Foorumi logo

Pilte kadunud linnast.
pampkuri - 27.01.09 11:51

Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


ve1ks - 27.01.09 12:20

Mõelda vaid, kui suur oli see linn ja kui palju elas seal inimesi - kohutav! :(


Reimo - 27.01.09 12:45

http://et.wikipedia.org/wiki/T%C5%A1ornob%C3%B5li_tuumaelektrijaam


Prõpjat


pierre - 27.01.09 12:52

mõned esimesed pildid on tõesti Tšernobõli linnast aga enamus on Pripjatist. nende teineteise vahe linnulennult on üle 10km, niiet esimeses on praegu elanikke, teises ei ole ühtegi.

"More Soviet symbolics and portraits of some Soviet leaders" - sellise pealkirjaga pildil on V.I. Lenini nim. Tšernobõli Aatomielektrijaama direktor ;), kes otseselt plahvatuses süüdi polnud aga sai 10aastat range režiimiga kolooniat Siberis :P

muidugi tore, et alles praegu avastasite - üle 20ne aasta hiljem.
soovitan lugeda selle kohta raamatuid jne, ainulaadne teema, kokkuvõtvalt. :cool:

edu.


Eero - 27.01.09 12:58

Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


kuna siin tõesti midagi uudist pole siis küsiks mind vaevama jäänud küsimuse. milline naaberriik meist kaugel asub?


pprz - 27.01.09 13:02

... kui Ukraina üldse naaberriikide hulka kuulub. Kui me Pripjatist räägime, muidugi.


AudiMihkel - 27.01.09 13:09

Soovitan ka soojalt lugeda raamatuid selle kohta,väga huvitav. Ennast juba ammusest ajast huvitab see teema


zack - 27.01.09 14:25

Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


kps - 27.01.09 15:00

Endale on see pildigalerii väga meeldinud, mis idanaabreid puudutab. LINK.


pampkuri - 27.01.09 15:12

Jah väljendasin ennast valesti ei ole tõesti naaber, kui väga häirib siis saab alati teema lukku panna.

Tsitaat:
Algselt postitas: mth
Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuna ei oskand seda kuhugi mujale postitada siis tegin uue teema . Sellel lehel on külaltki palju vaatamist meie lähedal asuvast naaber riigist.

http://englishrussia.com/?p=293


kuna siin tõesti midagi uudist pole siis küsiks mind vaevama jäänud küsimuse. milline naaberriik meist kaugel asub?


eroz - 27.01.09 15:32

Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)


ferdinand - 27.01.09 16:11

Tegelikult leiab mitte küll mastaapsuselt võrreldavat, kuid analoogset pilti ka eestist küllaga. St "elu pärast tuumasõda" filmi tegemiseks ei pea üleüldse naaberriiki sõitma.


AudiMihkel - 27.01.09 16:44

Tsitaat:
Algselt postitas: eroz
Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)

Mul maal naaber käis ka koristustöödel,täpsemalt oli veoautojuht. Päris kurb on vaadata,mis kiiritus on teinud. Naabril näiteks sahtel tühi ja "kõht ees" Ja arstidelt sai eluaegse keelu lapsi saada,väga kurb teema tegelikult. Aga minujaoks peitub nendes piltides varjatud "ilu",ma ise ka ei oska seda täpsemalt sõnastada. Selline "puutumatus"...


eroz - 27.01.09 16:56

Tsitaat:
Algselt postitas: AudiMihkel
Tsitaat:
Algselt postitas: eroz
Mul vanamees käis peale katastroofi seda jama seal likvideerimas ja on ikka vahel muljetanud. Teda õnneks päris koldesse ei aetud vaid tegutses vähem saastatud piirkonnas. Meelde on jäänud see, et ta rääkis kuidas üldse inimesed sinna koristustöödele saadeti üle liidu-kolhoosi kontorist tuli teade et sõjaväe kordusõppused ja sellel päeval ja sellel kellajal koguneda kolhoosi kontori ette. Sealt pandi bussi ja lähimale lennuväljale.Siis lennukisse ja kui kodumaa juba kaugel siis öeldi et vot, poisid, ei ole kordusõppused vaid saadetakse teid ülimalt saastatud piirkonda kust paljud teist tagasi ei tule.Mitu venda oleks hea meelega lennukist alla hüpanud aga relvatoru suutis nad ümber veenda...Et selline "lõbus" lugu tuli meelde ;)

Mul maal naaber käis ka koristustöödel,täpsemalt oli veoautojuht. Päris kurb on vaadata,mis kiiritus on teinud. Naabril näiteks sahtel tühi ja "kõht ees" Ja arstidelt sai eluaegse keelu lapsi saada,väga kurb teema tegelikult. Aga minujaoks peitub nendes piltides varjatud "ilu",ma ise ka ei oska seda täpsemalt sõnastada. Selline "puutumatus"...


Njah. Eks kõik said vist mingi "meene" sealt kaasa. Isal mul kilpnäärmega mingi jama oli, aga õnneks ei midagi ohtlikku. Ja neid lapsesaamise keelu lugusid olen kuskilt veel kuulnud, aga õnneks ma enne seda valmis tehtud kui vanamees Tsernobolis käis-niiet mina oma kiikse ja veidrusi selle kaela ajada ei saa:)


pierre - 27.01.09 17:13

Tsitaat:
Algselt postitas: zack
Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


Noh siin nad on: LINK

Tiit Tarlapi "Tšernobõl 1986" on päris pull raamat ;), kus nalja ja napsuvend oma juhtumistest kenasti pajatab.

Siis kui lugeda väga ei viitsi, vaid pilte aint vaadata tahad, siis soovitaks Igor Kostini "Reporteri pihtimused", see on mul omal ka kodus olemas.

Grigori Medvedev "Tšernobõli vihik", need siis ühe asjaosalise enda mälestused, väga hea faktidest kubisev kirjutis, soovitan.

Üldiselt ma olen need kõik läbi lugenud, pärast seda kui pmst kõik netist kättesaadav otsa sai :D.

Üldiselt tuumaeneriga kui sellise, poolt olen ma kahe käega ja inimesed kes ainult arvavad, et see koguaeg plahvatab, on lihtsalt täiesti rumalad selles küsimuses.
Enne tehku omale asjad selgeks kui arvamust avaldavad@mõtlen eelkõige Eestimaa Rohelised, Greenpeace jms.

edu.


zack - 27.01.09 22:15

Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: zack
Ennast huvitab ka see teema, äkki oskad mingeid kindlaid raamatu pealkirju öelda, mis nagu huvitavamad vms :)


Noh siin nad on: LINK

Tiit Tarlapi "Tšernobõl 1986" on päris pull raamat ;), kus nalja ja napsuvend oma juhtumistest kenasti pajatab.

Siis kui lugeda väga ei viitsi, vaid pilte aint vaadata tahad, siis soovitaks Igor Kostini "Reporteri pihtimused", see on mul omal ka kodus olemas.

Grigori Medvedev "Tšernobõli vihik", need siis ühe asjaosalise enda mälestused, väga hea faktidest kubisev kirjutis, soovitan.

Üldiselt ma olen need kõik läbi lugenud, pärast seda kui pmst kõik netist kättesaadav otsa sai :D.

Üldiselt tuumaeneriga kui sellise, poolt olen ma kahe käega ja inimesed kes ainult arvavad, et see koguaeg plahvatab, on lihtsalt täiesti rumalad selles küsimuses.
Enne tehku omale asjad selgeks kui arvamust avaldavad@mõtlen eelkõige Eestimaa Rohelised, Greenpeace jms.

edu.

Ok, tnx, uurin mida kätte saab :cool:


pierre - 28.01.09 14:37

Ahjaa, LINGIL toodud otsingusse sisestada võti - Tšernobõl ;)
(praegu alles märkasin, et LINK on puudulik, my bad)


RD - 28.01.09 18:34

Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116

Aga, maailmas on veel müstilistel põhjustel mahajäetud kohti
http://fishki.net/commentall.php?id=46669
http://home.f01.itscom.net/spiral/research4.html


rulamees - 28.01.09 19:02

Mul ka isa saadeti koristustöödele..... 8 aasta pärast surnud. Sellest 4 aastat voodis - terve keha halvatud, ainult pea liikus aga mõistus täielikult korras. Kui väike poiss olin siis kui lasteaeda järgi tuli, lonkas ühte jalga , varsti juba teist ja nii see läks. Suht karm.


pierre - 28.01.09 22:46

Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......


Silver - 29.01.09 09:21

Kui ise tahate "koristustöödel" osaleda, siis seda saate teha S.T.A.L.K.E.R'i abil :)


RD - 29.01.09 14:36

Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......


Olingi seal turistina, st tavalise turisti paketiga. Vastasel juhul oleksin seal ära eksinud ja poleks üldse väravast sissegi saanud. Giid vedas meid ringi jne. See, et me mõlemad töötame energeetika valdkonnas, andis reisiks aluse ainult niipalju, et keegi ei saaks meile tööl öelda, et õppige Tšernobõli vigadest.

Eeltöö sinna minekul oli põhjalik, kuid ennekõike radioaktiivsuse jm tervishoiu alane. Samuti teadsin, mida oodata ja ütlesin enamasti giidile ise, mida näha tahan. Mis see enneolematu ja õiges valguses asi on, millega oleks pidanud rabama?


pampkuri - 29.01.09 16:16

Kuule Pierre ole nüüd hea mees ja räägi teistele lollidele ka midagi asjaliku mitte ära mölise siin ilma asjata.
Tahad niisama kobiseda tee seda parem siin http://www.rate.ee/


Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tšernobõlis olen käinud ning plaanin suvel võib-olla tagasi minna.
Eelmise käigu kokkuvõtte avaldasin ka näiteks siin http://www.streetrace.org/arhiiv/viewtopic.php?p=955116#p955116


Noh lugesin su jutu antud lingilt läbi ja ütlen kommentaariks, et ma pettusin selles!
Tüüpiline turisti kirjeldus, isegi pilte pmst pole.

Kuna sa polnud asja kohta enne piisavalt kodutööd teinud, siis ei saanudki sa rääkida lugu õiges valguses, veel vähem rabada millegi seniteadmatuga.

Ei midagi isiklikku aga oleks sealkäinult midagi muud oodanud, ise veel mainisid, et energeetikas tegev......


pierre - 29.01.09 20:25

Tsitaat:
Algselt postitas: pampkuri
Kuule Pierre ole nüüd hea mees ja räägi teistele lollidele ka midagi asjaliku mitte ära mölise siin ilma asjata.
Tahad niisama kobiseda tee seda parem siin http://www.rate.ee/


No kust otsast ma pihta peaks hakkama?, mis siin ikka, seltskond rumalaid inimesi põhjustas teadmatusest ja lollusest (ilmselt joogise peaga, kuna idiootne eksperiment tehti päev pärast avansipäeva) maailma kõigi aegade ulatuslikuma katastroofi ja asi ongi korras.

See, et keegi pildistab end neljanda ploki taustal lipuga "roheline energia" on väär agitatsioon ega ole õiglane lähenemine!

Seda, et inimesed evakueeriti ja kõik külad tanki T-34/76 baasil ehitatud buldooseritega koos kogu saba ja sarvedega auku lükati oli sel puhul loomulik....
See, et ükski Saksa ega Jaapani raadioteel juhitav robot kolmanda ploki katusel puhastustööga hakkama ei saanud, oli ka loomulik ja seega oli vältimatu lahendus kasutada sel puhul inimesi.....
Need antennid, millest antud streetrace.org lingil ka juttu oli, nägid välja nagu kolossaalsed raudkärgseinad mis keset metsa ehitatuna, üks 150m kõrge ja teine 90m oli, tekkinud kiirgus rikkus nende juhtimissüsteemid ja sellest ajast need pole enam töötanud.....
See, et tol õhtul 4. ploki operaatorsaali vastutav "insener" Dyatlov, kes oma idiootsusest ka varem Kasasthanis grupi ajateenijad ära "kiiritas", saades ka ise tookord 3kordse elu normi röntgeneid, saadeti Tšernobõli aatomireaktorit juhtima oli viga, mis maksis sadade tuhandete inimeste elu või tervise....
See, et ta pärast plahvatust väitis, et reaktori tuum on terve, kuigi reaktorisaali mitmekümnetonnine raketikindel raudbetoonlagi oli pealt ära tõusnud ja viltu reaktorisaali kukkunud, oli tema inimlik vabandus uskumaks, et: "ei ole hullu, plahvatus toimus turbiinisaalis", mille tagajärjel aga paarkümmend inimest lagunesid sealsamas elusast peast ära, kuna nad ei teadnud, et nad usuvad valet, täites oma kohust edasi....
Ja seda, et tänaseks on ligi 1/3 Valgevene territooriumist tegelikult elamiskõlbmatu (mida nad ise nimetavad "radioökoloogiliseks-looduskaitsealaks", tänu lollist riigijuhile), kuna reaktorist, milles valmistati tuumarelva jaoks plutooniumi jms, oli plahvatuse hetkel praktiliselt "full", mis tähendas, et vabanes mitukümmend tonni radioaktiivseid jääke sealhulgas eriti suure poolestusajaga tseesium-137 ja strontsium jms, on ilmne fakt nagu ka see, et siin on Audiklubi foorum, mistõttu ei ole siin selle teema lahkamine pikalt ja laialt kohane, niiet kellel huvi lugegu ja uurigu ise edasi.
Loodan, et äkki saite siit väikse tõukegi asja endale selgeks tegemiseks, et mitte kohvipaksupealt ennustada ja niisama lipuga vehkida.
:cool:

Edu sulle pampkuri, asja edasiseks uurimiseks. :)

Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Olingi seal turistina, st tavalise turisti paketiga. Vastasel juhul oleksin seal ära eksinud ja poleks üldse väravast sissegi saanud. Giid vedas meid ringi jne. See, et me mõlemad töötame energeetika valdkonnas, andis reisiks aluse ainult niipalju, et keegi ei saaks meile tööl öelda, et õppige Tšernobõli vigadest.

Eeltöö sinna minekul oli põhjalik, kuid ennekõike radioaktiivsuse jm tervishoiu alane. Samuti teadsin, mida oodata ja ütlesin enamasti giidile ise, mida näha tahan. Mis see enneolematu ja õiges valguses asi on, millega oleks pidanud rabama?


Kuna ma kohe sinu käesolevat postitust ei märganud, siis vastan sellele tagantjärgi.

Miks peaks teile keegi tööl ütlema, et "õppige Tšernobõli vigadest", hm, vb töötad mõnes Soome tuumajaamas valvurina?

See "põhjalik ettevalmistus" oli ebaõnnestunud, kuna vastasel juhul oleks sa suutnud rääkida asjadest palju kõnekamalt kui sa seda tegid.
Sinu räägitud jutus oli väga vähe asjalikku informatsiooni ja ausaltöeldes ma mõtlesin, et sa polegi seal käinud kuna kõik pildid, mis antud lingil olid, olid tehtud teada tuntud kohtades, isegi sama nurga alt, mida ma olin juba enne näinud, ainult see lipuga pilt pani asja paika.

Iga tõsiselt asja uurinud huviline näeb su stoori varjuküljed läbi ja neid on päris mitu (kui tahad teada siis edasi priva).

Edu ikkagi sulle RD :)


jõuvanker - 30.01.09 07:35

Ma ei saa aru, pierre, mis Sind niiväga siin ärritab?

Et ei saanud ise, 22a tagasi, "põmaka" hetkel selses tondilossis viibida?

Mis on Sinu probleem, kritiseerimaks inimesi, kes on seal aastakümneid hiljem käinud turistina?

Ei suuda ise sinna minna?

Mu meelest respekt tüübile, et läks sinna ennast lagundama ,saades kiiritusdoosi kohe kindlasti.
Iseenesest on seal käinud inimesed samuti väikestviisi "kiirgavadkehad" siiani ning "puhastele" inimestele kujutavad enadas väikestviisi ohtu.

Isiklik arvamus on see, et kogu sealne kiiritatud tsoon tuleks täielikult isoleerida muust maailmast, mitte ühtegi tsiviilinimest sinna laskmata.

Küll vastavad organisatsioonid ülemaailma, seisavad hea selle eest, et see krdi tondiloss koos reaktoritega ja nendes sisalduva saastaga, saab likvideeritud igaveseks.


pampkuri - 30.01.09 09:25

Kuule Pierre sinu jutus oli minujaoks uus ainult ilmselt sinu poolne oletuslik viide alkoholijoobele ja intsitent Kasasthanis, selle kohta tahaks nüüd sinult viidet allikale.


RD - 30.01.09 09:27

Jutu eesmärk ei olnud mul teha teadusartiklite, dok.filmide või raamatute ümberjutustust. Kuna ma pole ka teadlane, siis ei saagi ma seal midagi uut avastada. Lihtsalt kirjutasin portsule huvilistele, mida sealt leida võib, sest 15+ lehe pikkuse teema peale pold seni seal keegi tegudeni jõudnud.

See, et see lipp seal on, ei ole mingi odava kuulsuse tagaajamine või mõtteäärmuslus. Jah, minu töölaual on enamasti taastuvenergeetika aga ka põlevkivielekter, gaas jm koostootmine ning ka tuumaenergia. Kui nüüd mõtled, siis tõenäoliselt saad aru, kus ma töötan. Selle lipu panime sinna lehvima lihtsalt "võimalust ära kasutades" ja kohalikele see idee meeldis.

Kiirituse koha pealt - jah, kiiritust seal on ja saime ka päris korraliku sahmaka siiski kätte. Nimelt kiiritus mõjub foto- ja videotehnikale. Oma praktiliselt uue fotoka sensorist jäi seal järgi üpris auklik asi.


pierre - 30.01.09 23:13

kustutasin oma eelneva siinolnud postituse, sel põhjusel, et see teema aegus, jäägu see lipumees enda jama juurde, nagu vanasõna: "las koerad hauguvad, karavan läheb edasi".

parem viiksin selle asja konstruktiivsesse arutellu teemal, et mis sai nendest mootoritest, mis mahajäetud tehnikalt maha keerati?
kuna siin on inimesi kes samuti teavad mis seal juhtus, siis see mootorite teema on üks põhilisi mind kummitama jäänud küsimusi, millelt ma mitte kuskilt pole õiget tõekspidamist saanud.
teada on, et üks nendest mootoritest mis keerati maha "veoautolt", sattus Kiievisse ühele bussile, millest teadlik juht ja ise peamine asjaosaline väitis, et: "too mootor polevat üle kuumenenud mitte mingis variandis, mida tema enne näinud oli", aga kuna sellele jutule pole tõestust võimalik leida, siis hetkel on minuarust too stoori n.ö. linnalegendi seisuses, kuniks midagi paremat ei teki.
(kõnealune juht keeras ühe mootori tuksi ja sai käsu asi korda teha kuna töökoht oli ohus, mistõttu asi asendus tol ajal kõige lihtsama variandiga ;) )

enivei, mis siis sai nendelt mahajäetud autodelt pärit tehnikaga?
enamik müüdi Kiievi turul aga ma mõtlen, et kuna radioaktiivsus jääb väga tugevalt just metalli sisse (20 röntgenit kiirgasid tuletõrjeautod mis esimeste hulgas kohale jõudsid, mille kõrval 1/2h seistes võisid nädalaga surra, aga see tehnika maeti sügavale maha), siis mida teeb ikkagi üks mootor olles aatomi võrra rikkam?


mitteettenähtud kujul rikastatud metall aga mida see kõnekeeles tähendab? kui ta üldse annab mingi eelise, enamuses on ta ju eelkõige juhile rängalt tervistkahjustav aga äkki siiski võtab ntx vähem kütet või kestab kauem vms....

suht crazy tundub see asi muidugi aga noh....

veel on teada see kopeika tagastange lugu ;), on keegi kuulnud?


Heix - 31.01.09 18:27

Räägi lähemalt!


veekaheksa - 31.01.09 19:39

Klge mehed, selleasemel, et siin kvarkide ja neutriinode vapustavalt imelisse maailma laskuda, võiks keegi 'teemameestest' mõned teemakohased(Galerii ikkagi foorumi osaks meil) pildikataloogide lingid siia sebida. Ja vähem militaar.net-tüüpi häma palun.


pierre - 01.02.09 13:41

http://img518.imageshack.us/img518/1989/chernobylvehiclegraveyaho0.jpg
http://img230.imageshack.us/img230/417/chernobylvehiclegraveyatf8.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/4885/chernobylvehiclegraveyann2.jpg
http://img300.imageshack.us/img300/7607/chernobylvehiclegraveyasg1.jpg
http://img517.imageshack.us/img517/4568/chernobylvehiclegraveyaji3.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/2244/chernobylvehiclegraveyapc1.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/3552/chernobylvehiclegraveyawm2.jpg
http://img216.imageshack.us/img216/6036/tehnika4uv7.jpg

Rüüstatud on seal süsteemselt ja organiseeriult. Siin on vaid mõni foto sellest, kui ulatuslikult on saadetud tehnikat uuele ringile....


opsys - 02.02.09 20:52

Mainiks, et pildimaterjali on võimalik ka google earth'ist leida.


Veiko2 - 02.02.09 21:09

Pilt Google Earth`ist

Cemetery of radioactive technics in Rassokha

http://www.vrv.ee/carpark.jpg


magiorav - 12.09.09 20:51

Mis ma google earth-is pean otsingusse panema et seda näha?


jetLine - 12.09.09 21:24

Tsitaat:
Algselt postitas: magiorav
Mis ma google earth-is pean otsingusse panema et seda näha?


Tsitaat:
Algselt postitas: Veiko2
Cemetery of radioactive technics in Rassokha


magiorav - 13.09.09 09:38

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud täitma foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse tühistamine!"


zniffer - 01.11.09 14:03

Veidike aimu katastrofi mastaapsusest...
26. aprillil 1986 kell 1:23:58 purustas sariplahvatus tsernobõli aatomielektrijaama 4. energiabloki reaktori koos hoonega.
Vaatlusandmetel registreeriti kõrge radiatsioonitase:
29. aprillil 1986 Poolas Saksamaal Austrias jaRumeenias
30 aprill Sveitsis ja Põhja Itaalias
1-2mai Prantsusmaal Belgias Hollandis Suurbritannias ja Põhja-Kreekas
3 mai Iisrealis Kuveidis Türgis
Suurde kõrguse paisatud gaasilised ja muud lendained levisid üle maailma:
2 mai registreeriti ned Jaapanis
4mai Hiinas
5mai Indias
5-6 mai USA-s ja kanadsa
Põhimõtteliselt sai oma jao kätte, kus rohkem kus vähem kogu põhja poolkera.

ÜRO kokkuvõtlikud arvud tsernobõli plahvatuse tagajärgede kohta kolmes enim kannatada saanud riigis .
Kõige hullema saasta sai enda kaela Valgevene
Valgevenes sai sademette läbi kannatada 2,2 miljonit inim. 20% metsadest onn siiani saastatud.6000 km2 põllumaad on siiani kasutuskõlbmatu 109 000inimest on kodudest evakueeritud. Haigestumine vähktõppe on suurenenud 74 korda ;vaid üks neljateistkümnest inimesest sureb vanadussurma.
Ukrainas sai kannatada 3,5 miljonit inim. sealhulgas 1,5 mil.last ..
siiani elab saastunud maa-alal 500 000 last. Katastrofi tagajärjel on 73 000 Ukrainlast invaliidistunud. 91 200 inim. on pidanud kodudest lahkuma. Saastunid ala on 50 000 km2
Venemaal on saastunud57 000km2 maad kus elas 2,7 mil. inim.
Avarii likvideerimistöödest võttis osa 200 000 Vene kodanikku. Neist 64 000on invalidistunud.
Saastunud maaalal elab siiani veel 1,8 mil. sealhulgas 300 000 last.
evakueeritud on 50 000. inim.
Lisaks likbiteeriatele on saanud kannatada veel 570 000 inim.
3. riigi peale on kogu ala 155 000 km2 see ala on Eesti teritoorjumist üle kolme korra suurem. Sellel alal elas 1986a. 7,1 mil.inimest.

Ei vastuta oma nahaga :D :cool: andmete õiksuses. Andmed on pärit raamatust "tsernobõli palve " tuleviku kroonika 2005a. Autoriks Svetlana Aleksijevits


zniffer - 01.11.09 14:11

Tore kokkuvõte ühest teisest foorumist:


Tegu oli plaanijärgse katsetusega, mis pidi simuleerima olukorda, kus veepumbad lülituvad välja ning varupumbad hakkavad tööle, aeg millal reaktor pidi ilma pumpadetta hakkama saama oli 40 sekundit. Testimise hetkel oli reaktori väljundvõimsus alla 50% sellest, mis sellel testil olema peaks. Probleem tekkist peamiselt selletõttu, et päeval oli ühe teise tuumajaama väljalangemise katmiseks 4. reaktori võimsust suurendatud üle katseks sobiva normi, ning õhtul võimsuse langetamise käigus suudeti 4. reaktor täielikult seisma panna. Kuna reaktori käivitamine pole just maailma kõikse kiirem tegevus, ning test oli juba ammu üle tähtaja läinud, siis käivitumise kiirendamiseks tõmmati grafiit vardad lõpuni välja. Kui reaktori võimsus oli suurenenud piisavalt, siis alustati testi.
Kuna grafiitvardad olid täiesti välljas, ning reaktor oli alles käivitumisfaasis, siis jahutuse puudumine tekitas reaktori allaossa hotspoti, mida ükski mõõdik ei näidanud. Selleks ajaks kui veetemperatuur hakkas juba kriitilisele lähenema (350c kandis, kus enam surve all ka vett vedelana ei saa hoida) otsustati katse lõpetada ja vardad sisse tagasi lasta. Kuna põhjas oli tuumakütus juba piisavalt vedelaks sulanud, siis vardad ei läinud lõpuni sisse ja kuumenemine jätkus. Teiseks, varraste sisselaskmisele järgneb tavalselt lühike reaktsiooni kiirenemine, ennem kui reaktor aeglustuma hakkab. Kõik see kokku andiski peale varraste sissekukkumist kokku tulemuse, kus kaas lendas pealt, ning sissejäänud varraste tükid põlema hakkasid. Esimese paugu ajal lendas kogu tuumakütus suhteliselt lähdale, enamasti punasesse metsa. See tulekahju mis mitmeid päevi kestis oli see, mis radioaktiivseid osakesti väga kaugele kandis.


Zoig - 01.11.09 14:21

Tsitaat:
Algselt postitas: zniffer
Tore kokkuvõte ühest teisest foorumist:
Täitsa üllatav on lugeda minu enda kirjutist mitmeid kuid (võiks vist öelda et isegi aastaid) hiljem ühest teisest foorumist :D
Kui ma ei eksi, siis sai see tekst mingi aeg tagasi HinnaVaatluse foorumisse kirjutatud. Veelgi mõnusam on lugeda enda kirjastiilile omaseid eripärasid, mis on erinevalt ajakirjadest igasuguse keeletoimetuseta jäänud :)

Edit: postituse algne koht on siin: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4409547&sid=59a978bef2b7c6dbd08eb02c1a748d15#4409547
Kes vähegi viitsib, siis tasuks seda teemat veidi lugeda, seal on üsna head materjali peidus


veekaheksa - 01.11.09 15:12

Suhteliselt põhjalik stoorikirjeldus on SIIN inglise keeles.
Eestikeelne lühike lugu on SIIN.

Allikas: Wikipedia


pierre - 01.11.09 15:19

Tsitaat:
Algselt postitas: zniffer
Tore kokkuvõte ühest teisest foorumist:


Tegu oli plaanijärgse katsetusega, mis pidi simuleerima olukorda, kus veepumbad lülituvad välja ning varupumbad hakkavad tööle, aeg millal reaktor pidi ilma pumpadetta hakkama saama oli 40 sekundit. Testimise hetkel oli reaktori väljundvõimsus alla 50% sellest, mis sellel testil olema peaks. Probleem tekkist peamiselt selletõttu, et päeval oli ühe teise tuumajaama väljalangemise katmiseks 4. reaktori võimsust suurendatud üle katseks sobiva normi, ning õhtul võimsuse langetamise käigus suudeti 4. reaktor täielikult seisma panna. Kuna reaktori käivitamine pole just maailma kõikse kiirem tegevus, ning test oli juba ammu üle tähtaja läinud, siis käivitumise kiirendamiseks tõmmati grafiit vardad lõpuni välja. Kui reaktori võimsus oli suurenenud piisavalt, siis alustati testi.
Kuna grafiitvardad olid täiesti välljas, ning reaktor oli alles käivitumisfaasis, siis jahutuse puudumine tekitas reaktori allaossa hotspoti, mida ükski mõõdik ei näidanud. Selleks ajaks kui veetemperatuur hakkas juba kriitilisele lähenema (350c kandis, kus enam surve all ka vett vedelana ei saa hoida) otsustati katse lõpetada ja vardad sisse tagasi lasta. Kuna põhjas oli tuumakütus juba piisavalt vedelaks sulanud, siis vardad ei läinud lõpuni sisse ja kuumenemine jätkus. Teiseks, varraste sisselaskmisele järgneb tavalselt lühike reaktsiooni kiirenemine, ennem kui reaktor aeglustuma hakkab. Kõik see kokku andiski peale varraste sissekukkumist kokku tulemuse, kus kaas lendas pealt, ning sissejäänud varraste tükid põlema hakkasid. Esimese paugu ajal lendas kogu tuumakütus suhteliselt lähdale, enamasti punasesse metsa. See tulekahju mis mitmeid päevi kestis oli see, mis radioaktiivseid osakesti väga kaugele kandis.


See kokkuvõte ei ole nüüd päris vale aga absoluutselt mitte õige.
Mingid asjad on siin Zoigil millegiga segi läinud, valesti aru saadud või üldse mitte teatud.
Lugege kirjandust!


vx_105 - 01.11.09 16:03

Milline osa Valgevenest kõige karmimalt kannatada sai ja kuhu praegugi soovitav minna pole?


Zoig - 01.11.09 19:54

Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
See kokkuvõte ei ole nüüd päris vale aga absoluutselt mitte õige.
Mingid asjad on siin Zoigil millegiga segi läinud, valesti aru saadud või üldse mitte teatud.
Lugege kirjandust!
Siinkohal annan sulle võimaluse kasutada minu pooleteise aasta tagust tsitaati(ning soovitan võimalusel tutvuta ka kontekstiga kust see pärineb) ning parandada seda, kus ma olen mõned ajad tagasi mööda pannud. Nagu ma täna ühes teemas juba ütlesin, siis kriitika on igati tervitatav, kui see on konstruktiivne. Seega kasuta võimalust, ning anna mulle võimalus õppida sellest, mida ma poolteist aastat tagasi valesti kirja panin. Ma ei ütle, et minu jutt oli absoluutne tõde, kuid väga raske on parandada seda, mille puhul ma isegi ei tea kus või mis valesti on.


pampkuri - 01.11.09 20:08

Ah ära pane seda meest tähele käib ja muliseb kogu aeg aga ei midagi tarka.


Tsitaat:
Algselt postitas: Zoig
Tsitaat:
Algselt postitas: pierre
See kokkuvõte ei ole nüüd päris vale aga absoluutselt mitte õige.
Mingid asjad on siin Zoigil millegiga segi läinud, valesti aru saadud või üldse mitte teatud.
Lugege kirjandust!
Siinkohal annan sulle võimaluse kasutada minu pooleteise aasta tagust tsitaati(ning soovitan võimalusel tutvuta ka kontekstiga kust see pärineb) ning parandada seda, kus ma olen mõned ajad tagasi mööda pannud. Nagu ma täna ühes teemas juba ütlesin, siis kriitika on igati tervitatav, kui see on konstruktiivne. Seega kasuta võimalust, ning anna mulle võimalus õppida sellest, mida ma poolteist aastat tagasi valesti kirja panin. Ma ei ütle, et minu jutt oli absoluutne tõde, kuid väga raske on parandada seda, mille puhul ma isegi ei tea kus või mis valesti on.


erki.t - 01.11.09 20:33

Vehelduseks väitlusklubile!

Komistasin veebis Eesti reisikorraldaja otsa kes viib muuhugas meeleldi huvilisi ka Chernobõli.


zniffer - 02.11.09 10:53

To Zoig
Tegelikult, mina leitsin selle juttu siit:Pvolvoclub:P


Frank - 02.11.09 13:52

Leidsin Tšernobõli katastroofi kohta ka ühe dokumentaalfilmi: True Battle of Chernobyl

Lõpus tuleb hästi välja, kuidas nii Venemaa kui ka teised riigid vassisid hukkunute ja kahjustuste kohta.


vx_105 - 02.11.09 21:04

Ma ei mäleta täpselt millisest numbrist räägiti, aga peale õnnetust uudistes igatahes mainiti hukkunute arvuks mingi eriliselt naeruväärne number.
Ühest artiklist lugesin, et u. 80%-l meestelt, kes käisid kahjustusi likvideerimas, on (enamusel vist OLID) seetõttu pärast tervisehädad küljes. Tõsisemate kahjustustega meestest, kes hiljem surid, neist päris suur % (18?) suri suitsiidi läbi.


zniffer - 03.11.09 10:41

Minuarust saab sellest 6 osalisest filmist päris hea ülevaate, tegelikest põhjustest.


laur - 03.11.09 10:49

Vaatasin ka seda kunagi, tundus üsna asjalik jah.


Fantom - 15.11.09 14:47

Isa käis seda peale plahvatust parandamas(2 aastat ennem minu eostamist), võib-olla sellepärast ma vähe kiiksuga olengi :D:D:D


magiorav - 15.11.09 14:50

Mul isa oleks ka pidand minema, sest ta oli siis bussijuht, aga ta jäi haigeks, niiet, jumal tänatud et ta ei läinud, aga siis kui see pilv üle Eesti läks, sai ta suhkruhaiguse. Paljud, kes Eestist sinna läksid, surid ära.


ZGR - 15.11.09 15:46

Kui jutt juba sinnakanti läks, siis samuti minu isagi oleks sinna saadetud. Viibis ta sel hetkel ala 2200km Siberi poole. Asukoht oli tingitud ajateenistuskohast ja sellejärgsest töökast. Kuna aga vend pidi kohe-kohe sündima, siis oli see piisav põhjus sellest ära pääseda. Küll aga käis seal kahjusid likviderimas venna ristiisa, kes sai kõvad radioaktiivsuse mõjust tingitud tervisehäired. Toimingutest: transportisid sealt ära üleliigset iskkoosseisu, vahetasid saastatud pinnast, istutasid puid ja üleüldse üritati taastada seal endist elu ja olu. Nüüdseks on ta juba pensionil, ent ikka käib tööl ning saab pealekauba nn Tsornobõli pensioni, mida venemaa kannatanatuile ikka endiselt maksab. Jutu järgi aitab tal tervist paremuses hoida ikka valge viin, nagu enamuselgi venemaa elanikest.
Edit: näide siis venemaa pinnalt.


magiorav - 15.11.09 15:51

Karm on see, et seal ei saa elada 600 kuni 1000 aastat.
Mul oleks selline küsimus, et kui seda külastada, kas siis mitte see tervisele ei mõju, sest see koht ikka radioktiivne? Kuskilt kuulsin, et kui tava inimene kannatab aastas 10 röntgenit, siis pärast seal käiku kannatab umbes kahte aastas.


Kuits - 15.11.09 16:54

Kui tihti sa siis soovid röntgenit külastada, et sellest muret tunned?
Tervisele möjub ka liigne mötlemine ;)
Seal hiljuti käinud kodanikud vöiksid mainida, et kas peale piirkonna külastust on ka mingeid tervislikke häireid välja lööma hakanud?!
Kohal on siit foorumist viibinud kodanik RD.


jokerAudi - 23.12.09 15:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
:D Tervisele möjub ka liigne mötlemine ;)












Oli ka enda isa sinna minemas, aga õnnestus ka pääseda mingi haigusega vms. Täpselt ei mäleta ja küsida ka pole enam kellegi käest :(


RD - 23.12.09 16:04

Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Seal hiljuti käinud kodanikud vöiksid mainida, et kas peale piirkonna külastust on ka mingeid tervislikke häireid välja lööma hakanud?!
Kohal on siit foorumist viibinud kodanik RD.


Aastaga ei ole täheldanud küll midagi erilist. Juuksed püsivad ka sama hästi peas

Samas minu senist heaolu ei saa võtta kui märki piirkonna ohutusest. Sattusime ka piirkonda, kus radioaktiivsuse tase ületas lubatud normi pisut üle 150ne korra... meie läksime sealt kiirelt läbi aga mõni teine võib sinna pikemalt passima jääda ja tulemus võib olla hoopis teine.


magiorav - 23.12.09 16:08

Tsitaat:
Algselt postitas: RD
Tsitaat:
Algselt postitas: Kuits
Seal hiljuti käinud kodanikud vöiksid mainida, et kas peale piirkonna külastust on ka mingeid tervislikke häireid välja lööma hakanud?!
Kohal on siit foorumist viibinud kodanik RD.


Aastaga ei ole täheldanud küll midagi erilist. Juuksed püsivad ka sama hästi peas

Samas minu senist heaolu ei saa võtta kui märki piirkonna ohutusest. Sattusime ka piirkonda, kus radioaktiivsuse tase ületas lubatud normi pisut üle 150ne korra... meie läksime sealt kiirelt läbi aga mõni teine võib sinna pikemalt passima jääda ja tulemus võib olla hoopis teine.

Kuidas siis oli. Pilte tegid?