Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: tagumiste uste kõlarid??? (Vastuseid: 15 | Vaatamisi: 2444)
vaa11
huviline



Registreerunud 24.01.04
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2,3 87

postitati 07.03.04 22:59 Tsiteeri
tagumiste uste kõlarid???



tahaks installida tagumistesse ustesse kõllid aga ei ole kogemusi a6 osas , kas keegi on selle läbi teinud ja kuidas on õnnestunud.
kõik vastused teretulnud
juba ette tänks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 10:39 Tsiteeri


ära riku oma heli tagakõlaritega:)
suuna kõik jõud esikõlaritesse, effekt on tunduvalt suurem:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 08.03.04 10:43 Tsiteeri


No parematel raadiotel saab ikke viiteid ja asju piisavalt hästi konfida, et kvaliteedis küll ei tohiks kaotada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 08.03.04 11:34 Tsiteeri


Paljudel meil selline makk on? :P Ja ega viitekontrollist ei piisa.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 11:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rixa
No parematel raadiotel saab ikke viiteid ja asju piisavalt hästi konfida, et kvaliteedis küll ei tohiks kaotada.


viitedetel (ajalised viited, selleks, et kompenseerida kõlarite erinevaid kaugusi kuulajast) ei ole mingit pistmist tagakõlaritega ju.
viimased on tavaliselt ka kehva esikõlarite installi kompensatsiooniks või reklaami ohvriks läinud indiviididele mõeldud. keegi pole siiani suutnud selgeks teha (vähemalt mulle), et ma peaksin stereo heli (2 kanalit) kuulama eest ja tagant. see võrduks umbes sama jabura asjaga, kui kontserdil organiseeriks ansambli ka selja taha. et siis 2 pändi mängivad yhte ja seda sama, sina oled nende kahe vahel. kõlab jaburalt? vot tagakõlarid on sama jaburad:) harjumise asi tegelikult nendeta elamine. kes kord kätte võtab neid sinna enam iialgi ei pane.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
vaa11
huviline



Registreerunud 24.01.04
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 2,3 87

postitati 08.03.04 12:07 Tsiteeri


no jahh.kui jama siis jama.Aga tagumine rahvas kurdab et ei ole sellist efekti nagu mul ees.Kuidas siis neile vastu tulla.Sest ega mina ees ei kurdagi aga just tagumine raffas?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 08.03.04 12:46 Tsiteeri


Ei maksa kohe peksma hakata. Tahtsin ainult näidet tuua, et kui pappi on, saab kõike kvaliteetselt teha. Ja 80 omanikud peaks ju teadma, et kui taga kõlle pole ei kuule taga istujad raadiost suurt midagi ja kui kuulevad, siis esimestel liiga kõvasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 12:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja vaa11
no jahh.kui jama siis jama.Aga tagumine rahvas kurdab et ei ole sellist efekti nagu mul ees.Kuidas siis neile vastu tulla.Sest ega mina ees ei kurdagi aga just tagumine raffas?


sama vastus: kehv esikõlarite install.
pluss muidugi kompromissid. sul on valida. kas:
1. kogu krempel sitt - st. nii tagaistujate kui ka sinu jaoks on heli plurr. täielik virrvarr nö.
2. sinu jaoks on heli hea, tagaistujateni jõuab heli pisut hiljem ja ei ole ehk nii vali ning osad sagedused ka sumbuvad istmetesse jne, tekib rohkem peegeldusi.

ainult esikõlaritega autos ei ole iseenesest mingit vahet kas istud ees või taga (oleneb installist). seda juhul kui ei ole tegemist nondesamade aeg viidetega. sel juhul, kui ntx viited on sätid juhi istmele, on seal heli ok, mujal plurr. yldse ilma viideteta on ka juhiistmel plurr.

seda loota, et saab yhtviisi hea heli 4 le positsioonile sellises kirstu taolises ruumis nagu auto oleks äärmiselt naiivne. tihtipeale on seda võimatu isegi toas saavutada:(

kui tahta systeemi tagaistujatele, siis on esikõlarid liiast:) sestap esitagem kysimus, kellele, milleks jne. me autosse heli teeme? mida saavutada soovime?

mina isiklikult tahan: ansamblit kapoti peale mängima. ma tahan, et ma saaksin käega näidata: vat siin on kidramees ja siin on trummar. ma ei taha, et mul basstrumm oleks seljataga, ylejäänud trummid/kellad kuskil keskonsoolis ja saksofon keset kapotti, rääkimata sellest, et mul on 2 saksofoni mängijat bändis, kus neid on yks.

mu arutlused ei ole yheselt tõesed, vaid ainult minu isiklik arvamus. kirjutatud selleks, et anda teistele ja endale mõtlemisainet.

http://web.rpirc.net/audio
seal on mõningate autode installid. 2 suhteliselt erinevat põhjalikku lähenemist. 1 mis yhine on: ei kasutata tagakõlareid:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 12:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rixa
Ei maksa kohe peksma hakata. Tahtsin ainult näidet tuua, et kui pappi on, saab kõike kvaliteetselt teha. Ja 80 omanikud peaks ju teadma, et kui taga kõlle pole ei kuule taga istujad raadiost suurt midagi ja kui kuulevad, siis esimestel liiga kõvasti.


ei peksagi ju keegi:) lihtsalt yritan lahata.
tagakõlarite lisamine/upgrademine kyll nyyd papi taga pole. just vastupidi. kui pappi pole annavad nad nö juurde (mina isiklikult arvan, et mitte), kuna saab odavalt helivaljust. esikõlareid upgradeda sellisele levelile on kõvasti kallim.
puhtalt kompromissid.
olen ise ka 80 ne omanik ja raiun kui rauda, et seesama taga mittekuulmise probleem on tingitud nondest esimestest kõlaritest (mis ime lutikad need yldse on?). minul andis tugeva effekti juba nende kõlarite vahetamine 2 ribalisteks kompodeks pluss võimu lisamine. ei kurda kyll. (sõidan tihti tagaistmel, kuna 2 meetrine kapist sõber sinna ei mahu).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 08.03.04 12:55 Tsiteeri


Ok. Lihtsalt olen mõnes ilma tagumiste kõlariteta 80s olnud ja seal on raadio mõte autos suht kahtlaseks osutunud :)
Kas siis originaalkõlarid on ilmselt saast?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Krahv
huviline



Registreerunud 11.07.03
Kasutaja on eemal

Auto: Maserati 4200GT

postitati 08.03.04 13:01 Tsiteeri


:D maailmaparandajad.

Eks iga inimene ise teab mismoodi ta uudiseid kuulata tahab. kui jutt läheb juba kvaliteetse heli peale siis võib muidugi juba pikemalt lahata.

Lõpuks on ikka nii muidugi ka, et kui taga lisaks miskid asjad ruigavad kõrva, siis ikka eesolijad räägivad omavahel ja ei kuule see tagaistuja nende jutust midagi. Häda ja ike. On heli ees, keeratakse parajalt vaiksemaks ja kõik on rahul. Ja üldse tuleb paika panna millisel istmel auto omanik ikkagi sõita harrastab, eksole :)

br,
Krahv


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 13:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rixa
Ok. Lihtsalt olen mõnes ilma tagumiste kõlariteta 80s olnud ja seal on raadio mõte autos suht kahtlaseks osutunud :)
Kas siis originaalkõlarid on ilmselt saast?


võta võrk maha ja vaata neid, mu vanaisa vanas nitro värviga kollaseks värvitud vesnas on vingemad. seal peaks olema nokia kõlarid - kas mitte see firma mobiil telefone, botikuid, autokumme jms ei tooda?
ma isiklikult ei arva eriti midagi firmadest kes toodavad stinger rakettidest vibraatoriteni kaupa.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Krahv
huviline



Registreerunud 11.07.03
Kasutaja on eemal

Auto: Maserati 4200GT

postitati 08.03.04 13:03 Tsiteeri


sorry OT

ps. Aza, panin sulle privaatteate, sa pole kuigi tähelepanelik ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.03.04 13:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Krahv
:D maailmaparandajad.
Ja üldse tuleb paika panna millisel istmel auto omanik ikkagi sõita harrastab, eksole :)

br,
Krahv


10 punkti!
kes siis ikka maailma parandab kui mitte me ise:) ja point ongi ju helikvaliteedis või rõhus:) seda soovib ka poest pihuneere ostev esmakordselt auto ostnu. miks siis mitte jagada oma õptud teadmisi:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Dantee
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 320

postitati 25.03.04 15:40 Tsiteeri


300w kõllid aknalauale, supokas tagaistme seljatoesse, korralik võim pagassi, ämm tagaistmele ja siis eest timmid soundi parajaks, nii et omal hea! Ämma suust ju nagunii miskit mõistlikku ei tule ja kõik kuulevad muusikat!:D:D:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 25.03.04 17:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Dantee
300w kõllid aknalauale, supokas tagaistme seljatoesse, korralik võim pagassi, ämm tagaistmele ja siis eest timmid soundi parajaks, nii et omal hea! Ämma suust ju nagunii miskit mõistlikku ei tule ja kõik kuulevad muusikat!:D:D:D


Hmm, helitehnika peab olema selline, et kui tümaka poole peale keerad siis hakkab ämmal tagaistmel krohvi näost pudenema ja röökimiseks enam aega üle ei jää :D

Asjalikku juttu kah. Endal oli coupes 4x keskmine + 4x komp.kõrge + suppar taga. Reguleeritud oli ~30% ette ja ~70% taha, ehk siis esimesed andsid kerget kontrasti ja kogu pauk koos musaga tuli tagantpoolt. Esiistmel oli mõnus, aga oleks tahtnud küll rooli ja pedaalid käsipiduri kohale tuua, et ise kogu aeg tagaistme keskel istuda... Maru :D

Farmerile pole eriti midagi viitsinud enam sisse keerata, vähemalt momendil veel mitte :)

PS! Muusika kuulmine on täpselt samasugune igal inimesel nagu arvamus... Ehk siis igal inimesel erinev :) Kui võimalust on, siis kõige parem proovida ja ise olukorda hinnata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 65.0% - SQL: 35.0%]