Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi mootorite eripära (Vastuseid: 26 | Vaatamisi: 5470)
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 12.08.04 15:46 Tsiteeri
Audi mootorite eripära



Hei!

Mure järgmine, et VW Audi grupp on erinevatel aastatel kaunis erinevaid mootoreid tootnud, kuid millised on näiteks kütusekulu näitajad või mootorite nõrgad ja tugevad küljed.
Sobivad ka enda kogemused mingite konkreetsete mootoritega.
Huvitaksid eelkõige järgmised eksemplarid alates 1992:

2.0 85kw
2,0 101kw 16 klappi
2,6
2,8

Kui kellegil on olemas tabel selle kohta kui palju erineb näiteks Avanti kütusekulu sedaanist või Quattro kütusekulu tavalisest pooleveolisest, siis selline asi oleks igati teretulnud.
Tänud ette


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Kotkas
huviline

Avatar


Registreerunud 30.07.03
Asukoht: Tallinn, kalamaja
Kasutaja on eemal

Auto: paljuklapiline "nuhtlus", S6 4,2 ja Masha 3

postitati 12.08.04 16:16 Tsiteeri


äkki leiad siit midagi. Saad mingit statistikat teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 13.08.04 14:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Kotkas
äkki leiad siit midagi. Saad mingit statistikat teha.

Siit küll , aga kus kohast siit :)
Tegelt on nagu tõsine plaan osta Audi Quattro kuid plaan ei ole veel kindel milline mootorivalik teha.
Esiveoline ei tule eriti kõne alla kuna need on kohutavalt alajuhitvad :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 13.08.04 14:25 Tsiteeri


Abiks oleks ka teada, et mis kerega Audit plaanid muretseda, siis oskaks andmeid otsida. Muidu, arvukalt Audi tehasekatalooge leiad SIIT. Enamus rootsi keeles, kuid numbrid on meil ju samasugused. Mõnikord nad näitavad kütusekulu seal miskipärast 10 km kohta, mitte 100, aga komakohta liigutada ei ole väga keeruline...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tier
huviline

Avatar


Registreerunud 15.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 2.0E 83 kW

postitati 13.08.04 14:41 Tsiteeri


ei viicinud seda joel'i antud linki põhjalikult uurida aga tean et rootslastel on oma maamiil välja kujunenud mis on nii et 1 miil=10 km , et äkki sealt võis tulla see 10 km mida sa arvasid et tegelt oli äkki oopis 10 rootsi miili mõeldud seal et siis teebki 100 km. Arvasin nii kuna tegu on rootsi keelsete lehtedega. Aga samas ma seda kohta yles ei leidnud nii et vbla oli seal ikkagi 10 km kohta ja bena kulu kah väiksem selle arvelt nii et kui exisin siis sry, aga lihtsalt teadmisex et neil seal on oma miil olemas :)


Hilft dir selbst - so hilft dir Gott !
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 13.08.04 15:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Joel
Abiks oleks ka teada, et mis kerega Audit plaanid muretseda, siis oskaks andmeid otsida. Muidu, arvukalt Audi tehasekatalooge leiad SIIT. Enamus rootsi keeles, kuid numbrid on meil ju samasugused. Mõnikord nad näitavad kütusekulu seal miskipärast 10 km kohta, mitte 100, aga komakohta liigutada ei ole väga keeruline...

Ilmselt eelistan Avanti sedaanile kuigi kütusekulu on ilmselt esimese kahjuks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 13.08.04 15:14 Tsiteeri


Noh, ma ikka mõtlesin rohkem keremudelit, mitte keretüüpi. Aga mootorivalikust tundub, et jutt käib Audi 80 B4'st. Sellisel juhul valiksin ise 2,0 16v või 2,8 V6. 85kw jääb lihtsalt lahjaks ja 2,6'ne tükib 2,8'ga võrdväärselt bensiini rüüpama, aga ei taha päris võrdväärselt edasi käia. 2,8 on mõnus igapäevamootor, veab kenasti ja teeb toredat häält. Sportimiseks sobivad küll reasmootorid paremini, aga palju seda sportimist ikka Avandiga ette tuleb. Kui jutt käib C4 100-st, siis eelistaksin samuti 2,8't...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 16.08.04 09:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Joel
Noh, ma ikka mõtlesin rohkem keremudelit, mitte keretüüpi. Aga mootorivalikust tundub, et jutt käib Audi 80 B4'st. Sellisel juhul valiksin ise 2,0 16v või 2,8 V6. 85kw jääb lihtsalt lahjaks ja 2,6'ne tükib 2,8'ga võrdväärselt bensiini rüüpama, aga ei taha päris võrdväärselt edasi käia. 2,8 on mõnus igapäevamootor, veab kenasti ja teeb toredat häält. Sportimiseks sobivad küll reasmootorid paremini, aga palju seda sportimist ikka Avandiga ette tuleb. Kui jutt käib C4 100-st, siis eelistaksin samuti 2,8't...

Tegelikult ei võtaks nii piiratult, et jutt käib vaid B4st, sest mõtlen ka C4-le, sest see on veidi vaiksem, mugavam ja ilusam kuid häid eksemplare on raske leida.
Sõber omab C4 kerega 2,8 Avant Quattrot ja mugavusele ei heida ma midagi ette. Küll on naljakas mootori väike võimsus (2,8 ?!) ja BMWst tunduvalt suurem kütusekulu.
Seepärast kaalusin ka vahepeal B4 soetamist, sest loodsin selle veidi ökonoomsema olevat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 16.08.04 16:15 Tsiteeri


2,5 12v bemmil on jah kilovatte põhimõtteliselt samapalju, aga kulu on tal väiksem ja piitsutades astub vist reipamalt edasi ka. Samas Audi 2,8 V6 tundub linnasõidul märksa jõulisem, sest pöördemoment on saadaval palju madalamalt. Ei ole see 2,8 tõesti suurem asi ökopill, aga midagi hullu ka ei tohiks olla. Meil siin on bensukulu teemasid mitmeid olnud, otsing aitab. Mul omal ei ole kunagi V6 olnud, aga niipalju kui ma nendega sõitnud olen on nad küll suht mõnusad cruising-masinad paistnud. Kui hing ihkab kõvemini peenestada, siis tuleks ilmselt üldse S4 muretseda, teiste C4'dega pole eriti mõtet. Peenestamine pole aga kuigi odav lõbu, st. sellistel meestel ei tohiks kütusekulu eriti tähtis olla...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 16.08.04 18:17 Tsiteeri


Kui oled soetanud endale 2,8, siis peenested teda ikka aegajalt, (oma kogemused) ja ei rüüpa ta midagi nii meeletult. Sõidumõnu on aga täie eest. Pole jah V6 eriti erks, aga jõudu on selle eest nii, et jääb üle ka veel:D.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lorrap
klubiliige



Registreerunud 24.10.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat Variant 4-motion 1,9TDI-PD

postitati 16.08.04 21:32 Tsiteeri


Selle kütusekulu kohapealt võin öelda, et ma ka kunagi põdesin seda kohutavalt(siinkohal võtab nüüd kindlasti kps sõna :p). Varem 1,8L FWD A80'ga oli keskmine kulu ~8L/100'le

Nüüd 2,3 Dohc Quattroga...on rohkem, omajagu rohkem. Täpselt pole mõõtnud ja ega väga huvi ka ei tunne, sest asi ka astub vääriliselt.

Ütleme nii, et mingist hetkest hakkad vaatama, et asi lihtsalt võtab kõik ära mis sisse valad :P


...
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 17.08.04 10:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja lorrap
Selle kütusekulu kohapealt võin öelda, et ma ka kunagi põdesin seda kohutavalt(siinkohal võtab nüüd kindlasti kps sõna :p). Varem 1,8L FWD A80'ga oli keskmine kulu ~8L/100'le

Nüüd 2,3 Dohc Quattroga...on rohkem, omajagu rohkem. Täpselt pole mõõtnud ja ega väga huvi ka ei tunne, sest asi ka astub vääriliselt.

Ütleme nii, et mingist hetkest hakkad vaatama, et asi lihtsalt võtab kõik ära mis sisse valad :P

Krt. aga mida valida:(
Oleks vaja edaspidi Saku- Tallinn- Saku sõitma hakata ja nüüd puudub küll nägemus, et millist Audit valida.
Esialgu kaldusin Audi 80 B4 2,6 Quattro poolele kuid neil pidi mingite ajude ja lambdadega probleeme esinema ning kütusekulu on nüüd ka veel sama mis 2,8 mootoril:o
Lõpuks osta veel Subaru- peab vähemalt vastu kuigi seest on suht ugly :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 17.08.04 17:34 Tsiteeri


Minu valik oleks muidugi mingi vilega asi,või vähemalt 2,8.
Selle subaruga on aga asi nii,et käid ja ostad oma subarule mõned varuosad ja siis oleksid nõus juba kasvõi 4,2 liitrise V8-ga sõitma.Subaar on tore asi küll,aga jupihinna poolest konkurenti leida on imo väga raske.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 23.08.04 13:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja QUATTRO
Minu valik oleks muidugi mingi vilega asi,või vähemalt 2,8.
Selle subaruga on aga asi nii,et käid ja ostad oma subarule mõned varuosad ja siis oleksid nõus juba kasvõi 4,2 liitrise V8-ga sõitma.Subaar on tore asi küll,aga jupihinna poolest konkurenti leida on imo väga raske.

Seda küll et need kallid on kuid pole ühtegi teist autot kohanud millel neid nii vähe vaja läheb.
Seda juhul kui ise ei põhjusta mingit õnnestumist :P
Ah et 2,8 oleks siis enamuse valik või mes ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 24.08.04 13:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Black Rabbit
Tsitaat:
Esialgne postitaja QUATTRO
Minu valik oleks muidugi mingi vilega asi,või vähemalt 2,8.
Selle subaruga on aga asi nii,et käid ja ostad oma subarule mõned varuosad ja siis oleksid nõus juba kasvõi 4,2 liitrise V8-ga sõitma.Subaar on tore asi küll,aga jupihinna poolest konkurenti leida on imo väga raske.

Seda küll et need kallid on kuid pole ühtegi teist autot kohanud millel neid nii vähe vaja läheb.
Seda juhul kui ise ei põhjusta mingit õnnestumist :P
Ah et 2,8 oleks siis enamuse valik või mes ?

?! Kellegil ei ole kommneteerida jah ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Sermon
huviline



Registreerunud 06.07.03
Asukoht: Järvamaa/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330xd

postitati 24.08.04 14:47 Tsiteeri


oman b4 2.8 avant quattrot...väga rahul, rammu on ja mugavust ka (mul kõikkide lisadega: nahk, kliima jne jne jne) bensukulu keskelt läbi jämedalt 10L 100jale mida ei ole kinuarust üldse palju, arvestades, et ei ole just kõige kergem jalg ;)

soovitan soojalt... ja seaduseks on loomulikult Quattro :D

edukat auto valimist :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 24.08.04 14:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Sermon
oman b4 2.8 avant quattrot...väga rahul, rammu on ja mugavust ka (mul kõikkide lisadega: nahk, kliima jne jne jne) bensukulu keskelt läbi jämedalt 10L 100jale mida ei ole kinuarust üldse palju, arvestades, et ei ole just kõige kergem jalg ;)

soovitan soojalt... ja seaduseks on loomulikult Quattro :D

edukat auto valimist :)


Oota kas sul see 10l 100km on keskmine või maantee kulu ?
Teiseks olen peamiselt 2,6 B4 quattroid kohanud ja kas tasuks ka sellise isendi peale mõelda?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Sermon
huviline



Registreerunud 06.07.03
Asukoht: Järvamaa/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330xd

postitati 24.08.04 14:57 Tsiteeri


10l on keskmine :) maantel 9 ja isegi alla :) kui rahulikult 100kmh lasta :)

2.6el väänet vähem ja erksust ja bensukulu prakselt sama...eks pead otsustama :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 26.08.04 09:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Sermon
10l on keskmine :) maantel 9 ja isegi alla :) kui rahulikult 100kmh lasta :)

2.6el väänet vähem ja erksust ja bensukulu prakselt sama...eks pead otsustama :P


Kuna diisel Quattrod tulid hiljem ja nende leidmisega on tõsine raskus, siis mis aast diislit oleks mõtekas üldse vaadata?
See 2,4 tundub kuidagi mõtetult jõuetu olevat.
(Ikka veel autota :( )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Dantee
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 320

postitati 29.08.04 00:47 Tsiteeri


Diisli puhul ära unusta tõde, et küte odavam - ülalpidamine kallis ja keerukas, tähendab et tore vidin, kui toimib aga kui ei? Kuna ütled, et hakkad Saku ja linna vahet pidevalt tallama, ei soovitaks just 2,8l. Ei tea Sinu rahakoti paksusest miskit aga selle moto vidinad vähe kallimad kui näiteks traditsioonilisel 2,3 mootoril. Muidugi quattro't soovitan soojalt. Kahjuks ei tea sulle hetkel 2,3 quattro kütuse kulutamise kohta miskit tarka öelda, tean et minu liikuril praegu miskit peedis ja see tõttu kulu ca' 10-12 liitrit sajale. Kui peedis polnud, mäletan vaid sõidurõõmu ja väiksemaid numbreid! :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 29.08.04 07:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Dantee
Diisli puhul ära unusta tõde, et küte odavam - ülalpidamine kallis ja keerukas, tähendab et tore vidin, kui toimib aga kui ei? Kuna ütled, et hakkad Saku ja linna vahet pidevalt tallama, ei soovitaks just 2,8l. Ei tea Sinu rahakoti paksusest miskit aga selle moto vidinad vähe kallimad kui näiteks traditsioonilisel 2,3 mootoril. Muidugi quattro't soovitan soojalt. Kahjuks ei tea sulle hetkel 2,3 quattro kütuse kulutamise kohta miskit tarka öelda, tean et minu liikuril praegu miskit peedis ja see tõttu kulu ca' 10-12 liitrit sajale. Kui peedis polnud, mäletan vaid sõidurõõmu ja väiksemaid numbreid! :cool:


Mina pakun, et kui oma q- le poest juppe ostma lähed ei ole nad mitte odavamad kui 2,8 Fwd-le ja linnas ju teeolud ei ole nii hullud, et esiveoga ei liigu, muidugi on ka selliseid olukordi, kui ei liigu, aga neid tuleb ju harva ette.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Graabel
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 31.08.04 19:27 Tsiteeri


Ma ostsin omale eelmine n2dal B4 AVANT 2,6. Tahtsin ka B4 AVANT 2,8 mootoriga aga eestis v22222ga v2he. Uurisin peris pikalt. Isegi saksas on see b4 avant 2,8 mingi 3700-4500 euri.
Hetkel olen oma ostuga rahul, m6nusalt sujuvalt l2heb ja ei kurdaks, et j6udu v2hex j22b. Kytusekuluga ei oska veel midagi 6elda, pole j6udnud kontrollida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Sermon
huviline



Registreerunud 06.07.03
Asukoht: Järvamaa/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330xd

postitati 01.09.04 14:19 Tsiteeri


Siin tulebki mängu see, et milleks sa autot tahad, kas sõidu nautimiseks, raha kokkuhoidmiseks (ökonoomsus) jne jne

2.3 ja 2.8 ma arvan et ei saa võrrelda omavahel. Olen sõitnud mõlemaga ja vahe on suur minuarust, just kiirenduses :)

OT: Black Rabbit, tee hea pakkumine ja minu auto võib ju saada sinuomaks :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 02.09.04 20:04 Tsiteeri


üldjuhul sama mootori otsas quattrod võtavad +paarsada grammi.
Tegelikuses lörtsis ja pehmel teel on vastupidi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 06.09.04 15:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Sermon
Siin tulebki mängu see, et milleks sa autot tahad, kas sõidu nautimiseks, raha kokkuhoidmiseks (ökonoomsus) jne jne

2.3 ja 2.8 ma arvan et ei saa võrrelda omavahel. Olen sõitnud mõlemaga ja vahe on suur minuarust, just kiirenduses :)

OT: Black Rabbit, tee hea pakkumine ja minu auto võib ju saada sinuomaks :P


No saatus tahtis hetkel nii, et ostsin Audi 100 Avanti 2,5TDI 103kw aastast 1994.
Kõik lisad ja nahksisu :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 76.2% - SQL: 23.8%]