.07
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Bmw 525i -2007, sedaan

postitati 04.01.10 13:23 Tsiteeri


Kui sa 2000 kr eest saad väga heas korras stange (ilma sügavate kriimude ja mõradeta), siis pole midagi mõelda- ikka originaal stange võtta.
Oleneb taastamisest- mõned panevad tõmbneetidega metalli sisse ja siis sulatavad kinni, idee poolest peaks jääma tugev aga vibratsioon ja mehaanilised muljumised annavad kohe tunda.


Tsitaat:
Algselt postitas: McWill
Kuna asi alles eile juhtus, siis pole jõudnud varuosa müüjatelt hetkel uurida. Aga nii palju kui ma siin erinevaid allikaid ja fooumit kaevanud olen, siis nii 2k kanti see jääb. Kui juurde arvestada, et värvimine ja tööraha ka veel läheks, siis tuleks kokku kallim ikka.

Kui vastupidavad muidu sulatamise teel taastatud stanged ise tavaliselt on? Kujutan ette jah, et värv võib õrnem olla ning veidi varem kuluda, aga kas keevituskoht on ülejäänud stangest ikka tunduvalt nõrgem, et võib näiteks järgmisel talvel ka pehmemas hanges järele anda?

PS. Tänud ka kes vastata viitsisid.



Audi kohta aga niipalju, et nendega sõidavad maalt pärit inimesed, eriti Tartust ja sealt kandist pärit. Ma ei tea, mis fenomen see on, aga põlistallinlased audisid ei osta.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Martinez
huviline

Avatar


Registreerunud 22.09.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B5 1.8TQ, Passat B7, DL 1000

postitati 04.01.10 14:42 Tsiteeri


Ole mees ja näita mulle kust Sa saad (mulle) korraliku terve a8 esistange 2000 eest ja ma teen Sulle kasti õlut välja!

D2 esistanged on puhas defitsiit ja hinnad 5-7k vahel.

Lugupidamisega,
Martin


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 04.01.10 15:00 Tsiteeri


See stange kipub ka suvisel ajal näiteks madalama äärekivi taha ennast kapitaalselt kinni haakima ja tagurdamisel puruks minema. Mina endaoma lasin taastada, mälu järgi midagi sinnasamasse hinnaklassi oli (5000 eeki). Kasutatud stange leidmine polnud mõne aasta eest üldse lihtne ja maksis rohkem.
Praegu jäi silma selline stange nahk


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 04.01.10 15:08 Tsiteeri


Kasutaja seitsmene, kuda su remonditud stange muidu vastu peab seni? Ehk viitsid vähe pikemalt jutustada mis juhtus ja kuda praegu olukord on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 04.01.10 15:18 Tsiteeri


Peab vastu hästi, narmendas muidu samamoodi, kui sinu oma. Alumine pika iluvõre äär tolknes ikka vastu maad. Olen kogemata märkamata jätnud teepeal lebava "kilpkonna", sinna vastu sõites stange ära ei lagunenud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Cari
huviline

Avatar


Registreerunud 23.08.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6

postitati 04.01.10 15:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Martinez
Ole mees ja näita mulle kust Sa saad (mulle) korraliku terve a8 esistange ja ma teen Sulle kasti õlut välja!

D2 esistanged on puhast defitsiit ja hinnad 5-7k vahel.

Lugupidamisega,
Martin


Olen eelkõnelejaga nõus. Endal läks see alumine 'naerusuu' iluvõre jalutama. Originaal jupp on midagi 2k kanti ja ei ole siiani seda ka järelturult leidnud (ja aasta pole juba enam otsinud kah)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
altz1
huviline



Registreerunud 13.03.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: V8tt

postitati 07.01.10 15:40 Tsiteeri


Kas teist keegi uuematüübi (facelift) 99-02, a8 stanget ei taha ette panna? - Jah jääb küll umbes sentimeetrine/pooleteisene vahe stange ja kapoti iluvõre vahele, kuid vähemalt musta auto puhul polnud seda absoluutselt näha. Minul üks selline korralik stange pakkuda...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 07.01.10 15:45 Tsiteeri


Musta värvi siis jah?
Enda masina peaks küll homme kokkulapitult kätte saama ja mul vaja pole, aga kirjutatu põhjal paistab see suht nõutud kaup olevat. Nii et saad vast ruttu lahti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arsi
huviline

Avatar


Registreerunud 09.02.06
Asukoht: Lasila/ Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi v8 3,6 aut.91, Audi V8 3,6 aut 89, Opel vectra B 1,8 Kia ceed gt line 2016. Subaru legacy

postitati 07.01.10 17:51 Tsiteeri


Nuta või naera aga lapitud stange püsima ei jää . Paar aastat tagasi lasin enda auto üle värvida ja siis lapiti ka tagumise stange külg ära . Vaevu pool aastat hiljem tekkis juba värvi sisse mõra, mis nüütseks on juba päris suur .


;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
McWill
huviline

Avatar


Registreerunud 28.12.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D2 1999, 4.2L

postitati 08.01.10 19:29 Tsiteeri


Noh igatahes sain masina kätte ja vähemalt silma järgi on küll välimus väga kena. Läigib veidi rohkem kui enne - eks värske värv on muidugi värske värv ka. Nüüd vaid pöialt hoida et püsiks ka!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.0% - SQL: 53.0%]