Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Autor:
Pealkiri: RNS-E ei suuda navi plaati lugeda (Vastuseid: 105 | Vaatamisi: 23864)
Kert85
huviline

Avatar


Registreerunud 30.12.14
Kasutaja on eemal


postitati 12.02.15 11:18 Tsiteeri


Seal sai booktype pandud DVD-ROM
ISO 9660 + joliet ( oli vist sedasi).
Kirjutas siis reaalselt 3x.
Data type Mode1

Mingi smartburn oli ka vist aktiivne, aga ei tea, mida see teeb.


Rohkem kohe ei meenu, mis tehtud sai.

Aga usun ka, et oleks kirjutajat teist tarvis.

Kert


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 22.04.15 18:00 Tsiteeri


Mis trikiga 2014 plaadi .iso-t väiksemaks teha, et ühekihilisele mahuks ja vähemalt Eesti osas töötaks? Praegu on sees mingi 2010 versioon ühekihilisel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
M.Jaaska
huviline



Registreerunud 18.08.12
Asukoht: Võru/Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 22.04.15 18:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: aixx
Mis trikiga 2014 plaadi .iso-t väiksemaks teha, et ühekihilisele mahuks ja vähemalt Eesti osas töötaks? Praegu on sees mingi 2010 versioon ühekihilisel.

Igasugused POI-d kustutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kaar3l
huviline

Avatar


Registreerunud 25.05.08
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C4 2.5TDI Quattro

postitati 22.04.15 18:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kert85
Seal sai booktype pandud DVD-ROM
ISO 9660 + joliet ( oli vist sedasi).
Kirjutas siis reaalselt 3x.
Data type Mode1

Mingi smartburn oli ka vist aktiivne, aga ei tea, mida see teeb.


Rohkem kohe ei meenu, mis tehtud sai.

Aga usun ka, et oleks kirjutajat teist tarvis.

Kert

Booktype-i saab kontrollida programmiga dvdinfopro.
http://www.dvdinfopro.com/
Kirjutajad üldiselt ei taha kirjutada "õige" booktype'iga, ainult mõned välja arvatud.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 12.05.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3,0tdi 2004a

postitati 26.03.16 07:30 Tsiteeri


Kas kellegil oleks tallinnas laenata Navigation Plus-ile plaati et saaks proovida kas toimib või mitte. Muusika plaat mängib nagu nalja aga pole õiget navi plaati mida sinna sisse toppida.
Tegu 2004 A4 b6 ga.

Priva või helistage 5067666


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kjaups
huviline



Registreerunud 15.06.06
Asukoht: Ida, Tapa, Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 01a 2,4, KIA 1.6

postitati 29.06.16 19:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Tarmo_j
Kas kellegil oleks tallinnas laenata Navigation Plus-ile plaati et saaks proovida kas toimib või mitte. Muusika plaat mängib nagu nalja aga pole õiget navi plaati mida sinna sisse toppida.
Tegu 2004 A4 b6 ga.

Priva või helistage 5067666

Kui räägid RNS-E'st, siis on küll.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 29.06.16 19:25 Tsiteeri


Tallinnas on laseri vahetajaid aga kas keegi Tartus tegeleb sellega?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tarmo_j
huviline

Avatar


Registreerunud 12.05.13
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3,0tdi 2004a

postitati 10.07.16 18:59 Tsiteeri


MInu mure lahendatud.

Tänan


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.10.16 07:36 Tsiteeri


Kas päris tehase uusi lasereid üldse on saada kuskilt? Tundub, et netis pakutavad on pea kõik taastatud. Tellisin endale ühe saksamaalt aga üsna räbal nägi välja ja navi ütles selle laseriga ainult "Improperly inserted Disk". Müüjal muidu positiivsed tagasisided Ebays ja lasereid palju müügis. Lubas uue saata, eks näe kas saan parema.

Aga samas mul veel küsimus. Vana laser mul loeb plaati aga omab kõiki väsimuse sümtomeid, kas nõrgast laserist võib olla tingitud see, et kaardil jääb sõidu ajal auto asukoht tegelikust asukohast pidevalt maha? Vahel harva püsib ilusti järjel aga enamasti ületab navi autost 4 sekundit hiljem ristmikku. Linnas sõites ei liigu pilt ka ühtlaselt vaid vahel jääb auto poole sõidu pealt paariks sekundiks paigale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
An-TT-o
huviline



Registreerunud 18.05.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Coupe Quattro 2010

postitati 07.10.16 07:56 Tsiteeri


Tere,

minul on hetkel varus 5tk täiesti tutikaid RNS-E lasereid. Need on jah juba rariteetsed ning 99% müüdavatest on kasutatud, mida ma kindlasti ei paigaldaks ise.

Kuna RNS-E loeb andmeid plaadilt, siis loeb nii laseri kui plaadi kvaliteet. Kui mõlemad piiri peal, siis tekivadki igasugused anomaaliad. Erandjuhtudel võib probleem olla ka gps-antennis (on ka läbi läinud).





Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Kas päris tehase uusi lasereid üldse on saada kuskilt? Tundub, et netis pakutavad on pea kõik taastatud. Tellisin endale ühe saksamaalt aga üsna räbal nägi välja ja navi ütles selle laseriga ainult "Improperly inserted Disk". Müüjal muidu positiivsed tagasisided Ebays ja lasereid palju müügis. Lubas uue saata, eks näe kas saan parema.

Aga samas mul veel küsimus. Vana laser mul loeb plaati aga omab kõiki väsimuse sümtomeid, kas nõrgast laserist võib olla tingitud see, et kaardil jääb sõidu ajal auto asukoht tegelikust asukohast pidevalt maha? Vahel harva püsib ilusti järjel aga enamasti ületab navi autost 4 sekundit hiljem ristmikku. Linnas sõites ei liigu pilt ka ühtlaselt vaid vahel jääb auto poole sõidu pealt paariks sekundiks paigale.



Audi MMI 2G, 3G (jt) + teiste automarkide originaal navigatsioonikaartide ja tarkvara uuendus: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=153067
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tl470487
aeg maha



Registreerunud 06.07.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.10.16 20:15 Tsiteeri


Saab ja nii palju kui vaja. Audi, VW, BMW, MB jne jne kõik saada.
Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Kas päris tehase uusi lasereid üldse on saada kuskilt?



- 51905398 - autode diagnostikaseadmed ja töövahendid - VCDS - VAS - LAUNCH PRO3- http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=101206
HHO mootoripuhastus - kõik ja igasugused sisepõlemismootorid, küsi lisa 51905398 - https://www.youtube.com/watch?v=b5paGgZB_tM
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.10.16 20:41 Tsiteeri


Minul päris uus ja korralik laser olemas, paigaldatud ja toimib. Tänud kasutajale An-TT-o taaskord.
Plaati loeb igast poosist hästi. Eks lähipäevil selgub, kas kaart autoga samas tempos liikumist suudab kuvada, või on see millegi muu probleem hoopis. Ilmselt mingi kogus kilomeetrid tuleb läbida, enne kui seade suudab auto poolt tuleva info ja satelliitide info kokku sobitada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 10.10.16 19:30 Tsiteeri


Siiski on midagi valesti mul. Iga kord sõitu alustades on navi kaotanud asukoha taju. Esimese minuti sõidab nooleke kaardil täiesti võsas ja teepealt maas. Kui on rajale tagasi saanud, siis hakkab korrigeerima oma kiirust ja jääb vahel veidi aeglaseks. Kaotaks nagu signaali satelliitidega, kui võti kasvõi mõneks minutiks süütelukust välja võtta.
Kus võiks viga peituda, et võtme välja võtmisel unustab auto ära, kus ta täpsemalt on. Naviplaat jääb küll pikaks ajaks keerlema. Kaob navi antennilt toide ära koos võtmega välja võtmisega?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Fugitive
klubiliige

Avatar


Registreerunud 12.02.06
Asukoht: Tallinn-Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Allroad 2008 3.0tdi

postitati 10.10.16 19:40 Tsiteeri


Gps antenn katusel on vett täis ja oksüdeerunud.

Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Siiski on midagi valesti mul. Iga kord sõitu alustades on navi kaotanud asukoha taju. Esimese minuti sõidab nooleke kaaril täiesti võsas ja teepealt maas. Kui on rajale tagasi saanud, siis hakkab korrigeerima oma kiirust ja jääb vahel veidi aeglaseks. Kaotaks nagu signaali satelliitidega, kui võti kasvõi mõneks minutiks süütelukust välja võtta.
Kus võiks viga peituda, et võtme välja võtmisel unustab auto ära, kus ta täpsemalt on. Naviplaat jääb küll pikaks ajaks keerlema. Kaob navi antennilt toide ära koos võtmega välja võtmisega?



Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 10.10.16 20:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Fugitive
Gps antenn katusel on vett täis ja oksüdeerunud.


On endal nii olnud, või kogemusi sellega? Ma mõtlesin ise ka korra, et ehk ikkagi antenn vigane aga siis peaks ehk sõidu ajal ka signaal vahel kaduma? Mul muidu näitab stabiilselt 7-8 satelliiti saadavust. Loodan, et saan ilma laepolstrit eemaldamata ligi ja katsun antenni maha võtta ja üle vaadata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lzv8q
huviline



Registreerunud 04.12.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Renault 21 turbo; Jeep Grand Cherokee; Peugeot 405 Mi16x4; Mazda RX-8; Audi Allroad 3,0 TFSI

postitati 11.10.16 05:24 Tsiteeri


Omal lõpetas ka GPS antenn töö. Kuna salongi lammutamiseks aega pole momendil sai soetatud niisugune antenn ja lihtsalt armatuuri alla pandud. Toimib probleemideta.

http://www.ebay.co.uk/itm/GPS-antenna-FAKRA-RNS-E-For-BMW-Audi-VW-Mercedes-NTG-Comand-APS-Vauxhall-Opel-/182120119315?hash=item2a673 47c13:g:NEgAAOSw14xXE6p3


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DonNiger
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Eestist eemal
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.9TDI 96kw

postitati 11.10.16 17:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Tsitaat:
Algselt postitas: Fugitive
Gps antenn katusel on vett täis ja oksüdeerunud.


On endal nii olnud, või kogemusi sellega? Ma mõtlesin ise ka korra, et ehk ikkagi antenn vigane aga siis peaks ehk sõidu ajal ka signaal vahel kaduma? Mul muidu näitab stabiilselt 7-8 satelliiti saadavust. Loodan, et saan ilma laepolstrit eemaldamata ligi ja katsun antenni maha võtta ja üle vaadata.


Mul sai samuti antenn otsa. Hiinast sai suvaline (peaaegu suvaline, pidi olema vist ~5v ja 300mA) antenn võetud ja lihtsalt otsad umber tõstetud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 11.10.16 17:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger

Mul sai samuti antenn otsa. Hiinast sai suvaline (peaaegu suvaline, pidi olema vist ~5v ja 300mA) antenn võetud ja lihtsalt otsad umber tõstetud.


Mis moodi avaldus? Minul näitab sõidu ajal et on satelliitidega ühenduses ja töötab üsna eeskujulikult. Vahel jääb paar sekundit maha aga kummaline on just sõidu algus, kui liikumine toimub ilmselt ilma kosmose infota. Umbes minuti sõidab võsas ja siis saab aru, kus ja mis.
Võtsin ka antenni lahti aga see oli seest väga viisakas visuaalselt.
Foorumites kirjutavad küll, et antennid nõrgad aga kõigil kaotab vigase antenniga üldse sideme sattellitidega jäädavalt, minul muul ajal toimib.
Või siis ongi nii, et süüde väljas, siis lastakse antennilt toide maha ja sõidu alguses lähebki veidi aega.
Kas keegi oleks nii hea ja teeks mulle väikese katse? Peale auto käivitamist panna kohe kaart ette ja vaadata, kas auto liikumine on startides normaalne?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
aixx
huviline



Registreerunud 21.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 12.10.16 05:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Kas keegi oleks nii hea ja teeks mulle väikese katse? Peale auto käivitamist panna kohe kaart ette ja vaadata, kas auto liikumine on startides normaalne?

Täna hommikul proovisin. Kuna esimese 300m peale jääb ka kaks üle 90kraadist pööret, siis võiks adekvaatne olla. Lasin sisuliselt kohe kohalt ära kui peale auto käivitamist ja RNS-e käivitumist kahte nuppu vajutasin, et kaart ette tuleks. Mingeid anomaaliaid polnud, nool ekraanil keeras ilusasti enne kui kurv läbitud sai. Samas on DVD lugemise viga ekraanil üsna sagedasti, ehk laser on ilmselt õhtal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
lzv8q
huviline



Registreerunud 04.12.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Renault 21 turbo; Jeep Grand Cherokee; Peugeot 405 Mi16x4; Mazda RX-8; Audi Allroad 3,0 TFSI

postitati 12.10.16 05:59 Tsiteeri


Mul läks GPS antenn läbi ajal kui navit ei kasutanud asukoha kordinaadid olid olemas aga ei muutunud. Vea avastasin siis kui kaabli taha panin ja GPS antenni viga sees oli. Katsetasin täna ja mul kohe asukoht ees. Kui siseneda Navi peidetud menüüsse siis sealt näed palju satelliite sidesse tuleb. Peidetud menüsse saamise õpetus siin RESETI pole vaja teha.

https://www.youtube.com/watch?v=nEYejZdMpeA


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
An-TT-o
huviline



Registreerunud 18.05.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A5 Coupe Quattro 2010

postitati 12.10.16 08:22 Tsiteeri


jaiks - kõige lihtsam lahendus sinul ongi teise antenni proovimine. Need eBay/hiina antennid toimivad väga hästi. Endale kunagi varem ka tellisin kui raadio asemele RNS-E panin ning pliks-plaks asukoht paigas. Mingi 9-10 eurot ei ole väga suur summa testimiseks.

Originaalantennid on kuuldavasti läbi läinud ka teistel mudelitel. Seal võib misiganes juhtuda, ei pea alati niiskus olema.

Ma olen üpriski kindel, et teine antenn lahendab su mure ära. Isegi kui praegune satelliite näitab, siis suhtluses või nendelt saadud info lahtikodeerimises läheb midagi metsa ja paneb su kaardil teise kohta.


Audi MMI 2G, 3G (jt) + teiste automarkide originaal navigatsioonikaartide ja tarkvara uuendus: http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=153067
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 12.10.16 09:03 Tsiteeri


Tellin prooviks ühe antenni jah.
Kummaline on veidi see ka, et kohapeal seistes on altitude ja heading degrees numbrid väga ebastabiilsed. Hüplevad üsna suures vahemikus. Loodab et teine antenn teeb asja korda. Nii on jama navigeerida, kui peale tanklas peatumist ei saa navi usaldada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
DonNiger
huviline



Registreerunud 25.10.06
Asukoht: Eestist eemal
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 1.9TDI 96kw

postitati 13.10.16 19:20 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Tsitaat:
Algselt postitas: DonNiger

Mul sai samuti antenn otsa. Hiinast sai suvaline (peaaegu suvaline, pidi olema vist ~5v ja 300mA) antenn võetud ja lihtsalt otsad umber tõstetud.


Mis moodi avaldus? Minul näitab sõidu ajal et on satelliitidega ühenduses ja töötab üsna eeskujulikult. Vahel jääb paar sekundit maha aga kummaline on just sõidu algus, kui liikumine toimub ilmselt ilma kosmose infota. Umbes minuti sõidab võsas ja siis saab aru, kus ja mis.
Võtsin ka antenni lahti aga see oli seest väga viisakas visuaalselt.
Foorumites kirjutavad küll, et antennid nõrgad aga kõigil kaotab vigase antenniga üldse sideme sattellitidega jäädavalt, minul muul ajal toimib.
Või siis ongi nii, et süüde väljas, siis lastakse antennilt toide maha ja sõidu alguses lähebki veidi aega.
Kas keegi oleks nii hea ja teeks mulle väikese katse? Peale auto käivitamist panna kohe kaart ette ja vaadata, kas auto liikumine on startides normaalne?


SAT'de kadumine on juba viimane staadium. Esmalt hakkab signaali kvaliteet kaduma, sellest võivad need hüppamised ka olla (aga ei pruugi). Mul nt oli lisaks ka antenni pistik üsna otsas ja ei lasknud enam midagi läbi.
Voolud tulevad RNS-E'le taha kohe kui uksed puldist lahti teed ja jäävad veel 20 minutiks peale uste lukustamist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 13.10.16 20:17 Tsiteeri


Kusjuures, kui autost väljuda ja signa alla panna, siis lülitab navi täielikult välja paari minuti jooksul, muidu jah jääb ketrama pikalt. Tundub, et jälgib ukse avamist ka enne lukustamist.
Sain lammarist uue uime katusele ja jõudsin sellega ka veidi ringi tiirutada. Esialgu jäi mulje et asi paranes küll aga eks seda näeb siis, kui ta ennast täielikult ära kalibreerida on jõudnud. Praegu linnas sees ta veel hangus aeg ajalt ja siis hüppas edasi suurema hüppe.
Kuuldavasti pidi ta end kalibreerima paarisaja kilomeetri jooksul.
Igaks juhuks on mul veel hiinast ka odav antenn tulemas, kui sellel lammari omal ka mingeid anomaaliaid peaks esinema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 14.10.16 17:19 Tsiteeri


Tundub et teine antenn siiski mingeid muutusi ei toonud. Aga täna avastasin imeliku nüansi, nimelt kõik on sinnamaani justkui ilus, kuni tagurdan mõned meetrid. Tagurdamise peale hüppab nooleke kaardil suvalises suunas õigest asukohast veidi eemale ja niimoodi vales suunas jääbki ta, kuni mõnisada meetrit esipidi sõitmiseni. Kuna ma enamasti pargingi autot tagurdades, siis ongi alati uut sõitu alustades auto suunataju metsas. Aru ma ei saa mis kala sellega siis on. Iga kord, kui tagurdan, läheb auto asukoht paigast.
Proovisin ka niimoodi, et võtsin navil toite maha ja sõitsin teise kohta ja seal andsin uuesti voolu peale. Veidi ajaga leidis auto asukoha üles küll, nii, et satelliitidega mingisugune suhtlemine toimub.
Olen puhastanud kõik pistikud, vaatand üle juhtmed. Vägisi jääb mulje, et naviseadmel endal on midagi untsu läinud.
Viimane lootus on hiinast tulev antenn.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 59.5% - SQL: 40.5%]