Foorumi logo

Audi 80 Avant 85kw ABK - 1993 - cornoyo
cornoyo - 31.08.08 13:23

Oma esimeseks sõiduvahendiks sai ostetud Audi ja siiani olen mina talle ja tema mulle ustavaks jäänud:)
Auto omanikuks sain ma 2006 aasta jaanuar, tooduna Saksamaalt. Esimene omanik eestis. Ostsin ta kuna vanemate autole sai haiget tehtud ja perre oli seniks, kuni teine masin remondis, autot tarvis. Peab tödema, et algselt meelitas pigem sedaan kere ja v6 esiosa, seega siis ka suurem mootor, kuid kui nüüd järele mõelda siis avant kerega isendid kõidavad tunduvalt rohkem ja samas mootor on tal igati meeltmööda oma ehituse ja muude vajaduste poolepealt.

http://www.upload.ee/image/1751576/h9f3D557u6M9m4s709s6.JPG

Autost veel siis: Lisadena on tal kont, selle siduri laager sai lastud ka 2007suvi vahetada, kuna hakkas kole valjuks minema. Konditsioneer on ennast igati õigustanud. Remontind olen teda palju, aga kõik ka asjaeest, auto peab olema korras igaltpoolt. Mis mulle selle isendi puhul meeldib on see et enamus jupid ikkagi koheselt letilt võtta ja rahakotilegi meeltmööda. Ja loomulikult kere mis peab ajahambale ülihästi vastu, oma tugevuse ja välimuse poolepealt.

http://www.upload.ee/image/1751600/SSL11511.JPG
http://www.upload.ee/image/1751633/P9280228.JPG
http://www.upload.ee/image/1751635/DSCN1829.JPG
http://www.upload.ee/image/1751766/C6ITsJMLjX9zm6N-joUOa9Jt3ZjfHKgFiqdPwGrinDhJ8pTanB7DvbKr-XYGpncAm1T1UPigb66izJPRqrarAYSD0kR2MhFk.jpg
http://www.upload.ee/image/1751906/W7r7kUxp-uqp58xyGMfMwr5l2hl5Ah3aIyPpEFZAnqCpj--afErl2NaoHrclQf4Am1T1UI4IdAryMk39hDEXZN478YvisuCO.jpg


cornoyo - 31.08.08 13:51

Kuna auto omanik suht pikalt olnud siis ka jubinaid tosinate kaupa vahetanud ja lasknud vahetada. Neid aga siis nimetama väga ei hakka, kellele se ikka kasu toob ja kes mäletabki, mis ja kus. et elame tulevikus, mitte minevikus.
Mainida võib vast seda et sai äsja enne ülevaatust auto üle lastud kontrollida ja vahetust vajasid poolraami puksid 4x; stabika kondid(neid võib tänu meie teedele iga kuu vahetada)
Tagumised rattalaagri mansette pingutatud, kütuse filter vahetatud, ning õhu ja salongi filter.
Aeg oli ka niikaugel et vahetasin teist korda selle isendi puhul hammasrihma ja rullikut, selle käigus tosool ja veepump, mootori õli, piduri õli, roolivõimu õli, vahetust vajas ka paar pidurivoolikut(oli punnitama hakanud)

Hammasrihmaga juhtus selline lugu et vahetusvälbani oleks jäänud veel 10000km, kuid kaitse kaane maha kiskunud avastasin et päris õige see ei ole, ja utaka oli küljepealt lahti lõõnud, millegipärast hakkas ta etepoole maha tahtma tulema ja lõhkus end kaitse vastu ära. Rulliku kinnitus polt oli ka kõver ja seega rullik kergelt viltu, mis ei surund rihma tagasi suure ratta keskele. Peale remonti on ta ikka siiani liiga ääres, mitte mingi vägi ei sunni teda keskel hoidma, rõhub ka liialt minuarust rulliku välisäärele, aga hetkel vastu ta peab ja rihm püsib tervena, ilma et vanalviisil oleks serva kulutama hakanud, aeg ajalt tasub kontrollida lihtsalt. Kaitsele sai alla pandud ka lisaseibid, kuna see kuumusest pisut sissepoole kiskunud lohku ja jätab rihmale vähe mängimisruumi.

Olen selliseid juhtumeid kuulnud veelgi, kuna tal on siduriga pinguti, automaatselt pingutab end, siis on lahendus leitud et rullik kinnitada jäigalt kaane külge nagu on vanematel mudelitel.


cornoyo - 31.08.08 19:54

Täna sai veel vahetatud vana keskmine summuti pütt uue vastu. Vana oli väsinud juba mõnda aega, sõelad jäid vahest uuesti kinni, kuid lõpuks kolisesid nad ikkagi enamus ajast jubedalt. Alt võttes avastasin et pütt on mingiaeg korraliku paugu saanud, suur lauge mõlk küljepeal. Peale vahetust tundub liikumine ka uuesti ühtlasem ja vabam.
Huvitav et esimese kinnituse vahelt hakkas heitkaase läbi tulema, kui see kinni tahmaga ei jää tuleb mingit kuumuskindlat kitti vahele panna. Pütt ise maksis 450krooni, ei ajanud seal kvaliteeti taga, vaid tellisin kõige odavama.

Olen viimaselajal täheldanud et vahest tuleb paremalt tagant imelik vilin, peale pidurit õrnalt puudutades kaob. Kahtlustan klotsi kerget vastujäämist, sagedane probleem nende tagumiste suportitega pidavat olema. Paar kuud tagasi sai lahti võetud täielikult puhastatud ja määritud. Mingi jama seal on, ühele poole käis hoob ilusti, teisele poole väike nõks läbi(sinna kuhu tarvis) On nad identsed, et võimalusel vasak ja parem ära vahetada, et muudaks hoova liikumist?


cornoyo - 04.09.08 17:26

Sügis ja pimedad ööd lähenevad, seega otsustasin lisakaugtuled soetada. juhtumisi müüs klubiline J2mis oma Bosch Rallye175 tulesi.
Eile õhtu pimedani sai pusitud nende kallal ja lõpuks ka proovisõit. Tulemusega väga rahul.
Paigaldamiseks sai ostetud juba valmis komplekt kaugtuledele(juhtmed+klemmid+kaitse+relee+lüliti)

Tuled sai siis tööle pandud koos kaugtuledega, kuid vajadusel saab nad lülitist ka välja lülitada(nagu igati määrustele vastav) Hetkel küll jah salongi see lüliti ei jõua, ei hakanud lammutama, kuna lähiajal niikuinii kompode paigaldus ootab ees ja siis saab ka lüliti salongi.

Pirnide osas valisin sellise kesktee, kvaliteedi ja hinna suhtes Philips VisionPlusi kasuks nn. 10-20meetrit pikemat valgusvihku võrreldes standardiga.

Tuled asetsevad siis kapoti krilli alaservas, nii et tõsusevad kapotiga ülesse, ega sega toimetamist mootoriga:) Kergelt sai ka tugevndatud krilli tagust, igaljuhul tipp-topp kinni seal, mingit vajadust ei ole ülemist lambi serva vikseerida.Pilte kah veel!:)


cornoyo - 21.09.08 12:52

Nüüdseks täpselt nädal tagasi, sai puht oma lohakusest tagurbidi parklast välja manööverdades, ära rihitud parem esitiib ja lahkus koos kinnitustega eest ka esimene stange:( õnneks oli teiseks kannatajaks petoonist valgustuspost, eriti viga talle ei teinud.
Kuna aga selle 2,5aastaga mil olen oma esimese auto omanik olnud, tekitanud veelgi tahtmatuid pisi iluvigu, siis oli stangede korrastamine ja ülevärvimise plaan niikuinii lähiajal ees. Lihtsalt nüüd tuleb see asi ära teostada ja lisaks veel esistangele tagumine stange+ küljetiib ka.
Esitiiva sai niipalju oma jõududega välja tõmmatud et suunatuli mahtus tagasi oma kohale.

Auto läheb tegemisse juba homme, SELLEPÄRAST TA KA PILTIDEL ÜPRIS LAIALI KISTUD

Vahepeal sai soetatud autole ka teised veljed koos peaaegu et tutikate rehvidega, vanad originaalid jäävad talvepapude jaoks.( velgedest paremaid pilte siis kui auto komplektne ja pestud)

Täiendatud sai ka muusika poolepealt, nimelt soetasin siin jupp aeg tagasi 10cm DLS´i R4 kompod, et nad aga sinna armatuuri sisse orig. aukudesse sobitada tuli väheke kipsinoaga õgvendada seda ja armatuur küljepealt korraks lahti lasta, kuid orig. kate peale ja vinks-vonks supper.
Ennem olnud Pioneer makk sai välja vahetatud Panasonicu vastu, kuna eelmisel makil oli vast maki eelvõim läbi läinud, arvatavasti siis RCA juhtmed otsad kokku puutunud.
Panasonic aga sobib hulka paremini sinna armatuuri, eriti pimedas, peale selle olemas ka puldilt juhtimine ja üleültse hea oma juhtimise poolepealt.
Seoses sellega eelmine makk oma ülessannet täielikult ei täitnud, siis ei mänginud ka subwoofer omale vastavat, ei oskanud aga uuest makist kahtlustadagi viga ja pidasin woofrit lihtsalt lahjaks, plaan oli maha müüia ja vaid kompod ette installida läbi võimu. Nüüd aga ei mõtlegi temast loobuda ja võim jäi nii nagu oli, kompod installisin otse makilt(vedasin juhtmed uued) kuna proovisin mis ma proovisin ja testisin ja puurisin... -oli nii ikkagi kõige mõistlikum.
ET SIIS KOMPOD EES JA WOOFER PAGASSIS


Igaljuhul olen rahul, kuna tähtis pole numbri lõristamine, vaid heli kvaliteet. Kuna aga sellest hoolimatta number ikkagi üritab vibreerida, tuleb ette võtta lähiajal pigimati paigaldus, et takistada ka heli väljaspoolt sissetulemist(teemüra)

Nüüd jääb vaid oodata värvimistööde lõppu ja detailide tagasikruvimist, peale seda tuleks ette võtta suurematsorti küürimine, nii seest kui väljast.


raunz - 21.09.08 14:38

Saada nr. alus kaarega minema ja kinnita nr kahepoolse teibiga, kaob Sul ära see pidev jama nr. aluse plärinaga. Muidugi pigimatist on natukene abi, aga üldjuhul plärinat see ära ei võta.


cornoyo - 26.09.08 21:49

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Saada nr. alus kaarega minema ja kinnita nr kahepoolse teibiga, kaob Sul ära see pidev jama nr. aluse plärinaga. Muidugi pigimatist on natukene abi, aga üldjuhul plärinat see ära ei võta.

Võib ka juhtuda et koos pideva jamaga kaob ära ka number:P Täna sain kätte AC numbrialused, nii et numbrialusest ma ei loobu.
Tegelt pole asi ültsegi nii hull ka, kerge võbin, samaväärset häält teevad ka need pagassi tuulutusavad seal stange all.

Sain auto täna ka värvimisest kätte, homme siis stangesid ja nende detaile tagasi kruvima:)


cornoyo - 28.09.08 14:01

Nii, auto uuesti kokku lapitud ja korralikum kui kunagi varem.
Lähiajal läheb veel vahetusse juhipoolne küljepeegel, mis hetkel lapitud olemisega, uus on juba olemas.
Plaanis on külge kruvida ka tagumised orig. porilapakad, nendega on küll igavene jama olnud seoses tagurdamisega kõrge rohu või lume sees, sest kipuvad ratta vastu ja alla tõmbama ning stangekinnitustel jupid jälle taga. Aga tuleb hoolsam olla, sest kasu on neist üldjuhul küll ja välimuse poolepealt ka.

Pilte stangede ettekruvimisest näeb siit, lisasin alksetele juurde

Ja peale pesu pildid leiab siit


cornoyo - 06.10.08 20:21

Täna võtsin enda masinal esituled igaljuhul osadeks ja puhastan/pesen nad seest ära. Parktulede pirnideks on 5 Power SMD LED, ostetud klubilise jyrisoo käest (temakäest soetatud ka LED numbrituled), nüüd aga nuputan siin millise varjandi Philipsi H4 kasutaks kaug - lähituledes.

Varjandid siis:
Vision Plus 255kr
BlueVision 325kr
X-Treme Power 380kr

Selge on see et hind määrab ka parema valguse, kuid kindlasti eelistavad kasutajad teatud tooteid, Ilmtingimatta ei pea olema see Philipsi kaubamärk, seega mõtlen veel selleüle.

Olemas olevatel lisakaugtuledel Bosch Rally 175 on Philips Vision Plus H1(seega võimalik et valina ka põhituledele Vision Plussi H4)

Homme möödan üle ka pirnidele tulevad voolud, ja seejärel tuleb arvatavasti ette võtta ka releede paigaldus tuledele

Tuleb tödeda et enne tööde teostamist oli nähtavus lähituledega väga vilets(kaugtulede üle ei saa nuriseda tänu lisadele:P), nii et tulemus peaks etemaks minema igatepidi kindlasti.

Edit: Seoses sügise hakuga, said tagasi oma kohale ka uuesti tagumised porikummid (nüüd tuleb eriti valvas olla tagurdades, ei taha oma tagastange kinnititest järjekortselt loobuda)


cornoyo - 08.10.08 19:04

Valisin lähi- kaugtulede pirnideks H4 Vision Plus, tuled korralikult puhastatud seest ja kokku pandud. Lasin just ülevaatuspunktis ka tuled ära reguleerida.
Releede vahelepanekul ei näe hetkel mõtet, kuna pirnidele tuleva voolu pinge oli mõlemil ~13.2v
Enam ma ei levita juttu:P et audi 80 tuled ei aita kuhugi, üksasi on uued pirnid sisse, kuid ainuüksi tulede puhastamine seest ja vajadusel klaasi ja reflektori väljavahetamine korralike vastu, tasub seda ettevõtmist kuhjaga ära. (enda auto tuledele sain ka kasutatud kuid korralikud reflektorid, vanad olid pirni juurest ära sõestunud ja läige maas, seepärast ka eelnevalt tingitud ülikehv nähtavus pimedas)

Uuritud sai ka lisakaugtulede kohta ülevaatuspunktist, et kas vastavad normidele, ega ole liiga suured. Arvutati kokku põhitule pealt möödud ja siis lisatulede pealt 17,5 ning tuli välja et jääb täpselt piiridesse. Ei rääkinud ta midagi ka negatiivselt park tule LED´ide sinaka-valge valguse kohta, mainis vaid et politseile võin silma jääda, kuid muidu on kõik määrustekohane.

Eile sai tellitud, Noor-Tehnik E-poest, heliisolatsiooni jaoks pigimatti 3pakki ja 3ruutmeetrit vilti, kui aega rohkem ja ilmad lubavad siis enne kevadet saab selle autopeale ära jaotada.
Salongi tellisin ka neon torud, mis lähevad jalgade juurde armatuuri alla. Seda et kas nad põlevad koos armatuuri valgustusega või siis vaid laelambiga, vaatame, peaasi et segama ei jääks. Lisaks on plaanis tagumistesse käepidemetesse, seal laes, paigaldada lisa salongivalgustus, orig. lambid on olemas, hetkel jääb kõik pigem liiga kiiresti pimenevate õhtute ja vähese vaba aja taha.

Ette tuleks lähiajal võtta ka tagumine kojamees, mis tarvis puhastada ja määrida, töötab raskelt, töökäigus kavatsen ühtlasi parandada ka luuki heliisolatsiooni poolepealt. Üle tuleks vaadata kindlasti ka esimeste kojameeste mehanism ja pulkadeks võtta, kojameeste mootor uriseb ka liialt, uus on ootel riiulil olemas.


cornoyo - 08.12.08 20:31

Pole ammu midagi kirjutada olnud, kuna teostatud tööd on kõik pooleli jäänud, nii ongi hetkel pigimatistatud vaid juhipoolne uks, kõik on pimedate õhtute ja märgade ilmade taga(ebameeldiv)

Peaksin tösisemalt mõtlema hakkama garaazi peale.
Tuleks vähemalt ilusat talveilmagi, saaks kojameeste hoovastiku üle vaadata, eriti tagumise (puhastada ja määrida) ja siin mingiaeg vahetatud keskmise püta vahelt tuleb ühendusest heitgaase läbi, nimelt töötava mootoriga seistes on eriti tunda(lööb salongi sisse), kuna paigaldamisel ei kasutanud sumpsipastat, ega saanud nii tihedaks kui vaja.

Vahepeal on auto saanud alla talverehvid koos 15" orig.valuvelgedega, ette põhituledele kulmud(kerevärvi värvitud) ja tuulesuunajad nii esi kui tagaustele. (EDIT: Need tagumised avant kerele igatahes küll ei istu, kipuvad alla vajuma ei pea neid seal ükski vägi ega liim, viskasin nad hetkel pagassi:P.)

Kuna jalgade juures asuvad tulede toide on võetud sigareti süütaja valgustusest, siis põlevad naad vaid koos armatuuri valgustusega, sellega toimib ka pingemuundur, et vajadusel saab nad heledamaks kruttida. Tänu eraldi lülitile, on varjant ka välja lülitada. Häirima nad igaljuhul hakanud ei ole ja võiks õelda isegi et väga hubane on:P Heledalakalised isendid on arvanud et need tuled toodavad sooja:D


cornoyo - 25.12.08 19:59

Häid jõule ja rahulikke pühi kõigile!

http://www.upload.ee/image/1751687/SSCN0423.JPG

Ja mis saab olla parem kingitus teie autole, kui et temaga pesulas ära käia:)


cornoyo - 06.01.09 10:51

Kauaoodatud talv saabus ka nv. Saaremaale, külma on nii et aiapostid praksuvad:) Mina aga suutsin paksu lumesees sõites külavahel kurvi liiga sisse liuelda ja piraka kivi leida. Hea oli et enamus kivist maa sees, stange jms. jäi puutumatta, kivi aga kangutasin ilusti tagajärgedega välja.
Peale porilapaka eemaldamist ja suverehvi allapanemist(see tunduvalt väiksem oma ümbermöödult) saan ilusti teenindusse sõita, vähemalt ei pea treilat otsima hakkama, algul oli pilt lootusetum.
Lasin talve velje ka pingipeal üle kontrollida ja õnneks viga pole sellele teinud, tuli uuesti vaid tasakaalustada.
Esmavaatusel on näha et enne õõtsa tagumist puksi on tugeva nurga väljapoole lõõnud.
Nii et võiks õelda, Hästi läks!

http://www.upload.ee/image/1751695/SSCN0533.JPG


cornoyo - 08.01.09 18:48

Minu õnneks, peale õõtsa ja tema poltide midagi muud viga ei olnud. Uus ööts maksis 590-
Pilte õõtsast ja vahetusest

Lisaks sai lahendus leitud peadmurdvale hammasrihma anomaaliale, sellekohta foorumis ka TEEMA
Töökäigus tuli välja ka, et nukkvõlli simmer lekib, sealt ehk ka mootori kerge õlikulu, igaljuhul sai uus pandud.

Ja päeva suurim avastus, et jällegi on ratastel veeretud järjekordsed 10 000 km ja kogematta sutsu pealegi, igaljuhul sai lastud teostatud ka õlivahetus koos filtriga. Õliks poolsünt OMV. Üle sai vaadatud ka õhufilter ja salongifilter.

Autoga nüüdseks sõidetud isiklikult 60 000km (odomeetri näit 217 000)


cornoyo - 04.02.09 20:50

Sai see aasta alustatud küünalde vahetamisega, olid teised kapoti all kaasa sõitnud 50 000+km, mingeid probleeme muidu sellest ei täheldanud. Uuteks küünaldeks NGK BURGET (sama mis ennem)
Vana ja uus küünal

Edasi sai mindud auto alla, nimelt katalüsaatori ja keskmise reso vaheline ühendus lekkis, kippus plärisema ja heitgaase salongi ajama. Sinna sai uus klamber ostetud, pusimist oli kuna originaalis on toru ots-otsaga, selle keskmise püta toru aga ulatub teise peale, seega soojenedes ja jahtudes tahtis lahti joosta.
Klamber ja pasta
enne
vahepeal
pärast


Korrastamist vajas ka kelladeplokk, vahetust said kõik pirnid ja üle joodetud temperatuuri ja kütuse näidiku külmjooted, peale seda hakkas ka temp. andur loogiliselt käituma. Läbi oli läinud ka pirn temperatuuri regull nuppude juurest.
Pirnid
kellad
tempregull. valgusti

Vahetust leidis ka käigukangi ümber olev nahkkott, sai soetatud foorumlase käest. Eelmine oli liiga pehme ja kippus kortsudest purunema. Läksin lammutamisega liiga hoogu ja kiskusin kogu istmetevahelise välja, hiljem selgus et oleks piisanud katte ja ühe kruvi eemaldamisest.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4989eecc221f8.jpg


cornoyo - 01.03.09 15:32

Vahepeal sai tegeletud siin tagumise kojamehega, pulkadeks kistud, puhastatud, määritud, ja tagasi kokku lapitud. Töökäigus sai ka tagaluugi kattele lisa viltmatt siisse lõigatud.

Lõpetatud sai ka juba sügisel alustatud pigimatistamise, ustesse, nüüdseks kõik 4xust matistatud, üle sai lastus soojaõhu puhuriga ka juba tehtus uks, kuna oli ülevalt lahti tulnud pleki küljest ja takistas sellega akna allakerimist.

Lisaks tuli esimest stanget seestpoolt kanga ja vaiguga tugevndada ja eestpoolt pahteldada ning üle taas värvida, kuna sai kuu alguses lumerajal jäävallis juba lapitud praod alaservast lahti põrutatud.

Seoses, mootori tühikäigul oleneva, aegajalt kerge ebaühtlase tööga, sai süütepool seestpoolt puhastatud ja spets silikoon õliga üle käidud, süütejuhtmed niisammuti.

Tänane päev, aga möödus ees parempoolsete pidurivoolikuid vahetades ja sama töö tuleks lähiajal ette võtta ka parempoolse tagumisega, väikse punni peale löönud.
Määritud sai ka käsipiduri hoovastikku ning üles alla kangiga lõksutades hakkas hulka paremini tööle, probleem on selles et tahab peale jääda, see vedru seal ei jaksa teda tagasi lükata nii nagu peaks ja oli lumesodi ja jääd kah täis.

Siin kuu keskel sai Kuressaare Revalis käidud kampaania korras tehtavale tasuta tehnoeelsel ülevaatusel. Üheks veaks oligi esimesel lühemal piduri voolikul olev punn ja liiga piiri peal olevad heitgaasid. Tühikäigul on ok, kuid pööretel mõõtes peab kati täiesti soojaks saama et toimetama hakkaks normi piires. Pidavat olema all alles originaal katalüsaator. Normipiiresse igatahes mõõtmistulemused saadi ja lähiajal katalüsaatorit ma poodi ostma ei rutta. Uurisin vaid niipalju, et 1850- krooniga saaks sellise rahuliku asja, parem kui universaal kat ning eluiga ka pikem. Originaal on ikka jubekaliis.


cornoyo - 30.03.09 19:06

Kuu alguses sai AC Talvepäevadel käidud ja seal pisut jäärajal vallist valli libisetud. Rada oli tõsiselt libe ja esivedu ning vanad rehvid näitasid, et ma olin selle autoga jumala vales kohas:) Siiski 2.koht ühemähkijate klassis, kuna enamus olid aru saanud mis üritusega tegu ning tulid autodega:D Aga muidu saun, seltskond ja õlu olid super ning järelemõeldes igati kordaläinud üritus heade korraldajate poolt.

Tingitud jäärajast sai summutit paigatud ja uued kinnitustripid pandud. Õnneks palju paigatud stange pidas ilusti ühes tükis ja on sama uus nagu värvimisest tulles.

Nüüd aga ka natuke juttu kuu lõpus toimunud muutusele ja pusimisele auto kallal.
Nimelt sai 3kuud juba oodatud millal saabub Rootsimaalt kauaoodatud Simonsi sport lõpupütt. Ära ta lõpuks tuli ja alla sai ka moditud. Kuna tegemist vaid viimase pütiga, siis sai vana küljest toru maha võetud ja uuele külge keevitatud, muidu muukohapealt istus 1:1-le. Hääled on rahulikud, mittemidagi häirivat, nii nagu lootsingi. 2,0mootori kohapealt väga pro, kui tömme taga ja taguots ütleb, et läheks nagu kiiremini pöördesse ka, sellekohapealt muidugi vaidlema ei hakka, mulle meeldib mu tunne:D


LINK PILTIDELE!

Edit: 06.09.09 23:20 video ka lisaks juurde


cornoyo - 03.05.09 22:23

Kuu lõpus sai suveveljed alla pandud, 2xuued rehvid pidin ette ostma, kuna vanadel, millel mustrit rohkem kui küll u.6mm, avastasin sügisel alles peale ostu tugeva lõikehaava, aegajalt jooksis sealt õhku välja ja sõit oli niikui pommiotsas.
Rehvivalikus otsustasin BFGoodrich 205/55/16 (nüüd siis kõik 4 ühes möödus, eelnevalt oli esimene rehv tiba madalam)

Rehvivahetuse käigus leidis oma vahetuse ka parempoolne tagumine pidurivoolik ja kuna pidur kippus peale jääma siis sai ka suport tükkideks ja puhastatud ning määritud uuesti, kummid ja tihendid olid korras. Hetkel oli sellest kasu, kuid tulevikus plaanin kõik 4xkettad ja klotsid uued panna, ning suportid üle vaadata, käsipiduri trossi võiks ka uue vastu välja vahetada, kuna tundub et üks pool võtab paremini kui teine, samas võib ka lihtsalt suporti puhastamine asja paremaks teha.

Vahetust leidis veel esimeste kojameeste mootor ja hoovastik, vana tegi valju häält ja lõtkud olid sees.

Tagumiste kätehoidjate sisse sai tuled paigaldatud (see variant ka originaalis, kuid minul puudusid)

Suveajale üleminnes sai eest eemaldatud ka Bosch Rally 175 lisatuled, kuna põhituled peale pirnide vahetust ja puhastust näitavad ka piisavalt hästi, ei näe nende kaasaskandmisel mõtet. Maanteedel käivad ka remontööd ning kahju oleks kivi saada, samas sügisel neid vast enda masinale ei hakkagi tagasi panema, lähevad müügiks.


Imres - 04.05.09 19:57

Viimase pildi pealt vaatan, et pole B4 omaseid "auguga" peatugesid. Oskad öelda millega tegu on?


Zoig - 04.05.09 20:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Imres
Viimase pildi pealt vaatan, et pole B4 omaseid "auguga" peatugesid. Oskad öelda millega tegu on?
Tavaliste comfort istmete peatugedega. Niipalju kui aru olen saanud, siis selliseid paigaldati ainult comfort sisule, ning seda juhul kui polnud autol tagumisi peatugesid. Kui juba 4x peatugi või sportsisu (millel on 4x peatugi standardis) siis on tegu harjumuspäraste auguga peatugedega.


Imres - 04.05.09 20:13

Selge, aga kas äkki oleks võimalik panna comfort sisu peatoed sport istmetele?


cornoyo - 04.05.09 21:28

Tsitaat:
Algselt postitas: Imres
Selge, aga kas äkki oleks võimalik panna comfort sisu peatoed sport istmetele?

Otseselt proovinud ei ole, kuid uurisin just hiljaku neid auguga peatugesi, kuna endal tõsine tahtmine ka tagaistmele peatugesi hankida, mis eeldab seljatoe väljavahetamist ja seega ka esimestele auguga peatugede paigaldust.
Silmaga mõõtes tundus auguvahe 1:1-le ja kinnitused, küll aga ei suutnud ma kiiruga oma istme peatuge kätte saada, mingit lõksakat seal nagu ei ole, pole muidugi väga igaksjuhuks ka jõudu rakendanud.

Edit: Imres, milleks sul vajadus peatugesi vahetada, nii huudishimust?
Edit2: Peatoed sain kätte, peale väikese klambri eemaldamist kruvika otsaga, sealt punni alt.


Zoig - 04.05.09 22:09

Vähemalt minu masina istmetel(sportsisu ja auguga toed) tuli seestpoolt kaasa aidata, et peatoed end vabastaksid.
Iseenesest oleks vast pakkuda 2x hallid auguga peatoed, kui ned ei sobi kindlasti cornoyo masinaga kokku.

Suvilas on olemas 2x avandi tagumised seljatoed(komplektne tagumine iste tegelikult), ühed peatugedega teised ilma, päris niisama nendest ei loobuks, kuid 1:1 vahetust on võimalik isegi kaaluda. Kui kuidagi aitab, siis U2u.


cornoyo - 04.05.09 23:36

Täna sai auto viidud teenendusse, kuna endal puuduvad vajalikud tööriistad ja koht kus vajalikud toimingud teostada, ning kindlasti natuke laisk ka:)

Vahetatud sai lastud esimeste amortide tugilaagrid (110kr tk) ja parema õõtsa puksid, vasak õõts leidis juba vahetust talvel täies tükis. Auto nüüd ikka kruusal hulka vaiksem, ennem olid tugevad lõtkud sees.
Kuressaares muutuvad teed muidugi ka igapäevaga aina sõidukõlbmatumaks ning kõik on seoses trasside paigaldusega ülesse küntud, keegi ei tea millal need kord musta katte alla saavad.

Teostati veel ka põhjaalune korrosiooni tõrje ning keevitust nägi esimene summuti klamber.

Käes on ka klubiliikme Carla kaudu tellitud klappvõtmete komplekt koos alarmiga.Eks lähipäevil tuleb võtmed lukusepa kätte viia ja nädalavahetusel ehk leiab aega ka süsteem autole peale panna.

Edit: 2xkoopiat tehtud
http://www.upload.ee/image/1751762/q00CqB0JMmnYMp9a6ZOU82DtXOGdtumyjqFrYaGwL78Hrtx562VsQouXrleF46oAm1T1UMeWU5F2qnHHIK4BQNMIDqkwAwiN.jpg


cornoyo - 17.05.09 11:51

Eelmisel nädal vahetasin vasaku rooliotsa uue vastu, vanal oli kummikott puruks ja kerge loks juba sees.
Kuressaare Revalis teostati nädala lõpus sildade regull, mõneks ajaks ei tohiks olla sildade juures enam midagi sättida/vahetada.

Mootori töös esinesid kerged võnked ja põõrdeid hoides nii 2000peal oli seda eriti hästi kuulda. Üle sai joodetud tühikäigu relee nr.30 külmjooted ja tundub, et sellega ka viga paranes. Ehk jäädavalt. (tüüpviga)
Viimase paagitäiega saingi sõita kõigest 600km (66l paagi maht), sõitnud küll jah vaid lühikesi 25km otsi ja linnas sees, aga ikkagi pisut paljuvõitu varasema ajaga võrreldes.


cornoyo - 19.05.09 23:03

Eemaldatud sai üleliigne jama, mõni aeg tagasi lisatuled ning nüüd tuulesuunajad, ukse äärest kaitse helkurid ja maandus kumm. Viimane tegi liikselt lärmi oma lohinaga, väike särts kulub päeva ära:)

Üle pika-pika-pika aja hakkas vihma sadama ja auto sai korralikult puhtaks pestud, teostatud ka pigieemaldus (mingi statoilis müüdav, pritspudelis)

http://www.upload.ee/image/1751780/VtDZEFZvfqohjCP56gSWOcqI_aSo58ahDqcJcUW79vctujVNwdezXxkcrxZ7lkAAm1T1UCM0LYbNZSYMWQ6Mfps4t2993XRe.jpg
http://www.upload.ee/image/1751785/dStAtFHPSYGWUC-12g302_BPCbjOxaBFCb8mHPofELXuS1eAjcXOWRQ6duiTLDkAm1T1UNAykoEy1InrQ3R-NKNjmS5PDncr.jpg
http://www.upload.ee/image/1751790/Jsjay_1xq1EXETv6AnSwJdI0Cm03hEaQ6FNDNLsc7btwBM2wBU3Jr56WloEGT0oAm1T1UHZZI2cK0WV-n2iqPdjfbBKFfuAz.jpg


jk. - 20.05.09 07:16

Esimene pilt on hea ja summutiots istub ka väga hästi oma kohal. Ilus auto!


cornoyo - 20.05.09 15:51

Päris sentrise ta ikka koheselt ei jäänud, kuigi enne keevitust sai sobitatud ja märgid peale. Viimast kinnitust sai vähe moditud, alkselt tahtis pisut ikka vasakusse äärde rohkem hoida. Aga nüüdseks olen ise ka rahul sellega:)


cornoyo - 25.05.09 22:31

Nädalavahetusel sai lõplikult ühendatud ja toimima Rightclick alarm, isiklikult tootega väga rahul. Peamine oligi, et klapvõtmest saaks keskluku toimima, eelnevalt toimetas vaid võtmest keeratavana. Siinkohal tänaks foorumlast automees6- te, kes meelsasti oli nõus olema abiks, mõningatele küsimustele vastamiseks telefonitsi ja U2U kaudu.

Ära väsis/murdus juhipoolse ukse, sisemise lingi, avamise tross. Juba samal õhtul sai uue järel poes käidud. (146kr)

Kuna teel poodi sadas hoogsasti vihma ning talve üle elanud, ilma raamita kojamehed (ostetud kunagi Bauhofist 100eek/tk) jätsid triipe, siis sai ka uued luuad soetatud. Seekord siis ikkagi raamiga ja Valeo toodang, kulumis indikaatoriga. (175eek/tk) Parem poolne luud toetub ilusti ka tipust klaasile, eelmistega sellist pilti ei näinud:)

Lingi trossi vahetades märkasin, et pigimatt on lainetama hakanud ühest äärest. Lasin sooja-õhu puhuriga üle ning surusin pahtli labidaga uuest korralikult vastu plekki. Igaks juhuks kontrollisin kõik teisedki uksed üle ning oma üllatuseks nägin kõigil sellist ja hullemat olukorda. Üks pilt ka.
Igaljuhul, sai kõik korralikult üle käidud ja polstrid tagasi. Arvatavasti saab süü lugeda jahedamate ilmade kaela, mil selle töö olin teostanud. Nüüd nii, nagu peab.

Üle on mul veel 3lehte pigimatti, siit küsimus, kus oleks mõistlik/ja samas ka mitte väga keerukas seda ära kasutada?


Kiil - 26.05.09 11:12

Kojamehed pead varsti uud ostma aga siis sa enam Valeod ei osta :D


jk. - 26.05.09 12:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Kiil
Kojamehed pead varsti uud ostma aga siis sa enam Valeod ei osta :D

Miks nii?


cornoyo - 26.05.09 15:52

Mina olen kuulnud ka vastupidist ja siin foorumiski Valeo kaubamärgist juttu piisavalt olnud. Eks näis, kaua:)


Kiil - 26.05.09 16:26

Ostsin ette Valeod. Mul pühkis normaalselt vist nädal aega, sõbral natuke alla kahe. Ühe panin tagaaknale, uut asja ei tahaks ära ka visata :D Aga jah, kasutan Champione edasi.


cornoyo - 26.05.09 21:30

Eelnevalt kogemused Boschiga ja ausaltõelda oleks võinud paremad olla. 2 nädalaga hakkasid lausa hüppama, siis kui vett vähevõitu, pidevalt pidi vastavalt sajule hoovastikuga mängima, pühkimise endaga võis rahul isegi olla:) Isegi need Allride ilma raamita kojamehed olid sujuvamad. Aga võtan siis teadmiseks, et järgmiseks katsetan Champione, loodetavasti siiski mitte liiga varsti.

Edit: Hoovastik ja kojameeste mootor ka nüüdseks vahetatud, enam ei saaks selle süüks ka viletsat pühkimist ajada. Teisel autol on Champione luuad täitsa olemas, kuid keegi ei tea mis ajast need seal:P


cornoyo - 27.05.09 18:47

Juhi iste oli kahtlaseks muutunud, loks sees ning reguleerimisel lähemale/kaugemale, ei tehtnud enam kinni niilihtsalt lukustuda. Kerge kiiktooli efekt. Täna sai uuritud ja iste lahti päästetud. Selgus, et seal all mingi plastik puks, mis väsind ja oma kohalt liikunud. Romulast sain uue.

Järgmisel korral, kui salongis peaksin suurpuhastust tegema, siis päästan istmed ka eest lahti (1x10muter, kinni hoida 6-kandiga ja iste siinidelt maha lükata), jube mis kättesaamatu tolm sinna aastatega kogunud ja peenraha:P


cornoyo - 10.06.09 22:43

Vahetusse läksid salongi valgustuse pirnid Led´ide vastu. 1xpõhi valgustus ees keskel ja 2xtagumiste käeaasade juures. Pirnid soetasin endale taas klubilise jyrisoo kaudu ja välja näevad nad sellised

Tagumisi kohtvalgusteid veel tööle ei saanud, kuna sealsetes sokli pesades on + ja - vahetuses, tuleb tegeleda probleemiga millalgi lähemalt.

Põhivalgustusest aga ka väike fotovõrdlus.
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a3028b27cd22.jpg http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a3028ce474e8.jpg


cornoyo - 22.06.09 14:18

Täna, autot pestes, lõi 30cm prao esimesse tuuleklaasi, juhipoolt keskelt. Eks päike oli soe ja vesi külm. Arvatavasti pidi ikkagi mingisugune pinge klaasil sees olema, kuna natukese aja pärast pani pragu teiselepoole otsa välja:(
On nagu on, ega midagi teha ka pole, veidi positiivne on see et nüüd saan endale kriimuvaba uue klaasi, need jutid hakkasid vastu päikest tõsiselt juba häirima.
Kellel kogemusi ja teadmisi, siis antke märku kohtadest Saaremaal, kuhu võiks põõrduda klaasi vahetusega ja samas puudub hetkel ka igasugune hinna aimndus. Eks peale pühi saab sellega tegelema hakata.

Seniks aga head Jaani:)

Edit: Arvatavasti pöördun Denarius Autoklaaside poole, kuid seda juuli keskel, kuna siis puhkus.


cornoyo - 05.07.09 20:46

Sain endale piltidel oleva vidina kelladeplokki juurde. Tegu siis displeiga mis kajastab välisõhu temperatuuri.
Saaks kusagilt nüüd veel temp. mööte anduri koos juhtmega. Andurile on pakkumisi klubiliste poolt tulnud, kuid seda vahejuhet pole neil kellegil.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a5102d19c74f.jpg http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a5102f9a1a22.jpg

Edit: Nüüd olemas ka andur, sellesosas oli abiks klubiline vuchmann. Eks mingiaeg, kui rohkem aega, saab ise juhtmetega pusida, kui ei leia lammarist juhet/otsikuid.
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4ad61138dc0f9.jpg


Zoig - 05.07.09 23:48

Seda vahejuhet polegi tarvis, tegu suht lihtsa skeemiga. Framesi autole sai selle skeemi abil display ilusti toimima, kui homme aega jääb, siis katsun selle skeemi ülesse leida. Algselt leidsin kas S2 Centralist või S2 foorumit tuhnides, seal oli sellekohta päris põhjalik õpetus.
Anduril katsu leida see pistik mis auto külge läheb, ning samamoodi ekraani pistik. Siis ei pea hakkama pistikuid ise leiutama. C4 A6-te küljes olen ma neid kõige tihemini kohanud, ning ehk õnnestub mõnes lammarist ned ka leida. Toosama andur, mis asub stange taga, on ka kerge ühendada, üks ots massi ja teine ekraani külge, kusjuures vahet pole kumma anduri otsa massi paned ja kumma ekraanile(olla vist mingisugune termotakisti)

Ps, su tooriku unustasin täna su tuttavale üle anda, homme viskan siis asjanduse Paidest teele. Helistan kui teel:)


Athlon - 06.07.09 17:21

Ise tegelesin selle asjaga eelmisel sügisel ning samuti ei leidnud ei seda juhet sinna ega ka juhtmeotsi. Siitsamast foorumist leidsin juhendi, et mis juhe kuhu käib ja vedasin juhtmed ära, tinutasin kenasti anduri ja näidiku juhtmete külge ära ja töötab väga kenasti.


jyrisoo - 06.07.09 20:03

kui autol on kliima, siis saab kõik juhtmed ploki tagant.


cornoyo - 06.07.09 20:37

Tsitaat:
Algselt postitas: jyrisoo
kui autol on kliima, siis saab kõik juhtmed ploki tagant.

Kondiga variandi puhul tuleb siis vast kõik ise vedada, kui just tehases pole välistemperatuuri näidikut kelladesse lisatud?
Igasugused skeemid, sellekohta, on teretulnud.


cornoyo - 19.07.09 18:22

Kohe järgmine päev, peale Saaremaa kokkutulekut, sai auto ette uue tuuleklaasi Denariumist. Maksma läks ta mulle täpselt niipalju kui klaas-1007; tihend-382 ja vahetus ise-970. Esialgu oli lausa harjumattu, nagu oleks uue teleka ostnud:P

Juba mõnda aega olen otsinud Audi 90 pikka luugituld. Hiljaku tuli ka Võrust ühelt huvilise staatuses olevalt isikult pakkumine ning täna sain tuled kätte.
Alkselt mainis ta millegipärast, et tegemist täiesti kasutamatta, tuttikate tuledega. Iseenesest ma uusi ei osanudki tahta, vajan korralike. Teises telefoni kõnes juba mainis, et garaa˛is on vast mingi kola peal olnud ning kerge kriim. No kriim kriimuks, vaatan üle kuna väga pikk ega läbipragu ei pidanud olema.

Täna sain siis tuled kätte, no neid pragusi jagus seal ikka hulgim ja läbipraod olid nad kõik, midagi oli püütud seal liimida ka vist. Hämmastav on aga see, et tuledele on lastud mingit lakki peale, pind ei ole suunal ka ültse sile ja nad on punasemad kui muidu, näha on et lakki alla on kergelt pigi jäänud. Lakitud on vahetult enne minule pakkimist. Seda on näha, kuna lakk ei ole isegi täielikult ära kuivanud, pakkekile mis sinna ümber tõmmati on oma voldid peale jätnud kui õige nurgaalt vaadata.
Ütleme nii et sellest tulest saab asja küll, pragude vastu ei saa, kuid vettpidavaks ehk küll, aga ma ei saa sellistest inimestest aru, rääkigu nii nagu asi on. Siiamaani pole ma veel õnneks maksnud midagi, pidime homme rääkima ja eks ma saan siis targemaks isegi selles loos.

Tuled on muidu Hella toodang.
http://www.upload.ee/image/1751806/DSCN1645.JPG


cornoyo - 20.07.09 16:40

Olgugi, et müja poolt saadetud tuled ei olnud sellised nagu ta rääkis ja arvatavasti saan need tagasi saata, pidin ma nad ikkagi kasvõi korraks külge proovima. Et oma silmaga näha sobivust ja istuvust luugile.
Täitsa moekas. Vasakpoolne pragu on veel kuidagi, kuid parempoolne ikka liiga liiast mõni pilt veel siin, kust näeb paremini tefekte.

Edit: Kas millegiga on võimalik see lakk sealt tuledelt nii kätte ka saada, et tuld endit ei kahjustaks? Praegu jätsin oma vanad suunad, kuna saadetud tuledel on paks lakikiht peal ja ja seega punakamad. Tundub et sellel keskmisel paneelil on kergemalt lakiga üle käidud, kuid siiski:mad:


Kiil - 23.07.09 11:27

Ma nühkisin kunagi ühe Coupe tagatuld, mis oli punaseks lakitud, seda võttis küll ainult atsetoon ja tuld pidi põhimõtteliselt leotama seal sees. Kerge hall kiht jäi pärast peale aga selle võttis lahusti maha ja jäi täiesti normaalne.


cornoyo - 23.07.09 21:43

Tsitaat:
Algselt postitas: Kiil
Ma nühkisin kunagi ühe Coupe tagatuld, mis oli punaseks lakitud, seda võttis küll ainult atsetoon ja tuld pidi põhimõtteliselt leotama seal sees. Kerge hall kiht jäi pärast peale aga selle võttis lahusti maha ja jäi täiesti normaalne.

Aega rohkem, siis peaks jah selle probleemiga tegelema, kuna see lakk seal peal on suht pointless, üleeelmine omanik on püüdnud midagi aretada. Igatahes on selge see, et ma seda luugi paneeli tagasi ei saada, sain hinnas alla ja need praod niiväga ei häirigi, kui siis esialgu vaid mind ennast:) Lihtsalt saatmine tagasi Saaremaalt Võrru läheks maksma tulede väärtuse. Müüijaga saime ühe laine peale ja ta lubas enam nii mitte teha, edaspidi räägib nii nagu on:P Ta oli nendega ise eelmiselt omanikult peksa saanud ja nüüd siis jõudis järg minuni, hea oli, et koheselt rahasid üle ei kandnud.

Siin loo moraal, keegi ei ole sunnitud teid 100%raha ette kandma, kui on vajadus müüijal müüa ja sama ostjal osta, siis leiab ka lahenduse, sobiva variandi nende kahe vahel. Mina isiklikult usaldan ja tahakski usaldada 100% klubiliikmeid, maksan ma siis ette või taha, vahet ei ole, usaldus on olemas ja probleeme ei ole tekkinud. Huviliste puhul seda õelda ei saa, kindlasti tuleks jälgida nende profiilist, et kui kaua ja kui aktiivsed nad on olnud varasemalt, samas ka kas ikka on profiil täidetud isiklike andmetega. Neid paarinädala tagusi regajaid on küll ja ühe lambi teema tegijaid, pakkujaid, kes hiljem lihtsalt ära kaovad.


cornoyo - 29.07.09 22:28

Järjekordne ülevaatus tulekul, sellega seoses võtsin kätte ja tehtud saavad mõningad pisiasjad, mis ammu mõteis.
Aitab mulle nendest pidurijamadest. Selle asemel, et siin foorumis teha uus teema sellekohta, läksin poodi ja ostsin uued tagumised suportid, niisammuti kettad, klotsid ja vahetusse lähevad ka käsipiduri trossid, eks ikka sellepärast, et ma jumala eest ei peaks lähiaastatel pead vaevama tagumiste piduritega.

Tagumised suportid siis vahetus variandina vanade vastu. VAG toodang Vasak:1237- Parem:1218-
Ketad: 2x200-
Klotsid: 188-komp.
Käsipiduri tross: 2x195-

Üle sai ka vaadatud ja pisut sääditud summuti ühenduskoht keskmise ja viimase püti vaheline ühendus

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a70bc0d0c12a.jpg

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a75fef6c074e.jpg


cornoyo - 02.08.09 21:55

Autol sai ära vahetatud mootori ja käigukasti õli.
Mootorisse sai valatud Valvoline MaxLife 10W-40, 5 liitrit 467-
Õlifilter (WIX)53-
Õhufilter 90-
Käigukasti kallasin Mobil 75W-90 liitri hinnaks kusagil 230- liiter

Käigukasti õli vahetuseks sai leiutatud selline lehter
Mootori õli vahetus niilihtsalt ei läinud, lihtne ettevõtmine osutus keeruliseks, kui ma karteri õlipunnil vindid üle keerasin ja seda enam välja keerata ei saanud. Käis vaid tühja ringi. Suurema kruvikaga survet avaldades ta siiski keerama hakkas, ennem olin ka mootori soojaks lasknud, ehk oli abiks:) Igatahes koheselt sai ka teisel autol õli välja lastud ja sealt pealt uus punn võetud. Tänaseks selleski motos uus õli (OMV 10W-40) ja kork 15eek+5eek vaskseib.

Vahetusse läksid 4x süüteküünlad. Eelmiste NGK küünalde asemel Bosch Super 4. tk-i hinnaks 81-

Poest sai hagetud ka uus õlivarda ning selle toru vaheline plastikust julla, oli teine eelnevalt kannatada saanud. hind 10-

Teostasin täna ära ka ammumõeldud mõttesähvatuse. Nimelt tolmuimejaga auto salongi puhastada on tunduvalt lihtsam ja efektiivsem, kui lasta esimesed istmed eest lahti ülesse(tuleb seal siis üks polt lahti keerata ja seejärel iste taha). Saab vabalt puhastada ja ligi ka istme ning keskosa vahele. Uskuge mind sinna jääb vastasel korral ikka üli palju sodi ja nodi (peenraha).

Läbisõit tänaseks päevaks odomeetril 223 890 km.


raunz - 03.08.09 17:15

Räägi, millega Sa käigukasti õliväljalaskmis punni lahti keerasid?
Ise mõtlesin ka, et vahetaks käigukastiõli ära, aga väljalaskmis punnile sobivat võtit pole kusagilt leidnud.


cornoyo - 03.08.09 20:02

Tsitaat:
Algselt postitas: raunz
Räägi, millega Sa käigukasti õliväljalaskmis punni lahti keerasid?
Ise mõtlesin ka, et vahetaks käigukastiõli ära, aga väljalaskmis punnile sobivat võtit pole kusagilt leidnud.

94´aastast alates peaks ta olema spets võtmega, mida saab näiteks Stokkerist (pole just kõige odavam võti)
Minul on ta aga veidi lihtsam, samasugune sisekuuskant 17 nagu õli sisselaske augulgi ees.
Ega nii suurt kuuskantigi endal käepärast polnud, leitsin aga jup pronksi riiulilt, mis ajas asja ilusti ära. Pilt võtmest.


tryku - 03.08.09 21:45

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo

Käigukasti õli vahetuseks sai leiutatud selline lehter


Osadel õlipudelitel on selline hea 15cm-ne lont korgi juures, millega sain mina edukalt käimari õli vahetada.


cornoyo - 05.08.09 23:19

Viskasin pilgu peale ka esimestele suportitele ja nende seisule. Olukord oli täiesti ok. Veidi roostet kolvil oli, kuid seda selles osas mis manseti all ja väljaspool suportit, seest oli puhas. Isegi liuguri poldid olid säilinud ja ohtra määrde sees. Igatahes, kuna juba lauapeal laiali võetud, siis sai ka remondikomplektid sisse pandud. Sisaldas see siis O-rõngast,tolmukatet,õhutus nipli katet ja tihvtide kattekumme hind 63-. +määre, mis oli mul juba varasemast ajast.
Pilt töö lauast.

Avanes võimalus, siin nädala alguses, talve peale juba mõelda:D Nimelt sain hea hinnaga endale ringi talverehve Michelin X-ice North, mööduga 195/65/15, pidavat olema uut tüüpi muster ja väga tipp-topp korralike näitajatega naastrehv.
Mis paneb inimest mõtlema praegusel soojal ajal talvele, eks ikka se va masu. Kokkuhoid on ostu jõud, sellel talvel ma Vallaidega jääd ei kraabi vaid kratsin Micheliniga;)
Hinnaks kujunes 1250eek- tk

http://www.upload.ee/image/1751828/E_FemMN4dzGWg6sNSCC4DDBzHILcW3Gd0A3WGqjNfM6hPIpbw5guMf7ciyksOxkAm1T1UFdyH1a2vB25_Uc-5qU8I9RCxYkb.jpg

Loodetavasti ei hirmutanud ma antud piltidega meie kestvat suve.
Päikest!


cornoyo - 11.08.09 22:50

Nokitsetud sai veel tagumise luugi kallal, kuna avamis hoob oli veel paika sobitamatta. Vahepealse avamise jaoks sai pandud lihtsalt juhe numbri üles peitu, mida tömmates avasid hoovad luku.
Hoob tuli rellakaga õhemaks lõigata, kadus ära see plastik osa, mis b4 orig. tulede korral välja paistab. Põhimõtteliselt sai L tähe kujulisest hoovast I. (igaksjuhuks jätsin lõigatud osa alles, mine sa tea millal tarvis se tagasi keevitada, algupäraseks tagasi muuta)
Et aga seal 90 tulede taga väga palju liikumis ruumi ei ole, siis tuli ka hoobade liikumis samm kõvasti lühemaks muuta. Keerasin mõlemaid hoobasi 0,5cm sissepoole ja abiks oli ka nr. 13 mutter, mis sai plastik rõnga otsa keeratud, tagamaks lühema teekonna hoovani.

Jutt keeruline, pildilt ehk saab rohkem aru.
Paigas, valmis kasutamiseks.

Kui muidu käib luugi avamisel hooba tõmmates 2nõksu, siis minul käib üks ja pisut veel. Igatahes asi korralik. (Võõrastel läheb küll raskeks luugihoova üles leidmisega, kuid hetkel ei meenugi, kes seda veel peaks peale minu avama.)
PS: Tänan Zoigi, kes oli abiks ja seletas mismoodi se hoob peaks välja nägema, tema endiselt b4-lt ma ju selle mõtte ültse pähe võtsingi:D

Nüüd tuleks võtta veel tuled üksaeg korra eest ning püüan laki sealt maha leotada, ning siis juba lõplikult paika panna, spetsiaalne hermeetik vahele.
Täna hommikul, ei seisnud luuk enam ise üleval, parempoolne luugiamort läbi (käevahel kokkusurutav). Vasaku vahetasin aasta ja rohkem tagasi välja, eks nüüd siis aeg selle poole käes.

Edit: Luugiamort 180-tk (mäletamist mööda ostsin revalist eelmine aasta miski 400kanti.) Vahetusse läksid mõlemad, ehk mõjub paremini:)


Zoig - 11.08.09 23:18

Kui ma enda autole alguses paneeli külge sobitasin, siis jäigi esimese takistusena see hoob pihku. Kuna paneeliga avant meeldis rohkem kui tavaline, siis sai peale 30 minutit mõtlemist samasugune süsteem paika ehitatud. Ega vägapalju aega ei kulnund, natuke timmimist ja vaikset ropendamist, ning sai asja tööle. Igastähes tasus see vaev hulka ära, sest avant näeb ikka väga viisakas selle paneeliga välja:)

Ainuke mis pani veidi kukalt kratsima on see, et miks S2 avant sellist paneeli tehasest ei saanud, kuna tolleaegses VAGi varuosakastis oli ju täiesti sobiv paneel juba olemas, ning ka audi S4 sai endale täpselt samasuguse paneeli.


cornoyo - 15.08.09 19:07

Eile õhtul sõites panin tähel, et tagumise akna soojendus ei toimi ning klaas jääb uduseks. Täna siis testeriga vaadateski tõdesin voolu mittejõudmist tahaaknale. Nagu arvata võiski oli viga seal luugi ja kere ühenduskohas. Olen ühekorra neid juhtmeid juba paiganud, nüüd siis jälle ja juba põhjalikumalt, pikemalt 20cm kõik ühenduskohas olevad juhtmed. Pusimist oli nii omajagu, kuna ruumi üpriski vähe seal. Kuna aga siiani seoses tagumiste tulede paigaldamisega luugi sisepolster eest, siis sai luugipoolt järgi juhet antud, pärast oli aga juhtmepundar niipalju jämedam et kummilõdvik, kaitse ei kippunud peale minema, pisut sai õli pihustatud ja tagasi ta omal kohal oligi.
Mõniaeg tagasi sedaanil sama tööd ette võttes oli ikka palju lihtsam:)


cornoyo - 17.08.09 23:03

Sai järjekordsel ülevaatusel käidud. Pidurid olid küll võrreldes varasemate aastatega hulka efektiivsemad.
Sõidupiduri üldefektiivsus 62% ja seisupiduril 27%
CO-ga polnu ka sellel korral probleeme, sai ennem kat korralikult soojaks sõidetud ühtlaselt kõrgematel pööretel.
Auto kogukaal möödeti 1450kg
Odomeetri näit: 224218km

Mõtted liiguvad sinnasuunas, et paigaldada neegri peeglite ja akende asemele elektri peeglid soojendustega ja ka elektriaknad. Nädalavahetusel plaan neile järgi minna mandri peale, aitan ise maha võtta, siis on endal ka lihtsam neid ehk paigaldada. Sammuti saan kõikide uste polstrid, mis on ülalt nahatatud ja järsu äärega, sama tüübi sisu jaoks.
Siinkohal tunnekski huvi, kust leiaks elektri skeemi nii peeglitele kui akendele. Uurisin ka otsingust ja DIY alt, kuid väga midagi erku ei leidnud, et saaks parema pildi silmeette. Kas peeglitel on armatuuri all kusagil ka äkki tehase valmidus, sama küsimus ka elektri akende kohta.


paukpadrun - 17.08.09 23:14

Aga võta doonorilt maha koos juhtmetega, siis pole muud, kui vedamise ja ühendamise rõõm.


jk. - 18.08.09 08:49

Soovitan ka koos juhtmestikuga maha võtta.

Peeglitega oli eriti lihtne kui mälu ei peta. Üks juhe toitesse ning teine armatuuri all olevasse pistikusse, kuhu tuleb vool koos tagumise klaasi soojendusega. Ma usun, et ka sul see pistik olemas, sest mul üdini lisadeta auto, aga see oli olemas.


cornoyo - 29.08.09 17:57

Mõniaeg tagasi jooksis foorumist läbi pakkumine, ühe 80 b4 varuosadeks müümise kohta. Pakkuja oli klubiline zaddam, kelle auto sõideti Pärnus teise inimese poolt valgusfoori posti otsa.
Nii saigi mõeldud tehtud! Eelmine nädal, täpsemalt neljapäeval, sai võetud ette teegond, Pärnu maakonda, Are kanti. Juhtmestiku sain terviklikult kätte ja ühendasin ka koheselt ümber oma masina elektrisüsteemi. Isegi kui ma oleksin nende juhtmetega tulnud koju ära ja siin ühendama hakanud, oleks see kujunenud tösiseks peavaluks. Nüüd aga asi lihtne ja töökorras toimimine katsetatud. Hetkel aga mahutasin vaevu kogu juhtmestiku (aknad+peegel) juhi jalge juurde sahtli alla ja seal nad ootavad viletsaimaid ilmasi, vast pigem isegi et talve. Ennem vast ei leia piisavat aega juhtmestiku lõplikuks vedamiseks ja akende mootorite ning uute uste polstrite paigaldamiseks, ega see pöle ka:P

http://www.upload.ee/image/1751843/BvZ81LL61DT2vaKDlScG_ePUglfGVuPgC_QIL4I6BLPGD-FnXQB8SR1mHLq35YAAm1T1UEAfAW_iNm2F3k3jVlUZwU_-bcYc.jpg

Siinkohal mainingi nüüd, et sain zaddamilt kogu süsteemi koos polstrite ja lülitite+juhtmetega (esimesed aknad elektri, tagumised vändaga). Lisaks veel elektri peeglid koos soojendustega.
Tegemist on sama karva, kuid juba järsema ning nahast ääre polstriga, ilmselgelt moekam;)

Lisaks sain veel esimese ukse alumise inge, oma juhi uksel see keskmine tift seal kas surnud või pooleks, igatahes ei seisa iseseisvalt enam lahti vaid vajub kinni ära.
Võetud sai talt ka a-pilaari katted, et saaks katsetada twiitrite paigutamist nendesse, ei peaks alkselt kohe olemasolevaid ära lõhkuma. Eks see jääb niisammuti talve peale.


cornoyo - 02.09.09 22:11

Tegelikult juba mõni aeg tagasi sai endale klubilise outlaw käest S4 rool ostetud, tegemist ilma airbagita rooliga ja istus ilusti 1:1-le.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a9ed48ee8375.jpg

Ükspäev uurisin siin lähemalt kaitsmeid ja avastasin et enda autol puuduvad 2 kaitset.
Nr. 19 - Kesklukk, signalisatsioon.
Nr. 20 - Jahutusventilaatori esimene kiirus, järeljahutus peale mootori seiskumist.

Keskluku ja signalisatsiooniga asi lihtne, kumbki ei ole tehase oma ja hiljem paigaldatud, seega omavad kaitset enda süsteemis.
Jahutusventilaatoriga on aga suurem aga? Kas peaksin sinna vastava kaitsme pistma, tea nüüd et äkki eelmine omanik on selle sealt asja pärast eemaldanud. Katkestust kuskil süsteemis nagu märganud ei ole. Probleeme pole sellesosas esinenud, järeljahutus toimib ilusti. Nr. 15 kaitsme all on niisammuti järeljahutussüsteem peale mootori seiskumist ja jahutusventilaator.

Siis veel selline lugu, et tagumine luuk on hoolega kolisema hakanud, mille jaoks need kummi tiftid

Pilt 1.,

kas äkki selle kulumine võib loksu/kolinat tekitada. Tegelikkuses peaks ostma mingisugust liimitavat vilti, a´la mida kasutataks mööbli all et ei kriibiks, saks nagisevad plastikdetailid üksteisest eemale ja auto vaiksemaks. Avant on oma tagumiste pagassi külgedega sellekohapealt ikka kriginarohkem võrreldes sedaaniga.

Siis veel seeasi, et uste polstritega sain kaasa sellised detailid

Pilt 2.


Käib se siis ukse keskraami külge, enda masinal need puuduvad, milleks nad mõeldud, ohutuse pärast?

Roolialust panipaika seekord avades märkasin, et roolini läheb jäme tross, tundub olevat ka mingi ohutuse teema, nagu nende turvavöödega et kui mootor kere alla, siis tömbab vööd pinguli ja rool liigub trossiga ettepoole. Igatahes aasta uuemal sedaanil seda jämedat trossi seal ei olnud.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a9eddaf00571.jpg


raunz - 02.09.09 22:19

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo

Siis veel seeasi, et uste polstritega sain kaasa sellised detailid

Pilt 2.
Käib se siis ukse keskraami külge, enda masinal need puuduvad, milleks nad mõeldud, ohutuse pärast?


Kui Sa neid külge ei pane, siis hakkab uks sulgedes väga suurt kolksu tegema - klaas ukseraami sees liigub. Eriti hulluks läheb asi siis, kui aken on poolavatud. Seega, paigalda need.
Ma alguses lolli peaga ust pigimatides viskasin selle minema, siis sain tunda, mis toimub kui neid ei ole :)


cornoyo - 06.09.09 20:33

Sai käidud AC Dragil, nii vaatamas, kui ka sõitmas. Sõitmas esialgu rohkem lihtsalt sellepärast, et oleks ühe kogemuse võrra rikkam ja saaks aimndust mis võiks olla sellise mootori ET 1/4 miilis. Ühesõnaga kaks meeldivat asja kokku viidud.
Bracketi klass on sellessuhtes väga huvitav, ennekõike nimelt nendejaoks kelle masinatega dragi radade peale asja poleks. Alkselt kahtlesin sedagi, kas ikka 19sek. sisse sõidan oma masinaga, aga polnud probleeme sellesosas. Mitte küll vägapalju alla aga kõik neli eelsõitu ja pärast 2 ajasõitu edukalt sinna 18sek kanti.

Aga nagu ennistki mainitud, siis kogemusevõrra tublisti rikkam. Viimane ajasõit läks liiga pika reageerimise pärast käest. Dial-In oli nii enamvähem pandud 17.92, sõidetud sai 18.160 aga reageerimisajaks 0,585 päeva isiklikest viletsaim. Lõpus kaotasin S4-le 0,179. Aga igatepidi rahul, närvi ja samas õnne peab rajale kaasa järgmiseks korraks võtma rohkem.

Isiklik parim ET 17.975 lõppkiirus 123.14 (joone ületasin 3-nda u.6000rpm, piiraja sellel 6200rpm)

Mareki poolt tehtud pilt.
http://www.upload.ee/image/1751853/B6SRJYehLl3YiAPH2SchveIJ578n2GzcVgufMUhM4HukotW2sA_gYqlvcXoM_XQAm1T1UMb6dVotoEWzNv2adbQvDFCgRcb_.jpg

Ja video esimesest eelsõidust, nagu õeldud ,on vaja trenni teha:P


cornoyo - 17.09.09 16:48

Eile sai pilk peale visatud karteri tuulutusele. Nende aastate jooksul pole vajadust olnud teda kiputada, vahetanud olen vaid ühe väsinud torujupi. Nüüd sai terve süsteem lahti võetud ja puhastatud. Jube mis nöök sealt välja tuli, vanat paksu õli oli seintesse korjanud tublisti. Kes se teab mis õlivahetus välbaga Saksas kunagi sõidetud.

Hommikuti on kuulda/tunda jälle et eelmise õlivahetuse ajal pandud õlifilter ei õigusta ennast, ja laseb klapist õlil tagasi valguda. Ei ole mitte sujuv käivitus, 2sek õli tuli põleb ja seejärel ok. Pole veel kordagi esimese filtriga vedanud, alati vaheta hiljem välja. Statistika näitab, et raha ei pruugi ka alati vahet teha.

Olgugi kevadel, ma arvasin/mõtlesin, et neil Bosch Rally175 lisatuledel enam minu auto peale asja ei ole, kuna põhituled niigi head ning pole neid sinna ette tarvis kive püüdma. Siiski, kuna aga ööd on taas pimedad, tulesi kah pole keegi vahepeal vägisi käest ostnud ja juhtmed niikuinii veetud, sai nad tagasi ette proovitud. Olin kevadel vist liialt harjunud, kuna praegu tuli küll üli märgatav vahe sisse, lausa lust sõita siin kohalikel pimedatel teedel.
Sellel korral sai veel kinnitused pisut über ka tehtud, et ei hakkaks liikselt krilli peale. Kinni on nad igati korralikult ilma et oleks peanud midagi augustama.

http://www.upload.ee/image/1751857/TGIZRhG2M7K8hHR5jyG6KMYDO7Zn4B36uh_Fr68WkKfvteCK9oU1jhqo4eGry3MAm1T1UO2MEm3G7_Tt8LZTRwdjaVHt4gVG.jpg

Reguleerida sai lastud ka põhitulesi, nagu aimasin siis näitas parem poolne liiga alla (tasku) ja samas vasak jällegi ülesse (taeva):)
Nendest regulaatoritest eile sotti ei saanudki, pimedaks läks. Nimelt üks ei toimi üldse, kerget pininat teeb kuid muutust märgata ei ole. Teise poole tule regulaator aga toimetab hullu moodi, nii et peale korrikeerimistki, pihta koputades tulele, tahaks veel ikka toimetada, vähemalt häälitseb. Hetkel võtsin juhtmed järelt ära, eks saab mingi päev kui aega rohkem lähemalt uurida, et mis seal vigane võib olla.

Edit: Viga regulaatoriga oli tingitud sellest, et lihtsalt polnud oma pesas korralikult.


cornoyo - 28.09.09 18:36

Vigane õlifilter asendus Champione filtri vastu (57-eek) ja nüüd hommikuti käivitamise kohapealt vaikus, õlituli kustub hetkega ega toimu ka tiksu-taksu kapotialt.

Kas keegi on oma 80(b4)-le sinna stange mustade liistude sisse aretanud nn. kabariittuled, olen sellist varianti Volvode puhul näinud, ja hakkas mõte huvitama, eriti just taguotsa suhtes, avandi puhul võib moekas olla?

Leitsin ladu24 lehelt sellised küljesuunatuled, hetkel ei tulegi kohe silmeette et oleksin kohanud mõnel b4-l?


cornoyo - 19.10.09 21:54

Nädalavahetusel sai alla keeratud talverehvid Michelin X-ice North. Pigem oligi varakult ettevalmistumine tingitud pikemast sõidust Kuressaare-Tallinn ja tagasi, et teha ühtlane sissesõit uutele naastudele ja samas tunnetada mürataset ja muid selliseid näitajaid mida ilma lume ja libedata testida saab:) Igaljuhul olen väga rahul, eks näis mis ta lumel ja jääl tegema hakkab, aga usun et pettuma ei pea.
Kristiine kandis Sõpruse pst. juhtus ka selline lugu kus järjest 3-4autot pidurdasid järsult ja mina kes ma tulin tuul tagant ja jooks kerge sain nibin nabin pidama, mängides piduriga piiri peal. Ma ei valeta kui ütlen et 1,5cm jäi puudu. Põhimõtteliselt nägin juba ette et nüüd on jokk. Aga lisatuled ja kõik muu eespool asetsev puutumatta. Kardan et sellises jaheduses ja lausvihmas oleks suverehviga viletsamalt läinud.

Rehvid 195/65/15" sai siis lastud panna kaubamärgi Titan velgede peale, mille keskkapsli vahetasin Audi originaali vastu, mis istus 1:1-le.

Kogu reis aga niihästi ei sujunudki. Teel tagasi praamipeal pannud juba signa puldist peale, otsustasin jope tagaistmelt võtta. Avanud puldist ukse jätsin võtme tahaistmele, ja nagu samas mõelnud, et nii ei tohiks juhtuda lasin ukse kinni ja marssisin autost eemale. Nimelt on mul signa seadistatud nii, et 30sek pärast, kui ei ole võtit süütelukku pandud, siis läheb signa uuesti peale. (tegelikkuses peaks see süsteem end peatama ukse avamisega)
Seda ma ka teadsin ning seepärast lasingi meelega uksed automaatselt lukku, tagasitulles autotekile aga võtmeid taskust ei leidnud ja nägin neid läbi toonklaasi madruse taskulambiga:P
Mis seal siis ikka, sai väheke nuputatud, õnneks olin viimasena pealepääsev masin. Klaasi ja tihendi vahelt mingi nn. joonlauaga katsetamine tulemust ei andnud, kuna seal ju metall vahesein enne trosse. (muidu oli laevas selline abivahend täitsa olemas) Uste ülalt nurgast painutamist ei kavatsenud ka teha, kuna b4-l niigi need nn uputatud kere sisse ja see vast väänaks liialt, rikuks veel midagi, polnud vajalikke vahendeid ka selleks. Mõne klaasi sisselöömine ei tulnud kõneallagi, kuna väljas sadas lausvihma ja mul piisavalt pikk teekond veel ees, kes neid kilde jaksab korjatagi:) Niisiis tekkiski ainuke pääsemisvariant tagaluugikaudu siseneda. Kuna hiljuti sellega lähemalt tuttvust teinud, seoses tagatulede paneeli paigaldamisega. Siis saigi seda varianti edukalt kasutatud.
Tean küll, et pole lihtne leida sellist tuld ja kulukas ta ka, aga mul oli ta piisavalt praguline ja otsin siin pikemat aega juba uut korralikku, ilma pragudetta. Vanad tagutuled on ka veel alles ja eks saab nad uuesti mõneksajaks taaskasutusse võtta.

Algselt sai tehtud väiksem auk, kuid kuna aega oli vähe (laev tahtis end uuesti täis sõidukeid laadima, ja mingit huvi polnud uuesti tagurbidi tagasi sõita), siis sai juba suurem ava tehtud, ega seal vägapalju ruumi polnudki ja hooba(mis paistab ka pildil august) tuleb ikka suht korralikult tõmmata. Käsi on igaljuhul nagu oleks kassiga kakelnud:)

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4adcca8545891.jpg

Edit: Uus luugitulepaneel soetatud klubilise westa käest.


jk. - 19.10.09 23:28

Tõsine ebaõnn. Just imestasin, et miks sa varuosade all uut paneeli otsid.
Kui mõni paneel peaks kuskil silma jääma, siis annan teada :)


cornoyo - 20.10.09 20:26

Märkasin täna, et lähituled ikka liiga/häirivalt kollased, pole ammu ümber töötava auto tatsanud. Eelmine aasta sai Philipsi Vision Plussid ostetud ja reflektoreid puhastatud korralikult, siis nagu ei osanud hinnata, kuna toll ajal oli võrreldes vanadega tubli edasiminek.

Sai siis poodi mindud ja midagi muud kui kollast valgust otsitud. Kätte jäid selline Philipsi toodang nagu BlueVision. Sõitnud väga nendega veel pole jõudnud, aga väliselt on vahe korralik, kuna mul pargid ka Led pirnid, siis sulab nüüd värvus ilusti kokku. Ühesõnaga moekas, aga eks tuleb uuesti pinged üle mõõta ja releedega proovida. Ega ei pääse vast ka reflektorite puhastamisest ja võimalik et ka uued tuleklaasid.
Nähtavuse pärast ma ei kurda, sellesosas kõik toimis ja toimib edasi. Samas kui saaks näha veelgi paremini ja väljanägeminegi parem, siis miks mitte.

Pilt 1
Pilt 2
Pilt 3
Pilt 4


cornoyo - 12.12.09 19:06

Mõned kuud tagasi sai soetatud klubilise jyrisoo käest led ribad.
Kõigepealt sai pisut seatud alumise võre kallet, kuhu külge riba kinnitus, kasutades selleks käepäraseid vahendeid tööjuurest, ehk siis kiviliimi. Seejärel riba enda liimiga ta sinna võre külge liimitud ja ümberingi silikooniga veel korrastatud. Riba oleks võinud olla 1cm lühem ideaalis, lõigata teda ei saa, kuna takisti mõlemal pool leedi (läbi valguse näha hästi). Igatahes tulemus sai selline
Tegemist siis illekaalsete tuledega, millel puudub euroopale vastav "e" märgistus. Riskidest olen teadlik. Tuled on paigaldatud lüliti alla, mis asub keskkonsoolis, nii et pidevalt nad mul ei pöle ega sõltu teistest tuledest.

Paigaldatud sai lisa-kaugtulede tarbeks ka oma lüliti, et vajadusel põhi-kaug vaid üksi põlema jätta. Ennem oli see teostatud tavalise lülitiga jalge juures rooli all, kuid nüüd asetseb keskkonsoolis.
Lõlitite osas tänud klubilise Kevenile, kes nad Vöru autolammutusest hages ja Saaremaapoole teele saatis.
Kohalikust lammutusest sain vaid ABS-i lüliti, mis aga ka kasutusse läks, tühja koha täiteks:) miks mitte, nüüd röömsalt rida täis, korrastada tuleks vaid ülemiste ikoonide pirne, mis kõik läbi, ükski nendest ei põle hetkel.

Täna sai paigaldatud juba pikka aega riiulil oodanud välis temperatuuri näidik. Küll ma otsisin vastavat teemat juhtmestiku kohta, ei leidnud seda otsingut kasutades ülesse, kuid ükspäev ta päevakorda tuli ja abi sealt sain.
Anduri enda jaoks on koht olemas kondi radika all, stange taga. Displei kinnitus siis oma kohale kelladeplokis.
Anduri ja displei vahelised juhtmed sai ise paigaldatud, pistikute puudumisel kasutasin juhtme klemme.
Ühendus järjekord Pin 5 - +12; pin4 - valgustus; pin3 - mass; pin2 - andur; pin1 - kiiruse signaal
Anduril pole vahet kummast klemmist võtta mass.

Et siis täna järjekordne "kena talve ilm"
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b23db794a684.jpg


cornoyo - 13.12.09 22:38

Tänase päeva seisuga siis maha sadanud 1cm lund ka Saaremaal:)
http://www.youtube.com/watch?v=0Fffh2LX-W4
http://www.youtube.com/watch?v=iCdntcZlrtQ

Kõrvalteed ja parklad linnas olid jääs ja tühjades parklates kulges nii mõnigi masin liueldes ümber postide. Oma Michelini x-ice naastudega kolerahul. Enam vist odavamate, teiste vanade rehvide, poole väga ei vaata.


Imres - 13.12.09 22:48

Järgmisena nokitse tagasild ka vedavaks :D:P


cornoyo - 13.12.09 23:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Imres
Järgmisena nokitse tagasild ka vedavaks :D:P

Seessuhtes on jah kurb, et kui autot sai kunagi valitud, siis lihtsalt platsi pealt ja ei teadnud ma q võludest ega audist endastki midagi. Järgmise auto ostmisel ei pea väga vast pead murdma. Sellega aga pole nii kiire, kuna see isend armsaks saanud ja täiustan tasapisi, et ei tüdineks nii lihtsalt. Hetkel investeerin elukoha sisse ja küll peale seda kunagi ka quattro minu õuele sõidab:)


cornoyo - 16.12.09 22:03

Vähemalt tonn lund, vähemaga ei lepi:)

Täna oli küll tore päev, hommikul ärgates ja tööle minnes pidin auto lumealt välja kaevama. Tööle sõites tuiskas lumi üle kapoti ja auto, kuna seda oli rohkem kui auto alt läbi mahtus. Auto ajasin tööstusesse sulama ja ise õue lund lükkama platsilt.

Kuna tööd sai tehtud küll-küll-küll, siis oli mahti täna ka oma auto kallal nokitseda.
Paar päeva tagasi sai siin käredama külma saabudes kässerit kasutatud ja kuna eelneval päeva ka pisut hullatud ning kõik kohad jääd ja soppa täis siis jäid pidurid peale. Lükkasin suportil käsipidurihoovad jõudu kasutades tagasi oma asendisse, kuid peale seda käib kässar tühjalt. Nimelt lükkasin trossid aasa otsast välja, ennem kui sarnaselt olen toimetanud, vanade trosside, ketaste ja suportite pärast. Ennem pole sellist asja juhtunud.

Kuna auto juba tungiga üleval siis vahetasin välja keskmise summuti tripi ning ühenduse peale keskmist pütti tegin pidavamaks, lasi eelnevalt sealt klambri vahelt läbi veidi. Kuna aga eelnevatel kordadel pole lihtsalt summutipastat kasutades pidama jäänud, siis nüüd sai lisaks pastale tõmmatud klambri alla omakorda ka summuti parandusteip. Tundub küll et jäi parem kui varem:)

Sain oma pisut keskmisest kõrgemale kütusekulule trassipeal ka jälile. Nimelt parempoolne tagumine ratas ei käi nii vabalt ringi kui võiks, võtsin käsipiduri hoovalt trossi tagant ja ikka klotsid pisut jäävad peale. suport ja kettas on vahetatud hiljaku, mäletamistmööda oli vana suportiga sama lugu, et see pool jäi peale. Sellekohapealt jäi aga mõistust väheks ja ratast ei hakanud sellel korral alt kruttima. Oskab äkki keegi nõu anda eelnevalt, millest võib sõltuda.

Kuna auto sulas ülesse ja paistis juba pasane, sai ta survepesuriga ka puhtaks lastud ühtlasi ja uste tihendid silikonõliga määritud


http://www.upload.ee/image/1751875/nGBcV8K2K3hWlfonoMjcpxyazkhgirHaPLu-rwUUG8LEO3jnEzIW-JIc7AE787IAm1T1UMMmxhDKB6Rv3vuB3z_2I0EIIqZk.jpg
http://www.upload.ee/image/1751871/6hdmKrjo0MqhwzYgRp3VLjYBNTZnYKAWrKzHRvHs5w10xWIG0HKSvyWQR_gUoLkAm1T1UMTqsK-su_o08t2bppEN7ujbsqNj.jpg
http://www.upload.ee/image/1751874/_s3IHWvqajhBcYpnEXiEpB2WmoOFsWQevMJSnWusz0OHLF4XlGlWzInZ1uCGlisAm1T1ULrZ6DfsEr1ijmGPFt4NkfHCP72x.jpg


Töölt öhtul koju tulles tuiskas lumi nagu hommikulgi üle auto, lükkamisest päeval ei miskit tolku. Maanteed olid lund täis, sahad küll sõitsid kuid vastalt sajas ja tuiskas lund uuesti tagasi. Kojujõudes ootas ees jäjekordne kühveldamine.


Imres - 16.12.09 23:13

Viimane pilt on mu meelest super ilus.
Saada tallinna ka natuke lund :D


cornoyo - 26.12.09 14:33

Jõulukingitus autole:)
Müramatt.

Kingi soetamisele aitas kaasa klubiliige TuRiK


cornoyo - 07.01.10 15:14

Selleks, et need valuveljed talvel selliseks saaksid ei pea üldse mitte lumesees sumpama, vaid piisab põhitrassil sõidust, kus lumi kinni tallatud teel ja vaid kerge kirme peale sadanud. Aga teed siin on tunduvalt etemad, kui sõita keemia sees suurtemates linnades, mis ärasulanud lopaga igalepoole auto külge end korjab. Iseasi mis saab siis kui see 15cm lund teepeal ükskord sulama hakkab ja sahad ei jõua õigeaegselt jaole.
Eelmine talv, eelmistele velgedele sellist lume korjamist ei täheldanud, aga eks se tulenebki veljeehitusest. Jää ja lumega täidetud veljed mõjutavad tasakaalustust ikka tublisti, korduvalt puhastanud, õnneks on kodaravahe suur ja saab käega tõmmateski suurem osa sealt kätte.

Sedaan mul praegu ilusti soojas lume all, kui ilm pehmemaks siis tasub vihaseks ajada. Liiga kaua pole käivitanud ja praeguste temperatuuridega ei hakka lõhkuma. Avant ikka rohkem igapäeva -aja autoks


cornoyo - 14.01.10 20:25

Täna sai vahetatud õlifiltri juures oleva jahuti tihendit. Siin külmade ilmadega hakkas nädal tagasi lekkima kuid õnneks rahulikku sõidujoont hoides pidas edukalt vastu. Neid tihendeid pidi poes minema praegu nagu saia. Jahuti kopsik tuli ilusti üle võlli, ilma et oleks pidanud lahti päästma tosooli voolikud. Samas ega see poleks paha teinud kui kopsiku enda korrasolekust ja puhtuses oleks veendunud, et ei esineks oksüdeerumist. Hetkel polnud aga aega ja piirdusin lihtsalt tihendi vahetusega, tagasigi läks sama õlifilter (hiljuti vahetatud) ja lisada tuli vaid törts õli, mis töö käigus maha tilkus.

Huvitav, et uuel tihendil olid seespool küljepeal kõrvad, mingit erilist pointi neis nagu pole, polnud neid ka vanal tihendil, samas ei ole nad ka tüliks.
Vana tihend oli nagu plastmass, kruvika otsaga nokkides tuli ta sealt mitme tüki kaupa ära.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b4f6a9846b56.jpghttp://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b4f6bf499d78.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b4f69dff2b22.jpg


zaddam - 25.01.10 09:24

Mis huvitavat autoga veel teinud vahepeal?
Ilmad juba piisavalt kaua olnud külmad ja koledad, elektriaknad, polstrid jne on ka küljes juba ilusti?
Pilte ka äkki? :)


cornoyo - 15.02.10 23:22

Eheh:) ei veel:P Juhtmestik kõik veetud, oma kohale. Pole nagu edasist teostust suutnud päevakorda paigutada, kuid siiski tundub, et ära tuleb se peagi teha, aega peaks peagi tekkima. Et siis polstrite, peeglite ja akende mehanismi vahetus ette võtta.
Pöhjus, miks nii kaua asi viibib, vast selles et auto ei ole järelikult ikkagi kõige tähtsam:). Õigem oleks siiski õelda, et kannatab oodata, kuna tegemist siiski hetkelgi töötavate asjadega ja palju neid aknaid ikka talvel kasutada. Kevade poole tunneb sellest vast rohkem röömu ja mugavust ja enne seda see ka teostatud saab kindlasti. Siis ka korralik pildimaterjaal juhtmestikust.
Soojendustega peeglitest ei ütleks muidugi juba praegugi ära:) aga pole nendegi paigaldust veel teostanud.

Täna aga uurisin taas oma korduma kippuvat käsipiduri probleemi. Nimelt, kasutades käsipidurit, eraldusid trossid hoovastikust, sealt keskmise püti kohalt kardaani tunnelis. Viga peitus parempoolses trossis, mis kinni jäänud, käis vaevaliselt. nimelt niiskus sisse läinud ja jäätunud vast. Sai üks töötav olemasolev vana tagasi pandud. Nüüd sellesosas hetkel rahulik ja homsel vastlapäeval võimalik ka pisut liugu lasta rahulikult sujuvalt sõites. Nimelt ilma käsipiduritta kipub hoog suureks minema, et külge ette saada, kole palju kontratama ja tühja rapsima, et oleks fann, vajab muidugi ka laiemaid teid. Käsipiduriga palju ohutum ja kontrollitavam, nauditav ka väiksemal kiirusel.

Mõtlesin siin ükspäev, et praegu võin ju selle ühe ratta vedulisega lolli mängida ja aegajalt kinni istuda oma hulljulguse tõttu, nii metsadevahel lumes kui liivarandades, kuid kui peaks pereinimeseks hakkama ja turvahäll autos, siis võiks ka neli ratast ilmtingimatta vedada, niiõelda turvalisuse/ohutuse mõttes, et söömaajaks ikka koju jõuaks.


cornoyo - 28.02.10 18:53

Audi Kuressaare pakub kuni Märtsikuu lõpuni tehnoülevaatuse tehnilist kontrolli kõikidele autodele tasuta. Lasin minagi oma auto üle vaadata.
Vigadeks selgusid vasakpoolse öötsa puksid ja vasak tagarattalaager, mis kergelt oli eelnevalt ka kuulda, sõites linnakiirusel, aga see sai siiski eelnevalt aetud lume süüks.
Järgmine päev juba töin poest rattalaagri, öötsa puksid ja igaksjuhuks juba ka sarniiri. Ööts alt oli ilusti näha kui läbi to tagumine puks ikka oli. Põhjakatte varjus ei tuvastanudki et asi nii hull. Kartsin siin vahepeal juba roolilati kolksu, sõites läbi löökaugu, kuna rooli lõi, kuid puksid paistsid esmasel vaatlusel korralikud. Tegemist eelmisel aastal vahetatud öötsaga, mis ostetud komplekselt uuena koos pukside ja sarniiriga. Vahetusse läks nüüd ka sarniir, mis oma aastaga oli värskuse kaotanud.
Vana rattalaager oli nagu noaga lõigatud, tugevad kulumisjäljed ja üliterav sisemine serv.


cornoyo - 13.03.10 23:52

Viimaste päevadega olen täheldanud, et kütuse pump (paagi sisene) undama hakanud. Sellel masinal 5aasta jooksul 2korda pumpa vahetanud juba. Teadupärast pikka pidu pole, kui juba undamine taga. Sõber soovitas lisada pensu sekka kahe taktilist õli, et eesti kütus kehva ja määrdeomadused väiksed. Saigi paagi täie kohta 400ml õli paaki kallatud, mis mõeldud paadimootoritele, ei pidanud tahmama ega midagi. Igatahes peale tankimist vaikus majas ja eks näis mis aeg näitab, igaljuhul hing rahulikum ja kõrvu riivavat heli enam pole.

Sagimist üpris palju olnud teise masinaga, millel 66kw monopritsung peal, b4 sedaan. Nimelt seisis ta mul pikalt ja külmaga käivitades miskipärast ei lõõnud õlirõhku ülesse, pisut soojaks lastes ja uuesti käivitades sai röhu ülesse kuid tagajärjed siis järgmised:
3000 pöörde peal kerge saale kolks sees, sai karter alt kistud, eelnevalt sillatala eest lahti lastud ja tuvastatud kui hull asi on. Karteri põhi oli metallipuru täis. Kepsu saaledel olid kriimud peal, puru oli sealt vahelt läbi käinud. Raami saaled olid vähe kehvemas seisus ning isegi sulanud, kuid jumal tänatud väntvõll ise viga pole saanud.

Vanad saaled

Leidsin siit foorumist kiirelt inimese, kasutaja Endrix Kuressaarest, kellel vajaminevad jubinad olemas. Uued saaled+karteri tihend. Olid eelmisest autost üle jäänud ja sain nad poole hinnaga veel õhtul kätte.
Homme nüüd veel vaid karteri poldid ära tarvis pingutada ja uus õli ning filter sisse, ning peaks ilusti kõik toimima.
Seejärel saab edasi tegutseda sama masina kallal, kuna tal segu liiga rikas. Otsest põhjust veel leidnud pole, ehk seal mõni andur jamab, ühteist siit foorumist juba välja peilinud ja selle monopritsungi kohapealt end harinud tublisti.
Kui masin üle käidud ja ilusti tööle saadud, siis läheb vast müüki, lihtsalt kahte autot pole mõtet üleval pidada. Siiani oli tal mul pigem kärukonksu pärast, kuid nüüd plaanin sedaani kärukonksu avandile üle tõsta, sobib ta 1:1-le ja siis saab südamerahus müüki paisata.


cornoyo - 16.03.10 23:36

Eile sai siis kistud maha sedaanilt konks ja paigaldatud avandile.
Koos konksuga läks vahetusse ka stange, ei hakanud teda eraldi vahetama ja teisele tervele konksu kohta sisse lõikama, niigi on konksutala paigaldusel mõningad plastik tugevduselemendid eemaldatud ja tala ära võtmisel peaks need taas taastama.

Audi b4 kärukonksu eemaldamise teema ka siin.

Pisut pidi kinnitusaukude asukohti muutma. Kaabeldus oli lihtne teostada, kuna läks samamoodi kõik paika nagu ennem teisel masinal, vaid ühendamise vaev.

Stange kinnitustel olid mõlemal pool küljel klambrid alt murdunud, sai need ka uute vast vahetatud ja paremini kui kunagi varem stange kerega jooksma ajatud, nii et nüüd ka porilapakad ilusti jooksevad ühtlaselt mööda koopa äärt.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b9ff392298af.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4b9ff46b91af3.jpg


cornoyo - 18.03.10 21:13

Tsitaat:
Algselt postitas: zaddam
Mis huvitavat autoga veel teinud vahepeal?
Ilmad juba piisavalt kaua olnud külmad ja koledad, elektriaknad, polstrid jne on ka küljes juba ilusti?
Pilte ka äkki? :)

Nüüdseks saan lõpuks õelda, et esimesed vändaga aknad ja manuaal juhtimisega peeglid on vahetatud elektriliste akende ja elektri peeglite vastu mis koos soojendustega. Polstrid ka küljes, täna sai veel tagumistel ustel vahetatud ja paigaldatud juba eelnevaldki olnud Pioneeri ovaalid. Lisaks vedasin uste sisemiste linkide juurest juhtmed keskposti, et kui peaks kunagi jõudma linkide valgustuseni, siis pole tarvis polstrit maha kiskuda.

Kõik toimib ideaalselt.
Uuema tüübi polstritega on ikka palju moekam. (ülevalt armatuuriga sama karva ja järsk nurk)

Kuna mul eelnevalt juhtmete ühendused olid tehtud, siis mõtlemist vägapalju ei olnud, seeest aga pusimist parasjagu. Vedasid juhtmed ustesse ning asendasin vändaga siinid elektriliste vastu. Polstrite kinnitite asukohad muutusid, ning osaliselt lahendasin tüübeldamisega. Pisut tuli sättida ka uusi polstreid, kuna klubiline zaddam vist ei teadnud kuidas b4-l uksepolstrid küljest käivad. Kõik kinnitused, mis haagi kujulised, olid puruks, aga vähese vaevaga sai plekist vinklid külge kruvitud, nii nagu originaalis on ta plastmassist. Teised uksed olid korralikud, kuna need sai ise võetud zaddami masina küljest juba eelmine sügis.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4ba27eb57bd7d.jpg

Tehtud pildid paigaldamise käigus.


zaddam - 30.03.10 10:25

Osad nee nii öelda haagid oli juba eelnevalt katki seal, sest see süsteem kuidas nad kinnituvad oli mul selge juba palju varasemast 80 b3 auto pealt...
Aga tore vaadata, et osa minu vanast autost kasulik on :)


cornoyo - 06.04.10 09:28

Järjekordne õlivahetus teostatud. Üle sai vaadatud ka karterituulutus ja puhastatud kondensist. Vahetatud veel õlifilter, kõtusefilter, õhufilter ja salongifilter. Kuna auto oli tõstetud ülesse, siis sai vahetasin uutevastu välja ka summuti tripid. Vanad olid nii ja naa, kergelt pragusi täis.

Õliks läks siis sellel korral Bp Visco 3000 10W-40, minule tuli ta letilt 420-
Õlifilter Champion 55-
Õhufilter Champion 140-
Kütusefilter Champion 190-

Läbisõit hetkel 234563


cornoyo - 07.04.10 18:24

Tänasest suverehvid 16veljega alla visatud ja lisa kaugtuled eemaldatud. Silmale paistab ikka ilma prozektoriteta moekam, nähtavus on aga kesine. Suvel pimedat aega vähe ja kannatab sõitmist, kuid selge on see et releede teema tuleb päevakorda võtta. Sammuti salongi keskkonsooli valgustused, mis enamus surnud ja vaikselt uurin pisut ka kerge madalduse järgi (kuni 35, et kannataks originaal amordiga).
Muidugi tahaks nipet näpet tegemist palju teha, sportlikumaid istmeid jne. aga peaasi on see, et tehniliselt hetkel tipp-topp korras ja mida rohkem suviseks seda rohkem tuleb raha ja aega mujale kulutada. Eks edaspidi näis, nüüd mõnda aega vast kallan ja tallan.


cornoyo - 13.04.10 15:30

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4bc4777f9c252.jpg

744 TFG mootoriga 2,0 66kw läheb lähiajal müüki, peale seda kui on õõtsapuksid ja vasak rooliots vahetatud ja ülevaatuse läbinud. Järgmisele omanikule peaks kindel hooldatud murevaba auto olema millega ainult sõida.

Antud isend sai siis pisut enam kui aasta tagasi ostetud Haapsalust. Auto omaniik oli olnud küll hoolas, uued amordid ja rihmad, õlid, kuid see koht kus ta lasi autot remontida, keegi FIE, tänu kellele see auto mitte ei tahtnud korralikult sujuvalt liikuma saada.
Autoga Saaremaa poole sõites sai mitu korda kütusepaagis pumpa sätitud, kuna lõi otsast survega. Pump kuulus täispritsungile ja hiljem selgus ka, et vahetatud kütusefilter oli mõnus roostekäkk ja umbes. Vasakult poolt kostus jube kolin. Uus amort oli lihtsalt lahti ja hüppas püstaku sees. Mootori segu oli ilmselgelt rikas ja alguses sai aetud vale pumba kaela, sellega aga viga ei lahenenud. Lõpuks selgus peale küünalde ja juhtmete ning süütepooli vahetust, et rihmamärgid paigast, ühe hamba võrra valeks pandud. Nüüd tuksub nagu kellavärk.

Vahetatud sai veel raam saaled ja vända saaled, kuna põõretel 3000 oli kerge kolks sees, sõites seda ei kuulnud, küll aga tühikäigul. Uued õlid jälle, tosooli vahetus, piduri vedeliku vahetus, rooli võimu õli vahetus.

Auto läbisõit oli minukätte saades 213308km, kuid kelladeplokis ei toiminud hoiatusmärguanded. Sai pandud teine kelladeplokk, millega läbisõit tõusis ligikaudu 50tuhat. Praegu siis odomeetril 260237, sealt minu sõidetud 2000km. Eestisse saabunud 2005 aastal Saksamaalt. esimene omanik vanem meesterahvas kes hoidis teda karaazis, teine omanik siis Tafka85 ja kolmas mina. Väliseid värvi kraapse ikka jagub, kuid poleerides saab nendest jagu, autol ikkagi vanust ka. Esimesi b4 si 1991 aasta lõpp. Aga kere on marki väärt, nii et rooste kui selline puudub. Tehti ikka häid masinaid:)

Edit: Sedaanil omanik uus ja ilus olemas.


cornoyo - 07.06.10 22:25

Ajad kiired ja suvi läheneb mühinal, vahepeal siiski püüan lühidalt kokkuvõtte teha tehtud toimingutest.
Vahetust leidis parem poolne tagumine ratta laager, lõi eelnevalt kerge undamise sisse. Kevadel esimeste soojade ilmadega avastasin, et konditsioneer ei tooda külma. Sai Kuressaare Audis üle lastud kontrollida ja täidetud. R 143 läks 700g, ja värvainet edaspidisteks võimalikeks leketeotsingute lihtsustamiseks UV46 5g. Kokku tasu 535kr.
Käidud ka Auto Eksperdi korraldatud amordi testil, kõik naad toimetasid ilusti nagu pevad, sealt sai ligi 500 kr. eest erinevaid puhastus tarbeid ja vahendeid ostetud.
Seejärel said otsa salongi ventilaatori harjad. Aeg-ajalt veel töötasid või siis hakkas tööle aukudes ja niiske ilmaga ei tahtnud üldse koostööd teha. Kokku tasu 2x110kr.
Käidud sai ka AC Kevad Dragil, klass Bracket. Esimene sõit kukkus lõppkokkuvõttes kõige paremini välja, ei olnud seda õiget tunnet sees, reageerimised olid stardis kole pikad ja tosin muud asja veel, sügisel ehk juba rahulikumalt võtma minna ja sealkäigus ka korralikumat isiklikku tulemust tegema.

Ahjaa, mõned nädalad tagasi suutsin auto tööjuures garaazist nii välja lükata, et juhi uks käis peaaegu tagurpidi, õnn oli et tiib puutumatta jäi.
Pilt
Polster maha ja sai mõlk välja pekstud, pigimatt hoidis teda päris tugevalt kinni. Vastasel juhul, ilma matita, võinuks ta ise tagasi oma kohale minna. Pärast regullisin ukse ka veel ära ja praegust käib küll, kuid kindlasti hakkan otsima sama värvitooni juhiukse plekiosa. (neid peaks liikuma ja tuleb odavam kui vana töötlemine)
Pilt

Täna siis järjekordne ülevaatus ka seljataga, siiani ikka kindlalt puhtalt selle masinaga saanud, samas vead mis tekivad püüan ka koheselt likviteerida.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4c0d5f2e2dc51.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4c0d5fb613e7e.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4c0d5f96bc223.jpg


cornoyo - 28.06.10 21:39

Jahutusvedeliku paisupaak hakkas siin mõni nädal tagasi lekkima. Tagasivoolu tila juurest, plassmass rabedaks ja praguliseks murdunud sealt metall ülsi ümbert. Tellisin uue b-varuosa 285 eek-. Kõik ilus ja tore, lasin vana tosooli välja ja uus paak asemele. Õhutades ja soojaks lastes hakkas ka uus paak lekkima, enamvähem samast kohast, ülsi ja paagi servast. Tegemist siis toote praagiga. Egas midagi, vana niipalju veel toimis, polnud teda päris üle õla visanud, sai tagasi pandud. Praagi loputasin veega läbi ja täna vahetasin uue vastu. Nüüd siis peale pühi toimiv korralik uus paak peal.
Vahepeal sai siin sõidetud paisupaagi kork avatud, et survega kõike tosooli välja ei peksaks tagasivoolust, samas kanku ikka koguaeg kaasas. Ilma surveta pidavat ikkagi keema minema, endal ei täheldanud, kuna sõidetavad otsad jäid alla 25km. korraga. Juurde tuli ikka ühteist kallata ja viimastkorda vahetades sai paisupaagi jagu ka uus vedelik pandud.

Vana paisupaak
Uus toimiv korralik paigas

Peale salongi ventika harjade vahetamist kostuv vilin, mille ajasin uute töötamatta harjade kaela, on küll vaiksemaks jäänud, kuid häiriv moment on sees, eriti aeglasematel pööretel. Kas kuskil midagi määrida tarvis, peab uurima?


nakaman - 28.06.10 23:32

Mina panin endal ka asemele söeharjased ja vilises madalamatel pööretel. Kuna asja tegin enne talve, ajasin alguses külma kaela. Pika peale aga jäi iseenesest vait ;) Aega läks ikka mõni kuu.


cornoyo - 29.06.10 22:35

Eks ma varun siis kannatust:) Vähemalt toimib igas asendis. Paremaks on juba läinud, 3-dal astmel toimetab nii nagu peab.
Kont ei tooda taas külma, järelikult kusagil ikkagist leke. Mõned nädalad tagasi kui täita lasin, siis lisati sisse ka värvaine, eks nüüd saab minna Kuressaare Audisse lekkeid tuvastama. Enne märgasi ilmasi ära käima, vesi ei pidavat hästi mõjuma, suht loogiline:)
Eelmisel aastal juuli keskel lasin vahetada esimese klaasi. Muidu kõik tibens-tobens nii nagu peab, kuid nüüd palavate ilmadega hakkas juhipoolsest nurgast tihendi alt mingit liimi ollust välja ajama. Peab uurima vähe, et ega halvasti mõju, hakkab sealt veel kusagilt hiljem niiskust sisse ajama, või teab mis veel. Väga normaalne nähtus nagu pole?


cornoyo - 30.06.10 21:09

Kliima süsteemi külmaine leke sai täna Kuressaare Audis ülesse otsitud. Talv ja sool on oma töö teinud, ning kondi radika vasaku kinnituse kõrvalt on läbi pisut ajanud küll. Mootoriruumi poolset külge ei näe, jahutusradikas on ees, võimalik et sealtpoolt vähe hullemgi lugu. Egas muud üle jää, et kui tahan konditsioneeri veel kasutada, siis tuleb uus radikas soetada, hindadega veel kurssi ennast viia pole jõudnud. Ladu24-st ei jäänud teda ka silma. Vahetus arvatavasti pole ka kuigi lõbus, pidavat koos salongi radikaga ühes tükis sealt vahelt otse ülesse tulema, et siis tosool välja ja lammutamist omajagu.

Teiseks päevakohaseks probleemiks siis see ollus, liim, vaik, või mis iganes, esimese klaasi tihendi vahel.
Pilt ka sellest.
Igatepidi tekitas mõtteainet, päiksega koguneb alla nurka, kuna ühe korra olen ta sealt juba ära pühkinud, rsavane määriv õli-vaigune ollus, palava päevaga. Käisin nõu küsimas ka kohas kus klaas vahetati eelmisel suvel. Mees oli nõutu, esimest korda nägi sellist asja, ja siis plahvas, et see vast puu õie vaik. Läbipaistev on ta küll, akna liim on tume must. Aga no lõhn on ikkagi nagu tehniline, maitsnud ei ole.
Veel üks pilt lähemalt
Eks pühin uuesti korralikult puhtaks, ja siis on näha kas tekib taas.


cornoyo - 09.07.10 08:19

Vahetasin välja jagajakaane ja rootori, oli teine ikka ülemäära väsind olemisega ja näha oli pealmise musta korpuse alt üle peksmist. Uuel viskasin selle plastikust korpuse kohe minema. Eelmisel ülevaatusel ka mainiti, et pööretel hoides, aegajalt viskab mingi võnke sisse, usun et nüüd peaks selle poolepealt ok olema.
Jagajakaan 93eek-
Rootor 41eek-

Väga asjalik ost oli silikoonist auto kuivatusspaatel. Tegemist siis Sonaxi tootega, maksis mingi 100raha. Peale pesu, sellega auto kuivaks tõmmates, pole karta et auto laiguline jääks. Sellise rohelise peal jäävad kõik kuivand piisad eriti hästi näha.

Otsitud sai siin viimased nädalad ka uut makki. Kriteeriumiks oli, et sulaks keskkonsooli loomulikumalt kui enamus turul pakutavaid. Clarion oleks meeltmööda olnud, aga displei valgustus sellel porgand oranz. Paljud mudelid jube ülepakutud ja jäävad keskkonsooli nagu vöörkehad. Tegelikkuses oli meeltmööda Audiovox ME412, mis ka siit foorumist läbi käinud oma rahuliku disaini poolest ja autosse sobivusega. Pole tal küll aga jah väga tõsist kvaliteeti/võimsust. Neid makke aga enam ei toodetagi, ega leidnud kusagilt ka turule järelejäänuid.
Sai siis mindud Järve Noor-Tehnikusse ja kaasa krabatud Pioneer DEH-3200UB.
Hind oli ka selline meeltmööda, kliendikaardiga 2137eek- ja Pioneer on ikka Pioneer, selle raha eest rohkem kui küll.

Ammuilma juba alustatud, kuid kapile vedelema jäänud valgustusega käigukangi nupu modimine jõudis ka lõpuni. Esimese korra kohta rahul, kuid kunagi vast võtan teise olemas oleva nupu ka ette.
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4c36ca9b9dd8b.jpg

Nüüd aga muud midagi, kui et vaikselt sättima Audide kokkutulekuks Pärnumaal 2010.


cornoyo - 14.09.10 22:58

Mitu kuud taas mõõdas viimasest postitusest. Autost on saanud korralik kindel tarbe ese, nii nagu ta olema peakski:) Ilma käru konksuta ei kujutaks autot nagu ettegi.

Vahepeal pole muud, kui et vasaku poole kont hakkas klobisema, sai juba ammu varuks ostetud uus asemele pandud. Jahutusvedeliku radikas hakkas lekkima, sealt plastik püstaku juurest vasakult poolt. Ega täpselt näe ka, muu kabla ees. Lekkis vaheldumisi, vahepeal Haapsalus AC Dragil käies ei kadunud tilkagi, kuid enne ja pärast lõi taas tilkuma. Kohe uue järele ei tõtanud poodi, kuigi nad mingit hingehinda ka ei maksa, sai siiski kallatud sisse esialgu lekke eemaldit.
Pole jahutusradiak lekkeemaldisse kunagi hästi suhtunud, pole aga ka kunagi katsetanud selle toimet. Vältimaks salongi radika ummistamist näpistasin salongi minevad kummivoolikud kokku. Mõnda aega sõidan nii, praegu pole veel sooja salongi vaja ka:)
Vaatab mis saab, kuid kui juba lammutamiseks läheb siis vahetab välja ka konditsioneeri radika, mis sammuti ei pea. Enne talve tuleks veel teostada plokikaane tihendi vahetus. Eks tal ole ju vanust ka ja õlikadu sealt on märgatav, siis saab ka kõik muud tihendid peale uued. Praegu seistes töötades lõõb aegajalt õli aisu salongi, ning õlivahetus välba peale (10 000km.) kulub 3l õli, mis iseenesest on siiski veel rahuldav:P

Teglt on masin tipp-topp, kuid siiski hakkasin hoolega jälgima b4 Avant Q kuulutusi, lihtsalt et leida masin millega võiks rahulikult järgmised 5aastat kulgeda, seda enam et taas sajab talveti lund siinmail. Kuna aga otsin korralikku ja igati meeltmööda isendit, siis võib juhtuda ka, et selle masinaga saab sõita veel tugevalt. Kiiret ei ole, Eestis on neli aastaaega ja nad korduvad.

Ausaltõeldes mida enam ma teisi b4-si jälgin, seda enam hakkab mulle oma auto roheline värv meeldima. Mõni ei ole kohe ültse meeltmööda, aga ega piltide järgi saa kõike 100% hinnata ka, ja eks muu olukord kaalub mistahes värvi üle.

Edit: Jahutusvedeliku leke jäi peale pläusti lisamist pidama. Lasin vana välja ning panin uue punase jahutusvedeliku sisse, peale seda avasin alles taas salongiradikasse mineva lõdviku. Eks näis mis tulevik toob.


nakaman - 15.10.10 16:43

Sul ikka üks ilusamaid B4 avante mida kohanud. Ega neid neliveduseid väga saadaval ka pole. See konksuvahetus oli sul ka kaval. Tahtsingi küsida, et kui tahaks ka paigaldada konksu, nagu sul, kas selleks on stange sisse lõigatud mingi sälk, sinna kust ta stange alt välja tuleb. Ja kuidas selle juhtmestikuga ühendamine oli? Kas ilma konksuta autol on kuskil olemas vajalikud ühenduskohad, kui jah siis kus? Selle auto hindeks küll 5+


cornoyo - 16.10.10 09:42

Nelikveduliste b4-jadega suht tuuga jah. Aga tundub, et lükkan need quattro mõtted edasi järgnevateks aastateks, müügi kuulutusi muidugi jälgin igaljuhul aegajalt. Nimelt on ridamisi mõtteid, kuidas just see masin endale veelgi meeldivamaks muuta.

Tsitaat:
Algselt postitas: nakaman
Tahtsingi küsida, et kui tahaks ka paigaldada konksu, nagu sul, kas selleks on stange sisse lõigatud mingi sälk, sinna kust ta stange alt välja tuleb. Ja kuidas selle juhtmestikuga ühendamine oli? Kas ilma konksuta autol on kuskil olemas vajalikud ühenduskohad, kui jah siis kus?


Kõik oleneb konkreesest konksust. Osad on suurema kaarega ja tulevad nii õelda stange alt välja, nii et ei pea midagi lõikama. Minul on lõigatud jah stangele kerge ava sisse, kuid seeest ei ole konks selline suur poogen.

Pilt konksust.

Juhtmestiku ühendamisega pole muud, kui et konksu voolu pesast tuleb vedada vastavalt siis paremale (2.klemmi) kui ka vasakule (3.klemmi) juhtmed ja mass kere külge. Udutuli tuleb võtta enne luugi sisse minevatest juhtmetest, seal vahepeal olevast pistikust mis jääb vasaku panipaiga sisse.

Kärupistiku skeem.


cornoyo - 16.10.10 21:30

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4cba09ff4ddf6.jpg

Selline pilt siis eilsest. Sai oma masinale ka lisakellad installitud. Ettevõtmine iseenesest ei tundunud keeruline, kuid ilma kaasfoorumaste abita oleks see hulka rohkem aega ja mõtlemist vajanud. Skeemide järgi oli aga seal kitsikuses (tegemist siis voltmeetri ühendusega) juhtmete vedamise vaev ja uute andurite paigaldus.
Nüüd saab veel üksaeg sigareti süütaja istmete vahelisse plastikkusse aretada ja kuna süsteem juba lahti siis vean valgustuse ka tagumisse tuhatoosi.
Mõnda aega võtab harjumist, et pole rahakotti kusagile käepäraselt paigutada, aga eks varsti euro ja siis nende kulinate jaoks on see uus tuhatoos paras:D

Edit: Rahakott mahub täpselt käsipiduri vahele. Libeda saabumisega lendab aga koheselt kõrval istmele:D


cornoyo - 19.10.10 18:04

Nonii... täna hommikul siis tööle sõites jõudes kruusateelt asfaldi peale lükkasin teise käigu sisse, ning sidurit lahutades käis imelik nõks pedaalist läbi. Uuesti pedaali vajutades tundus ta palju kergem, vedelam ja üldse harjumatu. Muidu mul siduri pedaal kõik need pea 5 aastat üsna raske olnud. Sõitsin tööle, kontrollisin piduri vedelikku mis oli normis ja ei osanud arvata midagi. Töölt koju sõites lükkasin esimeselt käigult teise kiirelt sisse ja andsin pöördeid. Polnudki enamat vaja teada, pöördet tõusid mehiselt kuid autol endal ei olnud kiiret kuhugi:D

Õnneks palju sõitmist praegu pole. Peab rahulikult tööle kodistama ja sealt tagasi. Siduri vahetusega lasen heal sõbral tegeleda tuleva nädala lõpus, ennem pole tal kuidagi aega.

Nagu aru olen saanud siis survelaager on koos komplektiga kaasas üldjuhul. Igatepidi mõtekam on osta kogu komplekt, et pärast ei oleks probleeme. Ja üksikult nad maksavad ikkagi suht palju. Välja tasuks igaljuhul vahetada töö käigus ka väntvõlli tagumine simmer.
Lähipäevil peakski uurima, et mis siduri komplekti nad siin saares pakuvad. Hind tuli miski 2500-eek.


cornoyo - 08.11.10 23:58

Annan siis teada ka kuidas olukord.
Sidur sai eelmine nädal vahetatud. Vahetusse läks LUK-i komplekt (korv;ketas;survelaager). Nüüd toimetab paremini kui kunagi varem, nagu oleks uus sidur autol:P
Lammutamist oli ikka rohkem kui ma esialgu ette aimasin. Sillatala alla lasta, summuti pükstest lahti päästa (pükste poltidele ligi oligi esialgu vast kõige keerulisem saada võtmetega). Ja muud kabla eest, iga toiming vajas nuputamist. Lõpuks kui kõik lahti oli, siis ei tahtnud ikkagi kast niipalju tahapoole liikuda kui vaja. Takistuseks olid need turva trossid mis kasti pealt läbi jooksevad, kuid andes järgi trosse sai ka kasti vajaliku kauguse peale ja toestatud.
Vana sidur oli otsas mis otsas. Survelaager ragises veidi, kettal polnud näha ühtegi soont ja 4jast leevendusvedrust olid 2 diagonaalis kõrvale nihkunud. Peale selle oli korvi enda taldrikvedrul üks pii praoga, nii et sealt ei toimunudki enam vajaliku survet. Arvatavasti selle viimasega hakkasgi sidur libisema, eelnevad probleemid olid mul kergeltläbi juba pikalt, lihtsalt olin selle vana siduriga harjunud.

Vana ketas
Vildakas vedru
Vana ketas+korv+laager

Täna peale tööd sai aga alla kruditud ka naastud talve velgedega. Auto puhtaks pestud ja tihendid silikoonõliga kokku. Koopad ja uksed olid mitme cm-se jäätunud sopa kihi all. Välja vahetasin uue vastu ka parempoolse kondi. Oli õnneks üks veel varuks olemas:)
Kuna sõitmist oli vähe siis sai suverehvidega ka libedal liigeldud. Esiveolisega ei ole isegi väga fun mitte, liuelda küll saab aga kontollida ikka täbar, ei suuda esiotsa tagasi tõmmata, kuna puudub pidamine. Talverehvidega tükkis teine asi ja saab autot ikka nii suunata nagu ise soovin.

Rehvideks siis teise hooaaja Michelin X-Ice North, mis eelmisel talvel nagu polekski all käinud:D


cornoyo - 08.12.10 22:53

Täna sai kauemaks tööjuurde jäädud ja soojas tööstuses releed esimestele põhituledele vahele pandud. Ühtlasi sulas lumest ja jääst puhtaks ka auto, sai ka kiire pesu tehtud. Lahti sulasid ka käsipiduri trossid, mingi aeg peaks kätte võtma ja tefflon määrdega üle leotama ning puhastama.

Aga releede kohapealt siis niipalju, et see kulutatud 150kr. (2xreleed; 2xkaitsmepesad; 5,5m juhet; 8xlapik ühendusklemmi; 2xümar ühedusklemmi) tasus ennast ikka ausõna ära:P
Kaua võtsin hoogu, miskipärast sai ikka pidevalt seda toimingut edasi lükatud, kuid tulemus on vapustav. Praegu talvel lumega eriti aru saada. Nüüd hakkasid kunagi kalli raha eest ostetud pirnid ka valgustama:)
Töö sai teostatud korralikult ja juhtmed peidetud, releed ise jäid parempoolse tule juurde plastiktahvli taha.

Tuledele tulev vool töötava mootoriga enne => pärast.
Lähituled: 12.7 V => 13.8
Kaugtuled: 12.2 V => 13.6

Eriti häirisidki sõites ülinõrgad lähituled. Sügisel sombuse ilmaga ja kui veel klaasid ka määrdunud.
Nüüd vast järgmine talv pole lisatulesi ette vajagi, hetkel ei hakka neid eest kiskuma, kui just keegi omale ei tahaks sümboolse hinnaga. Bosch Rally175


cornoyo - 20.12.10 20:49

Odomeetrile tiksusid numbrid 245 000. Vahetusse läks mootoriõli. Seekord juhtus suuremas koguses ja väga hea hinnaga kätte Comma 10W40. Muidugi läks vahetusse veel ka õlifilter, õhufilter ja salongifilter. Kütusefiltri panin ka uue, kuna järjest külmenevate ilmadega ei tahtnud niipalju kütust läbi lubada kui mootor seda oleks soovinud.

Sellised pisitoimetused, midagi suurt päevakorda pole seadnud ja praegu kõik ka kestab taas. Vahepeal tahtis pisut pirtsutada, kuid paagitäis värsket kütet parandas selle vea.
Vahetatud salongiventilaatori harjad ikka veel undavad häirivalt, täna lahti taas võttes tuli ilmsiks, et õiget nahka sealt siiski ei saa, kuna võll kuhu harjad vastu käivad, ise juba liialt kulunud. Tuleb uus asemele leida.

Üks miinus, seoses tagumiste led kabariit/pidur pirnidega talvel, on see, et nad ei soojene ja seega ei sulata ka lund pikemal sõidul tulelt:)

Üks korralik pildikene ka. (Saareaal õnneks väga soola/liivaga kokku ei puutu)
Ja sell talvel pole veel õnneks suutnud teda ka kinni ajada, võimalik et oskan ennetada olukorda paremini, kui eelnevatel aastatel. Ega ei tahaks jännata ka selliste ilmadega, lumehanges istumine ajaks jooma ja pärast veel quattrot ostma.

http://www.upload.ee/image/1751897/Fxh1-XBYgG5daj0GQMNZ5IIJ1oMTXLEmQTApYykH1Ckyw2D2TJcOmczwZMzYmbIAm1T1UJ7wfiGd37TLLT9yzYVvPHmD5hjd.jpg

Edit: Ahjaa, käigukasti õli läks ka vahetusse taas, juhtus lihtsalt vajalik õlikogus kätte ja ei jätnud teda lihtsalt riiulile ootele. Kuna auto oli tõstukil siis said kõik määrivad mahlad korraga välja lastud.
Klubiliikme Weiksi käest sain ka korraliku toimiva salongiventilaatori. Sellel oli küll see nn. tiivikuosa muljuda saanud, kuid enda vanalt sain korraliku selle asemele. (Üldjuhul lõhutaksegi need plastmaslabad ära ventilaatorit paigaldades, kuna kondiga varjandi puhul on ruumi jube vähe ja ei osata või siis ei hakata lahti päästma küljepealt armatuuri )


cornoyo - 29.12.10 01:18

Nii, tuli ära, õnnestus saada tehnilisse passi märge kordusülevaatusest. Nimelt tänu tagumiste numbri ja esimeste park LED`i tulede olemasolule.Esimeste ribadega ma ammu juba ei liikle. Sai just auto jää alt ülesse sulatatud ja kõik vajalikud tuled lõid korralikult särama:).
Egas siis midagi, kui vahetada vaja tavaliste vastu ja ülevaatuse onudele ka näitama viia. Aga jah, ei tasu siin midagi särada. Saaremaal kisub viimasel ajal igatepidi jamaks. Olen korduvalt pidanud tõestama oma sõnadega, tagumise summutipüti tüübisobivust. Aga tean ka mehi, kes on politsei järgi teenendusse sõitnud, ning seal lastud auto ülesse tõsta. Õnneks sellekohapealt mul kõik vajalikud märgid pütil peal.


karolin25 - 29.12.10 12:13

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Nii, tuli ära, õnnestus saada tehnilisse bassi märge kordusülevaatusest. Nimelt tänu tagumiste numbri ja esimeste park LED`i tulede olemasolule.Esimeste ribadega ma ammu juba ei liikle. Sai just auto jää alt ülesse sulatatud ja kõik vajalikud tuled lõid korralikult särama:).
Egas siis midagi, kui vahetada vaja tavaliste vastu ja ülevaatuse onudele ka näitama viia. Aga jah, ei tasu siin midagi särada. Saaremaal kisub viimasel ajal igatepidi jamaks. Olen korduvalt pidanud tõestama oma sõnadega, tagumise summutipüti tüübisobivust. Aga tean ka mehi, kes on politsei järgi teenendusse sõitnud, ning seal lastud auto ülesse tõsta. Õnneks sellekohapealt mul kõik vajalikud märgid pütil peal.


Hmm, tõesti selle eest kordus saada.... täielik kiusamine ju :( Aga nohh, nad tahavad ju ka aasta lõpus veel raha kokku ajada. Sinu oma pole muidugi otseselt vist näinudki (vähemalt pole häirivalt silma jäänud ;) ), aga eks neid erilisi "jõulupuid" liigub viimasel ajal siin kuidagi palju ka - osad neist vägagi häirivate tuledega.


cornoyo - 03.01.11 17:41

See kogu jant ei kulgenudki nii lihtsalt nagu härra politseionu mulle mainis. Erakorralise ülevaatuse puhul tuleb kogu auto otsast lõpuni taas üle vaadata.
Veel vana aasta lõpus saigi selle asjaga tegeletud, kuid koheselt ei õnnestunud heitgaase paika saada. Nimelt ei suutnud ülevaatuseonu oma riista suruda nii sügavale kui vaja ja sai sealt lisa hapniku:D, tagumise püti topelttorud saavad keskel kokku ja seda sondi tuleb lükata nurgaall, et ulatuks võimalikult kaugele. Täna siis käisin uuesti ja nüüd kõik korras. Liiklen taas, legaalselt:D

Ülevaatusel mainiti ära, et väsimismärke näitavad vasak esimene öötsapuks ja parem rooliots, hetkel veel toimisid, kuid pean mõtlema hakkama nende vahetuse peale. Nii saigi veel enne koju minekut poest läbi põigatud ja vajalikud varujupid pagassi varutud, lisaks veel ka esimeste amortide ülemised tugilaagrid. Kui rohkem aega peaks tekkima, siis võtan taas selle esisilla päevakorda, kuna b4-jale iseloomulik häiriv kobin on ammu sees.


cornoyo - 13.01.11 23:24

Eile siis, läksid käiku uued esimesed amordi tugilaagrid. Kandsid nad Lemförderi kaubamärki ja vanadest oluliselt kõrgemad. Vähem kui kaks aatat tagasi vahetatud tugilaagritel oli täiesti tuntav ja nähtav lõtk sees. Neli aastat tagasi vahetatud amordid paistsid tipp-topp, seda näitasid muidugi ka suvel tehtud testi tulemused.
Vana vastu uue sai siis ka parempoolne esimene rooliots, vana oligi pehmevõitu, ja vasak esimene õõtsapuks.
Kõik tundus väga hea, parem kui varem, kuid siiski, mingi tume kobin ikka sees. Täna ei andnud rahu ja peale tööd sai poest toodud ka vasaku poole jaoks rooliots. Nüüd vaikus majas, kusagil mujal enam ei saanud probleem olla.

Järgmine nädal võtan plaani läbi käia ka Revalist, et üle vaadata sildade jooks. Sai ju näpitud teist ja seda enam, et nüüd kõrgemad tugilaagrid.

Esisild enam ei kobise, tagasilla rattalaagrid enam ei unda, salongiventilaatori mootor töötab kriginavabalt ja laitmatult. Tundub nagu päris kena ning kõik. Siiski nädalavahetusel lähen viskan pilgu peale ühele kauajälgitud masinale mandrimaal.

Edit: Masin mida vaatamas käisin oli veermiku, varustuse ja tehnilise kohapealt ideaalne, muret teevad vaid välised värvikahjustused, kivitäkked. Kas siis suvine 17 velg on liiga palju koopast väljas olnud, kuid igatahes värvi on miski tublisti minema loopinud. Terve tagumine ots tuleks üle värvida ja ülejäänud poleerida, kuna tegemist punase värviga, mis tahab sellekohapealt kõvasti rohkem hooldamist kui praegune masin.

Revalis ka esmaspäeval nagu nalja käidud ja sild paika regullitud. Saab taas käteabita sõita:P


cornoyo - 27.01.11 00:12

Aprill 2009

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4a1326d9701b0.jpg

Jaanuar 2011

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4d40a88cdc2ef.jpg


KsenoonE - 27.01.11 00:24

Kohe soliidsem kõvasti seest aga võiks ka käetugi olla esimene :) . Milliseid pirne muidu salongis kasutad?

Kuressaares on üks väga sarnane Avant 80 veel, sama värv aga ainult veljed on mustad ja nr märk peaks olema MFU (pole kindel) aga alati vaadanud, et sinu oma aga ei ole tegelikult. Muidu ka sõber tõmmati vahele nende LED parktulede pärast, sai 600 krooni selle eest trahvi, õnneks mitte korduvat. Ning kuidas Revali tööga rahul oled? Endal samuti plaanis masin sinna viia, kergeks kontrolliks ja nipet näpet.


cornoyo - 27.01.11 00:40

Pirnid soetasin klubilise jyrisoo kaudu, välja näevad sellised. Valgusest puudu ei jää, loe või raamatut. Katuse luugiga isendi puhul vist ei sobiks selline led´i plaat, kitsam piklikum tuli selljuhul.

Revaliga olen igati rahul, aga eks ma käin seal konkreetsete asjadega ka. Pigem oleks mõne asja puhul isegi mujal kulukamaks läinud. Head ja abivalmis nõud olen sealt rohkem taga ajanud:)
Kusjuures üks sõber räägib ka pidevalt, et sarnane masin liikumas ja et ta sassi ajanud. Ise pole vist märganud, või vähemalt pole osanud märgata. Aga noh 90 tagumist luugitulepaneeli sellel masinal küll arvatavasti ei ole:) (Sarnaseks vist teebki see, et tal sammuti lisatuled ning värv ja toonklaas, mitte midagi muud üleliikset, mis häiriks või siis üldse märkamatuks jääks.)

Muide selle 80 käetoega on selline lugu, et väga pole olemas, ainult mingitel U.S.A variantidel oli vist.


Alfi - 27.01.11 23:39

Ah et mis on vahet.. Hmm.. juhi taha on rippuma sättinud end üks karvaline.. :cool:


nakaman - 28.01.11 00:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Alfi
Ah et mis on vahet.. Hmm.. juhi taha on rippuma sättinud end üks karvaline.. :cool:


Ei, ta sättis ennast sinna elama, kuid cornoyo tõmmas ta võlla :D


cornoyo - 28.01.11 00:11

Täpselt Alfi. Kui nüüd veelgi täpsemaks minna, siis oleks õige vastus: lammas, kes lõhnab vanilje järele.
Jajah, nakaman, teiste hirmuks. Terve maailm on ju lambaid täis.


cornoyo - 30.01.11 23:06

Nädalavahetusel sai üle tüki aja võetud ette pikem sõit. Nimelt sai käidud Viru Maratonil. Kokku tee pikkuseks ligi 750km, sellest 50km vast ka Tallinna vahel, kus sai ikka pisut äkilisem oldud. Trassil sõitsin enamusaja ühtlaselt 95km tunnis. Keskmiseks kütusekuluks 7,57 liitrit. Arvestades seda, et tegemist päris talviste oludega ja autos 4 meest ning varustus, siis üllatavalt hea tulemus.


cornoyo - 23.02.11 22:32

Egas siin külmadega (valdavalt hommikutti -25 ja päeval -12) polegi muud midagi teha, kui et enne hommikust sõitu 10min kohapeal soojendada, kütust lisada ja sõita.

Sai võetud vahepeal järjekordne pikem sõit ette. Nimelt käidud AC Talvepäevadel. Igati kordaläinud ja pönev nädalavahetus oli, nagu võis ka ette ennustada.
Küll ei osanud ette aga ennustada seda, et viktoriinis sai tuldud esimesele kohale. Lihtsalt nii hea tiim oli (mina; Reimo101, Konrad ja Evil9) ....järelikult:P ...ilmselgelt:)

Ahjaa... jäärada sai ka sõidetud. Monovedulistest parim aeg. Egas seal klassis väga kellegiga võistelda polnud, inimesed olid ikka aru saanud, et sellises kohas peab 4ratast vedama. Läbisin raja suht tasaste pööretega, vastasel juhul käis lihtsalt tühja, kohaltvõtuga läks ka hulga rohkem aega kui täisveolistel, aga siiski siiski sai üle sõidetud ka kõvemate masinate aegu.
Masin on ikka sellistel kiirustel (enamjaolt 40-60km/h) suht käpas ja kurvides rehv pidas küll.
Peale viimast katset sain keerata alla varuratta, kuna lumi oli velje ja rehvi vahele ennas mutsinud, ning too jooksis tühjaks. Sama juhtus veel ligi 11-ne masinaga. Velg koos talve rehviga kamina ette sooja ning hommikul -23kraadises pakases krudisin taas aastaajale kohase rehvi alla.

Jäärajal jäin ilusti vallide vahele, kuid Kuivastu-Tallinna maanteel sain vastutuleva auto rehvi alt kivi, mis lendas vasakusse põhitule klaasi. Hetkel pragu sees, kuid enne külma järeleandmist tuleb välja vahetada, et mitte lasta niiskusel reflektorit kahjustada.

Piltide eest tänud Evil9 ja Zoigile.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4d657c07469f7.jpg
http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4d657bdae9e03.jpg


Zoig - 23.02.11 22:42

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Ahjaa... jäärada sai ka sõidetud. Monovedulistest parim aeg. Egas seal klassis väga kellegiga võistelda polnud, inimesed olid ikka aru saanud, et sellises kohas peab 4ratast vedama. Läbisin raja suht tasaste pööretega, vastasel juhul käis lihtsalt tühja, kohaltvõtuga läks ka hulga rohkem aega kui täisveolistel, aga siiski siiski sai üle sõidetud ka kõvemate masinate aegu.
Jäärajal põrutasid jah väga kenasti ringi, täitsa mõnus oli ballastina kõrval olla :) .
Vähe kahju on muidugi sellest, et ma ikkagi tagaistmele ei roninud, oleks saanud ehk vähe parema pildi teha, kuid eks väsimus teeb oma töö kui ennem talikatele tulekut viimase 30h sees vast 2h tukkuda sain. Siiski, täitsa tore oli juttu puhuda ja tuttava nime kõrvale ka nägu näha :)


cornoyo - 23.02.11 22:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Zoig
Siiski, täitsa tore oli juttu puhuda ja tuttava nime kõrvale ka nägu näha :)
Ei oska nagu paremat lauset välja mõeldagi, kui et täpselt samad sõnad:)


cornoyo - 11.04.11 22:01

Järjekordne suurem quattro tuhin mööda läinud. Sai siin mitmeid kuid seeditud ja proovimas käidud ning taas järele mõeldud:), kuid vist viivitasin liiga pikalt ja nüüd tundub taas, et tuleb hakata ikka oma vana korda tegema. Eks ikka sellejaoks, et temaga oleks edasi meeldiv kulgeda.

Kevadiseks plaanitud elementaarsed toimingud siis:

1. Vahetada välja esimesed põhitule klaasid, kuna üks sai talvel vastutulevalt autolt kivi. (Kevenilt uued klaasid saadud, ning juba ka küljes) *TEHTUD*
2. Vahetada uue vastu mootori taga asuv plastik julla, mis kinnitub ploki külge ja tema külge omakorda salongi minev lõdvik, sealt immitseb kergelt dosooli välja. (Hetkel sõidab uus detail pagassis pikemat aega juba kaasas) *TEHTUD*
3. Konditsioneeri radikast taas külmaine läinud, tänu värvainele ka lekke asukoht teada, mõistlikum tee oleks radikas päris uue vastu vahetada. *TEHTUD*
4. Jahutusradika vahetuse võiks ka siis juba ette võtta, kuna plastikust püstakus mingi praokene vast, aegajalt immitseb sealtki kergelt. *TEHTUD*
5. Termostaadi vahetus, kuna kohapeal näitab ilusti 90kraadi(peale pikemat seismist) ja linnas (peale pikemat sõitu), kuid trassi peal sõites langeb 70peale. *TEHTUD*
6. Tagumised amordid arvatavasti uued vaatama, polegi mina neid veel vahetanud. Testis näitas et ok, kuid löökaukudes käib tugev põrutus läbi, sillapuksid on aga korras. Jube vedel on ta ka, kiirendades kisub nina püsti ja kurvides kaldub palju. Võiks midagi toekamat vaadata sinna. Mõni klubiline võiks mind harida vedrustuse kohapealt, madaldust väga ei tahaks, või noh ei saa seda endale lubada, kuna aegajalt ekslen metsateedel:P *TEHTUD*


Mõtteid on muidugi veel ja enam ja järgemööda ehk jõuavad nad ka teostamiseni, kuid välja töin just tähtsamad asjad, mis oluliselt just auto sõitmist võivad mõjutavad punktist A punkti B.

Eile said alla taas ka suveveljed/rehvid, eelnevalt sai nad tasakaalustus pingist ka läbi veeretatud. Suverehviga 16" 205/55 on ikka hulkmaad konkreetsem juhitavus, kuid peksmist aukudes, tunneb vast veel paremini:D
Pisut sättimist vajas ka summuti, nimelt keskmise püti ühenduse vahelt lekkis. Pütti lahti lastes jäi pihku ühe detaili asemele kaks. Toru iirdus koos otsa kaanega pütist. Mõed aastad tagasi ostetud püti sisust oli järgi vaid näputäis põlend udemit, vähemalt sõel oli tugevalt kinni:) Sai lastud taas üheks kokku keevitada ja mõneks ajaks vast timme. Vaatab võibolla asendan mingi aeg hoopis tükis otsetoruga.
Sellel mudelil puudub summuti ahelast niiõelda sukk, äkki peaks ise lisama sinna. Jube palju nagu katkub summuti ühendusi, või on mootori/kasti padjad liialt pehmed. Samas olen jah tõesti tundnud/kuulnud, kuidas tagurdades kinni jäänuna midagi seal niipalju liikuda annab, et vastu keret peksab.

Aga kokkuvõtvalt pole masinal viga häda midagi, need mõningad asjad tehtud saab siis on kohe kindlam mitmeks ja mitmeks aastaks. Talv pole liiga teinud ja kere poolest teenib veel ehk pikalt.

Ahjaa, seoses põhitulede klaaside vahetusega loobusin seal ennem asetsevatest plastikust kulmudest. Esialgu võtsin lihtsalt mõtlemisaega, kuid üha enam hakkab ka ilma taas meeldima:D


KeveN - 11.04.11 22:35

Endal samuti plaanis panna sukk vahele kati ja keskmise pütile, see praegune originaalkinnitus on üks suur peavalu, koguaeg lekib.


cornoyo - 10.05.11 23:28

Jaanuse käest said tellitud vajaminevad varuosad (Javest Baltic OÜ) ja nüüd tähtsamad asjad välja vahetatud.
Lammutamist oli omajagu

Vahetusse läksid mõlemad radikad, termostaat ja tagumised amordid.
Vana Jahutusradikaga selguski, et leke oli plastmass püstaku ja metall kärje vahelises ühenduses. Peale termostaadi Wahler 4264.87D vahetust näitab temp andur ilusti seda mida ta näitama peab. Arvata võib, et sama hästi mõjus ka kütusekulule.
Audi Kuressaares sai lastud taas kord kondi radikas täita. Freoon R134A 700gr+värvainet UV46 5gr. Lisaks soetatud sealt ka süsteemile 4 uut tihendit. Kokku tasu 48.37€
Tagumisteks amortideks valisin SACHS´i gaasi amordid. Tulemusega igati rahul, vanad olid ikka pehmed küll. Kadus ära ka tagasillas kostuv mütsatus löökauku sõites.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4dc9b3edb8be9.jpg

Odomeeter keris üle 250 000+ km.
Esimese stange tagasi panek võtab veel mõned päead aega, kuna soov likviteerida mõningad iluvead/praod, üleelmisest talvest, parem ala nurk.

http://motoclub.pri.ee/pildid/img_4dc9c046745a5.jpg


cornoyo - 03.06.11 17:01

http://www.upload.ee/image/1389683/IMGP6443-vi.jpg


Tiba juttu ka siis vahepeal. Viimastel päevadel sai regatud siiski AC Kevad Dragile ja ei kahetse. Bracketi klassis auväärt III koht. Sügisel lähen kindlasti juba kõrgemat kohta püüdma, sellel korral ei osanud paremat tahtagi:) Nagu pildiltki näha, siis 18.3-ga sõita pole sellel masinal probleemiks. Pole miskit liigset rapsimist ja enne lõpujoont, oleneb olukorrast, tuleb vahest piduritki tallata:D Pidurid on mul head.

Enne Dragile minekut sai turgutatud stange ette tagasi paigaldatud. Hetkel ootab ta Jaanuse käest saabuvaid udu ja suuna tulesi. Udutulede jaoks vajaminev orig. juhtmestik sai ka hangitud (loomulikult tuleb sinna ka relee vahele). Samast kohast leidsin endale ka korralikud udu/suuna aukudega liistud, mis koos pisut kannatanud stangega jaanitule lõkkesse visatud. Stange tala läks juba ühele competitionile, muidu oleks olnud reaalselt taastatav b4-ja stange.


Vahetatud sai enne ka mootori õli ja filter. Olgugi, et viimasest vahetusest möödas vaid 6000km, samas oli tase minimumi peale langenud ning selle liitri asemel lisasin 3,2liitrit uut Comma 10W40.
Teda seal nii vähe sees ja seega kaotab kiiremini ka määrde omadused:)

Tulevastel päevadel võtan kindlasti käsile summuti jooksu. Peale kat-i tuleb sukk vahele ja kaob see lollakas keskmise reso ja jätkuva toru asemel olev ühendus, mis pidevalt lekkima kipub hakkama. Nimelt plaan reso asendada suka ja toruga.
Veel tahaks põhjaaluse üle vaadata, kus vana mastiks lahti, sinna uus peale ja korrosiooni tõrje teostada. Head kuivad ilmad.
Järgmisel nädalal tuleb kindlasti veel asendada parema öötsa puksid uutega, need said ka Jaanuse käest tellitud. Välimisel veovõlli otsal kah, käega ratast edasi tagasi keerates, lõtk sees.

Lahendatud sai ka anomaalia välis temp näidikuga. Kui kont sisse lülitada siis keris temp näidu -45peale. Viga seisnes anduri massis, kuna olin selle ühendanud kondi süsteemi massiga sama klemmi alla. Miskipärast võtab kont kogu massi omale. Nüüd toimib ja toimib originaal juhtmestikuga, mille suutsin siiski lõpuks hageda endale.


Peale termostaadi vahetust on öko pilliks kätte läinud, eks kui mingi aeg rohkem liikumist siis saab see ka realselt ära möödetud. Karteri tuulutuses pole ka enam hullumoodi kondensi.

Ls. 250914


cornoyo - 14.06.11 22:16

http://www.upload.ee/image/1418481/SSCN4245.JPG

Paremat pilti hetkel ei ole (hämaras oleks teemakohasem), kuid lühidalt kiirelt teema selline.
Orig. suundadest said kabariidid ja suunad kolisid stangedesse. Täitsa viisakas jäi.
Keskmine pütt asendus toruga, miskit sukka siiski ei kasutanud, ostsin pigem uued ühendused/klambrid ja tegin nii nagu originaaliski. Pisut lärmakam jäi.
Parempoolne õõts sai 2xuued lemforderi puksid, ning uus välimine pooltelje ots. Pooltelg aga tuleb taas üle vaadata, kuna pikkilõtk jäi miskipärast sisse.
Uus salongi õhufilter. Salongi/kondi vendi süsteem sai ka puhastatud miski vahuga mis pidavat paktereid/seeni süsteemist hävitama. Puhtam õhk salongis.
Vasakpoolne juhi soojendusega peegel sai välja vahetatud, kuna vanal ääred hukka läinud, laigulised. Uus odavama otsa peegel pole ikka päris klaar aga seest tagurdamist ei häiri.

Käidud sai AC Trackday 2011 raames korraldatud vigursõidus. Tore üritus, kus pooltelje lõtk ennast segada ei lasknud ja nii mõnelegi torbikule pihta sain liikselt kiirustades. Muidu aga Pärnu rajooni keskmine aeg, ning peale sõite sõidetud lisaringil olid tulemused täiesti võrreldavad osavamate meestega. Järgmine kord on asi ehk koheselt käpas:)

Pärnust tagasisõidul, 4 inimest+pagas, keskmine kütusekulu 7,19. Sõit valdavalt 100+ km/h


KsenoonE - 14.06.11 23:14

Kus asub salongiöhufilter? Kas 100jal on ka midagi säärast. Täna nägin kah, stange ees kenasti :P


Remo - 15.06.11 17:22

Nüüd sobiks sinna komplekti tegelikult pikad esituled, kus on juba pargid nurkades olemas:cool:

Võiksin enda omad isegi varsti sulle maha parseldada, sest ma võtan enda auto nagu nii juuli alguses pulkadeks ja uuesti kokku pannes on plaan S-i luuptuled ette panna:)


cornoyo - 15.06.11 17:42

Selge see, et sobiks:) Aga plaani ei ole võetud ajada seda autot nii paljumaksvaks ka. Kasutatud odavad on viletsas olukorras ja korralikud/uued maksavad. Sinu omad on korralikud, tean.

Eks näis, saab veel mõelda, kuid hetkel mulle passib ka praegune seis.


weiks - 15.06.11 21:36

Vaatan et ka peale minu on keegi väiksema mootoriga B4-le paigaldanud udu+suunatule avadega stange plastikud ja sinna sisse ka vastavad tuled. Tulemus väga kena. Ise tegin muidu nii, et suunad on nii all kui üleval ehk siis mõlemad vilguvad korraga. Kunagi tahaks aga siiski pikkade tulede peale üle kolida ning vaatan juba vaikselt nende saadavust ja hindu. Kui saladus pole, siis mis hinnaga sa need valged stangesisesed suunad ka said?


cornoyo - 15.06.11 22:05

14.50€/tk. Need siis klubilise Javest´i kaudu. Alvadi Varuosades oli vist veelgi soodsam aga iseasi mis kvaliteet neil. Antud suunad+udukad istusid igatahes ilusti oma pessa ja kvaliteedi kohta kobiseda ei oska.
Udukas maksis 29€/tk

Ma just nimelt tahtsin ikka nii asja lahendada, nagu originaalis, olgugi et ilma pika tuleta. Vanas suunas kasutasin 5W pirni, mis sama sokliga, kui suuna pirn. Pargid on nüüd küll tubleeritud, kuid nii tundubki hetkel hea.


cornoyo - 18.07.11 22:38

Poolltelje ots sai ise lõpuks käsile võetud, kasutades sõbra RKSilveri näpunäiteid ja abikätt. Olulise pikkilõku põhjustas siiski vigase keermega veovõlli otsapolt, mis polnud eelmisel korral end piisavalt lõpuni keerata lasknud. Seib seeest oli muidugi ka lisaks valepidi. Igatahes vana polt tagasi, uus paremini sobiv kummikott ka uute seibide ja splintidega(vana jäi lühikeseks), määret taas vahele ja vaikus majas.
Vaikust jõudsin nautida pool päeva, kuniks pidurdamisel ja rooli alla keerates hakkas salongi kostuma naksumine, nagu sild all annaks järgi ja seejärel liigub tagasi oma kohale. Ega vast palju variante pole, aravatavasti poolraami puksid. Polegi neid vahetanud kunagi. Eks saab sellegi töö lähiajal ette võtta.

Neno käest sai uuritud ka alumiinium poolraami pukside kohta, aga eks ma veel mõtlen selle üle. On muidu kellegil veel lisaks kogemused, mõtlen just et kuidas ta veermikule mõjub, sest mileegipärast on siiski tehases ju kummipukse seal kasutatud.
Lisaks kas b4 2,0 ABK-l kinnitub poolraami külge veel midagi, peale öötsade. Kas mitte miski kasti kronsa? Mõtlen just sellepärast, et vahetada juba kõik puksid välja seoses poolraami lahtilaskmisega, et ei oleks tühja tööd.

Lootust on, et peagi saab seoses teostust vajavate toimingutega masina paremini juhitavaks ja ehk lõplikult mõneks ajaks taas vaikseks.

Korrosiooni tõrje lasin ka teostada. Küljekarbid, uksed, tagaluuk, tiiva ääred, ja muu selline seestpidiselt suruõhu/spets tõrjega üle käidud. Sattus hea kuiv aeg ka olema.


Zoig - 18.07.11 22:46

Minu masinal on taga alumiiniumid, ausaltöeldes mingit oluliset vahet ei märganud (ei paremat ega halvemat) aga seda ka pigem sellepärast, et sai palju asju korraga tehtud. Ma paneks need alla, on sild omal kohal ja üks mure vähem. Kui terve jooks samal masinal teha, siis ehk harjunud juht märkab ka käitumises suuremat muutust.

Enda masinale panen võimalusel ka esimesed jäigad.


cornoyo - 24.07.11 22:14

Alumiinium pukside peale siiski ei lähe. Niigi palju kruusateed vaja kolistada. Eks uute puksidega ka see lugu saab märksa stabiilsem. Teab keegi õelda mis mõõdus poldid poolraami kinni hoiavad, varustaks end ka uute poltidega enne vahetust.


KeveN - 25.07.11 19:06

kahte varianti on, 10 ja 12. Sul peaks olema 10, aga mõõda üle.


cornoyo - 25.07.11 21:41

Tean, et 10 on aga mõtlesin, et kui pikad nad võivad olla. Mäletamist mööda ikka olid omajagu.

Edit: Sai Revalist läbi käidud ja silla skeemidelt välja peilitud. Polt siis M12/1,5/85. Würthist läbi ja pikkusega 80mm 4tk. olemas.

Kätte sain ka Jaanuselt tellitud varuosad:
Stabikakondid Lemförder 10055 22.-/tk
Stabikapuksid Topran 811411327B 1,20/tk
Poolraami puksid esimesed Lemförder 13714 10.-/tk ja tagumised Corteco 21653065 5,40/tk

Käigukasti padjad.
Vasak Corteco 80000209 16.-/tk:
http://web1.carparts-cat.com/webdata/ImageData/artbild/140/80000209.JPG
ja parem Corteco 21652955 11.-/tk:
http://web1.carparts-cat.com/webdata/ImageData/artbild/140/21652955.JPG

Edit: Seoses käigukasti patjade vahetusega kadus ära ka paukumine tagurdades rasketes oludes(nt: üles mäge või käru taga).


cornoyo - 11.08.11 17:14

2kuud tagasi vahetatud Lemforderi parem tagumine õõtsa puks taas läbi. Müstika???
Metall kummi küljest lahti. Rehv ka täiesti siledaks kulunud, kuna laseb liialt taha öötsal minna/jääda. Polegi jõudnud veel poolraami pukse/kasti patju vahetada, eks saab kõik koos ette võtta, vajavad nad siis vahetamist või mitte, igaljuhul uued saavad alla. Ka uued rehvid on ammusest ajast olemas.


Remo - 11.08.11 17:51

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
2kuud tagasi vahetatud Lemforderi parem tagumine õõtsa puks taas läbi. Müstika???
Metall kummi küljest lahti. Rehv ka täiesti siledaks kulunud, kuna laseb liialt taha öötsal minna/jääda. Polegi jõudnud veel poolraami pukse/kasti patju vahetada, eks saab kõik koos ette võtta, vajavad nad siis vahetamist või mitte, igaljuhul uued saavad alla. Ka uued rehvid on ammusest ajast olemas.


Ohh kurja....kaks kuud ja puks õhtal? :o Isegi praak peaks kauem vastu pidama:D Müstika tõepoolest!


simoQ - 11.08.11 18:01

Ega sa juhuslikult õõtsa siis kinni keeranud kui rattad lennus olid? Mäletan, et endal olid õõtsad rippu, keerasin näpuga kinni ning edasi lasin auto olla. Alles siis keerasin üütsapoldid korralikult kinni. Kui sa nii tegid, siis tõepoolest väga müstiline, et puks nii ruttu kulub.


cornoyo - 11.08.11 18:09

Õõts sai kinni keeratud ilma rattata, kuna töö sai teostatud tungraua peal. Ehk siis võib lugeda ilmselgeks veaks?


simoQ - 11.08.11 18:20

Ma miskipärast usun küll, kui õõts oli rippu ja sa keerasid ta kinni sellel ajal, võis autot alla lastes õõtsapuksile tiiru peale keerata, ehk siis puks jäi valesse asendisse. Hiljem oli õõts pinge all/keerdus ja keeras end metalli küljest lahti.


cornoyo - 25.08.11 22:01

Viga hoopis seesugune, et õõtsa puksi polt oli end lahti keeranud, puks ise täitsa terve. Aru ma ei saa, kuidas võimalik, aga nii oli. Ette läksid ka uued Pirelli 6000 rehvid, kuna loksuva õõtsa tulemusel vanadel mustri jääk miinustes.
Vahepeal läks kütte segu ka kapitaalselt paigast, mustas nii mis hirmus ja enne 5000 poos kinni nagu piirajas, nii iga käiguga. Küll ma proovisin teist õhulugejat ja RKSilveriga sai juhtmed taha visatud ning hiljem jälgides logi, kuid lõpuks selgus ikkagist lihtne lambda anduri rike.

Sellel kuul ülevaatusel ka ära käima, enne seda aga üht-teist üle kindlalt vaatama.

Edit: Ülevaatus edukalt läbitud, eelnevalt käisin veel tagaluugi juhtmestiku üle, lisasin uued vahejätkud, korralik jadaühendus oli seal juba tekkinud ja ei toiminud ei udukad ega tagaklaasi soendus.


cornoyo - 06.11.11 23:53

Auto juures vahepeal muud pole teinud, kui et väljast puhtaks pesnud:)
Paaki täitnud ning sihtotstarbeliselt kasutanud teda liiklemiseks, töölkäimiseks. Eks lähi kuul tuleb siiski käsile võtta ning mõningad elementaarsed toimingud teostada. Siiani on pikk soe sügis olnud aga ega tali taeva jää.
Siiski otsustasin teemat värskendada uutemate piltidega. Vanad postitused sai ka üle käidud ja mõningad mittetoimivad lingid taastatud. Nimelt avastasin, et motoclub.pri.ee/upload enam ei toimeta.

http://www.upload.ee/thumb/1792674/DSCN4441.JPG http://www.upload.ee/thumb/1792666/DSCN4433.JPG http://www.upload.ee/thumb/1792679/DSCN4440.JPG http://www.upload.ee/thumb/1792695/DSCN4409.JPG http://www.upload.ee/thumb/1792697/DSCN4406.JPG


cornoyo - 05.01.12 00:22

Lund ei kuskilt??? Ainult tuult ja vihma!

Külmade ootuses sai tegeletud piduritega, kuna juba talverehve alla pannes avastasin kehvasti liikuvad liugtapid. Need said nüüd puhastatud, määritud, ja kolvid läikima nühitud. Oma üllatuseks tuli välja vahetada ka esimesed klotsid. Vanad olid pragulised ja kohe kohe laiali pudisemas. Silikoon õliga sai uputatud ka käsipiduri trossid. Kuid see süsteem, et nad allapoole kaardus, enne suporti tekib lõnk ja tahes tahtmata niiskust/kondensi sisse saab, tekitab pahatihti külmade saabumisel jätkuvalt probleeme.

Täna sai vahetatud piduri vedelik, riiulil pikalt seisnud stabika varda puksid (vanad olid tglt ok).
Lisaks kuna kohe kohe 260 000 täis tiksumas arvasin, et taas aeg rihmasi vahetada.
Saigi soetatud järgmised asjad
Hammasrihm ABK: Laius 18mm; Hamm.hulk 124 - Gates 16.-
b3 rihmarullik: Siseläbimõõt: 10 mm | Välisläbimõõt: 72 mm - Swag 12.-
Kiilrihm veepumbale/roolivõimule - Contitech 4.-
Kiilrihm kliimakompressorile(kont) - Contitech 4.-
Soonrihm generaatorile: 4PK855 - Contitech 6,5.-

Vanadel kiilrihmadel ja generaatori rihmal olid tõsised lõhed sees kuid hammasrihm ning rullik nägid üllatavalt värsked välja. Sai siis siin samas teemas järge aetud ja mis selgus:) viimasest rihmavahetusest möödas vaid 43000 km. Kuid see selleks, eks oma jaoks tehtud (loe:võib varem ka) ja vähemalt sai visuaalselt kontrollida üle ka mootori ees asuvad simmerid, nendega oli ok.
Õline on aga altpoolt mootor küll, pigem ajaks selle karteri tihendi kaela. Eks järgmisel õli vahetusel võtan ka selle vahetuse ette, pole teab mis suur töö, ning näeks ära ka saalede seisukorra. Huudishimulik lihtsalt:D

Lisaks on lähiajal plaanis vahetada tagumise silla puksid. Heebliga kontrollides paistsid veidi pehmed, muidu ilusti sisu küljes kinni, kuid aukudes annab tugevalt tunda. Puksid on mul olemas. Esialgu soovisin Lemförderi kuid hind 18,50/tk. Tegelt pole ju hinnal vigagi, kuid kuna Swag maksab 9,50/tk, ning ka Swag sobis, siis ostsin ära.

Juurde soetasin ka ühe 4-kanalise võimu JL Audio 4300, millele kavatsen järgi ühendada seni võimuta olevad 2 kõlaripaari. Esimesed kompod ja tagumised ovaalid, mis said ka pisut värskendust. Hetkel seisab install lihtsalt aja taga. Ükspäev üritasin leida võimule head kohta auto esiosas, et siis ei peaks kõiki juhtmeid taas pagassi vedama ning taas sealt tagant kõlaritesse. Kuna hetkel juba kõlari juhtmed toekamate vastu vahetatud siis oleks ideaalne leida võimendile koht armatuuri alla. Esialgu lootsin kindalaeka peale olevasse tühimikku mahutada, sinna kus muidu kõrvalistuja airbag asub. Kuid liiga vähe ruumi. Ei mahu ta ka juhi poolsesse külge. Ajutine varjant oleks muidugi juhi jalge juures olevasse panipaika:)
Eks aga näis, millal sellega tegelema hakkan, enne kevadet saab ikka paika.

Juhi ukse välimine link on hakanud raskelt käima, nagu jääks lukustus mehanism teda takistama. naksuga tõuseb ülesse. See tuleks kiiremas korras korda teha, muidu külmade saabumisel võib midagi katki minna, kuna ta niigi raskelt avab. Homme ehk võtan juba polstri eest ja siis aega jooksvalt timmida.

Krt. Üks must nahksisu kripeldab. Nimelt avariilisest autost välja tõstetud, küll ulu all, kuid aasta seal juba olnud ning läheb lihtsalt hukka, raamid juba roostes. Avandi nahk sisusi üsna vähe. Esimesed istmed sooendustega, nagu ikka. Võtaks endale, kuid nagu õeldud ideaalses korras ei ole ning aega tahaks taas see teostus. kõik muud polstrid asjad vahetust. Samas peaks vist ikka ära päästma, oma raamidele peale eelnevalt muidugi korralik puhastus. Kui ilusat talve ei tule, siis võtangi vast veebruaaris selle asja käsile. See aga tähendaks vast, et ma ei pane autot kevadel müüki, ning quattro unistused lükkuvad edasi:) Lihtsalt tahaks siis juba pikemalt uue sisuga sõita;)

Kusjuures täna 5.01.2012 sai täis 6aastat selle autoga.
Ls. u.105 000
Odomeetri Ls. 259655


Wolf123 - 05.01.12 09:45

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Lisaks on lähiajal plaanis vahetada tagumise silla puksid. Heebliga kontrollides paistsid veidi pehmed, muidu ilusti sisu küljes kinni, kuid aukudes annab tugevalt tunda. Puksid on mul olemas. Esialgu soovisin Lemförderi kuid hind 18,50/tk. Tegelt pole ju hinnal vigagi, kuid kuna Swag maksab 9,50/tk, ning ka Swag sobis, siis ostsin ära.


Endal tagasillapukside vahetus üleelatud. Mul läksid alla Topran omad, kuna muud polnud saada. Läbi tutvuste tuli hinnaks 7eur tk. Tagumine sild nüüd täiesti vaikne. Tööd ei teostanud ise, sest olen kursis kui rõve on seda kodus kanalipeal teha.
Viisin töökotta, kus vahetati tagasillapuksid, esimene parem roolivarras ja tehti sillastend.
Töömees oli endine töökaaslane ja rääkis, et vanad puksid tulid hästi välja, kuna olid täiesti läbi kuid uued puksid olid nii tihedad, et ei tahtnud sisse minna... Tõmmitsat, haamrit jne. lõpus 2 tunniga sai see tehtud. ( Mainiks siinkohal ära, et ta väga paljusi pukse vahetanud ja kogemusi ka üle 6 aasta, kuid selle auto oma pidi ikka jube olema :D )

Minu lõpphinna kujunemine:
1) Puksid 2x7eur
2) Roolivarras 21eur
---
3) Remonditöö 26eur tund
4) Sillastend 25eur
( Kokku läks remonditöökojale 90eur )

Töö teostas OÜ Lehola Autokeskus ning head kiidusõnad sinna!


KeveN - 05.01.12 14:21

See on tõesti õudne töö, ei taha need puksid ikka üldse sisse minna. Nii tihke teema. Golf 3 pidi veel õudsam olema:d


audi_a4_v6 - 05.01.12 14:24

Tsitaat:
Algselt postitas: KeveN
See on tõesti õudne töö, ei taha need puksid ikka üldse sisse minna. Nii tihke teema. Golf 3 pidi veel õudsam olema:d


Sai ise kodus tehtud b4-l ja kui sild alt ära võtta, siis oli suht lihtne, samas ilma silda alt ära võtmata b5 a4-l oli see tegevus natuke raskem. Samas ei saa ma aru, miks töökojas spets. tööriistadega nii kaua läheb?


KeveN - 05.01.12 14:37

Sild ära võtta siis on väga kerge jah. No tuleb arvestada et igas töökojas pole antud pressi, millega auto all sisse saakss pressida puksid.


cornoyo - 05.01.12 22:58

Täna saigi taga sild käsile võetud. Hetkel veel puhkuse aeg. Silda ma alt ei võtnud, kindlasti oleks nii mõnegi asjaga, nt. piduri torude/voolikutega tekitanud endale lisa peavalu. Õnneks aga pääsesin masinaga tõstuki peale, ning üks sõber ka abis nõu ning jõuga. Esmakordselt sai selline töö meil ette võetud:)
Kõigepealt siis piduri regulaator ning käsipiduri trossid eest ja poldid lahti. Sild rippu. Esialgu proovisime rahulikult kuid lõpuks mida suuremaks läksid vasarad, seda lihtsamini ta sealt välja tuli.
Sisse tagasi ajades aga jama jah kui palju, sai kõik puhastatud ja määrdega kokku tehtud, kuid sisse vägistades ei tahtnud poldid vastu pidada. Tõin siis poest tugevamad poldid ja pika jätku mutri, et keerme pinda rohkem. Sellega oli üks puks peale 4tundi rahulikku tööd paigas:D See selleks, sai siis teist venitama hakatud, no mida ei tule seda ei tule. Lõpuks oli mehi auto ümber juba rohkem, ning välja sai toodud jällegi suuremad vasarad. Raamile kuvalda teiselepoole vastu, ning puksile metallplaat peale. Juraki ja juraki, ning peale viiendat pauku oli omal kohal. Tubli päev läks ikka selle peale ära, kuid homme teeks sama töö juba 3tunniga vabalt:D:D

Sõita on küll hea, vanad puksid olid ikka järelikult nii pehmed, sest nüüd nagu ei leiakski enam auke ülesse. Ennem käisid ikka möödukalt tugevad löögid kerest läbi.

Palju selle tagasilla korral üldse mängida midagi sillapingis annab, et peaks ikka ära käima? Samas midagi väga viltu seal jooksma küll jääda ei saa. Olen kuulnud, et reguleerivad seibidega, kuid täna uurides küll ei osanud aru saada, et kust.

Juhi ukse välimise avamis lingi sain ka korda, nimelt muljus hoova viltuselt luku kaela kuna see regull plastiku õige asend 180kraadi vale. Selle serv kaldu ning ajapikku surus hoova veidi kõveraks, nii ta kinni pookiski ja raskelt naksuga avanes. Polster eest, hoova näpuga veidi tagasi ning sellele lükkavale varda plastik detailile üks ring peale. Lisaks sai parandatud ajutiselt ka kõrvalistuja poolne avamis lingi tross, mis juba liialt veninud. Vahele lisasin väikseid seibe, et ei tekiks sisse pikka tühja maad. Eks ta selles osas ajutine ole, et lõpmatuseni ei veni:)


Remo - 05.01.12 23:04

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Krt. Üks must nahksisu kripeldab.


Ma ei saa aru, et mida sa veel ootad:o Ma oleks juba ammu nahksisu sisse tõstnud:)
Tahaks enda autole ka nahksisu:(


cornoyo - 05.01.12 23:18

Nahksisu, see on ju talvel sisseistudes külm ja suvel oi-oi kui palav, ning lühikeste pükstega sõites jäävad sääred naks ja naks tooli külge kinni. Aga eks vaatame seda asja, ma mõtlen selle kindlasti lähiajal välja.
Pikka aega olen otsinud sportlikumat riidesisu, aga Avandile pole leidnud. Mul ju see teema ka lisaks, et taga puuduvad peatoed. Asja mul sinna ei ole, kuid see kõik muudaks veelgi täiuslikumaks tõesti.

S2-he ja b4-ja tuledepesurid peaks välisilmelt samad olema? Hakkasin ka seda komplekti kokku otsima endale. Üks pakkumine on olnud, kuid puuduvad tüüsid, ilma tüüsideta nagu nadi, vesi jookseb ise paagist välja:)


Remo - 05.01.12 23:29

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
S2-he ja b4-ja tuledepesurid peaks välisilmelt samad olema?


Minu meelest ei ole need ühesugused, S2 omad on ikka pisut teistsugused kui tavalise B4 omad, aga samas ma võin ka valesti mäletada:)


cornoyo - 05.01.12 23:37

Et asi lihtsam siis pilt ka, hetkel mul pigem ei tule meelde b4-jale mõeldud pesurid, kuid vist olid siiski samad. Pildil siis s2 pesurid.
http://pildid.audiclub.ee/black/b4.pesurid.jpg


cornoyo - 16.04.12 21:49

Auto liigub ilusti. Selle talve läbisõit oli üsna suur, kuna pea igal nädalavahetusel sai suusatamas käidud erinevatel maratoonidel.
Täna sai alles vahetatud talvekad suverehvide vastu. Sellega seoses keerasin peale tagumisi rattalaagreid. Peale uute laagrite vahetust polegi seda teinud ja nüüd sai lausa sõrmega esialgu keerata+siis 10kraadi lisa.
Lisaks andis talvel otsad aknapesu vedeliku mootor, eks jäi suvist liialt palju paaki ja suurte külmadega tegi haiget. Kuna juba rehv alt ja uus pump mõnda aega kaasa sõitnud, siis oli see lihtne ja kiire toiming.
Vahepeal sai teostatud ka õlivahetus. Ls. 263000km. Õli on hakanud rohkem põletama, miski 10000km peale tuleb 3,5liitrit juurde valada:) Eks põhjus peitub vast klapisääre tihenditest. Näis, millal käsile võtta, hetkel pole aega ja tahtmist. Kui juba, siis peaks järsku korralikult ette võtma ja plokikaanega ühes maha võtma, ning samas tõukurid ja muus innakuuluvad jubinad vahetama.


cornoyo - 19.10.12 21:58

Teema üsna soiku jäänud, siiski on täna põhjust mõni asi taas kirja panna. Ega vahepeal polegi muud toimetanud, kui et suvel läbis ülevaatuse ilusti ja sai 1paar korralikke pirelli suverehvid ette muretsetud. Ning lihtsalt sõitnud-tankinud-sõitnud.
Kätte jõudis aga õlivahetus, sisse läks 10W-40 (KM:274 500 / 11.10.12)
Tunda andis sõidul ka et parem sarniir lõtkuga, saigi vahetatud ning täna mindud sillastendi ML Autoservice. Seal aga selgus, et läbi ka mõlemad rooliotsad. Rooliotsad b4-le tüüpiliselt nii kinni, et lahti sai kuuma andes ja koos reguleerimispoldi keermetega, seega vahetusse lisandusid ka need poldid. Vähemalt sai silla paika ja sõit kulgeb edaspidi sirgjooneliselt ning murevabalt.

Kulud siis kokku: Õli oli juba eelnevalt muretsetud. Hulgihind: 3,4eur/liiter
Õlifilter 3eur
Sarniir 13eur
Roolivarda ots välimine 2tk + Reguleerimispoldid 2tk + tööraha 84eur
Sillastend 28eur

Kuna eelmine sügis sai muud vedelikud/mahlad juba välja vahetatud, siis sellel aastal vähe lihtsam. Üle tuleks vaadata enne talve salongi ja õhu filter ning kui rehve vahetama hakkab, siis ka piduri liugtapid. Seniks aga naudime pimedat sügist ja värvikaid lehti.


cornoyo - 13.11.12 23:05

Tänasega talverehvid (Michelin X-ice north) all. Ühtlasi vaatasin hoolikalt üle ka pidurid. Voolikud, suportid ja klotsid korras, taas aga olid liikselt oksüdeerunud tagumiste pidurisadulate juhthülsid. Praegu sai nad puhastatud ja määritud ning taas ilusti liikuma, kuid paistab et üsna nobedad on nad kinni kiiluma. Ei paistnud nad kõige sirgemad ka enam, kuna mäletamist mööda aasta tagasi pidin neid ikka tõsisemalt vasaraga kolkima, et kätte saada. Õnneks on poes siukseid asju eraldi täiesti saada.

Ladu24


cornoyo - 14.07.13 09:20

Et mitte päris teemat soiku lasta, siis pisut kiiret juttu.

Tagumised pidurisadulate juhthülsid said kevadel vahetatud. Vanad muidu täitsa liikusid, sügisene puhastus ja ohtralt määrimine iseenesest aitas, kuid natuke palju deformeerund ja oksüdeerund olid nad siiski.

Suvekaid alla pannes avastasin, et ühel rehvil traadid väljas:) Huvitav, et selliseid asju sügisetti ei märka. Kiirelt sai tuttavalt hagetud ühe paari kasutatud, nendega kestab sügiseni ja järgmine hooaeg lähen vast taas tagasi 15" velgede peale, kuna üks paar peaaegu tutikaid Barume lihtsalt seisab.

Tagumise parempoolse silindri mansett hakkas hiljuti lekkima. Seistes oli loik all ja velg seest pidurivedelikuga koos. Suport laiali, puhastus ja uus mansett ning tolmukotid. Jäi ilusti pidama, kohe järgmine päev aga purunes vasak esimene ülemine pidurivoolik. Esmakordselt selline juhus, õnn oli et lihtne pidurdus ristmikult mahapööramiseks. Pedaal põhja ja nii ma otse üle ristmiku liikusin. Kevadel sai küll pilk peale visatud, kuid murdekoht oli toru ja selle metallstutseri äärest.
Proobleemiks oli peale kondi kasutamist vesi õhukanalite süsteemis. Mida soojemaks läksid ilmad, seda suuremaks läks probleem ja lõpuks oligi jalgealune märg ning jääkülm vesi voolas mööda alumist õhukanalit jalgadele. Võtsin kindalaeka eest ning üsna kerge vaevaga sai leitud kondensi äravoolu toru. See niiõelda lutt mis seal toru otsas on, et tolmu sisse ei tuleks, oli kogunenud süsteemist tolmu ja kittind täis, mitte midagi ei voolanud läbi. Nüüd sellega ka korras ja lust jahedas autos liigelda.
Ülevaatusel sai just edukalt käidud. Kat-i tuli vähe pikemalt soojendada aga mahtus normidesse. Ülejäänud ka kõik tipp-topp.

Nüüd oleks lähiajal vaja vahetada õli ja parema veovõlli sisemine tolmukott, mis veel katki ei ole, kuid pikka pidu ei kannata.

Aga muidu kalla ja talla pill 10liitrit sajale ja natuke õli ka.


cornoyo - 29.07.13 22:06

Tänase vihmaga meenus, et mõni aeg tagasi sai klubiliikme Aivo82 käest soetatud teine kojameeste relee. Selline relee siis, mille intervalli sagedust saab ise määrata. Märksa mugavam ikka, kuna eelnevalt oli alatasa olukordi kus esimene aste liialt aeglane ja teine juba ülemäära nobe.

Õlivahetus sai ette võetud + õlifilter. Ls 287850/26.07.13
Lisaks veel kütusefilter ja õhufilter.
Vana salongi filtri puhastasin lihtsalt suruõhuga ära kuna uus ei sobinud paika.


weiks - 29.07.13 22:21

Kuidas siis seda intervalli sagedust täpsemalt ka määrata saab?


simoQ - 30.07.13 05:21

Kojamehed asendisse, kus peaks käima 10 sekundi tagant aga nüüd on lihtsalt nii, et hoiad kangi seni sees, kui pikka ajavahemikku vaja on siis lülitad korra välja ja paned uuesti käivasse asendisse ning kojamehed käivad määratud ajavahemiku järgi. Neid releesid mu teada Forsiski müüa, kunagi ise ka uurinud.


weiks - 30.07.13 10:44

Mis selle tootekood ka võiks olla?


cornoyo - 31.07.13 10:07

Relee on Siemensi toodang 357-955-531 ja kannab numbrit 99.
Ise olen teda harjunud kasutama niivisi: kang korra alla, nii ta pühib ühe korra ja seejärel ülesse esimesse asendisse kui peaks uuesti luudasi vaja olema. Edaspidi jääbki siis sellise intervalliga tööle. Üsna lihtne lollikindel vanamoodne süsteem:) Aga b4-jale ei oska paremat tahtagi.


kas2par - 01.08.13 18:08

Tsitaat:
Algselt postitas: cornoyo
Relee on Siemensi toodang 357-955-531 ja kannab numbrit 99.
Ise olen teda harjunud kasutama niivisi: kang korra alla, nii ta pühib ühe korra ja seejärel ülesse esimesse asendisse kui peaks uuesti luudasi vaja olema. Edaspidi jääbki siis sellise intervalliga tööle. Üsna lihtne lollikindel vanamoodne süsteem:) Aga b4-jale ei oska paremat tahtagi.


Täpselt nii ta toimibki, ise ka ei uskunud. Täna sobrasin sõbra lammaris releede kastis ja leidsin relee nr 99. Pidi olema täitsa tavaline vanema põlvkonna Passati intervalli relee. Loomulikult ta ei uskunud, et seda "õpetada" kannatab, sest selline võimalus pidi ainult BMW-del olema


cornoyo - 15.10.13 19:13

Saaremaa Ralli ajal õnnestus ühelt ülesõidul olevalt võistlusautolt rohkelt kive saada. Kruusa teel vastu sõites jäin väliskurvi, mõlemal oli paras hoog sees. Õnneks tuuleklaas pääses suurematest täketest. Juhi poolse tulega aga nii hästi ei läinud. Eile sain romulast uue kasutatud Hella ja täna lõunaajal vahetasin välja.


cornoyo - 18.11.13 20:32

Nonii! Auto juhitavus muutus kole kahtlaseks. Aga kuna see teema järk järgult süvenes, siis harjusin vist ära. Igatahes nädalavahetusel sai perre veel üks liikur muretsetud. Volvo S70 ja sellega sõidetud. Seniks kuni b4 ilusti toimib hoiab hakkab naine Volvo liikuvana. Kui ma aga täna hommikul Audi rooli hüppasin, et tööle sõita, oli siuke tunne et tahab vägisi ringi ratast tiirutama hakata. Lõuna ajal tuvastasin rooli varda ülemises puksis korraliku lõtku. Uus parempoolne varras maksab miski 37raha, mis iseenesest ei olegi nii kulukas kui esialgu kartsin, või on kellegil ehk korralikku varrast pakkuda mis jalus aianurgas. Iseenesest ei ole see puks nii õrn ka, et nüüd kohe uut ostma peaks minema.
Roolilati tolmukate on ka pooleks läinud, tuleb uus hageda.


Oja1 - 19.11.13 15:18

Nägin, et teemas teisel lehel lasid klappvõtme teha. Tahaks endale ka, aga räägi kuidas sellel immovärk on? Endal ainult 1 võti ja kesklukk võtmega. Tegelt peaks olema puldilukk ka aga üleelmine omanik on puldi ära kaotanud.

Aga auto on sul ikka väga ilus, 80 Avant on alati meeldinud rohkem kui sedaan. ;)


cornoyo - 19.11.13 20:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Nägin, et teemas teisel lehel lasid klappvõtme teha. Tahaks endale ka, aga räägi kuidas sellel immovärk on?

Tean, et on tõstetud vana puldi seest sisu uude võtmesse. Endal esialgu mingit signat ega pulti polnud, seega ostsin koheselt koos klappvõtmega ka sama firma signa, ning ühendasin ta kesklukuga koos tööle.


cornoyo - 19.11.13 21:11

Esimene stange on viimaste talvedega liialt lapitud saanud ja täitsa pehme. Kasutaja freeman-i käest õnnestus saada samat värvi stange. Täna lappisin peale tööd tuled liistud võred ümber ja ninnu sai taas paika. Nüüd aga siin kodus alles meenusid tuledepesurid, mis sai soetatud klubilise Kiku käest. Plaanisin needki selle tööga ühes teostada, aga eks siis saab millalgi taas stange eest võetud.

Plaan on ka tagumine kojamees üldse ära kaotada. Mootor läbi, ei näe põhjust ka uut sinna osta, kuna see niikuinii selline poolik nühkimine, et siis peaks ka varre uue panema, mis kenasti vastu klaasi hoiaks. Mulle aga meeldikski tagumik ilma luuata rohkem. Pealegi kui tagumise klaasi sooendust kasutada, siis vajub lumi kiirelt aknalt ja ühtlasi ka puhastab klaasi, hetkel luud takistab aga pole ju lund ka:P


Oja1 - 19.11.13 21:19

Palju sul see lukuvärk maksma läks ka kui küsida tohib?
Võid U2U kirjutada.


cornoyo - 25.11.13 23:23

Klubilise Ahhunni käest õnnestus soetada korralik roolivarras. Täna õhtul võtsin siis asja käsile. Kõige keerulisem vast ongi see, et ligipääs kehva ja ei mahu midagi keerama. Kuigi 2,0 mootoril on kapotti all üle keskmise palju tühja ruumi.
Lõpuks olin eemaldanud ka aku, kuna aku alt pääseb ka üks käsi latile lähemale ja süütepooli/kommutaatori. Siis keerates korra latti sisse ja välja, ning nii see töö tehtud sai. Vahetusse läks ka lati tolmukas, mis mitmeks tükiks läinud. Latt ise on muidu väga tipp-topp seisus.
Vana varda sain ilusti lahti, kõik osad keerasid ja eelmine sügis vahetatud Lemförderi rooliots oli korralik.
Esialgu mõõtsin vana roolivarda pikkuse üle ja uuele keerasin olemasoleva rooliotsa sama kauguse peale. Teel liigub otse ja sujuvalt, hetkel koheselt sillastendi ei torma.

Kuna öösiti/varahommikul kohtab ka juba saares miinus kraade, siis sai ka talverehvid alla pandud, varsti ju detsember ka käes.


cornoyo - 05.06.14 22:06

Pisut siis värskendust teemasse. Kasutan masinat igapäevaselt. Nipet näpet vead mis vajaksid likvideerimist.

Tagumine kojamees ei toimi, pole teist väga kasutanud ka ja eks seepärast ta kinni jäänud olegi. Tegelikkuses pole sellest kunagi puudust tundnud ja nüüd sai sõna otseses mõttes see vars ka likvideeritud. Nii ongi parem, talvel vajub lumi klaasilt alla ja ei ole miskit mis mustust seal koguks ja hoiaks.

Kunde uks käib seestpoolt raskelt. Üksaeg soetasin uue trossi, kuna arvasin, et vana äkki veninud. Tõmbasin ukse laiali, kuid tross toimis ilusti, pigem on jama selles välimises osas, kus keel liigub. Uks jääks nagu pinge alla, kui sissepoole tõmmata siis avaneb lihtslt, reguleerisin/tõstsin ka ust pisut ja hakkas paremini käima kuid päris õige ei ole. Väljast avades on ka tunda nõksatust, et miskit poob.

Salongi ventikas töötab vaid viimases astmes. Arvatavasti reostaat vaja uue vastu vahetada, siis vaatan üle juba ka salongi ventika, mis tundub tasakaalust väljas olevat, võimalik, et puksid kulunud.

Nüüd aga kõige olulisem teema, auto on jõudnud sellesse ikka, et vaja oli teostada pisut keretõid, nimelt koopa ääred hakkasid rohkesti mullitama ja vasakult tagant lausa värv singi küljest iirduma. Eks see soe ja niiske talv kiirendas protsessi. Tagumist koobast on kunagi ka töödeldud, kuid sealt kus värv maha tuli seal ilus puhas singi kiht alla, müstika. Igatahes kõik koopa ääred sai haljaks käiatud ja rooste korrosiooni tõrjega üle lastud. Järgmine päev puhtaks tehtud, krunditud ja mõned tekkinud augud(esimestel tiibadel) täis pahteldatud, seejärel pritspahtel siledaks ja krunt. Sisemised servad ka kivikaitsega üle lastud. Kuna aga tegu ikkagi säästuprojektiga siis sai esialgu sprayga värvitud. Motipil puudub Värvikoodile LZ6P vastav värv, seepärast sai ostetud värvikaardi järgi numbriga 53604. Kuna aga spray iseenesest juba ütleb kõik ja tulemus üsna matt, olen siiski rahul. Vähemalt sai aeglustatud rooste protsess kui niisugune ja kuna eeltöö tehtud korralikult siis võimalik, et siiski lasen lähiajal mõnel maalril üle teha, et ka lõpptulemus korralik jääks.

Siin aga pildid kõigist neljast koopast enne kui küüned taha ajasin.
http://www.upload.ee/thumb/4090614/DSCN5334.JPG http://www.upload.ee/thumb/4090714/DSCN5335.JPG http://www.upload.ee/thumb/4090718/DSCN5337.JPG http://www.upload.ee/thumb/4090721/DSCN5338.JPG

Töö käigus tehtud pildid pole veel arvutisse jõudnud.

Ahjaa, seoses juba järjest soojenevate ilmadega meenus, et sügisel sai kondi kompressori rihm läbi lõigatud. Põhjuseks oli tookord juba vilisev puruks minev kiilrihm mis aasta tagasi paigaldades liialt pinguli sai. Nimelt on seal see seibidega pingutamise süsteem ja ju ma siis oskamatusest liialt pinksaks ta paika jätsin. Läbilõigata oli lihtne, kuid paika pannes tuleb mootori esimene tugikronsa lahti lasta.

Ühesõnaga tegemist jagub, leiaks vaid selle hetke kus käed külge lüüa, igasuguseid muid kohustusi on ju vaja endale tekitada. Ma loll külvasin muru eelmine sügis krundile, nüüd niidan muru selle asemel, et maja ehitada lõpuni.


cornoyo - 06.06.14 23:46

Täna sai lõpuks aeg võetud ning peale tööpäeva hakkasin otsima viga, et miks töötab salongi ventilaator ainult viimases astmes. Kunagi korra olen juba seda reostaati seal õhukanalis vahetanud ja kuna see üsna lihtsa kohapeal siis saigi sealt alustatud. Testriga mõõtes oli näha, et astmetel 1-2-3 ei tule vool peale. Järelikult viga mujal. Katkusin siis keskkonsooli lahti. Esialgu ikka tasa ja targu lammutamine kuid lõppuks selgus et kogu krempel koos keskmiste ventrestide, lülitite ja makiga tuleb eest minema saata. Kuna aga siiani olen lisavarustust ja nuppe paigaldanud torgates juhtmed tagant sealt kust võimalik, siis nüüdseks oli kõik risti rästi. Sai nüüd ka juhtmestiku üle vaadatud ja korrastatud.
http://www.upload.ee/thumb/4092255/DSCN5378_1_.JPG

Lõpuks sain kätte ka pliidinuppude konsooli. Mõnda aega tagasi sai nii igaks juhuks aivo82 käest soetatud tagavaraks salongisoojednuse nuppude paneel ja vott nüüd saingi kohe uue paneeli taha ühendada. Asi toimis nii nagu peab. Kuna tegelt oli mul väsinud ainult see vasaku nupu taga olev lüliti osa, siis saigi vaid see detail vahetatud.
http://www.upload.ee/thumb/4092233/DSCN5373_1_.JPG

Täpsemalt olid siis väsinud kontaktide needid mis lihtsalt oma pesast välja liikusid.
http://www.upload.ee/thumb/4092243/DSCN5374_1_.JPG

Tegelt olen juba ligi 5aastat plaaninud teha ümber see REC siseringluse funksioon, nii et seda saaks kasutada ka ilma AC-ta. Nüüd kus põhimõtteliselt oli kõik laiali, sai uuesti ka vana teema abiks otsitud http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=58549
http://www.upload.ee/thumb/4092246/DSCN5375_1_.JPG http://www.upload.ee/thumb/4092249/DSCN5376_1_.JPG http://www.upload.ee/thumb/4092251/DSCN5380_1_.JPG


cornoyo - 01.12.14 23:25

http://www.upload.ee/image/4389963/DSCN5426.JPG

Teostatud õlivahetus 10W-40 + filter Ls: 299 200km (25.11.14)
Vahetatud parem käsipiduri tross.


cornoyo - 08.07.15 21:13

Viimasel ajal naudingi selle autoga lihtsalt sõitmist. Jube mõnus tunne on istuda uuemate masinate roolist just selle masina rooli, mida olen omanud 2006 aasta algusest saadik. Kõik mulle nii omane, käe jala juures. Tean täpselt mismoodi masin käitub kruusasel külateel. Nokitsemise perjood on möödas ja nüüd vaatame kaua ta kestab. Kuluosad hoian loomulikult jooksvalt ikka korras ja peagi ongi ülevaatusele taas minek. Selletarvis sai ka rukkililli mootori põhjakatte vahele korjatud :P

http://www.upload.ee/thumb/4828795/11714284_933534670043788_2028193584_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/4828799/11125543_933534656710456_469695519_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/4828803/11720540_933534620043793_1469914319_n.jpg

Ls: 303 815km


cornoyo - 18.09.15 21:24

Mingi hetk olin dilemma ees, et järsku peaks selle sõiduki müüki panema. Põhjus ei ole mitte rahas vaid pigem selles, et kasutan teda võrdlemisi vähe. Vanemad autod üldjuhul ei salli seismist. Ning alatasa tuleb ette, et leian omale meeltmööda uusi masinaid ning igakord jääb ostu põhjus selle taha, et 2 autot juba hoovis :) Kummaski ei tahaks loobuda. Värskeim juhus oli üks competition, mis müüki paisati, no siiani kripeldab, aga sellised olukorrad vajavad kiiret reakeerimist.

Igatahes sai siiski selleks talveks otsustatud, laseme tal ikka 10 aastat täis tiksuda, minu käes.

Seega võtsin kätte ja tellisin algatuseks uue katalüsaatori, vaja ju ülevaatusele minna (hetkel puudub). 22 aastat vana originaal oli elemendi lahti lõõnud ja tegi korralikku lärmi seal, toimiski teine väga piiri peal viimased aastad.
Vahetusse läksid ka esimesed amordid, tootjaks KYB. Vanad toimisid laitmatult, kuid talvel miinusega külmusid luuks.
+tolmukotid.
Parema öötsa puksid, Lemförder.
Tagumine parem rattalaager, SWAG.
Tagumised suportid pulkadeks ja ilusti liikuma ning uued kummikotid ning mansetid. Kelgu liugtapid ja käsipiduri trossid määritud.
Uued tagumised piduriklotsid. Parema ketta sisemine pind treipingis sirgeks lastud, mingi hetk on klots peale jäänud ja olukord oli kehvake.

Nüüd siis nädala alguses ülevaatus ja saab taas liiklusesse. Argipäeva sõidud saab Audiga aetud.

Ls: 304 500km


cornoyo - 05.01.16 23:17

5.jaanuar 10 aastat tagasi sai see masin platsilt soetatud. Ütlen ausalt, ma ei teadnud siis autodest mõhkugi :D
Nüüd aga võin väita, sellest autost tean küll pea kõike :)

Eks kurs ioon pölla pääl
http://www.upload.ee/thumb/5456662/12498598_1028677963862791_839126061_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/5456666/12498518_1028677847196136_1476121175_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/5456667/12498728_1028677883862799_1150590409_n.jpg

Ls: 306 076km


cornoyo - 06.06.16 23:47

Vahetatud sai mootoriõli 10W40 ja õlifilter - Ls: 307 785 (02.06.16)
Suruõhuga puhastatud salongi ja mootori õhufilter.
Uus konditsioneeri pumba rihm - Kont toimib ideaalselt.
Uus Exide aku 65ah - Vana pidas vastu tervelt 7aastat.
Üle vaadatud summuti -Vahetatud üks kummitripp ja kati poldid pingutatud.
Piduri liugtapid määritud ja käsipiduri trossid niisammuti - ennetamaks probleeme.
Lisatud 150ml käigukasti õli - Kangi hoova simmer kergelt lekima hakanud.
Alla sai keeratud ka Dbv 8x17 ET18 veljed rehvidega 215/50 - ideaalis peaks rehv suts madalam olema, kuna aga kusagile vastu ei käi siis täidab ilusti koopaid :D
16tollised on nüüd üle ja saadaval.


http://www.upload.ee/thumb/5864810/13413942_1125479750849278_670729155_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/5864822/13384643_1125475564183030_966999652_n.jpg http://www.upload.ee/thumb/5864836/13384759_1125417207522199_1875842254_n.jpg


cornoyo - 23.07.16 08:58

Heitgaasid üle normi. Vahetatud said küünlad, mis ilmselgelt ka seda vajasid, kuid ikka ei mahu piiridesse. Eelmisel aastal vahetatud uue kati- süüks ei tahaks lükata, kuna gaasi hoides ka veidi plärtsub imelikult. Rootor ja jagaja puhtad ning korralikud. Kuskil on kala, leia see nüüd ülesse :)

https://www.upload.ee/thumb/5994424/DSCN6028.JPG https://www.upload.ee/thumb/5994426/DSCN6032.JPG https://www.upload.ee/thumb/5994425/DSCN6031.JPG
Piltide ja sõidu järgi nagu probleemi pole :D


Maaryo - 23.07.16 09:30

Lambda mass puudulik äkki !


KeveN - 23.07.16 19:59

Jah, soovitaks nelja juhtmega lamdat sellele üldse. Neljas juhe on lisa maandus.
Aga sinu puhul, ma alustaks ma diagnostikast. See auto suhtleb natukene arvutiga. Muidugi kontrolli, et paar vaakumvoolikut oleks korras ning õhulõdvik poleks katki kuskilt.

Ja üldse, mis parameetrid olid üle normi, nii saab kindlaks teha, kus võib viga olla.


cornoyo - 06.11.16 20:56

Nii mõnedki nädalad on tuttav seda autot kasutanud. Kuna vajadus oli ja mulle sobis, et keegigi teda liikumises hoiaks.
Eile õhtul tuli aga kõne, et suri lambist välja ega käivitu enam.
Hommikul viskasin pilgu peale ja starterit andes käis jube kergelt ringi.
Arvatavasti alumise rihmaratta kiil saba andnud. Eks peab pisut mõtlema et kuhu ma selle masinaga jõuda tahan ja palju nüüd pahandust teinud on. Lahkamine peab pisut ootama.
Kaua oodatud/plaanitud nelik liikus ka hoovi mõned nädalad tagas. Sellele kindlasti passiks nii mõnigi detail sealt. Ühesõnaga on millele mõelda :)

Pea 11aastat minu käes ja 180tuh km.


weiks - 07.11.16 20:35

Millal siis uuest pilte tuleb? :)


cornoyo - 07.11.16 23:05

Kindlasti tuleb neliku kohta ka eraldi korralik teema. Iga asi omal ajal. Praegu jooksvalt likvideerin kergemaid puudusi ja kui juba kannatab näidata, siis ka teema tuleb :D Suuri puudusi õnneks esialgu ei paista, kuna ju täisvedu ;)

Aga esiveolisega vast teeb nii et panen ta kuiva kohta kevadet ootama ja siis targem mis tulevik temaga.
Kuna ise autot viimased 300km ei kasutanud, siis puudub ka arvamus juhtunu kohta aga jutu järgi poos aeg ajalt kinni ja tõmme kehv ning teinekord käivitamisel jäid põõrded alla ning lonkas käima. Tundub et märgid olid juba paigast nihkunud.


cornoyo - 07.09.17 23:20

Seis siis selline. Tegelt saaks ju korda aga mis ma pärast peale hakkan, kes sõidab :D hoovis juba mitu quattrot

https://www.upload.ee/thumb/7434416/21441657_1573651976032051_2107085702_o.jpg https://www.upload.ee/thumb/7434420/21458606_1573651902698725_1987507458_o.jpg https://www.upload.ee/thumb/7434423/21458769_1573651262698789_1992580133_o.jpg

ACE sai juba lambda omale ja veel ridamisi pisividinaid ootab ümberpaigaldust. Näiteks üli korralikud tagatule pirnipesad, mis ACE-l on hapuks läinud, jnedasi.. jnedasi..
Esialgu ma veel miskit müüki ei pane, niiõelda jätan oma tarbeks. Kuid kapotialune on enamus kõik üle, seega u2u võib küsida ikka asju mida ma nelikutel ACE ja ABC ei kasuta ;)