Foorumi logo

Autokeemia & salongi iluravi
niffu - 23.02.05 17:27

Nahksisu hooldus!

Mida kasutada ja kuidas teostada?
Nahk on ära libedaks läinud,kuidas taas pehmeks saada?
tnx


Black - 23.02.05 21:32

Selleks on spetsiaalsed puhastusvahendid ja kreemid. Puhastada võid ka seebiveega. Silikoonsvammid jms jäta heaga rahule. Mina oma auto sisu hooldasin sõbra autopesulas Presta vahenditega.


john - 23.02.05 21:36

Tehnika maailams oli kord sellest päris pikk jutt.. kahjuks ei mäleta enam millises nr-is :P


niffu - 23.02.05 21:56

aga kas täpsemalt,et kuskohast oleks võimalik neid spets vahendeid saada??? vaevalt et igast suvalisest autopoest... ja mis nende spetsvahendite nimi võiks olla...tänud


john - 23.02.05 22:02

Tsitaat:
Algselt postitas: niffu
aga kas täpsemalt,et kuskohast oleks võimalik neid spets vahendeid saada??? vaevalt et igast suvalisest autopoest... ja mis nende spetsvahendite nimi võiks olla...tänud


Aga miks ei saa... kysi ja antakse :P
http://www.staford.ee/est.html#
http://www.luke.ee/2/est_services.html


Black - 23.02.05 22:07

http://www.autopesula.ee/jarve_hinnakiri_autokeemia.htm

10. LEATHER CONDITIONER CREME 946 l 335,59


niffu - 24.02.05 09:30

tänud.....sain vastuse oma küsimusele....seega ise ei viidzi hakata arendama , las teadjad mehed teevad...


workout - 14.03.05 08:17

jah kuidas kogemused on? saite naha puhtaks?

tuttav käis kunagi ammu heledat nahka kusagil mustakal puhastamas, kuid midagi väga head sealt küll välja ei tulnud, kohta paraku enam ei mäleta.

nüüd oleks vaja endal puhastama minna.


Ahti - 14.03.05 08:45

No oleneb mis keemiat seal kasutati....Presta on ikka yle prahi teisi keemiaid oma autol kasut. ei tahax....


pealik - 28.07.05 05:45

Kas kellelgi on kogemusi mõne hea tootega, mida võiks soovitada? Kas jazzipesulate reklaamitav nahksisu hooldus, mis tõmbab pingutab nahka ja väiksed kortsud tõmbab sirgeks on müügijutt või on tõesti selliseid vahendeid olemas.

Ootan soovitusi toodete osas ning kogemusi.


Demis - 28.07.05 06:03

Auto Bild Eesti nr1 Märts 2004.
Seal on pikk jutt ja soovitused nahksisu hooldamisest. On juttu ka poelettidel olevatesd toodetest.
Ehk leiad selle ajakirja kuskilt. Usun et saad vastuse oma küsimusele.


T.P. - 28.07.05 07:42

äkki siit abi (vaata car care osa)

http://sonolithics.com/files/a6_links.html#audio


crazy - 28.07.05 08:21

vaata sealt äkki saad abi
http://www.autokeemia.ee/?go=tooted&cat_id=19

ise ostan sealt kogu aeg
;)


ve1ks - 20.11.05 18:50

Nimelt siis istmed veidi kulunud ja ka pragunenud veidi, kas kusagilt on võimalik hankida tooniga hooldusvahendit, et neid jälgi vähekenegi siluda. Leidsin netist igasugu holdusvahendeid, kuid värvi ja tooniga ei leidnud midagi!!!


Black - 20.11.05 22:21

Black Rabbit saatis mulle kunagi sellise lingi, võibolla ka sulle abx:
http://www.meckisfaq.de/viewtopic.php?t=332


ve1ks - 21.11.05 06:18

Väga tänan, aga krt saksa keelega pole eriti kodus, et välja lugeda, mis vaja teha!!! :(

Kas keegi oskab selle jutu mõne sõnaga kokku võtta!!!


Timo - 22.11.05 11:03

ma ei saa ka saksast halligi aru, aga piltidelt näha tulemus oli küll hämmastav. Nii võiks isegi osata teha.


tarmo - 22.11.05 11:17

Die Mittel des Lederzentrums sind sehr gut. Nach dem Tönen von einer Notsitzbank im SL und einer Seitenwange, sowie der Anwendung der Lederpflegemittel (besonders zu empfehlen ist das Elephant Lederfett) bin ich ziemlich begeistert. Zur Dauerhaltbarkeit kann ich aber noch keine Aussage machen.

Lederzentrumi vahendid on väga head. bla bla bla olen vaimustuses asjast.vastupidavuse kohta ei oska veel öelda

Hier das Beispiel an der Sitzwange meines Fahrersitzes am SL. Das Leder wurde in diesem Bereich durch den Ledergürtel und das Aus- und Einsteigen etwas aufgerauht, was nach der Reinigung so richtig dramatisch aussieht.

siin näide istmepõse kohta minu istmel. nahk kulund turvavöö ja sisse-välja käimisest, mis peale puhastust eriti halb välja näeb

pilt enne ja pilt peale

Die Verarbeitung ist relativ einfach:

Meine Vorgehensweise:

1. Saugen
2. Säubern mit Reiniger "Stark" (Mild bringt nichts)
3. 24 Stunden trocknen lassen
4. Nötigenfalls schleifen
5. Entfetten mit Reingungsbenzin
6. Reparieren mit Flüssigleder (falls Risse vorhanden)
7. Tönen (leicht kreisend und tupfend - nicht wischen)
8. mindestens 2 Stunden trocknen lassen - ggf. eine weitere Schicht aufbringen
9. Mehrere Schichten Versiegelung mit Zwischentrocknungszeit aufbringen
10. Elephant Lederfett auftragen und wenn möglich länger einwirken lassen.

töötlemine on võrdlemisi lihtne

minu tegutsemine

1. tolmuimejaga
2 miski tugeva puhastusvahendiga puhastada(pehmed/õrnad ei mõika)
3. 24h kuivada
4. vajadusel lihvida
5. puhastusbensiiniga rasvast puhtaks
6. parandada vedelnahaga(kui rebendused)
7. toonida(kergelt tupsutades ja ja ringitades, mitte hõõruda)
8. vähemalt 2h kuivada lasta - vajadusel teine kiht peale
9. mitu kihti miskit joga millest ma aru ei saa :D vahepeal kuivatades
10. elevandi naharasva peale ja võimalusel võimalikult kaua mõjuda lasta


Lederpflege sollte mind. 1 x jährlich, bei Cabrios 2 x jährlich erfolgen, dann bleibst das Leder viel länger geschmeidig und schön.

nahahooldust min 1x aastas, cabriotel 2x bla bla


Black Rabbit - 22.11.05 14:03

Tsitaat:
Algselt postitas: Timo
ma ei saa ka saksast halligi aru, aga piltidelt näha tulemus oli küll hämmastav. Nii võiks isegi osata teha.

Tänud Tonnyle kes tõlkimise varem postitada jõudis :)
Nendel nahktoodete firmadel oli päris müstilisi vahendeid pakkuda, iseasi kuidas nede kättesaadavusega Eestis oleks.
Tõlkes jäi üks punkt veidi lahtiseks:

9. Mehrere Schichten Versiegelung mit Zwischentrocknungszeit aufbringen
9. Mitmed kihid lakki (Versiegelung nime kasutakse ka põrandalakkide puhul) peale kanda nii, et jätad vahepeal kuivamiseks ka aega.


ve1ks - 22.11.05 19:13

Et siis järgmine samm oleks, hakata uurima, kust seda vahendit hankida saaks. ;) Mul oleks kindel huvi proovida seda, kuna päris hale on vaadata oma pragulisi istmeid :(


puruvana - 19.01.06 16:19

tervist! Selline küssa, et mis vahe on silikooniga ja silikoonita armatuuri puhastamis vahend. kumb parem on ?


andres - 19.01.06 20:09

pakun, et silikoonita... jääb silikoon vist läikima?


Black - 19.01.06 22:35

Tsitaat:
Algselt postitas: puruvana
tervist! Selline küssa, et mis vahe on silikooniga ja silikoonita armatuuri puhastamis vahend. kumb parem on ?

Kuidas sa silikooniga puhastad? See jääb ju kohe saastakihi peale.


sada1000 - 20.01.06 07:20

Ega silikooniga pole jah kõige targem :P


puruvana - 20.01.06 07:40

t2nan ... ju läika löövad mõlemad, silikoonita, tleb läikima lüüa :) kirjade järgi :)


Black - 20.01.06 08:16

Armatuur ei peagi läikima, tehasest tulles on ta täiesti matt ja selline ta jääb ka siis, kui seda sobilike vahenditega puhastada.


puruvana - 20.01.06 14:50

nägin poes ka sellist autokeemiat ka armatuurijaox, mis matistas armatuuri ... kui leian üles, vbl ostan selle ära ka siis :)


Simps - 20.01.06 21:22

Ostsin ise ka kunagi mingi silikooniga puhastusvahendi armatuurile ja tulemus jäi halb (läigib, peegeldab päikest silma). Nüüd kasutan sellist, millega jääb armatuur matt ja teeb lihtsalt ilusti puhtaks :)


Jann - 21.01.06 08:00

Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ostsin ise ka kunagi mingi silikooniga puhastusvahendi armatuurile ja tulemus jäi halb (läigib, peegeldab päikest silma). Nüüd kasutan sellist, millega jääb armatuur matt ja teeb lihtsalt ilusti puhtaks :)

Äkki viitsid kribada , mis selle aine nimi on.


Simps - 21.01.06 10:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Jann
Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Ostsin ise ka kunagi mingi silikooniga puhastusvahendi armatuurile ja tulemus jäi halb (läigib, peegeldab päikest silma). Nüüd kasutan sellist, millega jääb armatuur matt ja teeb lihtsalt ilusti puhtaks :)

Äkki viitsid kribada , mis selle aine nimi on.


Kahjuks ei mäleta, sest see on juba otsas ja nimi on meelest läinud, aga ma ostsin selle rimist.


lare - 21.01.06 10:30

Presta-l on väga hea plastiku-ja naha puhastusvahend,mis jätab mati pinna.kasutan ise seda,aga poes seda vist ei müüda.


genekas - 21.01.06 10:42

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Armatuur ei peagi läikima, tehasest tulles on ta täiesti matt ja selline ta jääb ka siis, kui seda sobilike vahenditega puhastada.


Kui armatuur pealtpoolt läikima ajada, siis jäädki "nautima" seda armatuuri peegeldumist esiklaasilt :P


sospert - 27.03.06 12:32

Sobran natuke vanas teemas.
Aasta juba möödas kui teemaga tegeleti siin, kuid nüüd oleks endal vaja Presta toodete kogu täiendada. Et siis kus kohast võiks osta või kes tegeleb Presta margi esindamise või müümisega?

Tänud.


Simps - 27.03.06 12:52

Tsitaat:
Algselt postitas: sospert
Sobran natuke vanas teemas.
Aasta juba möödas kui teemaga tegeleti siin, kuid nüüd oleks endal vaja Presta toodete kogu täiendada. Et siis kus kohast võiks osta või kes tegeleb Presta margi esindamise või müümisega?

Tänud.



http://www.autokosmeetika.ee/


veekaheksa - 27.03.06 13:45

Erdali nahatooted käivad kah väga hästi.


Kikkike - 27.03.06 13:48

Pudelile on kirjutatud ka see, et sobib autoistmetele. See Erdali puhastusvahend on siis mesilasvaha, mis sobib nahale.


Black Rabbit - 09.10.06 13:53

Nad on lingi vahepeal maha võtnud, aga tootja on endiselt alles:
http://www.lederzentrum.de/
Võimalus ka teisi keeli valida kui saksa keel raskusi valmistab.


a-oettinger - 09.10.06 15:27

tallinnas on üks firma mis taastab nahka ja kõiksugu muid materjale ja isegi mõlke tirivad ilma värvi kahjustamata välja sõber on seal väga palju käind ja on väga vaimustuses tel 5177100 veerenni 56a


Soyer - 09.10.06 15:33

Need veerenni mehed on lederzentrumi Eesti poolsed koostöö partnerid.


seitsmene - 09.10.06 18:23

http://www.smartservice.ee/


ve1ks - 11.10.06 07:22

Et minu hinnapäringu vastus tuli järgmine.......


1. Puhastus vahuga
2. Puhastus rasva eelmaldus ainega
3. Praod täidetakse "vedel nahaga"
4. Immutakse pehmendus aine
5. Kaetakse grundiga
6. Värvitakse naha värviga (veebaasil)
7. Kinnitakse värv eri ainega.

Selline parandus võttab aega terve päev ja paranduse hind on 1000-1500
krooni / üks istmepadi. Anname garantii 1-2 aastad, juhul kui naha
hooldatakse vastavalt vajadusele. Tööks kasutame Saksa tootja ained
(http://www.colourlock.com/)


tips - 21.11.06 09:19

seda jah, et olen kunagi mingis stopi saates vist näinud seda vana naha töötlemist, tehti hämmastavat tööd, mitte ainult kulunud ja vana, vaid lausa suurte lõigetega saadi hakkama, mis oli õnnetusena istmega juhtunud.....vot ei meenu kus täpselt see firma asus aga jah ju siis veerenni, sest see pidavat olema vist ainuke kvaliteetne tegija eestis;) vot peaks isegi täpsemalt uurima seda!


Maku - 17.12.06 23:17

Aufbereitung innen in Eigenarbeit, Aufbereitung aussen durch Fachmann (Politur und Versiegelung).
Processing interior in own working, processing outside through expert (polish and seal).


http://www.totsteile.ch/internes/tuning/s2limo/51a.jpghttp://www.totsteile.ch/internes/tuning/s2limo/51b.jpg

Allikas: http://www.totsteile.ch/internes/tuning/s2limo/s2limo.htm


Maku - 19.02.07 20:22

http://www.bmwe34.net/e34main/maintenance/interior/seats%20treatment.htm


aifu - 17.05.07 18:56

Lugesin läbi eelnevad postitused-neid on parasjagu aga finaal on ikka puudu.Käisin täna Getz Eesti ja ostsin Turtle wax-platinium sarja nahahooldus vahendi.Tegin istmed ära ja paremaks küll ei läinud--praod on ikka häirivad.Mis edasi teha..Mis asi on "vedel nahk" nagu allpool postituses..Kas seda kuskil müüakse ja kas ise saaks selle taastamisega hakkama..

Et minu hinnapäringu vastus tuli järgmine.......


1. Puhastus vahuga
2. Puhastus rasva eelmaldus ainega
3. Praod täidetakse "vedel nahaga"
4. Immutakse pehmendus aine
5. Kaetakse grundiga
6. Värvitakse naha värviga (veebaasil)
7. Kinnitakse värv eri ainega.

Selline parandus võttab aega terve päev ja paranduse hind on 1000-1500
krooni / üks istmepadi. Anname garantii 1-2 aastad, juhul kui naha
hooldatakse vastavalt vajadusele. Tööks kasutame Saksa tootja ained

Lisan ka oma istme pildid.

http://img523.imageshack.us/img523/6214/imgp0533dv2.jpg

http://img523.imageshack.us/img523/7397/imgp0530vm8.jpg


prix666 - 18.05.07 19:49

tüüpiline nahkiste mida ei ole hooldatud piisavalt et ta säiliks, sellised praegusid tekitavad niiskus-päike ja temp. kõikumine. Ise oleme läinud seda teed, et sellised tükid istmel ära vahetanud lihtsalt, kuigi olen ka kuulnud vedelnahast aga pole veel oma silmaga seda näinud, kui keegi seda kraami kuskilt saab võiks mullegi teada anda:)


laur - 14.10.07 22:57

Kuskohas Tartus tehakse normaalselt nahkistmete hooldust?


nöpz - 15.10.07 06:36

ei olegi kohta kuis tehakse, kõik tahavad odavalt läbi ajada. Tuleb endale hooldus vahendid leida, ise olen kasutanud miskit usa kreemi mida kahte sorti üks vana istme taastamiseks ja teine pidevaks hoolduseks, saada oli vana arki juures olevast poest kuid ei tea kas poodigi enam on. Ja kui keegi teab kus on tartus pesula kes ka auto puhtaks teeb siis paluks, ma läheks kohe asja uurima.


laur - 15.10.07 07:08

See mingi Motipi kodupood v? :D Vasara tänavas. See on veel alles jah.

Ma ilmselt ostan siis mingid Presta vahendid ja teen nendega. Ma olen jazzis käinud, saab puhtaks küll. Ja kui automaatpesulasse minna siis lõunaka Statoil, seal pole harju ja ei kahjusta värvi.

Aga kuskohas salongile keemilist puhastust teha?


Maku - 02.02.08 19:54

How to redye and refinish the water buffalo leather seats
Polishing interior wood trim and console


zayetz - 02.02.08 21:56

Mul pakkuda silikoon millega määritakse turvavöid (kui need on kõvaks ja kehvaks jäänud, et ei lähe ise kohe tagasi jne) ja uksetihendeid (et need ära ei külmuks) ;) Ei määrgi riideid ega muud sellist:D
Ise kasutan seda ainet juba üle 4 aasta :cool:
Samas on ka pesuvahendeid ja shampoone. Üks autoshampoon on vaha sisaldusega, sai kuubikul taga coupe tekst sellega mõne tõmbega nähtavaks :o


Maku - 23.02.08 20:53

Millega see salong nii kenaks on saadud?


yepi - 23.02.08 21:19

Seda on klaasitaga hoitud :D
Lähemal uurimisel vatasin, et isegi iluvõrejuures pole värvikahjustusi


prophecy6-6-6 - 23.03.08 17:50

Ise kasutan armatuurlaua ja ukse plastosade puhastuseks tavalist mööblipuhastus sprayd. Suht hästi tõmbab puhtaks ja ei maksa kah sittagi


vvv - 21.08.08 08:07

Tsitaat:
Algselt postitas: Maku
Millega see salong nii kenaks on saadud?


Maku too mu juurde, teen sama kenaks kui mitte isegi kenamaks reaalis, tegu on "vahatatud salongiga"
Kasutan oma pesulas sama tehnikat, puhastan ja siis "vahatan" spetsiaalse piimaga, mis jätabki sellise läike ja ka väga mõnusa lõhna auto salongi. ;)


westa - 21.08.08 14:29

Kõikidele nahksalongi omanikele soovitus:
Ärge raisake mõtetult raha igasugu nahahooldus vahenditele ja kasutage ammu avastatud vahendeid:D
1)Pesuks kasutage klütseriinseepi(teeb naha puhtaks ja pehmeks,EI paranda naha pragusid)
2)Peale kuivamist sadulavaha
Mõlemaid saab osta nt.Tallinnas hipodroomipoest ja uskuge hobuseinimesed teavad millega nahka hooldada(mõne mehe sadul maksab rohkem kui teise mehe A8)
Ise kasutasin CVoyas ja tõesti tulemus ON aus.
Hinda küll täpsel ei mäleta aga jäi alla 300EEk
seep(~300g) ja vaha(1kg) ja sellest jätkub mitmeks aastaks


Originalstw - 21.08.08 17:21

armaturi saab väga hästi puhtaks tuff-stufiga see siuke spray vaht. müüakse (vist) prismas ja ka maximas. ja kui on veel tekstiil sisu saab ka kerge keemilise teha. olen kasutanud juba kaua kaua ja ei kavatsegi muud proovima hakata. ei jäta armatuuri läikima vaid matiks. ühes autoajakirja (ei mäleta millise) testis oli testivõitja :D


Maku - 21.08.08 17:27

Oskab keegi öelda, kuidas armatuurilt liimi jälgi ära saada?


kama - 21.08.08 20:53

Äkki on sellest abi: LINK


priit - 21.08.08 21:02

Tsitaat:
Algselt postitas: kama
Äkki on sellest abi: LINK


Olen ise seda kasutanud kleebitavate hinnasiltide eemaldamiseks ...ja täitsa toimib.


Pred - 11.06.09 09:32

Kuna eelnevalt räägiti hobuste sadula määrete kasutamist siis mõtlesin selle praktikas ära proovida. Ostsin alljärgnevad tooted:
Link - pesemis seep
Link - kreem

Kokku maksid 236.- ja ostsin Tartus Kesko Agro poest Viljandi mnt. Tulemuse saan öelda, kui ära kuivab ning imendub.
Update: Tulemus on rahuldav, ainuke miinus on see, et ca 12h ei saa istmetel istuda, sest vahend imendub sisse.

Nende vahenditega saab hakkama vähemalt 1 aasta või isegi rohkem, olenevalt kasutamise intensiivsusest.
Selge on see, et imet ei tee ükski vahend, sest minu auto nahksisu on suhteliselt halvas seisukorras link.

Olen proovinud erinevad vahendeid (autoglym jne.) Isiklikust kogemusest pole ma mingit meeletut vahet märganud.
Olen kasutanud ka seda link Tegemist on koostiselt sama vahendiga nagu ülalpool mainitud sadulamääre (vähemalt lõhn, värv ja välimus on sama). Hinna ma olen kuskil teises postituses maininud, hetkel ei tule ette aga väga mõistlik ning jätkub pikaks ajaks.

Kui endal on aega ja tahtmist jännata siis nende vahenditega peaks kestma sisu kaua, eeldusel, et tegemist on uue või eelnevalt hästi hooldatud istmetega.


sumerko - 17.08.09 23:45

tahaks kah teada on keegi siin seda seepi ja vaha kasutand nahksisule!
Hobuse oma mõtlen!
Ja kuidas rahul,tulemused?


hookus - 21.08.09 07:19

Kuidas nahka hooldada. (inglise keeles)
http://www.tt-forum.co.uk/forum/viewtopic.php?f=31&t=115681&p=1227109&hilit=liquidleather#p1227109

http://www.liquidleather.com/car-shop.html


313 - 12.09.09 07:28

Olen suhteliselt uus siin foorumis , kuid autode puhastamisega tegelenud juba ca 5a.

Presta- Head asjad , kuid kui valesti teha keerad naha täiesti tuksi! Vead mida tehakse on puhastusvahendi kasutamine ja samuti naha kreemitamine. Kui nahk saab õigesti conditioneriga tehtud siis see ei jää läikima!

Naha värvimine - Lasin enda pesulas seda ühel autol teha. Ütleme nii ,et nägin kuidas tehti ja tulemusega mina rahule ei jäänud. Võrdluseks võin tuua sellise näite. Remonditakse vana krohvitud trepikoja seina. Praod pahteldatakse ja lihvitakse ning siis värvitakse. Tulemuseks on vana krohvitud sein kus on sees siledad uued pahteldatud kohad. Täpselt samamoodi oli ka sellel autol nahaga. Kui arvate ,et keegi tegi seda nahka valesti siis tegijaks oli Smartservice üks põhitegijaid( nime ei avalda).


vvv - 12.09.09 07:37

www.autokosmeetika.ee sealt saab kõik vajaliku


KeveN - 16.10.10 18:55

Tere, Kallid klubiliikmed.

Nimelt juhtus väikene äpardus tuttava autoga. Probleem seisneb selles, et kuumal suvepäeval sai ühe auto nahast tagaistmel veetud rehve ning kuum päike sulatas rehvi jälied naha pinnale. Michelin on istmele nüüd kirjutatud:D. Pole küll enda auto, aga puhtaks oleks teine vaja saada. Omanik olevat isegi bensiiniga üritanud puhastada, aga tulutult.
Kas keegi oskab soovitada mingit head vahendit, mis aitaks sellise olukorra puhul.

Samuti väike küsimus veel. Mis ainet kasutate nahast esmete hooldamiseks. Endal oleks vaja audi sportrool üle käia mingi hea ainega, aga ei ole õrna aimugi, mis võiks hea olla.

Pildi suuremaks vaatamiseks tehke väikene hiireklikkhttp://www.upload.ee/thumb/865850/01102010117.jpg


rannooo - 16.10.10 19:04

See on omamoodi stiilne isegi ju :D

Proovi lahustiga kõigepealt mingil mittenähtaval pinnal kuskil istme all, see on tuntud kummisulataja ju.

-edit-

Naised saunas rääkisid et toiduõli teeb roolinaha ilusaks. Ise vist ei prooviks päris esimest korda enda sõiduautol, aga kui mingi juustu leiad siis katseta ära ja anna teada ;)


KeveN - 16.10.10 19:09

Stiiline ole ta jah, paljudel on michelini iste. Väga vähestel , aga auto omanik selle üle nii õnnelik ei olnud :D


laurz - 17.10.10 02:42

Mina olen rooli värskendand tavalise Eestis toodetud saapa viksiga.Ja ärge tulge seletama,et käsi määrib:P Õieti teha on tulemus väga hea ja rool ei jää libedaks:cool:


KeveN - 23.10.10 16:23

Keegi ei oska selle michelini probleemi vastu rohtu soovitada?


KristjanT - 29.10.10 21:30

Kõigepealt proovida professionaalsete nahapuhastusvahenditega. Malco näiteks. Selle sisse töötamisel kasutada suhteliselt intensiivselt harja, samas jälgida, et ei rikuks naha värvi pinda. Kui see ei aita, tuleb minna ETTEVAATLIKULT juba karmimate asjade kallale - mõni lahusti ilmselt. Enne tuleks varjatud kohal proovida, et ei rikuks nahka. Peale lahustiga puhastamist puhastada koht õige nahapuhastusainega ning lõpuks korraliku vahendiga kreemitada. Usun, et probleem on edukalt lahendatav.


KsenoonE - 01.08.11 20:57

Kas keegi Autoglym tooteid ka nahahoolduses kasutab? Endal plaanis ära proovida. Väga sitt ei saa olla kui nendega tervet inglise kunglikku autoparki hooldatakse :D


Saareoks0 - 01.11.11 09:01

Mida arvate sellisest nahapuhastus/hooldus vahendist? 2 in 1.

Hinnaks siis 3.13 Eur

http://www.autokosmetyki.pl/images/carplan_leather_valet_s.jpg

Tasub osta ja nahk ületõmmata ?


rocket - 01.11.11 09:39

Minu arvamus on see, et nahahooldus võiks olla siiski KAHEetapiline.

1. Mustus lahustada ja välja pesta. Ehk siis puhastusetapp.

2. Nahka hooldavad, pehmendavad ja kaitsvad õlid-vahad peale kanda. Hooldusetapp.

Siin on kaks ühes- osa mustust jääb küll käsna või lapi sisse, kuid osa matad Sa naha pooridesse.


Saareoks0 - 01.11.11 13:52

Eks targem ole eraldi jah.
Soetasin endale siis "Car Care - Leather Protect" MOTIP-ilt.

http://img8.auto24.ee/auto24/products/320/031/21242031.jpg

Enne puhastasin ära lasin kuivada ja siis tõmbasin üle sellega, ootasin nagu juhendis käskis ja siis kuiva lapiga poleerisin.

Ilge Cif'i hais käis üle.


KsenoonE - 01.11.11 14:14

Ei soovita seda vahendit, ei mõika midagi..

Ise kasutan Autoglym nahahooldust

1)Autoglym leather cleaner
2)Autoglym leather care balm

Tulemus on hea. Tegu peaks olema proffivahenditega.
2tk oli midagi 37€ kokku. Nendel pudeli peal mingid standardid ka kirjas, nagu õlidel - aston martin nt oli seal.

Ja ostsin autostuudio poest, saad ka carolim.ee


http://pds.exblog.jp/pds/1/200902/16/60/e0080860_22322465.jpg


Ramm - 01.11.11 18:55

Kust muidu ostsid, neid vist väga palju kohtades müügis pole...?


KsenoonE - 01.11.11 19:58

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Kust muidu ostsid, neid vist väga palju kohtades müügis pole...?

Autostuudio.ee, saab ka Carolim.ee


Margus_H - 14.12.11 22:01

Autoglym on hea ja müügil on need tooted ka kindlasti MobileSPA-s ja Fixus kettides.

Väga hea tulemuse annab ka Meguiar`s toodang, soovitan;)

http://www.upload.ee/image/1892251/images.jpghttp://www.upload.ee/image/1892252/index.jpg


end3l - 14.02.12 16:10

Mida sellisest tootest arvata?
http://www.europaparts.com/audi-wax-spray-d322000a2.html


Console - 09.04.12 09:56

Kõik räägivad siin ainult nahast, aga oskab keegi soovitada mõnda head vahendit riidest istmetele ? :)


Audi100C2 - 09.04.12 09:59

Tuff stuff või mõni muu prismast/rimist/muust poest leitav puhastusvaht - minu sisu puhul on alati toiminud.

Mõni nõuab ainult rohkem ja pikemalt töötlemist, eks ta katsetamise asi ole.


KsenoonE - 09.04.12 12:22

Tsitaat:
Algselt postitas: M.H
Autoglym on hea ja müügil on need tooted ka kindlasti MobileSPA-s ja Fixus kettides.

Väga hea tulemuse annab ka Meguiar`s toodang, soovitan;)

http://www.upload.ee/image/1892251/images.jpghttp://www.upload.ee/image/1892252/index.jpg

Kust Meguiarsi tooteid saab?

Muidu Autoglym vaatasin esindatud Fixus mustamäel.

Matid, põhjavaibad, lae jne jaoks soovitan AG Interior Shampoo või siis STP Tuff-Stuff..Viimast kasutan ise väga tihti ja pole pidanud pettuma :) aga üks jama sellel on, nimelt jätab põhjamatile imeliku haisu. :( Peab AG peale tagasi minema.

http://www.grandprixlegends.com/Images/Products/XLarge_Images/AG009_1.jpg

Üldiselt kui tahad autot igatpidi puhtaks siis Fixus Mustamäe Autoglym letti ja kõik tooted ära krabada sealt :) Arve tuleb ka suht "ilus"


Ramm - 11.04.12 20:16

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
või siis STP Tuff-Stuff..Viimast kasutan ise väga tihti ja pole pidanud pettuma :) aga üks jama sellel on, nimelt jätab põhjamatile imeliku haisu.


Kust seda tallinnas saab? Olen igalt poolt vaadanud aga kuskilt enam ei leia :(


KsenoonE - 11.04.12 20:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
või siis STP Tuff-Stuff..Viimast kasutan ise väga tihti ja pole pidanud pettuma :) aga üks jama sellel on, nimelt jätab põhjamatile imeliku haisu.


Kust seda tallinnas saab? Olen igalt poolt vaadanud aga kuskilt enam ei leia :(

Ben Autotarvetest ostsin mina, seal Info-Autoga ühes majas vist oli :P Ja Autoglym Shampoo saab Fixus Mustamäe

~6.50€tk


Ramm - 13.04.12 08:16

Paganama kaugel minu jaoks, kuskil mustamäe/kristiine kandis ei tea keegi kust saaks?


KsenoonE - 13.04.12 16:32

Väike reklaam Autoglymi nahahooldusest. Sai bemmil sisu ära tehtud.
http://img842.imageshack.us/img842/2002/20120413174244.jpg


Margus_H - 13.04.12 16:41

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Kust Meguiarsi tooteid saab?


autokaubad24.ee on esimene mis pähe tuleb.


arvi - 18.04.12 14:32

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Väike reklaam Autoglymi nahahooldusest. Sai bemmil sisu ära tehtud.
http://img842.imageshack.us/img842/2002/20120413174244.jpg


Tere,
kas keegi on ise teinud nahkistmete värvi parandust?Ja kus siis värvi lasknud segada(Tallinnas),mõni link või firma nimi?
Otsingust selle teema kohta ei leidnud midagi.


KsenoonE - 18.04.12 15:14

SmartService.ee peaks saama värvi osta ja ka teha lasta


autokaubad24 - 23.04.12 06:14

Tsitaat:
Algselt postitas: Ramm
Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
või siis STP Tuff-Stuff..Viimast kasutan ise väga tihti ja pole pidanud pettuma :) aga üks jama sellel on, nimelt jätab põhjamatile imeliku haisu.


Kust seda tallinnas saab? Olen igalt poolt vaadanud aga kuskilt enam ei leia :(


STP puhastusvaht Tuff-Stuff on saadaval ka autokaubad24 poes. Ädala tn1a, Tallinn
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/tekstiilipuhastus/puhastusvaht-tuff-stuff


mtaudi - 01.05.12 07:57

Minu valik auto hoolduseks aastaringselt:

http://martteder.com/autohooldus1.jpg

Kokku selline kompleks ei rohkem ega vähem kui 100€ ja ostsin Fixus Mustamäe poest.


Mihkel9 - 03.05.12 21:06

Autoglymi saab maaletoojalt kohapealt osta.

http://www.baltoil.ee/index.php?alam=235


erx644414 - 05.05.12 21:55

Uus ettevõte Nahaproff OÜ pakub naha hoolduse, taastamise ja värvimise teenuseid. Uuri lähemalt 53363442 või 53476361.

Peagi avaneb ka koduleht www.nahaproff.ee


Xpander - 19.07.12 08:34

Mul oleks selline küsimus, et kas seda tuff stuffi vms võib kasutada ka c4 laepolstri peal ilma et polster lae küljest lahti tuleks?


Ramm - 26.07.12 16:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Xpander
Mul oleks selline küsimus, et kas seda tuff stuffi vms võib kasutada ka c4 laepolstri peal ilma et polster lae küljest lahti tuleks?


Just nii.


bob - 13.02.16 10:08

On keegi proovinud kunstnahka värvida?
Pesin hiljuti ühe komplekti kuubiku uksepolstreid ära ja vaatasin, et kunstnahaga kaetud osad, on kohati laiguliseks pleekinud. Tavaline nahahooldusvahend ei päästa siin enam. Mulle omale tundub, et võiks proovida neid värvida kuidagi. On kogemusi?
Pildi pealt muidugi hästi ei saa aru.
http://rebane.planet.ee/masinad/CQ/polster.jpg


THL - 24.02.16 19:07

sisehoolduses lihtne, kaltsule keemiline, nahale puhastus pluss kreem(ise soovitan meguiarsit)
kaltsusisu puhashoidmine keerulisem, vahud ja muud asjad ajutine lahendus.


RasmusK - 07.07.20 10:09

Autokeemia ja nanokaitse auto hooldamiseks jms... .. soovitan vaadata Pinnakaitse lehelt. Seal ülihead hooldusained!

Autopesu ja Detailingu kohad kasutavad neid suht palju ja need olid varem ainult niiöelda leti alt saada.

Autokeemia:
https://pinnakaitse.ee/tootekategooria/autokeemia-leotusaine-valipesu-salongi-hooldus-autopesu-leotus/auto-leotusaine-valipesu-leotu spesu-autokeemia-pesuvahendid-pesuained/

Nanokaitse autole siin:
https://pinnakaitse.ee/tootekategooria/nanokaitse/nanokaitse-autole-keraamiline-kaitse-vaha-vedelklaas/

https://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Concept-Leather-Cleaner-1L.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Concept-Leather-Care-Creme-1L.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Nano-Fast-Dry-Finish-5L.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Super-Alloy-5L.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Speedy-5L.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Insect-Remover-5L_0.jpghttps://www.pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/04/Contour-5L_0.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2019/03/ZR53-nano-hydrophobic-coating-car-paint.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2020/06/studio_session_-_carbrite-171-edit.jpghttps://pinnakaitse.ee/wp-content/uploads/2019/03/glasshield-2-600x903.jpg