Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: A6 või A4 (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 3614)
SP88
huviline



Registreerunud 12.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.16 07:20 Tsiteeri
A6 või A4



Tere!

Millise Audi võiks osta hinnavahemikus 5000-5500 eurot?
Linna- ja maanteesõite on pooleks, autos olen ainult koos elukaaslasega.
Ideaalis tahaks 2005-2008 vahemikus võimalikult ökonoomset autot, mida millel oleks vähemalt keskmisel tasemel minekut ka. Ökonoomsuse mõttes tuleks ilmselt eelistada diislit?
Soovin enda ja rahakoti maitse järgi ainult manuaalkastiga autot.

Olen foorumit lapanud ja jõudnud seni järelduseni, et kuna meid on kaks siis oleks äkki mõni 2006-2007 Audi A4 1.9TDI mõistlik valida?
Foorumis loetu järgi vist 2.7 ja 3.0 ka head mootorid aga oluliselt kallimad hooldada. Ilmselt 2.0 mootor on vähem töökindel kui teised?
Veel olen kuulnud, et A4 olevat liiga väike. Sees istunud ei ole, aga olen pikka kasvu ja ilmselt tuleb kuuldut usaldada. Kui tekib võimalus, siis kindlasti proovin.

Olen ka A6 vaadanud. Need on suuremad aga lugesin, et neid peaks suure kere tõttu pigem eelistama 2.7 ja 3.0TDI ning neid on ka kallim parandada kui nt. A4.
Omale meeldib A6 muidugi kõige rohkem aga kas nende alla tuleb oluliselt rohkem raha panna kui A4le?

Tean, et enamus oleneb autode enda ajaloost ja kuidas hooldatud on jms. aga mingi üleüldine tendents peaks ju kehtima?

Kui suur peaks läbisõit maksimaalselt olema selliste autode puhul?


Tean autodest üsna vähe ja loodan, et leian siit targematelt nõu.


Tänan!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 12.10.16 07:55 Tsiteeri


Kui tahad korralikku A6-te, millega sõita ka kannatab ilma suuremate muredeta, tuleb raha kõvasti juurde leida.
Pigem vaata A4-ja sel juhul ja autot vaatama minnes võta kindlasti keegi kaasa (veelparem vii kuhugi töökotta), kes neid autosid reaalselt tunneb ja oskab olulisi asju kontrollida. Ausalt, mul on tihti inimestest ikka väga kahju, nähes, mis nad omale ostnud on. Kontrollida tuleb ENNEM, mitte pärast, nagu paljud teevad.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
SP88
huviline



Registreerunud 12.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.16 08:17 Tsiteeri


Võin raha juurde ka koguda aga mis vahemikku need korralikumad eksemplarid A4 ja A6 jääda võiksid?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 12.10.16 09:37 Tsiteeri


3.0tdi ökotamiseks nüüd küll mõeldud ei ole, minul viimase 1,5 aasta keskmine (Tallinn, mnt, maakohad) 10l kandis, tean sama ühe sarnase isendi kohta veel. Muidugi kohe lendavad ökokunnid platsi, kes ütlevad et üle 6.854661 see ei võta :D .
Läbisõidust on ikka tähtsam konkreetse isendi seisukord, ajalugu ja kas hooldused on tehtud 30k km või 10/15k km intervalliga.


https://images.spritmonitor.de/1472718.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Rix
klubiliige

Avatar


Registreerunud 06.03.11
Asukoht: Tabasalu
Kasutaja on eemal

Auto: B6 Quattro

postitati 12.10.16 10:05 Tsiteeri


Kui eelarve on selline ja soov kindlasti Audi osta, siis jätaks C6 kerega A6 välja (heas korras isendid pea 2x kallimad). B7-me (A4) saaks ilmselt küll korraliku (kui rääkida poole veolisest, võib-olla mõne neliveolise ka), kuid siis ei jää kuigi suurt puhvrit (omanikuvahetus, õlivahetus, rihma-/ketivahetus, kindlustus, talverehvid, ootamatud kulutused jne).


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TarmoL
huviline



Registreerunud 26.09.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia VRS 2015 Black design

postitati 12.10.16 10:11 Tsiteeri


Olen omanud hetkeks 3,5 aastat 6k.manuaal käigukastiga A4 1.9TDI 96kw mootoriga isendit(küll 2003.aasta, B6 mudel), aga ei ole ühtegi halba sõna öelda. Keskmine kütusekulu on 6L/100km kohta ja seda enamuses linnasõidul. Talvel pole ka probleeme olnud...küll isiklikult on mul DEFA eelsoojendi ka peal, mis märgatavalt parandab/lihtsustab diisli kasutamist sügis-talv perioodil.
Hiljuti sai soetatud siit samast foorumist ühe kasutaja käest 2009.aasta A6 Allroad(2.7 TDI) ja vahe on märgatav kindlasti - A6 on suurem, ruumikam, aga kõvasti mugavam. Kütusekulu kohapealt on vahe ca 1,5-2L/100km kohta..see siis keskmine kulu.

Kui on huvi A4 vastu ja aasta arv pole oluline, siis mu A4 on ka müügis - http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=167034&page=1#pid806509


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
SP88
huviline



Registreerunud 12.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.16 10:19 Tsiteeri


A4 B7 kerega võtakski kui saab. Tollele ostuhinnale jääks 1000 eurot varuks ka muidugi. Ise arvasin, et 1000 on turvaline aga pole kindel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 12.10.16 11:29 Tsiteeri


1000 euri võiks igal ajahetkel võtta olla.


https://images.spritmonitor.de/1472718.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
dislapann
huviline

Avatar


Registreerunud 19.06.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant 1.9TDi 2003; Audi A6 Avant 1.9TDi 2004

postitati 12.10.16 13:43 Tsiteeri


B7 peal olev 85kW 1.9tdi ei pidavat enam nii hea olema kui B6 peal olev 96kW 1.9tdi. Mis ei tähenda, et ta kehva oleks! Ma võtaks B7 puhul pigem 2.0tdi 8-klapilise variandi, see on ehituselt sarnane 1.9tdi-le. Sama mootori 16V variant on probleemsem. Vahet teed mootori katte või vin koodi järgi.

Mul endal pea 7 aastat kogemust A4 B6 96kW 1.9tdi-ga ja siiamaani sõna otses mõttes kalla ja talla masin. Nüüd just sai juurde võetud sama mootoriga A6 C5 ja kui neid omavahel võrrelda, siis A6 on igas mõttes suurem auto. Salongis rohkem ruumi, kapoti all samamoodi - oluline faktor kui masinat ise hooldada. Tavavedrustuse korral A6 pehmem ja mugavam sõita, aga mulle isiklikult meeldib natuke jäigem A4 rohkem. Maitse asi nagu öeldakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
PMiki11
huviline



Registreerunud 13.10.16
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.9tdi 85kw , Audi 100 2.3E C4

postitati 13.10.16 07:18 Tsiteeri





Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
SP88
huviline



Registreerunud 12.10.16
Kasutaja on eemal


postitati 14.10.16 08:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: dislapann
B7 peal olev 85kW 1.9tdi ei pidavat enam nii hea olema kui B6 peal olev 96kW 1.9tdi. Mis ei tähenda, et ta kehva oleks! Ma võtaks B7 puhul pigem 2.0tdi 8-klapilise variandi, see on ehituselt sarnane 1.9tdi-le. Sama mootori 16V variant on probleemsem. Vahet teed mootori katte või vin koodi järgi.

Mul endal pea 7 aastat kogemust A4 B6 96kW 1.9tdi-ga ja siiamaani sõna otses mõttes kalla ja talla masin. Nüüd just sai juurde võetud sama mootoriga A6 C5 ja kui neid omavahel võrrelda, siis A6 on igas mõttes suurem auto. Salongis rohkem ruumi, kapoti all samamoodi - oluline faktor kui masinat ise hooldada. Tavavedrustuse korral A6 pehmem ja mugavam sõita, aga mulle isiklikult meeldib natuke jäigem A4 rohkem. Maitse asi nagu öeldakse.


Kuidas täpsemalt VIN koodi järgi aru saada, et tegu on 2.0 8-klapilise ja töökindlama variandiga?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 14.10.16 08:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: SP88
Tsitaat:
Algselt postitas: dislapann
B7 peal olev 85kW 1.9tdi ei pidavat enam nii hea olema kui B6 peal olev 96kW 1.9tdi. Mis ei tähenda, et ta kehva oleks! Ma võtaks B7 puhul pigem 2.0tdi 8-klapilise variandi, see on ehituselt sarnane 1.9tdi-le. Sama mootori 16V variant on probleemsem. Vahet teed mootori katte või vin koodi järgi.

Mul endal pea 7 aastat kogemust A4 B6 96kW 1.9tdi-ga ja siiamaani sõna otses mõttes kalla ja talla masin. Nüüd just sai juurde võetud sama mootoriga A6 C5 ja kui neid omavahel võrrelda, siis A6 on igas mõttes suurem auto. Salongis rohkem ruumi, kapoti all samamoodi - oluline faktor kui masinat ise hooldada. Tavavedrustuse korral A6 pehmem ja mugavam sõita, aga mulle isiklikult meeldib natuke jäigem A4 rohkem. Maitse asi nagu öeldakse.


Kuidas täpsemalt VIN koodi järgi aru saada, et tegu on 2.0 8-klapilise ja töökindlama variandiga?


Peale vaadates ei saagi, tuleb kuskilt uurida.
Lihtsam on vaadata kapoti alla 8 klappi


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Priidik115
huviline



Registreerunud 09.01.15
Kasutaja on eemal


postitati 16.10.16 08:56 Tsiteeri


Diisel mootor töökindlate autode sekka kohe kindlasti ei istu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 16.10.16 11:23 Tsiteeri


Ja tänapäevased bensukad ehtsad igiliikurid? :D


Audi pole lihtsalt auto - Audi on stoori omaette :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BIT, ABARTH, BR 175.

postitati 16.10.16 12:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Priidik115
Diisel mootor töökindlate autode sekka kohe kindlasti ei istu.


Väga põhjapanev avaldus, jää või uskuma :).


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, DPF, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 24.7.1 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Priidik115
huviline



Registreerunud 09.01.15
Kasutaja on eemal


postitati 16.10.16 12:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ja tänapäevased bensukad ehtsad igiliikurid? :D

Töökindlamad küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 16.10.16 13:19 Tsiteeri


A6 või A4, seda peab ikka ise aru saama kas A4 suurus on paras või meeldib pigem A6.
Paraku külmade ilmadega (eriti esimeste) on ikka diiselmootoriga autod need, mis tee ääres seisavad.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 16.10.16 17:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Priidik115
Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ja tänapäevased bensukad ehtsad igiliikurid? :D

Töökindlamad küll.

C5 ei ole enam tänapäevane.


https://images.spritmonitor.de/1472718.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 16.10.16 22:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Paraku külmade ilmadega (eriti esimeste) on ikka diiselmootoriga autod need, mis tee ääres seisavad.:)

Kuurialustest odavalt saadud "noname" küte ei ole moodsates diislites aastaringselt kasutatav.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 16.10.16 23:10 Tsiteeri


C6, 2.0 paljuklapiline TDI 103kw manuaal ja võrdluseks ka automaat ja universaalid, millega ise liikunud ja vägagi viisakad kooslused rahulikuks liikumiseks, hinna poolest olid küll asjad pisut teised ja aastad 2007-2008 asjad. Sõltumata mootorist olid masinad seest vaiksed. Möödasõidud maanteel käike vahetama ei ajanud manuaaliga, piisas täiesti kui endal arvestusoskus olemas. Talvine liiklemine polnud muidugi minu rida (nelikveolistega liigelnud viimased 15 aastat). A4 puhul on ruumikus ja müra ikkagi peamine mis varem või hiljem häirima on hakanud ja just talvel ja naastudega. C kere on selles osas ikka väga kõvasti paremini koostatud ja kui vähegi kannatab, siis soovitaks pigem seda. V6 mootorid on juba teine maailm kõigelt ja need ikka kisuvad sinna asjaarmastaja poole, mitte enam lihtsalt liikumise teemaga kokku.
Mis B keret ja neid veidraid lihtsamaid bensumootoreid puudutab, siis ma ei oska nendesse kuidagi suhtuda. Kah liiguvad, aga pole ei ökonoomsust ega minekut ja ressursi poolest olen neid igasuguses seisus näinud, et eemale hoida.
Ühte asja peab kahjuks arvestama, mida ka eelpoolkirjutajad on maininud - rahanumber auto hinnalipikul kahjuks selle seisukorda ei määra. Loterii on loterii isegi siis kui masin on läbi kangutatud. Peidetud vead ilmutavad ennast igal masinal juba kasutamise käigus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Priidik115
huviline



Registreerunud 09.01.15
Kasutaja on eemal


postitati 17.10.16 05:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: Priidik115
Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ja tänapäevased bensukad ehtsad igiliikurid? :D

Töökindlamad küll.

C5 ei ole enam tänapäevane.

???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 45.9% - SQL: 54.1%]