Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Audi A5 3.0 180kw - 2012 - Brillex (Vastuseid: 1 | Vaatamisi: 779)
Brillex
huviline



Registreerunud 06.03.24
Kasutaja on eemal

Auto: A5

postitati 19.03.24 15:55 Tsiteeri
Audi A5 3.0 180kw - 2012 - Brillex



Peale selle kui ma jaanuaris müüsin oma vääga hea ja igavese nööbiku C6 maha (kusjuures ta oli siit samast: https://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=188649, kestis väga hästi, ma olin üli rahul) ja mitu kuud kahetsesin, et miks ma küll seda tegin, veeres lõpuks möödunud reedel minu õuele üks kaunitar nimega A5, 3.0 180kw, 2012, Q.


https://www.upload.ee/image/16409296/IMG_5637.jpg


Ostuprotsessist

Tegelikult ma plaanisin osta C7.. ja vahepeal isegi päris kindlalt A4 b8.5. Aga kui ma juba mitu kuud autoturul silma peal olin hoidnud, siis sain aru, et midagi head ikka kohe üldse ei ole.
Enda arust tahtsin midagi väga lihtsat: sedaan, automaat, nahksisuga, nelikvedu, diisel. Aga vahepeal oli küll tunne, et näiteks A4 ilmselt sellist ei toodetudki. Ja enamus turul on riidest või manuaalne sisu, universaalid, esiveolised jne jne.

Mingil kahtlasel põhjusel ma sattusin A5 peale. Ja nende esimese generatsiooni facelift A5 kohta ikka üldse infot ei leidnud? Sellest tulenevalt ma otsustasingi enda oma kohta teema ka teha, sest vabandust väga, aga mind absoluutselt ei aidanud auto valimisel 2016 aasta teemad...:D Ma tahan teada kuidas toimivad mootor ja kast 10 aastat hiljem, kuidas nad on vastu pidanud ja nii edasi. Eks ma siis lihtsalt lugesin erinevaid teemasid selle ajastu A4 ja C7 kohta ja panin mingit pilti kokku, sest noh A5 sinna suunda ongi ma saan aru. A4, aga kast on nt see sama S-Tronic mis C7 või midagi sellist. Aga tulevikus äkki kellegi hea siit lugeda, kes A5 hakkab otsima, et ooo ühel oli ja korraliku hooldusega 2012 aasta omal u 244 000 pealt läksid kõrgsurvepump, ketid, pihustid vms.

Noh, tegelikult A5 ka eriti turul häid ei olnud. Kuna kõik enam-vähem esimesena silma hakkavad kulutused olid läbi vaadatud, siis lõpuks ma vajutasin ühele kahtlase esimese pildiga kuulutusele. Ja tuligi välja, et tal oli tol hetkel turul olevatest kõige tummisem varustus. Väike taustakontroll näitas, et tundub okei. Samas veits kahtlane, et ta nii pikalt müügis oli olnud.

https://www.upload.ee/image/16409616/IMG_5685__1_.jpg

Enam-vähem selline kuulutus. Ma ise esimesena ei vaata tavaliselt neid ületöödeldud piltidega kuulutusi

Kirjutasin omanikule, see ütles, et vigu pole. No jälle veits kahtlane. Samas ta oli väga vastutulelik ja sõbralik. Äkki ongi hea jutuga autoärikas...

Hinnaklass tiba kõrgem ka kui tavaliselt. Siiani olen autosid kõhutunde järgi ostnud, kunagi ostukontrollis pole käinud ja alati väga head autod saanud. Nüüd ma valisin ühe välja, aga samas 3.0 jutte lugedes vist mega riskantne osta nii. Ega ma enamasti bensukatega sõitnud ja diislitest ei tea ka väga. Ja siit samast ma leidsingi Jann-i, hurraa.

Ta siis pidi enne mind auto üle vaatama ja ma mingi muu päev ostma minema.
Pidid müüjaga kell 11.00 kokku saama, aga ta helistas mulle juba 11.05. Mõtlesin ongi pekkis, läks kohale ja auto ongi selline saan, et 5 minutiga juba nägi ära, et asja ei saa :D
Aga üllataval(ja natuke mitte nii üllataval) kombel ütles a'la, et pole ammu nii korralikku autot näinud.

Ja kuidagi ma reede õhtuks ennast sinna Tartusse vedasin. Tegelikult oleks keegi ta võinud mulle koju ka tuua, sest ma olin ta juba nagunii 2 nädalat tagasi välja valinud ja oma mõtetes ringi kimanud, et jah mingit ülevaatamist ma enam Tartusse jõudes ei teinud. Saime Lõunakas kokku, autosse, vormistasime ümber ja tsauka.


Autost

Varustus : Nahksisu, istmesoojendused, ventileeritavad istmed, webasto, Bang & Olufsen, katuseluuk, kärukonks, isetumenevad peeglid. Ma ei tea mis neil seal baasvarustuses muidu on, aga see on enam-vähem mis mul endal vaja.

Seisukord: Ideaalne. Päriselt ka polegi vist praegu ühtegi viga. Okei no 1 täke on esiklaasil, aga tegelikult loomulikku kulumist ma veaks ei loe.
Tal on täielik hooldusajalugu teada. Omanik tõi 2016a endale Saksamaalt. Lasi Saksa hooldusajaloo endale välja ja ise kui hooldanud, siis kõik ülesse kirjutanud.

Suuremad remondid tal viimasel paaril aastal tehtud: Kõrgsurvepump, pihustid, ketid, geneka rihm/pingutid/rihmaratas, esisillas kõik kaikad ja just hiljuti kettad-klotsid.

Minule jääb: ilmselt kasti remontida.
Läbisõit on 294 000, aga kasti pole veel remonditud. Kastiõli vahetus olnud iga 60 000 tagant ja praegu toimib kõik väga hästi. Aga see S-Tronicu kirves mu pea kohal varsti ikkagi kukub ma usun. Arvestades kuidas nende kohta lugedes paljudel juba alla 200K laiali lendavad ja üle 250 on üldse hästi kui saab sõita, siis varsti peab tulema ka minu kord. Loodan, et ta siis vähemalt hoiatab ette kui minema hakkab.

Ma arvan siiani on teda hoidnud see, et ta sai enamasti pikki otsi ja maanteesõitu. Minul ta saab ka õnneks suures osas maanteesõitu.

Ainus esimeste päevade probleem oli sinna üks lisaks paigaldatud turvasüsteem mille me eelmise omanikuga kogemata vist häiresse/kokku jooksutasime, nii et ta lõugas mul siin aeg-ajalt. Aga täna käisin maaletooja juures ja see tegi selle ka mul enam-vähem korda.

Üldiselt hetkel täiesti ideaalne valik mulle. Nojah süda ikka tahtis A6, aga mul pole midagi teha nii suure autoga, ma ei näe üle kapoti ääregi hästi :D.

Eks siis annan jooksvalt teada kuidas kestab ja millal midagi kuskile lendama hakkab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Brillex
huviline



Registreerunud 06.03.24
Kasutaja on eemal

Auto: A5

postitati 15.04.24 12:44 Tsiteeri


Niisiis, 4000 kilomeetrit juba seljataha saanud ja hooldus pressib nii kiiresti peale ikka.

Täna käisin Hõbenooles käigukasti hoolduses (kasti+ diffriõli). Kastiga kõik hästi ja lõpphind oli oodatust ca 200€ vähem, sest seis oli hea, õli puhas ja neil ei läinudki nii palju kui arvasid.

Aga samas selgus ka, et mootoripadi vaja vahetada. Nii et selle 200€ eest, mis alles jäi, saab ilusti padjad ka vahetatud.
Kohevarsti peab juba õli ja filtrite vahetuse ka tegema, sest viimasest tavahooldusest 9000 juba möödas.

Vahepeal panin teised veljed (tal olid kaasas muidu suveks originaalveljed ka, aga neid ma ei tahtnud) ja uued suverehvid alla, aga velgedel on vale ET ja ma sõidan praegu nagu aiakäruga, veljed nii koopas :) Suveks ikka üritan flantsid saada.


Kütusekulu on keskmiselt selline 6,5-6,7. Igapäevaselt tööl käin siis enamus on maanteesõit kuskil 6,1.

Samuti tundub, et Bose oli/on ikka palju parem kui B&O. Samas ilmselt ka maitse asi. Mulle tundub B&O rohkem selline klaarim ja surround, aga isiklikult meeldib Bose tavaline tummine bass rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.4% - SQL: 33.6%]