Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Katalüsaatorid & aroomid (Vastuseid: 5 | Vaatamisi: 1908)
galen
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.6 V6, Škoda kahene aiatraktor

postitati 31.08.04 22:56 Tsiteeri
Katalüsaatorid & aroomid



Hi,

tekkis selline tähelepanek, et kui autost vähe rohkem pigistada kui igapäevaselt, siis maanteel neljanda - viienda käiguga pedaal põrandas kulgedes möödasõitudel, hakkab vaikselt sisse tõmbama teatud katuseluugiasendis justkui väävli haisu (Vähemalt ma arvan et see on väävel, vb ei ole) - igatahes ei ole see lõhn tavalise heitgaasi lõhnaga.

Et kas see on normaalne ? Näitab see et katid on töökorras ja teevad oma tööd (ilmselt temperatuur läeb seal ysna karmiks), on bensiin sitt? Hakkavad katid surema?

Olen nagu kuulnud mõlemaid versioone et kat peabki haisema või et kat haiseb kui on suremas.

Imelik tegelt et sisse tõmbab, peaks summutivendade juurde minema, ehk on kuskil pisike praegu kust välja pressib.. Hääle järgi samas ei ole kuulda ebaloomulikku põrinat mis kostub kui väljalase lekib. Ja muid lõhnu ka autos tunda ei ole, ainult see kummaline lebra mis üles viskab hoolega vajutades...

Nõme on mööda sõita kellestki ja tal ees haiseda.... :( olgugi et lühiajaliselt..


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 31.08.04 23:01 Tsiteeri


Arvestades meie bensiini kvaliteeti siis suurtel kiirustel ei suuda katalüsaator sageli oma tööd "pädevalt" enam teha.
Oma autol täheldasin kah aegajalt sellist "mädamuna" haisu ja seda just 140 + km/h ... samas oli minu autol aegajalt ka probleem kütteseguga, mis oli tublisti rikkam vajalikust, ABC mootor siis ... ps. katalüsaatorid olid korras mul.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
galen
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: B4 2.6 V6, Škoda kahene aiatraktor

postitati 01.09.04 09:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja mulk
Arvestades meie bensiini kvaliteeti ....
.... haisu ja seda just 140 + km/h ... samas oli minu autol aegajalt ka probleem kütteseguga, mis oli tublisti rikkam vajalikust, ABC mootor siis ... ps. katalüsaatorid olid korras mul.


Seda on hea teada, et katid ei tohiks olla veel suremas, sai nad ju alles hiljuti alla lastud panna, küll miskid universaalsed..
Kõlab loogiliselt et arvestades meie benssu ja tampi, mida mootor saab suurematel kiirustel, ei jõua nad enam oma tööd väga teha - lisaks, pedaal põrandas pritsitakse IMHO peale niipalju kui tulemas on.. Ja olen ka täheldanud seda haisu just kuskil 140+ kiirustel

Küttesegu korrektsuses pole ma oma autol ka kindel, vahest tundub et on paigast ära - eriti peale miskit ca 5-10 minti sõitu, siis parklas pool tundi seismist ning peale seda uuesti sõitu minekut tihtipeale masin kipub mõtlema, et kuidas nyyd selle tõmbega parasjagu on, tõmbab hinge kinni, eriti käiguvahetusel - õnneks läeb see üsna kohe üle ja olukorra päästab pedaali põrandasse surumine. Olen kahtlustanud lamdat, kuid seni pole veel diagnostikasse selle hädaga jõudnud. Kah ABC mootor

Muide, kas meie bensiin ei peaks mitte suht väävlivaba olema?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Silwer
huviline



Registreerunud 11.12.02
Kasutaja on eemal


postitati 01.09.04 09:16 Tsiteeri


Universaal katalisaatoreid tuleb mõni kord lausa topelt kogus alla toppida, kuna nad on arvestatud suhteliselt väikse kubatuuriga autodele.

1,6 liitrise katalisaator 2,8-se all on tiba nigel...


BMW 325i E30 2,8 stroker & BMW 328iT E36 & Seat Altea XL 2,0 TDI+DSG
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 01.09.04 15:11 Tsiteeri


Mul originaal katid veel all ja haiseb ka vahest ning kui kat luuk lahti , siis imeb samuti tiba haisu sisse, aga selle elab üle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Tomm
huviline



Registreerunud 03.07.03
Asukoht: Tallinn - Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 Avant

postitati 01.09.04 17:20 Tsiteeri


Sama probleem siingi. Kas tõesti kütuse viga?
Minu masin ajab ikka väga räigelt, kui korralikult peenestada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 47.6% - SQL: 52.4%]