Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: S4 B5 vs S6(4) C4 (Vastuseid: 38 | Vaatamisi: 7116)
paukpadrun
huviline

Avatar


Registreerunud 20.04.07
Kasutaja on eemal

Auto: A4 b6, Cabrio

postitati 30.10.12 07:57 Tsiteeri


Kuna mul endal S4 C4 ja ikka olen vaatanud neid b5-S teemasid ka, siis võin öelda et C4 on ikka kordades pommikindlam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 30.10.12 07:58 Tsiteeri


V8 ja 2.2T 20v C4 erinevus on peamiselt mootoris, kui mõlemad on suht originaalis ja korralikud, on kulukam kindlasti V8 mootorit hooldada - õli rohkem, rihmavahetus kulukam. Kütust võtab V8 rohkem.


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TauriK
huviline



Registreerunud 10.01.11
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 08:01 Tsiteeri


Aga kui võrrelda chipitud 2.2t ja V8, kumb siis parem on?
Tahaks ikkagi selle maagilise 200 kilotati piiri ületada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 08:38 Tsiteeri


1) Chippimine ei muuda üldjuhul kütusekulu suuremaks.
2) C4 kere puhul "2.2 vs V8 vaidlus" = "manual vs automaat valik". See on siin teemas juba ära vaieldud.
3) C4 cõi B5 valik peaks olema ikka suhteliselt lihtne, sest autod on piisavalt erinevad (ka hinnalt). 4000 eur eest saab väga heas korras C4 ning raha jääb ülegi. Sama summa eest korralikku B5 saada on minu arvates väga raske.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.10.12 08:50 Tsiteeri


Kas sõidad rohkem linnas või maanteel?

Kas C4 puhul on automaat ka valikute hulgas (eriti V8-ga) või hetkel täiesti välistatud?

Miks sa tingimata essi tahad? Mainekuse või sõiduomaduste pärast? On olemas ka vabalthingava V6 mootoriga quattrod, mis on palju odavamad osta ja hooldada-remontida, kütusekulu on samasse kanti ja võimsust ikkagi veel rohkem kui suurel enamusel tänaval kulgevatel autodel. Paljudel sportlikud nahksisud ja kõikvõimalikud muud lisad ka sees.

10L/100 keskmise kuluga võid kõikide nendega arvestada vaid väljaspool linnapiiri pikemaid otsi sõites. Talvel ja linnas pigem 15 kanti. Kui väga ei vajuta.

Natuke kallimad osta, kuid ökomad sõita on veel ka 1.8T ja erinevad TDi-d.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 30.10.12 09:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TauriK
S4 C4 V8 endale küll kuidagi väga jubeda juhitavusega ei tundunud, aga l5 peaks ju vähe kergema ninaga olema ja see peaks ju natuke parema juhitavuse tagama?
Ei saa eitada, et linnas tal ülejuhitavust muidugi ei tule, aga vähe sportlikumad vedrud alla pannes saab ju seda olukorda tunduvalt leevendada.


Ei väidagi, et halva juhitavusega on. Ise sõitsin/sõidan ja väga rahul.
Lihtsalt vahe selles, et C4 on raskem ja vähe uimasema roolitunnetusega. Libedaga kurvis kipub suuremat kaart võtma ja on vähe rohkem vaeva näha, et trajektoor õigeks saada.
B5 on aga rohkem selline point-and-shoot, st. keerad rooli sinnapoole kuhu minna tahad ja annad talda. Kuuletub palju kiiremini ja taltsamalt. Roolitunnetus on tükk maad teravam ja kui päris aus olla, siis kui äkilisema sõidu tuju on, võtan pigem 142kw B5-e kui 213kw C4-ja.

EDIT: Ülejuhitavuse kohapealt on täpselt nii, kuidas gaasi vajutad. Lähevad mõlemad samamoodi. Tagasi toomise ja hoidmise kohapealt on B5 kuulekam ja taltsam.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TauriK
huviline



Registreerunud 10.01.11
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: MaQQu
1) Chippimine ei muuda üldjuhul kütusekulu suuremaks.
2) C4 kere puhul "2.2 vs V8 vaidlus" = "manual vs automaat valik". See on siin teemas juba ära vaieldud.
3) C4 cõi B5 valik peaks olema ikka suhteliselt lihtne, sest autod on piisavalt erinevad (ka hinnalt). 4000 eur eest saab väga heas korras C4 ning raha jääb ülegi. Sama summa eest korralikku B5 saada on minu arvates väga raske.

Seda ma arvasin, endal ka kerge chip praegu ja ei muuda midagi, igaks juhuks küsisin. Ei leia, et valik oleks manuaal vs automaat - seep küsisingi üle(Tõesti, kas V8 manuaal pole siis hea sõiduelamus? Tõesti?). Ei unistagi B5 S4ja 4000 eest saada, vastus oli rohkem C4 kere kohta, mis praegu tundub ka tõsiselt tõenäolisem mulle.

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Kas sõidad rohkem linnas või maanteel?

Kas C4 puhul on automaat ka valikute hulgas (eriti V8-ga) või hetkel täiesti välistatud?

Miks sa tingimata essi tahad? Mainekuse või sõiduomaduste pärast? On olemas ka vabalthingava V6 mootoriga quattrod, mis on palju odavamad osta ja hooldada-remontida, kütusekulu on samasse kanti ja võimsust ikkagi veel rohkem kui suurel enamusel tänaval kulgevatel autodel. Paljudel sportlikud nahksisud ja kõikvõimalikud muud lisad ka sees.

10L/100 keskmise kuluga võid kõikide nendega arvestada vaid väljaspool linnapiiri pikemaid otsi sõites. Talvel ja linnas pigem 15 kanti. Kui väga ei vajuta.

Natuke kallimad osta, kuid ökomad sõita on veel ka 1.8T ja erinevad TDi-d.

Tõesti ei taha endale automaati, meeldib kepiga õli segada. Ja just kindlalt tahaks S-i ei leia, et V6 oleks taskukohaselt modifitseeritav tasemele, mis ma autot tahaks. Ise praegu autol niigi rohkem võimsust kui enamusel, aga selles osaliselt ka asi on, et lahjaks hakkab jääma. Elan Tallinnast 20km ja käin iga päev ikka koolis/tööl seal, nii et 10 peaks jah kindlalt välja sõidetav olevat nendega(vb mitte V8).

Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Tsitaat:
Algselt postitas: TauriK
S4 C4 V8 endale küll kuidagi väga jubeda juhitavusega ei tundunud, aga l5 peaks ju vähe kergema ninaga olema ja see peaks ju natuke parema juhitavuse tagama?
Ei saa eitada, et linnas tal ülejuhitavust muidugi ei tule, aga vähe sportlikumad vedrud alla pannes saab ju seda olukorda tunduvalt leevendada.


Ei väidagi, et halva juhitavusega on. Ise sõitsin/sõidan ja väga rahul.
Lihtsalt vahe selles, et C4 on raskem ja vähe uimasema roolitunnetusega. Libedaga kurvis kipub suuremat kaart võtma ja on vähe rohkem vaeva näha, et trajektoor õigeks saada.
B5 on aga rohkem selline point-and-shoot, st. keerad rooli sinnapoole kuhu minna tahad ja annad talda. Kuuletub palju kiiremini ja taltsamalt. Roolitunnetus on tükk maad teravam ja kui päris aus olla, siis kui äkilisema sõidu tuju on, võtan pigem 142kw B5-e kui 213kw C4-ja.

EDIT: Ülejuhitavuse kohapealt on täpselt nii, kuidas gaasi vajutad. Lähevad mõlemad samamoodi. Tagasi toomise ja hoidmise kohapealt on B5 kuulekam ja taltsam.

Isiklikult meeldib mulle meeldib see laeva tunne kui suurt kere on edasi vedamas kangem mootor, väga mõnus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 30.10.12 13:46 Tsiteeri


10L kulu võid ära unustada 2.2T puhul, eriti talvel.

Sul tuleb talvel naastrehviga maanteel juba 20km peale vähemalt 9-9.5, kui plokisoojendust ei ole ning külma mootoriga sõitma hakkad.
Kui nüüd linn juurde arvestada, siis läheb see number kärmelt suuremaks. Kui auto võimsust kasutada ka, siis võtavad nad üldiselt segatsüklis alates 11-12L/100km.

Üks lahendus on 2.2T piisavalt võimsa gaasiseadmega ja spets seadistusega. Siis on jõudu natuke rohkem isegi kui bensiiniga ning kütusele väljaminekud ca. 30-40% väiksemad.

V8 on hoopis teine maailm. Ma pakun, et isegi gaasiseadmega V8 ei ole oluliselt ökonoomsem lõppkulu pealt kui lihtsalt 2.2T bensiiniga.
Ka on V8-l oluliselt kallim mootoriremonti teha.

Tsitaat:
Algselt postitas: TauriK
S4 C4 V8 endale küll kuidagi väga jubeda juhitavusega ei tundunud, aga l5 peaks ju vähe kergema ninaga olema ja see peaks ju natuke parema juhitavuse tagama?
Ei saa eitada, et linnas tal ülejuhitavust muidugi ei tule, aga vähe sportlikumad vedrud alla pannes saab ju seda olukorda tunduvalt leevendada.


Alumiinium V8 kaalub pea täpselt sama palju, nagu rauast 2.2T.
"Sportlikumad vedrud" panid muigama. B5 on juhitav, C4 mitte. Vahet pole, mida sa selle C4-ga teed. B5 on uuem auto, oluliselt tihedam tunne sellega sõita.
A tundub, et B5 on mängust väljas antud hetkel, kuna sul pole nagunii piisav eelarve, et seda osta.

Võta 2.2T manuaal. Need hoiavad hinda kõige paremini ning mootorid on kõige lollikindlamad.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 14:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Võta 2.2T manuaal. Need hoiavad hinda kõige paremini ning mootorid on kõige lollikindlamad.


Mott.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 30.10.12 16:47 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TauriK
Ise praegu autol niigi rohkem võimsust kui enamusel, aga selles osaliselt ka asi on, et lahjaks hakkab jääma. Elan Tallinnast 20km ja käin iga päev ikka koolis/tööl seal, nii et 10 peaks jah kindlalt välja sõidetav olevat nendega(vb mitte V8).



Näita mulle meest/naist, kelle arvates tema tuunitud masin on piisavalt kiire, et seda rohkem mitte edasi ehitada.
Eeldusel et on motivatsiooni ja vabasid vahendeid, aga ükskord tuleb see kriitiline piir ette ja müüd ikkagi masina edasi, kommiraha eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TauriK
huviline



Registreerunud 10.01.11
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.12 17:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Tsitaat:
Algselt postitas: TauriK
Ise praegu autol niigi rohkem võimsust kui enamusel, aga selles osaliselt ka asi on, et lahjaks hakkab jääma. Elan Tallinnast 20km ja käin iga päev ikka koolis/tööl seal, nii et 10 peaks jah kindlalt välja sõidetav olevat nendega(vb mitte V8).



Näita mulle meest/naist, kelle arvates tema tuunitud masin on piisavalt kiire, et seda rohkem mitte edasi ehitada.
Eeldusel et on motivatsiooni ja vabasid vahendeid, aga ükskord tuleb see kriitiline piir ette ja müüd ikkagi masina edasi, kommiraha eest.

Aga see päev ei tule selle S4 / S6-ga veel ette.
Ega ma mingi 959-t ei taha siin igapäevaseks sõitmiseks osta, ometigi ma olen päris kindel, et kujutad ette küll, kui kulukas see oleks.
See, et ma tahan võimalikult vähe raha autole kulutada ja muudele asjadele võimalikult palju kulutada, ei tähenda ju veel, et mul raha ei oleks :D
Kiired autod meeldivad, väga meeldivad ja miks mitte,? Keegi peab ju nendega ka sõitma!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 30.10.12 21:04 Tsiteeri


Vaatasin nüüd su sünniaastat. Mulle meeldisid ka selles eas kiired autod. Paraku tuli neid siis enamjaolt piltidelt vaadata. :) Eks tänapäeva noortel on muidugi rohkem võimalusi. Peaasi, et prioriteedid paigas oleks (kuigi eks nad loksuvad sinna ikkagi aastate ja kogemustega). Mingi 200kW on ilus ümmargune number ainult dünopingis, iga päev 20 km koolis/tööl käimiseks piisab palju lihtsamast autost. Tänavad on ju selliseid täis, saavad kõik oma sõidud tehtud. Eks noore ja uljana tahaks muidugi neist kõigist üle olla ja mööda kimada. Veab, kui õppetunnid vaid kergemate plekimõlkimistega kätte tulevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
uaintfckme
huviline



Registreerunud 22.09.10
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: AEL Q

postitati 30.10.12 21:47 Tsiteeri


No aga võta siis juba B5 kere ja ehita uus esiots autole, kuhu saad 2.2T vahele pista. On lõbus, kiire, ja eeskujuliku juhitavusega auto. Ja oleksid maailmas kuulus ka(kuna selliseid projekte on väääga vähe)!


Milleks vedada mittevedavaid rattaid kaasas!? :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 31.10.12 09:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: uaintfckme
No aga võta siis juba B5 kere ja ehita uus esiots autole, kuhu saad 2.2T vahele pista. On lõbus, kiire, ja eeskujuliku juhitavusega auto. Ja oleksid maailmas kuulus ka(kuna selliseid projekte on väääga vähe)!

Mõni aasta tagasi, kui Box siin suht naeruväärse hinnaga kottis mootoriga punast RS4 müüs, käisid mul samad mõtted peast läbi. ;) Võrreldes V6-ga viivad R5 2 esisillast veelgi eespool olevat silindrit muidugi massipunkti halvemuse suunas, kuid tänu täpsemale esisillale jääks juhitavus ilmselt ikkagi (R)S2-st etemaks, rääkimata C4-dest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 71.6% - SQL: 28.4%]