Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: RNS-E ei suuda navi plaati lugeda (Vastuseid: 105 | Vaatamisi: 23903)
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 18.10.16 14:36 Tsiteeri


Enne tagurdamist:

https://photos.google.com/share/AF1QipMTcesiK3xyDFdNEy0E6WDRoyOpgMI6Nta0y5i7fOEtIEGgfwbfBsDCQ6AG8If8SQ/photo/AF1QipPpwz_4MeZTUrNFoxJ Jt4eW4TTd2g4hxE93Lg8t?key=TUJ5bVp1NnZpYjlrZzJqbVJMaHpTS0ZGaXBvR0Z3

Peale paari meetrit tagurdamist:

https://photos.google.com/share/AF1QipMTcesiK3xyDFdNEy0E6WDRoyOpgMI6Nta0y5i7fOEtIEGgfwbfBsDCQ6AG8If8SQ/photo/AF1QipOYfCX5aQjLzbNBDkD F8iDSxG9YPsCYJlOU9XxS?key=TUJ5bVp1NnZpYjlrZzJqbVJMaHpTS0ZGaXBvR0Z3

Kellegil veel nii teeb? Navigeerima panna, siis üritab vahel ikka tagurdades ka teepeal hoida aga lihtsalt kaardi vaates läheb niiviisi võssa ja jääb mõneks ajaks segadusse.
Kellegil Tartus RNS-E naviga auto ja viitsib korra kokku saada ja näidata, kuidas teil toimib?
Ainus kodeeringu muudatus, mis hiljuti sai tehtud, oli AUX sisendi aktiveerimine. Laseri vahetus ju ei saa sellist asja põhjustada.
Üldjoontes asi toimib aga just see viga häirib või ehk ongi selline apsakas neil juba algusest ja mõttetu jantimine mul? :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 18.10.16 15:26 Tsiteeri


Pane mingi teise versiooni/tootja navi plaat ja võrdle tulemust. Ei pea just uusim olema aga pigem originaal kandjal. Probleem võib seal olla lisaks raua tarkvaras sati lahti kodeerimisel. See ei ole staatiline süsteem ja sati signaali dB, olemasolu või lukustus ei tähenda, et saadavad andmed algoritmis korrektselt esindatavad. Süsteem on ilmselgete vaegustega ja kellegi teise auto vahtimine ei lahenda midagi.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 18.10.16 16:04 Tsiteeri


Niipalju olen saanud proovida, et enda 2010 vms. aasta plaadiga käitub samamoodi. Kahjuks originaalile mul pole juhust olnud käsi külge saada.

Mingi vaegused tal küljes on jah aga mida rohkem ja pikemaid vahemaid navigeerides tagurdan, seda täpsemaks ta on läinud aga normaalsusest on asi ikka kaugel. Viga jookseb ilmselt sisse koordinaatide ja kaardi paigutuse erinevusest aga miks need kaks erinevad üksteisest, pole ilmselt minu pädevuses enam aru saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 27.10.16 20:50 Tsiteeri


Sain täna samasuguse auto navi proovida ja tundus et käitub täpselt samamoodi. Samuti tagurdades hüppab teelt kõrvale veidi.
Vaevalt, et siis kaks navi ühtemoodi rikkega on.
Minu oma on samas veidi asjalikumaks õppinud ja vahepeal tundub, et saab täiesti edakalt hakkama tagurdamisega. Ju ta ikka mingil määral kalibreeris ennast veel aga vahel siiski paneb mõnes kohas puusse.
Enamus välismaiseid foorumeid selle navi kohta läbi lugenud ja tundub, et satellitide info on tal ok. Lihtsalt ta toimetamise põhimõtted on veidi erinevad kaasaskantavatest gps seadmetest. Näiteks navigeerib ta väga suures osas ainuüksi auto poolt antava info põhjal ja satellitidega kontrollib asukohta umbes kord minutis või veelgi harvem. Ja kui auto poolne info on veidi vale, siis ta üritab igal juhul autot teepeale paigutada. Tagurdades seda paigutamist aga ei jälgita ja ta hüppabki sinna, kus ta arvab, et auto tegelikult olla võiks.
Ma olen üsna kindel, kõik RNS-e navid on tagurdamise alal samamoodi mingil määral kohmakad. Kes viitsib ja huvi tunneb, võib selle kinnituseks proovida lihtsalt kaardi vaatega ekraanil jälgida, mis nooleke teeb, kui tagurdada veidi. Minu oma hüppab teelt maha umbes kahel korral viiest (millegipärast tundub, et ta teeb seda rohkem 3D vaates).
Võimalik et viga isekirjutatud plaatides ja originaaliga nii ei tee, seda ma pole proovida saanud, sest ei tea kedagi originaali omavat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Martin82
huviline



Registreerunud 08.10.16
Asukoht: Võru/ Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6C7

postitati 18.01.17 20:46 Tsiteeri


Jõudis minu laser ka hiinast kohale ja kuna kohalik elektroonik soovis natuke palju, otsustasin ise asja ära teha, midagi hullu polnud aega siiski läks.

Mõned lingid ka mis abiks olid:

http://www.audi-sport.net/xf/threads/rns-e-laser-replacement-instructions.116162/

http://www.ttforum.co.uk/forum/viewtopic.php?f=19&t=262031

Mul tagurpidi käitub samamoodi nagu kasutaja Jaiksil, ilmselt asi kiiruses, sõidusuunas ja süsteemis endas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 19.01.17 09:15 Tsiteeri


Kas (odav?) Hiina laser loeb korralikult ka DVD'sid ehk naviplaate? Või ainult CD'sid.


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DonNiger
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Eestist eemal
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.9TDI 96kw

postitati 19.01.17 13:57 Tsiteeri


Mul hiinakas varsti aasta daul-dvd' lugenud.
See hüppamise teema viis mu mõttele, et äkki on Gala signaali puudumine asjasse segatud. Ega teil mingit video signaali sisse ei tule? Mul endal tehtud lülitiga, kui naine mind ükskord rooli taha lubab, kontrollin järgi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 19.01.17 14:23 Tsiteeri


Gala toimib minul ja videot sisse ei lähe. Nende odavate ebay laseritega on vist täiesti trehvamise asi. Neid nii palju müügis ja suurem osa müüjaid pakuvad siiski kasutatud lasereid. Minule saadeti kül täiesti vana juust, mis ei töötand. Kui trehvad uue peale, siis peaks olema küll samahea, kui originaalis pandud.
Nad on tegelikult vististi Alpine toode, kui mul õigesti meeles.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 20.01.17 18:04 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
.... Lihtsalt ta toimetamise põhimõtted on veidi erinevad kaasaskantavatest gps seadmetest. Näiteks navigeerib ta väga suures osas ainuüksi auto poolt antava info põhjal ja satellitidega kontrollib asukohta umbes kord minutis või veelgi harvem. Ja kui auto poolne info on veidi vale, siis ta üritab igal juhul autot teepeale paigutada. Tagurdades seda paigutamist aga ei jälgita ja ta hüppabki sinna, kus ta arvab, et auto tegelikult olla võiks.
Ma olen üsna kindel, kõik RNS-e navid on tagurdamise alal samamoodi mingil määral kohmakad. Kes viitsib ja huvi tunneb, võib selle kinnituseks proovida lihtsalt kaardi vaatega ekraanil jälgida, mis nooleke teeb, kui tagurdada veidi. Minu oma hüppab teelt maha umbes kahel korral viiest (millegipärast tundub, et ta teeb seda rohkem 3D vaates).
Võimalik et viga isekirjutatud plaatides ja originaaliga nii ei tee, seda ma pole proovida saanud, sest ei tea kedagi originaali omavat.


RNS-e saab oma asukoha info sateliitidelt reaalajas. Kord minutis kontroll pole tõene info. Autolt saab ta kiiruse, valgustuse, kellaaja ja hunnik muud pudi padi infot. Auto ise ei tea oma asukohta ja liikumise suunda.
Seadmes on sees güroskoop, mille abil GPS signaali ajutisel kadumisel ilmselt arvutatakse asukohta. Võimalik, et tagurdamisel siin mingi seos.

Tagurdamise teema pole mulle silma paistnud, kasutan muidu seda navi suht tihti. Proovin ükspäev uuesti ära.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 20.01.17 22:06 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Amadeus
Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
.... Lihtsalt ta toimetamise põhimõtted on veidi erinevad kaasaskantavatest gps seadmetest. Näiteks navigeerib ta väga suures osas ainuüksi auto poolt antava info põhjal ja satellitidega kontrollib asukohta umbes kord minutis või veelgi harvem. Ja kui auto poolne info on veidi vale, siis ta üritab igal juhul autot teepeale paigutada. Tagurdades seda paigutamist aga ei jälgita ja ta hüppabki sinna, kus ta arvab, et auto tegelikult olla võiks.
Ma olen üsna kindel, kõik RNS-e navid on tagurdamise alal samamoodi mingil määral kohmakad. Kes viitsib ja huvi tunneb, võib selle kinnituseks proovida lihtsalt kaardi vaatega ekraanil jälgida, mis nooleke teeb, kui tagurdada veidi. Minu oma hüppab teelt maha umbes kahel korral viiest (millegipärast tundub, et ta teeb seda rohkem 3D vaates).
Võimalik et viga isekirjutatud plaatides ja originaaliga nii ei tee, seda ma pole proovida saanud, sest ei tea kedagi originaali omavat.


RNS-e saab oma asukoha info sateliitidelt reaalajas. Kord minutis kontroll pole tõene info. Autolt saab ta kiiruse, valgustuse, kellaaja ja hunnik muud pudi padi infot. Auto ise ei tea oma asukohta ja liikumise suunda.
Seadmes on sees güroskoop, mille abil GPS signaali ajutisel kadumisel ilmselt arvutatakse asukohta. Võimalik, et tagurdamisel siin mingi seos.

Tagurdamise teema pole mulle silma paistnud, kasutan muidu seda navi suht tihti. Proovin ükspäev uuesti ära.



Aga mille põhjal tuleb info et reaalajas kasutab satelliite iga sekund? Mina sõitsin kaks päeva ilma antennita ja 0 signaalina ja täiesti sai aru kus ja mis. Vigast pani küll vahepeal ja järjest rohkem. Ega ma ka kindlalt ei tea aga googeldades sain nii aru.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Amadeus
klubiliige

Avatar


Registreerunud 08.10.02
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: C7q

postitati 22.01.17 17:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Aga mille põhjal tuleb info et reaalajas kasutab satelliite iga sekund? Mina sõitsin kaks päeva ilma antennita ja 0 signaalina ja täiesti sai aru kus ja mis. Vigast pani küll vahepeal ja järjest rohkem. Ega ma ka kindlalt ei tea aga googeldades sain nii aru.


Ilma GPS signaalita sõidabki güroskoobi abil, asukoha täpsus võib olla päeva lõpuks nihkes vabalt paar kilomeetrit.
Kui signaal tagasi, läheb üle GPS-ile. Asja point selles, et elu ei jääks ajutisel signaali kadumisel (nt. tunnelid) sesima, nagu pihumasinatel.
Lisaks on võimalus, et saab ilma antennita mõne sateliidi kätte.

Muidu terve nädalavahetus proovitud ja rajalt tagurdades kõrvale hüppamist ei täheldanud. Mul uuema generatsiooni seade RNS-E PU + originaalkaart.


Wer im sommer schon am winter denkt, der sicherlich ein quattro lenkt!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 22.01.17 21:13 Tsiteeri


Huvitav, kas see asi toimib siis paremini uuema gen. seadme tõttu või originaal plaadi pärast. Isiklikult tean kahte vanema generatsiooni seadet mitte originaal plaadiga ja neil kõigil sama teema tagurdamisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DonNiger
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Eestist eemal
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.9TDI 96kw

postitati 23.01.17 16:54 Tsiteeri


Proovisin ka tagurdamised Gala on/off järgi ja ei hüppa.
GPS andmeid reaalajas, kui Gala off asendis, ei kuvata. Sellisel juhul kontroll kord minutis, või isegi harvemini. Just kontrollisin ja ka varasemalt teada. Ei oska õelda kui tihti kontrollitakse siis kui Gala sees.
Güroskoopi minu aparaadil sees ei ole, olen selle korduvalt pulkadeks võtnud.
See sööb samu andmeid nagu stabiilsuskontroll - rooli asendiandur, abs jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 08.11.17 16:55 Tsiteeri


Maadlen ka oma RNS-E headunitiga (Mk1, 2006.a B7 peal). Muusikat mängib single layer DVD pealt ilusti, aga ise kõrvetatud navi kaarti dual layeri peal ära ei tunne. Proovisin 2014.a kaardi panna Verbatim DVD+R DL tooriku peale, Imgburn 1x kiirusega, booktype DVD-Rom. Peaksin ma veel millelegi tähelepanu pöörama?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 08.11.17 17:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Maadlen ka oma RNS-E headunitiga (Mk1, 2006.a B7 peal). Muusikat mängib single layer DVD pealt ilusti, aga ise kõrvetatud navi kaarti dual layeri peal ära ei tunne. Proovisin 2014.a kaardi panna Verbatim DVD+R DL tooriku peale, Imgburn 1x kiirusega, booktype DVD-Rom. Peaksin ma veel millelegi tähelepanu pöörama?



Plaadi kirjutaja peab ka õige olema. Netis oli infot küll, mis firma, mis mudelid kindla peale toimivad. Minul õnnestus ühe vana kirjutajaga kaks plaati teha aga rohkem enam mitte.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 08.11.17 17:30 Tsiteeri


Ma tegin neid kunagi Lite On eraldiseisva kirjutajaga, toimis küll. Kuskil siin eespool sai ka kirjutatud kunagi, mida vaja.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 08.11.17 17:34 Tsiteeri


Tegin sama kirjutajaga, millega viimane kord tegin Volvo S80 navi plaadi (Volvo oli ka pirtsakas ja kolmest kirjutajast, mida proovisin, toimis ainult too sama LG, millega nüüdki proovisin - eraldiseisev).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 08.11.17 22:29 Tsiteeri


Kurat...siiber on juba. :mad: Vahet ei ole, mis kiiruse või seadetega kirjutada, ei tööta ikka. Kõik võimalikud välismaa foorumites välja käidud variandid läbi proovitud. Kas kellelgi oleks laenata plaati, mille osas ta teab, et see kindlasti peaks toimima? Tahaks lihtsalt proovida - äkki on mul ka laser väsinud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lzv8q
huviline



Registreerunud 04.12.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Renault 21 turbo; Jeep Grand Cherokee; Peugeot 405 Mi16x4; Mazda RX-8; Audi Allroad 3,0 TFSI

postitati 08.11.17 23:32 Tsiteeri


Seal sees on kaks eraldi laserit. Üks loeb CD ja tei e DVD plaate. Mul oli ka DVD plaate lugev laser läbi. Navi plaate ei lugenud aga CD toimis ilusti. Aitas laseri vahetus.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 08.11.17 23:32 Tsiteeri


Mul Tartus toimiv plaat. Aga võin anda kontakti, kellelt saab hea hinnaga uusima versiooni Tallinnas.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 08.11.17 23:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lzv8q
Seal sees on kaks eraldi laserit. Üks loeb CD ja tei e DVD plaate. Mul oli ka DVD plaate lugev laser läbi. Navi plaate ei lugenud aga CD toimis ilusti. Aitas laseri vahetus.


RNS-E ja kaks laserit? Ikka üks on aga dl plaati väga raske lugeda ja see laser ei suuda enam. Olen endal ise vahetanud, üks laser oli mul.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.17 23:39 Tsiteeri


Õige märge. Ühes korpuses on 2 laserit CD ja DVD jaoks eraldi lainepikkusele. Need on erinevad formaadid.


- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
An-TT-o
huviline



Registreerunud 18.05.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Coupe Quattro 2010

postitati 09.11.17 08:35 Tsiteeri


Ei taha nõustuda sellega - olen isiklikult RNS-E laseri nii juppideks kiskunud kui vähegi annab. DVD-draivi sees on ainult üks laser ning sellel on üks lasersilm. Lainepikkuste osa ehk tõesti mingil määral peab paika - CD ja DVD lugemise lainepikkus võib tõesti erineda.

Enamuste laserite jaoks on DL plaat paras katsumus. Just poesmüüdav lilla versioon. Tehaste valged pressplaadid on midagi muud ja nagu ma olen aru saanud, siis need vist töötavad ühe kihi põhimõttel, mistõttu on laseri jaoks andmete väljalugemine peaaegu sama lihtne kui CD pealt.

HK89 - sinu probleemi on lihtne tuvastada. Kui sul on sobiv kirjutaja, siis testi plaat KProbe programmiga üle. PI näit peab jääma 10-80/90 kanti. Mida vanem laser, seda väiksemate numbritega peab plaat olema. Kui number on üle 100, siis ära imesta, et plaati välja ei loe. Aga kui number on normaalne/hea, siis on dvd-draivi laser omadega läbi. CD-plaadi lugemine ei tähenda, et see laser enam DVD-d välja loeb. Sellises järjekorras see laseri eluiga otsa saabki, esmalt isetehtud DVD, siis tehase DVD ning kõige lõpus alles hääbub CD mängimine.

Aga kui ise ei taha/oska rohkem mässata, siis minu kaudu saab uue laseri/vahetuse ja/või soovi korral toimiva plaadi ka.


Audi MMI 2G, 3G (jt) + teiste automarkide originaal navigatsioonikaartide ja tarkvara uuendus: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=153067
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lzv8q
huviline



Registreerunud 04.12.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Renault 21 turbo; Jeep Grand Cherokee; Peugeot 405 Mi16x4; Mazda RX-8; Audi Allroad 3,0 TFSI

postitati 09.11.17 08:56 Tsiteeri


See laseri silm on tegelikult ainult lääts. Kui see vahetatav '' laser'' lahti võtta tuleb sealt seest välja kaks täiesti eri kohtades asetsevat laserit ja kaks prismat läbi millede laserkiired läätse jõuavad. Minu jutt põhineb tehase originaal laseri lahtivõtmise. Võid olla, et eri aastatel on need laserid seest ka eri ehitusega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 10.11.17 14:38 Tsiteeri


Tänan abivalmis inimesi vastuste eest ja kindlasti hakkan nõuannete järgi nädalavahetusel asju järjest proovima! Aga... kas laseri väsimisest räägime tingimata ka siis, kui single layer DVD pealt ilusti muusikat loeb?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.7% - SQL: 36.3%]