Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: uks jäätub lahti (Vastuseid: 47 | Vaatamisi: 8788)
alfonso
huviline



Registreerunud 30.07.09
Kasutaja on eemal


postitati 11.12.09 17:44 Tsiteeri
uks jäätub lahti



Audi A6 2001

Nii kui temperatuur veidike alla 0 kraadi langeb, tekib probleeme juhipoolse ukse sulgumisega. Ukse lukk ei lukustu, displeil näitab aga nagu oleks uks lahti. Sulgemisel "põrkab" uks tagasi.

Kui panna kliima põhja ning oodata kuni temperatuur veidike tõuseb, siis saab ukse kinni, aga see võtab iga kord 5-10 minutit aega.

Kas kellegil on sarnaseid probleeme olnud ja kuidas oleks võimalik seda viga parandada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 11.12.09 17:50 Tsiteeri


Lukk maha, juppideks ja vana määre seest välja pesta. Kokku tagasi, õlitada, paika, korras.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
888
huviline

Avatar


Registreerunud 24.01.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Quattro

postitati 11.12.09 17:50 Tsiteeri


On ka oldud sellise probleemiga silmitsi.
Asja lahendasin sedasi, et õlitasin korralikult ukselukud ära. Sügisesed ilmad ajavad mingisugust kondentsi lukud täis ja kui vähegi külma teeb on jama majas.


Sõitsid saanid-Sõitsid reed A Quattro sõidab ikka veel;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KeveN
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.08
Asukoht: Võru
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 TYP85 Q , Audi V8 4.2

postitati 11.12.09 18:26 Tsiteeri


Ise oman B4 mille lukud on alla arvestust, aga vältimaks seda jama talitlen järgnevalt: enne külmasi loputan wd40-ga lukud puhtaks(võtmeaugust lasen sisse ja lukustile). Olles ära loiputanud, siis proovin võimalikult palju täissünt õli sisse lasta lukkudele kui võimalik ja siiamaani polel probleemi esinenud. Kindlasti uksetihendid ka kokku silikoonõliga. Tahest tahtmata tekib luku sisse vesi ning see külmub ära.


Polyurea ülitugevad pinnakatted sõidukitele- https://polyterm.ee/
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 14.12.09 11:32 Tsiteeri


No mul kõrvalsõitja uks täiesti "põrkepall" . Proovisin soojendada 10 minti, kuid ei miskit, soojendasin veidi luku aukude juurest nii palju kui sain, kuid ikka kinni ei lukusta ennast :( Mis siis kui ma juhipoolse ukse veel lahti teen :O ?
Mis sorti möksi peaks laskma ukseluku sisse ,et ta kuramus enam ei jäätuks niiviisi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laur4
huviline



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A90Q, P944, UAZ469

postitati 14.12.09 11:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: liito
No mul kõrvalsõitja uks täiesti "põrkepall" . Proovisin soojendada 10 minti, kuid ei miskit, soojendasin veidi luku aukude juurest nii palju kui sain, kuid ikka kinni ei lukusta ennast :( Mis siis kui ma juhipoolse ukse veel lahti teen :O ?
Mis sorti möksi peaks laskma ukseluku sisse ,et ta kuramus enam ei jäätuks niiviisi?


Sellisel juhul võib viga olla ka sisemise ukselingi trossis. Kui seal vesi sees ja ära jäätub, jääb peale seest avamist uks lahti. Kumbalt poolt avades uks enam kinni ei jäänud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 14.12.09 11:56 Tsiteeri


Noniih, nii kui külmad ilmad tulevad hakkab jama pihta :D

Ma ei julge enda auto uksi veel lahtigi teha :D Igaastane jama. Ehk Black jagab natukene õpetussõnu kuidas lukk päris juppideks käib, ma üks aasta lammutasin kuid seda kaant ma päris maha ei saanud kus hammasrattad ja asjad sees.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 14.12.09 13:53 Tsiteeri


Soojendamine ja lukuõli aiatavad mind hetkel, kuigi kui sõidad väheke , siis jälle ei taha kinni jääda. Natuke lukuõli peale , minutike ootamist ja tuld :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 14.12.09 14:16 Tsiteeri


Jube jama jah, mul b4 üllatas ka täna sellega, et kõrvalistuja poolne esiuks ei taha enam sulguda, lasin talle kõvasti wd-40 küll igast august sisse, aga kasu ei mingit. Lukk töötab kenasti, saab võtmega lukku ja lahti keerata, aga ust kinni lükates stopper ei sulge. Mida tegema peaks??? :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 14.12.09 14:26 Tsiteeri


Kuis b4- jal oli, ei mäleta, aga mul näiteks b6- l läheb vesi tihendite sisse ja valgub just alumisse ossa. Nojah, siis tihend kipubki paisuma. Variant kuskil soojas ruumis ikka tükk aega hoida, siis tihendis peaks ka vesi aurustuma. Et see vast b4. jal probleemiks pole?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
h6bekuul
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 16.08.09
Asukoht: est
Kasutaja on eemal

Auto: auto

postitati 14.12.09 14:29 Tsiteeri


Ärge hirmutage selle luku jamaga. Kas see on sõltumata mudelist? Vaadates horisonti, ütleksid "vanad eestlased", et -25 on tulekul :). Tervitused siinkohal disljokkidele :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Eero
meeskond



Registreerunud 29.10.04
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: B2 2dq

postitati 14.12.09 14:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Jube jama jah, mul b4 üllatas ka täna sellega, et kõrvalistuja poolne esiuks ei taha enam sulguda, lasin talle kõvasti wd-40 küll igast august sisse, aga kasu ei mingit. Lukk töötab kenasti, saab võtmega lukku ja lahti keerata, aga ust kinni lükates stopper ei sulge. Mida tegema peaks??? :(


Hetkel sain ta ikkagi tööle nüüd, kallasin sooja vett ukselukust sisse kui tööle hakkas ja siis lademetes wd-40 veel selga, et niiskust veidgi minema saaks. Aga eks nüüd peab kuskil soojas garaazis need lukud veidi korralikumalt ette võtma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 14.12.09 14:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Ehk Black jagab natukene õpetussõnu kuidas lukk päris juppideks käib, ma üks aasta lammutasin kuid seda kaant ma päris maha ei saanud kus hammasrattad ja asjad sees.

Mu kunagine punane C4q valmistas ka kunagi talvise üllatuse, kui ust ei saanud enam kinni. Kuna liikuda oli vaja, sai parema käega ust kinni hoides teise linnaserva sõidetud. Õnneks oli automaat. Selle ajaga sulas midagi ära ja hakkas tööle. :) Pärast seda sai juhiukse lukk (luku all ma mõtlen ikka seda osa, mis reaalselt ust kinni hoiab, mitte käepidemes olevat võtmeava) küljest keeratud ja ära puhastatud. Polster maha ja mõned poldid (sisemised kuuskandid või torxid olid vist) lahti ja saab kätte. Lukustusvardad ja sisemine avamistross küljest muidugi enne. Jubedalt oli vana tahkunud määret ja tolmu ja roostet jms täis. Eriti kippus sisemise avamise hoob kinni jääma. See, mille külge tross lingi juurest läheb. Värske grafiitmääre igale poole vahele ja käis kuni auto müügini nagu kellavärk.

C4 puhul igatahes midagi keerulist polnud. C5 ei tea. Loogiliselt võttes peaks selle lukustusmehhanism ka ju ukse küljest eralduma. Isegi kui päris algosadeks ei saa, on suur asi seegi, kui ta lihtsalt diisli sees läbi pesta (break cleaner vast sobib ka) ja pärast korralikult määrida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Mutjuki
huviline



Registreerunud 19.11.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q5

postitati 14.12.09 14:42 Tsiteeri


Ka minul täna hommikul see uste jama C5-ga üle elatud. Hommikul läksin hurraaga tegin juhi ukse lahti ja enam kinni ei jäänud. Jätsin siis auto pooleks tunniks soojenema ja tagasi tulles läks kinni. Tegin sõidu ära ja poolt tunnikest seismist ja jälle sama jama. Kui oli jälle lahti sulanud midagi seal sees käisin bensukast läbi, ostsin WD-40 (selle sama teema ajendil siin) ja lasin ukse sees selle augu õli täis. Nüüd siis tunni pärast lähen jälle sõitu, eks siis paistab. Kui ei aita, ju siis peab kusagilt teadjamalt abi minema küsima. Ise seal midagi lammutades lõhuksin pigem seal kui parandaksin (eriti sellistes spartalikes tingimustes, nagu siin veel nädal otsa lubatakse).

Samas naise B6-l kõik uksed töötavad.

Tarmo


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 14.12.09 15:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Mutjuki
Hommikul läksin hurraaga tegin juhi ukse lahti ja enam kinni ei jäänud. Jätsin siis auto pooleks tunniks soojenema ja tagasi tulles läks kinni. Tegin sõidu ära ja poolt tunnikest seismist ja jälle sama jama.
Tarmo


Endal oli täpselt sama jama. Need ukse stopperid ei lukustu ära. Ei jäta ma siiski oma lahendust ütlemata: Door lock ice-breaker automaailmast 36 kulli ja tegi korda ja veel vägagi kenasti. Siiski kui järgnevad päevad ka veel kinni jäätub, siis küll tuleb miskit ette võtta ja määrida millegagi. Aga kerge tund-kaks libisemise mõnu tegi selle jura tagasi :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 14.12.09 16:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Eero
Hetkel sain ta ikkagi tööle nüüd, kallasin sooja vett ukselukust sisse kui tööle hakkas ja siis lademetes wd-40 veel selga, et niiskust veidgi minema saaks. Aga eks nüüd peab kuskil soojas garaazis need lukud veidi korralikumalt ette võtma.


Ma kardan, et see sulatas sul selle luku seekord üles, aga vaevalt see wd-40 kõike sissevalatud vett minema uhas. Kui uhas, siis on hästi, aga vastasel juhul pead luku ikkagi maha kookima ja puhastama+määrima.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
priiitp
huviline



Registreerunud 14.07.09
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: -

postitati 14.12.09 16:53 Tsiteeri


'96 A4 B5 omab ka sama muret.
Nissusin niipidi ja teistpidi, kallasin lademetes lukuõli, lehvitasin naabrivalve vanamuttidele, aga ei midagi...

Jätkuvalt uks paokil ja kesklukk kinni hoidmas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
laur
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A7 3.0 TFSI

postitati 14.12.09 16:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: laur
Ehk Black jagab natukene õpetussõnu kuidas lukk päris juppideks käib, ma üks aasta lammutasin kuid seda kaant ma päris maha ei saanud kus hammasrattad ja asjad sees.

Mu kunagine punane C4q valmistas ka kunagi talvise üllatuse, kui ust ei saanud enam kinni. Kuna liikuda oli vaja, sai parema käega ust kinni hoides teise linnaserva sõidetud. Õnneks oli automaat. Selle ajaga sulas midagi ära ja hakkas tööle. :) Pärast seda sai juhiukse lukk (luku all ma mõtlen ikka seda osa, mis reaalselt ust kinni hoiab, mitte käepidemes olevat võtmeava) küljest keeratud ja ära puhastatud. Polster maha ja mõned poldid (sisemised kuuskandid või torxid olid vist) lahti ja saab kätte. Lukustusvardad ja sisemine avamistross küljest muidugi enne. Jubedalt oli vana tahkunud määret ja tolmu ja roostet jms täis. Eriti kippus sisemise avamise hoob kinni jääma. See, mille külge tross lingi juurest läheb. Värske grafiitmääre igale poole vahele ja käis kuni auto müügini nagu kellavärk.

C4 puhul igatahes midagi keerulist polnud. C5 ei tea. Loogiliselt võttes peaks selle lukustusmehhanism ka ju ukse küljest eralduma. Isegi kui päris algosadeks ei saa, on suur asi seegi, kui ta lihtsalt diisli sees läbi pesta ja pärast korralikult määrida.


Sellesmõtes ma sain luku mehhanismi ilusti maha jah. Aga seal on see plastikust osa veel kus vist veits elektroonikat ja hammasrattaid. Ma kardan, et niiskus seal sees. Aga ma ei saanud selle kaant lahti ja nii ta jäi. Kuumutasin kuumapuhuriga teda oma pool tundi.

Kuigi täna hommikul sulgusid mul kõik uksed ilusti. Ma oleks väga üllatunud kui ta -20 juures ka kinni läheb veel. Paar aastat olen maadelnud selle jamaga. Sõida ring ja hoia ühe käega ust kinni :D Päris tobe, alati kiire ka kui just juhtub.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
raemees
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.09
Asukoht: Rae vald
Kasutaja on eemal

Auto: BMW E90 320dA 2008a

postitati 14.12.09 18:29 Tsiteeri


Mul tekkis huvipärast selline küsimus nende probleemsete lukkude omanikele, ilmselt on autodes ka kliimaplokid, kas sõidate pikemalt selliselt, et kliimapump välja lülitatud ? Säästab ka kütust loomulikult.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
liito
huviline



Registreerunud 12.11.09
Kasutaja on eemal

Auto: ceed xR

postitati 14.12.09 18:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Mul tekkis huvipärast selline küsimus nende probleemsete lukkude omanikele, ilmselt on autodes ka kliimaplokid, kas sõidate pikemalt selliselt, et kliimapump välja lülitatud ? Säästab ka kütust loomulikult.


Eriti küll mitte, kui siis väga harva ja viimastel päevadel pole sääraselt sõitnud,kui mõtled,et see kuidagi seotud.

Igatahes ma parem ei taha näha seda hommikut kui on -20;)

Kuid mulle isiklikult see kogemus ,et 1 käsi askeldab rooli, käigukangi ja suunatuledega ning teine hoiab ust oli isegi päris lahe:P Ja ka see, et kõrvalistuja uks on turvavööga kinnitatud ei ole ka just igapäevane:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
ermik
huviline



Registreerunud 12.11.09
Asukoht: tartumaa
Kasutaja on eemal


postitati 14.12.09 20:06 Tsiteeri


Oli ka endal probleem külmade saabudes, juhiuks ei taht enam kinni jääda. Töötas ja siis vahel ei töödand. Lõpuks võtsin luku maha ja täiega laiali. Probleem oli luku sees mingis vidinas, mida tõmbas omale kohale vedru. Ilmselt külmade saabudes läks määrdeaine väga paksuks ja ei suut enam normaalsena toimida. Sai siis kogu lukk vanast määrdest puhastatud ja ka seda lukustus vedru pingutatud, nüüd probleem kadund. Ja ega see luku süsteem on nii lihtsa ehitusega, et seal muud viga ei saagi olla


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 14.12.09 21:11 Tsiteeri


Ei jäätu küll lahti, kuid... A6 C6 sedaani pakiruum läheb kinni ja kõik justkui toimiks, kuid infotabloo näitab, et luuk lahti? Siin juba ületamatum takistus, pelgalt õliga lobutamine ei aita vist :)

Kogemusi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 14.12.09 21:12 Tsiteeri


Kui pole aega või viitsimist lukku lahti võtta, võiks WD40 ja lukusula asemel sinna mehhanismi vahele lasta relvaõli. Seda saab suvalisest jahitarvetepoest. Kui esimesed kaks kipuvad ära kuivama ja määrimisomadusi kiirelt kaotama, siis relvaõli poeb hästi igale poole vahele ja jääb päris pikalt toimima. Pärast seda natuke sisemist ja välimist linki klõbistada, et võimalikult laiali valguks.

Tsitaat:
Algselt postitas: raemees
Mul tekkis huvipärast selline küsimus nende probleemsete lukkude omanikele, ilmselt on autodes ka kliimaplokid, kas sõidate pikemalt selliselt, et kliimapump välja lülitatud ? Säästab ka kütust loomulikult.

Kuidas see antud teemaga seotud on? Arvad, et väljalülitatuna on auto sisekliima mõne protsendi võrra niiskem ja seepärast jäätub lukk kinni? Muud seost ma hetkel ei taba ära.

Tsitaat:
Algselt postitas: priidik
Ei jäätu küll lahti, kuid... A6 C6 sedaani pakiruum läheb kinni ja kõik justkui toimiks, kuid infotabloo näitab, et luuk lahti? Siin juba ületamatum takistus, pelgalt õliga lobutamine ei aita vist :)

Kogemusi?

Mikrolüliti on luku sees. Tuleb ka lahti võtta. Võimalik, et annab midagi natuke painutada, võimalik, et tuleb välja vahetada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Andres80
huviline



Registreerunud 24.09.09
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant Quattro 2,5 tdi 132kw. 2001 aasta

postitati 14.12.09 21:13 Tsiteeri


Tervitus:)
Mul sama jama kõrvalistuja uksega nagu te siin kirjeldate. Lugedes eelnevat teksti järeldan et pean polstri koos lukuga maha kiskuma.Seejärel luku läbi pesema ja uuesti õlitama.Küsimus selles ,kas keegi saab mind Tartus selle probleemiga aidata kuna pole omal kohta kus seda teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Mutjuki
huviline



Registreerunud 19.11.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q5

postitati 15.12.09 07:47 Tsiteeri


Täna hommikul siis ikka sama mure, ei aidanud see WD-40 sinna! Järelikult tuleb pöörduda meistrite poole.

Äkki keegi Audihoolduse meestest paneks siia teemasse mingi hinna, mis maksaks 4 ukse lukustusmehhanismi puhastus ja õlitamine (minu puhul siis C5). Loomulikult võiksin ise ka sinna helistada ja küsida (arvatavasti teen ka seda), kuid eks siin ole veel inimesi, kes selle vastu huvi tunneks.

Tarmo


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.3% - SQL: 27.7%]