Foorumi logo

2006 aasta A6 MMI küsimused
karikk - 07.10.20 13:50

Tere.

Soetasin hiljuti endale kasutatud 2006a A6 ning tekkisid paar küsimust selle MMI kohta. Nimelt nii navigatsiooni kui ka telefoni menüü puhul ütleb "not installed". Leidsin, et MMI softi versioon on C6-HU 21.2.0 0534. Seda peidetud rohelist menüüd ka ei saanud kätte. Tegemist on mu esimese autoga ning olen üldse automaailmas päris võhiklik ja selleaegsete MMI-de kohta leiab ka nii palju informatsiooni ja õpetusi, et ei oskagi kohe kuidagi pihta hakata.

Olen niipalju aru saanud, et algatuseks tasuks vast ette võtta CD-dega süsteemi uuendamine 5570 (?) peale, kuid sellegi protsessi kohta olen igasugu õudusjutte lugenud. Lisaks tahaks veel sellele peidetud menüüle ligi pääseda, kuid seda peab vist VCDS kaudu sisse lülitama, millega ma pole kuidagi kokku puutunud. Kolmandaks ma isegi ei tea, kas mu autol Bluetooth üldse on (algatuseks käed-vaba helistamise jaoks, kuid ideaalis sooviks telefonist muusikat kah lasta), selle jaoks vist ka igasugu jubinaid ja adaptereid.

Kas selliste asjadega on ise hoomatav mässata või kas esindusest saaks kah abi hingehinda maksmata?

Kõik kokku olen omadega väga segaduses ning oleksin ülimalt tänulik, kui mõni vanem kala kuidagi aidata oskaks!


Jann - 07.10.20 14:31

Pane asukoht kirja ja küll keegi aitab selgust luua. Viljandis saan aidata.


rocket - 08.10.20 09:28

Rohelist menüüd ma näppida ei soovita, prefaceliftil pole seal huvitavaid "easter egg"'e peidus.
Kõige tobedam mida näinud olen on see, kui asutakse seal menüüs ise korda ja selgust looma, arvates et keegi kurinäpp on varasemalt vajalik asjad välja lülitanud või et tehas on "unustanud." Tegelikult käib enamus muutusi menüüs käsikäes riistvara täienduste ja vahetustega. Ehk kõigepealt tuleb lisada ka vastavad plokid ja moodulid, mida menüüst aktiveerida või konfigureerida saaks.

Kui omaalgatuslikke muutusi ei dokumenteeri, siis uuematel autodel on peaaegu võimatu ilma esinduse abita algseisu taastada.
Arvutiga võrdlust tuues on rohelise menüü näol tegu kombinatsiooniga BIOS'sest ja Registry Editor'ist.
Põhimõtteliselt on võimalik operatsioonisüsteemi käivitumisprotsessi või selle olulisi osasid fataalselt kahjustada.

Küll on võimalik Sind aidata esmajärjekorras orig. BT telefoni paigaldamise ja tööleseadmisega.
Järgmisena on võimalik ka füüsilise Aux-in või koguni BT muusika striimingu tekitamine, kuid see on telefonist eraldi teema.
Tarkvarauuendamist saab samuti teha, kuigi selle vajalikkus või kasulikkus on suhteliselt kaheldav. Keegi võib kommenteerida täpsemalt!