Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Tr22nsmees (Vastuseid: 23 | Vaatamisi: 8040)
*Andu*
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Civic type-R

postitati 01.12.09 11:46
Tr22nsmees



Alustame sellest et kõigil inimestel, kes vähegi hoolib oma autost või soovib tegemst teha sellise inimesega nagu seda on Tr22nsmees, siis soovitan kauge kaarega eemale hoida. Inimene ei suuda vastutada asjade eest, mille üle on ta võtnud endale kohuse seda teha!
Kogu see jama algas sellest teemast:
http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=13&t=22610
Pakkusin talle enda sõidukit, milleks on honda civic type-r. Lauri oli antud autost huvitatud ja nii me asjad kokku leppisime järgmistel tingimustel:
*auto eest kannatakse hoolt ning tehakse hooldused. Tüüpvead nagu nt roolilatt ja sellised asjad lähevad pooleks tegemisele, kui peaksid katki minema.
*saan auto tagasi, millal ise tahan, andes teada sellest enne kuu lõppu, et rentik saaks oma kinni makstud aja ära sõita.
*makse laekuvad alati hiljemalt enne 10. kuupäeva.
*kõik rendi ajal tekkinud vead hüvitatakse
Need olid põhi tingimused, mis paika panime.
Andsin siis auto üle 2. kuupäeval ning ta andis mulle ka 2500.- ära(tulin inimesele vastu ja andsin auto varem kätte, kuigi tal polnud kõike raha koos) ja lubas teise osa kindlasti enne 10. ära anda. Kõik oli ilus ja kena, kuni kätte jõudis 10. kuupäev aga mida polnud oli raha. Küsimuse peale, kus raha on, tuli vastuseks, et kandis naise arve pealt ja raha peaks kindlasti kohale tulema päeva jooksul. Mida aga õhtu lõpuks ei olnud, oli teine osa rahast. Siis ei võtnud kutt mõned päevad telefoni vastu ning alles mõned päevad hiljem saatis SMS, et ta oli tartus ja polnud asjade üle kontrolli ning kandis ise raha üle. Peale selle SMS laekumist oli tõesti raha üle aga nii 4 või 5 päeva hiljem kui lubati! Point oli selles, et ma pidin sie oma raha taga ajama ja vaeva nägema, et kontakti saada antud tegelasega!
Ok, see selleks. See on selle asja juures kõige väiksem jama. Järgmine asi oli selles, et nägin, kuidas autos tehakse suitsu ning peale seda palusin, et seda enam seal ei tehtakse. Sain vastuseks, et asi on korda aetud ning enam ei tehta. Kuid juba järgmine päev sain sõpradelt teada, et tehakse ikka. Aga kuna oma silmaga polnud näinud, siis ei hakanud teemat tegema. Mõned päevad siis hiljem sõidan mööda vabadus pst. ja näen, et eespool sõidab minu auto ja järsku ilmub küljeaknast välja suits. Siis läks mul silmade ees mustaks, tõmbasin kõrvale ning palusin viisakalt suist KOHESELT välja visata, mida ka loomulikult tehti. Krt, oli ju jutt, et autos ei tehta suitsu! Peale seda tegin suurema kisa ning saime kokkuleppele, et autole tehakse täis-keemiline puhastus, enne kui minu kätte tagasi tuleb kuigi ma selle üle väga õnnelik polnud, et ikka edasi tehakse kuid tulin heast tahtest inimstele vastu. Möödus siis sellest jamast ka paar päeva ning tuli kiri koju, kus sees oli valesti parkimise trahv. Ja tund aega hiljem tuli politseist kõne, et teie autoga on statoilist varastatud 10L bensiini. Selle peale helistasin kohe ja uurisin mis teema on. Lubas kiiremas korras uurida, miks ja kuidas selline asi juhtus. Ainuke asi mida jälle ei tulnud, oli kõne Tr22nsmehelt. Järjekordselt pidin ise olema nagu pind perses, et asjad üldse kuhugi poole liiguks ja et üldse ma ise teaks, mis toimub. Tuli siis kätte see päev, kui pidime minema uurija juurde asja lahendama. Seal saime õnneks enamvähem asjad joonde. Hakkasin siis väljuma kuid enne kui sain välisuksest välja minna, tuli minu juurde mingi kolmas isik(keda ta teadis) ja andis mulle mingi numbri, kuhu pidin helistama ja oma auto võtmed küsima. olin ma natukene segaduses sellest ja küsisin siis, miks mu auto võtmed on mingi venna käes, kes istub trellide taga. Mõlema suust tuli mingi häma ajamine, et aeti kellegagi segamini ja politsei viis kellegi auto juurest kainenema ning see kutt võttis kogemata auto võtmed kaasa. Natukese aja pärast küsisin aga valvelauas olnud inimese käest, et miks see inimene trellide taga on ja tema lausus, et narkojoobe pärast. Peale seda viskas mul üle ning ütlesin, et ma tahan oma autot kohe tagasi ja muu mind ei huvita.
Helistasin siis paarile tuttavale, et antud isik trellide tagant rutemini välja saada ning oma auto võtmed kiiremini kätte saada. Paari tunni pärast oli kutt väljas ning võtmed minu käes. Läksime siis uato juurde ja see vaade, mis mind tabas, kui auto nägin, oli ausalt öeldes kohutav.
Tõin ma siis auto koju pimedas ning järgmine päev valges hakkasin üle vaatama, mis ära lõhutud on ning sain sellise nimekirja:
*mõlemad esiehvid munas+ühe veljega äärekivis käidud
*kapotikinnitus katki-on üritatud midagi keevitusega parandada aga suht sitalt
*esimesed pidurid olid pmst pilbasteks sõidetud(kui auto andsin, olid kettad kulunud ning ka mainisin seda-lubati esimese asjana ära vahetada)
*esisillas oli amort lahti(ning kolises iga muhu ja lohu peale ikka väga jubedalt) ning mõlemad amordipadjad läbi(kui andsin oli üks padi läbi, mis lubati samuti ära vahetada esimesel võimalusel)+põhiline on see, et rentik oli selle kolina ja munas rehvidega isegi soomes ära käinud ning oma jutu järgi kiirteedel ka 160km/h lennanud. Noo tra, kus on mõistus ikka niimoodi käituda ja teha +üks stabikaots
*tagastange oli puruks-jutu järgi oli keegi otsa tagurdanud ja pidi kindlustusest uue saama.Kuigi selles ma juba kahtlen.
*summuti samuti mõlkis
*mõned päevad tagasi esilisa ära võttes, avastasin ka, et esimene stange on puruks sõidetud
*salongis oli käigukangi ümber asuv kumm puruks tehtud
*terve salong oli ära hooratud ning esiistmed olid plekke täis+autos olid igasugused õllepudelid ning isegi mingi venna pong(asjandus, millega kanepit teha) või kuidas iganes seda nimetatakse.

Tegin siis nimekirja, mis katki on ning otsisin kõige odavamad hinnad, ning olin ka nõus ise kõik jupid ära vahetama, et võimalikult väike raha tuleks. Kokku soovisin saada 2x kasutatud lamellid+täis keemline slaongipuhastus ning ~2500.- muude katki tehtud juppide jaoks.
Algselt oli Tr22nsmees sellega nõus ning mainis, et rentik annab talle lähipäevade jooksul raha ära ning saame ka meie oma asjad joonde. Möödus siis mõni aeg, keegi midagi mulle maininud ega teavitanud ei olnud ja küsisin siis ise, et kaugel rahad on., vastuseks nagu ikka, et kohe saab raha ja võtab minuga reedel kindlasti ise ühendust, isegi siis kui raha ei saanud. Jõudis siis kätte nüüdsest eelmine reede(27.11) ning mida ei tulnud, oli kõne. Proovisin siis ise helistada ja uurida, mis seis on kuid seekord isegi ei võtnud keegi telefoni. Ja telefonile mitte vastamine kestis kuni tänase õhtuni kui sain sõnumi(jah, just SMS, kuna kutt isegi ei vaevu minuga telefoni teel rääkima), kus sisuks oli, et võtan sinuga ise ühendust, kui rahad käes. Saatsin siis selle peale vastu, et ma olen piisavalt kaua oodanud ja homsest peavad talverehvid all olema, et mis saab. Sooviks oma raha saada 2 päeva jooksul, kuna mina ei ole kohustatud kellegi kolmanda isiku järgi ootama ja see on sinu asi mulle asjad hüvitada. Selle peale sain mõne aja pärast vastuse(sõnastus pole 1:1-le) :
Kas minu asi on sulle su esirehvid ja pidurid hüvitada arvestades seda, et auto oli minu käes ainult kuu aega. Ei näe vajalikuks enda rahade eest parandada teiste inimeste autosi. Ootame ja LOODAME, et rentik maksab raha ära. Terv.Tr22nsmees
Selle peale saatsin ka mina sõnumi, kus üritasin seletada, et mina pole neid asju ära lõhkunud ning auto oli sinu vastutusel ja mind ei huvita, et rentik ei maksa rahasi sulle! Sellele sms ma vastust pole saanud.
Asja teeb veel hullemaks see, et see auto on ka punases nimekirjas, kuna mingid narkoga seotud tegelased sõitsid ringi sellega!
Minu jaoks arusaamatu, kuidas selline "autoärikas" kellel on suht puhas taust, on nõus oma mainet rikkuma sellise summa pärast(minu jaoks suur summa aga temale ei tundu küll suur summa olevat, kui tahab kuni 10 000.- kuumaksega autosi üle võtta) on nõus oma mainet määrima!
Lisa: Täna hommikul tuli mulle uuesti SMS Tr22nsmehe poolt, kus oli kirjas: Nojah, sellega on nüüd kõik öeldud. Ära rohkem oma probleemiga minu poole pöördu.
Päikest, Tr22nsmees.



Tuli pikk jutt ja mõned asjad võivad paari päevaga nihkes olla aga loodan, et nii mõnigi säästab oman ärve ja hoiab sellest tegelasest eemale. Mul ei olnud plaanis ega tahtmist kellegi peale kaebama tulla aga kui nii ülbelt ja ükskõikselt suhtutakse teise inimese varasse, siis ei jää mul muud üle.
NB! Ole meheks, võta telefon kätte, küsi konto number, kanna see raha ära ning ma olen nõus selle postituse kustutama ning kogu selle asja endapoolt unustama. Jääb sinu nimi puhas ja saan mina oma auto korda!
BTW, kui sa ei viitsi rehve ega keemilist sebida, olen nõus ~4250.- ja võime asja unustada!

Pole küll otseselt audiclub-ga seotud aga arvan, et ka Teil on õigus teada, kellega tegu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 01.12.09 14:38


Selliste inimestega unusta kohe ära nö. hea inimese mängimine!
Kui sul ikka on vastavad lepingud ja kokkulepped siis kogu need kokku, lisa nendele paberitele lõhutud auto kulud ja sammu otsejoones vastavasse kohta, kus sind aidatakse. Päikest ja kena päeva võib ta siis soovida juba kellelegi teisele ;)

Selliste asjadega tasub olla ÜLIMALT ettevaatlik. Siit jutust kumas läbi lonkav "bisnis-plan",et tema rendib sinult ja siis rendib sinu auto edasi komandatele isikutele. Kas see oli ka teie lepingus lubatud tegevus?
Noh, on kuidas on, tema vastutab vastavalt lepingule.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 01.12.09 15:33


Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Selliste inimestega unusta kohe ära nö. hea inimese mängimine!
Kui sul ikka on vastavad lepingud ja kokkulepped siis kogu need kokku, lisa nendele paberitele lõhutud auto kulud ja sammu otsejoones vastavasse kohta, kus sind aidatakse. Päikest ja kena päeva võib ta siis soovida juba kellelegi teisele ;)

Selliste asjadega tasub olla ÜLIMALT ettevaatlik. Siit jutust kumas läbi lonkav "bisnis-plan",et tema rendib sinult ja siis rendib sinu auto edasi komandatele isikutele. Kas see oli ka teie lepingus lubatud tegevus?
Noh, on kuidas on, tema vastutab vastavalt lepingule.


Täpselt, võta leping ette ja kui juristi abi ei küsi, siis vaata ise seadustik üle ja nõua see raha kas või kohtu teel tagasi. See pole küll suur summa kuid arvestades tegelikke korrastamise kulusid võib see esialgse 4000.- piiri kiirelt ületada. Lisandub veel moraalne kahju jne. Kõik sõltub lõpuks kui vettpidava lepingu sa sõlmisid.

Üllatav on selle asja juures see kuidas inimesed julgevad jätkuvalt sellise süüdimatusega äri ajada ja ei karda isegi kirjalikult vastu hämada. Kõik SMSid ja e-mailid on minuteada ka juriidiliselt pädev materjal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
*Andu*
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Civic type-R

postitati 01.12.09 15:37


Tsitaat:
Algselt postitas: Black Rabbit
Tsitaat:
Algselt postitas: JanariA4
Selliste inimestega unusta kohe ära nö. hea inimese mängimine!
Kui sul ikka on vastavad lepingud ja kokkulepped siis kogu need kokku, lisa nendele paberitele lõhutud auto kulud ja sammu otsejoones vastavasse kohta, kus sind aidatakse. Päikest ja kena päeva võib ta siis soovida juba kellelegi teisele ;)

Selliste asjadega tasub olla ÜLIMALT ettevaatlik. Siit jutust kumas läbi lonkav "bisnis-plan",et tema rendib sinult ja siis rendib sinu auto edasi komandatele isikutele. Kas see oli ka teie lepingus lubatud tegevus?
Noh, on kuidas on, tema vastutab vastavalt lepingule.


Täpselt, võta leping ette ja kui juristi abi ei küsi, siis vaata ise seadustik üle ja nõua see raha kas või kohtu teel tagasi. See pole küll suur summa kuid arvestades tegelikke korrastamise kulusid võib see esialgse 4000.- piiri kiirelt ületada. Lisandub veel moraalne kahju jne. Kõik sõltub lõpuks kui vettpidava lepingu sa sõlmisid.

Üllatav on selle asja juures see kuidas inimesed julgevad jätkuvalt sellise süüdimatusega äri ajada ja ei karda isegi kirjalikult vastu hämada. Kõik SMSid ja e-mailid on minuteada ka juriidiliselt pädev materjal.


Tänud. Seda ma ei teadnud, et emailid ja sms ka tõendid on. Õnneks on enamus mul alles. Lepingud on mul olemas aga enne kui kuhugile pea laiali otsas torman, selgitan välja, kui palju ja mida ma selle lepinguga nõuda saan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
RD
huviline

Avatar


Registreerunud 09.12.06
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.09 16:10


Kahjuks/õnneks moraalne kahju Eestis sellises kontekstis hüvitamisele ei kuulu. Samuti ei ole "vahetan ise ära" variant ka sobiv. Taotlusele pead lisama kõik vajalikud hinnapakkumised pädevatest asutustest.

Isegi kui kohus on sinu kasuks otsuse teinud, on ikkagi su enda asi see raha kätte saada ja tõenäoliselt hakkab asi venima.

Soovitus on võtta kraad kallimad hinnapakkumised + tööraha pakkumus. Peale lahendi kättesaamist anda asi inkassosse, loovutada inkasso teenustasuks juppide vahetamise tööraha ning lõpuks ise ära vahetada ilma reaalset kahju kannatamata. Kui jätkad protsessi tänaste hindade alusel, jääb kahjumisse.

Etteruttavalt ütlen, et kohtusse see suure tõenöosusega ei jõu. Peale vestlust Politseis tuleb vast juba lahendus... või siis kohtuväline kokkulepe.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 01.12.09 17:56


Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Kahjuks/õnneks moraalne kahju Eestis sellises kontekstis hüvitamisele ei kuulu. Samuti ei ole "vahetan ise ära" variant ka sobiv. Taotlusele pead lisama kõik vajalikud hinnapakkumised pädevatest asutustest.

Isegi kui kohus on sinu kasuks otsuse teinud, on ikkagi su enda asi see raha kätte saada ja tõenäoliselt hakkab asi venima.

Soovitus on võtta kraad kallimad hinnapakkumised + tööraha pakkumus. Peale lahendi kättesaamist anda asi inkassosse, loovutada inkasso teenustasuks juppide vahetamise tööraha ning lõpuks ise ära vahetada ilma reaalset kahju kannatamata. Kui jätkad protsessi tänaste hindade alusel, jääb kahjumisse.

Etteruttavalt ütlen, et kohtusse see suure tõenöosusega ei jõu. Peale vestlust Politseis tuleb vast juba lahendus... või siis kohtuväline kokkulepe.


Täpselt nii see olema saabki ja täpselt nii ongi mõistlik käituda VÕI proovida läbi mõne tuttava juristi teha sellele sellile üks kõne, kus pädev inimene seletab talle ära tagajärje ja 90% tõenäosusega hakkavad asjad juba siis laabuma.
NB! Täna, sellise käitumise peale , unustaksin mina selle ise remontimise ära ja sammuks pädevasse remondikohta, kust võtaksin pakkumise. Moraalselt oled sa jah, kahjuks tappa saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tõnts
klubiliige

Avatar


Registreerunud 19.06.06
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 2.3 , Coupe 2.1 typ 81, 3x 90 2.3, A4 1.8 TQ, 2x 90Q 2.3

postitati 01.12.09 19:28


Tunnen kaasa Andule, kuid ma ei saa kahjuks aru miks sa oma auto nn rendile andsid?? Mina ei usalda oma autot ei sõbra, ega isegi venna kätte - rääkimata võhivõõrast, kuigi nt vend hoolitseb oma autode eest filigraanselt. Aga edu sellel raskel teel...


Life is too short to drive slow...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
seitsmene
huviline

Avatar


Registreerunud 10.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2

postitati 01.12.09 21:21


Kõigepealt tahaks öelda, et tänud hoiatamast.
Teisalt klikkisin ma selle streetrace foorumi lingi peale - teemas pakub härra, et võtab kuni 10 autot korraga, 10 000 tükist kuus... Eh, et ma ühtki osalist ei tunne, siis ei oska ka nende rahalisi võimalusi täpselt teada, aga pakun, et kellel 100 000 eeki kuus võimalik vabalt paigutada, seda ehk just niisuguses foorumis investeerima ei hakka...
Aga moraali lugema pikalt ei hakkaks - kui lepingud olemas, siis on ka tänapäeval olemas seaduslikud vahendid võlglaste korrale kutsumiseks. Niisama "mina ütlesin ja tema ütles" jutud ei maksa eriti palju. Võiks ju arvata, et kes mängleva kergusega sada tuhandelist näpuvahelt läbi laseb kuus, see ei nuta nii väikese kahjusumma peale ja tasub viksi poisina ära?
Selleks on täna korralikud võlgadenõudmisega tegelevad ettevõtted, kes seaduse piirest üle ei astu ja 90-daid aastaid siiski enam ei etenda.
Aga sellest diilist - kui miski tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tavaliselt ta seda ongi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tr22nsmees
huviline



Registreerunud 16.06.03
Asukoht: Võlavangla
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.09 22:47


Mõtlesin pikalt, kas kommenteerida või mitte - lõpuks andsin siiski kiusatusele järele.

Alustame esmalt sellest, et auto rendilepingu sõlmisime Andiga 6ks kuuks - ehk siis ajaks, mille peale oleks mul olnud majanduslikult otstarbekas ka tema autol olnud vead likvideerida ning lisaks vigade likvideerimisele oleks see auto ka lõpuks mulle midagi sisse toonud. Kui auto võtta kuu aja pärast ilma tundigi ette teatamata tagasi oleks ju veidi imelik kui kuu aja jooksul autole mingeid vigu poleks tekkinud samas eeldades, et ma olen autosse investeerinud vahepeal ca 5000.-?

Vigadest lähemalt :

1) munas oli vasak esirehv, veljel mina visuaalseid kahjustusi ei tuvastanud, võibolla vajaks korra pinki viskamist? Võtan täie vastutuse ning ostan sulle 500.- eest paari kasutatud rehve

2) kapotikinnitus on tõesti katki ning oli juba algselt viimse vindi peal - ma ei kujuta ette, mis jõudu keegi rakendama peaks, et kronsa julmalt läbi pleki tõmmata? Lasin sellele ise juba 5min remondi teha, et kapott vähegi inimlikult kinni püsiks.

3) kettad olid juba enne läbi ja kõverad - mida seal pilbasteks sõita oli? Mina neid peale kuuajalist kasutamist küll vahetama ei hakka!

4) amordipatjade koha pealt oli ju kõik juba öeldud - kui 1 oli varem läbi, oli teine järelikult kohe minemas ning ma ei saa kuidagi võtta täit vastutust nende lõhkumise eest. Ostan sulle 1 uue padja, mis peaks olema enam kui küll!

5) kui sul tagastange koha pealt küsimusi on, kontakteeru Salva kindlustuse kahjukäsitleja ?Rene - pakkumised peaksid olema juba ammu temani jõudnud. Kui ei ole, korja uued! Kuna pamper oli juba algselt tugevate värvidefektidega, oled selles suhtes ainult võidus.

6) Summutit minu ajal mõlki pole sõidetud.

7) Esistange on puruks sõidetud ning seal peal olnud alumine lisa on täiesti terve? Oled sa peast naljakas või? Need stangenurgad istusid sul juba algselt imelikult!

8) Käigukangi kummi suhtes ei oska seisukohta võtta kuna ei ole tähele pannud - Fine! Saad uue!

9) Salongi sa mul ju koristada ei lasknud kuigi pakkusin kohe variandi välja, et teen inimlikuks kuna reeglina on see peale kasutamist ikka räpane.

10) Jäta kindlasti mainimata, et esimese kuu jooksul tegin autole õlivahetuse (5W30 täissünt) ning lasin paigaldada toonklaasi! Sellised asjad ununevad ju ikka ära eksole ;)


Ei hakka siinkohal mainima, et rentniku külmarve ja parkimistrahvi maksin koheselt ise sulas kinni. Lisaks sellele väänab kodanik siin juba minu kirjutatud sõnumite sisu - Sa saadad mulle sõnumi, milles nõuad uusi pidureid ning 1 dets saabumise puhul ka talverehve... soe oled peast või? Ehk tahad, et ma vahetaks jahutusvedeliku, aku & kojamehed ka ära?

Mitte keegi ei ole sulle öelnud, et sulle midagi kinni ei maksta... lubasin seda teha esimesel võimalus kui rentnikult raha välja nõudnud olen ning ei ole siiamaani oma lubadust murdnud. Peale praegust ei ole ma üldse enam kindel, et ma sulle midagigi annan - ähvardused kõikides Eesti foorumites mind mustata ja asjadele "ametlikke käike" anda aitavad sellele kindlasti tohutult kaasa. Kallid kaasfoorumlased - ma saan aru, et on MASU, TÄPE & PUPU aga see ei tähenda veel, et kõigilt raha välja peaks pressima.


Andi suhtumist arvesse võttes oleks igati normaalne ka antud juhtum :

Andi üürib endale korteri, mis vajab remonti. Kuna korter on remonti vajav, on korteri üürihind suhteliselt madal ning sealt on nipet-näpet puudu. Andi paigaldab korterisse laminaatparketi ning ostab sinna pesumasina. Peale esimest läbu viskab omanik ta välja ning nõuab raha paigaldamata põrandaliistude ning juba algselt streikiva külmkapi remondi eest. Kas Andi maksaks siis kõik kinni? Otsus on Teie.


Päikest,
Lauri


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 01.12.09 22:53


Mis aasta Honda type-r ist jutt käib?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 01.12.09 23:03


Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Mis aasta Honda type-r ist jutt käib?


2002a.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 01.12.09 23:07


Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Mis aasta Honda type-r ist jutt käib?


2002a.


Sellest? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=452710


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 01.12.09 23:15


Tr22nsmees kas ma saan õigesti aru, et sa võtad autosid rendile edasirentimise eesmärgil?

Et sellise tegevusega midagi teenida, võiks auto vajada minimaalset hooldust-remonti, mida see vahendaja maksma peab. Seetõttu kui autol oli mitmeid kulutusi nõudvaid vigu siis minujaoks täiesti mõistmatu, miks antakse lubadus need ise likvideerida. Lisaks veel toonklaasi paigaldus oma kuludega... milleks? See ei tõsta rendiauto väärtust mitte sentigi aga kinni maksta tuleb. Ühesõnaga mis ma öelda tahan on see, et ma ei tea sellisest ärivormist eriti midagi aga vähemalt mulle tundub sinu osakaal seal vahel jube kulukana. Krt kus pidi ikka edasirendi hind olema Civicul :D


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 01.12.09 23:16


Rulamees: misasja? :D
Võidusõidumasinaga lasti mööda linna ringi ja paigaldati toonklaas? Tehtis suitsu ning osteti 500.- pukse? :P


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vedru
huviline



Registreerunud 07.01.07
Asukoht: pealinn
Kasutaja on eemal

Auto: Auditu

postitati 01.12.09 23:21


Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Tsitaat:
Algselt postitas: vedru
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Mis aasta Honda type-r ist jutt käib?


2002a.


Sellest? http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=452710


Loe see tähelepanelikult läbi:

http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=13&t=22610


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rulamees
huviline

Avatar


Registreerunud 13.10.03
Asukoht: Lõuna Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 2x Audi B4 2.0 automaat ABK, CBT

postitati 01.12.09 23:22


Tsitaat:
Algselt postitas: ICE
Rulamees: misasja? :D
Võidusõidumasinaga lasti mööda linna ringi ja paigaldati toonklaas? Tehtis suitsu ning osteti 500.- pukse? :P


Noo see oli ainuke 2002 aasta type -r auto24.ee :D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Online
huviline



Registreerunud 13.01.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: -

postitati 01.12.09 23:22


http://www.album.ee/files/69/369/norm/17069369_ZOs9.jpg
http://www.album.ee/files/69/365/norm/17069365_eROh.jpg

sellest ikka.

käis endal ka plaan peast läbi see endale soetada, kuid plaanid võtsid natuke teise pöörde. kuradima kahju taibist...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 01.12.09 23:44


to: tr22nsmees

Kui see Civic igast otsast juba nii p*rses ja kulunud oli, kaasaarvatud rehvid ja pidurikettad, miks Sa siis ta üldse rendile võtsid ???

Ja kuidas siis peaks see leping toimima kui ta juba 1 kuu jooksul nii ribadeks sõidetud oli ? Ma ei usu, et seal olid punktid, et autot võivad kasutada narkojoobes isikud ja bensuvargad. Üleüldse kummaline inimene, kes jaksab omale suure summa eest RENTIDA auto ja siis paarisotise arve pärast ärasõidu teha. C'mon!

Kas Sa tõesti oleksid 6 kuu jooksul tulenevalt veel hullemas korras auto pärast korralikuna tagasi andnud ?

Ja kui Sul juba nii rõvedalt pappi üle, miks sa siis üldse uusi kaskoga rendikaid ei võtnud, vaid tavakodanikke peenestama kukkusid ? Hiljem on ju mugav öelda kasutatud auto kohta, et kõik mis p*rses, see oli juba enne ja oma su asi!

10 kilose kuumakse eest saab päris edeva masina liisida rendikaks, millel on kasko, tehase garantii jms.. rääkimata mitmest Civic typ-R'ist....

Loogika on siis kus ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tr22nsmees
huviline



Registreerunud 16.06.03
Asukoht: Võlavangla
Kasutaja on eemal


postitati 02.12.09 00:08


Leping peaks toimima nii, et iga kuu saab teatud asjad tehtud rentimise kõrvalt. Autot kusjuures ei juhtinud narkojoobes isik - ta toimetati jaoskonda seoses narkojoobe kahtlusega. Proovid olid negatiivsed!

Ei teinud külmarvet ka ise... seda tegi rentnik ning mina tasusin selle eest.
...ja JAH, 6 kuu pärast oleks auto olnud paremas korras.

Auto edasi rentimisest oli samuti Andiga kohe juttu, seega ei maksa mingit sousti ajama hakata, et "mina olin paugu otsas kui puu käis".

Praegusel ajal on pangale oma maksevõimet tõestada kole raske - kui ikka metsikut ametlikku palka ning ideaalset minevikku pole, võid liisingust ainult unistada (tegelen nende asjadega igapäevaselt, seega palun taas mõtet soust suhu jätta & mitte seda foorumiavarustesse pritsida). Järeldus - tuleb võtta, mida pakutakse.

Tsitaat:
Algselt postitas: ash
to: tr22nsmees

Kui see Civic igast otsast juba nii p*rses ja kulunud oli, kaasaarvatud rehvid ja pidurikettad, miks Sa siis ta üldse rendile võtsid ???

Ja kuidas siis peaks see leping toimima kui ta juba 1 kuu jooksul nii ribadeks sõidetud oli ? Ma ei usu, et seal olid punktid, et autot võivad kasutada narkojoobes isikud ja bensuvargad. Üleüldse kummaline inimene, kes jaksab omale suure summa eest RENTIDA auto ja siis paarisotise arve pärast ärasõidu teha. C'mon!

Kas Sa tõesti oleksid 6 kuu jooksul tulenevalt veel hullemas korras auto pärast korralikuna tagasi andnud ?

Ja kui Sul juba nii rõvedalt pappi üle, miks sa siis üldse uusi kaskoga rendikaid ei võtnud, vaid tavakodanikke peenestama kukkusid ? Hiljem on ju mugav öelda kasutatud auto kohta, et kõik mis p*rses, see oli juba enne ja oma su asi!

10 kilose kuumakse eest saab päris edeva masina liisida rendikaks, millel on kasko, tehase garantii jms.. rääkimata mitmest Civic typ-R'ist....

Loogika on siis kus ?



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tvk
huviline

Avatar


Registreerunud 04.02.09
Kasutaja on eemal

Auto: e34 e32 e30 e12 e21 e39 LegacyBG, C5 Allroad, jumpy

postitati 02.12.09 00:11


Hmm. Teeks kah noka lahti, ka mulle on antud kodanik võlgu, summa küll suht väike 1700 eeku kuid siiski. Sai keevitatud ja pahteldatud bussi, töö sai tehtud ja jäädi rahule( kui sai porri tehtud kiire tähtajapärast) .Miski summa maksti ette( materjalid) ja osa raha maksti ära kui auto saadi kätte ja teine osa siis jäi ootele, mida ootan siiani.
Olen küll proovinud smse saata ja helsitada ,et räägiks asjast, saan aru,et on siin kõigil rahadega kitsas, kuid noh ühendust võiks ikka võtta ju ja asjast inimlikult rääkida. Nimelt ollakse võlgu suve lõpust saati. Kahju Lauri,et pidin siia kirjutama kuid muud moodi ma ju sind kätte ei saa :(


Autoremont,Väiksemad keevitustööd. 58344541.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
*Andu*
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Civic type-R

postitati 02.12.09 00:14


Lauri, kas sa ise saad ka aru, mida sa ajad. jah, me sõlmisime lepingu 6-kuuks aga see mis selel kuu ajaga selle autoga toimus, oli lausa kohutav. Kas ma oleksin pidanud edasi pealt vaatama, kuidas igasuguseid sigadusi tehakse sellega? Kas see on normaalne, et mina pean politsei majast oma auto võtmeid küsima, kuna keegi on selel roolist narko kahtlusega kinni võetud? Mõtle nüüd ka nende asjade peale, miks ma autot tagasi tahtsin ja mõtle selle peale, kui see oleks olnud sinu auto!
Kaua sa oleksid lasknud selle esisilla kolksuga inimestel ringi sõita? Niikaua kuni miski oleks küljest ära kukkunud? Inimene käis selle kolksuga isegi Soomes ära ja kimas mööda kiirteid ilma, et kedagi huvitaks, mis seal häda on või mis sealt lahkuda võib! Ja teadmiseks teistele, see kolks oli meeletu!
Nii järgmine asi-ütle, mille krdi pärast pidin mina alati uurima, kaugel asjad on ja mis saab? Mitte kunagi ei tulnud sinult vist ühtegi kõnet, et teavitada mind millestki.
Jah, sa ütlesid, et teed auto puhtaks aga see oleks eeldanud seda, et ma oleks auto paar päeva hiljem saanud tagasi ja sellega oleks sama jubedas seisus edasi sõidetud! Ma sõitsin sellega koju ja esimese asjana hakkasin üldse autot sõidukorda viima, et sellega oleks OHUTU liikluses osaleda.
Ühel rehvil oli meeletu muna üleval ja teisel rehvil oli pisem. Enne sulle andmist tegin ma veljed mustaks ja tagasi saades oli ühel velje äärel värv maha kraabitud ja samakohapeal oli ka rehvil muna üleval. Jah, sa lubasid mulle uued rehvid ja ma olin sellega nõus. Ootasin mina neid oma pmst 2 nädalat kuni kätte jõudis 1.dets. Kas ma oleks pidanud siis edasi sõitma suverehvidega ja lootma, et politsei ei pea mind kinni ja ei tee selle eest trahvi, et sina ei suuda asju orgunnida? Tänu sinu jamadele on auto PUNASES nimekirjas. Iga normaalne inimene teab, mida see tähendab! NB! Ja et asi selgem oleks, siis ma ei soovi mingeid 2mm mustriga rehve, millega enam liikluses osaleda ei või vaid vähemalt 4mm(täpselt nii nagu all olidk ui auto üle andsin). ja mul on heameel, kui sa kuskilt leiad sellise paari 500.- eest :)
Enne kui sulle auto andsin, ütlesin selgelt, et pidurikettad vajavad vahetust. Lubasid need ära vahetada. Auto tagasi saades olid need samad kettad ikka+tänu sellele oli üks support kinni lastud, kuna kedagi ei huvitanud, et need läbi on, kuigi alguses lubati suure suuga kõik korda teha! Sama asi oli amordipadjaga-lubasid ära vahetada kuna ma ütlesin sulle selge sõnaga, et see on läbi ja vajab vahetust!
Mis puutub toonklaasi, siis jah, ma olin sellest teadlik ja olin sellega nõus kuna eeldasin, et muud vead on korda tehtud. Oleksin ma teadnud, et autol need asjad vahetamata poleks ma elusees toonklaasiga nõus olnud vaid oleks soovinud selle raha suunata remondi alla!
Esistange kohapealt pole jutt mitte nurkades vaid esilisas. Nimelt on esilisaga kuhugile otsa sõidetud ning lisa kinnitused on puruks. Oleks see asi normaalselt lahenenud, poleks ma seda üldse maininud, kuna seda esilisa ma nagunii ei kasuta.
Samuti olid sa teadlik õlivahetusest ja sellest, et aeg oleks seda teha!
Sa ise olid nende asjadega nõus ja lubasid korda teha. Kuna sa rõhud siin sellele, et sa tegid õlivahetuse ja toonklaasi kõik TERVELT ühe kuu jooksul, siis küsiks, et millal sa oleksid ülejäänud asjad korda teinud? Pidurid oleksid järgmine kuu ette võtnud ja selle kolksuga oleksid lasknud veel 2 kuud sõita ja kui juba midagi küljest kukkuma hakkaks, oleksid üle vaatama hakanud?

Krt, ma otsisin sulle niigi kõige odavamad hinnad, mis ma leidsin. Olin nõus mingi osa summast ise hüvitama. Isegi sellise pisikese asja nagu käigukangi ümbrise olin nõus nahast variandiga, mitte ei marssinud esindusse ning ei küsinud A-varuosa hinda. Peale seda ootasin ma rahus pmst nädal aega oma rahasi või üldse mingit asja kuhugi poole liikumas. Siis läks veel aega ja ikka oli teadmatus. Ehk sa seletad siin siis enamus rahvale, et miks sa enam viimased korrad mu kõnesi vastu ei võtnud ning ühelegi kontakti saamisele ei reageerinud? Lõpuks saatisd mulle SMS- Võtan sinuga ise ühendust kui rahad käes. Selle asemele, et telefon kätte võtta ja helistada ning seletada olukorda ja pakkuda välja mõni lahendus. Mida ma selle sms peale oleks pidanud edasi tegema? Edasi vapralt istuma ja lootma, et keegi ehk ikka tuleb ja maksab mulle ehk kunagi midagi ja niikaua auto maja äärde seisma panema, kuna pole lihtsalt talverehve alla panna?
Ma nagu idioot üritasin igasuguseid lahendusi sulle pakkuda ja ootasin, ootasin koguaeg sinu järgi aga lõpuks sai ka minu kannatus otsa kui sa ainult naersid selle kõige peale.
Sul oli pmst natukene alla 2 nädala aega mulle kasvõi mingi osa rahast komp. või teha muid asju aga ainult mis sinu suust tuli oli see, et ootame ja vaatame kas rentik maksab raha ära. Sina olid ju auto eest vastutav ning mille krdi pärast pean mina ootama mingi kolmanda isiku järgi oma raha.
Pelagi, ma leppisime telefoni teel kokku ja ma tegin sulle veel SR foorumisse niiöelda juppide peale pakkumise ja siis ei tulnud sul ühtegi vastulauset millegi kohta, millega sa poleks nõus. ja nüüd räägid, et mina üritan sinu käest raha välja pressida.
Samamoodi oli summutiga. Ma ei maininud seda sulle viisakusest ja üksteise mõistvast suhtumisest(mida ma lootsin saada) kuna see on nii tühine viga, et selle saab kergelt ja kiireltk orda. Aga kuna mõistvast suhtumisest on asi kaugel, panin ma iga pisema vea kirja siia, et inimesed tegeikult näeks, mis korda on saadetud ja seda kõike ainult 1 kuu jooksul.
Ja nagu ma enne ütlesin, ma ei soovi kellegi nime määrida ning olen nõus kõik foorumid sellest teemast puhastama kui olen kõik oma asjad kätte saanud. Ja selle asemel, et üritada mind siin tembeldada mingiks raha väljapetjaks, oleksid võinud hoopis telefoni võtta, arutada asjad selgeks, kompenseerida oma jamad ja oleks kõik see olemata ning keegi poleks kunagi midagi teada saanud! Aga paistab, et selle jaoks pole sul viitsimist vaid üritad siin ennast veel heast küljest näitada.

EDIT: Jah, ,ma olin teadlik sellest, et autot rentitakse edasi ning pole kuskil maininud, et ma seda ei teaks. Samuti kinnitati mulle, et rentinikud on korralikud inimesed, mida aga kahjuks enam tõdeda ei saa! Ja nii palju kui mina tean, siis küsiti ühe päeva eest 300.- ja terve kuu oleks olnud 6 000.- Mina soovisin Lauri käest saada 3350.- ehk summa, mida liising tahab. Mingit kasu ma sellest tehingust ei soovinud teenida!

EDIT2: Võtsin jah auto pmst kohe tagasi, kui pidin võtmeid juba küsima politsei lauast. Küsin kohe, mida sina oleksid teinud, kui sa peaksid oma auto võtmeid tulema küsima politsei jaoskonnast ja arvesta ka eelmisi probleeme, mis on olnud. Iga inimene, kes oma autost hoolib, oleks seda teinud. Ja kas ma tulin siis kohe järgmine päev suurte summadega su ukse taha ja hakkasin minuti pealt asju nõudma? Ja kuskil käis siin läbi väide, et civic oli juba enne rendile andmist katki ja kulunud-täpsustaks selle üle, kohe kindlasti see nii ei olnud. Autol oli üks tugilaager läbi ja esimesed kettad kulunud. Muus osas oli auto korralik. Rehvid olid samuti normaalsed ja legaalsed. Ja nagu vanale autole omane, esinesid mõned värvikahjustused aga nende pärast ma ei ole mitte kuskil kisa teinud ega kavatse ka teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 02.12.09 06:59


See on mingi nali või? Äkki kirjutaks veel paar lehekülge nutulaulu? Sellest oled midagi kuulnud, et autot ja naist välja ei leanata...? Ägedad äriskeemid teil seal, lausa geniaalsed.
Minu soovitus oleks Andul oma riisiraketiga edasi sõita ja tr22nsmehel tööle minna.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 02.12.09 08:26


Jann - häda ajab härja kaevu ja korraliku lepinguga mõtleksid paljud pigem auto rendile, kui loovutamisele.

Teemasse.
Andu, käitu vastavalt lepingule. Kui ise asjast aru ei saa, siis kasuta inimesi,kes saavad.
Tr22nsimees- sina vastutad ju otseselt renditud auto eest. Andu ei pea ootama kolmandate inimeste tegutsematuse pärast. SINA pead asjad korda ajama.
Tean väga hästi, mida tähendab asjade korda ajamine inimestega, kes väldivad kohtumisi jne.
Saage kokku ja käituge mõlemad vastavalt lepingule ja kui pooled kokkuleppele ei saa, siis peaks olema lepingus kirjas, kus ja kuidas asja edasi arutatakse.
Muud nõu siin anda oleks kohatu ja võimatu, kuna asjaosalised teavad vaid ise, mis on paberil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 02.12.09 08:54


Oli tore, mõlemad pooled on välja öelnud, mis neil öelda oli. Samuti on mõni muu kommentaar tulnud. Et pikemaks tati pritsimiseks avalikult ei läheks, siis läheb see teema lukku ja osapooled arutagu omavahel asjad lõpuni. Kui peaks olema mingi väga põhjapanev selgus sel teemal ja osapooled on jõudnud kokkuleppele, siis ootaks neilt U2U'd mõnele moderaatorile või meeskonnaliikmele, et teema saaks korrektselt täiendatud. Sellised teemad kipuvad tavaliselt "Delfiks" kätte minema ja pigem välistame!


***
Edit by Black: Teema jääb siia täies mahus alles ja edaspidi netist suvalise otsingumootoriga leitavaks igal juhul. Juhuks, kui keegi tulevikus taustauuringuks infot vajab. Vastutagem oma tegude eest!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.8% - SQL: 31.2%]