Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Valuveljed hakkasid (gaase välja ajama) mullitama... (Vastuseid: 19 | Vaatamisi: 2305)
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 26.09.12 17:47 Tsiteeri
Valuveljed hakkasid (gaase välja ajama) mullitama...



Selline mure siis, viisin valuveljed liivapritsi, tehti ära kõik tiptop. Siis viisin värvimisse, mõtlesin ,et mis värv peale panna, siis soovitati ainult lakiga et tuleb selline omapärane, siis otsustasingi nii lasta teha.

Järgmine päev läksin velgedele järgi ja veljed olid perse keeratud... Veljed kõk mullitasid, ajasid gaase välja...

Millest võib see probleem tulla, et veljed hakkasid peale lakkimist gaase välja ajama, mullitama???

Lakkimine toimus nii nagu pulbervärvimine, et visati ahju jne :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 26.09.12 17:53 Tsiteeri


Pakuks et mingi tehnoloogilne viga, mingit asjad ei sobinud omavahel, jäeti korralikult puhastamata.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
maikl369
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.08
Asukoht: Põlvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI 176kw S-Line Plus QUATTRO 2011a , Vw passat 1.9TDI 81kw AFN

postitati 26.09.12 18:09 Tsiteeri


Endalgi on juhtunud,et värv ja lakk ei sobi omavahel ja on hakkanud värv alt mullitama ja kohati lausa sulama.
Põhjuseid võib ka samas olla kaks. Olen kuulnud,et valuvelg pidigi selline olema,et pidavat vigasest kohast nt:(oksüteerunud) laigust enale midagi sisse koguma ja hiljem välja pressima või siis on tõesti mitte sobiv lakk värvile.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 26.09.12 18:31 Tsiteeri


Meil jäi siis seal jutt, et saan tasuta uuesti teha, et nende viga ...
Viisin veljed uuesti täna liivapritsi, pidin saama soodukat, kuid miite, 40nd euri läks nagu kirjas oli seal... Põhjus oli selles, et sealt öeldi , et veljed on ise sellised, et hakkab gaase välja ajama, et ennem pole värvi peal olnud vms, ei saanudki aru....
Viisin siis uuesti tegemisele, et lasen laki peale, aga nüüd ka siis värv alla... Sealt öeldi ka, et kas kuulsin milles viga, ja nemad uuesti tasuta ei tee, lasevad ühelt veljelt 2 euri alla aint....
Pidid nüüd uuesti kuumutama, ja sis ühe velje ära tegema, vaatama kas enam ei mullita jne, loodame , et saab korda..
Muidu kõik sõit ja vaev läheb aia taha.

Aga puhastati ka seal aint, et kompressoriga üle, aga peaks ju ikka mingi ainega ülekäima ka ennem ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 26.09.12 18:39 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Marek-Lillo


Aga puhastati ka seal aint, et kompressoriga üle, aga peaks ju ikka mingi ainega ülekäima ka ennem ???


Mina vahetaks siis juba värvitöökoda, kui nii tehakse.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 26.09.12 19:44 Tsiteeri


Firmaks on Faeton.
www.faeton.ee
Firma on tegutsenud alaa 20nd aastat....

Aga nüüd nad teevad ühe velje esialgu, kui läheb jalle nässu, siis viin mujale jahm või teen siis ise...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 26.09.12 20:25 Tsiteeri


Oma kogemusest hakkasid "mullitama" siis, kui olid sitasti puhastatud. Ehk siis halva liivapritsi töö tulemusel pulbervärvi ahjus läks vana alusvärv/lakk "keema" ja keetis augud sisse uude värvkattesse. Tookord lasi töökoda oma kulude ja kirjadega uue kihi pulbervärvi peale ja sai korda.

Koha nime enam ei mäleta, oli Sauel ja sai seal käidud mitu korda erinevaid velgi tegemas aastaid tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 27.09.12 05:34 Tsiteeri


Hmm, liivapritsi on nüüd kaks korda tehtud juba...
Ja ma olen liivapritsi vendadelt uurind, ja nemad on täiesti kindlad et selles pole viga, et just võib viga oll aselles kui enne värvimist pinda ära ei puhastata....

Enne esimest liivapritsiga puhastust olid veljed sellised, et värv koorus maha, nad olid väljas 2 aastat seisnud ka phm...

Aga nemad ei tee tasuta uuesti, alguses jäi jutt et teevad, aga siis seal liivapritsivend hellas tollele värvijale,et see pole teie viga, ja nüüd tasuta uuesti ei tehta, kuigi ma räägin seal ülemusega sest nendekäes läks seee nässsu ja neil on see kohustus uuesti teha...

Üks prits tehti roiul ja teinekord sai tõrvandis tehtud...

Ise olen ka Tartumaalt pärit...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aivo82
huviline

Avatar


Registreerunud 04.02.08
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: B4Q

postitati 27.09.12 06:01 Tsiteeri


See, et liivapritsist (mis on täiesti eraldiseisev ettevõte) helistati ja öeldi, et ei ole värvija viga on juba kahtlane ja viitab mingile kokkumängule, et sinult rohkem raha välja lüpsta.

Kuna Faeton pakkus sulle teenust ehk pulberlakkimist ja nad ise soovitasid algul sellist varianti, siis see tähendab, et nad vaatasid veljed üle ja võtsid töö ette. Kui nad sind ette ei hoiatanud, et tulemus võib selline olla, siis järelikult eelnevalt tehtud liivapritsi kvaliteet oli nende jaoks rahuldav ja mittesoovitud tulemuse eest on vastutavad nemad.

Kui sa juba uue liivapritsi eest maksma pidid siis teistkordse värvimise eest ikka ei maksaks, vähemalt sellele teenusepakkujale mitte!

Mullitama saab pulbris vist tõesti ainult siis minna kui vana värv alla jääb või mingi jama on metalli sisse imendunud. Loogiline oleks, et enne värvimist puhastatakse ja kuumutatakse detaili, et sellist jama vältida, aga kes teab mismoodi nemad seal oma äri ajavad.

Ise olen üldjuhul liivapritsi teenuse ostnud Tial OÜ-st (asub kesklinnast tulles enne vanglat vasakul) ja pulbervärvi teenuse Värvispectrum OÜ-st (asub kesklinna poolt tulles peale vanglat, üks tänav enne Tähe-t vasakul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.12 06:47 Tsiteeri


Miks tagasi sinna värvitöökotta ei vii? Las teevad asjad korda või tarbijakaitsesse. Ma muidugi ei tea mis urgas see on-kas mingid tseke oled saanud-üldiselt sellised kohad ei anna vist...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ash
huviline

Avatar


Registreerunud 28.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: typ85 CQ '87

postitati 27.09.12 08:28 Tsiteeri


Olen nõus hamleti'ga. Pealegi tehtud töödele kehtib garantii. Üks asi veel. Mis gaase nende arust siis nüüd üks metall niisuguses kogues välja saab ajada, et paneb värvi mullitama ? Jabur jutt. Kui nii, siis oleks nad ka kunagi enne mullitanud.

Ütle neile viisakalt, et ajad asja ametlikuks - tarbijakaitse jms sinu õiguste eest, maksuamet maksude eest... :)

Kui sa tellid oma kuurile katuse ja lased panna selle vastavalt ehitaja soovitusele ja nende materjaliga ning hiljem see vihma läbi laseb, siis ehitaja ei saa öelda sulle, et asi on kehvas alusmaterjalis, et meie uuesti ei tee ega remondi. Igalale tehtud tööle kehtib garantii, eriti kui materjal on NENDE poolt.

Kui värvi ja laki oleksid viinud sina kohale, siis võiks siin vaielda- et se oli sinu kui kliendi soov. Niikaua, kui kõik töö ja materjalid on nende poolt, siis on sul õigus nõuda garantiikorras kõik uuesti teha. See ju lõppude lõpuks ongi põhjus, miks sa viid veljed tegemisse professionaalide juurde, sest sina ei pea teadma, mis värv mis metallile sobib jne. See kõik on nende risk ja pärusmaa!

PS!!! Liivapritsimise peavad nemad kinni maksma, sest tegelikult oleks see olnud nende probleem see mullitav värv maha saada, mitte ei pea Sina jooksma nende velgedega uuesti kümnesse kohta ja raha ja aega kulutama.

Selle liivapritsi raha võid neilt vabalt sisse nõuda. Kui vaja, anna asjale ametlik käik!

terv,
ash


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 27.09.12 17:36 Tsiteeri


Hmm, teil on õigus jahm...

Ma helistasin täna värvijale, nad kuumutasid korra velgi uuesti ja siis alles värvisid, ütles, et nüüd ei mullitand, et arvatavasti kuumutamises asi...
Ja samas, miks nad siis kohe ei kuumutanud...(aga ise arvama ka, et siis velg oli mingi kemikaale täis, ja kuumutamisega tuli välja nüüd ), eelnevalt enne pritsi velgedelt koorus värvi ja nii oli see pikemat aega...

Esimene kord kui ma viisin sinna, siis ta ei vaatand velgi ülegi , küsis kuidas mis teha tahan jne, lasin siis aint laki peale panna sest ei suutnud otsustada mis värvi teha, siis see värvija ütles, et paljast lakkimist tahavad jahm paljud, et see ka hea lahendus...
Siis sõber küsis talt, et kas veljed peame mustusest ise puhtaks tegema või teete ise, värvija ütles, et ärge teie muretsege, et me ise teeme jne...
Aga plää , lasid aint kompressoriga...

Pidid homme laki peale panema ja siis korras olema, homme lähen õhtul järgi....

No mina arvan ka sama ,et nemad peaksid selle jama kinni maksma, vähemalt selle lakkimise sest esialgu kui lasin teha lasingi ainult laki peale panna, ja ma maksin selle eest 20nd euri ja tsekki ei saanud miskit...

Eelnev liivaprits oli 35 ja nüüd mis lasti teha oli 40nd ültse ja oli nende tuttav firma jahm, ise see värvikoja ülemus saatis mind sinna... Siis ülemus ütles, et teinekord saate lakkimise tasuta....

Aga see tegija ütles suht ,et 2 euri veljepealt saab alla , et meie aeg maksab ja hinnad pole lambist võetud, värv maksab jne ka :D....
Aga kui ülemus ütles et saan lakkimise uuesti tasuta siis pean saama ka....
Homme pean seda rõhutama neile, ennem raha ei maksa lakkimise eest, aint värvi eest...

Aga nüüd kui siis asi korras, kuidas ma ütlen neile,et teil kohustus liivaprits ja lakkimine kinni maksta, et teiekäes läks see perse, miite minukäes jne ???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aivo82
huviline

Avatar


Registreerunud 04.02.08
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: B4Q

postitati 27.09.12 18:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Marek-Lillo
Hmm, teil on õigus jahm...

Aga nüüd kui siis asi korras, kuidas ma ütlen neile,et teil kohustus liivaprits ja lakkimine kinni maksta, et teiekäes läks see perse, miite minukäes jne ???


Kui sa esimene kord maksid neile lakkimise eest ja ise maksid 2x liivapritsi eest, siis nüüd ära maksa neile midagi. See et nad nüüd tegid lisaks lakkimisele (mille eest sa juba eelmine kord maksid) eelnevalt ka värvimise on kompensatsiooniks sinu poolt kinni makstud 40 EUR liivapritsile. Oma aeg ja sõitmine maksab ka midagi.

Kui midagi kobisema hakkavad siis ütle et võib asjale ametliku käigu ka anda ning siis nõuad juba kõik kulud (liivaprits, transport, aeg jne) sisse. Maini konkreetselt seda, et nemad võtsid selle töö ette ja kinnitasid, et nemad kannavad kõige eest hoolt. Järelikult mitterahuldav tulemus oli nende probleem mitte sinu. Kui mingi suvaline tööline plõksima hakkab siis nõua seda sama ülemust. Kui töö oli ametliku hinnakirja järgi tehtud siis on sul õigus saada ka paber millel kirjas teenus ja hind.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 27.09.12 20:02 Tsiteeri


Okei, ma ütlen siis nii, vaatab vb tuleb keegi kaasa, siis on veits parem asju ajada...
Samas jahm, saaks tasuta oleks iks hea, muidu suht kulukas kõik, mul tartu otsad edasi tagasi ka 80nd kilti ja olen käind sellepärast 4korda juba, no nüüd 5s läheb...


Tänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
sewoma
huviline



Registreerunud 24.02.11
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 27.09.12 21:09 Tsiteeri


Muud ei oska Ütelda et Kui Pritsitakse siis on kohe näha kust tegematta on ju, ST et Kunde ka kohe näeb kust tegematta on, seega mina ei usu et Pritsis miskit tegematta jäi...

(ise ka pritsin Elukutseliselt), kuid mitte Tartumaal, ja Võin kinnitada et Kui Kusagilt tegematta jääb velg vms siis see kriibib kohe silma ja seda tavaliselt näeb kohe, Pritsimees ka inimene muidugi ja miski võib 2he silma vahele jääda, kuid alati saab ju asjad Üle vaadata ja kui miski ei sobi kohe kohendada... Vähemalt mõneskohas selline kord...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raika42
klubiliige



Registreerunud 16.11.08
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c4 2,5tdiQ; S6 c5 4,2Q; A4 b5 2,8Q

postitati 28.09.12 06:05 Tsiteeri


Ennem alumiiniumpinna pulbervärviga töötlemist tuleks see ka näiteks happevannis puhastada. Veendu, et värvija seda ka tegi. Samuti veendu, et kasutatakse õiget (alumiiniumile sobivat) värvi.
Alumiiniumiga on see häda, et tekib kole kiiresti oksiidikiht peale, selleks tuleksgi korralikult puhastada.
Hetkel arvan, et maaler kasutas kas valet värvi/lakki, või ei olnud aluspind korralikult puhas.
Igal juhul peaks maaler teisi korra pritsi ja värvimist oma kulude ja kirjadega tegema.
Selline asi, et alumiinium soojendades gaase välja ajama hakkab on suhteliselt võimatu. Küll aga võib ta hakata reageerima selle sama värviga, mis peale lasti. See omakorda tähendab, et värv ei ole selle materjali jaoks sobilik.
Kui peale liivapritsi olid tõesti veljed puhtad, siis 100% maalri viga. Punkt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TSimo
huviline

Avatar


Registreerunud 04.01.11
Kasutaja on eemal

Auto: A6 2,5 TDI Q 132kW

postitati 28.09.12 06:47 Tsiteeri


jutt et alumiinium kuumenemisel hakkab gaase eraldam, on õige, samamoodi teeb seda ka näiteks tsink. ennem värvimist tuleb al velgedel lasta olla 15-20 min ahjus ,et korralikult üles kuumeneks, siis eralduvad need gaasikesed ära ja värvimisel mullitama ei lähe enam. Olen ise kunagi sellist tööd teinud ja vähemalt mind niiviisi ülemuste poolt õpetati ja asi toimis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 28.09.12 15:44 Tsiteeri


Sai siis velgedel järel käidud.

Kui kohale läskin siis küsisin ,et kas veljed korras , et kas ei mullita, siis ütles tööline, et jahm kõik korras, et arvatavasti oli kuumutamises viga, et nüüd sai enne värvimist kuumutatud... Hmm, siis küsisin , et miks te kohe ei kuumutanud, siis tuli suht sogaseid vastuseid sealt ja et nemad phm e iteadnud et nii juhtub, et aasta aeg apole probleeme olnud... Ma ütlesin siis et no teie peate ju teadma neid riske ja tegema kõik uuest itasuta , et liivaprits oli minupoolt nüüd kinnimakstud, ja tõin näite, et no see katuse teema värk mille siin üks postitas minu teemasse, siis tema ütles sellepeale, et seal on materjal tegija poolt et seal teine asi miite ei ole mingi sitt mis mina phm sinna tõin. aga se värv ja lakk ka nendepoolt, et ma ei saandki aru mis ta jauras seal, läks vist ise ka ta segadusse... Ütlesin siis, et mis sitt, et ma tõing isiia et teie olete profid ja arvasin et teete kõik ilusti ära , aga keerate hoopis jama kokku....
Siis ütlesingi et ülemus ütles ju selgesõnaga teil et saan teisekorra tasuta lakkimise, et ma võin värvimise ise kinni maksta ka, et mul niigi kõi kteiepärast kalliks läinud, siis ta suht vihastas, vnoo , ütles ,et VÕTKE NEED VELJED JA MINGE MINEMA JA ÄRGE ENAM SIIA TAGASI TULGE.. ja et minusugust klienti pole siin healeskäinud...
ütlesin , et olge rahulik, siis oligi kõik, läksime minema ja ei pidangi maksma...

Lõpus järelikult ta ei suutnud enam vastupanna, ja midagi öelda, et ennast õigustada ja oligi fsjooo


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 28.09.12 16:02 Tsiteeri


Eile tahtsin siia teemasse kirjutada, et "loll saab kirikus ka peksa", aga tundub, et teema algataja on ikkagi asjad kätte võtnud ning ei lasknud endale pähe istuda.
Väga tubli - sest kui ise enda eest ei seisa, siis ei tee keegi teine seda ka.

Ja noh, olgem ausad, see, et Sa sinna enam tagasi tulla ei saa on üsna ükskõik. Kogu see lugu kõlab ikkagi kokkumängu järele.
Tegelikult oleks pidanud ka teistkordne liivaprits olema nende poolt kinni makstud, aga nüüd hilja.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Marek-Lillo
huviline



Registreerunud 25.07.12
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.5

postitati 28.09.12 16:19 Tsiteeri


Eks ta nii ole jahm.
Paras jama jahm kõik see, kindlasti ma enam sinna ei lähe sest näha ju mis seal toimub jne...
Vähemalt parajad kogemused tulid sellest kõigest. :D

No hea seegi et nüüd värvi ja laki eest maksma ei pidand...

Tänud kõigile!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 37.6% - SQL: 62.4%]