Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Õlitule anomaalia (Vastuseid: 11 | Vaatamisi: 1909)
suspert
huviline



Registreerunud 15.05.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 avant 2,5 tdi quattro 96

postitati 05.12.03 10:30 Tsiteeri
Õlitule anomaalia



Et siis lugu järgmine - iga kord kui auto on kaua seisnud ja täiesti maha jahtunud, siis käivitamisel viskab ülemisse kompuutrisse punase hüüumärgi, millel sulud ümber ja piiksub 3 korda. Reeglina see peaks tähendama, et piduri või roolivõimu vedeliku nivoo on madal. Roolivõimul nivoo andurit ei ole ja pidurivedeliku nivoo on korras.

See on alati nii ainult 1 kord, sest kui jätta mootor seisma ja kohe uuesti proovida, siis sellist asja enam ei juhtu!

Tundub veel, et see asi rohkem nagu talvel esineb, suvel on seda nähtust vähem kohata...
Autoks vana A6 - diisel.

Äkki on kellelgi sellise asjaga kokkupuudet olnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 05.12.03 12:31 Tsiteeri


On küll, ja juba pikka aega. Revalisse pole mõtet seda viga otsima minna, see etapp mul tulemusteta läbitud. Viga pole leidnud. Niiet kui sa peaks ise vea leidma,
siis anna aga julgelt teada.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 05.12.03 12:40 Tsiteeri


Unustasin lisada, et revalis aeti see kompuutri süüks. Et mingi kivi olla vigane ja vajap vahetamist. Hind oli mingi röögatu, ja nii see tuli mul vilgubki siiamaani. Eriti ommikuti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 05.12.03 14:26 Tsiteeri


ja mu sõbra S4-jal täpselt sama värk. viga pole midagi, enamus asju vahetatud pidurisüsteemis jne, aga see ikka piiksub sõitma hakates. Automaat muideks

reval ei leidnud halligi vist kah


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
suspert
huviline



Registreerunud 15.05.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 avant 2,5 tdi quattro 96

postitati 05.12.03 14:34 Tsiteeri


a kas näiteks nii pole proovind, et kisud selle piszdiku lahti, mis on pidurivedeliku totsiku küljes ja proovid siis käivitada, eeldades, et muu situatsioon on sama kui siis kui see tuli peaks põlema hakkama?

sest tegelikult peaks see tuli ju seda tähendama!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.03 16:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja suspert
Et siis lugu järgmine - iga kord kui auto on kaua seisnud ja täiesti maha jahtunud, siis käivitamisel viskab ülemisse kompuutrisse punase hüüumärgi, millel sulud ümber ja piiksub 3 korda. Reeglina see peaks tähendama, et piduri või roolivõimu vedeliku nivoo on madal. Roolivõimul nivoo andurit ei ole ja pidurivedeliku nivoo on korras.

See on alati nii ainult 1 kord, sest kui jätta mootor seisma ja kohe uuesti proovida, siis sellist asja enam ei juhtu!

Tundub veel, et see asi rohkem nagu talvel esineb, suvel on seda nähtust vähem kohata...
Autoks vana A6 - diisel.

Äkki on kellelgi sellise asjaga kokkupuudet olnud?


ega tegu pole automaatkastiga mudeliga?

edit: Sellega tahtsin öelda seda, et minu audil on selle hüüumärgi asemel selgestimõistetav kiri "BRAKE" punase kolmnurga sees. Seda vilgutatakse siis, kui otsas on piduriõli või hüdraulikaõli või juhul, kui süsteemis/pommis pole piisavalt rõhku... Lisaks ütles Aava Rain, et automaatkastiga audil vilgutabki autocheck autot käivitades mõned korrad seda tulukest selleks, et juht käigu sisselükkamiseks ikka piduripedaali vajutaks...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jõmm
klubiliige



Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.12.03 21:52 Tsiteeri


Mul ka samad sümptomid ja arvan, et põhjuseks põdur pidurirõhu akumulaator a.k.a bomb.

Need Audi autochecki piktogrammid näevad kiftid välja (eriti see purskav vulkaan, mida pesuvee lõppemisel näidatakse :P), aga kahjuks on nende disainijal fantaasia otsa saanud või misiganes põhjusel võib näiteks seesama hüüumärk tähendada vähemalt kolme eri asja ja mõistata siis, mis värk just täpselt on...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
prr
klubiliige

Avatar


Registreerunud 20.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A3 & A4 Cabrio

postitati 06.12.03 18:20 Tsiteeri


põhjuseks võib ka olla pidurivõim ise. laseb lihtsalt rõhu mööda. loe minu pidujama threadi.


lapsest peale on hobused meeldinud
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
turbo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.10.03
Asukoht: Stockholm
Kasutaja on eemal

Auto: S6

postitati 07.12.03 07:00 Tsiteeri


Ei ole see "brake" tuli. Brake tuli kollane.
See punane.
Aava ei viitsind ilmselt asja uurida, nagu viimasel ajal üsna tihti juhtup.
:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 07.12.03 09:50 Tsiteeri


Mina arvan ka et variante on kaks: 1. piduri surveaku kutu, 2. pidurivõim laseb läbi. "Brake" on piduriklotside kulumise andur. Punane hüüumärk sulgude sees (sulud on tegelikult piduri klotside kujutis) tähendab ohtu/viga pidurisüsteemis, ja reeglina mingit rõhuprobleemi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
suspert
huviline



Registreerunud 15.05.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 avant 2,5 tdi quattro 96

postitati 17.12.03 15:10 Tsiteeri


kuulge, mida ilm külmemaks läheb, seda kindlamalt ma seda tuld seal alguses külma mootoriga käivitamisel näen...
olen proovind ka nii moodi, et vahest pumpan pidurit, vahest mitte - mitte mingit vahet piiksub ja vilgub ikka!
a siis kui ma eelsoojendiga mootori soojaks lasen, siis ei vilgu käivitamisel!

...ja see tuli tähendab pidurivedeliku tase alanemist, samas see nagu ei mõju kui ma juhtme pidutivedeliku potsiku küljest lahti tõmban. kindel ka see, et kotside jaoks teine tuli.

ah jaa, oma autol ma ei suutnud leida seda "bomb'i" - rõhu talletajat. vanal 200-l oli see must ja teadsin ka kus asub, aga sellel käulal ei leia - muidu pidurid töötavad normaalselt ka seisva mootoriga - järelikult kuhugile see rõhk pannakse.

mõtteid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kaits
klubiliige

Avatar


Registreerunud 01.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: RS 6 Avant

postitati 17.12.03 17:32 Tsiteeri


Pidurivõimu küljes peaks olema 2 pistikut, tõmba need lahti ja piiksumine/vilkumine peaks kaduma. Kuid see ei kõrvalda probleemi loomulikult...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.8% - SQL: 41.2%]