Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: A8 D3 MMI hammasrataste vahetus. (Vastuseid: 0 | Vaatamisi: 3276)
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 17.04.14 07:54 Tsiteeri
A8 D3 MMI hammasrataste vahetus.



Juhtus see, mida ma lootsin, et minu sõidukiga kunagi ei juhtu, ehk siis ühel ilusal päeval hakkas peale auto käivitamist MMI suunalt raginat kostma. Kuna kord korralt probleem süvenes ja selge oli, et ilma midagi ette võtmata lõpetab asi peatselt igasuguse koostöö...
Vähe googeldamist, ning selgus, et tegu suht levinud probleemiga. Ühe lahendusena oleks saanud ekraani mootori avatud asendis lahti ühendada, aga see tundus kuidagi ''odava'' lahendusena, et a'la airbagi tuli põleb- lahenduseks pirn välja.
Uuritud sai ka ''Revalist'' ja ''Forsist'' kuid hind 380.- tundus ebaproportsinaalselt suur kuidagi ja kuna ma rahakoti peale sel hetkel nii vihane polnud, ei jäänud muud üle kui plaan ''C'' , ehk siis tellida e-bayst pronksist hammasrattad (pakkuda oli nii 1-3 kaupa, plastikut ja metalli, ostsin full-package, koos saatmisega 45e) ja proovida neid kodustes tingimustes vahetada. Ette rutates ütlen, et tellitud hammakad olid väga korralikud ja istusid ülitäpselt.
Armatuuri lahti võtmiseks leidsin suht hea video YOUTUBEST .Paar kruvi küll tuleb rohkem lahti võtta, kui videos juttu, aga üldjoontes hea materjal.
Keerukam muidugi oli screeni enda lahti võtmine, soovitan juba eos mõned pildid teha, et hiljem lihtsam oleks aru saada, kust kaudu need lõpulülitite ja mootori ja ekraani kaablid jooksevad, kergem pärast kokku panna. Ise kasutasin abimaterjalina SEDA
Ekraani raami lahtiühendamist auto küljest oleks hea teha 2 inimesega, oht on ära kraapida armatuur, kuna kaablid on suht lühikesed ja pusimist palju, eriti ühe lõpulülitiga.
Kokku kulus väikeste mõttepausidega töö teostamiseks umbes 3h ja osaliselt ka teise inimese abi. Ise ma kahjuks ei tahtnud pildimaterjali tegemisega aega raisata, aga loodan, et keegi saab vajadusel siiski teemast abi.

http://www.upload.ee/image/4007240/mmi.jpg

http://www.upload.ee/image/4007308/hammakad.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.6% - SQL: 49.4%]