Foorumi logo

Reeno Mätlik, pettur! Otsime audi a4+ veel viite autot.
toomas777 - 11.03.12 15:13

Tahaks kindlaks teha isiku elukoha, Õismäe tee 102-22 Tallinn Peaks olema? On kellelgi olnud probleeme?
Audi a4 Quattro, 2.5tdi automaat, s rool, 99 aasta numbrimärk 502 BGG.

Andres, 5161948


tarmo - 11.03.12 17:27

Siit saad ehk abi.


jokerAudi - 11.03.12 17:32

Tsitaat:
Algselt postitas: toomas777
Tahaks kindlaks teha isiku elukoha, Õismäe tee 102-22 Tallinn Peaks olema? On kellelgi olnud probleeme?


Mingi aeg tagasi istus see isik Viru Vanglas näiteks...


toomas777 - 11.03.12 17:47

Millalgi läheb ta sinna kindlasti tagasi.


marcelius19 - 11.03.12 17:52

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse peatamine!"


audittahan - 11.03.12 23:23

Tere, palun abi foorumi kasutajatelt ja ka teistelt. Nimelt peteti minult välja audi 80 b3 kerega reg. nr. 978 ASG. Mul oli kuulutus üleval, kus müüsin toda autot, tuli libeda jutuga sell, "niiöelda" ostja kes ta minema viiski jättes raha maksmata. Eks ise ka süüdi, et nii usaldav olin. Palun siis kõikide abi, kui olete juhtumisi näinud tumepunast audi 80 kuskil, või on kellegile pakutud varuosi selle auto pealt mulle teada anda, või teab äkki keegi "niinimetatud" ostjat, nimeks Reeno Mätlik, kellest soovitan eemale hoida kuna ta petis, mulle teada anda meili aadresil pisikepiku@hot.ee või audi80b3@hot.ee või telefonil nr.53230495.
Politseisse teatatud.
Auto tundemärgid: vasakpoolne esitiib on roostes (lausa väike auk sees), samuti parempoolne, aga pigem pindmine, taga toonklaas ja antitiib, sees b4 rool ja puidust raamiga lisakellad. Autot nähtud Kristiine kandis, samuti pidavat see aus mees töötama soomes.
Autoni viiv informatsioon ei jää tasustamata.
Pildid auto kohta: http://public.fotki.com/pirks83/audi-80/


toomas777 - 12.03.12 09:23

Otsime ise ka antud isikut, hetkel on tal siis oletatavalt õnnestunud 3 autot välja petta+ tänu minu teemale üks ebaõnnestunud katse bmwd omastada.


ash - 12.03.12 09:27

Ma väga vabandan küsimuse pärast aga äkki räägid siin lähemalt lahti kuidas sellisel inimesel õnnestub petuskeemi abil autoga minema sõita ??

Äkki räägid sellest niipalju et teised inimesed oskaksid hoiduda sama vea kordamisest ?

Eks hoiame silmad lahti.

Terv,
ash


jokerAudi - 12.03.12 09:39

Tundub, et lihtne sinisilmne usaldamine. Ma ei tea küll toomas777 lugu, kuid audittahan jutu järgi jäi mulje, nagu auto oleks ära antud ja usaldatud siis ostjat, et too teeb ülekande vms. Kas eksin väga?


Aga silmad hoian lahti kah!

Parimat!


inkasso - 12.03.12 15:46

Tsitaat:
tere,,mina seda inimest tean ja tean ka seda et temaga saab asjad korda kuna ta pole selline inimene nagu teile esmamuljel paistab,,,mina olen temaga koos äri ajanud ja pole siiani kahetsenud vahest tuleb igal inimesel elus raskusi ja sellest peaks iga inimene aru saama,,,olge mõistlikud ja andke inimesele vähe aega küll ta ise võtab teiega ise ühendust....kõike head ja paremat kõigile loodan et saate oma asjad aetud...

Tere. Mina seda inimest tean ja tean ka seda, et temaga saab asjad korda, kuna ta pole selline inimene, nagu teile esmamuljel paistab. Mina olen temaga koos äri ajanud ja pole siiani kahetsenud. Vahel tuleb igal inimesel elus raskusi ja sellest peaks iga inimene aru saama. Olge mõistlikud ja andke inimesele vähe aega, küll ta ise võtab teiega ühendust. Kõike head ja paremat kõigile! Loodan, et saate oma asjad aetud...


***
Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


ash - 12.03.12 15:49

Vabandust aga viimane postitus ajas küll muigele...

kallis "inkasso",kui mul on rahalised raskused, kas ma võin siis tulla, võtta su raha, auto ja muu väärtusliku. öelda et on raske, saa ometi aru, kaduda ja öelda kuldsed sõnad "võtan ise ühendust" sest minuga on usaldusväärne äri ajada ?

Naljamees.... :D:D:D:D Ega sinuga küll ei julgeks äri ajada sellise suhtumisega...


Raika42 - 12.03.12 16:01

Tsitaat:
Algselt postitas: inkasso
tere,,mina seda inimest tean ja tean ka seda et temaga saab asjad korda kuna ta pole selline inimene nagu teile esmamuljel paistab,,,mina olen temaga koos äri ajanud ja pole siiani kahetsenud vahest tuleb igal inimesel elus raskusi ja sellest peaks iga inimene aru saama,,,olge mõistlikud ja andke inimesele vähe aega küll ta ise võtab teiega ise ühendust....kõike head ja paremat kõigile loodan et saate oma asjad aetud...


Lgp Härra inkasso, kui te oleksite millalgi varem foorumiga liitunud, siis vist ei saaks keegi aru, et tegelikult olete te Hr. Reeno Mätlik, kuna te seda aga täna, ainult selle jama postitamiseks tegite, saab vist iga lasteaia laps ka aru kes tegelikult teistpool ekraani ennast jube kavalaks ärigeeniuseks peab.


caliba - 12.03.12 16:07

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=19276#pid209339


Zann0 - 12.03.12 16:15

Keegi võiks veel pildi välja jebida.


jokerAudi - 12.03.12 16:35

Tsitaat:
Algselt postitas: Zann0
Keegi võiks veel pildi välja jebida.


AGA PALUN


tarmo - 12.03.12 16:38

http://s6.netlogstatic.com/et/p/hi/179585163_14193116_370730.jpg


Aga tegelt ka, mis moodi on võimalik auto välja petta? Annad auto võhivõõrale lubeduse peale "a ma hiljem maksan"?
Kui loll võib üks inimeseloom olla?


audicabrio - 12.03.12 16:45

See vend saab vist lähipäevil kuulsamaks internetis kui Savisaar. Nii lühikese ajaga nii palju autosid välja "petta". Saan aru kui naabrile usaldada, et maksa natukese aja pärast ära.


audittahan - 12.03.12 17:30

Tsitaat:
Algselt postitas: ash
Ma väga vabandan küsimuse pärast aga äkki räägid siin lähemalt lahti kuidas sellisel inimesel õnnestub petuskeemi abil autoga minema sõita ??

Äkki räägid sellest niipalju et teised inimesed oskaksid hoiduda sama vea kordamisest ?

Eks hoiame silmad lahti.

Terv,
ash

Tekkis siin küsimus, et mismoodi võimalik nii petta, olin lihtsalt tõesti liiga usaldav ja sinisilmne, muidugi enda lollus, ma ei väidagi vastupidist. Tuli ilusa libeda jutuga, et tal vaja soomes tööl käia ja maksab auto eest tiba rohkem, kui kohe tema kasutusse annan ja noh läksin õnge, niisama lihtne see ongi. Olen ise ostnud järelmaksuga ja ka muid asju müünud inimeste usaldusele toetudes ja pole probleemi olnud kuni siiamaani. Vastaks ka kasutajale inkasso: kui inimesel on makseraskused, siis ta võtab ühendust, mitte ei lülita tel. välja ja kaob ära. Asjadest saab rääkida ja kindlasti oleks siis ka kokkuleppele jõudnud. Maksetähtaeg, mis ta muideks ise pani, et siis saab rahad kätte oli juba tiba rohkem, kui kuuaega tagasi, nii et....
Vahepeal sain ka ühendust temaga, ise helistas, lubas ülekande teha, aga siiani mitte kui midagi.


sibidisah - 12.03.12 17:42

Oleksid võinud talle kuu aja pärast auto anda, kui tal raha oleks olnud mitte ennem arumaeisaaa.


toomas777 - 12.03.12 17:47

Tüübil jutt jookseb ja nägi enamvähem normaalse inimese moodi välja. Lühidalt: kõik oli ilus, 25% summast maksis ära. Ja naisel vaja kohe sõitma hakata ja kohe kindlasti vaja kätte saada sest homme juba Soome ülejäänud rahale järgi. Sai tehtud võlakiri võlguoleva summa suhtes ja makse tähtaeg oli 10. Märts, kaks päeva enne seda kõnedele ei vastanud/tagasi ei helistanud+sõnum. Aadressiks antud korteris kedagi uksetaha ei ilmunud. Nüüd peale tema bisnessi rikkumist võttis alles ühendust, et naine kannab summa üle 12.märts hommikuks kui teema maha võtate. Autot vaatamas käidi juba Saabiga!


Jann - 12.03.12 18:17

Vana on ise juba vabatahtlikult nööri kaela pannud, nagu pildilt näha. Vähe peenike ainult.


audittahan - 12.03.12 19:10

kasutaja toomas 777 postitusi lugedes tuleb täielik dejavu peale. Põhimõtteliselt sama ilusat juttu rääkis Reeno ka mulle. Õismäe tee aadress on suht mõtetu, vastas mingi malbe häälega daame fonoluku peale. Seda aadressi ütleb ta vist siis paljudele.


audittahan - 12.03.12 19:11

toomas 777 kas oled auto või miskit kätte ka saanud?


toomas777 - 12.03.12 19:32

Ei ole midagi ega kedagi kätte saanud, endiselt otsime autot. Anna siis teada ka kui mingisugused muudatused toimunud.


audittahan - 12.03.12 20:18

ikka annan


jokerAudi - 12.03.12 20:41

Toomas, ma küsin nii muuseas vahele, kas tegu on selle sama B5 sedaaniga, mis teil seal garaa˛ide juures seisis? Jäi paar korda endalegi silma. Aga hoiame silmad lahti :)


McProphet - 12.03.12 20:53

tere kodanikud...

reedel es. 09.03.12 sai mu sõber sammuti Reeno ohvriks. Auto pildid siin: http://www.auto24.ee/used/987152

ootame sammuti valvsaid silmi ja vaevatasu garanteeritud...

rohkem inffi nr. 5069143


toomas777 - 12.03.12 20:54

http://www.upload.ee/thumb/2156598/291020111800.jpg
http://www.upload.ee/thumb/2156593/291020111804.jpg
http://www.upload.ee/thumb/2156590/291020111803.jpg

Auto ka auto24-jas müügis petturite poolt, kui keegi sellist autot kuskil näeb, andke palun teada!


tarbor - 12.03.12 21:01

Tõsine vend peab ikka olema kui nii palju autosid välja petnud on :mad:


audittahan - 12.03.12 21:05

Kutsungi siis üles kõiki, kel autod minema sõitnud Reeno Mätliku poolt, kirjutada üles veelkord auto numbrid, kontakt ja auto. Kuna olen juba täna mitme tema ohvriga telefonis vestelnud ja saanud selgeks, et meid palju sama murega. 978 ASG AUDI 80 B3
53989996
53230495


toomas777 - 12.03.12 21:06

Tsitaat:
Algselt postitas: tarbor
Tõsine vend peab ikka olema kui nii palju autosid välja petnud on :mad:


Ühe käe näppudest jääb juba väheseks loendamisel. No ja kes teab paljud pole veel probleemist arugi saanud...


100 - 12.03.12 21:10

Arvatavasti on tal mingi kindel "auk" kuhu need masinad edasi toimetab kas varuosadeks või siis lähevad Venemaale vms (ei saa välistada, et ta isegi uttu ei tõmba Eestist), muidu nii suures koguses autodega poleks midagi teha ega neid kusagil hoida.


caliba - 12.03.12 21:20

Kas keegi ei ole mõelnud seda teemat meediasse anda? Mõni telekanal ehk kajastaks seda teemat, nii on suurem võimalus, et antud kodanik tabada.


McProphet - 12.03.12 21:20

Panen siis Peugeot 607 numbrimärgi ka: 772 AYL


tchelsi - 12.03.12 21:21

Ka saanud petta REENO MÄTLIKU käest.Citroen Berlingo 00 reg.176MCK valge kaubik.
Sain petta 25.01.2012 käidi autol järel audiga mis oli omastatud teema algajaga.
Minu kontakt andmed Tarmo 56691160
Ja tänase päeva seisuga on saanud petta 5 omanikku.Võib-olla on neid rokem.


100 - 12.03.12 21:31

See oleks kindlasti hea kui näit. homme TV-s mõnes suuremas uudisesaadetes oleks see asi mainitud ja ka pilti näidatakase, võibolla keegi saab kaasa aidata tema leidmisele ja vaevalt ta enam julgeks mõnda autot "ostma" minna. Kas üldse/kuidas seda on võimalik uudistesse saada, ei tea, aga pettuse ohvrid koos võiks proovida.


kiin21 - 12.03.12 21:37

Uudistel on vihjetelefonid.Kindlasti oleks nad huvitatud.


audittahan - 12.03.12 21:38

Ilmselt, kui vähegi võimalik, peaksime kõik kokku saama reaalselt kusagil ja kõik uue treti tegema politseisse. Kuigi paljudega ilmselt raske, kuna Mätlik laiahaardeline ja palju mööda Eestit rännanud.


tchelsi - 12.03.12 22:21

Lisan ka enda autost pildid
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=24136328


epidemic - 12.03.12 23:19

Oskab äkki keegi öelda, mis numbri pealt see pettur helistanud on? Nimelt on minul ka väike kahtlus tekkinud ühe helistaja suhtes, kes helistab üsna regulaarselt ning soovib kangesti autot ära osta, väidab, et maksab raha kohe ning hinnast alla ei tingiks.


100 - 12.03.12 23:21

Tsitaat:
Algselt postitas: epidemic
Oskab äkki keegi öelda, mis numbri pealt see pettur helistanud on? Nimelt on minul ka väike kahtlus tekkinud ühe helistaja suhtes, kes helistab üsna regulaarselt ning soovib kangesti autot ära osta, väidab, et maksab raha kohe ning hinnast alla ei tingiks.


Vaata et siis ikka kokkusaamise kokku lepid kui juhuslikult tuleb välja, et tegu selle isikuga.;) Kui numbri järgi kahtlust ei ärata, aga kokku saades välimuselt tundub sarnane ja ostmisel hakkab sarnaseid variante pakkuma, nagu siin eespool mainitud, siis kohe esimesel võimalusel 110 (hea oleks muidugi mingi nipiga näha enne ta dokumenti, kus oleks see eespool mainitud nimi kirjas, siis oleks asi kindlam).


audittahan - 12.03.12 23:23

See mees kohe ei maksa ja hiljem ka mitte. Numbreid tal palju, kohe väga palju, ükski mulle teadaolevatest ei vasta, väljaarvatud 56184115, millele vastab, kui hästi läheb ta väidetav vend. Aga asi poest ju uus kõnekaart soetada.


aleksandra85 - 13.03.12 06:31

Tsitaat:
Algselt postitas: toomas777
Tahaks kindlaks teha isiku elukoha, Õismäe tee 102-22 Tallinn Peaks olema? On kellelgi olnud probleeme?
Audi a4 Quattro, 2.5tdi automaat, s rool, 99 aasta numbrimärk 502 BGG.

Tere kahjuks on tõesti tegemist petturiga. 1. märts peteti sõbrannalt samuti auto välja. Alfa Romeo 2005. Sama nimega isik ja aadress on ka sama.


bob - 13.03.12 06:49

Politseisse olete ikka pöördunud, kuidas seal asja kommenteeritakse?


aleksandra85 - 13.03.12 06:56

Politseisse avaldus tehtud aga Reeno skeem on see, et võltsib ostu-müügi lepingut ja müüb kohe auto edasi. Allkirja võltsimsega politsei ei tegele ainult KOHUS.


Alfa166 - 13.03.12 07:12

Reeno Mätlik pettis ka minult auto välja nüüd ei vasta telefonile aga asi on politseisse antud kuigi meie politsei ei saa midagi teha leitsime et auto on müügis läksime kohale kutsusime politsei ja ikka autot tagasi ei saa kuna eesti politsei on võimetu siin riigis.:(


toomas777 - 13.03.12 07:39

Kui kellelgi on veel võimalus oma autot Reenole näidata, siis kirjutage privaatteatena või helistage siin antud numbrile!!!


100 - 13.03.12 08:06

On ikka idiootne süsteem tehtud, et auto ümber vormistamisel piisab ühest vaba käega kirjutatud paberilehest ja keegi ei saa kontrollida kes sellele tegelikult alla on kirjutanud.:mad:


aleksandra85 - 13.03.12 08:11

Minu meelest on see ka ajuvaba. Lähen näiteks tuttava juurde, omastan auto võtmed koos dokumentidega. Isikuandmeid pole enam tänapäeval mingi probleem netist leida. Vormistan vabas vormis suvalise isiku peale ostu müügi lepingu ja VOILAA auto ongi minu :D Tõestamiseks pean aga kohtu poole pöörduma. Selle aja peale aga auto ammu nelja tuule poole kadunud.


Black - 13.03.12 08:20

Varasemad võlad (võibolla ka sama asi), mida otsing välja toob:

31 jaan. 2007 – Mätlik, Reeno - 38803135233 - Põhja Politseiprefektuur - 7888.00 (Politsei karistas roolijoodikuid)
11 mai 2010 – Mätlik, Reeno 38803135233 Julianus Inkasso OÜ 22670,32

Õnne sünnipäevaks muide, Reeno! Korraliku peo pidamiseks oli vaja pappi kokku kraapida? Kutsu siis vähemalt investorid ka pika laua äärde!


Mario81 - 13.03.12 08:21

Kui sa sõbrale autot laenad või ise laenad sõbra auto siis sa dokumente kaasa ei saa ju. Või siiski, kui teda passis pole peab andma dokumendid kaasa? Omaniku vahetus on jah liiga lihtsaks tehtud petturite jaoks. Läks liiga ot nüüd.

Aga täitsa uskumatud lood teil. Loen ja imestan. Loodan, et saate oma autod tagasi.

Aga ostumüügi lepingud on olemas?


audi_a4_v6 - 13.03.12 08:26

Tsitaat:
Algselt postitas: 100
On ikka idiootne süsteem tehtud, et auto ümber vormistamisel piisab ühest vaba käega kirjutatud paberilehest ja keegi ei saa kontrollida kes sellele tegelikult alla on kirjutanud.:mad:


Ilmselt täpselt samad inimesed vinguks siis, kui see asi keerulisem oleks, jutt oleks siis a`la miks ma pean mingi sellise tarbeeseme müügiga, nagu auto, niipalju vaeva nägema ja kuskile kohale minema, piisaks ju ainult paberilipakast, kus mu allkiri all.
Aga see selleks, igasugu pättide pärast ei saa ju bürokraatial lasta ülepea kuhjuda ning tuleb kogemusest õppida, sest füüsilise vägivallaga ta ju kelleltki autot ei võtnud! Ma ei saa aru hoopis sellest, et keegi sai inimese uuesti oma autoga kätte ja lasi minema? Kas sõpru ei ole või? Missiis, et politsei seal ja võimetu, sa ise ju ei ole, missiis, et võibolla hiljem kergema karistuse saad oma tegevuse eest, aga enda närvid maksavad ka midagi ja see teadmine ei jää kripeldama, et asi jäigi nii.


Erksolen - 13.03.12 08:26

Olgem ausad tegu on tõesti täiesti uskumatu looga. Ma loodan , et pöördute ka meedia poole, sest see võib rattad liikuma panna. Kindlasti oleks viisakas ja kasulik teavitada ka üldsust tõelisest probleemist.


Väga kahju , et nii juhtus ja soovin, et te saaksite oma autod tagasi.


100 - 13.03.12 08:47

Tsitaat:
Algselt postitas: Mario81
Kui sa sõbrale autot laenad või ise laenad sõbra auto siis sa dokumente kaasa ei saa ju. Või siiski, kui teda passis pole peab andma dokumendid kaasa? Omaniku vahetus on jah liiga lihtsaks tehtud petturite jaoks. Läks liiga ot nüüd.

Aga täitsa uskumatud lood teil. Loen ja imestan. Loodan, et saate oma autod tagasi.

Aga ostumüügi lepingud on olemas?



Kui registreerimistunnistusel nime kirjas pole, siis peaks jah kaasas olema.
Ostu-müügi lepingud pettur võltsis tagantjärgi.


Eero - 13.03.12 08:57

Lisaks peab olema minu teada ka volitus, ainult dokumentidest ei piisa. Aga eks kõvemad mehed kirjutavad volituse ise :)


jokerAudi - 13.03.12 09:06

Lisaks veel Blacki poolt väljatoodule, et see isik istus Viru Vanglas just nimelt alkoholijoobes autojuhtimise ja pettuste pärast. Nüüd siis väljas ja jätkab sama hooga...


huljes - 13.03.12 09:22

Tead vähe valesti, mulle selgitati nii vähemalt, et senikaua kui ole teh. passis kasutaja/omanikuna ei ole vaja auto dokumente üldse kaasas kanda - vajalik vaid isikut tõendavat dokumenti, id kaart, pass vms.

Juhul kui annad auto kellegile, kes ei ole teh passis märgitud piisab anda talle vaid kaasa teh pass(kehtib sel juhul volitusena).

Välisriiki minnes peab olema kaasas auto dokumeendid ning notariaalselt kinnitatud volitus või auto ostumüügi leping.

Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Lisaks peab olema minu teada ka volitus, ainult dokumentidest ei piisa. Aga eks kõvemad mehed kirjutavad volituse ise :)


Alfa166 - 13.03.12 10:14

Minult peteti selline auto välja autot saab näha siin http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=677065&rhash=8e51


rulamees - 13.03.12 11:11

Tsitaat:
Algselt postitas: Alfa166
Minult peteti selline auto välja autot saab näha siin http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=677065&rhash=8e51


Kui näiteks tahaks seda Alfat osta siis läheks praeguse "omanikuga" ARKi ja vormistamisel ei tule mingeid probleeme?


ash - 13.03.12 11:14

Poisid, äkki on sellisest saagast "Pealtnägija" huvitatud ? Ohvreid tundub olevat päris palju ja "Pealtnägijal" on minuarust Eestis uuriva ajakirjanduse osas kõige tõsisemalt võetavamad võtted.. lisaks sellele hakkavad lõpuks asjad ka võimude silmis klaariks saama ja hakatakse ka (reeglina) kiiremini tegutsema...

Lihtsalt üks mõttevälgatus.

Kontaktid siin:

Pealtnägija telefon 6284448, e-post: pealtnagija@err.ee


terv,
ash


aleksandra85 - 13.03.12 11:16

Pealtnägijaga on ühendust võetud :)


Zann0 - 13.03.12 11:22

Tsitaat:
Algselt postitas: aleksandra85
Pealtnägijaga on ühendust võetud :)


Väga hea. Kahju ainult ,et pettur seda teemat loeb, võib pealtnägija jutu peale kaduda.


ash - 13.03.12 11:24

Tsitaat:
Algselt postitas: Zann0
Tsitaat:
Algselt postitas: aleksandra85
Pealtnägijaga on ühendust võetud :)


Väga hea. Kahju ainult ,et pettur seda teemat loeb, võib pealtnägija jutu peale kaduda.


Ta nagunii teab millega riskib ja nagunii teab, et teda otsitakse. Sama palju võib inimene kaduda kui politsei otsib ju... ;)


Alfa166 - 13.03.12 11:25

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Tsitaat:
Algselt postitas: Alfa166
Minult peteti selline auto välja autot saab näha siin http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=677065&rhash=8e51


Kui näiteks tahaks seda Alfat osta siis läheks praeguse "omanikuga" ARKi ja vormistamisel ei tule mingeid probleeme?


Ma loodan et ei saa kuna on tehtud selline tökend ilma minu juuresolekuta seda teha ei saa aga tänapäeval on ju kõik võimalik:(


jax - 13.03.12 11:31


Alfa166 - 13.03.12 11:32

Tsitaat:
Algselt postitas: jax
tervist tervist ex isegi müün siin autosi ja vaatan et on mailile tulnud selline kiri.......... Tere, olen väga huvitatud teie auto ostmisest ,kui auto on sama hea
kui välja paistab ja ei ole vaja palju alguses tegeleda temaga siis
minupoolt olex selline pakkumine ,et ostax auto teie käest nii , et
maksaks järmisel kuul alles aga sõita ja tööle saaks kohe temaga
hakata kuna objektid vajavad kontrollimist ja töölised abi kuna endal
auto remondis millega läheb tükk aega korda tegemisega tuleb osta ,
ühe odavama sõiduki , oleksin nõus usalduse eest ka raha isegi
lisama teiepoolt pakutud summale .Järgmisel kuu 15nda kuupäevaks
oleks kogu summa tasutud .Maksmisega probleeme ei teki olen tallinna
inimene ja ok töökoht sõlmiksime korraliku lepingu kuhu tooksime
kõik kokkulepe punktid sisse ,et kahtlusi ja edaspidiseid probleeme
vältida.ootan väga teie kõnet ette tänades........


Kas nimesi ka nimetab aga minu soovitus on kas kogu raha või müük jääb ära.


jax - 13.03.12 11:35

Huvitav kas ma vastasin ka talle ,,, LOOMULIKULT MITTE,, KUIDAS TE ARU EI SAA... See on


rass - 13.03.12 11:39

Tsitaat:
Algselt postitas: jax
Huvitav kas ma vastasin ka talle ,,, LOOMULIKULT MITTE,, KUIDAS TE ARU EI SAA... See on jama täielik:mad::mad::mad::mad::mad:


Mis kasutajanime alt see kiri tuli? Saaksime uurida veidi seda kasutajat ja vajadusel blokeerida tema juurdepääs foorumisse.


Zann0 - 13.03.12 11:39

Aga tänu sinule oleks võimalik antud isik kätte saada.


jax - 13.03.12 11:43


rulamees - 13.03.12 11:46

Ja kui keegi peakski ta kätte saama, siis mida temaga tegema hakkate???

1. Annate nüplit ? - Saate ise kriminaalkaristuse
2. Viite vägisi metsa või politseisse? - Vabaduse võtmise eest kriminaalkaristus
3. Teete võlgnevuse lepingu? - Pole vist erilist pointi ???

Ega muud polegi loota, kui avaldus politseisse ja loota, et nad oma jalad tagumiku alt välja võtavad ja hakkavad ka tööd tegema.


jax - 13.03.12 11:48

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse peatamine!"


jokerAudi - 13.03.12 11:54

Ei taha tähte närida, aga õigekiri oleks ka tore asi, mida osata. ;)

EDIT: aleksandra85, ei vingu ma millegagi ja siiralt loodan, et saate kõik õigluse majja (olen selle isikuga nimelt kokku puutunud, küll mitte sama probleemiga, mis teie. Niiet..), kuid elementaarne õigekiri võiks ikka nagu teemas ka käia.
Aga jätame selle õigekirjateema nüüd. Lihtsalt märkisin, muidu mõni moderaator kustutab valesti kirjutatud teksti ära või lõpuks ka tühistab postitusõiguse.


aleksandra85 - 13.03.12 11:55

Millega veel vinguma tulla siia? Antud teema pole õigekirja hindamine.


Black - 13.03.12 12:06

Tsitaat:
Algselt postitas: aleksandra85
Millega veel vinguma tulla siia? Antud teema pole õigekirja hindamine.

Täna registreerunud ja juba üritad siin midagi korraldama hakata? Reeglid on igas teemas ühised ja kellele need ei sobi, ei pea siia foorumisse kirjutama! See pole mingi põhiseadusejärgne õigus.


Black - 13.03.12 12:11

Sina, jax, ootad foorumist bännimist, et nüüd niiviisi oma postitusi (koos moderaatori poolt sulle tehtud märkusega) tühjendad?

Sina, aleksandra85, samuti. Kurat, olge oma sõnade taga ka natuke aegagi, mitte nii, et üks hetk ilmub post ja ja teine hetk kaob. Mul pole ausalt öelda isegi kahju enam, kui sellistele tünga tehakse...


aleksandra85 - 13.03.12 12:17

Kirjutasingi algul vastu. Aga mida mul siin vastu ohkida. Eksisin oma öelduga ja kustutasingi ära. Väga nõme suhtumine on sul endal, aga pea meeles bumerang tuleb alati tagasi.


-nsr- - 13.03.12 13:06

Päris jultunud tüüp ikka! Sain isegi kõne numbrilt 5145... kus hakati moosima, et lepinguga järelmaks kuni palgapäevani, auto vastu huvi tundmatta isegi. Palju on eestis neid kes saavad palka 3000€+? Loomulikult saatsin kuti kuupeale, aga kui huvi võin numbri üles leida Teie abistamiseks.


Raika42 - 13.03.12 13:14

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
2. Viite vägisi metsa või politseisse? - Vabaduse võtmise eest kriminaalkaristus


Minuteada on kodanikuna Sul õigus kurjategijat politsei saabumiseni kinni pidada.
Ainuke õigus, mida sel puhul ei ole, on õigus kasutada jõudu.
Küll aga on õigus enesekaitsele, juhul kui ta peaks ründama.
Jõustruktuuride inimesed, palun parandage, kui eksin.


jokerAudi - 13.03.12 13:17

Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
2. Viite vägisi metsa või politseisse? - Vabaduse võtmise eest kriminaalkaristus


Minuteada on kodanikuna Sul õigus kurjategijat politsei saabumiseni kinni pidada.
Ainuke õigus, mida sel puhul ei ole, on õigus kasutada jõudu.
Küll aga on õigus enesekaitsele, juhul kui ta peaks ründama.
Jõustruktuuride inimesed, palun parandage, kui eksin.



Ei sa eksi.


Black - 13.03.12 13:36

Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Minuteada on kodanikuna Sul õigus kurjategijat politsei saabumiseni kinni pidada.
Ainuke õigus, mida sel puhul ei ole, on õigus kasutada jõudu.
Küll aga on õigus enesekaitsele, juhul kui ta peaks ründama.

Ehk siis - kui ta sind ei ründa, vaid lihtsalt minema astub, võid sa vaid hea sõna jõule loota? :)

Asi on selles mõttes komplitseeritud, et kes tegid ostu-müügilepingu ja auto üle andsid ilma lisaks kirjalikku järelmaksu- või laenulepingut sõlmimata, võivad tõesti selle koolirahana korstnasse kirjutada. Kui tunnistajaid ka pole, siis ühe sõna teise vastu. Mingit röövi ega vargust ju ei toimunud. Auto edasi müümiseks ei pea ta enam midagi võltsima, võib vabalt järgmise lepingu juba enda nimega teha.

Sellise venna puhul aitab tõesti vaid pagasnikus metsa viimine, kuid siin ei ole koht, kus selliseid meetmeid täpsemalt arutada.


Alfa166 - 13.03.12 13:57

Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: Raika42
Minuteada on kodanikuna Sul õigus kurjategijat politsei saabumiseni kinni pidada.
Ainuke õigus, mida sel puhul ei ole, on õigus kasutada jõudu.
Küll aga on õigus enesekaitsele, juhul kui ta peaks ründama.

Ehk siis - kui ta sind ei ründa, vaid lihtsalt minema astub, võid sa vaid hea sõna jõule loota? :)

Asi on selles mõttes komplitseeritud, et kes tegid ostu-müügilepingu ja auto üle andsid ilma lisaks kirjalikku järelmaksu- või laenulepingut sõlmimata, võivad tõesti selle koolirahana korstnasse kirjutada. Kui tunnistajaid ka pole, siis ühe sõna teise vastu. Mingit röövi ega vargust ju ei toimunud. Auto edasi müümiseks ei pea ta enam midagi võltsima, võib vabalt järgmise lepingu juba enda nimega teha.

Sellise venna puhul aitab tõesti vaid pagasnikus metsa viimine, kuid siin ei ole koht, kus selliseid meetmeid täpsemalt arutada.


Kui ei ole teinud ostu-müügilepingut vaid järelmaksu lepingu tingimused aga kui järsku avastad et sinu eest on tehtud ostu-müügileping millele pole ise allakirjutanud mis on võltsitud jne. Aga kahjuks eesti seadused on sellised,et politsei ei saa midagi teha,ta näeb ,et on võltsitud omaniku algkiri ei vasta mis on ostu-müügilepingus ja ikka ta ei saa midagi teha kuna see kolmas kellele on su auto müüdud on heatahtlik ostja.Auto pole isegi ümber vormistatud vaid on ikka omaniku nimel.Aga omanik ei saa midagi teha.:(


Black - 13.03.12 14:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Alfa166
Kui ei ole teinud ostu-müügilepingut vaid järelmaksu lepingu tingimused aga kui järsku avastad et sinu eest on tehtud ostu-müügileping millele pole ise allakirjutanud mis on võltsitud jne. Aga kahjuks eesti seadused on sellised,et politsei ei saa midagi teha,ta näeb ,et on võltsitud omaniku algkiri ei vasta mis on ostu-müügilepingus ja ikka ta ei saa midagi teha kuna see kolmas kellele on su auto müüdud on heatahtlik ostja.Auto pole isegi ümber vormistatud vaid on ikka omaniku nimel.Aga omanik ei saa midagi teha.:(

Jah, see on teine asi, kui tõesti järelmaksuleping olemas on ja müüa üritatakse vale nime alt.

See mõiste on muide "heauskne ostja" ja tekkis see seisund minu mälu järgi pärast kolmandat omanikuvahetust. Võibolla panen puusse, riigiteataja.ee abiks.

Omanik vahetub ostu-müügilepingu alusel, mitte sõidukiteregistri sissekande järgi.


Alfa166 - 13.03.12 14:18

Minule jääb see mõistmatuks kuidas on see võimalik,et politsei näeb,et kõik on vale ja ta ei saa midagi teha ainult mine kohtusse hakka tõestama et see pole sinu algkiri jne.:(


-PitBull- - 13.03.12 14:53

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Ja kui keegi peakski ta kätte saama, siis mida temaga tegema hakkate???

1. Annate nüplit ? - Saate ise kriminaalkaristuse
2. Viite vägisi metsa või politseisse? - Vabaduse võtmise eest kriminaalkaristus
3. Teete võlgnevuse lepingu? - Pole vist erilist pointi ???

Ega muud polegi loota, kui avaldus politseisse ja loota, et nad oma jalad tagumiku alt välja võtavad ja hakkavad ka tööd tegema.



Paar pauku vastu hambaid esialgu annaks küll :D Kõigile kes temaga kaasas on. Ise oled ka mitmeksei ja politseile ütlevad pärast kõik, et hakkasid jobud eest ära jooksma ja libedaga komistasid. Selliseid "komistus" juhtumeid on küll :D


Erksolen - 13.03.12 15:05

Mis ikka sitta torgid läheb haisema ka. Pigem tasuks siis koguneda kõigil osalistel ühtekokku ja teha koos avaldus või palgata jurist. Mida kiiremini asju ajama hakkate , seda suurem on võimalus ka midagi tagasi saada.


paranormaalne - 13.03.12 15:07

Ma ei oleks väga kindel, kas tegelane on viitsinud neid ostu-müügi lepinguid ikka heauskse ostjani teha. Allkirja võltsimist peaks ikka esimese hooga politsei uurima hakkama.

Tean juhust, kus mu sõber ostis Tallinnas Kannu pubi vastas Kadaka pst. ja Iva tänavate ristis asuvalt (Skaola) autoplatsilt Sierra (see oli nüüdseks juba üle 10a tagasi), tegi auto korda ja kui Eestist ära kolima hakkas, pani auto müüki. Autot ümber vormistades avastas Viljandi ARK, et tegemist on varastatud autoga ja miski ei lugenud, et tema selle ostnud oli ja Tallinna ARK auto tema nimele kirjutanud oli. Vana omanikuga sai ta nii palju kokkuleppele, et too maksis auto olukorra parendamise eest talle ühe lennupileti Tallinn-Brüssel kinni. Kuna müügiplatsi väitel oli tegemist komisjonimüügiga siis nemad ei vastutanud millegi eest.


wilba - 13.03.12 15:10

Kas auto omanikel pole enam võimalust ka ajutiselt arvelt maha võtta oma sõidukit? Ostu-müügi lepinguga on selle võimalusega ka vist finito, juhul kui petturmees pole enne arki jõudnud?


Alfa166 - 13.03.12 15:15

Tsitaat:
Algselt postitas: wilba
Kas auto omanikel pole enam võimalust ka ajutiselt arvelt maha võtta oma sõidukit? Ostu-müügi lepinguga on selle võimalusega ka vist finito, juhul kui petturmees pole enne arki jõudnud?

Minu auto on arvelt mahavõetud ja tehtud tökend et minu juures olekul autot ümbervormistada ei saa.


LauriK - 13.03.12 15:40

Pole küll ilus sellist asja soovitada,aga tõesti proovige vend ise kinni püüda ja lihtsalt jõuga oma raha/auto kätte saada.Kui muu ei aita tuleb selline ahv tõesti vähe karmimate meeste kätte toimetada kes ise vaatavad kas poiss läheb mullatoidule või ankruks mõne järve põhja.....:mad:


jokerAudi - 13.03.12 15:44

Tsitaat:
Algselt postitas: LauriK
Pole küll ilus sellist asja soovitada,aga tõesti proovige vend ise kinni püüda ja lihtsalt jõuga oma raha/auto kätte saada.Kui muu ei aita tuleb selline ahv tõesti vähe karmimate meeste kätte toimetada kes ise vaatavad kas poiss läheb mullatoidule või ankruks mõne järve põhja.....:mad:


Selle kohta ütleks, et vaata vähem telekast Sopranosid jms asju :) Pole mõtet nüüd lollusi ka suust välja ajama hakata. Usun, et ajab hinge täis küll, kuid kõige mõistlikum on siiski asi politsei kätte usaldada peale seda, kui tüüp käes on. Ise hakata mingit omakohust looma, võid lõpetada seal, kus see tüüp mõni aeg tagasi alles istus.


LauriK - 13.03.12 15:51

Millise politsei?`Nende täis õginud seanägude õlgadele sellist asja jätta?Need ei oska ju muud kui ainult põõsas kiirust mõõta ja puuduvate vahtralehtede eest trahve väänata.Ole realist ikka eksole.On sul kunagi reaalset KASU olnud politseist?Mina ütlen ausalt,et minul ei ole ja üldiselt ei tea ühtegi tuttavat ka kellel oleks olnud....


Erksolen - 13.03.12 15:55

Kuule vana ära tee siin mingisuguseid üldistusi. Eesti politsei ei pruugi olla alati ideaalne , ent nad on tasemel. Kui sina soovid minna mingi näruse prussaka pärast vangi siis aga palun aga mina ei soovitaks seda teistele. Igal oinal on oma mihklipäev ja kui avaldusi on piisavalt , siis ega see kaugel ei ole.


LauriK - 13.03.12 15:59

Usu mind,neid avaldusi on juba niigi piisavalt,ning kui sa lugeda oskaksid siis sa teaksid,et mendid ei teinud sellele vennale mitte midagi.Minul on üldiselt suht savi,kuna enda autosid ma mingite järelmaksude ja asjadega ei müü ning sellel moel ka petta ei saa,aga no inimesed,tulge mõistusele.Ei näe te ühtegi autot,ega kopikatki raha.Ning vaevalt see tüüp ka politseisse läheks peale ühte korralikku keretäit.


sibidisah - 13.03.12 16:03

No kui autod on autoregistri andmete järgi ikka vanade omanike nimel siis on võimalus minna arki ja teha uus pass ja öelda, et vana kadus ära või varastati. Kui pätt või inimene kellele ta edasi müüb autoregistri keskusesse autot ümbervormistama läheb siis ei saa mitte midagi teha sellepärast, et vana registritunnistus kaotab kehtivuse uue tegemisel ning kui hästi läheb siis helistatakse teile teie auto asjus, et kas nii ja kas naa. üks mu tuttav sai niimodi auto tagasi aastaid tagasi.


Erksolen - 13.03.12 16:04

Tsitaat:
Algselt postitas: LauriK
Usu mind,neid avaldusi on juba niigi piisavalt,ning kui sa lugeda oskaksid siis sa teaksid,et mendid ei teinud sellele vennale mitte midagi.Minul on üldiselt suht savi,kuna enda autosid ma mingite järelmaksude ja asjadega ei müü ning sellel moel ka petta ei saa,aga no inimesed,tulge mõistusele.Ei näe te ühtegi autot,ega kopikatki raha.Ning vaevalt see tüüp ka politseisse läheks peale ühte korralikku keretäit.



Kui sina veel aru pole saanud, siis politsei ei saa teha/võtta vastu otsuseid , mis on seadusega vastuolus. On öeldud, et kui tuleb kohtus tõestada, et tegu on välja pettetud varaga ja alles seejärel saab politsei sekkuda. Pole mõttet siin soovitada omakohut, see ei ole mingi lahendus.


sibidisah - 13.03.12 16:10

Tsitaat:
Algselt postitas: Erksolen
Tsitaat:
Algselt postitas: LauriK
Usu mind,neid avaldusi on juba niigi piisavalt,ning kui sa lugeda oskaksid siis sa teaksid,et mendid ei teinud sellele vennale mitte midagi.Minul on üldiselt suht savi,kuna enda autosid ma mingite järelmaksude ja asjadega ei müü ning sellel moel ka petta ei saa,aga no inimesed,tulge mõistusele.Ei näe te ühtegi autot,ega kopikatki raha.Ning vaevalt see tüüp ka politseisse läheks peale ühte korralikku keretäit.



Kui sina veel aru pole saanud, siis politsei ei saa teha/võtta vastu otsuseid , mis on seadusega vastuolus. On öeldud, et kui tuleb kohtus tõestada, et tegu on välja pettetud varaga ja alles seejärel saab politsei sekkuda. Pole mõttet siin soovitada omakohut, see ei ole mingi lahendus.


Kui inimesi on juba rohkem kui käte pealt kokku loeme ja avaldusi politseis ka siis kuskil peaks ju midagi mäda olema mis politsei tähelepanu ärataks.


Black - 13.03.12 16:39

Tsitaat:
Algselt postitas: Alfa166
Minule jääb see mõistmatuks kuidas on see võimalik,et politsei näeb,et kõik on vale ja ta ei saa midagi teha ainult mine kohtusse hakka tõestama et see pole sinu algkiri jne.:(

Selle nähtuse nimi on õigusriik. Teoorias peaks ta toimima nii, et lisaks kannatanuga tegelemisele ei mõistetaks kedagi ka ülekohtuselt süüdi.

Tsitaat:
Algselt postitas: wilba
Kas auto omanikel pole enam võimalust ka ajutiselt arvelt maha võtta oma sõidukit? Ostu-müügi lepinguga on selle võimalusega ka vist finito, juhul kui petturmees pole enne arki jõudnud?

Ostu-müügilepinguga on tal sel juhul õigus see auto uuesti arvele võtta. Kui on tuvastatav, et allkiri (ja võibolla ka müüja andmed) on tõesti müüja kirjutatud.

Tsitaat:
Algselt postitas: Alfa166
Minu auto on arvelt mahavõetud ja tehtud tökend et minu juures olekul autot ümbervormistada ei saa.

Pole ime, et petta saate, kui te oma tekstigi läbi ei loe. No loe nüüd ise, mida sa kirjutasid!

Okei, saan mõttest aru, kuid kui mingi tõkend on seatud pärast ostu-müügilepingu sõlmimist, on see õigustühine, kuna sina ei ole enam omanik.

Tsitaat:
Algselt postitas: sibidisah
No kui autod on autoregistri andmete järgi ikka vanade omanike nimel siis on võimalus minna arki ja teha uus pass ja öelda, et vana kadus ära või varastati. Kui pätt või inimene kellele ta edasi müüb autoregistri keskusesse autot ümbervormistama läheb siis ei saa mitte midagi teha sellepärast, et vana registritunnistus kaotab kehtivuse uue tegemisel ning kui hästi läheb siis helistatakse teile teie auto asjus, et kas nii ja kas naa. üks mu tuttav sai niimodi auto tagasi aastaid tagasi.

Sellega oled ise seaduserikkuja, kuna omand läheb üle ostu-müügilepingu sõlmimisel! Kui sa pärast seda soperdama lähed, oled sa andnud valeütlusi ja saad ise karistada, kui see välja tuleb.


NegativeExperience - 13.03.12 17:00

Kuidas te seda lahendust muidu ette kujutate?

Näiteks: Üks isik müüb teisele auto ja saab selle eest raha. Mingi hetk aga mõtleb, et võiks lisaks rahale ka auto tagasi võtta, helistab politseisse ja väidab, et temalt peteti auto välja (võltsitud ostu/müügi lepingiga). Järgmise sammuna lendab politsei uue omaniku juurde, võtab midagi uurimata auto käest ära ja heal juhul viskab uue omaniku ka raudus käteks oma bussi kongi?

Kui asja nii vaadata, on ju päris mõistetav, miks politseil ei ole võimalusi selliste asjadega tegeleda.


O-jay - 13.03.12 17:23

Siin foorumis tal mingit kasutajat pole? keegi ei tea ?! Moderaatorid saaksid tema ip aadressi ja selle abil saaks juba ligikaudse, võimalik ka, et täpse aadressi teada. Kui kellegil selleteemalist abi vaja on, siis võib ip aadressiga minupoole pöörduda.

Edit: praegu väikest taustauuringut tehes võin öelda et härral on haridust 8 klassi, 2007 aastal oli tal 6 korda kohus seoses lubadeta sõiduga, kõigil juhtudel sai ta 5 päeva aresti Rakvere arestimajas. Veel on ta kohtus käinud seoses vargustega, selle eest oli tal mingiaeg isegi 2 aastat ja 6 kuud tingimisi, võimuesinajate solvamise, Narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseadusliku käitlemise, mootorsõiduki joobeseisundis juhtimise ja võimalik, et veel millegi eest kuid ma ei viitsi rohkem neid faile ja dokumente läbi lapata. Kõigepikem karistus mis silma hakkas oli nelja aasta ja kaheksa kuune vangistus. Vahepeale selle vangistuse jooksul taotles ta elektroonilise valvega vabastamist mis tagasi lükati ja 2009 aastal ta loobus ise sellest kui talle seda pakuti välja sai ta 2011 aastal kuid täpset kuupäeva praegu ei mäleta ja dokumendid juba ära pandud.

Edit2: Lugesin teema viimase lehekülje ka läbi ja ausalt, väga idiootsed inimesed on siin kohati koos.

Blackile ka, et sinu vaatevinklist on autovaraste elu palju lillelisem kui tegelikuses. Ma ei viitsinud nende tsitaatidega jamada aga kusagil sul oli a'la selline tekst, et keegi rääkis seda dokumentide uuesti tegemise juttu ning vana teh. passi tühistamisest, sina seepeale aga väitsid et ostumüügi lepinguga lähed ja teed uue passi ark-is ilma probleemideta. Päris nii see ikka ei ole. Mõtle endajaoks asi nii läbi, et sa oled autovaras su naabrimehel on maybach ja sa olles tema naabrimees tead sa ka seda, et iga kuu teise nädala nädalalõpul läheb ta kogu pere ning oma pereautoga kolmeks päevaks puhkusele. Nüüd tähendab see seda, et sa lähed reede õhtul auto juurde, kirjutad endajaoks ülesse VIN koodi, selle märgid ostumüügi lepingusse ilmselge on ka see, et sa tead oma naabrimehe nime ( juhul kui sa mustamäe kortermajas ei ela muidugi) pead vaid välja uurima veel tema isikukoodi mis ei ole tänapäeval eriti keeruline, vormistad ostu-müügi lepingu, kirjutad suvalised allkirjad alla, laupäeval on sul aega pool päeva kuni ark-id lahti on, lähed teed uued dokumendid samal ajal kirjutad ka auto enda nimele, nüüd on sul aega pühapäeva õhtuni auto naabrimehe juurest ära tuua kuna sinule ta ju kuulub.


Kivitare - 13.03.12 18:29

Arvate siiani, et avalikus foorumis on veel mõtet erinevaid lahendusi arutada? Iga arutlus, mida mehega teha, annab talle infot ja mõtteid, kuidas neist hoiduda. Mis on lubatud, ja mis mitte. Lõpetage ära. Numbreid juba jagasite, tehke üks grupikõne skypes ja leppige kokku, mida teete. Soovitusi on olnud, et kiiresti asi meediasse paisata. Võtke kontaktid ka Saabiklubist. Muud ei ole vaja ka sinna kirjutada, et kellelegi PRIVAATSÕNUMISSE kirjutada kontakt. Edasi pange kirja, kellelt miski asi läks ja sellega siis mingegi meediasse. Kui ka politsei midagi teha ei saa, siis krt mõnel oli 2005+ aasta auto siit läinud ju, selle väärtus peaks piisav olema, et midagi ette võtta. Kui olete kindlad, et Teie allkiri on õige ja ostu-müügi leping olemas ka tema allkirjaga, siis kohtusse. Mida te jahute niisama. Jäätegi ootama oma vara tagasi ja kurtma. Süüdijäämisel ei tasu ju teie kohtukulusid, vaid tema. Kohtu või mitte, meediasse läheks nii või naa. Ja hoiaks ise üleval seda seal kuidagi. Võsapets on raudselt huvitatud.

Edu. Tegutsege.


arakas2424 - 13.03.12 19:38

Tsitaat:
Algselt postitas: -PitBull-
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Ja kui keegi peakski ta kätte saama, siis mida temaga tegema hakkate???

1. Annate nüplit ? - Saate ise kriminaalkaristuse
2. Viite vägisi metsa või politseisse? - Vabaduse võtmise eest kriminaalkaristus
3. Teete võlgnevuse lepingu? - Pole vist erilist pointi ???

Ega muud polegi loota, kui avaldus politseisse ja loota, et nad oma jalad tagumiku alt välja võtavad ja hakkavad ka tööd tegema.



Paar pauku vastu hambaid esialgu annaks küll :D Kõigile kes temaga kaasas on. Ise oled ka mitmeksei ja politseile ütlevad pärast kõik, et hakkasid jobud eest ära jooksma ja libedaga komistasid. Selliseid "komistus" juhtumeid on küll :D






Oli kunagi juhus.Tegime ühele vägistajale pagasniku sõidu vabasse loodusesse ja meeldejääva õppetunni.2 nädala pärast tuli kõne politseist,et oleks vaja üle kuulata see karistus rühm.Kuulati üle,seletused läksid toimiku vahele ja lõpetuseks ütles uurija vähe sai see kurinahk.Jutupeale ,et seadus ju ei luba hirmsasti omakohut teha vastas seaduse silm:õige meile peab ka midagi karistada jääma.Meil ei tulnud asjast mingit pahandust ja karvasesse seiffi muukija sai kohtusüsteemilt oma karistuse.


rulamees - 13.03.12 19:56

Kehalise väärkohtlemise, vägistamise, vabaduse võtmise jne.. puhul on kriminaalasja aluseks kannatanu avaldus. Seega teil vedas, et "karvast seifi muukinud" tegelane teie vastu avaldust ei teinud. Vägistamine ning teie poolne vägivald oleks sellisel juhul olnud kaks täiesti eraldi seisvat kriminaalasja, mis ei puutu omavahel kokku.


muumitroll - 13.03.12 20:11

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Seega teil vedas, et "karvast seifi muukinud" tegelane teie vastu avaldust ei teinud.

Politsei teadis niisama lambist helistada ja ülekuulamisele kutsuda?


jokerAudi - 13.03.12 20:13

Tsitaat:
Algselt postitas: muumitroll
Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
Seega teil vedas, et "karvast seifi muukinud" tegelane teie vastu avaldust ei teinud.

Politsei teadis niisama lambist helistada ja ülekuulamisele kutsuda?


Lugesin ka seda juttu ja natuke nagu kripeldama jäi, kas see jutt ikka päris tõele vastab...ei nimeta kedagi valetajaks vms, lihtsalt selline tähelepanek :)


antsu - 13.03.12 20:18

Äkki korjaks mõtetu OT siit välja. See läheb parajaks:"Mehed võtavad külapoe ees õlli ja arutlevad" teemaks siin juba. Tore on lugeda teiste seiklusi aga siiski. Jäägem pigem teemasse!


rix30 - 13.03.12 20:19

Tsitaat:
Algselt postitas: Kivitare
Arvate siiani, et avalikus foorumis on veel mõtet erinevaid lahendusi arutada? Iga arutlus, mida mehega teha, annab talle infot ja mõtteid, kuidas neist hoiduda. Mis on lubatud, ja mis mitte. Lõpetage ära. Numbreid juba jagasite, tehke üks grupikõne skypes ja leppige kokku, mida teete. Soovitusi on olnud, et kiiresti asi meediasse paisata. Võtke kontaktid ka Saabiklubist. Muud ei ole vaja ka sinna kirjutada, et kellelegi PRIVAATSÕNUMISSE kirjutada kontakt. Edasi pange kirja, kellelt miski asi läks ja sellega siis mingegi meediasse. Kui ka politsei midagi teha ei saa, siis krt mõnel oli 2005+ aasta auto siit läinud ju, selle väärtus peaks piisav olema, et midagi ette võtta. Kui olete kindlad, et Teie allkiri on õige ja ostu-müügi leping olemas ka tema allkirjaga, siis kohtusse. Mida te jahute niisama. Jäätegi ootama oma vara tagasi ja kurtma. Süüdijäämisel ei tasu ju teie kohtukulusid, vaid tema. Kohtu või mitte, meediasse läheks nii või naa. Ja hoiaks ise üleval seda seal kuidagi. Võsapets on raudselt huvitatud.

Edu. Tegutsege.
See jutt jumalast õige ,et foorumites sellised juhmardid jälgivad kindlasti teemasi ja privad oleks veidigi varjatum vestlus stiil. Kuid kohtu protsessi kohta mõtleks siiski teisiti- vähemalt 2 aastane või enamgi pikem projekt ja pärast ausalt kodanikult kes ostis auto kätte saamine on ühele õnn ja teisele õnnetus ja järgnevat kohtu keissi. Üld reeglina teiste hirmuks nina luu kaasa võtta, korralik omakohus ja siis asju klaarima hakata. Saab võbolla miskit kätte veel. Eesti vabariigi seadusega nõuab kohus mingi summa hüvitamist teatud aastate jooksul ja suurt summat raha trahvi. Kulla kaas kodanikud- Kas tõesti pole veel nii palju petta saanud, et annate oma varanduse mingile tundmatule isikule heas usus ?


rulamees - 13.03.12 20:30

Lihtsalt antud jutt peaks olema õpetuseks inimestele, kes on autost ilma jäänud ning kontrollimatu viha või valede otsuste tõttu saavad veel endale kriminaalkaristuse lisaks. Lihtsalt elu õppetunnid.


nakaman - 13.03.12 20:30

Edit: Sama link varem läbi käinud.

Ega pole tegemist selle autoga?

http://www.auto24.ee/used/987152


Tsitaat:
Algselt postitas: McProphet
Panen siis Peugeot 607 numbrimärgi ka: 772 AYL


Mario81 - 13.03.12 20:40

On sama masin. FB tiirleb ka see link viitega audiclub.ee foorumile.


Black - 13.03.12 20:42

Sulgen hetkel selle teema. Homme jätkame ja selgitan.

Edit: õigemini eks toomas777 selgitab. :)


Rix21 - 13.03.12 21:43

Sama isiku pettuse ohvriks langes ka minu tüdruku vanemad.

Kui keegi teab või on näinud Rohelist Mercedes-Benz E220 nr. märk on 592 BAK siis andke märku ja võite ka teistele saata seda infot.




Mercedes-Benz <--pildid


tihas - 14.03.12 13:15

Tere.

Lugesin seda Mätliku teemat ja mõned mõtted tekkisid. Esiteks - loll ongi halb , kallis ja valus olla. Kui te kellelegi oma auto kusagil parklas 200 euro ja ilusa jutu eest ära annate, siis ei ole eriti kedagi peale iseenda süüdistada. Kui on piisavalt taipu, et leping teha puuduolevale summale - tubli. Samas taoliste tankistide puhul on elu näidanud, et püüa tuult väljal. Allkirjavõltsimine ja ARK on omaette teema. Hoian oma auto teh. passi seifis, kuid ma pole kindel, kas seegi on piisav garantii, kui ARK vanamammi jutule piisavalt võluva jutuga noormees saadetakse.

Nüüd mis taolisel puhul teha - kui kätte üles leiad võid ju auto ära võtta, (eeldusel et sul on oma võtmekomplekt). Samas kui see on edasi müüdud vähemalt kaks korda, on tegu juba heauskliku omandajaga. Kohtutee tuleb igatahes jalge alla võtta, sest pabereid muud moodi korda ei saa.

Politsei tema vastu eriti huvi ei tunne, sest te olete mingi raha saanud (mis sellest , et mõttetu osa) ja oma auto vabatahtlikult talle andnud ja teil on leping mille alusel ta teile maksma peaks (rõhk sõnal peaks). Allkirjavõltsimise osas - kohtutee ja üüratu aeg.
Ühe taolise noorsandi leidsime Espoost üles, "odavalt saadud" auto kenasti maja ees. Hankisime mõned tsiviilkäibes mittelubatud esemed, asetasime need autosse ja teatasime politseisse, et nägime selles autos tsiviilkäibes mitte lubatud esemeid. Politsei tundis kohe elavat huvi. Ühtlasi ilmus "ootamatult" välja auto "endine" omanik, kes sai oma sõiduki tagasi ja noorsand sai tingimisi soome vabariigi käest , ehkki ta puhtsüdamlikult väitis, et ta ei tea neist midagi ja need võisid olla mõne eelmise omaniku asjad ja see auto võib-olla talle väga ei kuulugi ja et ta on võib-olla kogemata valesse kohta alla kirjutanud ostumüügi lepingus.

Edu!


toomas777 - 14.03.12 17:10

Palume abi, kes aitab leida Reeno Mätliku/Audi A4 Quattro. Vaevatasu!
Audi a4 Quattro, 2.5tdi automaat, s rool, 99 aasta numbrimärk 502 BGG.

Selgituse suhtes, et veel liiga vara siin midagi rääkida, kes on asjaga seotud teavad ja nii las olla.


NegativeExperience - 14.03.12 17:17

Vist ei selgita.


miilits - 14.03.12 22:38

Märkus moderaatorilt: "Postitus kustutatud, kuna kasutaja ei ole vaatamata varasemale märkusele asunud järgima foorumi reeglite 3. punkti! Järgmine samm on kasutaja postitusõiguse peatamine!"


end3l - 14.03.12 22:57

Vahest saab telefonilt 54 54 10 10 selliste tüüpide vastu abi;). See teema tundub ka tolle tüübi pärusmaa.


Black - 15.03.12 09:35

Tsitaat:
Algselt postitas: O-jay
Siin foorumis tal mingit kasutajat pole? keegi ei tea ?! Moderaatorid saaksid tema ip aadressi ja selle abil saaks juba ligikaudse, võimalik ka, et täpse aadressi teada. Kui kellegil selleteemalist abi vaja on, siis võib ip aadressiga minupoole pöörduda.

Kui teaks, küll oleks ka juba sellest teisi teavitatud. Värske kasutaja "inkasso" IP-d võiks ju muidugi natuke pureda. :) Kuna tegu on mobiilse neti kasutajaga, siis see ei pruugi muidugi täpset asukohta anda. Või siis just, pruugib. ;)


Tsitaat:
Algselt postitas: O-jay
Blackile ka, et sinu vaatevinklist on autovaraste elu palju lillelisem kui tegelikuses. Ma ei viitsinud nende tsitaatidega jamada aga kusagil sul oli a'la selline tekst, et keegi rääkis seda dokumentide uuesti tegemise juttu ning vana teh. passi tühistamisest, sina seepeale aga väitsid et ostumüügi lepinguga lähed ja teed uue passi ark-is ilma probleemideta. Päris nii see ikka ei ole. Mõtle endajaoks asi nii läbi, et sa oled autovaras su naabrimehel on maybach ja sa olles tema naabrimees tead sa ka seda, et iga kuu teise nädala nädalalõpul läheb ta kogu pere ning oma pereautoga kolmeks päevaks puhkusele. Nüüd tähendab see seda, et sa lähed reede õhtul auto juurde, kirjutad endajaoks ülesse VIN koodi, selle märgid ostumüügi lepingusse ilmselge on ka see, et sa tead oma naabrimehe nime ( juhul kui sa mustamäe kortermajas ei ela muidugi) pead vaid välja uurima veel tema isikukoodi mis ei ole tänapäeval eriti keeruline, vormistad ostu-müügi lepingu, kirjutad suvalised allkirjad alla, laupäeval on sul aega pool päeva kuni ark-id lahti on, lähed teed uued dokumendid samal ajal kirjutad ka auto enda nimele, nüüd on sul aega pühapäeva õhtuni auto naabrimehe juurest ära tuua kuna sinule ta ju kuulub.

Mina kirjutasin sellest, kui kirjalik ostu-müügileping on reaalselt koostatud ostja ja müüja poolt ja allkirjad on autentsed. Samas eks neid võltsallkirjadega petuskeeme on ka omajagu läbi viidud ja siis veel kiirelt ka heauskse omaniku seisund tekitatud. Soovitan oma asjadel silm peal hoida. Auto puhul siis konkreetselt võtmetel ja teh passil ka ikkagi. Pole harv juhus, kui teh passi hoitakse pidevalt autos...


Katka - 15.03.12 10:10

Väike nõuanne,enne kui kellgagi üldse mingi tehingut/lepingut sõlmima hakata, panna nimi google otsingusse.
Ja ma ei saa aru, kui kutil on õnnestunud juba mitmeid autosid välja petta, kuidas politsei midagi teha ei saa. Peaks olema juba tagaotsitav.


McProphet - 15.03.12 13:37

Tsitaat:
Algselt postitas: Katka
Väike nõuanne,enne kui kellgagi üldse mingi tehingut/lepingut sõlmima hakata, panna nimi google otsingusse.
Ja ma ei saa aru, kui kutil on õnnestunud juba mitmeid autosid välja petta, kuidas politsei midagi teha ei saa. Peaks olema juba tagaotsitav.


Tsitaat:
meie tegime seda neljapäeva öösel, kui tehing toimus ja tõesti muud seal polnud, kui alkoholi ja muude asjade eest karistatud list. seda võib meil kõigil juhtuda.

loomulikult, kui oleks me selle tehingu teinud ntx pühapäeval, siis poleks see vend meie ruumist kindlasti lahkuda saanud, ilma, et oleks teisi informeerinud ja nõupidamisi teinud, kuna selleks ajaks oli googel juba paksult kõike täis.


Meie tegime seda neljapäeva öösel, kui tehing toimus ja tõesti muud seal polnud, kui alkoholi ja muude asjade eest karistatud list. Seda võib meil kõigil juhtuda.

Loomulikult, kui oleks me selle tehingu teinud näiteks pühapäeval, siis poleks see vend meie ruumist kindlasti lahkuda saanud, ilma, et oleks teisi informeerinud ja nõupidamisi teinud, kuna selleks ajaks oli google juba paksult kõike täis.

Märkus moderaatorilt: "Muutsin postituse eesti keele nõuetele vastavaks. Palun tee seda järgneval korral ise, kuna järgmine hooletult tehtud postitus kustutatakse! Kolmandal korral peatatakse sinu postitusõigus! Nõuded postituse keelelisele osale leiad siit."


wookie - 15.03.12 23:31

Lugedes seda teemat ja arvestades, kui palju inimesi on antud tegelase käest petta saanud, teeks järgmise üleskutse:

Head inimesed, pidage ise meeles ja rääkige kõikidele oma tuttavatele, et igasuguse krediidi (sealhulgas järelmaksu) andmiseks on olemas pangad. Eraisik ei peaks mitte kunagi hakkama võõrale inimesele krediidiasutuseks. Mitte kunagi ei tohiks eraisik ise pakkuda mingit järelmaksu võimalust ega nõustuda sellega - pangast on igal vähegi mõistliku sissetulekuga inimesel võimalik see järelmaks saada.
https://www.swedbank.ee/private/credit/leasing/car/suitable#0_1
http://seb.ee/vaikelaenud/autolaen
Kui teie juurde tuleb keegi, kes pakub autot osta järelmaksuga, siis tehke endale heategu ja suunake see tegelane panka. Võib-olla on tegemist täiesti ausa inimesega, kes lihtsalt ei tea, et pank niisugust teenust pakub...


audi_a4_v6 - 16.03.12 07:53

Tsitaat:
Algselt postitas: wookie
Lugedes seda teemat ja arvestades, kui palju inimesi on antud tegelase käest petta saanud, teeks järgmise üleskutse:

Head inimesed, pidage ise meeles ja rääkige kõikidele oma tuttavatele, et igasuguse krediidi (sealhulgas järelmaksu) andmiseks on olemas pangad. Eraisik ei peaks mitte kunagi hakkama võõrale inimesele krediidiasutuseks. Mitte kunagi ei tohiks eraisik ise pakkuda mingit järelmaksu võimalust ega nõustuda sellega - pangast on igal vähegi mõistliku sissetulekuga inimesel võimalik see järelmaks saada.
https://www.swedbank.ee/private/credit/leasing/car/suitable#0_1
http://seb.ee/vaikelaenud/autolaen
Kui teie juurde tuleb keegi, kes pakub autot osta järelmaksuga, siis tehke endale heategu ja suunake see tegelane panka. Võib-olla on tegemist täiesti ausa inimesega, kes lihtsalt ei tea, et pank niisugust teenust pakub...


Täpselt nii olen mina ise teinud ja ka teistele soovitanud, et ei anna järelmaksu, selleks on pangad! Siinkohal muidugi ei tahaks enam ühtegi halba sõna kuulda a`la liigkasu võtvatest pankadest, nemad peavad igapäevaselt sellise saastaga tegelema.


huraa - 16.03.12 17:14

Lugedes siin seda teemat, jääb mul hing kinni. Igatahes tean, et tulevikus oma autosid müües lähen kindlasti ostjaga registrisse ja mitte ennem kui kogu raha käes. Ka tuleb autost dokumendid välja tõsta. Endal neid pole vaja ja kaob ka igasugune vajadus anda autot teistele kasutada ilma, et ise kaasas oleks.
Aga on kindlasti üks asi mida peaksid kõik asjaosalised üheskoos tegema. Nimelt panema selle suurde meediasse. Foorumid on kahjuks ikkagi suhteliselt kitsa ringi suhtluse koht, kus paljud Eestlased ei käigi. Ja nemad sellistest asjadest ei tea. Mina sain kah sellest teemast siin aimu üksnes facebooki abil. Muidu eriti sellised teemad mind ei köida. Aga kui mõni peavoolumeedia esindaja selle suure kella külge paneb, saab terve Eesti sellest teada ja oskaksid end hoida taoliste huligaanide eest.
Mis ma siin kannatajatele ikka soovida oskan. Kindalt närvi, et asi ikkagi ametlikuks ajada ja enda kaotatud tagasi saada. Saab see olema suht keeruline, teades meie kohtuveskite jahvatamise kiirust.


huraa - 19.03.12 06:18

Nii, tundub, et asi on mingil määral liikuma hakanud. Nimel õhtulehes on täna kogu sellest jamast artikkel.


Black - 19.03.12 07:22

http://www.ohtuleht.ee/469291

Edit by Rass: Postimehe esilehel ka http://www.e24.ee/778650/automuujad-jaid-rahast-ilma/


huraa - 19.03.12 08:15

Postimehes kirjutab, et politsei ikka tegeleb asjaga ja otsid seda vennikest. Ei tea, kui kätte saadakse, mis siis tehakse??? Kuulatakse üle ja jääbki asi sinna paikka!?


bobo777 - 19.03.12 13:06

Endal küll õnneks igasugused kokkupuuted antud tegelasega puuduvad,aga seda teemat siin lugedes meenub üks enda paari aasta tagune kogemus...
Ostsin tsikli järelmaksuga...Kõik oli hästi,tegin ülekande igal kuul täpselt ühel ja samal kuupäeval,kuniks kõik makstud oli,helistasin...
Vastas üks meeshääl,millist varem kuulnud ei olnud...Ütlesin,et kõik makstud,millal ARK-i läheme?Helistas tunni pärast tagasi ja teatas mulle,et see tsikkel on varastatud!:mad:
Lühidalt-poeg varastas isa tagant tsikleid ja müüs neid järelmaksuga...
Minul õnneks asi laabus,tänu sellele,et ülekannetes märkisin selgitusse tsikli täpsed andmed...
Tänu võlgnen peremehele mõistva suhtumise eest,kuna seadused on meil sellised vallatud tõesti,et juriidiliselt oleks ta võinud mult selle tsikli rahulikult käest võtta:mad:


audi_a4_v6 - 19.03.12 13:41

Tsitaat:
Algselt postitas: bobo777
Endal küll õnneks igasugused kokkupuuted antud tegelasega puuduvad,aga seda teemat siin lugedes meenub üks enda paari aasta tagune kogemus...
Ostsin tsikli järelmaksuga...Kõik oli hästi,tegin ülekande igal kuul täpselt ühel ja samal kuupäeval,kuniks kõik makstud oli,helistasin...
Vastas üks meeshääl,millist varem kuulnud ei olnud...Ütlesin,et kõik makstud,millal ARK-i läheme?Helistas tunni pärast tagasi ja teatas mulle,et see tsikkel on varastatud!:mad:
Lühidalt-poeg varastas isa tagant tsikleid ja müüs neid järelmaksuga...
Minul õnneks asi laabus,tänu sellele,et ülekannetes märkisin selgitusse tsikli täpsed andmed...
Tänu võlgnen peremehele mõistva suhtumise eest,kuna seadused on meil sellised vallatud tõesti,et juriidiliselt oleks ta võinud mult selle tsikli rahulikult käest võtta:mad:

Äkki lisaks siia mingi omapoolse nägemuse sellest seadusest, mis oleks parem?


bobo777 - 19.03.12 13:45

Tsitaat:
Algselt postitas: audi_a4_v6
Tsitaat:
Algselt postitas: bobo777
Endal küll õnneks igasugused kokkupuuted antud tegelasega puuduvad,aga seda teemat siin lugedes meenub üks enda paari aasta tagune kogemus...
Ostsin tsikli järelmaksuga...Kõik oli hästi,tegin ülekande igal kuul täpselt ühel ja samal kuupäeval,kuniks kõik makstud oli,helistasin...
Vastas üks meeshääl,millist varem kuulnud ei olnud...Ütlesin,et kõik makstud,millal ARK-i läheme?Helistas tunni pärast tagasi ja teatas mulle,et see tsikkel on varastatud!:mad:
Lühidalt-poeg varastas isa tagant tsikleid ja müüs neid järelmaksuga...
Minul õnneks asi laabus,tänu sellele,et ülekannetes märkisin selgitusse tsikli täpsed andmed...
Tänu võlgnen peremehele mõistva suhtumise eest,kuna seadused on meil sellised vallatud tõesti,et juriidiliselt oleks ta võinud mult selle tsikli rahulikult käest võtta:mad:

Äkki lisaks siia mingi omapoolse nägemuse sellest seadusest, mis oleks parem?


Räägin konkreetselt enda juhtumist,kus mina olin järelmaksuga ostja ja kuna kandsin raha müüja(kellelt siis mina ostsin,kes isa tagant tsikli tuuri pani) isiklikule arvele,siis seaduse järgi oli tegelikul omanikul täiesti õigus see tsikkel minult ära võtta.Mind päästis vaid see,et makseselgitusse märkisin tsikli reg.numbri,margi ja vin-koodi.


dellu - 19.03.12 16:11

bobo777, kelle nimel see motikas siis oli? Kas endale ei tundunud kahtlane, et teh.passis on üks nimi, aga lepingus teine ja kontol ka teine? Või üldse ei teinud lepingut? Midagi nagu ei klapi.


bobo777 - 19.03.12 19:06

Tsitaat:
Algselt postitas: dellu
bobo777, kelle nimel see motikas siis oli? Kas endale ei tundunud kahtlane, et teh.passis on üks nimi, aga lepingus teine ja kontol ka teine? Või üldse ei teinud lepingut? Midagi nagu ei klapi.


Tehniline pass saadeti postiga koju,kus olin mina kenasti vastutav kasutaja.Tsikli sain pühapäeva õhtul kätte ja kuna ARK oli kinni,siis passi ei saanud.
Tegemist oli isa nimel oleva perefirmaga,milles poeg oli "asjaajaja" ja isa usaldas poega pimesi ja too kasutas seda ikka täiega ära.
Lepingut ei olnud,kuna eelnevalt netist uurides leidsin ainult positiivset tagasisidet.Ja kui sind kenasti vastutavaks kasutajaks pannakse teh.passi ja saadetakse see koju,siis ma ei osanud mitte midagi kahtlustada...Nüüd muidugi oleksin vajadusel oluliselt targem.


Quattro100 - 01.04.12 23:34

Terv!

Mul siin väikesed kahtlused,ühe venna suhtes,kes minu paari müügikuulutuse peale ühes kuus mitut erinevat sõidukit nö.vahetuseks pakub...asudes ise kord Harjumaal,kord aga Tartus,jne...link,kus on tema pakkumine,avaneb pakutava sõiduki piltidega ja infoga,kuid ilma telefoninumbrita ja ka meiliaadressid on igal pakkumisel erinevad,kuid saatja nö.nimi on koguaeg jällegi sama,olenemata sellest,et meiliaadressid on erinevad...kõik tema pakkumised on mul kenasti postkastis alles ja pmst tema viimasest pakkumisest saaks ka nö."kinni haarata"...
Algul arvasin,et mine tea,vbl vana ongi selline "püsimatu",osanmüünvahetan vend,aga kui alles paar päeva tagasi pakkus ta mulle,tema hinnangul,1500 eurost sõidukit,mille väljalaskeaasta 1994,ühe minupoolt pakutava odavama vastu,siis kuupäevaliselt juba eile,pakkus ta mulle aga 4600 eurost masinat,ühe pisut kallima minupoolt pakutava vastu,mille väljalaskeaasta 2003...seega langes variant,et tüüp lihtsalt vahetab sõidukeid üks-ühele...millegipärast on sellel sellil vaja oma sõidukist kiirelt vabaneda ja millegipärast on igas kuulutuses oleval fotol,sõidukinumber kinni kaetud...(seda küll teeb millegipärast mõni aus müüja ka)...aga miski sisetunne ütleb,et see asi pole õige,siiski...:P


sibidisah - 02.04.12 10:41

Tsitaat:
Algselt postitas: Quattro100
Terv!

Mul siin väikesed kahtlused,ühe venna suhtes,kes minu paari müügikuulutuse peale ühes kuus mitut erinevat sõidukit nö.vahetuseks pakub...asudes ise kord Harjumaal,kord aga Tartus,jne...link,kus on tema pakkumine,avaneb pakutava sõiduki piltidega ja infoga,kuid ilma telefoninumbrita ja ka meiliaadressid on igal pakkumisel erinevad,kuid saatja nö.nimi on koguaeg jällegi sama,olenemata sellest,et meiliaadressid on erinevad...kõik tema pakkumised on mul kenasti postkastis alles ja pmst tema viimasest pakkumisest saaks ka nö."kinni haarata"...kel huvi asja pisut lähemalt uurida,andke teada,minu meiliaadressile tom@solo.delfi.ee või telefonil 53566300

Algul arvasin,et mine tea,vbl vana ongi selline "püsimatu",osanmüünvahetan vend,aga kui alles paar päeva tagasi pakkus ta mulle,tema hinnangul,1500 eurost sõidukit,mille väljalaskeaasta 1994,ühe minupoolt pakutava odavama vastu,siis kuupäevaliselt juba eile,pakkus ta mulle aga 4600 eurost masinat,ühe pisut kallima minupoolt pakutava vastu,mille väljalaskeaasta 2003...seega langes variant,et tüüp lihtsalt vahetab sõidukeid üks-ühele...millegipärast on sellel sellil vaja oma sõidukist kiirelt vabaneda ja millegipärast on igas kuulutuses oleval fotol,sõidukinumber kinni kaetud...(seda küll teeb millegipärast mõni aus müüja ka)...aga miski sisetunne ütleb,et see asi pole õige,siiski...:P


Sa võid googeldada seda nime ja siis näed kas on tüübil midagi hingepeal aga alati ei pruugi google tulemusi anda, kuid kui on petis siis nimi kuskil ikka kajastub.


Quattro100 - 02.04.12 22:25

See nimi koosneb kahest tähest,paraku...

Ja ega mind see ei häirigi,et ta mulle pmst juba regulaarselt "kirjutab"...ja pmst ei saakski mingisugust tehingut sellise vennaga toimuma,kui küsimise peale ühtegi vastust ei tule,küsides siis kasvõi kontakte,kuidas mõnd pakutavat sõidukit näha saaks...lihtsalt tekkis selline kahtlus,mis ei pruugi muidugi 100% tõsi olla...;)


rulamees - 23.04.12 18:02

Uudiseid? :(


rulamees - 22.05.12 13:42

KAPO on andnud kõikidele vaikimise käsu? Mis asjast nüüdseks on saanud???


exess - 22.05.12 13:53

Rahune maha, eks kui midagi kuulda on, küll siis ka infot pannakse! Oled sa enne kuulnud, et siin riigis midagi kiiresti saab? :)


jokerAudi - 22.05.12 20:38

Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
KAPO on andnud kõikidele vaikimise käsu? Mis asjast nüüdseks on saanud???


Mis see KaPo asjasse puutub üldse? Kui sa üldse midagi ei tea, siis võiks ehk vait olla, et mitte oma lollust välja näidata?


toomas777 - 29.06.12 01:49

Tsitaat:
Algselt postitas: exess
Rahune maha, eks kui midagi kuulda on, küll siis ka infot pannakse! Oled sa enne kuulnud, et siin riigis midagi kiiresti saab? :)

Kuna see teema on niivõrd avalik, siis hetkel tõesti mingit infot jagada ei saa.
Kahjuks on tõesti nii, et kui ise midagi ei tee ja näpuga ette ei näita siis tulevad otsused justkui kinnisilmi ja nii kuidas prokulörile endale mugavam on- auto "heausklikule" ostjale tagasi anda ja meie jäägu Reenolt võla tasumist ootama. Kuna aga auto on endiselt õigel nimel (ilma omaniku juuresolekul ARKis pabereid teha ei saa) On ju ilmselge see, et Auto kuulub meile ja see kogu jama puudutab vaid seda "heausklikku" ja teise kelmi vahelist jama, sest kõik ostumüügi lepingud on ju võltsitud, autot pole seaduse järgi lubatud müüa, seda ka võlakirja järgi.


mtaudi - 19.07.12 13:10

http://www.e24.ee/912654/heausksetelt-inimestelt-autosid-valja-petnud-meest-pole-siiani-tabatud


yanekk - 12.09.12 17:36

Kas tänane Pealtnägija avab mõne uue kaardi sellest loost?


automees6 - 12.09.12 17:49

Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Kas tänane Pealtnägija avab mõne uue kaardi sellest loost?

Ma arvan, et lihtsalt hoiatatakse inimesi. Huvitav muidu teada kas keegi auto tagasi ka on saanud. Eesti seadused on kahjuks sellised, et ega eriti lootust pole. Meie näiteks pole autot kätte saanud ja tundub, et ei saagi. Kuna on olemas keegi kolmas ostja kes pole milleski süüdi. Auto peaks politsei parklas iseenesest olema.
Ei tohi kedagi usaldada ja tehinguid tuleb teha vaid läbi panga.


automees6 - 12.09.12 18:20

Noh tõstame teema natuke nalja teema alla? ;) Nüüd teavad uudishimulikud ka kuidas asi on.


yanekk - 12.09.12 18:27

Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Noh tõstame teema natuke nalja teema alla? ;) Nüüd teavad uudishimulikud ka kuidas asi on.



Teades natuke siinseid seadusi (loe: kes rohkem teab ja maksab, sellel õigus), siis midagi muud kuulda oleks olnud üllatav.


audittahan - 12.09.12 19:01

Njah, aga minu auto on siiani jäljetult kadunud, ei kippu ega kõppu Jaanuarist siiani. Igaksjuhuks kirjutan uuesti, ehk vedeleb kuskil? Audi 80 b3 tumepunane reg. nr. 978 asg. Kui kellelgil silma jäänud andke ikka teada. 53989996


audittahan - 12.09.12 19:05

Auto pildid küll teema alguses, aga panen igaksjuhuks uuesti http://public.fotki.com/pirks83/audi-80/


jokerAudi - 12.09.12 19:29

Kas see Audi 80 on ka Reeno Mätlikuga seotud või mismoodi ta siia teemasse sobitub?

EDIT: Selge siis. Lihtsalt tekitas küsimusi, kuna ei olnud tal kirjas, et seos on tema ja Reeno vahel. Aga nüüd jälle targem. :)


automees6 - 12.09.12 19:32

Tsitaat:
Algselt postitas: jokerAudi
Kas see Audi 80 on ka Reeno Mätlikuga seotud või mismoodi ta siia teemasse sobitub?

Ikka on ta üks esimesi vist.


audittahan - 12.09.12 20:00

Olen üks esimesi jah tema poolt


chill - 13.09.12 11:10

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=131815


fpsats - 13.09.12 12:38

Tsitaat:
Algselt postitas: caliba
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=19276#pid209339


alles käisin seal väga hea ja viisakas koht ! soovitan kõigile:):)


vixter - 13.09.12 17:26

Mina ütlen ainult, et ärge sama viga küll kunagi tehke kallid autoomanikud. Ise pole pidanud sellise jamaga tegelema aga kõvad nahad annaks heameelega küll sellele trollile. Jääb vaid loota, et ta varsti uuesti kinnimajas istub ja seal teda keegi karistab!


jokerAudi - 21.09.12 14:06

Noh, nüüd vast siis hakkab miski kuskilt liikuma:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/soome-politsei-andis-eestile-ule-mitmetes-kelmustes-kahtlustatava-reeno-matliku.d?id=6 5001128


Haata - 08.02.13 15:22

Keegi sellest asjast midagi teab ka? ootan juba peaaegu terve aasta oma autot tagasi, on keegi mõne auto kätte ka saanud või miskit?


automees6 - 08.02.13 15:33

Tsitaat:
Algselt postitas: Haata
Keegi sellest asjast midagi teab ka? ootan juba peaaegu terve aasta oma autot tagasi, on keegi mõne auto kätte ka saanud või miskit?

Kes sulle selle auto tagasi peaks tooma? Erilist lootust küll pole näha. Mätlikule võid kohtukaudi kahjunõude esitada mida võib vast ootama jäädagi. Eelmises pealtnägijas kus se üürnike jama oli öeldi ilsuti ära, et alla 5000 euri kahju pole mõtet kohtu kaudu nõuda. Võta seda kui kooliraha ja unusta jama. Varga elu on lihtsalt nii hea. ;)


Haata - 08.02.13 15:43

Tsitaat:
Algselt postitas: automees6
Tsitaat:
Algselt postitas: Haata
Keegi sellest asjast midagi teab ka? ootan juba peaaegu terve aasta oma autot tagasi, on keegi mõne auto kätte ka saanud või miskit?

Kes sulle selle auto tagasi peaks tooma? Erilist lootust küll pole näha. Mätlikule võid kohtukaudi kahjunõude esitada mida võib vast ootama jäädagi. Eelmises pealtnägijas kus se üürnike jama oli öeldi ilsuti ära, et alla 5000 euri kahju pole mõtet kohtu kaudu nõuda. Võta seda kui kooliraha ja unusta jama. Varga elu on lihtsalt nii hea. ;)


Miskit ma kuskilt lugesin et kättesaadud autod olla politsei parklas tiritud


raineys - 10.02.13 16:22

Siis mine uuri sealt. Praegu peaks ta juba kinni istuma.


Haata - 14.02.13 20:40

Saime uut infot et uurimine käib aga auto on riknev kaup ehk kaua ei hoita ja need kelle autod on ümberkirjutatud kellegi teise nime peal(isegi siis kui pole ostu-müügi lepingut teinud) need ei saa autot tagasi, auto saab see endale kes on registris viimane omanik ehk siis heausklik ostja aga uurimine pole veel lõppenud


dripnoticn - 24.02.13 20:05

Tsitaat:
Algselt postitas: Haata
Saime uut infot et uurimine käib aga auto on riknev kaup ehk kaua ei hoita ja need kelle autod on ümberkirjutatud kellegi teise nime peal(isegi siis kui pole ostu-müügi lepingut teinud) need ei saa autot tagasi, auto saab see endale kes on registris viimane omanik ehk siis heausklik ostja aga uurimine pole veel lõppenud


Kurb jah. Sõber jäi oma E38-st ilma. Andmete kohaselt seisab Politseiparklas(Ei tea kas enam seisab), oli ümberkirjutatud ning uuritakse samamoodi siiamaani seda. Anti küll lootust, aga midagi muutunud ei ole.


Haata - 10.03.13 21:51

Tsitaat:
Algselt postitas: dripnoticn
Tsitaat:
Algselt postitas: Haata
Saime uut infot et uurimine käib aga auto on riknev kaup ehk kaua ei hoita ja need kelle autod on ümberkirjutatud kellegi teise nime peal(isegi siis kui pole ostu-müügi lepingut teinud) need ei saa autot tagasi, auto saab see endale kes on registris viimane omanik ehk siis heausklik ostja aga uurimine pole veel lõppenud


Kurb jah. Sõber jäi oma E38-st ilma. Andmete kohaselt seisab Politseiparklas(Ei tea kas enam seisab), oli ümberkirjutatud ning uuritakse samamoodi siiamaani seda. Anti küll lootust, aga midagi muutunud ei ole.


Kui auto ümberkirjutatud siis on juba auto tagastatud uuele omanikule


m0cc - 25.05.13 09:28

http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=56508