Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: K: komponent kõlarite vallas (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 2346)
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 06.07.04 09:22 Tsiteeri
K: komponent kõlarite vallas



Teema siis selline, et jäid pihku komponent kõlarite komplektist "SPR-176A" 1"(2,5 cm) Soft Dome kõrgsageduste kõlarid ja väline 12dB HP/6 dB jaotussagedus koos kõrgsageduste kõlari kaitsega. Lugu on nüüd selline et kas siia annaks originaal bassi kõlarite asemele mingeid teise firma kõlle sobitada. Kuna neid originaale pole enam alles.
Originaal komplekt siis selline
http://www.alpine.ee/img/prod/SPR-176A.jpg

Äkki mõned targemad kes asjaga rohkem kursis oskavad mind vähe suunata.:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lynx
klubiliige



Registreerunud 15.10.02
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 06.07.04 18:00 Tsiteeri


annab ja kuidas veel, kuid kui jääd sama krossu juurde, siis arvesta selle lõikesagedustega. St. see ei muutu, olenemata elemendist.

p.s> Soovitaks Sul võimaluse korral 3way süsteemi poole vaadata, kuid kui jääd sama juurde, siis leia korralik 8" mis suudab ka kesksagedust mängida.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 06.07.04 20:45 Tsiteeri


Ise mõtlesin ka sama et võiks kolme elemendiga teha. Tweeter piilarisse, armaturi prooviks mingid 13 cm elemendid panna, ja ustele mingid kuni 20 cm elemendid. Aga jah siis on vaja teisi krossusi. Mida siis teha jääda siis ikkagi kahe komponendi peale või ikkagi hakata kolmest süsteemi aretama. Taga on praegu subwoofer. 12" Alpine sws-1241. Aga mulle tundub et on lahja.
http://www.alpine.ee/img/prod/thumbs/SWS-1241.jpg

Olen kuulanud ka seda swr-1241
http://www.alpine.ee/img/prod/thumbs/SWR-1241D.jpg

Ma arvan et enda subwoofer oleks vist mõtekas maha müüa ja siis see tuhandene asemele osta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 07.07.04 06:36 Tsiteeri


minu tagasihoidlik kogemus:

1. midrange - nimetaks selleks tolle 5.25, mis tahad armatuuri panna.
kaalu sygavalt ka 4" valimist. kuna 3 way esimese otsa puhul (3way systeem siis on: tviitrid, midrange, midbass/subass | 4way puhul subbass eraldi pagassis või mujal) mäüngib midbass sul kuhugi 200-250hz - ni, siis saab sealt ülespoole hakkama ka 4" element. samas on ta palju pisem ning mugavam seega paigaldada.
ole tähelepanelik - on olemas dome midranged, mis alustavad mängimist umbes 800hz pealt, nende valimisel tuleb midbass panna kuni pea 1khz mängima - helipilt langeb, positiivset ma pole leidnud, kuna pole uurinud.

2. katsu omandada aktiivkrossid - 3 way esiotsa on ikka julmalt raskem mängima saada kui 2 wa-d. väga mugav featuur on aktiivkrossi puhul lõikesagedusi ja slope-i valida:)
minu arvates muudab aktiivkross (dsp jms) heli kuivaks:( vähemalt mu enda auto sound mulle ei meeldi eriti.

3. kui sul on automaatkastiga käru, kaalu midbassidele kickpaneleid. ustesse 8" sisse panna ja neid ka mängima saada on päris suur higistamine:)

3ne systeem läheb sul kõvasti kulukamaks kui kahene - aja mõttes, seda on tõsiselt kreisi häälitsema saada.

mul endal on plaanis ka 4way, hetkel midbasse pole ning ma tõsiselt mõtisklen, kas neid yldse panna:)

soovitan soojalt kuulata prosedega ja ilma masinaid, nii 2 kui 3 kui 4 way installe.

PS: ära esimese raksakaga midagi maha myy, su ideed on juba praegu muutuvad nagu raseda naise tujud (heas mõttes, sama mdx siin). parem mõtiskle hoolega, sul on 1000 võimalust raha paigutada. ma olen päris kindel, et sul ei ole mitte subwoofer lahja, vaid võimendi. mis võim tal on?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.04 07:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
minu tagasihoidlik kogemus:


oskad sa ehk soovitada 4way süsteemi jaoks krossi. Või on ilmtingimata vajalik osta kogu 3way komplekt korraga ühelt tootjalt?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 07.07.04 08:08 Tsiteeri


passiiv või aktiiv krossi?
kui aus olla, ei oska soovitada, kuna mul on algusest peale olnud peas aktiivkross.
ainus, mis pähe kargab on signat C3.

ei ole tingimata kogu 3way vajalik ühelt tootjalt osta, tihtipeale selline komplekt ju ei sobi systeemi.
samas kui tahtmine ikkagi dspta läbi ajada, siis ma eeldan, et 3way komplekt on läbimõeldud, ning sinna juurde kuuluv kross ka spetsiaalselt ehitatud.
olen täheldanud, et 3way kompode puhul on tegemist dome midrangega (ntx: dls iridium), see aga minule ei sobi.
eelistan ise igat elemendi paari/elementi eraldi võimendada just paindlikuse huvides.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.04 08:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
passiiv või aktiiv krossi?
kui aus olla, ei oska soovitada, kuna mul on algusest peale olnud peas aktiivkross.
ainus, mis pähe kargab on signat C3.

ei ole tingimata kogu 3way vajalik ühelt tootjalt osta, tihtipeale selline komplekt ju ei sobi systeemi.
samas kui tahtmine ikkagi dspta läbi ajada, siis ma eeldan, et 3way komplekt on läbimõeldud, ning sinna juurde kuuluv kross ka spetsiaalselt ehitatud.
olen täheldanud, et 3way kompode puhul on tegemist dome midrangega (ntx: dls iridium), see aga minule ei sobi.
eelistan ise igat elemendi paari/elementi eraldi võimendada just paindlikuse huvides.


endalgi peas vaid C3, ega muud eriti ei liigugi. Aktiivkrossisüsteemile ei hakka esialgu (vist) hammas peale, samas oleks tore kõik step-by-step läbi teha. Aga, ega passiivkrossil vist ei saa ju sättida, kuhu ta mis sagedusi laseb, st et kõik on ette krutitud. Samas, kas sellest probleemi ei tule näit midbassi ja subbassi kohapealt, et midbass ei lõpeta seal, kust juba sub mängima hakkab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 07.07.04 08:38 Tsiteeri


selle vastu on rohi:
lõikad esiotsa alumise maki või võimendi hpf filtriga ning sama teed subbarile, aga lpf.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.04 08:46 Tsiteeri


huvitav mida arvata Coral electronic NTX 300 filtritest, mida ühes teises :P foorumis müüakse, on need c3-dega võrreldavad ?

http://pilt.ee/photo/101950/2268275/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 07.07.04 08:51 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MaQQu
huvitav mida arvata Coral electronic NTX 300 filtritest, mida ühes teises :P foorumis müüakse, on need c3-dega võrreldavad ?

http://pilt.ee/photo/101950/2268275/


minu jaoks oleks 400hz midbass/midrange lõikesagedus liiga kõrge. kuid ei midagi hullu:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 07.07.04 21:53 Tsiteeri


Mida siis teha? Mul kuulid jumala koos :o. Panna siis ustesse ainult 8". Ja üles armaturi midagi. Või armaturi 5.25" ja alla ei pane. Ei oska nagu peale nii pikka juttu enam midagi mõistliku kosta. Kumba siis teha 2 way või 3 way süsteem. Subar jääb nii kui nii. Sellest ma ei loobu. Võim on seal jah praegu pisu lahja, aga vahe peal oli mul seal Alpine suht korralik võim (loe: mudelit ei mäleta, pean kodust järgi vaatama), siis hakkas subarist kärsa haisu tulema. Mängis muidugui päris hästi, aga kui ma oleks nii edasi lasknud, oleks ta maha põlenud. Tundub mulle et on ikka lahja. Aga tuhandest Alpinet liigutas too võim ikka mõnusalt.
Ilmselt peab siis vaikselt nokitsema hakkama ja proovima iga sugu erinevaid varjante. Eks see üks valus ja kulukas teekond saab olema:(.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 08.07.04 06:14 Tsiteeri


mul on hetkel 3way systeem.
1" tweeterid a-piilaril
4" armatuuris
12" pagassis
rahul ei ole, nokitsemist on, aga parem kui enne (puudu just nimelt myrasummutus).
kulud saab kontrolli all hoida:)
kysimus on selles, et mida sa saada tahad, missugune on su ylejäänud systeem.
esialgu mine poodi, osta vilti ning pigimatti paari tonni eest ja kuku ehitama. viimastest ei saa yle ega ymber naguinii.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.07.04 09:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja villu157
Mida siis teha? Mul kuulid jumala koos :o. Panna siis ustesse ainult 8". Ja üles armaturi midagi. Või armaturi 5.25" ja alla ei pane. Ei oska nagu peale nii pikka juttu enam midagi mõistliku kosta. Kumba siis teha 2 way või 3 way süsteem. Subar jääb nii kui nii. Sellest ma ei loobu. Võim on seal jah praegu pisu lahja, aga vahe peal oli mul seal Alpine suht korralik võim (loe: mudelit ei mäleta, pean kodust järgi vaatama), siis hakkas subarist kärsa haisu tulema. Mängis muidugui päris hästi, aga kui ma oleks nii edasi lasknud, oleks ta maha põlenud. Tundub mulle et on ikka lahja. Aga tuhandest Alpinet liigutas too võim ikka mõnusalt.
Ilmselt peab siis vaikselt nokitsema hakkama ja proovima iga sugu erinevaid varjante. Eks see üks valus ja kulukas teekond saab olema:(.


ütleme, et ideaal oleks, kui suudaksid ustesse paigutada 8", armatuuri siis need samased 4" ning piilaritesse (u silmade kõrgusele) tweetrid. Endal hetkel ustes 6,5" ning tundub, et ka 8" mahuks ära, kui veidi aretada (loe: veel fiibriga mängida). Ma ei tähtsustaks sq puhul subwoofrit liiga, olen aru saanud, et tähtsam on esimesed kõlarid korralikult, tõesti korralikult mängima saada. Subwoofrit pole teab mis raske tümistama panna.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 08.07.04 09:42 Tsiteeri


No selge selge. Müra summutust tuleb teha nii kui nii. Aga millise firma kõlle ma peaksin hakkama nagu vaatama. Ei oska nagu valida millegi järgi. Millised need 4" peaks olema. Mingid suvalised või mingid kindlad tegijad elemendi. Ustele mille järgi neid 8" elemente valin. Võin ju kohe poest 8" King Audio´d osta aga kas tulemust ka tuleb. Ei usu hästi. :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 08.07.04 09:44 Tsiteeri


Armaturi äkki need signat kõllid mida siin foorumis müüakse. M10
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=7090


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.07.04 09:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja villu157
Armaturi äkki need signat kõllid mida siin foorumis müüakse. M10
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=7090


need kõlbavad esialgu küll ja küll ;)
aga, midbass... noh, ütleme nii, et väga väga kehva pole mõtet tõesti osta, samas minu arvates alustaja sq inimene ei tee suurt vahet midbassi kvaliteedis, kui see korralikult paigaldatud ja võimendatud on, mängivad enamus elemente hüvasti. Targemad võiks kinnitada või kummutada selle väite. Osta rahakoti järgi, millele hammas peale hakkab, usun, et siiski kehtib printsiip, mille eest maksad, seda saad, midagi konkreetset mina soovitada ei oska. Rohkem rõhku pead ilmsel panema filtrile ja ostma ennem filtri ning seejärel alles kõlarid, mis filtrit üldse vaadanud oled hetkel?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 08.07.04 17:22 Tsiteeri


Esi algu polegi filtreid vaadanud. Kuna ei teadnud veel mida teha kas 3 või 2 way süsteemi. 2 way süsteemile on olemas need Alpine SPR-176A komplekti kuuluvad. Aga nüüd siis läheb ilmselt 3 way süsteemi ehitamiseks ja esi algu peale Signati filtrite ei oska midagi vaadata.

Käisin täna korra poes ja ostsin teise subari ära, kuna hind oli vasta pandamatult hea. Uus subar on nüüd siis SWR-1241 / max 1000w- rms 300w. See ilmselt jääb ja ei kuulu enam vahetusse. Järgi jäi nüüd subar SWS-1241 / max 600w- rms 200w mis läheb müüki.

Uurin Driveri käest järgi kas tal on need signati M10 veel alles. Siis peaks need armaturi panema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 09.07.04 07:11 Tsiteeri


3way esiots + subwoofer ja passiivkrossidega - sa lähed ogaraks seda mängima ajades.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
MaQQu
klubiliige



Registreerunud 15.12.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 09.07.04 08:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja AzA
3way esiots + subwoofer ja passiivkrossidega - sa lähed ogaraks seda mängima ajades.

aga alternatiiv samas hinnaklassis (mõtlen ilma aktiivkrossita) ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vadim
huviline

Avatar


Registreerunud 27.11.02
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1.8T, Volvo XC90, Volvo S80, Mercedes Benz 190 2,3 Mercedes Benz 190 2,6

postitati 09.07.04 09:00 Tsiteeri


Tahaks teada mis kuulub sinna 2-way süsteemi ja mis 3-way süsteemi, kuhu paigutatakse autos need kõlarid???
Mis on aktiiv ja passiiv kross??? :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AzA
huviline

Avatar


Registreerunud 04.12.03
Asukoht: prnu/tln
Kasutaja on eemal

Auto: 80 b4 85kw '94

postitati 09.07.04 10:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja vadim
Tahaks teada mis kuulub sinna 2-way süsteemi ja mis 3-way süsteemi, kuhu paigutatakse autos need kõlarid???
Mis on aktiiv ja passiiv kross??? :(


1way - sul on ainult 1 paar elemente või siis ainult subbar
2way - sul 1 paar elemente + subbar või ntx esiotsa puhul tweeterid ja midid eraldi, ehk 2way komponendid, justkui seal yleval pildidl.
3way - lisaks 2 way esi kompodele subbar või 3way esikompod ehk ees on: tviiterid, midranged ning midbassid.
4way - lisaks 3way esiotsale ka subbar.

point on selles, et 1 way mängib mingit kindlat sagedusvahemikku. umbes nii: 1 way systeemi puhul kogu sageduskara yritab 1 paar kõlareid uhada, 2way puhul mängib kõrgeid tviitrid, mingist piirist (u. 3khz) alla hakkab midrange/midbass mängima.
20hz - 60 Hz subbass
60hz - 200Hz midbass
200hz - 3.15khz midrange
3.15hz - 20khz kõrged - tweeter

passiiv ja aktiivkrossidel on palju erinevat ja palju sarnast, läheks pikaks kirjutamine:)

http://www.bcae1.com/xovrslop.htm
http://www.bcae1.com/elecxovr.htm
http://www.bcae1.com/passxovr.htm

sealt saad abi:) vastavalt:

1. mis on krossi slope
2. elektroonilised krossid ehk siis aktiivkross
3. passiivkrossid

yldiselt baasi seletab seal ära.
http://www.bcae1.com
kui selle läbi viitsid lugeda jagad põhjalikumalt:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 69.1% - SQL: 30.9%]