Foorumi logo

Turbode remont ja restaureerimine
mihkel - 21.08.05 12:00

Kas kellegil on kogemusi turbo parandamisest või on see utoopiline mõte ? Või äkki on kellegil kusagil pakkuda mõnd turbot 1,9 TD mootori jaoks. Oleks tänulik ka kui teadjad mind selle hindadega valgustada suudavad sest lähiajal plaanis see viga likvideerida.


A4TQ - 21.08.05 12:25

Tallinnas remondib turbosid inimene nimega Jaak Kuul.Teeb korralikku tööd ja annab ka garantii.Keskelt läbi maksab turbo remont 3000 eek.Tema telefon on 50 33993


tarts - 21.08.05 12:27

tartus saaks töö tehtud 1,5 kiloga
56565512 - Rein Luik


TiitR2 - 21.08.05 12:51

Tsitaat:
Algselt postitas: tarts
tartus saaks töö tehtud 1,5 kiloga
56565512 - Rein Luik

Kas tegu vennaga, kes elab Soinaste tänaval (oli vist), kus ka mingi paat hoovis? Sealne vend remondib ka eduliselt.


peremeesloom - 15.11.05 08:22

kas teab keegi rääkida kuidas remonditud turbo vastu peab,nimelt on mõlemat pidi korralik lõtk sees,kas tasub remontida või järgmine osta,jutt on 200 turbost K26


Simps - 15.10.06 00:14

Probleem järgmine, sõbra A6 C5 2.5 tdi-l turbo omadega läbi, kas on üldse mõtet vana remontima või taastama hakata või osta uus ? Veel sooviks teada saada, kes ja kus turbode remontimisega tegeleb, igasugune info teretulnud.


tarts - 15.10.06 08:40

turbo omadega läbi, on ju lai mõiste.
Kas sööb õli, on pikilõtk liig suur, murdus võll pooleks, murdusid labad jne jne... mõnel puhul tasub taastamine kindlasti ära, maksab 1500-3000 kr olenevalt veast ja remondimehest.


Simps - 15.10.06 14:50

Tsitaat:
Algselt postitas: tarts
turbo omadega läbi, on ju lai mõiste.



Nii mulle öeldi, küsin täna siis täpsemalt järgi, mis viga :)
Tänan info eest.


Simps - 15.10.06 16:18

Täpsemalt siis probleem selles, et pikilõtk on liialt suur.


TT - 15.10.06 16:33

Sellest veast saab remondiga jagu.
Tallinnas remondib turboid Hr Jaak Kuul kuigi ei ole just kõige soodsam mees Maarjamaal.
Kui huvi Tallinnas remontida siis võin sulle kontaktid saata (minu RS2 turbogi praegu tema käes)


tarts - 15.10.06 16:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Täpsemalt siis probleem selles, et pikilõtk on liialt suur.


siis oleneb veel ka, et kui palju on liialt suur, kui on ikka väga pikalt sõidetud lõtkuga, siis on oht, et on turbo käinud labadega korpuses, kuid eks täpse hinnangu saab öelda remondimees siis kui turbo on lahti võetud.


kiireaudi - 15.10.06 17:00

OT, aga oleme ausad, kod. Kuuli viimased tööd on olnud minu jaoks mitterahuldava kvaliteediga.


TT - 16.10.06 07:17

Olen isegi seda tema kohta kuulnud ja enne turbo remonti viimist küsisin selgitust talt selle kohta.
Vana arvas, et tulemus sõltub ikka eeskät sellest kui palju turbost enne remonti järgi on, aga minu küsimusele, et miks sa siis püüad s...st saia teha kui näed, et turbost asja ei saa, ei osanud ta vastata.


kuno666 - 23.02.07 13:15

selline mure, et kas turbot saab ise ka remontida? Kas on pukse ja tihendeid poest saada mis seal sees läbi on või tuleb kuhugi remonti viia?Palju see asi maksma võib minna või on mõtekam osta kasutatud kuigi kasutatud võib olla samasugune nagu see mul on juba ju.:(


tarmo - 23.02.07 13:16

viia remonti, ca 3500.-


kuno666 - 23.02.07 13:22

aga kuskohas turbosi remonditakse.kas pärnus neid remonditakse


jrgen99 - 23.02.07 19:31

pärnus teeb ka üks mees turbosi oma lõbuks lasin enda omal puksid ära vahetada ja toimib ilusti aga ennem tellisin puksid nendega läks nädal aega kui kohale. aga praegu ei oska nr öelda pean uurima kui kindel soov on?


puna - 23.02.07 19:35

Eestis ei remondi neid keegi nii, et suudaks anda korraliku garantii.
Pole ka tasakaalustus stendi millega saaks korralikult teha.
Milleks remontida asja ropu raha eest kui keegi ei garanteeri, et saad pool aastatki sellega sõita.
Kui tarvis saan sulle uuta pakkuda.


kuno666 - 23.02.07 20:28

aga kus kohast sa puksid tellisid ja mida selle jaoks vaja oli?ja nr võiks saada küll sest korda ta on vaja saada.

palju selline uus siis maksab?


puna - 23.02.07 21:07

Rem komplektile on vaja turbo nr.
Siis saab tellida.


tarmo - 23.02.07 21:13

puna, hr Kuul tegi mingi aeg väga korralikku tööd.
ja kas panna 3500 remondi peale, või osta 10000+ krooni eest uus? väike hinnavahe tundub siiski olemas olevat

ahjaa, ja teeme nii, et ei hakka siinkohal vaidlema, kas taastamine on mõistlik või mitte, kui sul on uut turbot pakkuda, siis paku midagi konkreetset, mitte ei räägi, et taastamine ei tasu ära, tule osta minu boksist uus.


puna - 23.02.07 21:22

Tsitaat:
Algselt postitas: tarmo
puna, hr Kuul tegi mingi aeg väga korralikku tööd.
ja kas panna 3500 remondi peale, või osta 10000+ krooni eest uus? väike hinnavahe tundub siiski olemas olevat

Kuul võis teha ja nagu aru saan on tal ka rohkem joppamise asi.
Lendavad ka kuuli remonditud asjad laiali.
Kuulil pidi olema stend nagu jutud käivad, aga keegi konkreetselt pole asja näinud kui küsima hakata.
Turbosi siin eestis müüdud pikemat aega ja inimesed kes lasknud korduvalt asju remontida, ostavad lõpuks ikka uue ja alles siis asjaga rahul.
Tehase nali on, et parim müügimees see kes müüb kõigepealt rem komp, siis eraldi südamiku, ja lõpuks läheb uus ka loosi.


puna - 23.02.07 21:24

Ah ja 2,5l uue turbo hind ~13,5K
Seal erinevaid sellepärast ei saa täpselt panna hinda.


elar - 23.02.07 21:30

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Ah ja 2,5l uue turbo hind ~13,5K
Seal erinevaid sellepärast ei saa täpselt panna hinda.

ole hea tee teema kui sul on konkreetsetne soodustus audiclubi liikmetele ja ära parem palun laima siin teisi tegijaid kui sa ise pole neilt midagi tellinud. absoluutselt mitte kedagi ei huvita mida sina kuulnud oled. kui sinu seotus piirdub turbode tellimisega koodi järgi ja kliendile või töömehele karbi ulatamises siis mõtle kah kui suured kogemused sul on,et kommenteerida turbode hingeelu

rohkem sõprust
Elar


puna - 23.02.07 21:57

Arvan, et ten piisavalt palju et komenteerida asja.
Kui sa oled üks neist remontijatest siis sai kül kehvasti öeldud.


elar - 23.02.07 22:04

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Arvan, et ten piisavalt palju et komenteerida asja.
Kui sa oled üks neist remontijatest siis sai kül kehvasti öeldud.


Ei ma ei remondi ühtegi turbot. Aga kuna ka välismaal remonditakse turbosid ja üsna eduliselt, siis ma ei näe põhjust miks ei võiks turbomüüjad remontijate vastu vähe positiivsemalt meelestatud olla. Kujutad sa ette kui rallimeeskond peaks iga kord uue turbo ostma kui vana hakkab otsi andma (eestis vist eritipalju sõitjaid poleks).

Kogu minu postituse mõte on,et ära palun tee teisi maha. Saada inimesele PS ja tee oma pakkumine aga kuulduste järgi hinnangut anda on jama. Ja siit Teie pole mõte,et ostke omale see masin tasakaalustamiseks - turgu ju on

Parimat
Elar


puna - 23.02.07 22:23

Minu eesmärk ei ole teisi maha teha.
Ei ole mõtet pakkuda remondi pähe asja mis poolik kuna tegematta jäänud tasakaalustamine.
Tasakaalustatakse stendis turbo kuni 100 000 pööret/min.
Jättad tegematta ja kui asi tasakaalustamatta huvitav kas ta hakkab selle pöörde mahu juures loopima.
Tegelt valgustaks rohkem neid kes lasevad remontida mitte ei teeks maha remontijaid.


Maku - 23.02.07 22:38

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Kuul võis teha ja nagu aru saan on tal ka rohkem joppamise asi.
Lendavad ka kuuli remonditud asjad laiali.
Kuulil pidi olema stend nagu jutud käivad, aga keegi konkreetselt pole asja näinud kui küsima hakata.
Turbosi siin eestis müüdud pikemat aega ja inimesed kes lasknud korduvalt asju remontida, ostavad lõpuks ikka uue ja alles siis asjaga rahul.
Tehase nali on, et parim müügimees see kes müüb kõigepealt rem komp, siis eraldi südamiku, ja lõpuks läheb uus ka loosi.

Milleks kommenteerida asju nii, kui sa pole kindel teiste tegevustes? Minu tutvusringkonnas on mitmeid inimesi, kes on Jaak Kuuli juures turbosid lasknud remontida. Siiani ei saaks väga kobiseda kvaliteedi kohapealt. Olen ka ise mitmeid turbosid temale viinud ja ei ütleks, et kvaliteet kehva on. Pigem on teinekord uute turbode kvaliteet imestama pannud.

Üleüldse ei ole mõtet võtta selliseid kapitaalseid seisukohti teiste käitumiste osas, kuna sina ei otsusta teiste eest. Sina saad siiski peamiselt enda eest rääkida.


mulk - 23.02.07 22:42

Eks k6ige paremini 6nnestub remont sellel, kellel on parim tehnika.
Käies soomes yhest firmast tihendeid ostmas, oli meistril parasjagu käsil kibekiire tellimus Eesti, v6ta nyyd kinni, kes, kus ja mida teeb :P


puna - 23.02.07 22:45

On ka erinevates foorumites väga palju juttu sellest kus kuuli turbod on laiali jooksnud.
Ja nagu espool ka kirjutasin on kuul ainus mees eestis kel pidi olema stend.
See pärit tal vanast ajast ja ilmselt eelmisest töökohast.
On olnud endal plaanis ka kuuliga kohtuda kuid ajaliselt ära jäänud.
Olen näinud vägapalju ta töid ja mulle isiklikult need meeldivad on näha asja põjhalikkust mida enamus ei viitsiks ega tahaks.
Erinevalt teistest eestis tehtutest.
Ise saadan vajadusel kui pole uut saanud vana remonti eestist välja kus olen ise stendi töötamas näinud ja käega katsunud.


puna - 24.02.07 20:08

Pidasin silmas tasakaalustus stendi.
Tasakaalustatakse väljaspool eestist.


puna - 25.02.07 20:56

Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Pidasin silmas tasakaalustus stendi.
Tasakaalustatakse väljaspool eestist.

Huvi oleks katsetada kkk 24/7200 ja mõnda 27 mudelit?

Ei saa päris täpselt aru mida teada tahad.
kkk24 ei ole eriti täpne küsimus ok 7200 teeb asja selgemaks.
Mis tähendab K27 kas sul on ettekujutust palju neid erinevaid on?


tarmo - 25.02.07 21:00

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Pidasin silmas tasakaalustus stendi.
Tasakaalustatakse väljaspool eestist.

Huvi oleks katsetada kkk 24/7200 ja mõnda 27 mudelit?

Ei saa päris täpselt aru mida teada tahad.
kkk24 ei ole eriti täpne küsimus ok 7200 teeb asja selgemaks.
Mis tähendab K27 kas sul on ettekujutust palju neid erinevaid on?


ehk vasta ta küsimusele :P
ta tahab sinu kaudu testiks paar turbot stendi saata, palju see maksab?


puna - 26.02.07 06:08

Eks ta võtab siis ühendust kui midagi konkreetsemalt tahab.
Seletan talle siis mida saab ja mida mitte.


Maku - 26.02.07 07:24

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Eks ta võtab siis ühendust kui midagi konkreetsemalt tahab.
Seletan talle siis mida saab ja mida mitte.

Ära tee nalja, vasta nüüd mehe küsimusele.

Huvi oleks teada saada palju on kompressori puhumisvõime ja kasutegur %, sammuti saaks teada ka pöörded.
Huvi oleks katsetada kkk 24/7200 ja mõnda 27 mudelit!


mulk - 26.02.07 08:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Eks ta võtab siis ühendust kui midagi konkreetsemalt tahab.
Seletan talle siis mida saab ja mida mitte.

Ära tee nalja, vasta nüüd mehe küsimusele.

Huvi oleks teada saada palju on kompressori puhumisvõime ja kasutegur %, sammuti saaks teada ka pöörded.
Huvi oleks katsetada kkk 24/7200 ja mõnda 27 mudelit!


Mida te loodate?:D
Et turbode myyja testiks kasutegurit ja puhumisv6imet?:D
Ja yldse, rs2 fööni ja SQ fööni kohta on ju piisavalt infot, milleks neid uuesti m66ta? ja sygavalt kahtlen, k6ige lugupidamisega forsini suhtes, siiski, turbo ja nende "tuunimine" p6lveotsas on ajaraiskamine.
Jah, turbiinikoja portimine ja viimistlemine on teatud juhtudel kasu toov, k6iks muu liigitaks BS alla.
Ja hr. Puna v6ib parimal juhul teie turbo tasakaalustusse saata, mingeid voodootrikke ja ennustamisi ärge nyyd lootke.


tarmo - 26.02.07 08:30

mulk, ei loodagi mingit voodood, vaid hinda ja mismoodi ja kuhu need turbod saadetakse/viiakse


puna - 26.02.07 19:33

Turbode rõhku ja muud taolist tehas teil küll testima ei hakka.
Need on tehase poolt ette antud ja leiab neid netist.
Ka eestis mõõdetakse rõhkusi ja efektiivsust.
Tehasesse taastamisele ja tasakaalustusse neid ka saata ei sa.
Tehas müüb ise enda taastatuid ja neile piisab sellest.
Tasakaalustada saab ka mujal euroopas neid.


mulk - 27.02.07 19:29

Kuna teema päris teemaväline, siis jätkaks paari kysimusega hr. forsini suunas.
Kas sa arvad, et tehased, kes on tootnud aastakymneid turbosi, ei oska oma tööd teha ja edasi areneda?
Terve oskond insenere on asja ideetasandilt tootmiseni juurutanud, k6iksugu katsetuste ja testimistega ja ikka ei ole see 6ige?
Mida sa loodad saavutavat sellise "freesimisega" kompressori imuavas?
Iseenesest nähtus "Midagi ise oma kätega paremaks muuta" on väga tervitatav, selle koha pealt myts maha ...
enamusel foorumilugejatest on pöial keset käelaba :P


forsin - 27.02.07 20:42

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Kuna teema päris teemaväline, siis jätkaks paari kysimusega hr. forsini suunas.
Kas sa arvad, et tehased, kes on tootnud aastakymneid turbosi, ei oska oma tööd teha ja edasi areneda?
Terve oskond insenere on asja ideetasandilt tootmiseni juurutanud, k6iksugu katsetuste ja testimistega ja ikka ei ole see 6ige?
Selle pärast polegi ma turbo ümber forseerimis töökoda avanud et mõne turbo mudeli puhul on se küsitav?
teen seda mis tehase mehed jätavad tegematta !
pean silmas turbo kuuma otsa see on turbo küljes valu vorm
ja sellega asi piirdub juurde saan täpsus töötluse arvel mida tehas ei tee ja kui teeks see lisaks meeletult hinda.


puna - 27.02.07 22:02

Äkki pakud ennast tehasesse inseneriks kui nad seal lambad koos.
Ma arvan, et need mehed teenivad päris lahedat pappi seal ja vabad võimalused tuuninguks seal olemas.
Mina ei tea tuunimisest üldiselt halligi, et suuremaks freesimised jne... asjad ei ütle mulle miskit.
Tegelen müügiga ja piirdun sellega.
Mitte originaalsete asjadega nii, et klent teab mida ostab mida sellega teeb, kuhu paneb, mis laiali laseb jne...
Ja see vilja jutt oli siinkohal väga mõttetu kui sa ei taha oma turboga seda just jahvatama või puhuma hakata.


ferdinand - 28.02.07 09:15

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Äkki pakud ennast tehasesse inseneriks kui nad seal lambad koos.
Ma arvan, et need mehed teenivad päris lahedat pappi seal ja vabad võimalused tuuninguks seal olemas.
Mina ei tea tuunimisest üldiselt halligi, et suuremaks freesimised jne... asjad ei ütle mulle miskit.
Tegelen müügiga ja piirdun sellega.
Mitte originaalsete asjadega nii, et klent teab mida ostab mida sellega teeb, kuhu paneb, mis laiali laseb jne...
Ja see vilja jutt oli siinkohal väga mõttetu kui sa ei taha oma turboga seda just jahvatama või puhuma hakata.

Justnimelt need mehed teenivad päris lahedat pappi seal ja see ongi nende eesmärk.:D Muidu ei olekski midagi ju modida.;)
Müügimeestega üsna tihti sama teema täpselt. Tihti kiidab kaupa täiesti mittekompetentne ja asjatundmatu tegelane selleks, et õnnestuks rohkem müüa. Tulemuspalk.:D
Viljapuhuri näide on ju väga ilmekas ja asjakohane.;)


puna - 28.02.07 21:26

Üldiselt nad tehases teevad asju mis peaks vastu ka.
Nii turbo kui ka mootor peaks vastu.
Garantii kohta ütleb tehas,
Vilja lennutamisel oli ilmselt ka tiivik teistsugune.
Seal polnud taolisi õhukodasi.
Ma ei saa aru milleks ma seda üldse kommenteerin.
Veneajal tehti kõik asjad ringi ja uuesti paremini.
See aeg on ammu möödas.


vaa11 - 03.03.07 09:56

Et siis ka kohe küsimus: autoks 1,9 tdi 66kw 95 a.
Et kust kohast saab turbo tihendid: need millega ta kolle külge käib ..( ühesõnaga kõik tihendid mis puudutavad turbo paigaldust)
Sai siis turbo maha võetud ja ohh üllatust eelmine omanik oli kasutanud selleks silikoni:o , kas see ongi nii lubatud või käivad sinna ikka koralikud metall tihendid. Või olen mina millegist valesti aru saanud


puna - 03.03.07 22:24

Silikoon ei ole päris õige sai sinna.
Tihendid saad esindusest, Forsist, või kusklt mujalt.


puna - 05.03.07 22:04

Tubli mulle meeldib kui inimesed teavad mida teevad ja see neil õnnestub.
Ei taha kellegi tööd maha teha.
Loodan, et tuleb hea asi.
Kuid teema algas siiski teistest asjadest.


forsin - 06.03.07 18:47

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Tubli mulle meeldib kui inimesed teavad mida teevad ja see neil õnnestub.
Ei taha kellegi tööd maha teha.
Loodan, et tuleb hea asi.
Kuid teema algas siiski teistest asjadest.

Väga hea et saavutasime üksmeele.
Ja eks korpuste remont on ka restaureerimine
Kõik ei peagi ju ainult võlle ja pukse restaureerima.Mina suudan teha turbol kuuma otsa malm auku suuremaks ja väiksemaks, lisaks puuduliku valu vormil ehitada kuuma poole sisse täpse mõõdulise trampliini mis viskab keitgaasid kuuma poole tiivikusse. ja vajadusel teha kaks trampliini, sellisel juhul surutakse tiiviku võlli kahelt poolt ja võll püsib rohkem keskel ja ei osuta liiga suurt survet ühe koha peal puksile .
Lisaks suudan teha ümber alumiinium otsa korpuse imu avad et turbo saaks kergemini ja rohkem õhku kätte , mida kokku suruda.


carstreet - 12.02.09 14:32

Tartus on soinaste tn.
fie Hando Kruuv kes on suht vaikne ja mõistlik mees.
Abi saad tema käest alati nii turbode kui kaante kui alumiiniumikeevituse murega.
Tel. 7 380 461


saimon7 - 04.06.09 10:13

sooviks teada küll kes neid pärnus teeb?


puna - 05.06.09 18:24

Tsitaat:
Algselt postitas: saimon7
sooviks teada küll kes neid pärnus teeb?

Kui teema läbi loed saad selgemaks, et korralikku asja ei tee eestis keegi.


mustafa - 07.09.09 10:58

Tere! Mul on A6 1,8T (98a). nii oma 6 kuud tagasi käisin õlivahetuses, 3-4 päeva pärast seda hakkas õliandur salongis vilkuma ja piiksuma. Läksin samasse kohta tagasi kus õli vahetasin. Öeldi midagi, et vaja ära nullida asi. Istus töömees mul autosse 5 sekundiks, näppis midagi ja ütles korras. Samal päeval veel hakkas uuesti. Sõiduajal vilgub ja piiksub. Nüüd käidud mitmes kohas asja uurimas, üks soovitas õli vahetada, vahetasin. Teine ütles, et andurid ära vahetada. Kolmas seda põhjust ei uskunud. Lisaks aeg-ajalt tuleb kärskakat kapoti alt, asja uurides on näha kohta, kuhu õli tilgub.
Nüüd on turboga jamad. Viisin auto töökotta, kuna mootoris kõlas hääl, mis tegi murelikuks. Mees vaatas veidi asja ja ütles, et turbo teeb. Et läbi on. Selles ma ei kahtlegi, kuna tõmmet autol pole enam. Taastatud turbot pakkus 8,5 tuhat eeku. Ja arvas veel juurde, et see õlianduri vilkumine on seotud sellega. Kas on mõtet siis see pakkumine vastu võtta või tuleks teine lahendus leida? Ise olen ikka täitsa võhik sellistes asjades, nii et poleks raske igast asja pähe määrida. Sõber soovitas www.turbo.ee kaudu asja uurida, temal tehti turbo seal korda.

Mida oleks õigem teha ja kas need 2 asja võivad omavahel seotud olla?

Vabandust, kui asja segaselt kirjeldasin, aga nagu ma ütlesin, siis olen tõesti ise võhik antud teemal ja otsin vaid asjalikku nõu!

Ette tänades.


rulamees - 07.09.09 12:25

Endal sai uhiuue turbo 10 000 eest. Lammutuste kõige parem hind oli 8500 ja kõige suurem hind 13 000. Seega kasutatud turbo ost on suht mõttetu.


puna - 07.09.09 16:24

~10K eest saab ka minukäest uusi turbosi. sinna 1,8L bensukale ja ka teistele


Vincent - 14.09.09 09:24

Tervist.
Konkreetne mure: turbo hakkas hiljuti kohati vilisema. Raske täpsemalt öelda, ei vilise kohe külmast peast, vahepeal sõidu ajal mõned gaasiandmised viliseb, siis jääb jälle vait. Mis võib olla probleemiks? Õlitusprobleemid? Järgmine hooldus on ka kohe ees ootamas. Õli iseenesest on normis. Nagu ma mõistan, ega see turboremont ei garanteeri veel kvaliteetset tööd, et siis mis võiks maksta uus turbo? Esindusest küsin ka kindlasti, aga siin paistab ka olema seltsimehi, kes sellise kaubandusega tegelevad.
Ise asun Pärnus.
Auto on allroad, 2,7 biturbo, 184 kW, 2003 a. Vabandan, ise ei ole remondimees, turbo numbrist või koodist ei tea mitte midagi, äkki on sellel mootoril mingi kindel asi peal?
P.S., ma ei loodagi, et siinse jutu põhjal selgub lõplik tõde, lihtsalt tahaks teada, mis mind võib ees oodata. Ja veel, kas selliste sümptomitega võib edasi sõita, või parem oleks auto seisma jätta?


jõuvanker - 14.09.09 10:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Vincent
Tervist.
Konkreetne mure: turbo hakkas hiljuti kohati vilisema. Raske täpsemalt öelda, ei vilise kohe külmast peast, vahepeal sõidu ajal mõned gaasiandmised viliseb, siis jääb jälle vait. Mis võib olla probleemiks? Õlitusprobleemid? Järgmine hooldus on ka kohe ees ootamas. Õli iseenesest on normis. Nagu ma mõistan, ega see turboremont ei garanteeri veel kvaliteetset tööd, et siis mis võiks maksta uus turbo? Esindusest küsin ka kindlasti, aga siin paistab ka olema seltsimehi, kes sellise kaubandusega tegelevad.
Ise asun Pärnus.
Auto on allroad, 2,7 biturbo, 184 kW, 2003 a. Vabandan, ise ei ole remondimees, turbo numbrist või koodist ei tea mitte midagi, äkki on sellel mootoril mingi kindel asi peal?
P.S., ma ei loodagi, et siinse jutu põhjal selgub lõplik tõde, lihtsalt tahaks teada, mis mind võib ees oodata. Ja veel, kas selliste sümptomitega võib edasi sõita, või parem oleks auto seisma jätta?


Kõige pealt diagnostika, kui vigasid ei näita, siis võib tõsisemalt turbosid uurima hakata. Pigem kahtlustaks õhuleket ehk.
Kui ongi turbodest tulenev metalneheli, on asi juba halb - labad korpuses, aitab ainult uue vastu vahetus, remontida seda enam ei saa, kuisiis uus sisu osta turbole, kuid korpused on seejuures samuti kannatada saanud.


puna - 14.09.09 19:06

Kui korpuses käinud siis pole eriti mõtet asja taastada.
Sellel mootoril käivad konkreetsed küljes
Ühte pole mõtet vahetada üldiselt läheb teine kohe järgi.


MartinCS - 14.09.09 21:25

Sul on seal K03 viled mis on samad nii 195kW/169kW S4 puhul. Väikesed erinevused võib-olla õlistutsi kuju vms. Üldjoontes sobivad 90% kindlusega.
Ma vahetasin omal ära ENNE kui mingid valed helid tulid moto remondi käigus nii igaks-juhuks, viled on üle, üks suure loksuga, teine väiksemaga, ühesõnaga taastamiskõlbulikud. Kui vaja vilesid mida taastada, siis minult saab. Ilmselt käiksid need turbod veel peal ilma taastamiseta kaa, aga see on nii suur töö, et ma soovitaks pigem ära restaureerida. Poolkõvalt ei tasu seda tööd teha, sest turbode vahetus on mootori maha võtmine, kui veel ei tea. Restaureerimise kohapealt on asjatundjad erinevatel arvamustel. Mina, kui poleks uusi vilesid saanud, oleks oma vanad ära taastanud. Kuul vist pidi 6 kuud garantiid kah andma, kui ma õigesti mäletan.

PS! Üldiseks informatsiooniks- mis on Sinu auto reaalne läbisõit?
Suitseb kaa?


puna - 14.09.09 22:24

6 kuud garantiid on vähe ka.
Seaduse järgi peaks ka rohkem andma.


darkSlide - 23.09.09 17:47

Küsin, kuna tunnen huvi 2,7BiT mootoriga auto soetamise vastu(s4).
Martin, palju vilede vahetamine maksma läks, ära ilusta, ütle ausalt:D!
Puna: palju kõnealuse masina 2 turbiini maksasid sinu kaudu ca. ~ eek.


MartinCS - 24.09.09 16:36

Tsitaat:
Algselt postitas: darkSlide
Küsin, kuna tunnen huvi 2,7BiT mootoriga auto soetamise vastu(s4).
Martin, palju vilede vahetamine maksma läks, ära ilusta, ütle ausalt:D!


Ma ei tea seda. Minu puhul lahenes asi ebatraditsiooniliselt- ehk töö teostas sõber ja ise nokkisin ka juures natuke. Samuti viled, ei ostnud päris pakendis, vaid 40 tuhhi sõitnud ja korralikud.

Aga auto24 on üks S4 sedaan müügis, vist oli ~110k eest, kus just väidetavalt tehtud 103k eest remont :). Et kui lasta teha ja osta uued viled tuleb hind krõbe- turbod ~12-15k tükk.. töö võib sama kallis (10-15) olla. Ja siis võib varsti uut sidurit vaja minna või käigukastis sünkronisaatoreid vahetada. Ise natuke otsida ja sebida saab odavamalt.


puna - 24.09.09 18:27

Turbod jah kokku kuskil ~25K


darkSlide - 25.09.09 09:43

Arvasin ise ka sinnakanti kusagil, mis teha, karm kuid õiglane, eks ole see peale auto seotamist arvestatav kulu.


juss555 - 26.09.09 18:10

Olen selle nn 103k remondi kannatanu. Võin niipalju õelda, et ostsin forss'ist uued turbod ja andsin vanad tagasi nn vahetusfondi ja õieti mäletan siis tuli kahe turbo hind 29 955.-. Samamoodi lasin tuttaval autoremondiga tegusal inimesel mootori maha võtta ja remondi teostada ise osaledes ka abikäena. Tööraha maksin vist kõikide asjadega kokku 18 000.- kuna lasin veel siduri, hooratta ja saaled vahetada. Tööd oli oma jagu ja mitte ainult mootori osas vaid ka veermik ja pidurid. Uued sport kettad zimmermannilt.


puna - 26.09.09 18:46

Noh forssis jah kallim kuna võtavad üldiselt kauba revalist


jopakolla - 14.10.09 08:40

Selline mure, et auto alt hakkas õli tilkuma. Ja siis päris korralikult. Märkasin seda alles 4 päeva hiljem ja viisin auto kohe remonti. Sealt öeldi et õli tilgub turbost. Et turbol puks läbi ja õli jookseb ja peaks uue turbo nüüd ostma.
Kas see vastab tõele või on ehk võimalus olemasolevat turbot veel remontida/taastada?
Kõiksugu info oleks teretulnud.


puna - 14.10.09 09:43

Loe kogu teema läbi ja otsusta ise kas uus või vana.
Kui on puks läbi ei hakka ta veel õli jooksma.
Kõike on võimalik remontida, ja mida remontida ei saa asendatakse uuega.


MartinCS - 14.10.09 10:38

Tagant sinist ka viskab? See õli peaks enne summutisse jõudma, kui maha. Kui juba loik maas on, seda pole enne kuulnud. Ma kahtlustan, et selle diagnoosiga pandi puusse.

Edit: Üldiselt audihooldus tundub pädev koht olema. Aga kui lõdvikud jookseksid õlist, nii et loik maas, peaks tagant ka värvid väljas olema?


jopakolla - 14.10.09 11:00

Diagnoos pandi siis audihooldus.ee-s. Kuna ise olen autodega täpselt nii sina peal, et nendega igapäevaselt sõidan ja oskan klaasipesuvett ja õli sisse valada ja velgedel rehve vahetada siis sellepärast siia pöördusingi.
Turbo töötas, ehk sõitsin autoga audihooldusesse. Sinna viisin kuna märkasin et auto alla oli loik tekkinud.
Nüüd helistati ja öeldi et turbol puks läbi ja sellepärast tilgub ja et uus turbo maksab 10k. Kuna natuke kahtlane tundus otsustasingi siit ka üle küsida.
Peaks ehk auto kuskile mujale viima et üle vaadataks?


jopakolla - 14.10.09 11:16

Ehk siis küsisin täpsemalt järgi ja öeldi, et turbosse sisse mineva õhu (või rõhu)-toru juurest tilgub õli.


puna - 14.10.09 19:03

Mitte puks ei ole läbi vaid tihendid eest ära.
Puksi näed siis kui turbo lahti teed.
Mis autoga tegu äkki saan parema hinna pakkuda.


raemees - 14.10.09 20:45

Teemat lugedes: kuidas saab siis sellist diagnoosi panna ja veel pädevas kohas või üritatakse lihtsalt hästi tasuvat lisatööd ja müüki omale teha ... Mina, kes pole turbot lähemalt vaadanud... huvitav, kas nned nn. tihendid ja puks on siis üks ja sama asi ?


jopakolla - 14.10.09 21:38

Autoks siis Audi A4 - mootor 1.9 TDI - 96kw - 2003
Et kas siis ongi nii, et tihend läbi ja kohe terve turbo vajab vahetamist?


puna - 14.10.09 22:10

Tihendid ja puks ei ole sama.


mulk - 15.10.09 04:05

Teadmiseks siis üldsusele, et turbos ei ole sellist maakeeli "tihendit"
Turbo võllil on ainult kuuma poolses otsas metallist rõngad (nagu kolvirõngad) mis takistavad õli minemast turbiinikotta.
Enamasti tekivad õlilekked jämedalt kolmel erineval põhjusel ja/või nende koosmõjul.
* Õli surve (s.j. kogus) on liigsuur
* Õli äravool on takistatud (k.a. liigne rõhk karteris)
* Õli "tihendid" rõngad on kas kulunud või eelpool mainitud kahe süü tõttu (kõrbend õli tõttu) kinni "küpsend"
Üks võimalik viga õli lekkest kompressori poolele on ummistunud/ebapiisav filter ja imutrakt.
Kompressori imuavasse tekib kerge alarõhk ja see "imeb" õli laagrisektsioonist külma osa (kompressori) poolele.

Kõik need eelmainitud vead on parandatavad.


jopakolla - 15.10.09 05:27

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk

Kõik need eelmainitud vead on parandatavad.


Halleluuja.
Aga kas keegi oskaks soovitada mõnd töökoda kus oleks natuke adekvaatsemad inimesed asjaga tegelemas kui audihooldus.ee-s?


mulk - 15.10.09 05:45

Kuna turbo remont on nii spetsiifiline ala, siis sellise tehnika ja oskuse omamine auto teenindustel pole otstarbekas.
Audihooldus.ee on omal alal kahtlemata pädev ja selle remonti vajava turbo suudavad ka nemad sinu autolt eemaldada. Otseselt turbo remondiga tegelevad aga teised.


puna - 15.10.09 08:26

Tsitaat:
Algselt postitas: mulk
Teadmiseks siis üldsusele, et turbos ei ole sellist maakeeli "tihendit"
Turbo võllil on ainult kuuma poolses otsas metallist rõngad (nagu kolvirõngad) mis takistavad õli minemast turbiinikotta.
* Õli "tihendid" rõngad on kas kulunud või eelpool mainitud kahe süü tõttu (kõrbend õli tõttu) kinni "küpsend"
Kõik need eelmainitud vead on parandatavad.

Kummi tihendid on seal siiski olemas ja neid on päris palju.

Rõngast pilt siis mis ülekuumenedes paisub ja lükkab tihendid eest ära jahtudes, aga tõmbab tagasi ja õli hakkab läbi jooksma.
http://minupildid.ee/main.php/users/puna/Turbo/Seib.jpg.html?g2_imageViewsIndex=1


mulk - 15.10.09 09:29

Sorry 1 kummitihend t6epoolest on, see asub kompressori tagaplaadi ja laagrisektsiooni vahel, ei ole otseselt seotud ega kontaktis mitte yhegi pöörleva osaga.
Samas selle leke on sama t6enäoline, nagu lotoga miljonääriks saamine.

Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Rõngast pilt siis mis ülekuumenedes paisub ja lükkab tihendid eest ära jahtudes, aga tõmbab tagasi ja õli hakkab läbi jooksma.
http://minupildid.ee/main.php/users/puna/Turbo/Seib.jpg.html?g2_imageViewsIndex=1


See pildil olev metallr6ngas(d) on ainukene tihendav detail seal, ei ole seal yhtegi kummiseibi/r6ngast/tihendit sellele lisaks.
K6nealune metallr6ngas kas kulub v6i jääb kinni k6rbenud 6li t6ttu ja siis tekib leke turbiinipoolele.


jopakolla - 15.10.09 11:47

Aga mis minu järgmised sammud võiks olla?
Lasen audihoolduses turbo maha võtta ja lähen sellega kuskile turbomehe juurde? Ja palun metallrõnga ära vahetada.
Probleem selles et audihoolduses nad ei tea ise kust see õli täpselt tuleb ja mis viga võib olla.


jõuvanker - 15.10.09 12:51

Tsitaat:
Algselt postitas: jopakolla
Aga mis minu järgmised sammud võiks olla?
Lasen audihoolduses turbo maha võtta ja lähen sellega kuskile turbomehe juurde? Ja palun metallrõnga ära vahetada.
Probleem selles et audihoolduses nad ei tea ise kust see õli täpselt tuleb ja mis viga võib olla.


Lased turbo maha koukida ning kõnnid kulunud turboga remondimehe juurde. Reeglina, kui turbot remonditakse, tehakse täisremont, keeg iei hakka ükshaaval juppe vahetama, kui on vaja, siis täispauk.

Lisaks võib imipoolde turbos ehk külmas kojast väljuvasse ( survepool, ülelaaderõhk ) osasse sattud õli mootori karterituulutusest, kuna tuulutussüsteemist juhitakse õhk uuesti sisselaskesse, reeglina turbo imipoolde. Niiet, viga võib hoopis peituda karterituulutuses ehk liigne surve karteris - kolvigrupp kulunud:P

Lase ülevaadata karterituulutuse torustik, kui see on väga õline seestpoolt, on viga käes, kust õli tuleb, ning turbo mittekorrasoleku saab välistada. Reeglina peabki mingilmääral seal õli olema, kuid mitte kallatavas koguses, mõni ml, mitte rohkem.


prj - 01.04.10 09:30

Kuna siin teemas on pikalt lahatud restaureerimist ja tasakaalustamist (ja et viimast ei tehta), siis mida arvata sellisest ettevõttest, nagu http://www.turbo.ee/?id=4?
Sattusin lihtsalt muuseas sinna lehele ning leidsin sealt järgmist:

Tsitaat:
Turbokompressori parandustööde loetelu:

turbokompressori täielik lahtivõtmine;
komponentide ülevaatus ja defektide tuvastamine;
detailide läbipesemine;
defektide tuvastamine;
mehaaniline puhastus (liivajoaga);
võlli tasakaalustamine spetsiaalsetel seadmetel;
kulunud detailide täielik väljavahetamine ja uuesti kokkupanemine;
turbiini keskosa täpne tasakaalustamine kokkupanemisel, kasutades spetsiaalseid seadmeid;
seadme täielik kokkupanemine.


Ehk siis tehakse seal ikkagi korralikult, nagu peab, koos tasakaalustamisega? Oskab keegi targem kommenteerida?


timberman - 21.04.10 17:39

Konkreetne kogemus küll puudub, aga sai ka ise täna BR Turbosse helistatud ja maad kuulatud. Tahaks nimelt K24 lasta üle vaadata. Öeldi, et kui midagi vahetama ei pea, siis algab hind 3500-st. Kui midagi tuleb vahetada, siis hakkab summa muudkui kasvama. Täpsem hind selgub siis, kui viid turbo sinna ja meister asja lahti võtab. Unustasin küsida, kaua asjaga aega läheks.

Sama asja sai ka hr Kuuli käest küsitud. Kui tiivikud seinas pole käinud, siis peaks ca 3200-ga hakkama saama. Töö võtab aega ca 3-4 päeva.

Kolmandaks sai sama asja küsitud Soomest sellisest kohast nagu Turbotekniikka Oy. Asukohaga siis Helsinki. Seal arvati, et kui tiivikud ei ole korpuses käinud, siis saab hommikul viies õhtuks juba remonditud turbo kätte. Hind siis tagasihoidlikud 300.- eurot :D

Mille nende hulgast valin, ei oska hetkel veel öelda. Ehk sai keegi mingigi ettekujutuse nüüd erinevate kohtade hindadest.


forsin - 20.10.10 11:31

Tsitaat:
Algselt postitas: forsin
Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Tubli mulle meeldib kui inimesed teavad mida teevad ja see neil õnnestub.
Ei taha kellegi tööd maha teha.
Loodan, et tuleb hea asi.
Kuid teema algas siiski teistest asjadest.

Väga hea et saavutasime üksmeele.
Ja eks korpuste remont on ka restaureerimine
Kõik ei peagi ju ainult võlle ja pukse restaureerima.
Mina suudan teha turbol kuuma otsa malm korpuse auku suuremaks ja väiksemaks, lisaks puuduliku valu vormil ehitada kuuma poole sisse täpse mõõdulise trampliini mis viskab heitgaasid kuuma poole tiivikusse.
ja vajadusel teha kaks trampliini vastakuti, sellisel juhul surutakse tiivikut võlli kahelt poolt ja võll püsib rohkem keskel ja ei osuta liiga suurt survet ühe koha peal puksile. (max boosti puhuvate turbode surm tekib enam jaolt sellepärast)
Lisaks suudan teha ümber alumiinium otsa korpuse õhu imemis ava, et turbo saaks kergemini ja rohkem õhku kätte , mida kokku suruda.

Lisan juurde, sest pidevalt küsitakse. kas ma tasakaalustan?

Vastus on, et ei tegele turbo võlli ja rõngastega, sest ei suuda tagada tuhandik täpsusi.
Tegelen ainult turbo korpuste ümber ehitamisega / sobitamisega mis iganes turbo mudeli sisu külge. mis iganes ligi lähedased korpused.

Lisaks saan pakkuda vaid mõnesaja eest lõbu, mis paneb turbo meeletut vilistavat häält tegama (nagu kiirovits 701) või midagi sellist
Ja see lisa trikk ei muuda ühtegi muud turbo näitajat.


Babyfoot - 03.01.11 20:16

Audi a3 2000 1.9 tdi 81 kw. Õhukulumõõtja hakkas valetama ning turbiini labad tahmasid seetõttu kinni. Õhukulumõõtja on nüüd ära vahetatud, kuid turbo vajab endiselt puhastamist. Mis hindadega Viljandis turbosid maha võetakse ja puhastatakse,oskab keegi öelda?


rait183 - 04.01.11 19:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Babyfoot
Audi a3 2000 1.9 tdi 81 kw. Õhukulumõõtja hakkas valetama ning turbiini labad tahmasid seetõttu kinni. Õhukulumõõtja on nüüd ära vahetatud, kuid turbo vajab endiselt puhastamist. Mis hindadega Viljandis turbosid maha võetakse ja puhastatakse,oskab keegi öelda?


Ma arvan, et Viljandi ei ole nii suur koht, et ei jõua ise kõiki töökodasi külastada ja ise uurida või siis helistada.


Reimo - 11.01.12 13:29

Mu masin siis jõudis ka niikaugele, et lendas turbo.Mul uus turbo peal ja kõik hästi :)
Küsimus mul hoopis (võib-olla OT ja rumal) aga mida teha vana katkise turboga? Kas keegi ostab neid, või...?


prj - 11.01.12 14:56

Katkiseid K03-sid on kõik kohad täis, ehk siis su vana turbo väärtus on ilmselt nii palju, kui metallikokkuostus selle eest antakse.


Reimo - 11.01.12 15:09

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Katkiseid K03-sid on kõik kohad täis, ehk siis su vana turbo väärtus on ilmselt nii palju, kui metallikokkuostus selle eest antakse.


Tänud!

Kui nii, siis läheb koos teiste vidinatega Kuusakoskisse.


jeff01 - 27.02.12 20:42

Lugesin teema suht huvi pärast läbi ( hetkel pole kumbki oma turbo remonti vajav)
Ja minule jäi mulje, et "puna" paneb kõik tegevused turboga ühte patta ja tema jaoks on turbo remont igas asendis mõttetu. Kasutaja Mulk aga teab ka mis turbo sees on ja mis detail mis eesmärki ja kuidas täidab.

Enda turboremondi kogemusest räägiks aga niipalju, et lõhkusin ühe turbo suhtkoht ära oma autot katsetades / seadistades. Launch controli seadistades ronis rõhk kohapeal 1,6 barini ja mootor suri seepeale välja.....ja nii korda 10 umbes...(boosti all ei süüdanud ja aju tegi reseti) Lisaks sai sõidetud kinnise wg-ga. 2barise rõhuga, sai läbi turbo lastud metallipuruga õli kui mootor purunes jne.
Kahe hooajalise lõhkumise peale olid lõtkud läinud liigsuureks, külma poole tiivik käinud kergelt korpusesse ja rõhk ei tõusnud enam üle 1,1 bari. Hr. Luik Tõrvandist võttis mu turbo keskosa lahti, puhastas võlli, otsis oma kasutatud turbode kastist korras puksid ja õlirõngad (need on paljudel turbodel sama mõõtu) ja pani asja uuesti kokku. (Mutter/tiivik/võll kõik piinliku täpsusega samas asendis peale remonti kuna tasakaalustusvõimalus puudub) vaatasin et korpusesse käinud külma osa tiivik jääb korpusest liiga kaugele kuid pihta käinud osad on iseenesest üsna siledad ja eemaldasin kompressori poole tihendi ning kasutasin seal hermeetikut.....sain asjad 0.3mm lähemale ja voilaa, turbo boostib varem, kenasti 2 bari nagu seni ning ka miskit suitsemist enam pole.
Ei tasunud siis proovida? remondi eelarve alla poolesaja sümboolse euro kui õigesti mäletan. ÄRge nüüd arvake et te kõik omad turbod poolmuidu ja garantiiga töökorda saate kuid kui ise asja ei jaga siis viige turbod kellegi juurde kes jagab ja laske tal turbo lahti võtta isegi kui see on katki......on tõenäoline et saate vastuse küsimusele miks turbo katki läks ja kui teil sellest turbost ka elulooma ei saa siis Hr. Luik saaks sealt ehk mõne detaili...parem ikka kui pressi alla saatmine a-la 1 euro eest.


arulage112 - 18.04.12 19:32

Tere, mul on ka nüüd lähiajal tekkinud kahtlus, et turboga mingi jama. Ehk siinsed klubiliikmed oskavad aidata.

Nimelt juhtum selline: Mul on audi A6 C5 kerega ja 1,9 Tdi, 81 kw, ja nüüd olen paar korda tähele pannud, et kiirendades, 3 ja 4-da käiguga lükkab turbo järlelt ära kui pöörded tõusevad 3000+. Varem, 2 aastase kasutuse jooksul ei ole sellist asja juhtunud, aga nüüd juba 2 nädala jooksul 2 korda. Nimelt ei viska ta igakord turbot järelt ära. Kui autol süüde välja keerata ja uuesti käivitada on kõi jälle korras.
Autoga sõidan üldiselt peaaegu nagu pensionär, aga vahest vajutan ka natukene rohkem ja pikemate sõitude korral kui turbo saab kõvemat vatti lasen masinal pärast sõitu vabakäigul käia ca minuti, et turbo jahtuks.
Ehk oskab keegi nõu anda milles probleem võib seisneda?

Madis


erki.t - 18.04.12 19:57

Kõlab nagu oleks turbo geomeetria kinni tahmanud ;)
(aga internetidiagnoosid ei ole kunagi 100% tõesed)


teitur - 09.07.12 10:27

Kuivõrd tõenäoline on olukord, kus turbo kuum pool lekib õli väljalaskesse aga külma poole ülemäärast õli ei satu? On mingeid variante kuidas sellist viga kinnitada või välistada?


sali21 - 10.07.12 21:08

Tere.mure siis selline,et kirendamisel kadus jõud ära,ja pöörded enam üle 1000 põõrde ei tõuse.Sai siis nats mässatud ja arvasin et viga siis õhulugejas,et kui õhulugeja võttan tagant ära mootor läheb pöördesse,aga sõites pole jõudu ikkagi.sain siis soetud uue õhulugeja et arvasin et asi ikka selles ,aga uue lugejaga asi sama paremaks ei lähe.Mõistus otsas ei oska enam midagi teha,sain ka diagnostis käidud j diagnost ei näita midagi.Kas saab viga olla turbos ? Täud


raidoaudics - 19.09.12 21:32

...


raidoaudics - 25.09.12 11:58

...


repsu007 - 25.09.12 19:58

Sul õhulugeja pole peetis v?

Ja mul selline kogemus turboga, et vend parandas autot 1.9tdi millel oli turbo õhtal. Pani ta sinna kasutatud turbo millest oli mingi metall vidin läbi lennanud et labad ribadeks aga vahetas võlli koos labadega osaga ära ja põlvepeal nii et mitte midagi ei märkinud et samasse kohta saaks ega midagi. Ja asi sõidab senimaani.


raidoaudics - 26.09.12 08:54

Tsitaat:
Algselt postitas: repsu007
Sul õhulugeja pole peetis v?

Ja mul selline kogemus turboga, et vend parandas autot 1.9tdi millel oli turbo õhtal. Pani ta sinna kasutatud turbo millest oli mingi metall vidin läbi lennanud et labad ribadeks aga vahetas võlli koos labadega osaga ära ja põlvepeal nii et mitte midagi ei märkinud et samasse kohta saaks ega midagi. Ja asi sõidab senimaani.


Ma vaatan jah, käin täna ühe targema mehe juures ära, enne lammutama ei hakka. Eks vaatab mis tema arvab ja siis ehk selgub miskit. Aga tänud ikkagi :)


taavi9 - 26.09.12 09:07

Tsitaat:

Ja nüüd olen veel täheldanud, et hommikuti külma mootoriga tuleb turbost rohkem sellist ulumist kui seda õigemat häält, soojalt ka aga natuke vähem.


Mul endal oli sama mure, aga ainult 2,2t bensiinimootoriga, külmast peast oli ulgumine ikka väga vali ja rohkem madalamate pöörete peal, sooja mootoriga oli seda vähem kuulda. Sinist tuli ikka tagant täiega kui kiirendasin ja turbo võll lõtkus nii risti kui pikki päris korralikult ja kui turbo lõdviku eest ära võtsin oli turbo külmapoole avaus täiesti õline.. Viisin turbo Jaak Kuuli juurde remonti ja asi korras.


raidoaudics - 26.09.12 19:53

...


ferdinand - 26.09.12 20:19

Tsitaat:
Algselt postitas: raidoaudics
Vahetan järgmiseks tagant etteandepumba ära ja vaatan mis siis teeb
Pea hall otsas juba :mad:


Loe natuke neid 2,5 V6 teemasid. Mitte mingit mõtet ei ole kõiki asju järjest vahetama hakata, pigem ikka viga üles otsida.

Minu andmetel kõrgsurvepumbaga V6 mootoritega masinatel paagis etteandepumpa ei ole, st tegevus sel suunal on täiesti mõttetu.

Ka madalal turborõhul võib umbes 100 põhjust olla, tavalisem neist turborõhu juhtimine, mh N75, vaakumi, rõhuanduri viga, aga ka jahuti on umbes olnud. Kõik need hädad on spetsialisti jaoks suhteliselt lihtsalt diagnoositavad.

Ups, ja kuidas see turbode remondi ja restaureerimisega kokku puutub?;)


Tehnic - 13.11.12 15:53

Mina võtsin ka enda 81kw mootoriga audi turbo ise lahti, tegin võllile ja tiivikule ja mutrile märgid peale, võtsin kõik lahti ja panin BRturbost ostetud remontkomplekti puksid ja tihendid külge. Pärast ajasin märgid kokku ja turbo nagu uus. Siiani on vastu pidanud kuu aega. Muidugi ka labade süsteem sai selle töö käigus korralikult puhtaks tehtud.


arcar - 21.08.13 12:35

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse peatamine!"


Eero - 08.10.13 16:38

Tervist,

Kas keegi on sellist asja kohanud, et turbo lekib sisemiselt, tegin ühe video ka selle kohta.

Selgituseks, sulgesin kõik külmapoole avad ja pumpasin külmale poolele õhku, enne seda kallasin õli ärajooksu õli täis ja see purskas kõik koos õhuga sealt minema, kohe kui külmakoja survestamisega sai tegeletud.

Video ka: https://www.dropbox.com/s/n9iilvevco8hpok/2013-10-08%2017.14.22.mp4

Oskab äkki keegi kommenteerida kas see on värskelt renoveeritud turbo puhul normaalne?


jõuvanker - 08.10.13 17:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Tervist,

Kas keegi on sellist asja kohanud, et turbo lekib sisemiselt, tegin ühe video ka selle kohta.

Selgituseks, sulgesin kõik külmapoole avad ja pumpasin külmale poolele õhku, enne seda kallasin õli ärajooksu õli täis ja see purskas kõik koos õhuga sealt minema, kohe kui külmakoja survestamisega sai tegeletud.

Video ka: https://www.dropbox.com/s/n9iilvevco8hpok/2013-10-08%2017.14.22.mp4

Oskab äkki keegi kommenteerida kas see on värskelt renoveeritud turbo puhul normaalne?


Peaks olema külma vile puhul normaalne, 100% ei garanteeri. Ideaalis võiks see muidugi ehk olemata olla.


Eero - 08.10.13 18:45

Ma pole ise varem nii survestanud turbot, aga kui teha lekketesti läbi turbo, mida siit foorumist on ilmselt paljud teinud, siis peaks see rõhk samamoodi karteri kaudu lahkuma ju? Peaks paksemat õli kasutama või? Või restrictori äravoolule panema?


genekas - 14.10.13 17:13

Kui õli äravoolule restrictor panna, tekib oht, et see õli hakkab hoopis turbo kaudu väljalaskesse lekkima. Õli äravoolu takistamine võib mõnedele turbodele paras mürk olla...


Taavi - 14.10.13 18:34

Tundub kuidagi kahtlane.... Ja äravoolule restrictorit küll ei panda.


genekas - 14.10.13 22:46

Tihti peab restrictor isegi hoopis survepoolel olema - tuleb turbovalmistaja juhiseid jälgida....


prj - 14.10.13 22:53

See, mis Eerol toimub, ei ole kuskilt otsast normaalne.

Eero, osta endale üks HX35 Super, keera külge ja kõik mured kaovad iseenesest :)


Eero - 15.10.13 07:12

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
See, mis Eerol toimub, ei ole kuskilt otsast normaalne.

Eero, osta endale üks HX35 Super, keera külge ja kõik mured kaovad iseenesest :)


Oled nõus mürki võtma selle väite peale? :)

Mul on vaikselt tunne, et probleem ei ole siiski turbos, aga mine tea.


Taavi - 15.10.13 16:24

Olles turbosid veidi lammutanud, siis sellise lekke puhul peab seal midagi seest puudu/puru olema. Lase mõnel spetsialistil või lihtsalt targal inimesel vile lahti võtta.


_rein_ - 16.10.13 07:07

Isegi kinnise karterituulutusega lekib uus turbo.Siin lasti arvatavasti 6-8 atm. taha.Realses elus on turbo täis õlitolmu,siin pilgeni õli täis.


Eero - 16.10.13 07:09

Mulle tundub ka, et "probleem" on selles, et see turbo pole veel auto peal käinud ja on liiga puhas, vanadel turbodel kärssab sinna õli ja muu mudru vahele ja seepärast nii suurelt ei lekigi.


prj - 16.10.13 15:54

Yawn, eks ajage oma jonni edasi.
Ma olen umbes 300-l autol rõhulekketesti teinud läbi turbo ning kõigil on loomulikult imepisike leke läbi tihendite karterisse, aga see on nii minimaalne, et võib kasvõi minut aega rõhku sees ilusti hoida ilma märgatava languseta.

See 6-8 atm oli eriline koomika ka muidugi.

Eero, sul on lihtsalt vigane turbo, muud midagi, mida varem sa selle minema viskad ja normaalse turbo sinna asemele paned, seda varem saab su auto sõitma.


Eero - 18.10.13 07:07

Proovisin ka samasugust testi oma vana turbo peal ja leke oli täpselt samasugune, et võta nüüd siis kinni kus see tõde on.


prj - 18.10.13 10:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Proovisin ka samasugust testi oma vana turbo peal ja leke oli täpselt samasugune, et võta nüüd siis kinni kus see tõde on.


Siis on need mõlemad turbod läbi, väga lihtne. Kogu maailm teeb läbi turbo rõhulekketeste ja kellelgi pole sellega probleeme.


Eero - 18.10.13 10:57

Hea meelega testiks kolmanda turbo ära küll kui aus olla. Aga kui nii võtta, siis kuidas see õhk peaks turbo töötamise ajal sealt karteri tuulutuse kaudu lekkima, õhku puhutakse ju turbost eemale ja rõhk ei tohiks turbo siseosas ja "teo väljundis" sama olla?


Diplomat - 17.03.14 13:11

Mul oli ka turboga jama lugu.. aga siis üks tehnik ütles, et ma võiks ühe torukese mingi vidina tagant ära võtta, mis pidi olema rohelistele mõeldud, et saadab gaasid turbosse tagasi.. võttis selle vooliku ära ja pani pimeda ette. Nüüd auto lippab nagu noor jumal.. kas see oli tark mõte või peaks vooliku tagasi panema selle pisikese vidina külge?

Täpsustada ei oska, mis "vidinaga" tegu.


raimo21 - 17.03.14 14:54

Tegu arvatavasti EGR klapiga.
Enda autol neid kaks tükki ja mõlemad on pimedaks tehtud.


tigster - 26.11.14 23:05

Tere foorumi kasutajad mul mure väga lihtne , kätte on sattunud korralik aud a3 2.0tdi 103kw turbo koos kollektoriga. Turbo markeering oli mälu järgi garrétt gt1749va kontrollin ja parandan ennast kui hetkel eksin. Minul oleks vaja see turbo istutada 1,9 tdi 81kw mootori külge ehk siis AFN ,kas keegi oskab mulle öelda ,kust ma saaks sellise väljalaske kollektori koos kuuma kojaga või lihtsalt kuuma koja ,mis istuks flantsiga kollektori külge, mille sisse istuks antud turbo keskmine osa koos turbiiniga (siis see gt1749va)?
Oleksin väga tänulik kui keegi oskaks juhatada mind kuskile, kus keegi oskaks mind aidata. BR turbosse pole mõtet minna seal nad pakuvad uut turbot või taastatud turbot või tahaksid geomeetriat puhastada 60euro eest.


kuno666 - 26.11.14 23:47

Kõige odavam variant on ilmselt sul lasta kellegil flantsid teha turbo järgi, näiteks kasutajal MrE. Flants olemas siis lasta see orig kolde külge keevitada. Ilmselt ei sobi ka siis õlivoolikud, need saad lasta teha hydroscandis näiteks ja silikoon lõdvikud db-hp kuna need ka ilmselt sul ei sobi 1:1.


tigster - 27.11.14 02:58

Flantsi tegemisega saan pm ise hakkama, keevitamisega saan ka ise hakkama, õlitorud ilmselt peaks laskma teha ja cooleri silikoon lõdvikud ligilähedased kuid lähevad ilmselt võimalikult suurel määral vahetusse alumiinium torude vastu mille kokku keevitamisega saan ka ise hakkama, aga see kõik on selline ettevõtmine mida kohe kuidagi ei viitsi alustada, arvan siiski ,et lihtsam oleks leida kasvõi kuumkoda, mis kollektori küljes ja istub 1,9 kaane külge. olen selle turbo flantsi keevitamise peale mõelnud ühte ja teist pidi kollektoreid ka mitmes varjandis aga ikkagi tundub jube ettevõtmine.


ak - 12.02.15 12:24

Kas kellelgi on kogemusi ka Lätlaste Nerings-i poolsete uute turbode sisudega? Sain aru, et need on Hiina päritolu, aga kuidas kvaliteediga lood on?
Kuna hinnavahe võrreldes vana turbo taastamisega üsna suur, siis ikka mõtlen uue sisu kasuks hetkel rohkem.


ziimukaz - 12.02.15 14:41

Tsitaat:
Algselt postitas: ak
Kas kellelgi on kogemusi ka Lätlaste Nerings-i poolsete uute turbode sisudega? Sain aru, et need on Hiina päritolu, aga kuidas kvaliteediga lood on?
Kuna hinnavahe võrreldes vana turbo taastamisega üsna suur, siis ikka mõtlen uue sisu kasuks hetkel rohkem.

Kogemusi nende tööga pole, kuid ise kaalusin ka nende turbot. Aga kuna hind koos postiga juba 560 euri, siis otsustasin 200 juurde panna ning uue võtta BR turbost.


ak - 12.02.15 14:53

Ma mõtlen ainult uue turbo CHRA sisu võtta ja ise selle ära vahetada, selle hind 150 EUR (koos saatmisega), muidu vana turbo taastamise eest küsitakse Eestis 380 EUR


RaulK - 08.04.15 18:03

Oman Audi A4 S4'ja , Küsimus selline, kas mõte on turbod lasta taastada eestis v kuskil leedus ? , vsiis üldse vahetada juba K04 vastu , kuna Kaane vahelt immitseb õrnalt õli kollektorite peale põletab seda seal selline õlihais väljaspool autost, + Klapikambrikaane tihendid vahetatud, Kuulnud et ehk simmerlingi korgid ka vaja vahetada et sealt võib ka lekkida .. + Peksab õli y-pipe väikest viisi. Olen kontrollind karterituulutust , 1 nädal ei lekkind õli kollektorite peale nüüd immitseb jälle, auto seisnud kuskil 2 kuud.. Ja ikka lekib, eisaand assja ikka korda klapikambikaane tihendite põhjal.. Mis varjandid mul veel üle kontrollida oleks vaja ? , Kust võiks veel lekkida... ' Palun normaalseid pakkumisi.


prj - 08.04.15 18:53

Tsitaat:
Algselt postitas: RaulK
Oman Audi A4 S4'ja , Küsimus selline, kas mõte on turbod lasta taastada eestis v kuskil leedus ?

Kõige odavam (kui kojad ja aktuaatorid terved) on osta uued keskosad ja sisse panna ca. 600-700 EUR olid 2tk kokku.
Tsitaat:
, vsiis üldse vahetada juba K04 vastu

Pihustid + pump + turbod + väljalaske tühjaks rookimine + häälestamine läheb ca. 2-2.5k maksma ja nii saab autost 380hp. Et rohkem saada on vaja teha ka uus väljalase ning coolerid ära vahetada ja metapritse panna ning siis on eelarve juba ca. 4.5k. Need enamjaolt juppide hinnad, lisa siia mootori maha võtmise hind.
Tsitaat:
kuna Kaane vahelt immitseb õrnalt õli kollektorite peale põletab seda seal selline õlihais väljaspool autost, + Klapikambrikaane tihendid vahetatud, Kuulnud et ehk simmerlingi korgid ka vaja vahetada et sealt võib ka lekkida

Kuidas see turbodega seotud on, kui sul ülevalt õli lekib? Mitte mingit erilist kunsti ei ole selle asja pidama saamisega, lihtsalt on vaja kõik tihendid korralikud uued panna, korgid ka uued ning KINDLASTI A osa ja kasutada natuke silikooni asja kokku panekul (mitte nii, et pärast õlivõttur umbes on) ja jääb kõigil pidama.
Tsitaat:
.. + Peksab õli y-pipe väikest viisi. Olen kontrollind karterituulutust

See tuleb karterituulutusest 99% ajast ja on kõigil märg.
Tsitaat:

1 nädal ei lekkind õli kollektorite peale nüüd immitseb jälle, auto seisnud kuskil 2 kuud.. Ja ikka lekib, eisaand assja ikka korda klapikambikaane tihendite põhjal.. Mis varjandid mul veel üle kontrollida oleks vaja ? , Kust võiks veel lekkida... ' Palun normaalseid pakkumisi.

Kuidas see turbodega seotud on? Kui sa ise korda ei oska teha, siis pead kellelegi maksma, et korda tehtaks.
Kui praegune remondikoht hakkama ei saa, siis on vähe parem remondikoht vaja leida.
Mul pole küll ühelgi 2.7T-l mingeid õlilekkeid olnud peale seda kui korralikult kokku pandud sai. Enda omal rändavad klapikambrikaaned juba kolmas kord uuesti peale, said mõlemad eelnevad korrad tihedad ja saavad ka nüüd. Ka teistel 2.7TT-del, mis me teinud oleme ei ole kellelgi lekkeid tekkinud ning olen oma näppudega veel mõnel 5v tehnikaga autol klapikambrikaane tihendit vahetanud ning on kenasti pidama jäänud.


RaulK - 08.04.15 19:38

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: RaulK
Oman Audi A4 S4'ja , Küsimus selline, kas mõte on turbod lasta taastada eestis v kuskil leedus ?

Kõige odavam (kui kojad ja aktuaatorid terved) on osta uued keskosad ja sisse panna ca. 600-700 EUR olid 2tk kokku.
Tsitaat:
Suvel ette võtma selle töö , Laskma ära vahetada kuskil.. Ilmselt Tartus v Tallinnas.

, vsiis üldse vahetada juba K04 vastu

Pihustid + pump + turbod + väljalaske tühjaks rookimine + häälestamine läheb ca. 2-2.5k maksma ja nii saab autost 380hp. Et rohkem saada on vaja teha ka uus väljalase ning coolerid ära vahetada ja metapritse panna ning siis on eelarve juba ca. 4.5k. Need enamjaolt juppide hinnad, lisa siia mootori maha võtmise hind.
Tsitaat:
kuna Kaane vahelt immitseb õrnalt õli kollektorite peale põletab seda seal selline õlihais väljaspool autost, + Klapikambrikaane tihendid vahetatud, Kuulnud et ehk simmerlingi korgid ka vaja vahetada et sealt võib ka lekkida

Kuidas see turbodega seotud on, kui sul ülevalt õli lekib? Mitte mingit erilist kunsti ei ole selle asja pidama saamisega, lihtsalt on vaja kõik tihendid korralikud uued panna, korgid ka uued ning KINDLASTI A osa ja kasutada natuke silikooni asja kokku panekul (mitte nii, et pärast õlivõttur umbes on) ja jääb kõigil pidama.
Tsitaat:
.. + Peksab õli y-pipe väikest viisi. Olen kontrollind karterituulutust

See tuleb karterituulutusest 99% ajast ja on kõigil märg.
Tsitaat:
Selge, Ennne ei teadnud seda, Suhteliselt võhik 2.7T Peal.. :/
1 nädal ei lekkind õli kollektorite peale nüüd immitseb jälle, auto seisnud kuskil 2 kuud.. Ja ikka lekib, eisaand assja ikka korda klapikambikaane tihendite põhjal.. Mis varjandid mul veel üle kontrollida oleks vaja ? , Kust võiks veel lekkida... ' Palun normaalseid pakkumisi.

Kuidas see turbodega seotud on? Kui sa ise korda ei oska teha, siis pead kellelegi maksma, et korda tehtaks.
Kui praegune remondikoht hakkama ei saa, siis on vähe parem remondikoht vaja leida.
Mul pole küll ühelgi 2.7T-l mingeid õlilekkeid olnud peale seda kui korralikult kokku pandud sai. Enda omal rändavad klapikambrikaaned juba kolmas kord uuesti peale, said mõlemad eelnevad korrad tihedad ja saavad ka nüüd. Ka teistel 2.7TT-del, mis me teinud oleme ei ole kellelgi lekkeid tekkinud ning olen oma näppudega veel mõnel 5v tehnikaga autol klapikambrikaane tihendit vahetanud ning on kenasti pidama jäänud.

Pean siis parema koha leidma kus uuesti klapikambrikaane tihendid vahetatakse.. Ja Korkidest polnud mul aimugi.. ' Egas Viljandis pole väga valida kuhu viid, On paar kohta küll, aga see ka nii 50:50 asi kas tehakse ilusti ära või ei.. Uuesti selle töö ette võtma ja ära laskma teha.. Kuna see õlileke ajab tõsiselt närvi juba..:mad:


veix2 - 24.06.15 15:54

Tea kas keegi a8 4.0tdi turbosi ka Eestis taastab?Uute hind vist ulmeline:o


prj - 24.06.15 21:19

"Vist ulmeline"?
Kui on vahetusfondiga saada, siis on see tavaliselt kõige mõistlikum valik.

Teine variant Garretti tootekoodi järgi.

Kindlasti ei ole mõtet hakata sellisel autol mingisuguse taastamisega riskima, sest SIIS läheb asi tõesti ulmeliseks, kui pead TEIST korda mootori maha võtma ja seejärel ikkagi uued ostma.


kodanik88 - 12.10.15 13:51

Tere. Oskab keegi öelda kui turbod on taastatud, kas peab arvutiga midagi lisaks tegema ka? Kuskilt on silma jäänud mingist kalibreerimisest vms jutt. Autoks Audi A8 4.0tdi.


end3l - 12.10.15 18:22

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kui on vahetusfondiga saada, siis on see tavaliselt kõige mõistlikum valik.

Kindlasti ei ole mõtet hakata sellisel autol mingisuguse taastamisega riskima, sest SIIS läheb asi tõesti ulmeliseks


Mis on vahet taastatud turbol, ja "vahetusfondiga turbol"?
Vahetusfond - enda katkise turbo annad tagasi, - vaevalt, et see Kuusakoskis lõpetab.


prj - 13.10.15 00:53

Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Kui on vahetusfondiga saada, siis on see tavaliselt kõige mõistlikum valik.

Kindlasti ei ole mõtet hakata sellisel autol mingisuguse taastamisega riskima, sest SIIS läheb asi tõesti ulmeliseks


Mis on vahet taastatud turbol, ja "vahetusfondiga turbol"?
Vahetusfond - enda katkise turbo annad tagasi, - vaevalt, et see Kuusakoskis lõpetab.


Taastatud turbo - mingi vend põlve otsas kuskil teeb midagi.
Vahetusfondiga turbo on üldjuhul mõeldud ikkagi nii, et sa ostad ta varuosana endale ning annad tarnijale vana tagasi. Ehk siis kui räägitakse vahetusfondist, siis reeglina on tegemist oma turbo vahetamisega sama tootja poolt tehtud uue turbo vastu, mis omab ka vastavat garantiid. Mitte ei ole mingisugune kolmas isik seal vahel, kes midagi taastab.


end3l - 13.10.15 22:22

Selles vahetusfondis peab mingi konks sees olema - miks annab tootja läbi edasimüüja olulise protsendi võrra, sama toote, odavamalt (näiteks C6 3.0tdi OEM turbo puhul me ei räägi siin 100-200€)? Ning seejuures nõuab sinu katkise, omadega läbi turbo endale. Mida ta sellega peale hakkab? Mingi taaskasutusring peab siin mängus olema.

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Taastatud turbo - mingi vend põlve otsas kuskil teeb midagi.


See võrdlus oleks siis sama, nagu ABT/MTM chip vs prj-chip?:D Et üks on ikka originaal, teine samuti kestab ja vaat et on kiiremgi?
Kui proff taastab turbo, nii nagu peab ja ka kestab, ei tohiks olla mingit vahet vahetusfondi turboga. Samas KUI vahetusfondi turbo on tõesti tutikas kasutamata toode otse liinilt, on tõesti suur-suur vahe sees.
Turbode renoveerimine väga põlveotsas töö pole, töökojad on spetsialiseerunud vaid sellele ning tundub ka, et konkurentsi eriti pole.


mkb - 13.10.15 22:42

Vahetusfondist saad ikka tehase taastatud asja, näites pidurisupport, pihusti, starter jne.


prj - 15.10.15 00:13

Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Selles vahetusfondis peab mingi konks sees olema - miks annab tootja läbi edasimüüja olulise protsendi võrra, sama toote, odavamalt (näiteks C6 3.0tdi puhul me ei räägi siin 100-200€)? Ning seejuures nõuab sinu katkise, omadega läbi turbo endale. Mida ta sellega peale hakkab? Mingi taaskasutusring peab siin mängus olema.

Väga sageli saad lihtsalt uue jupi.
Sinu vanast jupist võetakse vigastamata osad. Näiteks kui turbo külmkojal ei ole vigastusi, võib selle taaskasutusse lasta.
Pihusti puhul kasutatakse näiteks korpuseid.

Tsitaat:
Kui proff taastab turbo, nii nagu peab ja ka kestab, ei tohiks olla mingit vahet vahetusfondi turboga.

Sisuliselt ükski proff ei taasta sulle seda turbot sama kvaliteediga, nagu turbo tootja.

Tsitaat:
Samas KUI vahetusfondi turbo on tõesti tutikas kasutamata toode otse liinilt, on tõesti suur-suur vahe sees.

Originaaltootja vahetusfondi turbo on alati võrdväärne tutika kasutamata tootega otse liinilt.
Lihtsalt sinu vana detaili saab mingil määral kasutada, selle arvelt saab uue parema hinnaga teha. Ilmselt on seal ka mingisugused euroregulatsioonid mängus, kus riigi käest sellise tegevuse eest raha saab.

Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Vahetusfondist saad ikka tehase taastatud asja, näites pidurisupport, pihusti, starter jne.


"Tehase taastatud" on üks väga vastik väljund. Selle peale tuleb kohe ESIMESE asjana küsida "milline tehas?".
Sest leedus põlve otsas tegijal on ju ka "tehas". Kõigil on "tehas".
Reaalselt ostes vahetusfondiga sama tootja jupi on sellel täpselt sama garantii ja täpselt samad tingimused nagu tutikal osal.

Kui vähegi rahakott lubab tuleb alati võtta kas originaal/originaaltootja uus osa või siis vahetusfondiga originaaltootja osa. Kõik ülejäänud on oluliselt suurema riskiga loteriimäng.
Kui turbo vahetus on lihtne (a la, 3.0 TDI), siis ma saan aru veel sellest, et katsetada "ehk joppab". Aga kui peab mootori maha võtma turbo vahetuseks, siis ma teeks hoolika kalkulatsiooni ja arvestaks, kui palju tööraha kulub. Kui koos töörahaga ei ole asi vähemalt 2/3 võrra soodsam, kui kohe originaaltükk panna, siis ei näe ma riskil pointi. Sest kui te vigase detaili lasete panna, ei vastuta peale teie rahakoti selle eest mitte keegi. Detail teil küll vahetatakse välja, aga tööraha saate topelt maksta.


mkb - 17.10.15 18:57

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
"Tehase taastatud" on üks väga vastik väljund. Selle peale tuleb kohe ESIMESE asjana küsida "milline tehas?".
Sest leedus põlve otsas tegijal on ju ka "tehas". Kõigil on "tehas".


Ma ei tea kust oma juppe ostad, kui on oht et need "Leedu tehases" tehakse.


prj - 17.10.15 21:52

Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
"Tehase taastatud" on üks väga vastik väljund. Selle peale tuleb kohe ESIMESE asjana küsida "milline tehas?".
Sest leedus põlve otsas tegijal on ju ka "tehas". Kõigil on "tehas".


Ma ei tea kust oma juppe ostad, kui on oht et need "Leedu tehases" tehakse.


Selgitan sulle jupphaaval lahti, kui sa aru ei saanud esimese korraga:
On vahe, kas näiteks ZF-i roolilatt on taastatud mingisuguses X tehases Poolas või siis on ZF-i poolt taastatud/uus tükk.
Mõlema kohta öeldakse "tehase taastatud". Reaalselt aga ainult üks nendest on võrdväärdne ZF-i uue originaal roolilatiga.

Sama kehtib ka muude varuosade kohta.


mkb - 17.10.15 23:16

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
"Tehase taastatud" on üks väga vastik väljund. Selle peale tuleb kohe ESIMESE asjana küsida "milline tehas?".
Sest leedus põlve otsas tegijal on ju ka "tehas". Kõigil on "tehas".


Ma ei tea kust oma juppe ostad, kui on oht et need "Leedu tehases" tehakse.


Selgitan sulle jupphaaval lahti, kui sa aru ei saanud esimese korraga:
On vahe, kas näiteks ZF-i roolilatt on taastatud mingisuguses X tehases Poolas või siis on ZF-i poolt taastatud/uus tükk.
Mõlema kohta öeldakse "tehase taastatud". Reaalselt aga ainult üks nendest on võrdväärdne ZF-i uue originaal roolilatiga.

Sama kehtib ka muude varuosade kohta.

Kui oma vana jupp vahetusfondiga tagasi anda, siis on loogiline, et nii palju on suud peas, et küsida, kust uus jupp vastu tuleb. Päris eilasteks ei maksa pidada ikka.


Martinkuu - 18.10.15 08:09

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: mkb
Tsitaat:
Algselt postitas: prj
"Tehase taastatud" on üks väga vastik väljund. Selle peale tuleb kohe ESIMESE asjana küsida "milline tehas?".
Sest leedus põlve otsas tegijal on ju ka "tehas". Kõigil on "tehas".


Ma ei tea kust oma juppe ostad, kui on oht et need "Leedu tehases" tehakse.


Selgitan sulle jupphaaval lahti, kui sa aru ei saanud esimese korraga:
On vahe, kas näiteks ZF-i roolilatt on taastatud mingisuguses X tehases Poolas või siis on ZF-i poolt taastatud/uus tükk.
Mõlema kohta öeldakse "tehase taastatud". Reaalselt aga ainult üks nendest on võrdväärdne ZF-i uue originaal roolilatiga.

Sama kehtib ka muude varuosade kohta.




Mis see roolilatt siia puutub? Palun ütle milline kauplus Eestis pakub vahetusfondina x tehases poolas taastatud turboid?


prj - 18.10.15 23:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
Mis see roolilatt siia puutub? Palun ütle milline kauplus Eestis pakub vahetusfondina x tehases poolas taastatud turboid?

Soovitan varuosakataloogi panna mõne modernsema diisli turbo.

Vastuseks küsimusele konkreetselt, kes pakub lisaks originaalile mitteoriginaaltootja turbosid:
Forss
Fixus
Autoasi
Autoekspert

jne...

Teil vist ei ole üldse varuosakataloogidega kogemust?
Kas on vaja konkreetsete tootekoodidega puust ja punaseks teha? Või saate ise hakkama?

Kõik need turbod on kindlasti tehtud kuskil "tehases", kuid vaid originaaltootja toode vastab täpselt sellele, mis auto küljes hetkel on.
See ei tähenda, et alternatiivne asi ei tööta muidugi.


Urmet24 - 10.11.15 22:16

Kel turbode mure ning ise nikerdada soovivad, siis neile saan pakkuda ka eel tasakaalustatud ja komplekteeritud turbo keskosasid.
Kel huvi saab kontakteeruda otse maili Urmet@hulgi.ee
Samuti müün delphi mahle kkk ja garreti tehase taastatud komplektseid turbosid.


kareltr - 18.03.16 20:32

Tere
Kas keegi oskab öelda palju maksab audi a6 c6 3.0 tdi 171kw uus turbo?
Probleem selles, et turbol pikilõtk sees pole just väga suur aga ikkagi on olemas.


Martinkuu - 18.03.16 20:51

ca. 400eur.


kareltr - 19.03.16 08:49

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
ca. 400eur.

Mõtlesin et poole kallim :o


ziimukaz - 19.03.16 09:29

BR Turbos oli aasta tagasi 750-800 euri vahemikus.


Urmet24 - 19.03.16 09:36

Hind ongi kuskil 7-800 eur
mitte soodsam


Martinkuu - 19.03.16 10:03

Tsitaat:
Algselt postitas: kareltr
Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
ca. 400eur.

Mõtlesin et poole kallim :o [/q

Pidasin silmas vahetusfondi-tehase taastatud. Minul maksis 410.- garantiiga.


eclipse - 22.03.16 09:14

http://turbomotors.ee/

Taastavad kõiksugu turbosi. Samuti teevad customina.
Miski 100 turbot taastatud ja 20 suuremaks tehtud null probleemiga.
Uutematel vahetatakse ka elektrooniline juhtimine taastatud komplekti vastu välja.

Tehasetuuning vs prj on täpselt nagu ta ise räägib, tehase tehtud vs mees põlveotsas.

Turbomotorsis on väga mõistlik suhtumine võrreldes siinse "softi jumalaga".


prj - 22.03.16 09:24

Tsitaat:
Algselt postitas: eclipse
http://turbomotors.ee/

Taastavad kõiksugu turbosi. Samuti teevad customina.
Miski 100 turbot taastatud ja 20 suuremaks tehtud null probleemiga.
Uutematel vahetatakse ka elektrooniline juhtimine taastatud komplekti vastu välja.

Tehasetuuning vs prj on täpselt nagu ta ise räägib, tehase tehtud vs mees põlveotsas.

Turbomotorsis on väga mõistlik suhtumine võrreldes siinse "softi jumalaga".


Henry Karming, oleme me isiklikult kohtunud, et sa minu kohta sitta foorumis kirjutad?
Eks see teada asi, et VKM motorsile on alati meeldinud vahendeid valimata konkurente mustata.

Teemasse:
Turbomotorsiga teen ka ise koostööd ning olen nende omanikuga tuttav varasemast ajast, kui Eestis esindus avati.
Siiski on tegemist sarnase taastajaga, nagu seda näiteks on BR-turbo. Minu teada kasutavad mõlemad Melletti detaile.
Sellest ka mõnevõrra soodsam hind originaaliga. Hinnad üldjuhul mõlemal samasse auku.


eclipse - 22.03.16 09:32

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: eclipse
http://turbomotors.ee/

Taastavad kõiksugu turbosi. Samuti teevad customina.
Miski 100 turbot taastatud ja 20 suuremaks tehtud null probleemiga.
Uutematel vahetatakse ka elektrooniline juhtimine taastatud komplekti vastu välja.

Tehasetuuning vs prj on täpselt nagu ta ise räägib, tehase tehtud vs mees põlveotsas.

Turbomotorsis on väga mõistlik suhtumine võrreldes siinse "softi jumalaga".


Henry Karming, oleme me isiklikult kohtunud, et sa minu kohta sitta foorumis kirjutad?
Eks see teada asi, et VKM motorsile on alati meeldinud vahendeid valimata konkurente mustata.

Teemasse:
Turbomotorsiga teen ka ise koostööd ning olen nende omanikuga tuttav varasemast ajast, kui Eestis esindus avati.
Siiski on tegemist sarnase taastajaga, nagu seda näiteks on BR-turbo. Minu teada kasutavad mõlemad Melletti detaile.
Sellest ka mõnevõrra soodsam hind originaaliga. Hinnad üldjuhul mõlemal samasse auku.



See isegi ei oma tähtsust kas oleme kohtunud või ei.
Postitusi jälgides saab aru inimese suhtumisest kaasfoorumlastesse.

Minul ei ole mingit seotust vkm motorsiga.


Edit: Meenus küll kusjuures meie kohtumine. Kunagi käisin jõujaamas Mihklit otsimas ja kuulsin kuidas kliendi hinnapäringu peale vastasid, et teil pole niipalju raha kui ma küsin. Seepeale see klient muidugi lahkus.


xxm24 - 22.03.16 09:37

Oskab keegi öelda palju umbkaudselt audi a6 2004 2.5tdi bcz turbo taastamine maksma voib minna?
Nimelt gaasi andes kuskil peale 1500rpm hakkas turbo sahisema (kulmast peast vahem, soojast peast rohkem, usna tugev ja hairiv sahin), peale oli vahetust, ohufiltri kopsiku puhastamise ja uue ohufiltri lisamisega on jalle turbo vaikne.


prj - 22.03.16 09:37

Tsitaat:
Algselt postitas: eclipse
Minul ei ole mingit seotust vkm motorsiga.

http://www.vkmmotors.ee/et/?option=com_contact&view=contact&id=4&Itemid=30
Tsitaat:
Edit: Meenus küll kusjuures meie kohtumine. Kunagi käisin jõujaamas Mihklit otsimas ja kuulsin kuidas kliendi hinnapäringu peale vastasid, et teil pole niipalju raha kui ma küsin. Seepeale see klient muidugi lahkus.

Samasugune väljamõeldis, nagu ka su eelnev lause.


prj - 22.03.16 09:39

Tsitaat:
Algselt postitas: xxm24
Oskab keegi öelda palju umbkaudselt audi a6 2004 2.5tdi bcz turbo taastamine maksma voib minna?
Nimelt gaasi andes kuskil peale 1500rpm hakkas turbo sahisema (kulmast peast vahem, soojast peast rohkem, usna tugev ja hairiv sahin), peale oli vahetust, ohufiltri kopsiku puhastamise ja uue ohufiltri lisamisega on jalle turbo vaikne.

Alustada võiks diagnostikast...
Sul võib vabalt ka rõhuleke kuskil olla ning turbol ei pruugi olla midagi viga. Kui turbol lõtkud suureks lähevad hakkab see pigem "ulguma", kui "sahisema".
Üldiselt on enamuse turbode taastamine hinnavahemikus 300-600 EUR. Oleneb ka kahjustustest ning sellest, kas pannakse terve uus keskosa (turvalisem variant) või vahetatakse ainult tiivik(uid) ja pukse/tihendeid.


eclipse - 22.03.16 09:42

Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: eclipse
Minul ei ole mingit seotust vkm motorsiga.

http://www.vkmmotors.ee/et/?option=com_contact&view=contact&id=4&Itemid=30
Tsitaat:
Edit: Meenus küll kusjuures meie kohtumine. Kunagi käisin jõujaamas Mihklit otsimas ja kuulsin kuidas kliendi hinnapäringu peale vastasid, et teil pole niipalju raha kui ma küsin. Seepeale see klient muidugi lahkus.

Samasugune väljamõeldis, nagu ka su eelnev lause.



Vananenud info, ei ole enam seotud antud asutusega.

Kole imelik asi välja mõelda.

Aitab nüüd võõra teema risustamisest. Võid mulle ps'i kirjutada, kui midagi kripeldama jäi.


Martinkuu - 22.03.16 09:46

Seleta vähe mis asi sellega on- taastatud.... tehase taastatud jne. Nagu ültesin, mina ostsin vahetusfondi turbo 410 euriga 2aastat garantii. demontering.ee Sinu mainitud firmad jah hinnaga samasse auku kui õieti mäletan.
Milleks peaks vanale autole ostma täpselt poole kallima kui sama(suht) asi. Või eksin??

---ja lühikese süütenööriga foorumlasi ära võta tõsiselt---


prj - 22.03.16 10:03

Tsitaat:
Algselt postitas: eclipse
Vananenud info, ei ole enam seotud antud asutusega.

Kole imelik asi välja mõelda.

Kui samas postituses üks kord valetasid, siis miks peaks su teine lause usutavam olema? Sellele küsimusele ei pea vastama.

Tsitaat:
Algselt postitas: Martinkuu
Seleta vähe mis asi sellega on- taastatud.... tehase taastatud jne. Nagu ültesin, mina ostsin vahetusfondi turbo 410 euriga 2aastat garantii. demontering.ee Sinu mainitud firmad jah hinnaga samasse auku kui õieti mäletan.
Milleks peaks vanale autole ostma täpselt poole kallima kui sama(suht) asi. Või eksin??

Vahetusfondiga kolm varianti:
1. Originaaltootja uus turbo, mille saab soodsamalt, kui annad enda oma vastu.
2. Kolmanda osapoole poolt taastatud turbo, mille saad soodsamalt, kui annad enda oma vastu.
3. Sinu enda turbo taastamine.

Ehk siis asi on kas uus originaal (Garrett, Borg-Warner(KKK), Holset, IHI jne...).
Või siis on kellegi poolt remonditud asi. Ühel puhul saad sa originaali uue asja, teisel puhul mitte.
Ka näiteks tiivikuid ja keskosasid toodetakse B-grupina väga palju. Alustades kvaliteetsetest tootjatest nagu Melett ning lõpetades hiinas järgi tehtud detailidega, mis väga kriitikat ei kannata.

Kui sa ostad originaali, siis võid 100% kindel olla, et asi on originaaltootja oma ja läbinud OEM range kvaliteedikontrolli. Risk on minimaalne, hind on kõrgem.
Kui sa lased enda turbo taastada või ostad kuskilt taastatud turbo, mis ei ole taastatud originaaltootja poolt, siis ei tea sa kunagi milliseid varuosasid selle taastamisel kasutatud on, kas taastajal olid pädevad oskused/tehnika, et protsessi läbi viia jne.
Sisuliselt riskid raha kokkuhoiu nimel. Kui kõik hästi läheb saadki normaalse asja kuni kaks korda odavamalt. Kui aga mitte, kirjutad suure hulga raha (või aega) korstnasse, eriti nendel autodel, millel tuleb turbo vahetuseks mootor maha võtta.

Taastamist on ka erinevat. Sisuliselt kui vahetatakse turbo terve keskosa kvaliteetse B-grupi osa vastu (uuematel turbodel ka elektriline aktuaator uue vastu) ning aktuaator kalibreeritakse, siis on risk väiksem, kui see, et vahetatakse ainult turbol puksid/tihendid või ainult "pihta saanud" tiivik/tiivik võlliga. Kui kogu keskosa tuleb uus, siis on see keskosa tootja poolt juba tasakaalustatud ning sisuliselt jääb vanast turbost järgi ainult külm- ja kuumkoda ning aktuaator (kui turbo on sisemise wastegate-ga või geomeetriaga).

Sellest teemast saab palju rääkida - kokkuvõte on lihtsalt selline, et võttes mitte-originaal tootja osa on alati suurem risk. See ei tähenda, et BR-Turbo või Turbomotors oma tööd halvasti teevad, kuid kõigil juhtub ning saad loota, et originaaltootjal on kvaliteedikontroll rangem ning praakvaruosad võetakse liinilt maha enne, kui need sinu auto kapoti alla jõuavad.

Näide päriselust ka:
Kliendil oli vaja turbot, kuna vana turbo lõtk oli väga suur. Kliendile sai tehtud pakkumine uuele Garreti turbole hinnaga ca. 800 EUR.
Klient otsustas ise tellida Saksamaalt taastatud turbo. Turbo vahetuse käigus selgus, et taastatud turbol olid külm- ja kuumkoda mõnevõrra nihkes. Piisavalt palju, et see ei istuks külge, samas piisavalt vähe, et kui teist samasugust turbot kõrval ei ole, ei saanud seda tähele panna.
Kuna turbo oli elektrilise aktuaatoriga, siis oli riskantne kodasid ka lihtsalt "õigeks keerata". Kokkuvõttes pidi klient maksma kahekordse komplekteerimise hinna, sest originaalturbo oli tellimisega ning tal oli vahepeal autot vaja ning ostis ikkagi originaalturbo.
Samamoodi on palju näiteid sellest, kuidas ühe päevaga mitmed kliendid autod korda on saanud tänu BR-Turbole ja Turbomotorsile ning kõik töötab perfektselt.


puruvana - 04.05.17 13:29

Tervitus!
Kas turbosid remonditakse ka või tulebki lihtsalt uus taastatud osta?
Kuidas need asjad käivad, ei ole väga kursis. A4 B7 kere 2006, 1.9TDi. VÕi aitab romulatest ka selliseid detaile uurida või ei tasu ära? Praegune mure vast selline, et laseb õli läbi, gaasi andes oli sinist tossu tagant välja löönud. 1000 km peale 0.5 l õli kaob ära kuskil. Summuti all olevate andurite juurest olevat ka õlileket märgatud.


mkb - 04.05.17 13:51

Remonditakse ikka. Näiteks turbomotors või siis kuuli nimeline asutus eksisteerib ka.


kareltr - 22.11.17 12:37

Tere
Oskab keegi öelda kas turbo küljes olevat elektri mootorit saab eraldi ka vahetada, või peab uue turbo ostma kus elektrimootor juba küljes?
Asi selles, et vahel lööb mingi teate, et ei saa koguvõimsust kasutada.
Turbo ise korras kontrollitud, aga see elektrimootor ei tee oma tööd korralikult.


andrec - 22.11.17 13:07

Saab osta eraldi.


audi_a4_v6 - 09.12.20 20:39

Kuhu minna Tartus turbo kontrolli? Autoks Audi q7 3,0tdi 180kw, orig läbisõit 107000km, sümptomiteks vibratsioon madalatel mootoripööretel (ca 1200-1500) ning tihti ca 2000-2200 vahel mingi vile taoline häälitsus, kui autol vedu järgi, siis vibreerib/undab/suriseb rool käes, mootorist kostub kumin, pigem nagu juhi poolelt, aga seda on alati raske määrata. Sõltub ainult mootoripööretest ja on ainult siis kui vedu järgi (ei sõltu käigust, rehvidest), seega peab olema mingi heitgaaside kogusest vms sõltuv detail vigane (igasugu lamerihma asjad nagu genekas, roolivõimupump, veepump, lamerihmarullid jms hääled sõltuks ainult pööretest, mitte mootori koormusest) ja kuna mingi vile ka, siis nagu pihustite teema ei saa ka olla (iseenese tarkus ei pruugi muidugi õige olla mul).
Audi Approved Plus Tartu tundub, et ei soovinud asjaga tegeleda, veakoode sees ei olnud, pihustid nad vaatasid üle, ma ei teagi, mis see tähendab, ja otsinguga siit foorumitest ka miskit ei leidnud.
Kütusekulu ja kiirendus tundub normis olevat, on sama nagu 40tuh km tagasi, ei suitse, väljast kuulates vähemalt tühikäigul mootor käib kenasti. Probleem on paremini tuntav täiesti sooja autoga, siis ka tühikäik kuskil 700 peal, vibratsioon liiga tugev, tõstad varbaga 750-800 peale, siis käib väga kenasti, aga võimalik, et see miskit muud.


rendoqoz - 10.12.20 15:43

https://www.turbobaltic.ee/
18. november 2017 sai ostetud/paigaldatud A4 B5 81kw (AFN) turbo.
Kokku sai sellega läbitud 3 aastat ja ~40 000 KM.

Autot enam pole, aga turbo kestis ja toimetas normaalselt.
Läbisõit küll väike, aga mõtlesin ikkagi siia tagasiside korras kommentaari jätta.


audi_a4_v6 - 13.12.20 18:38

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Kuhu minna Tartus turbo kontrolli? Autoks Audi q7 3,0tdi 180kw, orig läbisõit 107000km, sümptomiteks vibratsioon madalatel mootoripööretel (ca 1200-1500) ning tihti ca 2000-2200 vahel mingi vile taoline häälitsus, kui autol vedu järgi, siis vibreerib/undab/suriseb rool käes, mootorist kostub kumin, pigem nagu juhi poolelt, aga seda on alati raske määrata. Sõltub ainult mootoripööretest ja on ainult siis kui vedu järgi (ei sõltu käigust, rehvidest), seega peab olema mingi heitgaaside kogusest vms sõltuv detail vigane (igasugu lamerihma asjad nagu genekas, roolivõimupump, veepump, lamerihmarullid jms hääled sõltuks ainult pööretest, mitte mootori koormusest) ja kuna mingi vile ka, siis nagu pihustite teema ei saa ka olla (iseenese tarkus ei pruugi muidugi õige olla mul).
Audi Approved Plus Tartu tundub, et ei soovinud asjaga tegeleda, veakoode sees ei olnud, pihustid nad vaatasid üle, ma ei teagi, mis see tähendab, ja otsinguga siit foorumitest ka miskit ei leidnud.
Kütusekulu ja kiirendus tundub normis olevat, on sama nagu 40tuh km tagasi, ei suitse, väljast kuulates vähemalt tühikäigul mootor käib kenasti. Probleem on paremini tuntav täiesti sooja autoga, siis ka tühikäik kuskil 700 peal, vibratsioon liiga tugev, tõstad varbaga 750-800 peale, siis käib väga kenasti, aga võimalik, et see miskit muud.


Upitan korraks küsimust, äkki oskab keegi mõnda kohta soovitada? Googeldades on neid kohti Tartus palju, ei taha mitte kõige soodsamat kohta, vaid parimat kohta.


ilysion - 29.08.21 14:02

Sai siin pikemat aega turbo juhtklapiga möllatud. Lõpuks tuli ikkagi välja, et EGRi labad olid geomeetriasse lennanud ja kohapeal käis illust, aga sõidu aeg kiilus vahepeal kinni. Sellega on nüüd korras aga kui turbot maha võtsin, siis oli auto paar päeva seisnud, üllatuseks kui käega ringi lükata käis tiivik kergelt vastu korpust, samas kui korra käima-seisma sai, siis peale seda oli lõtk pea olematu.
Kas selline asi on siis liuglaagri puhul normaalne või peab hakkama uut/taastatud turbot otsima?

A6 C6 3.0