Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Jahutusventikas ei tööta normaalselt. (Vastuseid: 6 | Vaatamisi: 2491)
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 11.06.04 16:20 Tsiteeri
Jahutusventikas ei tööta normaalselt.



Probleem siis minu enda autol...
Autol on el. kliimaseade. Radiaatori jahutusventilaatoril on 3 kiirust. 1. kiirus peab aktiveeruma kui konditsioneer töötab või siis kui järeljahutus töötab, 2. kiirus siis kui temp. on 95C kuni 84C, 3. kiirus kui temp. 102C kuni 91C. Järeljahutusega on OK, järeljahutuse pump töötab ja vent käib 1. kiirusel. Samuti on kõik OK ka teise kiirusega ning ilmselt ka kolmandaga (pole kolmandat katsetanud, sest nõuab suht ekstreemseid tingimusi). Probleem on aga selles, et kohe kui kliima sisse lülitada (mitte kont!), hakkab ventilaator 1. kiirusel tööle, ka täiesti külma mootoriga. Ei hakanud tööle ainult siis kui väljas oli -5C (no nii umbes...) või külmem. Kui kliima välja lülitada või "econ" reziimi lülitada, jääb seisma. Aga hakkab kohe jälle tööle kui ükskõik milline teine reziim valida. Vahetatud on multifunktsionaalne temp. andur, ventilaatori termoandur radiaatoris ja ka kliima juhtplokk salongis (teise kasut. vastu). Jääb nagu mulje, et auto "arvab", et konditsioneer on kogu aeg järgi?! Kas see on võimalik? Aga konditsioneer ei tööta üldse, sest rihm on pumbal maha võetud. Ostsin juba auto sellisena, et kondi pump ei töötanud. Oli plaan korda teha, aga "miilitsaid" oli vaja toita. Kas võib olla ka asi selles, et tervik kliimasüsteemist on üks osa (konditsioneer) puudu ja see ajabki asja lolliks? Mis toimub?


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 11.06.04 18:21 Tsiteeri


Kõik on Õige, kui kliima sees, siis vent peabki töötama, ega tema ei tea et sul rihma peal pole, nii et kõik ok:D. See käsk tuleb ikka kliima juhtplokilt


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattromees
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.03
Asukoht: Suure - Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 200 20V TQ, Audi UrS4 2,2TQ, Audi A4 2,8Q swap 4,2 V8Q, Audi 100 C4 2,3 aut., Peugeot Partner, VW Passat 1,9 TDi 2tk, Ford

postitati 11.06.04 23:30 Tsiteeri


Täpselt nii see peabki toimima.


Kokku rohkem, kui 1100 hobust
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 12.06.04 09:06 Tsiteeri


Peabki toimima?! Kurat... mina sain aru, et vent peab ainult siis 1. kiirusel töötama kui "külmik" järgi (+ järeljahutusel). Aga näiteks kui ma hommikul istun külma autosse, käivitan auto ja panen soojenduse põhja, suunan õhu akendele... siis peaks kliima ju nagu võimalikult kiirest soojeneda üritama (et saavutada minu poolt etteantud temp.- i)? Aga kui ventilaator hakkab kohe jahutama, on soojenemine ju raskendatud!?


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 12.06.04 09:33 Tsiteeri


Jutt jumala õige et peabki vent käima hakkama. Sest see vent jahutabki kliima radikat et kliima saaks sulle salongi võimalikult sooja puhuda. Ma ei tea kuidas seda täpselt defineerida aga nii ta peab olema. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 12.06.04 09:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Kaits
Peabki toimima?! Kurat... mina sain aru, et vent peab ainult siis 1. kiirusel töötama kui "külmik" järgi (+ järeljahutusel). Aga näiteks kui ma hommikul istun külma autosse, käivitan auto ja panen soojenduse põhja, suunan õhu akendele... siis peaks kliima ju nagu võimalikult kiirest soojeneda üritama (et saavutada minu poolt etteantud temp.- i)? Aga kui ventilaator hakkab kohe jahutama, on soojenemine ju raskendatud!?


Sul ongi kogu aeg külmik järgi, sest jahutust ei toimu ja ta üritab kogu aeg jahutada- lükkab vendi taha ja ka pumba(mis muidugi sul ei toimi), econi peal ta ei hoia pumpa taga, seega ka vent ei tööta:o


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 12.06.04 10:07 Tsiteeri


Econ on, jah, niimoodi, et kliima toimetab ilma konditsioneerita, s.t. vajadusel soojendab, aga jahutab ainult kuni välisõhu temp.-ni.
No nii... olen nüüd jälle hulga targem, tänud teile!


"RS6 is like a supermodel girlfriend - extremely high maintenance, but now and again, worth every penny."
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 51.4% - SQL: 48.6%]