Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Uus Q7 omanik 3.0 chiptuning,dpf,egr remove? (Vastuseid: 12 | Vaatamisi: 1458)
Wusses
huviline



Registreerunud 27.01.18
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.23 13:44 Tsiteeri
Uus Q7 omanik 3.0 chiptuning,dpf,egr remove?



Tere!

Olen uus Audi Q7 (2006, 3,0, 171 kW, 400 000 km) omanik.

Kas sellisele autole on mõtet teha chiptuningut, DPF eemaldamist ja EGR eemaldamist?
Mul on juba aeg nende tööde jaoks pandud ülejärgmisel nädalal, aga ma tahaksin enne teie arvamust kuulda.

Tean, et see võib tunduda loll küsimus, aga ma olen lihtsalt uus automaailmas.

Põhjus, miks ma seda küsin, on see, et olen kuulnud, et DPF ja EGR eemaldamine võib autot pikendada ja säästa raha (dpf ja egr rikke puhul). Samuti olen kuulnud, et chiptuning võib autot kiiremaks ja võimsamaks muuta.

Kui ma lasen DPF ja EGR eemaldada, siis pean ma nagunii tegema ka chiptuningu, et mootor töötaks korralikult.

Sain aru, et chiptuninguga saab 171 kW mootori jõudluse suurendada umbes 200 kW-ni.


Siin on mõned konkreetsed küsimused, millele ma vastuse otsin:

Kas need muudatused on sellisele autole ohutud? (läbisõit 400k ikkagi)
Kas need muudatused on väärt raha? (saan odavalt 300eur kokku)
Olen tänulik teie aja ja vastuse eest.

Miks minu jaoks tundub dpf,egr ja chiptuning ahvatlevad:
1. Võimsuse tõus
2. Parem heli
3. Tundlikum gaasile
4. tulevikus ei ole muret DPF ja EGR vigade asjus.
5. ainuüksi DPF ja EGR eemaldamine peaks auto võimsust natuke kasvatama?

Probleemid mis pähe tulevad:
1. ÜV?
2. mootor/auto nii vana et võib masina ära tappa
3. dpf ja egr eemaldamine teeb pigem kahju?


Lugupidamisega,

Uus Q7 omanik


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maik
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.04
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra

postitati 03.11.23 18:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses
Tere!

Olen uus Audi Q7 (2006, 3,0, 171 kW, 400 000 km) omanik.

Kas sellisele autole on mõtet teha chiptuningut, DPF eemaldamist ja EGR eemaldamist?
Mul on juba aeg nende tööde jaoks pandud ülejärgmisel nädalal, aga ma tahaksin enne teie arvamust kuulda.

Tean, et see võib tunduda loll küsimus, aga ma olen lihtsalt uus automaailmas.

Põhjus, miks ma seda küsin, on see, et olen kuulnud, et DPF ja EGR eemaldamine võib autot pikendada ja säästa raha (dpf ja egr rikke puhul). Samuti olen kuulnud, et chiptuning võib autot kiiremaks ja võimsamaks muuta.

Kui ma lasen DPF ja EGR eemaldada, siis pean ma nagunii tegema ka chiptuningu, et mootor töötaks korralikult.

Sain aru, et chiptuninguga saab 171 kW mootori jõudluse suurendada umbes 200 kW-ni.


Siin on mõned konkreetsed küsimused, millele ma vastuse otsin:

Kas need muudatused on sellisele autole ohutud? (läbisõit 400k ikkagi)
Kas need muudatused on väärt raha? (saan odavalt 300eur kokku)
Olen tänulik teie aja ja vastuse eest.

Miks minu jaoks tundub dpf,egr ja chiptuning ahvatlevad:
1. Võimsuse tõus
2. Parem heli
3. Tundlikum gaasile
4. tulevikus ei ole muret DPF ja EGR vigade asjus.
5. ainuüksi DPF ja EGR eemaldamine peaks auto võimsust natuke kasvatama?

Probleemid mis pähe tulevad:
1. ÜV?
2. mootor/auto nii vana et võib masina ära tappa
3. dpf ja egr eemaldamine teeb pigem kahju?


Lugupidamisega,

Uus Q7 omanik


Veelparem idee, tee kõik korda ja siis on tänaval 1 haisev auto vähem. + chip, kõik häppid :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 03.11.23 18:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maik
Veelparem idee, tee kõik korda ja siis on tänaval 1 haisev auto vähem. + chip, kõik häppid :P


+1, toimivaid asju pole mõtet välja saagida. Lasin mõned päevad pärast ostmist 3.0tdi chipi teha, egr ja dpf jäid näppimata, sõitsin 100 000km ja ei ühtegi probleemi selles osas. Läbisõit oli alguses 394 kkm ja lõpus 503 kkm.
Ei ütleks, et need välja lõigatud asjadega isendid paremini vastu pidasid või sõitsid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Wusses
huviline



Registreerunud 27.01.18
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.23 19:37 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maik

Veelparem idee, tee kõik korda ja siis on tänaval 1 haisev auto vähem. + chip, kõik häppid :P


Auto on ise tegelikult suht koht ideaalses korras.
Auto on esinduses käinud 2x aastas ja päris kõvat hooldust saanud.
Ühtegi viga teadaolevat ei ole.

Viimase hooldusega sai ka uue EGR jahuti ja EGR kalpi vahetuse + puhastuse (mingi 1500eur läks vist)


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb

+1, toimivaid asju pole mõtet välja saagida. Lasin mõned päevad pärast ostmist 3.0tdi chipi teha, egr ja dpf jäid näppimata, sõitsin 100 000km ja ei ühtegi probleemi selles osas. Läbisõit oli alguses 394 kkm ja lõpus 503 kkm.
Ei ütleks, et need välja lõigatud asjadega isendid paremini vastu pidasid või sõitsid.


Väga hea, sellepärast tegingi teema et endale selgeks teha kas on pointi.

Kui DPF ja EGR välja ajamine ei anna midagi siis ongi pointless seda teha, selle jaoks ma tegingi teema.

Aga see chip anna midagi tunda ka? Numreid uskuda siis 171kw pealt 200-208kw


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 03.11.23 19:45 Tsiteeri


Sellise läbisõidu juures pigem lase korralikult üle vaadata toitesüsteem, heitgaasisüsteem ja vajadusel vaheta seal juppe ala pihustid, EGR, ning naudi sõitu. Ära näpi töötavat asja. Lambikohtades tarkvara muudatused toovad rohkem kahju kui kasu.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Wusses
huviline



Registreerunud 27.01.18
Kasutaja on eemal


postitati 03.11.23 19:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Sellise läbisõidu juures pigem lase korralikult üle vaadata toitesüsteem, heitgaasisüsteem ja vajadusel vaheta seal juppe ala pihustid, EGR, ning naudi sõitu. Ära näpi töötavat asja. Lambikohtades tarkvara muudatused toovad rohkem kahju kui kasu.


Päris lambikohas ei lase teha, ikka eraldiseisev ettevõtte kes tegelebki sellega. Lihtsalt saan hea hinnaga.



Q7 saab ka chipimist teha MPPS-iga nagu audi a6 c5-l?
Ma omal ajal tegin ise. MPPS lasin softi arvutisse, softi saatsin nt https://chiptuningfile-service.com/ ja MPPS-iga lasin jälle peale.
Sain isegi hakkama ja auto kestis aastaid (a6 hitlar)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 03.11.23 20:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses

Aga see chip anna midagi tunda ka? Numreid uskuda siis 171kw pealt 200-208kw


Annab ikka, nagu kergema ja reipama autoga sõidaks. Eks kõige magusam osa oli 50 pealt maantee kiiruseni tühjaks vajutamine.
Q7 suguse külmkapi osas ei oska kommenteerida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 04.11.23 16:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jõuvanker
Sellise läbisõidu juures pigem lase korralikult üle vaadata toitesüsteem, heitgaasisüsteem ja vajadusel vaheta seal juppe ala pihustid, EGR, ning naudi sõitu. Ära näpi töötavat asja. Lambikohtades tarkvara muudatused toovad rohkem kahju kui kasu.


Väga nõus, täna käis üks 2010a. 4,2 q7, tuli kollase tulukese murega, just oli käinud kuskil inseneride juures dpf-e eemaldamas ja asju kinni keeramas. Haises nagu tõbras, isegi kapoti alt, sest paar parempoolset pihustit ei omanud enam seibe...Seda muidugi ei osanud märgata keegi "tjuunijatest". Suht korralik (ls. 265K) ja tegelikult muu murega auto keerati lihtsalt tuksi. Väga häirivad on linnapildis haisvad bemmid, audid mersud, mida omanikud ei suuda pidada peale ostu. Ülevaatustel ja politseil oleks siin väga lai tööpõld kui jalad kõhu alt välja tiriks. Meil aga tegeletakse selle asemel korralike autode rikkumisega diselkeidi valguses. Lollid ametnikud, liiga laiad lipsud ja peadpööritavalt kõrged majad ei muud. Lisaks sai omanik teada, et varsti paneb selle jutu tagasi alla, seni mürgitab ennast ja teisi. Tegelt ka, seal autos ei saanud lihtsalt olla, riided haisevad siiani. Halb päev omanikule.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Wusses
huviline



Registreerunud 27.01.18
Kasutaja on eemal


postitati 05.11.23 21:32 Tsiteeri


Selge.

Otsutasin et DPF ja EGR jäävad küle ja puutumata.

Chiptuningu saab, pihustid vaatan ka üle mingiaeg ja vajadusel lasen ära vahetada. Pole kallid ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maik
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.04
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra

postitati 06.11.23 10:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses
Selge.

Otsutasin et DPF ja EGR jäävad küle ja puutumata.

Chiptuningu saab, pihustid vaatan ka üle mingiaeg ja vajadusel lasen ära vahetada. Pole kallid ka.


Supper! Võiks teisedki õppust võtta! ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 08.11.23 05:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses
Selge.

Otsutasin et DPF ja EGR jäävad küle ja puutumata.

Chiptuningu saab, pihustid vaatan ka üle mingiaeg ja vajadusel lasen ära vahetada. Pole kallid ka.


Õige suhtumine, igapäev ei näe audiomanikku, kes ütleb , et 2000 € uute pihustite eest pole kallis.
Lisaks soovitaks veel tuletada meelde 9 klassi füüsikat, kus mainiti, et võidad jõus, kaotad teepikkuses.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.5.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sammalselg
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.09
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 530 XD; A6 C7 2.0 130kw ; Jeep GC 3.0 CRD ;Honda CBR R ;Yamaha Grizzly

postitati 08.11.23 10:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses
Selge.

Otsutasin et DPF ja EGR jäävad küle ja puutumata.

Chiptuningu saab, pihustid vaatan ka üle mingiaeg ja vajadusel lasen ära vahetada. Pole kallid ka.


Õige suhtumine, igapäev ei näe audiomanikku, kes ütleb , et 2000 € uute oihustite eest pole kallis.
Lisaks soovitaks veel tuletada meelde 9 klassi füüsikat, kus mainiti, et võidad jõus, kaotad teepikkuses. [/

Sa Jann oled väsimatu mees, jaksad siin iga trolliga võidelda:cool:



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 08.11.23 15:12 Tsiteeri


Muide DPF ja EGR eemaldamisel mingit tuuningut küll teha ei ole vaja.
Ainult need süsteemid välja kirjutada, aga see ei ole tuuning.

Ehk siis see lause täiesti vale:
Tsitaat:
Algselt postitas: Wusses
Kui ma lasen DPF ja EGR eemaldada, siis pean ma nagunii tegema ka chiptuningu, et mootor töötaks korralikult.



Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 78.4% - SQL: 21.6%]