Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: B4 orginaalkõlarid tagaustes? (Vastuseid: 22 | Vaatamisi: 3091)
hornet
huviline



Registreerunud 29.10.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Kahjuks enam mitte audi aga sakslane ikka.

postitati 05.12.03 15:01 Tsiteeri
B4 orginaalkõlarid tagaustes?



Sai endale Sakast tellitud B4 saksakeelne hooldusraamat. Väga asjalik teine 270 lk. B4 hooldamisest (v.a. diislid). Raamat läks koos Eestisisese transpordiga 360.- Nii,et kellel lähemalt huvi siis andku teada!
Oma üllatuseks leidisin sealt,et vähemalt mõnel B4-jal peaks tagaumistesse ustesse käima orginaalis kõlarid koos tweeteritega! Oskab keegi asja kommenteerida,sest ma ei ole veel kohanud B4-ja millel orginaalis kõlarid tagaustes!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
joosu
huviline



Registreerunud 02.10.02
Asukoht: tln/harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.03 15:05 Tsiteeri


Täiesti olemas sellised asjad.Mul kahel tuttaval sellised küljes,aga nendega see jama,et mängivad normilt ainult orig.raadioga kui panna teine head siis tuleb veits ringi ehitada kuna nendel kõllidel on seal oma võimendid ja muu selline jura.Kui see kõik vahelt ära võtta saab ka mingi muu headiga kuulata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
päka
huviline



Registreerunud 17.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B8,5 A4 2,0TDI Q Avant & Q5 2,0 TFSI

postitati 05.12.03 15:15 Tsiteeri


Endalgi tagaustes kõlarid, see vist ikka rohkem avantide pärusmaa. Midagi head sealt ei tule aga midagi mängivad küll;)


Tasa sõuad kaugele jõuad
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
traffo
huviline



Registreerunud 08.08.03
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 B4

postitati 05.12.03 15:51 Tsiteeri


mul olid ka tagaustes koos tweeteritega.
testida kahjuks ei saanud, kuna auto jõuti enne maki ostmist ära varastada:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
joosu
huviline



Registreerunud 02.10.02
Asukoht: tln/harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.03 16:36 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja päka
Endalgi tagaustes kõlarid, see vist ikka rohkem avantide pärusmaa. Midagi head sealt ei tule aga midagi mängivad küll;)



ei ole ainult avanti teema on ka sedaanidel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ets
huviline



Registreerunud 01.10.03
Asukoht: harju
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant Q

postitati 05.12.03 23:36 Tsiteeri


On minugi sedaanis sellised. Pole mingi suur kõrv, aga ei kurda. Endalgi mitu makki ule elatud. Tunud uskumatu, et see mingi harv nähtus on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 09.12.03 14:32 Tsiteeri


minu sedaanis on selleks kohad olemas, eelmine omanik pani aint 13cm koksid alla. pole aga eriti lugu, kuna tagaustesse naguinii kõlareid vaja pole:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 09.12.03 16:57 Tsiteeri


To AzA: kuna sul neid sinna nagunii vaja pole, või juba ei olegi neid seal enam... siis äkki tahad polstrid ära vahetada? :)
Nimelt asi selles, et mul ei ole võimalust enam tahaaknalaule kõlle panna ja otsin siin igastsugu võimalusi kuidagi tagaistujatele muud heli peale bassi ka saada, see ukse variant oleks vast päris hea kui leiaks vaid originaalkohtadega polstri...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 10.12.03 10:25 Tsiteeri


kui sul tõesti on tahtmine oma heli tagakõlaritega ära lörtsida, siis võib polstrivahetusele päris mõelda, mul selline tumehall kui mälu ei peta.

soe soovitus: myy oma esi ja tagakõlarid maha parem ja osta head esikõlarid.
kas tõesti tahad, et ansamblis on 2 bassimeest, kellest pool on tagaistmel, 2 lauljat, 2 trummarit jne?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 10.12.03 11:29 Tsiteeri


Soovitati juba sedasama jah... ise mõtlesin vaid tagaistujate peale... et taha ukse sisse oleks tulnud vaid tweeter, mitte mingil juhul midibasse... sest bassikas teeb mul kogu töö ära.
Kuid jah.. vist siiski panen ette ühed korralikumad ja kogu moos.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 10.12.03 11:58 Tsiteeri


tviiter taha 13cm auku:o

mis bassikas see on mis suudab ära teha midbassi töö? st. u.80-200hz sagedusi mängida?

subwoofer on tore asi kyll, aga siiski ta mängib ju ainult murdosa kogu heliskaalast:) tavaliselt 30-80hz - maitseasi muidugi.

pane parem sellisesse järjekorda
1. esikõlarid
2. võimendid
3. headunit
4. subwoofer

seda muidugi helikvaliteedi seisukohalt.

kõlaritega on nats raske see, et ideaalne oleks saada elemendipaar mis mängib kõike, aga teatavasti pole see võimalik. seega me jagame sagedused eri elementide vahel. nyyd valus asi, mida rohkem on elemente, seda raskem on neid mängima panna!
endal pole au olnud sellist systeemi kohata, mis hästi ka mängib, aga tahaks ise teha miskit sarnast.

Subbass 20-60Hz
Midbass 60-200Hz
Midrange 200-3.15khz
Kõrged 3.15-20khz

näed mida tegelikult sub teeb?
milleks siis mingi imeline subwoofer, kui ylejäänud on saast?
infoks: tavaliselt minuteada heli salvestatakse plaatidele alates 30-35 hz kuni 20khz. nii ma olen aru saanud.

tagaistuja seisukohalt on tunduvalt parem kui tal iga kõrva ääres ei pinise kõlar:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ICE
klubiliige
ac aasta auto 2006 võitja

Avatar


Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW F11, BMW E46 Coupe Tracktool

postitati 10.12.03 13:01 Tsiteeri


Aza: kuna tegemist on peamiselt Ranzi puhul SPL masinaga siis seal saab peamine olema bass ja veelkord bass. Ainuke põhjus miks ta võiks ehitada parema front-stage on see, et igapäevasõidul ei suuda ju kuulata 140dB+.


Aftermarket.ee Lisavarustus ja tuuning // Petrolheads.ee blogi
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 10.12.03 13:04 Tsiteeri


hehe, siis on teine lugu muidugi.
spli puhul mai oska kommenteerida muud, kui see ainult eriprojekti tarbeks:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 10.12.03 15:17 Tsiteeri


Minu puhul siis jah asi selles, et tahaks kuulata ka miskit muud kui vaid bass bass bass... kardan, et tagaistujatel saab olema tegelt paha seal nii või naa :P savi see tegelt. Uued mõtted siis selles suunas, et ette panna korralikumad compod ja neile ka võim, sest woofer ja teda toitev võim on nii võimas, et makist tuleva võimsusega ei suuda need esikõlarid suurt miskit ära teha. Miskit SQ-d ma selles autos ei taotle nagunii, ei ole tegelt selle jaoks pisavalt tark ka :( ni et need esimesed ei saa ka olema miskid kallid kõlarid... muidugi kui just miskit väga hea hinnaga kuskilt ei saaks :)
Ma arvasin et nendel tagumistel polstritel on ka tweetrite originaal miskid augud olemas aga, et siis ainult midibassi koht jah... ei siis ei ole nendega tõesti miskit teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
joosu
huviline



Registreerunud 02.10.02
Asukoht: tln/harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 10.12.03 16:56 Tsiteeri


seal ikke tweeterite augud kah on.
Vähemalt nendel mida mina näinud olen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 10.12.03 18:28 Tsiteeri


mul on akna vända kohal ka tviitrite augud. 13cm auk asub täpselt istme kõrval, vaffa heli sealt tuleb:mad:


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 01.03.04 17:55 Tsiteeri


aru ma ei saa kas autos peab olema siis nagu ainult bassikas ja esi kõlarid ve?

te vist ikka ei tea mis on puhas heli!

võiks korra istuda sellisesse autosse kus on ka taga istujatel kõlarid ja kuulata seda heli ja siis võrrelda sellega kui on ainult ees kõlarid!

ega need tagumised kõlarid ainult taga istujaile pole, need annavad ikka väga palju juurde ka ees istujale

arvasin, et see kui autos ainult bassikas on, et see rohkem nagu rullnokkade teema on...

võistlus autode kohta ei hakka üldse midagi mainima see on oma ette värk

milleks neid tweetreid ja asju siis üldse vaja niipalju ja milleks esindus autodel need igale poole topitud

ää... arvan et äkki selleks et kvaliteeti ja heli puhtust tagada

aga noh eks see ole maitse asi

mul oleks lihtsalt imelik kui mulle ainult bass selga taoks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 01.03.04 17:58 Tsiteeri


ja kui kedagi huvitab siis annavad need taga uste sees olevad kõlarid päris palju helile juurde ja ei mängi nad seal midagi nii s...ti kui mängivadki siis lihtsalt p...s teil need asjad
mul näiteks toimivad ja mängivad normaalselt

mid-bass ei olegi ju mõeldud bassika asemele kui seda loodate et sealt mingit tümmi tuleks


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.04 18:01 Tsiteeri


Sa istu korra korraliku installiga autosse ja kuula seda seal... just sellisesse kus on vaid ees kõlarid ja taga bassikas... siis saad sa aru milles vahe on.
Tagakõlarid on sitasti installitud esikõlarite paranduseks!
Kogu teema jääb just installi taha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 01.03.04 18:10 Tsiteeri


driver: vabanda, aga soovitan väga soojalt sul istuda autosse mis on hästi tehtud:)
see su viimane post oli päris lausmöla:) see nyyd kyll puhas minu arvamus, aga njah, kui sa juba räägid helikvaliteedist, siis ei saa kuidagi rääkida seljaga ansambli kuulamisest:) oled sa käinud kontserdil, kus ansambel on peegeldatud ka selja taha mängima?
pealegi subwoofer ei mängi kvaliteedi rõhuga autodes yle 50-80hz. ja teades, et sellistel sagedustel inimene helilainete suunda ei taju, siis võib see sub element kasvõi keskkonsoolis olla pagasniku asemel, vahet ei ole erilist, peale selle, et tuleb korrigeerida aegviivitusi.
kui sul tahtmine on, siis ma heameelega seletaks sulle miks helikvaliteediga hiilgavad autod eriti tihti tagakõlareid ei kasuta:) kuigi põhitõed ma ytlesin eespool.

see tymm mida sa kutsud bassika omaks, on tegelikult midbassi rida - 100hz ymbrus siis. subwooferi rida on SPL autodes hambaplomme lahti raputada ja ribisid kokku vajutada. tumm tumm saadakse ikka subbari kuni 250hz ni krossimisest:D

ma ise olin umbes samal arvamusel ja sama kindel endas kui sina, nii 4-5 kuud tagasi. õnneks viis saatus mind kokku paari lahke ja kannatliku inimesega:) yks neist lasi oma autot kuulata kus ees olid 2 ribalised kompod aint. see jättis nii sygava mulje, et ma myysin päevapealt oma tagakõlarid ja pihuneeri läikiva subwooferi maha. kahju muidugi ovaalide ostjast minu seisukohalt;) mind õpetati kiiresti kuulama seda, mida ma enne lihtsalt ei osanud. nyydseks olen aru saanud, et mu audi stock 4" esi kõlarid on ainukesena paremad kui misiganes ovaalid jms taga solkimas, mis siis et alla 400hz ja yle 10khz sealt midagi ei tule. keerasin kord faderi taha, kus asuvad siiani pihuneeri 13cm koksid, naine arvas autosse istudes, et äkki teeks midagi raadioga, et pidavat ilge pudru olema:D
see lause pani täispõntsu. muretsesin diamond audio 4" komponendid, lõikasin konkreetselt tagakõlarite kaablid läbi. plaanis ustesse 8" midbassid. 3d ovaalid taga? jäägu need teistele, helikvaliteedi puhul ei saa neist rääkida.
kui siis kuidagi on talutav taga nö rear fill, kus siis tagakõlarid mängivad madalamaid sagedusi. pole ise syvenenud sellesse teemasse, kuna 99% asjast midagigi teadvaid inimesi ei arva ka rear fillist midagi.
aga ei iial tea muidugi

esindus autode 8 ja 12 kõlarit on lihtsalt kena nõks paberil, millega pyyda inimesi, kes ei tea absoluutselt midagi helist. edu muidugi, kaaviari on ka neile leivale vaja:)
ranz ytles mis öelda vaja oli tehaseheli kohta:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Driver
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi B4 1,9 TDI

postitati 01.03.04 21:53 Tsiteeri


raske uskuda!:o

aga ega enne ei usu ka vist kui pole ise kuulnud!:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.04 22:58 Tsiteeri


Mina ka ei uskunud... peale mõninga auto kuulamist ka mõtted muutusid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Krahv
huviline



Registreerunud 11.07.03
Kasutaja on eemal

Auto: Maserati 4200GT

postitati 02.03.04 07:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Driver
raske uskuda!:o

aga ega enne ei usu ka vist kui pole ise kuulnud!:D


Eks iga algus on omajagu raske ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 79.4% - SQL: 20.6%]