Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  ..  17  18  19
Autor:
Pealkiri: Orig. maki väljavahetamine (Vastuseid: 460 | Vaatamisi: 169253)
Raie
huviline

Avatar


Registreerunud 15.05.19
Asukoht: Märjamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B8.5 2.0TDI Q

postitati 04.06.19 07:11 Tsiteeri


http://www.audiforums.com/forum/picture.php?albumid=3570&pictureid=8771

Factory ampile uue ampi+subwooferi külge ajamine. Kuhu ühendada?

Kood ampil 8E5 035 223


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 04.06.19 07:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raie
http://www.audiforums.com/forum/picture.php?albumid=3570&pictureid=8771

Factory ampile uue ampi+subwooferi külge ajamine. Kuhu ühendada?


Kui subwoofri võimendil on high level sisend olemas siis: 14=+, 15=- ja 9=remote.
Kui ei ole, siis: 1=parem+, 3=vasak+, 2=parem&vasak- ja 9=remote.

Lisa võimendi toide too kindlasti eraldi juhe aku pealt, unusta ära, et originaal võimendile või sigarisüütajasse üldse mingi vool tuleb (kui plaanisid toite kummastki võtta, siis ära hakka üldse oma aega raiskama subwoofri paigaldusele)...


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raie
huviline

Avatar


Registreerunud 15.05.19
Asukoht: Märjamaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B8.5 2.0TDI Q

postitati 04.06.19 07:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: R-I-X
Tsitaat:
Algselt postitas: Raie
http://www.audiforums.com/forum/picture.php?albumid=3570&pictureid=8771

Factory ampile uue ampi+subwooferi külge ajamine. Kuhu ühendada?


Kui subwoofri võimendil on high level sisend olemas siis: 14=+, 15=- ja 9=remote.
Kui ei ole, siis: 1=parem+, 3=vasak+, 2=parem&vasak- ja 9=remote.

Lisa võimendi toide too kindlasti eraldi juhe aku pealt, unusta ära, et originaal võimendile või sigarisüütajasse üldse mingi toite juhe tuleb (kui plaanisid toite kummastki võtta, siis ära hakka üldse oma aega raiskama subwoofri paigaldusele)...


Eraldi juhtme toon nagunii + jaoks. Ei taha autot maha põletada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
C1rca
huviline



Registreerunud 31.05.19
Kasutaja on eemal


postitati 24.10.19 16:44 Tsiteeri


Lugesin ka teema läbi.

Mu A6 C5 99a on ka mingit omaloomingut tehtud.
Ma ei ole jõudnud veel makki välja kakkuda aga hetkeseis on selline:

Kenwoodi raadio
Esiustes mängivad ainult tweeterid
Juhipoolses tagumises ukses töötab kesksagedus ka, kõrvalistuja poolel mängis ainult tweeter.
Pagasiruumis bassikas igatahes väristas.

Ma eeldan, et tegu ei ole bose süsteemiga?
Kas keegi puhtalt kogemuse pealt ütleb, mis seal kokku keeratud võib olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 24.10.19 20:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: C1rca
Lugesin ka teema läbi.

Mu A6 C5 99a on ka mingit omaloomingut tehtud.
Ma ei ole jõudnud veel makki välja kakkuda aga hetkeseis on selline:

Kenwoodi raadio
Esiustes mängivad ainult tweeterid
Juhipoolses tagumises ukses töötab kesksagedus ka, kõrvalistuja poolel mängis ainult tweeter.
Pagasiruumis bassikas igatahes väristas.

Ma eeldan, et tegu ei ole bose süsteemiga?
Kas keegi puhtalt kogemuse pealt ütleb, mis seal kokku keeratud võib olla?


Kõlarid läbi või juhtmed vigased, kuna igale uksele läheb ainult üks signaal, mis ukse sees filtriga ära jagatakse tweeteri ja midbassi vahel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
C1rca
huviline



Registreerunud 31.05.19
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.19 06:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rix
Tsitaat:
Algselt postitas: C1rca
Lugesin ka teema läbi.

Mu A6 C5 99a on ka mingit omaloomingut tehtud.
Ma ei ole jõudnud veel makki välja kakkuda aga hetkeseis on selline:

Kenwoodi raadio
Esiustes mängivad ainult tweeterid
Juhipoolses tagumises ukses töötab kesksagedus ka, kõrvalistuja poolel mängis ainult tweeter.
Pagasiruumis bassikas igatahes väristas.

Ma eeldan, et tegu ei ole bose süsteemiga?
Kas keegi puhtalt kogemuse pealt ütleb, mis seal kokku keeratud võib olla?


Kõlarid läbi või juhtmed vigased, kuna igale uksele läheb ainult üks signaal, mis ukse sees filtriga ära jagatakse tweeteri ja midbassi vahel.


Ma ei tea kuidas see võimalik on aga täna hommikune seis - Juhipool mängivad kõik kõlarid AGA tagaukses olev mängib tunduvalt kõvemini, see kõlar tundubki põhilist heli autos tegevat.
Kõrvalistuja poolel mängivad ees ukses mõlemad kõlarid, alumine mängib päris vaikselt ja taga ukses ei mängi kumbki kõlar.
Mis siin ikka, üritan maki kätte saada ja vaadata mis seal taga toimub, ehk lisan ka siia pildi kui üle mõistuse käib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 25.10.19 06:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: C1rca
Ma ei tea kuidas see võimalik on aga täna hommikune seis - Juhipool mängivad kõik kõlarid AGA tagaukses olev mängib tunduvalt kõvemini, see kõlar tundubki põhilist heli autos tegevat.
Kõrvalistuja poolel mängivad ees ukses mõlemad kõlarid, alumine mängib päris vaikselt ja taga ukses ei mängi kumbki kõlar.
Mis siin ikka, üritan maki kätte saada ja vaadata mis seal taga toimub, ehk lisan ka siia pildi kui üle mõistuse käib.


Kui viga oleks makis või maki taga juhtmetes, siis oleks kogu uks tumm (nii tweeter, kui midbass). Viga on ukse siseses juhtmestikus, filtris või kõlarites endis. Ja see, et tagumised mängivad valjemalt, kui esimesed, tähendab, et sul on vaja paika reguleerida maki "fader". Sest tagumised kõlarid on läbi võimendi ja esimesed on otse maki järel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
C1rca
huviline



Registreerunud 31.05.19
Kasutaja on eemal


postitati 25.10.19 19:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rix
Tsitaat:
Algselt postitas: C1rca
Ma ei tea kuidas see võimalik on aga täna hommikune seis - Juhipool mängivad kõik kõlarid AGA tagaukses olev mängib tunduvalt kõvemini, see kõlar tundubki põhilist heli autos tegevat.
Kõrvalistuja poolel mängivad ees ukses mõlemad kõlarid, alumine mängib päris vaikselt ja taga ukses ei mängi kumbki kõlar.
Mis siin ikka, üritan maki kätte saada ja vaadata mis seal taga toimub, ehk lisan ka siia pildi kui üle mõistuse käib.


Kui viga oleks makis või maki taga juhtmetes, siis oleks kogu uks tumm (nii tweeter, kui midbass). Viga on ukse siseses juhtmestikus, filtris või kõlarites endis. Ja see, et tagumised mängivad valjemalt, kui esimesed, tähendab, et sul on vaja paika reguleerida maki "fader". Sest tagumised kõlarid on läbi võimendi ja esimesed on otse maki järel.


Täna siis kookisin lõpuks maki välja. Tegin tegelikult hunniku pilte ka, et aru saada, mis toimub.
Mis mina siis välja lugesin sealt:
CD boxi juhtme ots oli lihtsalt ära lõigatud, pagasiruumis oli vasakpoolses küljesahtlis ainult kaabliots, boks ise puudus.
Igasuguseid juhtmeid oli seal maha lõigatud ja jumal teab mis ühendusi tehtud.
Esikõlarid on siis otse maki järel ilmsel aga mängivad kõvasti vaiksemalt kui tagumised.

Tagumised kõlarid, olid ühendatud ühendatud aftermarket maki ühte tagumisse kanalisse(vasakusse), selle pärast mind faderiga mängimine ära lollitaski. Kui paremale keerasin faderi siis, et ainult esiuksest tuli muusika. Ma ei tea miks nii, sai testitud, makil iseenesest oli teine rear kanal ka korras, sai testitud.
https://www.upload.ee/image/10641468/1.jpg
Siit ka esimene küsimus, kuna sellel aftermarket makil on olemas võimendi RCA preout, kas siis peaks tagumised kõlarid hoopis RCA järgi ühendama?
Hetkel tundub, et kõlarid täiesti balansist väljas ja tagumised mängivad kõvemini, sest võimendi saab heli maki kanalist, mite pre-oudist.

Teine küsimus, ma ei mõiganud, kus kohast tuleb võimendile no. remote, mis annab märku, et lülitagu sisse. Tagumiste kõlariteni läks ainult 2 juhtmepaari.
Kuidas see osa huvitav mul toimib?
https://www.upload.ee/image/10641500/2.jpg
Sellel pildil nr 1 peaks olema siis mahalõigatud CD boxi ots?
Mis asi nr 2 olla võiks?
Nr2 kõrval all vasakul on ka mingi hall/kollane ja lilla juhe, ei ole aimugi miks need nii ripakile on jäetud. Mõlemas tundus mingi pinge sees olevat, hetkel said teibiga kaetud. Kollane tundus mingi mikri/käedvaba süsteemi juhe...
Mis esikõlarite suurused mitte bose süsteemil olla võiks? Bosel midid 16,5cm kas non bosel sama? Ilmselt need peaks küll välja vahetama koos tweeteritega esimestes ustes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reino96
huviline



Registreerunud 09.09.19
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.19 19:41 Tsiteeri


Huvipärast uurin kas keegi saaks aidata Tartus maki vahetusega? Kuna ma ise ei jaga seda teemat üldse. Hetkel sees concert 1, plaan panna 1din makk sisse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KasparD
huviline



Registreerunud 30.03.15
Asukoht: TALLINN
Kasutaja on eemal


postitati 04.02.20 19:18 Tsiteeri
RS6 C5 RNS-D maki väljavahetamine aftermarket vastu



Sooviks foorumlaste kogemusi seoses C5 RNS-D maki välja vahetamisega.

Sai lõpuks FM Bluetooth transmitteri "sahisemisest" villand (tundub, et RNS-D'st bluetoothi minevat kvaliteetset lahendust ei ole?) ja võiks siis juba viisaka välimusega aftermarket ekraaniga isendi (millel Bluetooth juba sisse ehitatud koos Android Autoga) muretseda.

Sai see teema otsast lõpuni läbiloetud ja välismaa foorumites ringi tuhlatud ning hetkel tunduvad sõelale jäävat järgmised 2 isendit:

1) https://www.amazon.de/dp/B075FKSK43/ref=sr_1_3?keywords=android%2Bauto%2B2%2Bdin&qid=1580819622&sr=8-3&th=1

2) https://www.amazon.de/gp/product/B06Y3NYCCB/ref=ask_ql_qh_dp_hza

On kellelgi kogemust mis funktsionaalsust reaalselt kasutad (kas üldse on sellist ekraani vaja autosse)?

Samuti saan aru, et Bose süsteemil tuleb tagumistesse kõlaritesse võim hoopis subwooferi kastist, ehk siis seal võib ühendamisega probleeme tekkida kui tahaks arvata, et need on mõistlikult lahendatavad?

Mõistan, et pigem laiavalguv küsimus, aga pigem olekski huvi muutuse teinud inimestelt mõista kas tasub selline asi üldse ette võtta või proovida ikka kuidagi kvaliteetne bluetooth lahendus leida vanale raadiole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 05.02.20 07:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: KasparD
Sooviks foorumlaste kogemusi seoses C5 RNS-D maki välja vahetamisega.

Sai lõpuks FM Bluetooth transmitteri "sahisemisest" villand (tundub, et RNS-D'st bluetoothi minevat kvaliteetset lahendust ei ole?) ja võiks siis juba viisaka välimusega aftermarket ekraaniga isendi (millel Bluetooth juba sisse ehitatud koos Android Autoga) muretseda.

Sai see teema otsast lõpuni läbiloetud ja välismaa foorumites ringi tuhlatud ning hetkel tunduvad sõelale jäävat järgmised 2 isendit:

1) https://www.amazon.de/dp/B075FKSK43/ref=sr_1_3?keywords=android%2Bauto%2B2%2Bdin&qid=1580819622&sr=8-3&th=1

2) https://www.amazon.de/gp/product/B06Y3NYCCB/ref=ask_ql_qh_dp_hza

On kellelgi kogemust mis funktsionaalsust reaalselt kasutad (kas üldse on sellist ekraani vaja autosse)?

Samuti saan aru, et Bose süsteemil tuleb tagumistesse kõlaritesse võim hoopis subwooferi kastist, ehk siis seal võib ühendamisega probleeme tekkida kui tahaks arvata, et need on mõistlikult lahendatavad?

Mõistan, et pigem laiavalguv küsimus, aga pigem olekski huvi muutuse teinud inimestelt mõista kas tasub selline asi üldse ette võtta või proovida ikka kuidagi kvaliteetne bluetooth lahendus leida vanale raadiole?


Nende mõlema makiga pole mingit probleemi BOSE heli tööle saamisel, on vaid vaja üleminekut RCA'delt mini-ISO'le.
Igasugu android autol jne pole mõtet, kuna B5, C5 jne asub makk nii all, et selle ekraani pealt a la navi juhiseid vaadata on ebamugav ja ebaturvaline.
Suur värviline ekraan leiab reaalselt vaid ühel juhul kasutust ja see on tagurduskaamera. Mingite videode vaatamiseks on ta mõtetu, kuna selleks peaks enne selle video alla laadima ja plaadile/mälupulgale panema õiges formaadis, kui palju lihtsam on telefoniga see netist otse striimida.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  ..  17  18  19
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.5% - SQL: 54.5%]