Foorumi logo

Autochecki tähendused
Taavi - 07.10.06 14:46

Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG


Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/8.JPG

Moototoriõli rõhk liiga madal.
Alla 1.8bar 2000rpm juures
Alla 0.3bar tühikäigul
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/7.JPG
Nende vigade puhul ei tohiks kindlasti sõitu jätkata enne, kui vea põhjus on teada.

Kollased vead:

Piduritule rike (süüdet sisse pannes on see piduritule test) Ja neid märke on regiooniti erinevaid. Saksas on Brems Licht. UK versioonil Brake Light
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPG
Esi või tagatulede rike
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/1.JPG
Klaasipesu vedeliku tase madal
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/3.JPG
Kütus otsakorral
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/6.JPG
Pinge akus liiga madal või laadimis pinge liiga kõrge
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/2.JPG
Piduriklotsid kulunud. Enamasti on viga katkises juhtmes või kulunud anduris, kui uute klotsidega enam ära ei kustu.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/5.JPG

Kiiruselimiidi hoiatus
Sellest mul pilti pole, kuna mul lihtsalt pole enda autol sellist funktsiooni.

Hakkab ära tüütama, et iga teine teeb teema, et mida (!) tähendab. Seletusi täiendan ka lähiajal.


cilaper - 01.07.07 17:13

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPGSaksas on Brems Licht. UK versioonil Brake Light


lisaks seda et neid variante saab ise ümber lülitada. tuleb kellade plokk eemaldada ja seal taga on üleval servas lüliti (ainuke lüliti mis seal on). ;)


seawolf - 06.07.07 18:59

Küsimus siis seal on lülitile 6 astet. 1 saksa 2 inglise aga ülejäänud?


lunatic - 06.07.07 20:12

Lisaks saab erinevust teha bensiini-/diiselmootoriga autol ning silindrite arvul, tahhomeetri jaoks ilmselt.
C4 kellade lahtist pilti ma kohe ei leidnud, aga DIY alafoorumist leidsin B4 kellade taguse pildi, mis peaks mu juttu veidi selgemaks tegema. (B4 vist diislina USA'sse ei müüdud, seega seal on näha vaid 5 asendit).

Tsitaat:
Algselt postitas: seawolf
Küsimus siis seal on lülitile 6 astet. 1 saksa 2 inglise aga ülejäänud?


cilaper - 08.07.07 17:04

BENSIIN:
1. EG - saksa
2. US - inglise
3. RW- sümbol

DIISEL:
4. EG - saksa
5. US - inglise
6. RW- sümbol

minuarust silindrite arvu muutmisga pole sellel midagi pistmist.....aga kui vale kütte peale panna siis pidavat mingi jama tulema....on ka siin foorumis üleval aga ei leia ülesse enam
http://www.pildid.ee/albums/userpics/21787/normal_IMG_0207%7E0.jpg


jan-kos - 26.07.07 17:17

Silindrite arvuga pole seal tõesti midagi pistmist.
Minul on diisel auto, aga lüliti on bensiini peal(seal ta oli), kui lülitasin ümber diisli peale hakkas ette viskama sümbolit "kütus otsakorral" (kütust oli paagis küllalt). Muidu on jah nii et 1 asend saksa k. 2 asend inglise k. ja 3 asend sümbolina- "piduri tuled". Mul olid tehtud pildid ka kunagi kogu sellest kremplist.


888 - 27.07.07 15:50

Mis võib vigane olla kui osasi autocheci märke näitab aga teisi ei näita:( Äkki võib asi olla mingis jubinas sest ma arvan et pirnid läbi olla ei saa kuna paljudel tähendustel on ju samad tuled:P Äkki keegi oskab pakkuda mis viga:cool:


jan-kos - 27.07.07 17:34

Auto kontrolli juurde läheb pistik ja seal on ka "emane" mis kõik vastu võtab, kontrolli selle emase vastuvõtu jooteid!


miilits - 20.11.07 16:44

Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.

see viimane häda? kas seda saab ise ka kuidagi parandada või ainult teeninduses töökojas?

või on võimalus, et mingi muu vea peale võib ka seda sama ikooni käivitamisel õelda?

ehk asi siuke. et tavaliselt, kui auto seisab kauem kui 4-5 tundi siis käivitamisel peksab seda veateadet ja piiksub. aga kui sõitude vahel on paar tundi siis ei löö ta midagi ette.


A-kaheksa - 30.11.07 08:33

A8-l minul veel paar pilti Autocheckil mille tähendust ei tea. Aga proovin märki kirjeldada. esimene: ringi sees "KM/h" ja ringist väljas üleval vasakul "1" Teine on sisuliselt sama, aga ringist väljas all paremal on "2". Ja paar korda on ta ka piiksunud ja seda viimast märki näidanud. Veel küsimus, et miks käivitamisel vilgub nullitava odomeetri peal "In 2"

Tänud ette


audiboy - 30.11.07 08:38

Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
A8-l minul veel paar pilti Autocheckil mille tähendust ei tea. Aga proovin märki kirjeldada. esimene: ringi sees "KM/h" ja ringist väljas üleval vasakul "1" Teine on sisuliselt sama, aga ringist väljas all paremal on "2". Ja paar korda on ta ka piiksunud ja seda viimast märki näidanud. Veel küsimus, et miks käivitamisel vilgub nullitava odomeetri peal "In 2"

Tänud ette


Sellest ma kunagi kirjutasin, aga on kusagile teise teemasse kaduma läinud. Kopeerin siis siia ka selle:

--------------------------------------------------

Kiiruselimiidi hoiatus 1:
http://audiboy.planet.ee/pics/audiclub/autocheck_1.jpg

Kiiruselimiidi hoiatus 2:
http://audiboy.planet.ee/pics/audiclub/autocheck_2.jpg


Hoiatus-1

Hoiatusmärguande-1 seadmiseks tuleb vajutada kelladeplokis olevat vasakpoolset nuppu soovitud kiirusega sõites. Ekraanile ilmub vastav kujutis mis annab märku, et auto kiirus on salvestatud. See kiirus jääb sinna seni, kuni salvestada uus kiirus või kuni auto välja suretada.

Kui ületada salvestatud kiirust ca 10km/h, antakse sellest teada helisignaaliga ning samuti süttib ekraanil vastav kujutis. See jääb põlema seniks kuni kiirus langeb alla seatud kiiruse või kui sõita sellest kiirusest rohkem kui 40km/h kiiremini üle 30s järjest.

Kiiruselimiidi eemaldamiseks sõidu ajal tuleb hoida all vasakut nuppu ca 2s.

Hoiatus-2

Hoiatusmärguande-2 seadmiseks tuleb vajutada kelladeploki vasakpoolset nuppu 2x järjest nii, et süüde on välja keeratud ning teise vajutusega hoida seda nuppu all seni kuni ekraanile ilmub hetkel salvestatud kiirus. Kiiruse suurendamiseks või vähendamiseks tuleb kasutada kojameeste kangi otsas olevaid nuppusid. Erinevalt eelmisest piirangust jääb antud piirang kehtima ka siis kui auto mootor välja suretada.


ranz - 30.11.07 08:41

Kui nüüd õieti olen aru saanud siis S2-l on asendatud see:
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG
punase BRAKE kirjaga. Kas on ta ka mõnel teisel mudelil nii, ei oska kommenteerida.


Taavi - 30.11.07 09:19

Ainult vanal S2-l (ABY on see märk juba)


A-kaheksa - 03.12.07 08:58

Hmm, kohe kuidagi ei saa pihta selle kiiruselimiidi regullimise teemale. Vajutasin ja hoidsin kõiki nuppe ja ei miskit. Kellade plokis vasakult paremale on nupud? "Chek", kella "-", kella "+", siis kelladeploki paremas nurgas valguse "-", valguse "+" ja 0,000. Nende näppimine ei andnud mingit tulemust. Ja veel küsiks, et mis kuradi eesmärgil peale 2h kestnud sõitu viskab ta ette 2,00h kirja ja jääbki seda vilgutama kuni painan suunakangi otsas asuvaid nuppe?


audiboy - 03.12.07 09:39

Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Hmm, kohe kuidagi ei saa pihta selle kiiruselimiidi regullimise teemale. Vajutasin ja hoidsin kõiki nuppe ja ei miskit. Kellade plokis vasakult paremale on nupud? "Chek", kella "-", kella "+", siis kelladeploki paremas nurgas valguse "-", valguse "+" ja 0,000. Nende näppimine ei andnud mingit tulemust.

Nende nuppude all on mõeldud tegelikult kelladeplokis olevat kahte "pulka" mille abil saab kella õigeks panna ja läbisõitu nullida. Uuematel need vist puuduvad ja kuidas seal see käib ei tea.
Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Ja veel küsiks, et mis kuradi eesmärgil peale 2h kestnud sõitu viskab ta ette 2,00h kirja ja jääbki seda vilgutama kuni painan suunakangi otsas asuvaid nuppe?

Eks siin ole tegemist omamoodi hoiatusega, et on 2h järjest sõidetud ja peaks ehk väikse puhkuse tegema.


Aaro - 27.12.07 11:13

Vahetasin kelladeplokis läbipõlenud pirne ja nüüd on kuhugi kadunud kollased hoiatustuled. Tahhomeetri nupule vajutades vilgutab läbi ainult punased. Kas jäi mul miskit lahti või midagi veel hullemat?
Autoks on 100 C4 93a.


Tanelk - 29.12.07 16:54

100 c4 2.8 põleb punane kiri brake ja siis abs'i tuli põleb kaa, abs'i kaitse korras ilmselt siis mingi anduri jama? ja mis see brake kiri tähendab


ranz - 29.12.07 17:04

Tsitaat:
Algselt postitas: Tanelk ja mis see brake kiri tähendab

KAS TÕESTI ON RASKE SAMA TEEMAT ALGUSEST PEALE LUGEDA?


Tanelk - 29.12.07 22:51

prrrr. loll olen siis äkki. sa kirjutasid sinna et s2'l on see asendatud kirjaga brake ? ega kui ma pihta poleks saand siis poleks küsind ka ju

edit: Peale 10ndat lugemist siiski sain vist aru, et vanematel on kiri ja uuematel märk :(


ranz - 30.12.07 12:20

Tsitaat:
Algselt postitas: Tanelk
prrrr. loll olen siis äkki. sa kirjutasid sinna et s2'l on see asendatud kirjaga brake ? ega kui ma pihta poleks saand siis poleks küsind ka ju

Kuna mul on S2 siis ma tean, et temal on see asendatud BRAKE kirjaga... ma ei välista erinevatel mudelitel erinevat varianti... ehk siis mõnel on BRAKE mõnel on märk... tähendus jääb siiski samaks.


cilaper - 01.01.08 17:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Tanelk
prrrr. loll olen siis äkki. sa kirjutasid sinna et s2'l on see asendatud kirjaga brake ? ega kui ma pihta poleks saand siis poleks küsind ka ju

edit: Peale 10ndat lugemist siiski sain vist aru, et vanematel on kiri ja uuematel märk :(


annab ka seda märki( nn uuematel) kirjaks tagasi muuta. toimib see siis koos brake light/brems licht/sümbol -i muutmisega.


Aaro - 03.01.08 10:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Aaro
Vahetasin kelladeplokis läbipõlenud pirne ja nüüd on kuhugi kadunud kollased hoiatustuled. Tahhomeetri nupule vajutades vilgutab läbi ainult punased. Kas jäi mul miskit lahti või midagi veel hullemat?
Autoks on 100 C4 93a.


Probleemiks oli läbipõlenud pirn. Kollaste ja punaste hoiatusmärguannete jaoks on erinevad pirnid, ehk siis ühel pirnil punane teisel kollane kummi müts peas.


ultra - 04.02.08 19:51

küsimus a4 2003a ,et seal kus näitab keskmist kütte kulu,keskmist kiirust,sõitu aeg jne,SEAL ÜLEVAL PAREMAL NURGAS ON NUMBRID 1 JA 2,ET mida need tähendavad??


keres - 04.02.08 22:00

Tsitaat:
Algselt postitas: ultra
küsimus a4 2003a ,et seal kus näitab keskmist kütte kulu,keskmist kiirust,sõitu aeg jne,SEAL ÜLEVAL PAREMAL NURGAS ON NUMBRID 1 JA 2,ET mida need tähendavad??
1 näitab viimast sõitu ning 2 üldist. vahetada saad, kui vajutad korraks reset nuppu kangi all


Zoig - 10.03.08 16:27

Tsitaat:
Algselt postitas: Offroader
Kütus otsakorral
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/6.JPG

mille järgi see hoiatus endale infot saab?
täna sõitsin endal paagi peaaegu tühjaks(kergelt hakkas puterdama) aga autocheck oli kütue kohapealt vait.
pärast tanklas läks 65l bensiini paaki, arvatavasti olid ainult aurud paagis järgi.

tahaks seda hoiatust korda saada, aga ma ei oska kohe kuskilt viga otsima hakata.


jan-kos - 14.03.08 19:39

See signaal peaks tulema paagi sisesest andurist.Bensiinikate kohta küll täpselt ei oska öelda, aga masuudikal hakkab seda ette andma kui kütet on 12 liitrit.


Zoig - 15.03.08 00:07

Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
See signaal peaks tulema paagi sisesest andurist.Bensiinikate kohta küll täpselt ei oska öelda, aga masuudikal hakkab seda ette andma kui kütet on 12 liitrit.
kas selle toimimine võib sõltuda kompuutri olemasolust(nagu see kiiruste hoiatamise asi) või peaks ta töötama ka ilma kompuutrita masinal?


medical - 15.03.08 08:45

Mul selline mure et autocheck pinistab seda esi- või tagatule pirni riket pidevalt ette.Ksenoone ja releesi ei ole mis võiks jamada.
Samas kõik pirnid tunduvad terved olevat.
Huvitaks mis pirne see sis täpselt ära kontrollib?


ranz - 15.03.08 12:15

Tsitaat:
Algselt postitas: medical
Mul selline mure et autocheck pinistab seda esi- või tagatule pirni riket pidevalt ette.Ksenoone ja releesi ei ole mis võiks jamada.
Samas kõik pirnid tunduvad terved olevat.
Huvitaks mis pirne see sis täpselt ära kontrollib?

Kontrollib ta esimesi pooltulesid ning tagumisi gabariite.
Enda masinal olen sama mure ees, xenonid küll küljes kuid kontrollitud, et viga ei ole seal (sai proovitud neid veateate eemaldajaid, ikka sama), ehk siis viga kuskil elektriskeemis:( Eks otsin ja annan teada kui leian selle täpse vea, või kui sa ette jõuad anna mulle ka teada millest see asi tuli.


jan-kos - 15.03.08 13:32

Vaadake üle armaturi taga elektri juhtide plaat. See vastuvõtt kuhu külge ühendatakse minikompu pistik. Seal on sellised peenikesed tikud ja teiselt poolt plaati on joodetud, need tuleks üle joota. Suurendus klaasiga on ilusti näha mis tahab tegemist. Sealt võivad vead tekkida miks annab ette katkist pirni ja miks ei anna kütuse lõppemise hoiatus märki jne. Mul omal jebis piduriklotside kulumise hoiatus, kuigi juhtmed on kokku pandud ja üleliigne minema vahelt visatud. Kujutan ette et 80-el on ka vast sama moodi asi lahendatud nagu 100-l.


ranz - 20.03.08 11:50

Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Vaadake üle armaturi taga elektri juhtide plaat. See vastuvõtt kuhu külge ühendatakse minikompu pistik. Seal on sellised peenikesed tikud ja teiselt poolt plaati on joodetud, need tuleks üle joota. Suurendus klaasiga on ilusti näha mis tahab tegemist. Sealt võivad vead tekkida miks annab ette katkist pirni ja miks ei anna kütuse lõppemise hoiatus märki jne. Mul omal jebis piduriklotside kulumise hoiatus, kuigi juhtmed on kokku pandud ja üleliigne minema vahelt visatud. Kujutan ette et 80-el on ka vast sama moodi asi lahendatud nagu 100-l.

Kipub küll teema algusest tiba mööda minema, aga enda masinal see asi ei aidanud, jootsin viimseni kõik otsad üle kõigil kolmel plaadil (leidsin ainult suurelt plaadilt paar sellist nii ja naa joodet) kuid viga jäi samaks.


polluks - 23.03.08 13:26

Tsitaat:
Algselt postitas: ranz
Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Vaadake üle armaturi taga elektri juhtide plaat. See vastuvõtt kuhu külge ühendatakse minikompu pistik. Seal on sellised peenikesed tikud ja teiselt poolt plaati on joodetud, need tuleks üle joota. Suurendus klaasiga on ilusti näha mis tahab tegemist. Sealt võivad vead tekkida miks annab ette katkist pirni ja miks ei anna kütuse lõppemise hoiatus märki jne. Mul omal jebis piduriklotside kulumise hoiatus, kuigi juhtmed on kokku pandud ja üleliigne minema vahelt visatud. Kujutan ette et 80-el on ka vast sama moodi asi lahendatud nagu 100-l.

Kipub küll teema algusest tiba mööda minema, aga enda masinal see asi ei aidanud, jootsin viimseni kõik otsad üle kõigil kolmel plaadil (leidsin ainult suurelt plaadilt paar sellist nii ja naa joodet) kuid viga jäi samaks.


Öelge, kus see armatuuritagune "elektri juhtide plaat" täpselt asub, mis selleks tuleb lahti kiskuda et ligi saada, misasi see ülepea on? Omal autol süttis ka klotside kulumise märk.
Ahjaa, klotsid ise võiks ka üle vaadata :) Vaatan, vaatan
A muidu remondiarvete järgi on eelmisest klotsivahetusest möödas 30000km


ranz - 23.03.08 20:30

Tsitaat:
Algselt postitas: polluks
A muidu remondiarvete järgi on eelmisest klotsivahetusest möödas 30000km

Nu aga siis ongi ju reaalne, et klotside tuld näitab... Milleks pead vaevata muude asjadega kui viga põhimõtteliselt teada.


Audi80 - 15.04.08 18:21

Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.

Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge

Tervist. Mul on selline mure B4-jal ,et viskab põlema punase (!) märgi ning selle kõrval vasakul kohe jahutusvedeliku rikke punase märgi.Olen kontrollinud jahutusvedeliku üle.kõik on max piirides.Et kas asi võib olla selles et tosool sees ja auto seisis talvel nii 3 kuud ja sees oli tosool mis kannatab nii -40 c ,on kuidagi (paksuks) tõmmanud (minetea seda)? ja siis andur viskab veateate armatuuri.Samas vahepeal piiksub ja siis kaob jälle iseenesest ära,ning mõnikord jääb üldse undama.Siis kui auto välja suretada ja uuesti käivitada siis läheb ilusti tööle, aga väikse aja pärast kui äkilisemaid sõiduvõtteid kasutada siis hakkab jälle undama/piiksuma.Ning isegi niisama heastpeast ja neid kahte punast märgikest vilgutama või jäävadki põlema. Oleks tore kui oskate nõu anda,et milles see jamps seisneda võib.


uunp - 18.06.08 11:47

mul selline mure, et selle õlitule lööb põlema ainult siis kui süüde sees(armatuuris tuled põlevad), muidu koguaeg ok.
kas see kompuutri mingine black või ta suudab tuvastada õlirõhu ilma et mootor töötaks :D


Black - 18.06.08 12:04

Tsitaat:
Algselt postitas: uunp
mul selline mure, et selle õlitule lööb põlema ainult siis kui süüde sees(armatuuris tuled põlevad), muidu koguaeg ok.
kas see kompuutri mingine black või ta suudab tuvastada õlirõhu ilma et mootor töötaks :D

Jep, süüde on sees ja kontroll toimib, aga rõhku veel ei ole. Kõik on loogiline ja mitte mingine black. :)


uunp - 18.06.08 12:16

aga kas ta siis kõiki tulesid ei peaks põlema lööma vms?:)


Black - 18.06.08 12:34

Esitulesid näiteks? Või mida? :)

Kui ma õigesti mäletan, siis autocheck lõi õli ikooni ka alles siis ette, kui süüde mõnda aega juba ilma käivitamata sees olnud oli. Pane auto käima ja sõida.


uunp - 18.06.08 12:45

jah, seda mõtlesingi, siis on järelikult kõik ok!
tänan vastuse eest!:cool:


wilson - 10.08.08 12:52

on keegi ise paigaldanud xenon pirne autole? nimelt minu omale on ette installitud ja nüüd põleb armatuuris esitulede rikke tuli.kas sellest kuidagi lahti poleks võimalik saada?


digimarket - 10.08.08 18:20

kõik on võimalik


wilson - 12.08.08 20:28

keegi ka öelda oskab mismoodi seda võimalik teha oleks?


Reimo - 13.08.08 06:42

Mul autol originaal xenoni kompl.ja viskab ka ette tulede vea teadet.Eriti just siis kui auto on täislastis.
Tuled ei tee alustuseks muidugi ka tulede aut.reguleerimist.
Mingi kala on kuskil :)
Oskab ehk keegi mindki aidata?


uunp - 27.08.08 14:32

äkki automaatregulli see andur katki, mis auto tagaosas kusagil..:)


mclx - 06.11.08 18:11

mul selline probleem ilmnes just, et vilgutab hüdraulikasüsteemi rikke (!) tuld kui pedaali juba õrnalt vajutada ehk kui vajutada nii õrnalt juba, et süttivad ainult pidurituled töösilindrit mitte olulisel määral liigutades, st klotsid ei puutu veel vastu ketast. pidurivedelik on normis, roolivõimu õlitaseme andurit minuteada sellel autol ei ole. kas viga võib olla kulunud klotisides, mis on mul veel kontrollimata või milleski muus ka?
autoks 100 avant 2,5 tdi 92 aasta.


Reimo - 06.11.08 18:52

Tsitaat:
Algselt postitas: uunp
äkki automaatregulli see andur katki, mis auto tagaosas kusagil..:)


Esimene andur oli küll õhtal.Nüüd andur vahetatud aga kala ikka sees :D


zaks - 06.11.08 20:02

tagumine andur ei ole paigas arvatavasti,tuleb andurit ülespoole või allapoole liigutada nii,et tuled hakkaksid ülespoole näitama ja pärast tulede kõrgus tulede juurest lasta regullida.Põhjuseks tulede piirajad,mis ei lase valgust enam alla suunata ja siis hakkab kompu karjuma.


satellite - 07.11.08 00:21

C3 kerega auto , ja nagu pirnid kõik korras ja bensu jätkub veel ( 40 ltr. ) aga miks mull ikka põlevad need värgi - piduri pirn, see lihtsalt pirn ja see bensu otsa saamise hoitas !?


mclx - 08.11.08 18:42

Tsitaat:
Algselt postitas: mclx
mul selline probleem ilmnes just, et vilgutab hüdraulikasüsteemi rikke (!) tuld kui pedaali juba õrnalt vajutada ehk kui vajutada nii õrnalt juba, et süttivad ainult pidurituled töösilindrit mitte olulisel määral liigutades, st klotsid ei puutu veel vastu ketast. pidurivedelik on normis, roolivõimu õlitaseme andurit minuteada sellel autol ei ole. kas viga võib olla kulunud klotisides, mis on mul veel kontrollimata või milleski muus ka?
autoks 100 avant 2,5 tdi 92 aasta.

jah, oligi piduriklotside viga.


vopski - 11.11.08 20:48

Vabandan ette juba ilmselt loli küsimuse küsimise pärast, aga ollen värske A4 omanik:D
Nimelt kas see peabki olema et kui vajutan nö. vasakut nuppu armatuuris siis lööb kõigepealt ette serverise aja ja kui veel vajutan siis vilgutab mulle mõnda punast ja mõnda kollast tulukest ja lõpuks OK? Muidu kui seda nuppu ei näpi siis ei näita ühtegi sellist hoiatustuld vaid on tavaliselt ees välistemperatuur. Kas olen millestki valesti aru saanud?


Cari - 12.11.08 17:12

Tsitaat:
Algselt postitas: vopski
Vabandan ette juba ilmselt loli küsimuse küsimise pärast, aga ollen värske A4 omanik:D
Nimelt kas see peabki olema et kui vajutan nö. vasakut nuppu armatuuris siis lööb kõigepealt ette serverise aja ja kui veel vajutan siis vilgutab mulle mõnda punast ja mõnda kollast tulukest ja lõpuks OK? Muidu kui seda nuppu ei näpi siis ei näita ühtegi sellist hoiatustuld vaid on tavaliselt ees välistemperatuur. Kas olen millestki valesti aru saanud?


tegemist siis autocheck süsteemiga, mis teatud asjade toimimist kontrollib


bam - 08.12.08 19:06

Tsitaat:
Algselt postitas: cilaper
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPGSaksas on Brems Licht. UK versioonil Brake Light


lisaks seda et neid variante saab ise ümber lülitada. tuleb kellade plokk eemaldada ja seal taga on üleval servas lüliti (ainuke lüliti mis seal on). ;)



mul näitab sellist märki kohe käima pannes.milles viga võib olla?

auto on audi 100 94a.


Cari - 09.12.08 18:48

Tsitaat:
Algselt postitas: bam
mul näitab sellist märki kohe käima pannes.milles viga võib olla?

auto on audi 100 94a.


üks pidurituli on õhtal


bam - 10.12.08 15:14

Tsitaat:
Algselt postitas: Cari
Tsitaat:
Algselt postitas: bam
mul näitab sellist märki kohe käima pannes.milles viga võib olla?

auto on audi 100 94a.


üks pidurituli on õhtal



pidurituled on korras.

aga avastasin , et üks tagaurpidi käigu tuli ei põle.kas võib viga ka selles olla?


jan-kos - 30.12.08 12:40

See märk on muulastele, kes saksa ja/või inglise keelt ei oska. Tegelikult see peabki põlema minema kui süüte sisse keerad ja kui vajutad pidureid siis kustub ära ja viskab ette OK ja see ka kustub ära. Selles teemas siin kunagi rääkisin et kui ma armatuurile selle märgi ette modisin siis hakkas ette viskama kütuse lõppemise märki. Nii ma siis modisin inglise keelse näidu ette kuna sellest brems likest vast ka kõik aru ei saa.


rida5 - 19.04.09 13:50

Mul on a8 selline mure et alguses auto käima pannes näitab et kõik on ok aga originaal raadiot peaks ta kh seal armatuuris näitama seda ei näita esiteks ja teiseks peale paari meetrit sõitu läheb abs ja (!) põlema ja chekis näitab et abs andur lahti või vigane aga on uued andurid panud kas ma siis peaks hakkama otsima seda kohta kust juhe katki on?


Renz0 - 19.04.09 16:39

Tsitaat:
Algselt postitas: rida5
Mul on a8 selline mure et alguses auto käima pannes näitab et kõik on ok aga originaal raadiot peaks ta kh seal armatuuris näitama seda ei näita esiteks ja teiseks peale paari meetrit sõitu läheb abs ja (!) põlema ja chekis näitab et abs andur lahti või vigane aga on uued andurid panud kas ma siis peaks hakkama otsima seda kohta kust juhe katki on?


Andurid võivad olla kas liiga kaugel või liiga ligidal sellele hammasvööle!
Ei pruugi ültse juhe katki kuskilt olla:)


rida5 - 19.04.09 16:59

Andureid olen sinna korduvalt üritanud lähemale lüüa aga pole kasu olnud.


skriimsilm110 - 22.04.09 13:58

Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
A8-l minul veel paar pilti Autocheckil mille tähendust ei tea. Aga proovin märki kirjeldada. esimene: ringi sees "KM/h" ja ringist väljas üleval vasakul "1" Teine on sisuliselt sama, aga ringist väljas all paremal on "2". Ja paar korda on ta ka piiksunud ja seda viimast märki näidanud. Veel küsimus, et miks käivitamisel vilgub nullitava odomeetri peal "In 2"

Tänud ette



Mind huvitaks ka see, et mida see "In 2" tähendab?


Simps - 22.04.09 16:01

Kasutage otsingut, sellest on VÄGA palju juttu olnud, mida see tähendab.


skriimsilm110 - 23.04.09 14:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
Kasutage otsingut, sellest on VÄGA palju juttu olnud, mida see tähendab.


Palju abi oli sinust!:mad:Mis märksõna ma siis peaksin otsima, et oma küsimusele vastust saada?


Tonx - 23.04.09 14:11

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=50347

Kulus 2 minutit. Otsingusõnaks in2 ja alafoorumiks elektroonika. Tundub keeruline?


markuuu - 30.05.09 16:11

Tere! Mida võiks tähendada see kui peale süüte sissekeeramist tekib odomeetri (see mida saab nullida) kohale tähed OEL? peale ca poolt minutit kaob ära ja on ok. Autoks on A4 1997a.


Aiku - 30.05.09 17:21

Arvan ,et ÕLI vahetust


Nokia555 - 25.06.09 07:17

Sellise pildi:
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/7.JPG

Andis mul kollaselt ja oli seal eespool veel kirjas min., aga kadus suht kohe ära ka.


seawolf - 30.06.09 12:10

Lööb põlema esi või tagatule rikke(pirn ja rist peal) Hakkas millegipärast jebima siis kui avastasin, et üks numbrituledest on läbi põlenud. Nii vahetasin ära, ikka. Tagurpidikäigu tuli üks ei põlenud, sain korda. Käisin üksipulgi kõik pirnid nii ees kui ka taga läbi, kõik korras aga mis ei kustunud oli märk armatuuris. Kiskusin armatuuri laiali ja vaatasin jooted üle ja proovisin erinevate näitajate lülitiga(see mis lülitab sakse, inglise või puhtalt märkide peale) klõpsutada, ei miskit. Vajutad autukontrolli, siis käib järjest kõik läbi ja näitab et ok aga tuledes rike sees. Hakkab vaikselt mõistus otsa saama. Omasin varem bemmi ja seal mäletan pidi rikke arvutiga nullima. Mis kala siin võiks olla. Äkki jätsin midagi kahe silma vahele.


minarainz - 05.07.09 21:04

on siis selline probleem et mida tähendab armatuuris põlev tähtede kombinatsioon DEL
ja kuidas seda korda saada tavaliseks jälle
tänud juba ette ära


QUATTRO - 05.07.09 21:24

Tsitaat:
Algselt postitas: minarainz
on siis selline probleem et mida tähendab armatuuris põlev tähtede kombinatsioon DEL
ja kuidas seda korda saada tavaliseks jälle
tänud juba ette ära


Mitte DEL, vaid OEL.
Õlivahetus vaja teha ja nullida arvutiga.


kurgargo - 14.09.09 18:26

Tsitaat:
Algselt postitas: Nokia555
Sellise pildi:
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/7.JPG

Andis mul kollaselt ja oli seal eespool veel kirjas min., aga kadus suht kohe ära ka.


Oli endal ka sama asi, saksakeelt hästi ei valda kuid, tähendab see siis midagi sellist "Kontrollige mootoriõli taset
Kui tähis süttib, palun kontrollida mootoriõli taset niipea kui võimalik"(Google translate).


MatuAudi - 24.10.09 08:38

Vahetasin selle nupu saksa keele pealt inglise keele peale, muidu kena, aga km/h muutus mph'ks :(


Ott6 - 26.10.09 20:18

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG



Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal? Tähendab siis et roolivõimus surve madal?


cilaper - 26.10.09 20:26

Täpselt nagu kirjas on, nii ongi. Roolivõimu pump väsinud või vale õli sees. No ja siis muidugi võimalikud madalad õli tasemed.


ivorturb12 - 23.11.09 15:12

ei leidnud ühe märgi tähendust mille tähendust läheks vaja.
Nimelt on kollane kolmnurk ja siis kolmnurga keskel on ring. ning omakorda kolmnurga ja keskimise ringi vahel läheb väike osa kahelt poolt veel punktiiriga(ka hakkab ringi kuju nagu minema vms´). tean et seletus mega halb,aga loodan et arusaadav kellegile.:D


ivorturb12 - 23.11.09 17:24

Tsitaat:
Algselt postitas: bam
Tsitaat:
Algselt postitas: Cari
Tsitaat:
Algselt postitas: bam
mul näitab sellist märki kohe käima pannes.milles viga võib olla?

auto on audi 100 94a.


üks pidurituli on õhtal



pidurituled on korras.

aga avastasin , et üks tagaurpidi käigu tuli ei põle.kas võib viga ka selles olla?


Ma arvan küll.Mul eile pimedas veel kindlasti tagurpidi sõidu tuled põlesid.täna hakkasin kanalile sõitma ja järsku läks see tuli põlema,ehmusin kohe üsna ära et mis nüüd on.siis uurisin audi klubist ja kontrollisin piduritulesi,nood toimisid,aga tagurpidi sõidu tuled on mõlemad läbi mul järsku.arvan et sul põleb sama asja pärast see tuli.


ullivilli - 09.12.09 20:01

Kui juttu A100 C3 2.0 85kw.
Kas toojahutusvedeliku tuli põleks ka juhul kui temp andur nässu läinud?


Black - 09.12.09 20:49

Tsitaat:
Algselt postitas: ullivilli
Kui juttu A100 C3 2.0 85kw.
Kas toojahutusvedeliku tuli põleks ka juhul kui temp andur nässu läinud?

Kõlab loogiliselt. :)


ullivilli - 10.12.09 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: ullivilli
Kui juttu A100 C3 2.0 85kw.
Kas toojahutusvedeliku tuli põleks ka juhul kui temp andur nässu läinud?

Kõlab loogiliselt. :)

Eints arvas, et mitte siiski piisavalt loogiliselt.
Tema sõnul ei pidanud mootori anduri rike kuidagi kajastuma armatuuri tuledes.
Kuna täiesti erinevad andurid panevad selle põlema. Võta nüüd kinni.


cilaper - 11.12.09 00:48

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

Masinaks siis s4 2.2tq. Roolivõimu ja pidurivedeliku tase on normis. Roolivõimu pump on uus (tehase taastatud). Lamerihm koos pingutiga kahh uus. Veateade ikka ees. Lisaks ei käi rool sama kergelt kui teistel sellistel masinatel. Kuskohast viga edasi otsida?


lehys - 11.12.09 06:17

Rõhuaku(e. nn. pidurpomm),õhk süsteemis.


QUATTRO - 11.12.09 06:25

Tsitaat:
Algselt postitas: ullivilli
Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: ullivilli
Kui juttu A100 C3 2.0 85kw.
Kas toojahutusvedeliku tuli põleks ka juhul kui temp andur nässu läinud?

Kõlab loogiliselt. :)

Eints arvas, et mitte siiski piisavalt loogiliselt.
Tema sõnul ei pidanud mootori anduri rike kuidagi kajastuma armatuuri tuledes.
Kuna täiesti erinevad andurid panevad selle põlema. Võta nüüd kinni.


Hall kolme otsaga teeb seda trikki.


heihei - 11.12.09 17:43

Muideks voibolla keegi targem voiks söna vötta. Nimelt, mis tulukesed peavad paneelile pölema jääma enne süüdet andes? Et kas selline voimalus on, et teatud tulukese mittekustumisel voib tekkida näiteks mootori käivitamisel tõrked? Et jutt käib enne mootori käivitamist paneelile süttivatest tulukestest.


KsenoonE - 27.01.10 20:44

Endal vilgub vahepeal see õlituluke, autoks on Audi 100 C3. Vilgub umbes 1 sek, siis jälle natuke aega ei vilgu ja mingiaeg jälle, tavaliselt vabakäigul tuleb. Autol on muidu mingi lühis sees spidos ja kompuutris, spido ei tööta, suunad ei vilgu, näitab et kaugtule 24/7 sees ja suund vasakule. Kardan ise ,et see lühise süü kuid mida tuleks üle vaadata juhul kui see ei ole lühise süü, tahaks ikka kindel olla :P Või siis on ikka lühise süü juhul kui õlituli peab põlema mitte vilkuma

Tänud ette!


bjorli - 28.01.10 10:48

Missugune teade on, kui mootor avariireziimi läheb?
Endal kahjuks see tabloo töötab ainult külma ilma puhul käivitades ja sedagi ainult vähe aega. Ning siis kui tseki teha, lööb ette kirja , mis algab "Motor plaplapla"... kahjuks ei jõudnud üles kirjutada(komp. kustus ennem ära)


Ardo - 28.01.10 10:58

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Endal vilgub vahepeal see õlituluke, autoks on Audi 100 C3. Vilgub umbes 1 sek, siis jälle natuke aega ei vilgu ja mingiaeg jälle, tavaliselt vabakäigul tuleb. Autol on muidu mingi lühis sees spidos ja kompuutris, spido ei tööta, suunad ei vilgu, näitab et kaugtule 24/7 sees ja suund vasakule. Kardan ise ,et see lühise süü kuid mida tuleks üle vaadata juhul kui see ei ole lühise süü, tahaks ikka kindel olla :P Või siis on ikka lühise süü juhul kui õlituli peab põlema mitte vilkuma

Tänud ette!


90% asi mahapõlenud jooterajas ploki trükkplaadil.


kaubamaja - 12.02.10 07:40

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG


Tervist!
Selline küsimus, et hommikul panin auto käima ja viskas hüdraulika rikke tule põlema. Kui sõitma hakkasin siis avastasin, et pidureid pole absoluutselt. Eelmisel õhtul oli kõik korras ja mingit tulukest ei põlenud. Klotsid vahetatud ca. 7000km tagasi.


Inferno - 13.02.10 10:38

Tsitaat:
Algselt postitas: kaubamaja
Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG


Tervist!
Selline küsimus, et hommikul panin auto käima ja viskas hüdraulika rikke tule põlema. Kui sõitma hakkasin siis avastasin, et pidureid pole absoluutselt. Eelmisel õhtul oli kõik korras ja mingit tulukest ei põlenud. Klotsid vahetatud ca. 7000km tagasi.


Ja siis tulid siia foorumisse seda kirjutama, selle asemel, et pidurivedelikku juurde valada näiteks ? Mul viskas ükspäev sama tule põlema, ei olnud seda 2a näinud ja esimene reageering oli ,et auto kohe põlema panna... :P Piisas vedeliku juurde valamisest. Tõsi küll - minul piduritega mingit probleemi ei olnud.


kaubamaja - 13.02.10 12:22

Tsitaat:
Algselt postitas: Inferno
Tsitaat:
Algselt postitas: kaubamaja
Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG


Tervist!
Selline küsimus, et hommikul panin auto käima ja viskas hüdraulika rikke tule põlema. Kui sõitma hakkasin siis avastasin, et pidureid pole absoluutselt. Eelmisel õhtul oli kõik korras ja mingit tulukest ei põlenud. Klotsid vahetatud ca. 7000km tagasi.


Ja siis tulid siia foorumisse seda kirjutama, selle asemel, et pidurivedelikku juurde valada näiteks ? Mul viskas ükspäev sama tule põlema, ei olnud seda 2a näinud ja esimene reageering oli ,et auto kohe põlema panna... :P Piisas vedeliku juurde valamisest. Tõsi küll - minul piduritega mingit probleemi ei olnud.


Ei no ma võin ju juurde valada aga õhk jääb ju ikka vahele ?
Ise arvan, et äkki kuskilt voolik katki ?


Jann - 13.02.10 12:55

Tsitaat:
Algselt postitas: kaubamaja


Ei no ma võin ju juurde valada aga õhk jääb ju ikka vahele ?
Ise arvan, et äkki kuskilt voolik katki ?


Vaata üle voolikute ja suportite ühenduskohad. Seal on tehas miskipärast kasutanud alumiiniumist seibe, mis ära oksüdeeruvad ja tilkuma hakkavad.
Muidugi võib ka voolik katki olla, kuigi ma ei mõista, kuidas saab autoga sõita, teadmata pidurivoolikute seisukorda. Neid ei peeta niikaua, kuni katki lähevad.


msg1 - 03.03.10 14:17

Mul vilgub see(!) tuli niiskete ilmadega, nüüd talvel on igapäev vilkunud....aga suvel ei vilgu see üldse. kas tasub üle vaadata jootekohad äkki armatuuris? klotsiandurite juhtmed olen kokku keeranud, vedelikud normis.


bjorli - 24.03.10 19:30

Tsitaat:
Algselt postitas: bjorli
Missugune teade on, kui mootor avariireziimi läheb?
Endal kahjuks see tabloo töötab ainult külma ilma puhul käivitades ja sedagi ainult vähe aega. Ning siis kui tseki teha, lööb ette kirja , mis algab "Motor plaplapla"... kahjuks ei jõudnud üles kirjutada(komp. kustus ennem ära)


Vastan ise;
ei lähe midagi avariiresiimi:D Teavitab lihtsalt, et mootori seiskaksin ja jahutusvedeliku kontrolliksin .
Tekst on siis : Motor abstelleh und kohlmittel profen.


heihei - 24.03.10 19:40

"Kühlmittel prüfen " peaks keeleliselt olema, aga displei vist täpitähti ei lase panna?


seawolf - 04.04.10 16:11

Lööb põlema esi või tagatule rikke(pirn ja rist peal) Hakkas millegipärast jebima siis kui avastasin, et üks numbrituledest on läbi põlenud. Nii vahetasin ära, ikka. Tagurpidikäigu tuli üks ei põlenud, sain korda. Käisin üksipulgi kõik pirnid nii ees kui ka taga läbi, kõik korras aga mis ei kustunud oli märk armatuuris. Kiskusin armatuuri laiali ja vaatasin jooted üle ja proovisin erinevate näitajate lülitiga(see mis lülitab sakse, inglise või puhtalt märkide peale) klõpsutada, ei miskit. Vajutad autukontrolli, siis käib järjest kõik läbi ja näitab et ok aga tuledes rike sees. Hakkab vaikselt mõistus otsa saama. Omasin varem bemmi ja seal mäletan pidi rikke arvutiga nullima. Mis kala siin võiks olla. Äkki jätsin midagi kahe silma vahele.
Nii, sellise postituse kirjutasin aasta tagasi. Ikka jebin sama asjaga. Mida olen veel teinud. Olen ostnud kõik uued pirnid ja poest kataloogi järgi, ei midagi. Siis viskas üle ja üritasin ära nullida seda andurit aga ei leidnud õiget juhet sellel rohelisel pistikul mis komput toidab. Äkki keegi oskab öelda juhtme värvuse? Igatahes pruun ja pruun musta joonega ära ühendada ja klotside veateade kaob ära. Milline see tulede rikke oma olla võib?
Või on äkki kellelgi 100. 2,3 aut 91a C4ja elektriskeemi?


seawolf - 14.04.10 08:52

Jätkan teemal ise küsin ise vastan. Sain siis asja nii kaugele, et tinutasin kõik võimalikud ja võimatud otsad üle. Nüüd vajutades seda eutochek nuppu kustub veateade ära ja enam ette ei löö. Küsimus targematele. Kui ostan uue aga lühikese armatuuri millel autochek peal. Kas selle tagumine plaat koos selle ekraaniga sobib minu pikale armatuurile, või on seal nii suur erinevus, et jääb edasi vilgutama?


jan-kos - 16.04.10 18:01

Tsitaat:
Algselt postitas: seawolf
Jätkan teemal ise küsin ise vastan. Sain siis asja nii kaugele, et tinutasin kõik võimalikud ja võimatud otsad üle. Nüüd vajutades seda eutochek nuppu kustub veateade ära ja enam ette ei löö. Küsimus targematele. Kui ostan uue aga lühikese armatuuri millel autochek peal. Kas selle tagumine plaat koos selle ekraaniga sobib minu pikale armatuurile, või on seal nii suur erinevus, et jääb edasi vilgutama?

See tähendab et jootmisega viga lahendatud ei saanud? Kui nuppu vajutad siis veakood tõesti kustub kuni järgmise süüte sisse keeramiseni.


seawolf - 17.04.10 08:19

Ei saand jah krt. Peab vist ikkagi mingi elektriku juures ära käima.


seawolf - 21.06.10 10:55

Niimoodi. Nagu lubatud, sai käidud siis diagnostis ja mis tuli välja. Vasakul kapoti all on karp, mis sisaldab siis kahte(minu autol)suurt releed, millest üks on tulede kontroller numbriga 301. See pidavat läbi olema. Äkki kellegil vedeleb kuskil midagi sellist? Või kui palju sihke asjandus nagu maksta võiks?


seawolf - 01.07.10 08:52

Kas on siin foorumis keegi Jõhvist, kellel oleks audi 100 c4 toimiva tulede kontrolleriga(ehk siis autocheck toimib ilusti) äkki saaks proovida oma autole kas töötab? Siis oleks vähemalt kindel, et asi selles on.


seawolf - 08.07.10 20:52

Hoian siis postituste arvu kõrgel ja küsin. Kas keegi kaugemalt, näiteks Tartust oleks sellist asja nõus tegema, kuna lähemal ajal kolin kah sinna kanti.


MartT - 24.07.10 18:53

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Moototoriõli rõhk liiga madal.
Alla 1.8bar 2000rpm juures
Alla 0.3bar tühikäigul
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/7.JPG
Nende vigade puhul ei tohiks kindlasti sõitu jätkata enne, kui vea põhjus on teada.


Täna ca 20 min sõitu maanteel. Peatus 5 minutit ja kui hakkasin süüdet keerama, mootorit tööle ei pannud, sain selle vea. Eile hommikul enne sõitu minekut samamoodi, masin ööläbi seisis. Mootori käima panen siis kaob ära ja sõidu ajal pole kordagi olnud.

Õlivahetus tehtud vähem kui 5000km tagasi (rihmad ja rullikud vahetati samal ajal), varda otsas keskmise osa keskel näitab õlitaset.

Kas oleneb ka kasutajast või sõidustiilist kuidagi?
Masin nüüd 2 tundi seisnud ja enam seda teadet ette ei viska.


Audi 100 2,8 Quattro 1991


KsenoonE - 24.07.10 18:57

Mul sama asi vahepeal haruharva, keeran süüte sisse, tuleb see õlituli. Mootor tööle, siis kaob kohe ära.
Masin sama mootoriga ja sama aasta.

Õli vahetatud 300km tagasi.


MartT - 25.07.10 12:27

Täna mitte kordagi õlituli ei põlenud. Tegin kohe hommikul autochecki. Süüde sisse ja kellade juures vasakpoolne nupp alla. Sai päeva jooksul pisut sõita ja vahepeal väike peatus tehtud aga ei midagi :)

Mingi andur jamab?


Costa - 11.08.10 16:53

Mul hakkas täna vilkuma selline tuli - natuke vilkus ja siis kustus ära.:
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/8.JPG

Selle kohta on teema alguses öeldud nii:

Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge


Vaatasin järgi - paisupaagis vedelikku normi piires. Kellade plokis ei näita veel, et temp oleks kõrge.

Sai mõni kuu tagasi vahetatud termostaat ja mõned kuud rohkem ka temp andur.


See asi juhtus mul küllaltki järsu pöörde peal. Sain sõita nii 500m.

Mingit vedelikku pole ka väljas näha.

Mida ette võtta? Kas viga oli juhuslik või miskit väga jama.

Vaja esmaspäeval 50km sõita, et auto remonti viia - kas julgeb seda ette võtta?


Siim89 - 12.08.10 22:12

Enda A6 C5l põleb bensutuli täiesti tühja kohe pealt. Tean et paak peaaegu silmini täis, aga ikka hoiatab et kohe otsas ja tuleks tankima minna. Seier ka näitab vildakalt, Viskab mingi 10% võrra vasakule paremale paagi hetkeseisu arvestades.
Kogemusi kellelgi sellise jamaga?
Samuti läheb vahest Hüdraulikavea pilt ees põlema ja piiksuma ja aegajalt koos sellega ka ABSi hoiatustuli spidomeetril. Kui keegi oskab midagi öelda, siis oleksin väga tänulik! :)


zack - 13.08.10 08:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Costa
Mul hakkas täna vilkuma selline tuli - natuke vilkus ja siis kustus ära.:
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/8.JPG

Selle kohta on teema alguses öeldud nii:

Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge


Vaatasin järgi - paisupaagis vedelikku normi piires. Kellade plokis ei näita veel, et temp oleks kõrge.

Sai mõni kuu tagasi vahetatud termostaat ja mõned kuud rohkem ka temp andur.


See asi juhtus mul küllaltki järsu pöörde peal. Sain sõita nii 500m.

Mingit vedelikku pole ka väljas näha.

Mida ette võtta? Kas viga oli juhuslik või miskit väga jama.

Vaja esmaspäeval 50km sõita, et auto remonti viia - kas julgeb seda ette võtta?

Kui see juhtus järsu pöörde peal, siis kõik ok, lihtsalt andur jäi korraks "kuivale" :P
Endal samamoodi, jahutusvedeliku tase normis, aga mõne järsema kurvi peal vilgutab tulukest.


KeveN - 19.09.10 17:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi

Piduriklotsid kulunud. Enamasti on viga katkises juhtmes või kulunud anduris, kui uute klotsidega enam ära ei kustu.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/5.JPG

Eile vahetasin A6 1998 1.8T rattalaagrit. Kuna tal need juhtmega piduriklotsid, siis juhtus väikene äpardus ja see piduriklotsi juhe läks katki. Lappisin ta kokku, aga nüüd põleb koguaeg see tuli. Proovisin ühendusi üle käia, aga ei miskit. Ega seda arvutiga ei pea kustutma? Oon öeldud, et viga võib olla kulunud anduris, mis andur seda tööd juhib, see juhe läheb ju klotsi sisse.


jan-kos - 21.09.10 16:59

Sama siin, viga pole veel siiani leidnud.


KeveN - 21.09.10 17:39

Klotsivahetusega pole asi ei paranenud?


lauri - 21.09.10 17:53

C4'l näiteks läheb juhe katki tavaliselt sealt maalt, kust juhe rattakoopasse läheb.
Aitab uus juhe või siis lihtsalt juhtme otsad kokku joota. :)
Viimase variandiga kaob siis lihtsalt klotside kontroll ära.


Zoig - 24.09.10 08:56

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/8.JPG


Vilgutab sellist tuld, samuti on sümptomiks liigne kütusekulu(vähemalt ise ei usu, et tallan varesemast rohkem). Jahutusvedeliku tase on normis, ning samuti kella järgi mingit ülekuumenemist ei toimu. Alguses vilgutas seda mõned korrad pärast mootori soojenemist(ca 5km pärast starti) ja siis kustus ära, praegu enam ei kustu. Sellest võiks järeldada, et mingi temp andur mis kelladele infot annab on sooda(kui pidevalt laseb mootori soojenemise reshiimis, siis sellest ka vast liigne küttekulu). Samas ajusse sel ajal veakoodi ei tule. Ehk siis milline andur annab ajule ja kelladele mootori temperatuurist infot, kuid ei pane temp seierit valetama?
Kas selleks anduriks võib olla Multi-Function Temperature Sensor (MFTS)? Ning kuidas täpsemalt kontrollida kas viga just selles anduris on? Kaabliga saan ajult infot kontrollida, aga ei tea kus täpsemalt kalava anduri näit peaks olema. Block 001 näitab ilusti temperatuuri 90c kanti, kuid block 003 oli ühes väljas temperatuur 38c(on see mõne teise vee anduri signaal, või IAT?)

Mootoriks AAN


hunt_1 - 01.12.10 10:34

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG
Hakkab ära tüütama, et iga teine teeb teema, et mida (!) tähendab. Seletusi täiendan ka lähiajal.


Siit teemast on tulnud välja, et C4 kuni 94a on lisaks veel:
4) esipiduriklotsid

Sai siis diagnostiku juures aega broneeritud ja tema väitel ei ole piduriklotsid selle märgi all.
Vaid kuvab kollast:
http://www.upload.ee/image/957658/klotsid_kulunud.jpg
Minu masinal sellist pesa ei ole.
Olen proovinud esimeste piduriklotside juhtmeid kokku ja lahti ühendada, aga tuli ei kustu.
Kas kulunud klots katkestab ühenduse või loob selle?
Üks väidab ühte teine teist.
1.Et tuli ei vilguks tuleb juhtmed kokku ühendada nagu üleval pool kirjas?
Kas on mingi parem koht kui rattakoobas, et välistada ülevamalt poolt puruks kulunud juhtme viga?
Kusagilt plokist vms.


Soovitas vähem foorumit külastada ja manualist lugeda.
Kahjuks leian netist USA/Kanada manuaalid mis ei vasta tegelikusele.
Näiteks panevad käsipiduri selle tule alla, kuid minu masinal eraldi käsipiduri tuli.

Diagnostikasse mineku põhjus on hoopis liiga kõrged pöörded tühikäigul.
Mainisin, et vahest ajab piduripomm vaakumi paigast?(Pidurid töötavad laitmatult)
Väitis, et see hoiatustuli ei oma seost mootori häiritud töötamisega.
2.Kas on seos või ei ole?
Käskis õlitasemeid kontrollida. Need korras.
3.Kas hüdraulika surve andureid on võimalik ise kontrollida või tühistada nende poolt edastatav häire?

Audi 100 2,0 103kw 94a pikad kellad.


ultra2005 - 05.12.10 08:57

Panen siia foorumi teemasse kah veel selle pildi üles millel on kõik Audide hoiatus või märgutulede sümbolid.


http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/aud_symb_001.jpg


KsenoonE - 13.12.10 17:14

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

Endal vilgub see koguaeg, vahel kustub harva ära siis kui piduriklotsid vilguvad. Olen kontrollitud pidurivedeliku taseme ära ja hüdraulika õli, surve kah nagu korras, sest rool on kerge nagu alati olnud. Mis veel kalada võib? Nt mingi juhe ratta juurest lahti ja kas kuidagi saab autocheckile reseti teha, äkki siis ei tule seda enam, suht nõme piiksumine käib. Alguses vilkus harva nüüd aint see vilgubki, hakkas peale seda kui sai ronitud paksus lumes.


M2ikret - 15.12.10 18:30

Tsitaat:
Algselt postitas: KsenoonE
Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

Endal vilgub see koguaeg, vahel kustub harva ära siis kui piduriklotsid vilguvad. Olen kontrollitud pidurivedeliku taseme ära ja hüdraulika õli, surve kah nagu korras, sest rool on kerge nagu alati olnud. Mis veel kalada võib? Nt mingi juhe ratta juurest lahti ja kas kuidagi saab autocheckile reseti teha, äkki siis ei tule seda enam, suht nõme piiksumine käib. Alguses vilkus harva nüüd aint see vilgubki, hakkas peale seda kui sai ronitud paksus lumes.


Mul täpselt sama jama üllatas töölt koju sõites aga piiksumist ei ole ja kustub mingiaeg ära :D
aga v2hemalt töötab miski andur :D


andreslicht - 25.12.10 15:03

Küsimus selline peale lumes sumpamist tekkis kella kõrvale selline majaka või siis antenni taoline kujutis mida see peaks tähendama autoks on audi a6.2000a. 2.5tdi 132kw.nelikvedu


ahartsi - 25.12.10 15:11

Tsitaat:
Algselt postitas: andreslicht
Küsimus selline peale lumes sumpamist tekkis kella kõrvale selline majaka või siis antenni taoline kujutis mida see peaks tähendama autoks on audi a6.2000a. 2.5tdi 132kw.nelikvedu
Kui sellel kellal minutinäitu ja kuupäeva muuta ei saa, siis näitab see märk seda et tegemist on raadio teel juhitud kellaga.


andreslicht - 26.12.10 13:47

huvitav on see et ennema seda märki sal ei näinud


ahartsi - 26.12.10 13:59

Tsitaat:
Algselt postitas: andreslicht
huvitav on see et ennema seda märki sal ei näinud
Äkki loksus midagi paika, või paigast ära? :D Kas märk on sama?
http://static2.album.ee/files/972/4/orig_24301039_fRZL.jpg


andreslicht - 27.12.10 09:59

just selline ta on niiet tänud info eest


Meelis90 - 13.02.11 03:12

Selline mure,et armatuuris põleb automärk millel ring ümber ja auto tööle ei lähe. Kas siis immoga mingi jama? Ja kuidas sellest lahti saaks või mis aitaks?

Autoks Audi A6 C5 2.8 1998a.


tanel - 17.02.11 23:45

Küsimus A4 (b6) display kohta. Kuidas on võimalik muuta sellel lingil sinises ringis olevat numbrit. Hetkel on seal nr 2 kuid ilmselt on sinna võimalik ka nr 1 saada.

Ette tänades

Tanel


kassu222 - 18.02.11 17:33

Tsitaat:
Algselt postitas: tanel
Küsimus A4 (b6) display kohta. Kuidas on võimalik muuta sellel lingil sinises ringis olevat numbrit. Hetkel on seal nr 2 kuid ilmselt on sinna võimalik ka nr 1 saada.

Ette tänades

Tanel

Selleks on vaja vajutada korra "reset" nupule kojamehe kangil ja kui pikalt "reset" nupule vajutada siis nullib ära. Üks peaks olema viimase sõidu reisiarvesti ja teine üleüldine.


tanel - 19.02.11 06:42

Tsitaat:
Algselt postitas: kassu222
Tsitaat:
Algselt postitas: tanel
Küsimus A4 (b6) display kohta. Kuidas on võimalik muuta sellel lingil sinises ringis olevat numbrit. Hetkel on seal nr 2 kuid ilmselt on sinna võimalik ka nr 1 saada.

Ette tänades

Tanel

Selleks on vaja vajutada korra "reset" nupule kojamehe kangil ja kui pikalt "reset" nupule vajutada siis nullib ära. Üks peaks olema viimase sõidu reisiarvesti ja teine üleüldine.


Tänud, nii ta tõepoolest on.


Mario81 - 05.03.11 22:02

Tsitaat:
Algselt postitas: ultra2005
Panen siia foorumi teemasse kah veel selle pildi üles millel on kõik Audide hoiatus või märgutulede sümbolid.


http://ultra2005.planet.ee/Audiclub/aud_symb_001.jpg


Täna suht esimest ja pikemat reisi A4 B6 lõi ka mõned korrad selle speed warning tule põlema. Ainuke erinevus, et lisaks sellele märgile oli umbes kella 10.00 juures number 1 ka. Väljaspool ringi/märki. Kust selline info autole tuleb, et ma ületan kiirust ja mis see number 1 tähendas? Igal pool seda polnud aga suuremal teel/maanteel ehk konkreetselt Tartu mnt oli. Linnas proovisin ka 80km/h aga siis ei olnud.;) Rohkem seda ei juhtu.

Aktiveerib, kui sõidu ajal check vajutada ning lülitab välja, kui hoida veidi check nuppu all. Siis tuleb samale märgile kaks kriipsu peale.


Antslagi - 08.03.11 10:18

Autoks on 2005 A8 Q 3,7. Mida see sümbol tähendab ja miks ei taha kohe käivituda?


anduke88 - 02.08.11 12:33

AUDI A8 D2 KOLLASED VEAD:

1. Eelsüüteküünalde tuluke, see vilgub sõidu ajal ning jääb isegi põlema mõnikord.

http://www.upload.ee/thumb/1545851/Eelsuutekuunal.jpg

2. Käivitades lööb ja jääbki põlema selline tuluke:
http://www.upload.ee/thumb/1545829/A8_tulukesed.jpg

Mida need asjad tähendada võiksid? Eelsüüteküünlad läbi?
Mida see teine kollane tuluke tähendab?
Diisel meeletult tossab, auto ümbrus haiseb imelikult, minek ka kesine.


wilba - 02.08.11 13:00

Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
AUDI A8 D2 KOLLASED VEAD:

1. Eelsüüteküünalde tuluke, see vilgub sõidu ajal ning jääb isegi põlema mõnikord.

http://www.upload.ee/thumb/1545851/Eelsuutekuunal.jpg

2. Käivitades lööb ja jääbki põlema selline tuluke:
http://www.upload.ee/thumb/1545829/A8_tulukesed.jpg

Mida need asjad tähendada võiksid? Eelsüüteküünlad läbi?
Mida see teine kollane tuluke tähendab?
Diisel meeletult tossab, auto ümbrus haiseb imelikult, minek ka kesine.


Aru hästi ei saa, aga tunduks nagu ESP tuluke olema see kollane, ehk siis nagu oleks maas. Pead ei anna et tõtt räägin, aga minuarust oli ta sarnane.


anduke88 - 02.08.11 19:01

Tsitaat:
Algselt postitas: wilba
Aru hästi ei saa, aga tunduks nagu ESP tuluke olema see kollane, ehk siis nagu oleks maas. Pead ei anna et tõtt räägin, aga minuarust oli ta sarnane.


Ei tohiks olla, kuna ESP pole nupust antud masinal välja lülitatud.
Tegelikult veojõukontroll on igal auto margil erinev-kellel nool, kellel auto pilt nö kõverate joonte peal, kes lihtsalt vilgutab mingit kollast tulukest, kes mingit kollast kolmetähelist lühendit jne jne.


ahartsi - 02.08.11 19:27

See on ESP märgutuli.
1. Vilgub sõidu ajal, kui ESP viib läbi reguleerimistoiminguid.
2. Süüte siiselülitamisel süttib umbes kaheks sekundiks funktsioonikontrolliks.
3. Süttib ESP tõrke korral.
4. Süttib, kui aku oli lahti ühendatu (peale mõnesaja meetri läbimist kustub).
5. Põleb, kui ESP on välja lülitatud.
6. Süttib aga ka ABS-i tõrke korral, sest ESP töötab koos ABS-iga.


rait183 - 31.10.11 10:14

a4 1.8t 96a vahest lööb selle hüüumärgi põlema koos abs tulega. Klotsid arvatavasti läbi?


entras29 - 02.11.11 20:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG
kui paraleelselt põleb ka abs märgutuli siis on vaja vahetada abs andur.


Jahutusvedelik rikked:
1) Jahutusvedeliku tase liiga madal
2) Jahutusvedeliku temp liiga kõrge
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/8.JPG

Moototoriõli rõhk liiga madal.
Alla 1.8bar 2000rpm juures
Alla 0.3bar tühikäigul
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/7.JPG
Nende vigade puhul ei tohiks kindlasti sõitu jätkata enne, kui vea põhjus on teada.

Kollased vead:

Piduritule rike (süüdet sisse pannes on see piduritule test) Ja neid märke on regiooniti erinevaid. Saksas on Brems Licht. UK versioonil Brake Light
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPG
Esi või tagatulede rike
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/1.JPG
Klaasipesu vedeliku tase madal
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/3.JPG
Kütus otsakorral
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/6.JPG
Pinge akus liiga madal või laadimis pinge liiga kõrge
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/2.JPG
Piduriklotsid kulunud. Enamasti on viga katkises juhtmes või kulunud anduris, kui uute klotsidega enam ära ei kustu.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/5.JPG

Kiiruselimiidi hoiatus
Sellest mul pilti pole, kuna mul lihtsalt pole enda autol sellist funktsiooni.

Hakkab ära tüütama, et iga teine teeb teema, et mida (!) tähendab. Seletusi täiendan ka lähiajal.


entras29 - 02.11.11 21:00

Tsitaat:
Algselt postitas: w00x7
a4 1.8t 96a vahest lööb selle hüüumärgi põlema koos abs tulega. Klotsid arvatavasti läbi?

arvatavasti on sul üks abs andur otsad andnud, käi diagnostikast läbi ja saad täpsemalt teada et milline andur juhtumisi häiret annab.Samas võib ka üks neist anduritest olla nihkunud oma pesas(liiga kaugele või liiga lähedale andurivööst)


kodune - 21.01.12 13:45

Mis see kiirusepiirangu kollane tuluke endast õieti tähendab? Tuleb linnas korra ette ja siis kaob ära ja siis jälle tuleb ja nii ta pendeldab aeg-ajalt. Maantee peal pole seda täheldanud. Kas keegi oleks nii vastutulelik ja seletaks selle asja ära.
Teine tähtis küsimus veel, kas käivitamise hetkel peab armatuuril põlema mootorituli, teised tuled põlevad ja kustuvad ära, kuid mootorituli ei lähegi põlema. Kas nii peabki olema, et ainult rikke korral süttib see tuli?


cino - 02.02.12 22:48

minul aga vilgub koguaeg kollane selline tuluke autochekis närvidele käib just pimedas sõites, et kust selle vastust otsida

autoks 100 94a 2,6

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG


heiko - 07.02.12 00:54

Minul ta vilgub ka aga mul aitab alati ABSi nupust välja lülitamine. Võid proovida enne kui auto käima paned lülita ABS välja vaata kas läheb siis ka põlema?


heiko - 07.02.12 00:57

Tsitaat:
Algselt postitas: kodune
Mis see kiirusepiirangu kollane tuluke endast õieti tähendab? Tuleb linnas korra ette ja siis kaob ära ja siis jälle tuleb ja nii ta pendeldab aeg-ajalt. Maantee peal pole seda täheldanud. Kas keegi oleks nii vastutulelik ja seletaks selle asja ära.
Teine tähtis küsimus veel, kas käivitamise hetkel peab armatuuril põlema mootorituli, teised tuled põlevad ja kustuvad ära, kuid mootorituli ei lähegi põlema. Kas nii peabki olema, et ainult rikke korral süttib see tuli?


See tuli annab märku kui ületad autole salvestatud kiirust. Ehk kui oled pannud limiidiks 100km/h ja sõidad 105 siis see tuli annab märku, et ületad kiirust. Nii olen mina asjast aru saanud. Minul viskab selle ette 110ne pealt.


RAPTORJESUS - 07.02.12 09:17

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

See tuluke põleb ja roolivõim undab. Kas pump võib külmaga puruneda?


audi_a4_v6 - 07.02.12 09:21

Tsitaat:
Algselt postitas: RAPTORJESUS
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

See tuluke põleb ja roolivõim undab. Kas pump võib külmaga puruneda?


Eespool on ju kirjas:
Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.

Kas vähemalt vedelike tasemed on kontrollitud? Teiseks teostaks mina roolivõimuõli vahetuse ja siis kui undamine säilub mõtleksin pumba või survevooliku vahetusele. Kui sul pump päris katki oleks, siis ilmselt võim ei töötaks ja rool oleks siga raske, praktiliselt võimatu sõita:cool:


RAPTORJESUS - 07.02.12 09:58

Vedelike tase kontrollitud - vahetan õli välja. Selle pärast küsisin, et undamine tekkis ühel päeval käivitades, varem pole olnud. Undamine oli nii vali, et ma sõitma minna ei julgenudki. :D Undamine valjenes pöörates ja/või gaasi andes.


cino - 07.02.12 16:12

Tsitaat:
Algselt postitas: heiko
Minul ta vilgub ka aga mul aitab alati ABSi nupust välja lülitamine. Võid proovida enne kui auto käima paned lülita ABS välja vaata kas läheb siis ka põlema?


mul ei käi abs nupust välja :( aga arvan, et abs'ga viga küll jah, sest abs tuli ka põleb ja täna proovisin lasi rattad täitsa plokki juu sellel miskit viga, kuid kuidas tuvastada viga?


AMX - 04.04.12 18:37

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPG

Tervist!
Nimelt mure selline, et paar päeva tagasi hakkas see tuli vilkuma, aga tänasest põleb pidevalt. Nagu ma aru saan näitab see seda et piduri tule pirn läbi! Vahetasin pirnid ära mõlemad, aga ikka viskab selle veateate ette :mad:, nüüd on juhe küllaldki koos ja ei oska enam midagi vaadata!
Autoks on 2001a a6 2.5tdi.


audi_a4_v6 - 04.04.12 18:41

Tsitaat:
Algselt postitas: AMX
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/9.JPG

Tervist!
Nimelt mure selline, et paar päeva tagasi hakkas see tuli vilkuma, aga tänasest põleb pidevalt. Nagu ma aru saan näitab see seda et piduri tule pirn läbi! Vahetasin pirnid ära mõlemad, aga ikka viskab selle veateate ette :mad:, nüüd on juhe küllaldki koos ja ei oska enam midagi vaadata!
Autoks on 2001a a6 2.5tdi.

Aga kas tuled ise põlevad? Vasta esmalt sellele, siis arutame edasi. Muidu kui selline asi juba juhtme nii kokku ajab, äkki siis kasutad asjatundajte abi, selleks nad on:cool:


AMX - 04.04.12 18:48

jap tuled põlevad! Igaks juhuks vahetasin ikkagist pirnid ära aga abi ei olnud!


audi_a4_v6 - 04.04.12 18:56

Tsitaat:
Algselt postitas: AMX
jap tuled põlevad! Igaks juhuks vahetasin ikkagist pirnid ära aga abi ei olnud!


Siis viga kuskil juhtmestikus, seda pole vist väga meeldiv otsida.


Wolf123 - 15.05.12 20:34

Endal põleb koguaeg pirnide hoiatustuli ning ka klotsituli.
Klotsitule põhjust tean, katkenud juhe.
Kuid mida selle pirnitulega teha? Esimesed ja tagumised tuled kõik korras, isegi udutuled. Parempoolne numbrimärgi tuli vahepeal jamab, kuid kui selle põlema sain, siis ikkagi ei kustunud ära.
Kas seda tuld mõjutavad ka salongituled ning kelladeploki tuled? Hetkel kohtvalgusteid küljes pole ja kelladeplokis on ka üks pirn läbi.
C4 2.6 automaat


audi_a4_v6 - 15.05.12 21:12

Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Endal põleb koguaeg pirnide hoiatustuli ning ka klotsituli.
Klotsitule põhjust tean, katkenud juhe.
Kuid mida selle pirnitulega teha? Esimesed ja tagumised tuled kõik korras, isegi udutuled. Parempoolne numbrimärgi tuli vahepeal jamab, kuid kui selle põlema sain, siis ikkagi ei kustunud ära.
Kas seda tuld mõjutavad ka salongituled ning kelladeploki tuled? Hetkel kohtvalgusteid küljes pole ja kelladeplokis on ka üks pirn läbi.
C4 2.6 automaat

Ei tohiks mõjutada, aga kas need pirni hoiatustuled on ka kunagi kustus olnud sinu käes sel autol?


Wolf123 - 15.05.12 21:15

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Endal põleb koguaeg pirnide hoiatustuli ning ka klotsituli.
Klotsitule põhjust tean, katkenud juhe.
Kuid mida selle pirnitulega teha? Esimesed ja tagumised tuled kõik korras, isegi udutuled. Parempoolne numbrimärgi tuli vahepeal jamab, kuid kui selle põlema sain, siis ikkagi ei kustunud ära.
Kas seda tuld mõjutavad ka salongituled ning kelladeploki tuled? Hetkel kohtvalgusteid küljes pole ja kelladeplokis on ka üks pirn läbi.
C4 2.6 automaat

Ei tohiks mõjutada, aga kas need pirni hoiatustuled on ka kunagi kustus olnud sinu käes sel autol?

Minukäes mitte.


audi_a4_v6 - 15.05.12 21:21

Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Ei tohiks mõjutada, aga kas need pirni hoiatustuled on ka kunagi kustus olnud sinu käes sel autol?

Minukäes mitte.


Siis on ka võimalik, et AC järelpaigaldatud ja plokid puudu, siis ühendad lihtsalt keresse vastavad otsad ja saad tulest lahti vähemalt. Kui aga AC poolt asi nagu peab ja piduri tule, pooltule jms pirnid ka kõik terved ja põlevad, siis viga kuskil kontrollahela juhtmestikus, seda juba vist suht ebameeldiv otsida:P


Wolf123 - 15.05.12 21:27

Tsitaat:
Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
Ei tohiks mõjutada, aga kas need pirni hoiatustuled on ka kunagi kustus olnud sinu käes sel autol?

Minukäes mitte.


Siis on ka võimalik, et AC järelpaigaldatud ja plokid puudu, siis ühendad lihtsalt keresse vastavad otsad ja saad tulest lahti vähemalt. Kui aga AC poolt asi nagu peab ja piduri tule, pooltule jms pirnid ka kõik terved ja põlevad, siis viga kuskil kontrollahela juhtmestikus, seda juba vist suht ebameeldiv otsida:P


On näitanud ilusti ära selle, et jahutusvedelikku vähe, Brems Lichti ka näidanud, kuid peale piduri vajutamist kadunud. Kõik pirnid on esi ja tagatuledes korras ning toimivad, kuid mis põleb on ikkagi pirnituli :S Seega ei tahaks uskuda, et järelpaigaldatud, kuna muu süsteem toimib...


weiks - 15.05.12 22:09

Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
On näitanud ilusti ära selle, et jahutusvedelikku vähe, Brems Lichti ka näidanud, kuid peale piduri vajutamist kadunud. Kõik pirnid on esi ja tagatuledes korras ning toimivad, kuid mis põleb on ikkagi pirnituli :S Seega ei tahaks uskuda, et järelpaigaldatud, kuna muu süsteem toimib...


Tuledele releesid pole vahele pandud? See pidavat ka selle süsteemi pirnide märgutule osas segadusse ajama.


audi_a4_v6 - 16.05.12 06:26

Tsitaat:
Algselt postitas: Wolf123
On näitanud ilusti ära selle, et jahutusvedelikku vähe, Brems Lichti ka näidanud, kuid peale piduri vajutamist kadunud. Kõik pirnid on esi ja tagatuledes korras ning toimivad, kuid mis põleb on ikkagi pirnituli :S Seega ei tahaks uskuda, et järelpaigaldatud, kuna muu süsteem toimib...


Muus asjad käivad lihtsalt, vähemalt b4-l, aga see pirnikontrolli asja on keerulisem panna, seepärast võib ka puudu olla, aga see selleks.


TriKa3 - 06.12.12 17:59

Keegi oskab ehk seletada lahti selle märgi tähendust? Täna kompuuter näitas seda hetkeks. Suretasin auto välja, kontrollisin õli taset, oli normis. Autot uuesti käivitades seda enam ette ei löönud.
http://www.upload.ee/thumb/2885475/aud_symb_001.jpg

Pilt küll imeväike, aga tegemist siis õlimärgiga ja kirjaga sensor.


reff20 - 06.12.12 18:09

Nagu pildil kirjas siis õlitaseme anduri viga. Hakkab teine vist sul otsad andma, kui seda pidevalt viskama hakkab.


TriKa3 - 06.12.12 18:21

Kahtlustasin ka andurit, kinnituseks küsisin ka targematelt. Piisab siis lihtsalt õlitaseme anduri vahetamisest, et seda enam ei viskaks ette? Ühest autoteenindusest pakuti seda varianti, et kuna Service'i intervall on kustutamata, et ehk sellepärast viskas seda märki, aga see tundub kuidagi ebaloogiline..


muumitroll - 09.12.12 11:06

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG





Teemat lugedes olen aru saanud, et kui antud tuli põleb koos ABS tulega siis on ilmselt viga mõnes ABS anduris? Diagnostika mulle kahjuks ei luba ABS-le diagnosti teha või ma lihtsalt ei oska. Õlid on normis, just sai ka uus roolivõim peale. Autoks A4 B5 quattro1997 2.8 142kw


Karel_L - 10.12.12 16:19

http://www.upload.ee/thumb/1545851/Eelsuutekuunal.jpg

Panin auto tööjuures käima, käisin pesemas, tulin 10min pärast tagasi, vilkus see tuli. Tean, et eelsüüteküünalde oma aga miks ta vilkus? Jätsin mootori seisma panin käima, ei vilkunud. Sõitsin 20m vilkus veel 3x ja kustus ära. Pole ennem nii teinud, milles asi?


real-illusion - 10.12.12 19:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Karel_L
http://www.upload.ee/thumb/1545851/Eelsuutekuunal.jpg

Panin auto tööjuures käima, käisin pesemas, tulin 10min pärast tagasi, vilkus see tuli. Tean, et eelsüüteküünalde oma aga miks ta vilkus? Jätsin mootori seisma panin käima, ei vilkunud. Sõitsin 20m vilkus veel 3x ja kustus ära. Pole ennem nii teinud, milles asi?


Kui kütust ei suuda põletada vilgub ka. Filter vb veits umbes või veel suve oma paagis ja jääs...
Vilgub ka kui kütusepumbaga probleeme või regulaatoriga. Pihustite kohapealt ei oska õelda...


markska8 - 29.12.12 19:43

Mida täpsemalt a8 d2 tähendab CAT sümbol?


ReneK - 06.02.13 14:46

Nn "puusalt panen" viimase küsimuse peale. Katalüsaator õhtal/heitgaasid paigast ära?

Aga endal selline küsimus(ed): Audi A8q d2
* Esimesed klotsid (sisemised siis) on küll kulunud aga ei ole midagi hullu veel. Aga endiselt põleb klotsikulumist näitav märk. No heakene küll - eks suvel saab ka need uued panna aga mõtlesin, et saaks ehk sellest tulest lahti. Miski vana kogemus oli, et kui pistik lahti ühendada ja kontakti vahele vasktraati panna (et oleks nn vooluring olemas), siis peaks ju tuli ära kustuma? Tegin. Ei aidanud. Siit küsimus - kas peaks koheselt ära kaduma või võtab natukene aega see? Teine küsimus - kas Audil miski muud moodi asi toimib hoopis ehk see, mis eelpool tegin ei saagi mul üldse miski tulemust anda?
(Või kolmas teooria - kuna vasak esimene ABS andur läbi ja ABS tuli põleb - kas see kah võib kuidagi asja mõjutada? Ise seda ei usu aga mine sa neid Saksa insenere tea).

Ja jätkub. Puudu oli üks parktule pirn ja no see pirni hoiatus tuli kah muudkui laulis. Panin pirni - kõik kena tore. Ikka ei kustunud ära. Kontrollisin muud asjad üle. Kõik nagu korras. Küsimus - kas salongis põlev pirni hoiatus tuli põleb ka siis, kui spidoplokist mõni tuli eemaldatud? Sest tean, et eelmine omanik mulle ütles, et CAT tuli sealt puudu (no eks ta põhjusega vast ikka oli).


KsenoonE - 06.02.13 15:06

Tsitaat:
Algselt postitas: markska8
Mida täpsemalt a8 d2 tähendab CAT sümbol?

Mul põles see nt siis kui kommutaator läbi oli.


Jann - 06.02.13 15:17

Tsitaat:
Algselt postitas: ReneK
Nn "puusalt panen" viimase küsimuse peale. Katalüsaator õhtal/heitgaasid paigast ära?

Aga endal selline küsimus(ed): Audi A8q d2
* Esimesed klotsid (sisemised siis) on küll kulunud aga ei ole midagi hullu veel. Aga endiselt põleb klotsikulumist näitav märk. No heakene küll - eks suvel saab ka need uued panna aga mõtlesin, et saaks ehk sellest tulest lahti. Miski vana kogemus oli, et kui pistik lahti ühendada ja kontakti vahele vasktraati panna (et oleks nn vooluring olemas), siis peaks ju tuli ära kustuma? Tegin. Ei aidanud. Siit küsimus - kas peaks koheselt ära kaduma või võtab natukene aega see? Teine küsimus - kas Audil miski muud moodi asi toimib hoopis ehk see, mis eelpool tegin ei saagi mul üldse miski tulemust anda?
(Või kolmas teooria - kuna vasak esimene ABS andur läbi ja ABS tuli põleb - kas see kah võib kuidagi asja mõjutada? Ise seda ei usu aga mine sa neid Saksa insenere tea).

Ja jätkub. Puudu oli üks parktule pirn ja no see pirni hoiatus tuli kah muudkui laulis. Panin pirni - kõik kena tore. Ikka ei kustunud ära. Kontrollisin muud asjad üle. Kõik nagu korras. Küsimus - kas salongis põlev pirni hoiatus tuli põleb ka siis, kui spidoplokist mõni tuli eemaldatud? Sest tean, et eelmine omanik mulle ütles, et CAT tuli sealt puudu (no eks ta põhjusega vast ikka oli).


Paljudel mudelitel saab klotsihoiatuse arvutiga vaikima sundida. Juhul kui ei saa, on kõige targem otse kellade tagant vastav pin massi e. keresse ühendada.
Alati ju võib loomulikut ka vigast kohta otsida, kuid iga kord see ei õnnestu.
Traadi panid ikka korralikult ja auto poole, mitte klotsi poole :D.


ReneK - 06.02.13 15:29

Traadi panin korralikult (6 kiudu kokku keeratuna ) ja panin auto poolsesse pistikusse ja seejärel veel omakorda pistiku ka kokku et miski jama jms. ei läheks pesadesse.
Ja armatuuris olevalt LCD displayl on raske pisut pirni välja võtta :). Tänud vastuse eest igaljuhul.


reff20 - 15.02.13 23:02

Tsitaat:
Algselt postitas: Taavi
Punased vead:

Hüdraulikasüsteemi rikked:
1) Pidurivedeliku tase alla normi.
2) Hüdraulikaõli tase alla normi. (roolivõimu õli)
3) Hüdraulikasüsteemi surve liiga madal.
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG




Hakkas mindki selline tuluke täna vilgutama. Kõige huvitavam on asja juures see, et mul on minicheck+kompuutri kellad ja minichecki juhtmestikku pole veatud veel, kuna pole pistikut leidnud:)
Eks ma homme kontrollin kõiksugused vedeliku tasemed ära nii igaks juhuks, kuid kust see minicheck endale andmeid võtab et seda tuld vilgutada? Kaks kuud ringi sõitnud ilma et see tuli minicheckis põleks ja täna äkki...


kki - 12.03.13 12:00

Info "punaste vigade" kohta tuleb kelladeplokki niikuinii sisse, olenemata sellest, kas sul on 2 või 4 tulukesega minicheck või autocheck. Need siis näidatakse kas selles ülemises kastis või siis allpool ruudustikus, või mõlemas.


vixter - 01.08.13 23:52

Täna vahetasin akut panin kella õigeks ja hakkas keberniit pihta. Hakkasin sõitma ja piiksub kollane km/h tuluke kus all paremas nurgas veel nr 2. Olen kõik otsinud läbi lugenud, kallikese juures kõik läbi proovinud ja ei midagi. Räägitakse igasugu variante. Vajuta paremat nii ja vasakut naa. Siis ilmub km/h number ühega üleval vasakus nurgas. Siis ei piuksu enam kumbki aga esimene variant jääb vilkuma. Enne seda jama ei olnud. Kas kella seadistamine võis tõesti selle nii keeruliseks ajada? Ühesõnaga kopp on ees juba. Äkki keegi oskab täpsemaid juhiseid anda, ma ei taha seda tulukest näha ja piiksumist enam kuulda. Või ma olen tõesti nii uhuu, et nendest selgitustest siin aru ei saa.
Kallimaks on A6 C5 1998a. Tuttaval sama aga aasta 2002. Proovisime mõlemaid kõrvuti aga mitte tattigi.
Kui keegi asjapulk Jõhvis nõus aitama on, teen sikspäki!

Vixter


vixter - 05.08.13 11:20

Tsitaat:
Algselt postitas: vixter
Täna vahetasin akut panin kella õigeks ja hakkas keberniit pihta. Hakkasin sõitma ja piiksub kollane km/h tuluke kus all paremas nurgas veel nr 2. Olen kõik otsinud läbi lugenud, kallikese juures kõik läbi proovinud ja ei midagi. Räägitakse igasugu variante. Vajuta paremat nii ja vasakut naa. Siis ilmub km/h number ühega üleval vasakus nurgas. Siis ei piuksu enam kumbki aga esimene variant jääb vilkuma. Enne seda jama ei olnud. Kas kella seadistamine võis tõesti selle nii keeruliseks ajada? Ühesõnaga kopp on ees juba. Äkki keegi oskab täpsemaid juhiseid anda, ma ei taha seda tulukest näha ja piiksumist enam kuulda. Või ma olen tõesti nii uhuu, et nendest selgitustest siin aru ei saa.
Kallimaks on A6 C5 1998a. Tuttaval sama aga aasta 2002. Proovisime mõlemaid kõrvuti aga mitte tattigi.
Kui keegi asjapulk Jõhvis nõus aitama on, teen sikspäki!

Vixter


Aidake kaasmaalast


Rix - 05.08.13 12:13

Tsitaat:
Algselt postitas: vixter
Täna vahetasin akut panin kella õigeks ja hakkas keberniit pihta. Hakkasin sõitma ja piiksub kollane km/h tuluke kus all paremas nurgas veel nr 2. Olen kõik otsinud läbi lugenud, kallikese juures kõik läbi proovinud ja ei midagi. Räägitakse igasugu variante. Vajuta paremat nii ja vasakut naa. Siis ilmub km/h number ühega üleval vasakus nurgas. Siis ei piuksu enam kumbki aga esimene variant jääb vilkuma. Enne seda jama ei olnud. Kas kella seadistamine võis tõesti selle nii keeruliseks ajada? Ühesõnaga kopp on ees juba. Äkki keegi oskab täpsemaid juhiseid anda, ma ei taha seda tulukest näha ja piiksumist enam kuulda. Või ma olen tõesti nii uhuu, et nendest selgitustest siin aru ei saa.
Kallimaks on A6 C5 1998a. Tuttaval sama aga aasta 2002. Proovisime mõlemaid kõrvuti aga mitte tattigi.
Kui keegi asjapulk Jõhvis nõus aitama on, teen sikspäki!

Vixter

Ei oska aidata, aga tegemist peaks olema mingisuguse kiiruse meeldetuletusega. Et annab märku kui sõidad mingisest kiirusest kiiremini/aeglasemalt. Kusagil foorumis isegi selle kohta mingi jutt silma jäänud. Proovi sõidu ajal neid nuppe näppida, ehk siis salvestub uus kiirus vms.


vixter - 05.08.13 12:34

Olen näppinud ja mitte vähe. Kogu selle www ruumi olen läbi käinud, osaliselt muidugi. Kas tõesti peab teenindusse minema sellise asjaga.


vixter - 05.08.13 19:28

Jonn ja üha süvenev huvi kandis vilja. Seletan siis ise ka kuidas piiksumisest lahti sain.

1) Keera süüde välja
2) Kella õigeks paneku nuppu vajuta kaks korda. Teise korra ajal hoia nuppu all kuni tuleb kompuutrisse vastav märguanne=tuluke. Minul oli selleks 20 km/h
3) Selleks, et panna vastav piirkiirus millal märku annab, tuleb vajutada kompuutri lehitsemise nuppu +/-. Miinimum 10 km/h ja müstiline maksimum 360 km/h
4) Seejärel keera süüde sisse, käivita ja talla. Panin endale 110 km/h ja toimis.
5) Kui ei taha vastava funktsiooni toimimist korda sama toimingut aga +/- asemel hoia all kompuutri RESET nuppu. Ekraanile ilmub km/h kollase ringi sees, mis on läbi kriipsutatud.


Loodan, et on abiks teistele edaspidiseks. Nüüd rahus teleka ette õlut libistama.


MartT - 06.08.13 09:18

Huvi pärast proovisin oma C4-jal, et mis siis saab kui seda vasakpoolset nuppu sedasi alla vajutada. Autochecki tuleb number 63. Kompuutri nuppudega ei saa midagi teha. Võimalik, et mul polegi seda kiirusehoiatust peal. Mis see nr 63 seal tähendaa võib?

Teine asi mis huvitama hakkas on see, et parempoolne nupp, millest saab alumise odomeetri nullida kui see nupp alla vajutada. Seda saab ka välja tõmmata. Mis eesmärk sellel on?


vixter - 07.08.13 12:53

C4-ga ei oska kaasa rääkida.


ivorturb12 - 12.08.13 16:30

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

See tuli süttis täna autot käivitades, a4 1.9 96a 81kw
KÕIK vedelikud normis.
Kliimarihm sai maha võetud kuna pump tegi koledat häält, see ju ometigi ei tohiks selle tule süttimist põhjustada?


kki - 16.08.13 17:25

Esimene number näitab silindrite arvu, ehk sinul siis 6, teine number näitab seda, millisele keelele autocheck on seadistatud
1- saksa, diisel
2- USA, bensiin
3- muu maailm, bensiin
4- saksa, diisel
5- usa, diisel
6- muu maailm, diisel

Tsitaat:
Algselt postitas: MartT
Huvi pärast proovisin oma C4-jal, et mis siis saab kui seda vasakpoolset nuppu sedasi alla vajutada. Autochecki tuleb number 63. Kompuutri nuppudega ei saa midagi teha. Võimalik, et mul polegi seda kiirusehoiatust peal. Mis see nr 63 seal tähendaa võib?

Teine asi mis huvitama hakkas on see, et parempoolne nupp, millest saab alumise odomeetri nullida kui see nupp alla vajutada. Seda saab ka välja tõmmata. Mis eesmärk sellel on?


kki - 16.08.13 17:28

Võib küll põhjustada, tuluke näitab hüdraulika ja pidurite riket. Kui pump teeb koledat häält, siis tähendab, et kuskil hüdraulikas ei ole piisavalt rõhku ja tuluke süttibki.

Tsitaat:
Algselt postitas: ivorturb12
http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

See tuli süttis täna autot käivitades, a4 1.9 96a 81kw
KÕIK vedelikud normis.
Kliimarihm sai maha võetud kuna pump tegi koledat häält, see ju ometigi ei tohiks selle tule süttimist põhjustada?


ivorturb12 - 09.12.13 20:17

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

MuL V8 3.6 audi, 88aasta, ja sellel pillub vahel harva seda ette, piiksub mingi 3korda ees ära ja siis jälle ok. Ühekorra oli nii, et piiksus ära ja kohe hakkas uuesti. Ja olen tähelepannud, et just kui vajutada rohkem, siis lööb ette. Roolivõimu õli normis, pidurivedelik normis, ees piduriklotsid suht kulunud, kuid tolle jaoks peaks ju teine märk olema.? Ega käigukasti õliga mingi kamm ei või olla, kui seda pillub ?


dUBZ - 26.03.14 18:30

Kas autocheck peaks algama punaste tulukeste kontrollimisega või vastupidi? Mul näitab ainult pidurite viga ja siis pirniviga ja siis tuleb brake light ja see on ka kõik ja jääbki neid loopima.


weiks - 26.03.14 18:36

Tsitaat:
Algselt postitas: dUBZ
Kas autocheck peaks algama punaste tulukeste kontrollimisega või vastupidi? Mul näitab ainult pidurite viga ja siis pirniviga ja siis tuleb brake light ja see on ka kõik ja jääbki neid loopima.

Kui kõik ülejäänud asjad on korras, siis neid autocheck kuvama ei jäägi. Põlevad ikka need, millega seoses on midagi viga. Kas kõik pirnid on terved või loobib niisama pirn läbi ja brake light kirja? Ning esialgu kuvatakse jah punased vead, kuna need on ohtlikud.


dUBZ - 27.03.14 19:21

Tsitaat:
Algselt postitas: weiks
Kui kõik ülejäänud asjad on korras, siis neid autocheck kuvama ei jäägi. Põlevad ikka need, millega seoses on midagi viga. Kas kõik pirnid on terved või loobib niisama pirn läbi ja brake light kirja? Ning esialgu kuvatakse jah punased vead, kuna need on ohtlikud.


Mul on arvatavasti autochecki juhtmestik puudu, sest mul seda testi nagu läbi ei teegi, nii kui süüdet annan, siis kohe 2 korda piiksub ja siis viskab seda pirni ja pidurite viga ning brakelighti ja see ring kordub, kuniks seda tahhoka juures olevat pulka alla vajutada, mis vist siis asja ära nullib kuni järgmise süüte uuesti sisse keeramiseni. Huvitav on ka see, et nüüd sõites üle 2k RPMi viskab seda punast õlituld ka ja õlirõhunäidik oleks nagu kinni 4bari peal, isegi siis ei vaju nulli, kui süüde väljas on. Vanade kelladega oli see värk aga korras, õlitempi see eest tundub nagu näitaks õieti. Kontrollisin autol kõik tuled ka üle. Väljast töötavad kõik, seest on ainult konsoolis mõned pirnid otsad andnud, aga see küll ei tohiks seda pirnide viga anda.


audi_a4_v6 - 27.03.14 20:02

Tsitaat:
Algselt postitas: dUBZ
Tsitaat:
Algselt postitas: weiks
Kui kõik ülejäänud asjad on korras, siis neid autocheck kuvama ei jäägi. Põlevad ikka need, millega seoses on midagi viga. Kas kõik pirnid on terved või loobib niisama pirn läbi ja brake light kirja? Ning esialgu kuvatakse jah punased vead, kuna need on ohtlikud.


Mul on arvatavasti autochecki juhtmestik puudu, sest mul seda testi nagu läbi ei teegi, nii kui süüdet annan, siis kohe 2 korda piiksub ja siis viskab seda pirni ja pidurite viga ning brakelighti ja see ring kordub, kuniks seda tahhoka juures olevat pulka alla vajutada, mis vist siis asja ära nullib kuni järgmise süüte uuesti sisse keeramiseni. Huvitav on ka see, et nüüd sõites üle 2k RPMi viskab seda punast õlituld ka ja õlirõhunäidik oleks nagu kinni 4bari peal, isegi siis ei vaju nulli, kui süüde väljas on. Vanade kelladega oli see värk aga korras, õlitempi see eest tundub nagu näitaks õieti. Kontrollisin autol kõik tuled ka üle. Väljast töötavad kõik, seest on ainult konsoolis mõned pirnid otsad andnud, aga see küll ei tohiks seda pirnide viga anda.

Juhtmestik vist puudu jah.


dUBZ - 29.03.14 00:27

Võtsin nüüd kelladeploki uuesti lahti ja muutsin selle lüliti asendi seal inglise oma pealt saksa peale ja voilaa, hakkas autocheck ka tööle, aga õlirõhk ikka ei tööta. Mis asju ma peaksin edasi vaatama, et õlirõhk ka tööle hakkaks? Selle õlirõhu pärast viskab ikka üle 2k RPMi seda õlituld. Ja niipalju kui ma seda pirnide värki uurisin, siis mul oleks mingit tulede kontrollmoodulit vaja, et see pirnide viga ära kaotada.


audi_a4_v6 - 29.03.14 08:14

Tsitaat:
Algselt postitas: dUBZ
Võtsin nüüd kelladeploki uuesti lahti ja muutsin selle lüliti asendi seal inglise oma pealt saksa peale ja voilaa, hakkas autocheck ka tööle, aga õlirõhk ikka ei tööta. Mis asju ma peaksin edasi vaatama, et õlirõhk ka tööle hakkaks? Selle õlirõhu pärast viskab ikka üle 2k RPMi seda õlituld. Ja niipalju kui ma seda pirnide värki uurisin, siis mul oleks mingit tulede kontrollmoodulit vaja, et see pirnide viga ära kaotada.

Peaks eespool kirjas olema kuidas seda viga nö kaotada, lihtsalt massi panna, aga vaata eestpoolt teemast täpselt järgi, kui tahad aga tulede kohtrolli tööle saada, siis jah vaja mooduleid.


dUBZ - 31.03.14 10:31

Kas keegi oskab öelda, mis pistikust tuleb sisse õlirõhu anduri info? Nüüd ükspäev oli nii, et hommikul hakkasin sõitma minema, siis oli autochecki displeil ainult värvid olemas, ehk punane ja kollane, aga tähiseid polnud, mõtlesin, et okei pärast kodus vaatab. Sõitsin edasi natuke aega ja järsku viskas täiesti mustaks displei ja peale seda jooksid horisontaalselt 5 kriipsu. Jätsin auto seisma, käisin poes, tulin tagasi ja siis järsku oli autocheck korras uuesti :o Samuti ka toimis korraks õlirõhukell, aga põhimõtteliselt kohe ka lakkas töötamast. Nüüd olen jõudnud arusaamale, et pean kellad vast üle jootma, aga oleks vaja teada, millisest pistikust tuleb plokki õlirõhu info.

To audi_a4_v6: Ei leidnud eestpool kahjuks vastust oma küsimusele, millise(d) juhtme(d) peaksin massi laskma, et see pirniviga ära kaoks.


audi_a4_v6 - 31.03.14 10:37

Tsitaat:
Algselt postitas: dUBZ
Kas keegi oskab öelda, mis pistikust tuleb sisse õlirõhu anduri info? Nüüd ükspäev oli nii, et hommikul hakkasin sõitma minema, siis oli autochecki displeil ainult värvid olemas, ehk punane ja kollane, aga tähiseid polnud, mõtlesin, et okei pärast kodus vaatab. Sõitsin edasi natuke aega ja järsku viskas täiesti mustaks displei ja peale seda jooksid horisontaalselt 5 kriipsu. Jätsin auto seisma, käisin poes, tulin tagasi ja siis järsku oli autocheck korras uuesti :o Samuti ka toimis korraks õlirõhukell, aga põhimõtteliselt kohe ka lakkas töötamast. Nüüd olen jõudnud arusaamale, et pean kellad vast üle jootma, aga oleks vaja teada, millisest pistikust tuleb plokki õlirõhu info.

To audi_a4_v6: Ei leidnud eestpool kahjuks vastust oma küsimusele, millise(d) juhtme(d) peaksin massi laskma, et see pirniviga ära kaoks.

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=102699
Siin peaks olema sulle vajalikku infot.
EDIT: Sorry jah, arvasingi, et see käesolev teema on hoopis see lingitud teema, sepärast viitasin, et vaata ettepoole. Mina paigaldasin ise autochecki just selle lingitud juhendi järgi.


artsss - 30.08.14 14:48

Tere! Kes oskab öelda mis tuli on selline et õlikann ja all kirjas OIL SENSOR... ?


artsss - 30.08.14 18:10

http://public.fotki.com/artsss/audi-a6/10589783-7207210046.html
Tuli on iseenesest selline see OILSENSOR


Siim89 - 30.08.14 19:56

C5 oli selline viga kui karteri küljes polnud ühendatud õlitasemeandur.


artsss - 31.08.14 16:26

Mul ongi C5. Aga ma arvan millegi pärast et äkki on see õlitemperatuuri anduri oma?


Siim89 - 04.09.14 15:13

C5 99+ vist võtabki samast sensorist mõlemad - taseme ja temperatuuri. Selle tulega ei näidanud ka mul temperatuuri.


Oja1 - 06.10.14 17:03

Mul siis aegajalt hakkab vilkuma selline tuli. Vilgub mitte alati, aga vahel ja ajab närvi küll kui silmees vilgub.
Roolivõimuõli normis, piduri vedelik isegi ülenormi? Milles võib olla viga? Kui hüdraulika surve liiga madal, siis kuidas sellest aru saada?
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/430/112/0107556161350cd.jpg


ipi - 06.10.14 18:52

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Mul siis aegajalt hakkab vilkuma selline tuli. Vilgub mitte alati, aga vahel ja ajab närvi küll kui silmees vilgub.
Roolivõimuõli normis, piduri vedelik isegi ülenormi? Milles võib olla viga? Kui hüdraulika surve liiga madal, siis kuidas sellest aru saada?
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/430/112/0107556161350cd.jpg


Kui sul on esimesed piduriklotsid juhtmetega, siis suure tõenäosusega see juhe, mis klotsidest edasi kapoti alla läheb katki.
Mul oli sama asi, et algul vahepeal vilkus ja mingi aeg jäigi vilkuma, nüüd võtsin kätte ja lõikasid kapoti alt juhtme läbi ning juhtmeotsad kokku ning probleem sai lahendatud.


Oja1 - 06.10.14 20:45

Tsitaat:
Algselt postitas: ipi
Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Mul siis aegajalt hakkab vilkuma selline tuli. Vilgub mitte alati, aga vahel ja ajab närvi küll kui silmees vilgub.
Roolivõimuõli normis, piduri vedelik isegi ülenormi? Milles võib olla viga? Kui hüdraulika surve liiga madal, siis kuidas sellest aru saada?


Kui sul on esimesed piduriklotsid juhtmetega, siis suure tõenäosusega see juhe, mis klotsidest edasi kapoti alla läheb katki.
Mul oli sama asi, et algul vahepeal vilkus ja mingi aeg jäigi vilkuma, nüüd võtsin kätte ja lõikasid kapoti alt juhtme läbi ning juhtmeotsad kokku ning probleem sai lahendatud.


Kus see juhe paikneb? Mingit pilti kus asub kapote all?


-v8- - 07.10.14 06:36

Mind vaevab selline probleem, et spido käis odomeetri remondiks maas. Nüüd tagas pannes ilutseb kohe süüte sissepannnes seal nr 51. Autocheck midagi rohkemat ei tee. Autoks 93.a coupe.


ipi - 07.10.14 18:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Tsitaat:
Algselt postitas: ipi
Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Mul siis aegajalt hakkab vilkuma selline tuli. Vilgub mitte alati, aga vahel ja ajab närvi küll kui silmees vilgub.
Roolivõimuõli normis, piduri vedelik isegi ülenormi? Milles võib olla viga? Kui hüdraulika surve liiga madal, siis kuidas sellest aru saada?


Kui sul on esimesed piduriklotsid juhtmetega, siis suure tõenäosusega see juhe, mis klotsidest edasi kapoti alla läheb katki.
Mul oli sama asi, et algul vahepeal vilkus ja mingi aeg jäigi vilkuma, nüüd võtsin kätte ja lõikasid kapoti alt juhtme läbi ning juhtmeotsad kokku ning probleem sai lahendatud.


Kus see juhe paikneb? Mingit pilti kus asub kapote all?


Kõige lihtsam on minna auto juurde ja hakata piduriklotside juurest mööda juhet minema, siis leiad üles.


john - 08.10.14 13:00

Tsitaat:
Algselt postitas: ipi
Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Mul siis aegajalt hakkab vilkuma selline tuli. Vilgub mitte alati, aga vahel ja ajab närvi küll kui silmees vilgub.
Roolivõimuõli normis, piduri vedelik isegi ülenormi? Milles võib olla viga? Kui hüdraulika surve liiga madal, siis kuidas sellest aru saada?
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/430/112/0107556161350cd.jpg


Kui sul on esimesed piduriklotsid juhtmetega, siis suure tõenäosusega see juhe, mis klotsidest edasi kapoti alla läheb katki.
Mul oli sama asi, et algul vahepeal vilkus ja mingi aeg jäigi vilkuma, nüüd võtsin kätte ja lõikasid kapoti alt juhtme läbi ning juhtmeotsad kokku ning probleem sai lahendatud.


Piduriklotsil on kollane samasugune hoiatus märk. See punane märk viitab ikka piduripommi veale.


ipi - 08.10.14 17:59

Tsitaat:
Algselt postitas: john
Piduriklotsil on kollane samasugune hoiatus märk. See punane märk viitab ikka piduripommi veale.


Minu 97 aasta A6 C4-l ühtegi kollast märki aramatuuris küll ei ole.


Oja1 - 10.10.14 17:00

Tsitaat:
Algselt postitas: ipi
Tsitaat:
Algselt postitas: john
Piduriklotsil on kollane samasugune hoiatus märk. See punane märk viitab ikka piduripommi veale.


Minu 97 aasta A6 C4-l ühtegi kollast märki aramatuuris küll ei ole.


Just-just, minul ka ei ole ühtegi kollast 95 aastal.

Aga asjast siis niipalju, et täna sai pandud esimeste klotsiandurite juhtmed kokku, aga tuli ikka vilgub. Panime siis ratta juurest otsad kokku mitte kapoti alt.
Pakkuge milles võiks veel viga olla.


-v8- - 10.10.14 17:40

Enda a8 oli see juhe katki kuskilt sealt kus kinnitub amordi külge. Nii et klotsi juurest ei pruugigi aidata.


mikulaine - 07.01.15 09:36

Küsimus selle autochecki kohta. Kui auto käima panen, näitab piduri errorit. Kui seejärel kohe töötaval autol viin läbi autochecki siis, ta enam midagi ei näita ja lõpus tuleb "OK" ette. Mis teema võib siin olla? Mida üldse hakkab autocheck näitama kui mingi asja juures probleem on? Autoks A4 B6.


-v8- - 07.01.15 11:42

Piduri viga kustubki alles siis kui oled korra pidurit vajutanud.


ristoluh - 12.02.15 22:51

http://20vturbo.planet.ee/autocheck/4.JPG

Tere , küsimus selline et hakkas vilkuma antud tuluke ja autot käivitades oleks nagu aku tühi olnud, vaevu käivitus. Sai sõidetud umbes 25 km. Sõidu ajal kõik käitus viisakalt, aku laadimist näitas ka norm pingega. Peale seisma jätmist proovisin uuesti käivitada ja kui süüte sisse keerasin siis aku seier vajus 12 pealt 8 peale ja ei käivitunud, armatuuris taas vilkus see märk. Mahlad vaatasin üle ja paistsid normis olema niipalju kui õhtul pimedas nägin kuid vaatan veel päeval üle.Paluks abi , autoks a4 b5 96a 2,6l v6 110kw.


ristoluh - 13.02.15 10:40

Probleemi tekitas aku mis andis otsad ja aju kuvas ette suvalise vea, peale aku vahetust korras kõik.


sanderm91 - 21.10.15 19:15

Service due: since 66 days. Kas see tähendab, et hooldus on tehtud 66 päeva tagasi või et hoolduse oleks pidanud tegema 66 päeva tagasi?
http://www.upload.ee/image/5275937/hooldus.PNG


Gunnark - 21.10.15 19:29

Tsitaat:
Algselt postitas: sanderm91
Service due: since 66 days. Kas see tähendab, et hooldus on tehtud 66 päeva tagasi või et hoolduse oleks pidanud tegema 66 päeva tagasi?
http://www.upload.ee/image/5275937/hooldus.PNG



Teine variant peaks õige olema. Tehtud hooldust ta ei näita ja kui 66 päeva hoolduseni oleks in ees. Vist!!! Tegu vist 3G+ vb on seal miskit muudetud võrreldes varasematega aga ei usu.


Oja1 - 27.10.15 19:02

Mida tähendab A8 D2 pre-faceliftil armatuuris kelladeplokis punane tuluke, kuhu on kirjutatud CAT ?


taurtz - 16.03.16 22:21

Tsitaat:
Algselt postitas: Oja1
Mida tähendab A8 D2 pre-faceliftil armatuuris kelladeplokis punane tuluke, kuhu on kirjutatud CAT ?

Süütepooli või lamda viga peaks see tuli näitama.


UrMo20 - 10.01.19 21:12

Kas on võimalik kollaste veateadete (tulede rike, klaasipesu vedeliku tase madal, kütust vähe jms.) puhul hoiatav heliteade MMI-s välja lülitada? Kui võimalik siis kuidas/kus täpsemalt?
Ette tänades!

Muudetud: Ei ole võimalik kahjuks.


G.K. - 19.07.19 13:53

Tervist,

Loodetavasti sattusin õigesse teemasse oma murega.
Autoks a6 c6 3.0tdi 2010. Mõned päevad tagasi hakkas kollane mootorituli põlema, ühtegi muud märguannet ega kirjet pole. Lugedes netist võib sel muidugi olla mitmeid põhjuseid, sealhulgas ka mittekorrektselt suletud kütusepaagi kork (mida sai muidugi sätitud korralikult), aga siiski jäi kripeldama kuna viga võib ka vähe tõsisem olla.
Eelnevast lähtuvalt mõtlesin siinselt rahvalt küsida, kas kellelgi leidub OBD veakoodilugejat Tartu kandis ning kes ei võtaks hingehinda kaabli ühendamise eest. Tõsisema vea korral muidugi väldin edasist sõitu aga enda südame rahustuseks oleks siiski soov teada kas võin mõned km veel veereda.

Parimat,

G.K


KsenoonE - 24.07.19 00:47

Tsitaat:
Algselt postitas: G.K.
Tervist,

Loodetavasti sattusin õigesse teemasse oma murega.
Autoks a6 c6 3.0tdi 2010. Mõned päevad tagasi hakkas kollane mootorituli põlema, ühtegi muud märguannet ega kirjet pole. Lugedes netist võib sel muidugi olla mitmeid põhjuseid, sealhulgas ka mittekorrektselt suletud kütusepaagi kork (mida sai muidugi sätitud korralikult), aga siiski jäi kripeldama kuna viga võib ka vähe tõsisem olla.
Eelnevast lähtuvalt mõtlesin siinselt rahvalt küsida, kas kellelgi leidub OBD veakoodilugejat Tartu kandis ning kes ei võtaks hingehinda kaabli ühendamise eest. Tõsisema vea korral muidugi väldin edasist sõitu aga enda südame rahustuseks oleks siiski soov teada kas võin mõned km veel veereda.

Parimat,

G.K

Auto midagi muud moodi ka teeb? Üldiselt kustub 24h jooksul ära kui midagi tõsist pole