Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Prinditav versioon | Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: B4 udutulede puhastamine ja reflektorite värvimine (Vastuseid: 41 | Vaatamisi: 30466)
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 01.03.10 21:03 Tsiteeri
B4 udutulede puhastamine ja reflektorite värvimineKuna omalgi plaanis viimasele autole sama asi ette võtta, siis küsiks ka veidikene teemavälise küsimuse ka juurde.
Nimelt kuidas on lood udutuledega? Et saab neid ka niimodi lahti võtta ja puhastada? Omal mõtteis B4 udutuli stanges. Kahjuks pärast stangevahetust ei saa enam udukat kätte, muidu oleks lähemalt uurinud. Kuigi ei tahaks kohe lõhkuma ka hakata.
Nimelt ennem sai pandud uued pirnid, mis peaksid suht ereldalt sirama sisse, kuid ikkagi paistavad jumala kollased, nagu need nö tankla omad. Siin sai mingi hetk lähemalt udutuld vaadatud, ning ongi, klaas paistab täiesti kollakana. Kui saab samamoodi lahti võtta, siisvõtaks terve tulederingi üks nädalavahetus ette.

Klaase võib siis pesta ju praktiliselt kõigega, auto aknapesu vedelikust kuni maja akende pesu vahenditeni(nt Ajax vms) välja? Või võib ka midagi kurjemat ja effektiivsemat kasutada?
Aga mis vahenditega läheneda reflektorile, et asja ära ei rikuks? Viin, piiritus, klaasipesuvahend, mõni spets aine?
:cool:

-e-
Kuna keegi vahepeal pilte üles pole pannud, sai endal udutulede puhastus sel nädalavahetusel ette võetud.

Kuna võtsin nüüd udutulede puhastamise ette, siis panen siia ka väikese õpetuse teiste jaoks. Iga kell võib keegi seda vajadusel täiendada.
Tööks vajaminevad asjad:
• Üks tavaline ja teine ristpeaga kruvikas
• Pesemislapp ja pesuvahendid (kangematest näiteks Fairy, Ajax, auto talvine klaasipesuvedelik ja loputuseks vesi)

Kui ei ole tähelepanelik, tuleb hiljem minna ka ülevaatuspunkti, et udutuled paiga reguleerida.

Udutulede lahtivõtmisel pole vaja klaasi eest eemaldada, kuna saab kõik toimingud teha tagaküljelt (sealt kust pirni vahetatakse).

Võib mõlemad udukad auto küljest korraga ära keerata. Kui lühike udukas, siis äärest 1 kruvi lahti keerata ja võtta väike klaasiäär välja. Sealt tagant paistab veel 2 kruvi. Need lahti keerata (vaadake, et kruvisid stangesse ära ei kaota). Et udutuld kätte saada, liigutage/lükake udutuld sinnapoole, kust kruvid ära keerasite, siis saab teise nurga stangest otsapidi välja tõmmata ning seejärel saab ka selle poole juba kätte (mahub stange avast läbi), kust ennem 2 kruvi ära keerasite. Nüüd ühendage juhe tulede tagant lahti (tuleb ära tõmmates). Nüüd võib tuledega siseruumidesse sooja kätte neid puhastama minna,
Nüüd tuleks tulede tagant eemaldada must kate. Klamber lahti lasta. Vaadake, et tihendit ära ei lõhu. See kaas peaks kergelt lahti tulema. Sealt alt ühendage lahti valge juhe (tõmmates).
http://www.upload.ee/thumb/444743/1.JPG

Seejärel eemaldage H3 pirn. See must karp jääb sinna pruuni juhet pidi rippuma. Kui segab, või lasta lahti tule poolse otsa.
Tule osa on kinni kolmest kohast. Ühelt küljelt musta kummiga pesas, teiselt küljelt samuti musta kummiga ning teisest äärest musta plastikuga, mis on ühe kruvi küljes. Selle kruviga reguleeritakse tulede kõrgust
http://www.upload.ee/thumb/444744/2.JPG.

Mina soovitaks siin tulele ja kruvile peale tõmmata mingi joon. Ning siis lugege ära, palju pöördeid tegite lahti keeramiseks ja kirjutage see kuskile üles. Tuleks ennem lahti keerata see kruvi umbes poole jagu. Siis minna kruvikaga surkima sinna pessa neid kummijullasid. Tõmmates tule sisu ja kruvikaga surkides tuleb see kumm sealt pesast välja. Alguses võtta ette see, mis ühel küljel üksikult ning siis see, mis teisel küljes, kus ka see plastikreguleerimisjulla on. Seejärel keerata lõpuni kruvist. Siis saab kätte tule.
http://www.upload.ee/thumb/444745/3.JPG
Kummijullad.
http://www.upload.ee/thumb/444748/4.JPG

Nüüd võib tule sisse kallata Fairy ja vee segu ning panna ligunema. Või kes soovib, võib lapiga hakata puhastama.
Nüüd sai ette võetud luup.
http://www.upload.ee/thumb/444749/5.JPG

Luubi äärest üks metallkõrv lahti lasta ning saab luubi otsast kätte. Siis saab ka sees oleva „kausi“ ära puhastada ning kui vaja, siis ka reflektori.
http://www.upload.ee/thumb/444750/6.JPG

Võib ta kokku tagasi laduda. Ennem panna luup ning siis metallklamber kinni. Ärge klambrit tugevasti vastu luupi suruge, muidu läheb klaasi katki.
Tule klaasiosas võib liguneda lasta tunde.
http://www.upload.ee/thumb/444752/7.JPG

Kui Fairy sees ligunes, võiks lastatal liguneda siis ka auto talvises tuuleklaasivedelikus ning pärast kas siis klaasipesuvedelikuga ära puhastada tuli või lopudada veega. Võiks ette võtta ka klaasi välimise külje ning sellegi hoolikalt puhtaks teha.
Nüüd väike võrdlus, millised välja näevad.
http://www.upload.ee/thumb/444753/8.JPG

Ning nüüd, kui mõlemad on puhtad
http://www.upload.ee/thumb/444754/9.JPG.
Viimaselt pildilt on näha ka tulede kõrguse regulaatorkruvi. Kui tuled puhtad, võiks nad ennem kokku tagasi ladumist ka kuivama panna, muidu jääb niiskus sisse.
Nüüd tuleks udutuli uuesti kokku laduda. Panna see luubiosa otsapidi tule sisse ning keerata poolenisti sellest regulaatorkruvist kinni. Siis saab kruvikaga ka need kummijullad oma pesadesse tagasi suruda. Seejärel keerata regulaatorkruvi oma algasendisse tagasi. Siin ongi hea hetk, kui kirjutasite pöörete arvu üles. Kui ei kirjutanud, siis tuleb minna ülevaatuspunkti ning lasta oma udutuled paiga reguleerida. Muidu nii, et üks üks valgustab kraavi ning teine linde taevas.
Kui kummijullad paigas, siis panna pirn tagasi. Ühendada valge juhi musta karbi külge tagasi. Ning siin vaadake, et karbi küljes olev kumm istuks omal kohal hästi. Muidu hakkab hakkab tuli higistama või hakkab vesi sinna sisse kogunema. Ning panna auto külge tagasi vastupidises järjekorras, nagu ennem räägitud.
Ning tulemus, tuli paistab nüüd läbi, rõve kollane värv on kadunud ning tuli (kui on mingid kangemad või muud head pirnid sees) põleb tunduvalt valgemalt.

Ja tulemus?
Tulemus on ülihea võrreldes pesule eelnenud pildile. Nüüd nii klaas kui ka tuli näeb värske välja ning paistab ka päevavalges ikka läbi, mitte ei ole kollast värvi.
Ning kui pimedamaks väljas tõmbab ning udukad sisse lülitada, siis tulemus on hoopis teine. Nüüd ikka näeb ning valgus muutus palju valgemaks. Nimelt omal veidi kangemad ning valge valgusega pirnid sees. Tuli paistab ka põlemas valge. Tulemus on päris pro. :cool:
-e-
Muutsin ka pealkirja, kuna vahepeal toimus ka lisaks udutule värvimine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
KeveN
klubiliige

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 01.03.10 21:50 Tsiteeri
B4 udutulede puhastamineEnda b4 ehk siis 2.0 85kw udutuled saab kätte kui stange plastikud eemaldada ning uduka äärerst kruvida kaks kruvi ära ning muidugi juhe tagant kiskuda. Kui endal stange maas oli tahtsin kapuhastada teisi, aga selgus, et nad liimitud ning ei viitsinud hakkata laenama ka kuumaõhupüstolit kuna klaasid liiga täkkelised nagunii.
Pesta tasub klaasi tavalise klaaspipesuvedelikuga ikka, kangemaga pole seal ka midagi teha. Reflektorit, aga millegi pehmega. Kindlasti mitte alkoholiga. Algul tuleks kindlasti kas väikese voola vee all liivaterad ära loputada, sest kui hõõruma hakkata lapiga, siis see toimib nagu lihvimispaber. Peale loputamist sobib pehme riie ja klaasipesuvedelik, et läikima lüüa.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
medical
klubiliigeRegistreerunud 01.05.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Tšehhi Audi, A3 3.2 quattro, Audi Coupe

postitati 02.03.10 20:26 Tsiteeri


Coupel kunagi kangutasin küll udukad lahti- kuumapuhuriga natuke sooja ning ettevaatlikult.
Seest värvisin plastiku hõbedasega üle, muidu oli ka jube kollased. Aga luubi reflektor on tavaliselt juba ise ka otsas see hakkab valgustust mõjutama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raadik88
huviline

Avatar


Registreerunud 28.05.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 2.0 TDI 125kw müüdud. Audi B4 85kw - müüdud.

postitati 02.03.10 22:47 Tsiteeri


Minu arust stange plastikuid eemaldama ei pea, vähemalt mina sain ilma. Keerasin need kaks kruvi lahti seejärel liigutasin tuld tiiva poole ja käes ta oligi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 12.03.10 15:10 Tsiteeri


Tuli ka idee puhastada, kuid tekkis ka natuke imelik küsimus. Nimelt kas mul on mingid veidi teistsugused udukad kui muidu peaks olema b4-l? Tunduvad kuidagi kandilised ja mitte head oma pesas. Kinnitus ja kõik muu sama, aga nagu ei ole hea. Oskab keegi midagi kommenteerida? Pilt


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.03.10 15:43 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: nakaman
Tuli ka idee puhastada, kuid tekkis ka natuke imelik küsimus. Nimelt kas mul on mingid veidi teistsugused udukad kui muidu peaks olema b4-l? Tunduvad kuidagi kandilised ja mitte head oma pesas. Kinnitus ja kõik muu sama, aga nagu ei ole hea. Oskab keegi midagi kommenteerida? Pilt

Tunduvad täitsa orig. Aftermarket valged suunakad lihtsalt ei klapi nendega päris ilusti kokku. See ava ongi stanges selline suur - üle 5mm vahe jääb üles ja alla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 12.03.10 15:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: nakaman
Tuli ka idee puhastada, kuid tekkis ka natuke imelik küsimus. Nimelt kas mul on mingid veidi teistsugused udukad kui muidu peaks olema b4-l? Tunduvad kuidagi kandilised ja mitte head oma pesas. Kinnitus ja kõik muu sama, aga nagu ei ole hea. Oskab keegi midagi kommenteerida? Pilt

Tunduvad täitsa orig. Aftermarket valged suunakad lihtsalt ei klapi nendega päris ilusti kokku. See ava ongi stanges selline suur - üle 5mm vahe jääb üles ja alla.

Selge pilt, kuidagi diagonaalis passivad ka seal. Peab siis kohendama, sest üks pimestab :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Zoig
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.12.07
Asukoht: Paide/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: IZh 21251 Kombi; Audi S6 Avant; B2c; B2q

postitati 12.03.10 16:16 Tsiteeri


Välimuse järgi ütleks, et tegu on vanema põlve luubita udukatega. See iseenesest ei muuda midagi, sest need on suuruse ja kinnituste poolest täiesti identsed luubiga udukatega. Lihtsalt tundub, et elu jooksul on keegi neid sellel masinal vahetanud. Pigem panustaks Blacki selgitusele, et suunakad lihtsalt ei klapi udutuledega korralikult või on emma-kumma kinnitused veidi katki.


Et oleks raskem!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 13.03.10 16:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Zoig
Välimuse järgi ütleks, et tegu on vanema põlve luubita udukatega. See iseenesest ei muuda midagi, sest need on suuruse ja kinnituste poolest täiesti identsed luubiga udukatega. Lihtsalt tundub, et elu jooksul on keegi neid sellel masinal vahetanud. Pigem panustaks Blacki selgitusele, et suunakad lihtsalt ei klapi udutuledega korralikult või on emma-kumma kinnitused veidi katki.

Tõesti ühe udutule all oli mingi isearetatud plekitükk neetidega kinnitatud. Peab uurima lähemalt. Polegi väga tähelepanu pööranud, aga tundub nagu stange vasak serv vajaks ka natuke tõstmist(tule all suurem vahe). See ongi nii, et kui millesegi süvened, selgub palju asju mis tuleks ringi teha :) Kadestan RS2-e stange suundasid ja udukaid, need tunduvad nii ilusad ja kokku sobivad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kevadlilleke
klubiliigeRegistreerunud 26.04.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Coupe '95 85kW

postitati 14.03.10 15:47 Tsiteeri


Pildi järgi tunduvad need Typ89 Audi 90 udutuled, mitte Typ8C (B4) originaalid. Ilmselt kellelgi on originaalid katki läinud ja vaatas, et riiulis seisvad 90 udukad passivad enam-vähem ette.


Noh? Päris kõva, mis? Onju?
Nojah, ainuke jama on selles, raisk, et, kuradi, kaua ei saa nii lasta - tõmbab... tõmbab aku tühjaks...
B4 http://images.spritmonitor.de/308015_5.png Coupe http://images.spritmonitor.de/739191_5.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 15.03.10 11:54 Tsiteeri


Ma just uurisin ja puurisin eelmist posti tehes seda pilti, et kas sealt suht mati klaasi tagant paistavad õrnalt luubid ka või on need pirnid. Tegelikult vist tõesti luupe ei ole. Samas korpuse poolest on need tuled 1:1.

Vasak stange serv on jah õige pisut allpool. Samas see peaks tule just pigem madalamaks muutma, mitte pimestama panema. Seibide abil on vist kõige parem regullida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 15.03.10 14:26 Tsiteeri


Sai sellel nädalavahetusel ette võetud udutulede puhastamine.
Lisasin kogu tektsi oma esimesse postitusse. Kui keegi soovib täiendada, võib seda alati teha. Lisapildid, õpetused jms. on teretulnud.

Tulemust ei anna praktiliselt võrreldagi sellega, mis ennem pesu oli.
Nüüd näevad tuled head välja ning ka valgus ei kuma neist ku**kollaselt läbi nagu ennem, vaid ikka valgelt. Pirnid paremad sees, kui need 15.- H3 pirnid. Aga arvatavasti standardpirnidega muutub ka see kollane värvus tulel meeldivamalt heledamaks.

Vahetusel tuleb hoolikalt vaadata seda udutulede kõrguse reguleerimiskruvi, muidu tuled näitavad hiljem misiganes suunas. Kui nii, siis oleks vaja ülevaatusele minna tulesid regulleerima pärast pesu.

Omal olid lühikesed udutuled(st ilma suunatuleta variant). Ning luubi tagune reflektor ideaalses seisukorras. Kahju, et ei saanud pilte teha nii, et oleks ühe ära pesnud ning tagasi pannud. Et oleks saanud vasakut ja paremat omavahel võrrelda. Pilt oleks olnud väga erinev. Aga jah, ega vanast täiesti uut ei tee, aga paremaks läks asi väga kõvasti. Uus kindlasti parem, kuna seal väline klaas pole täkkeid täis.

Oma lõpptulemus: kui nüüd kõik tuled peale keerata, siis kõik on ülevalt alla täiesti valged, nagu 4300K Xenon. :D

Kuna luup on udutules, siis tekkis mõte juba xenoni peale. Seda vist täitsa annab sinna sisse aretada ju? :cool:
-e-
Vahepeal oli mul ka udutuledes xenonid 4300K sees. Vaat see oli hea-valgust niiet tapab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
nakaman
huviline

Avatar


Registreerunud 05.10.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.9Tdi AVB

postitati 24.03.10 20:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kevadlilleke
Pildi järgi tunduvad need Typ89 Audi 90 udutuled, mitte Typ8C (B4) originaalid. Ilmselt kellelgi on originaalid katki läinud ja vaatas, et riiulis seisvad 90 udukad passivad enam-vähem ette.

Tõesti, ka mulle tundub nii, sest ka suunatuled tunduvad olema 90 Coupe omad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 11.10.10 08:22 Tsiteeri


Nii, viimasest udutulede puhastamisest on mööda läinud päris palju aega, kuid tuled paistsid ikkagi veidikene kollased, just luubi kõrval see reflektori osa ehk udutuli seest. Pesu palju ei aidanud, aga paremaks tegi see tookord siiski.

Otsustasin siis ette võtta raske ülesande- udutuled lahti võtta ja reflektori osa ära värvida.
Tuleb tuttav ette:
http://www.upload.ee/thumb/855651/IMG_9603.JPG
Sellised paistavad tüüpilised B4 udutuled.

Lisan ka mõne pildi:
http://www.upload.ee/thumb/855643/IMG_9616.JPG http://www.upload.ee/thumb/855644/IMG_9626.JPG
Ennem Pärast
(esimesel pildil reflektori osal klaasi tihendi tükid)

http://www.upload.ee/thumb/855647/IMG_9609.JPG http://www.upload.ee/thumb/855648/IMG_9648.JPG
Ennem Pärast

:D Tulemus oli bueno. Tuli paistis nagu uus. Lisaks enam tavapirniga ümber luubi ei paistnud reflektori osa kollane, lisaks valgustas nüüd tuld laiemalt-seda sellest, et sai uus läikiv reflektorpind.

Kahjuks viimase pildi ajal enam päike ei paistnud, seega head pilti ei saanud. Peab mingil ajal uue pildi tegema, siis parem ülevaade.

Et kuidas tegin?

Udutuled eest ära.
Udutuled tükkideks laiali-luubid ja kõik muud äravõetavad plastosad ära võtta.
Selleks et refletorit värvima hakata, selleks tuleb klaas eest ära saada. Kõige lihtsam on tuled praeahju visata. Parim tulepraad-150 kraadi ja umbes 5 minutit. Seejärel tuleb klaasi hakata eest ära sikutama. Lihtsam ära saada on lükates luubi avast klaasi. Seejärel tuleks ka kiiresti tuleklaasi alune liim/silikoon eemaldada. Kui lasta uuesti ära jahtuda, siis on viimast päris kehva eemaldada.
Siis võiks reflektori pinna liivapaberiga vms üle tõmmata. Ärge karedat võtke, tõmbate suured kriimud pinnale. Kuskil 200 ja ülespoole.
Siis võiks kasutada kvaliteetsemat valuvelje hõbedat värviks. Ise lasin päris mitu kihti. Kes soovib, võib ka valget kasutada.
Pärast ära kuivamist paneme klaasi ette tagasi kasutades selleks mingit silikooni või liimi. Ise liimisin nii kuuma kui külma kannatava tuubiliimiga. Ja liimi ärge palju pange. Täitke vast kuskil see klaasi alune "kauss" kuskil pooleni vaid, mitte rohkem. Muidu hakkab liim välja pressima.
Seejärel panna luup tule külge tagasi ja udutuli kokku tagasi ja võib juba autole ette keerata.
Aga vaadake, et lasete tulel ikka korralikult ära kuivada ennem kui pirni panete täie rauaga kuumama.

Üks pilt ka lõpptulemusest-NB tuledes on ainult LED pirnid. Tavapirniga tulest pilti veel pole pärast protseduuri. Aga lähiajal püüan uued teha, kus ka tavapirn vaid sees.
http://www.upload.ee/thumb/855652/IMG_9641.JPG

Isegi kui udutuli päevasel ajal ei põle, on tulemus väga hea ning kollasest toonist tule sees pole enam midagi järel. See relfektori värvimine oli oma pingutust väärt.

Tänud ka kasutajale medical abistava info eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 12.10.10 06:53 Tsiteeri


Ja kui palju läksid maksma vahendid töö teostamiseks? Enda ajakulu?
Hea töö igavuse peletamiseks, kuid minu meelest mõttetu ettevõtmine. Kiiremini, lihtsamalt, efektiivsemalt ja kindlasti mitte eriti suuremate kuludega saab uued tuled ette. Need udukad maksavad nii vähe, et selline junnimine ei tasu ära (450 EEK/tk). Ma isegi ei viitsi klaase/luupi/reflektorit nende tulede puhul puhastada, vaid ostan pigem uued tuled. Okei, ei saa Hella omasid aga saab Depo omad. Toimivad suurepäraselt ja ei mingeid kolletanud korpuseid ega täkilisi tuleklaase.
Hiina tuled antakse juba peaaegu tasuta - 290 EEK/tk.


http://images.spritmonitor.de/302667.png; http://images.spritmonitor.de/401269.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 12.10.10 10:39 Tsiteeri


Materjal:
Värvi, liivapaberi ja silikooni saab kuskil 120.- eest kätte. Ütleme nii, et laiaslaastus võiks arvestada kuni 150 krooni.
Ajakulu: tulede lahti ja kokku panemine 15 minutit. Klaasi eest ära võtmine koos soojendamise (ka ahju) ja puhastamisega umbes tund. Korralik mitmekihile värvimine vast 15 minutit. Kokku liimimine 10 minutit. Kõik aeg siis tuledepaari kohta.

Ehk võib arvestada 150 krooni ja umbes 2 tundi tegutsemis aega. Siia ei arvesta korralikku värvi kuivamise aega (nt õhtul teha, järgmine hommik tuled ette kruvida).

Aga jah, odavam ja aeganõudvam on tulesid niiviisi uuendada, aga kui raha palju ja auto kallal nokitseda ei taha, ega keegi kinni ei hoia-võib iga kell uued tuled ette osta. Uus tuli on ikka uus tuli.

150 EEK vs 900 EEK Mõne jaoks raha kokkuhoid, teise jaoks jällegi nokitsemisrõõm...;) Mina olen selle nokitsemisega ja saadud tulemusega täiesti rahul. :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
medical
klubiliigeRegistreerunud 01.05.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: Tšehhi Audi, A3 3.2 quattro, Audi Coupe

postitati 12.10.10 16:05 Tsiteeri


Ühel õigel nokitsejal on "garaages" kõik vajalik juba eelnevalt olemas ja raha ei pea välja käima.;)

Variant on ka tuled seest mustaks vööbata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 18.10.10 16:35 Tsiteeri


Täna ilus päikesepaisteline ilm väljas, niiet tuleb ka lubatud pilt udutulest.

Panen ka vana pildi uuesti kõvale, et oleks parem vaadata.

http://www.upload.ee/thumb/855647/IMG_9609.JPGhttp://www.upload.ee/thumb/869269/IMAG0202.jpg
Ennem Pärast

Ja ka teise nurga alt:
http://www.upload.ee/thumb/869286/IMG_9611.JPG http://www.upload.ee/thumb/869287/IMAG0205.jpg
Ennem Pärast

Udutuli särab kui prillikivi igast asendist.
(vahepeal toimus ka autopesu, seepärast värv kerel niimodi läigibki)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
autobahn
huviline

Avatar


Registreerunud 12.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 02.01.11 16:29 Tsiteeri


Proovisin ka täna siis seda, aga mul ei tule klaas eest ära, soojendan küll, nii et korpus hakkab juba sulama, aga ei liigu see klaas kuskile. Proovisin sealt vahelt urgitsetud silikoonitükki kuumutada ja see ei taha üldse sulada. :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 02.01.11 18:27 Tsiteeri


Kusjuures omalgi ei tahtnud tookord teine klaas eest ära tulla. Kui proovida luubi avast klaasi pärast kuumutamist suruma hakata, siis ega seda vist niisama ära ei jõuagi suruda, kui pole ennem tihendit lõhutud. Tuleb kuskile nö auk siiski sisse teha sellele silikoontihendile või saada üks klaasi alune serv lahti.

Läks meelest ära esimeses postis, et ise lõikusin seda kummi ennem veel vaibanoaga. Lisaks ühes servas on udukal klaasi juures selline soon, sinna ajasin samuti vaibanoa alla, hiljem lõin õhukese, kuid päris laia kruvika vahele. Sellega saab nö ühe serva lahti. Kui seejärel hakata luubi avast uuesti klaasi pärast ahju edasi suruma, siis tuleb suruda selle koha pealt. Ehk hakata ühte serva suruma. Kui proovida suruda tervet klaasi, siis nii võibki suruma jääda. Samuti kui on tehnikat, võib lisakuuma anda ka digitemp. näiduga kuumaõhupuhuriga, millele panna see peenike lapik ots ka peale, et õhku tihendi peale suunata.
Samuti, kellel on olemas, aitab väga L kujulise teraga nuga.

Aga äkki võimalik, et keegi varem juba tule lahti võtnud ja liimiks kasutanud midagi eriti vinget, mis ei taha sulada ega pehmeks minna? Siis on asi küll jama :(

------
Väike pilt ka sellest, kui 4300K xenon udukasse läks :D
Xenon teeb tule täies ulatuses valgeks.
Pilt siis tehtud pimedast garaažist väljapoole päevase valguse poole. Lähituledes siis Cool Blue H4 + LED park. Kui udutulesid põlema ei pane, siis põhituled on ideaalsed valged. Aga kui xenon sisse lüüa, siis põhituled on ikkagi kollakat tooni nagu pildiltki näha. Peaks pulli pärast kunagi proovima pilti ka tavalise tanklapirniga-siis oleks põhituli täiesti kollane xenoni kõrval :D
http://www.upload.ee/thumb/1023196/IMG_9361.jpg
Praguseks on udukaid päevasel ajal pidevalt põletatud, siiamaani on reflektori osa ideaalses seisus ja midagi pole juhtunud. Ei lähe ka klaasi alune enam uduseks.
Varsti peaks põhituled veel ette võtma. Sebima pigem pikad luubiga tuled, või pikad daylight LED tuled luubiga + lõuaga stange pika udukaga :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
autobahn
huviline

Avatar


Registreerunud 12.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 02.01.11 18:35 Tsiteeri


Ise kartsin ka, et keegi on sinna mootorihermeetikut vms pannud. Aga proovin veel lõikuda.
Udukatega lähitulede asemel päevasel ajal probleeme pole tulnud võmmidega?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 02.01.11 18:45 Tsiteeri


Ei, Tartus sellega mingeid probleeme ei ole. Siin sõidavad niimoodi väga paljud. Kui pimedaks läheb, lähevad udukad kustu ja lähituled ikka põlema. Ning kui maanteel on kehvad olud (tuisk, lumesadu, tavatulede valgus kaob aslfatisse ära vms), siis lähevad ka udukad lisana tööle. Aga muidu jah, udukaid ainult kasutan päeval. Aga xenoniga pole probleemi ka 24/7 ainult udukaga sõites (ainult päris pimedas sooviks udukaid natukene ülespoole tõsta, lubatud maksimumi juurde, hetkel omal tuled rohkem allapoole keeratud, seda selleks, et kellegile silma ei paistaks)

Kahju, et LS edasi lükati, muidu oleks saanud udukaid juba ka seaduslikult kasutada päeval.

Proovige veel, äkki saate kuidagi siiski klaasi eest ilma korpust ära sulatamata. Proovige tihendit lõigata ennem ahju panekut. Sest tõesti, tulemus on seda vaeva väärt.

Aga noh, kes ei viitsi jamada, see võib alati uue tutika uduka osta kui raha palju on.
:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
autobahn
huviline

Avatar


Registreerunud 12.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 02.01.11 20:09 Tsiteeri


Saingi lahti klaasi! Lõikusin mingi vanaisa lusikaõõnestamis riistaga seestpoolt seda silikooni, kuumutasin ja suure mässamise peale see lahti tuli. Natuke tegin korpust ka katki, et peitel vahele saada aga see midagi ei mõjuta. See plastist mõttetu väli luubi kõrval on ikka täitsa kollaseks pleekinud, värvin selle ära kah homme. Aga muidu hea juhend :)
Kust ja mis LED pargid Sa ostsid? Mina ostsin Fixusest mingid 50 eek juustud - üks led oli valge ja teine sinine, mis seal ikka, jäid seisma, nägin siis mõne kuu pärast kuskil poes samu LEDe ja mõtlesin, et no 2 korda ikka sama praaki ei saa ju, ostsin ära, ja jälle - üks valge ja teine lilla. Kahe komplekti peale sain siis 2 valget omale numbritulesse :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31

postitati 02.01.11 22:45 Tsiteeri


Väga tore :)
Peaasi, et lahti tuli. Värvimistööd soovitan teha korralikult ja ikka mitu kihti. Ennem tuleks pind liivapaberiga KORRALIKULT üle käia. Pole mõtet asja hiljem uuesti jälle tegema hakata. Kestab värv lihtsalt kauem peal. Omal lasin vist 5 kihti värvi peale + tuled kuivasid pea päeva ennem kokku liimimist. Ning udukaid ei pannud põlema pikalt veel ligi 2 päeva. Ja see oli soojaga. Ainult niipalju panin, kui tegin pilti ja tulemust vaatasin.
Teil soovitaksin peale liimimist tulesid samuti toas paar päeva vähemalt hoida. Siis autole külge õues ja lasta mingi päevake vast selle külmaga harjuda, ennem kui pikemalt tuled põlema panete. Selleks, et asi ikka tahe jääks ja küljest ära ei pudeneks....

Ma olen proovinud nende Eesti kaupluste LED pirnidega. Kahjuks ükski neist ei sobi. Kas liiga sinised(isegi see, millel peal kiri white) või lihtsalt tuhmid või mõlemat koos. Lisaks maksavad roppu raha sellise saasta eest.
Omal on KÕIK LED pirnid tulnud läbi Ebay kohale.
Valgust on rohkem kui need asjad raha väärt on. Näiteks on autos ainult 1 LED plaat (peal vist 20 ledi) seal katuseluugi valgusti juures. Kui see põlema panna, siis auto särab nagu ööklubi ja valgus on valge. Tagaistujana tundub on miski pärast näha natukene sinakat varjundit selles valges valguses sees, kuid see ei häiri. Too pirn maksis mingi 50 krooni maks.
Pargid tulid oma 100 eek paar. Pargid on mul 4300K valgusega ning ka 6000K valgusega. 4300 on ilusam, eriti park+udu kombinatsioonis. See ebay kaup ei oma mingit võrdlusmomenti selle saastaga, mis meie kaupluse riiulitelt saada on. See mida meil müüakse 50 kr eest paar, on hiinas praak ehk tasuta....

Omal paljudele sõpradele ja tuttavatele tellitud....keegi neist peale ebay LEDi enam ei osta LEDe Eesti poodidest (va kiirkorras jalgadega joodetavaid LEDe, aga neidki saab hiinast tunduvalt soodsamalt....)

Välismaalt tellides ärge minge selle lõksu, et tootel kiri peal xenon white, see tähenab minimaalselt 6000K valgust ehk meie mõistes tugevat sinist tooni värvis....

:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
autobahn
huviline

Avatar


Registreerunud 12.01.09
Kasutaja on eemal


postitati 03.01.11 12:13 Tsiteeri


Paha lugu. Plastik sulab enne silikooni, ega see esimene tuli ka pigem jõuga ja silikoon rebenes, kui et pehmeks läks.

http://www.pica.ee/pildid/76/7230/dsc08110.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 76.0% - SQL: 24.0%]