Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Idanaabritest isikud - nuta või naera (Vastuseid: 17 | Vaatamisi: 2164)
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 10.06.04 11:43 Tsiteeri
Idanaabritest isikud - nuta või naera



Ei oska enam kuidagi suhtuda idanaabritesse, kes Eestis elavad ja mitte grammigi eesti keelt ei oska. Vähe sellest, et nad ise ei räägi, nad ei saa s***agi aru kah - isegi "Tere" peale vastavad "Tchevo".
Viimasel ajal olen päris x korda pidanud suhtlema isikutega, kes räägivad ainult ida keelt. Ise olen üritanud ikka eesti keeles vastu panna, aga nemad nemõmmnemaa. Kui olen üritanud inglise keeles neid rääkima sundida, siis raputatakse pead ja mitte mmigi. Vahet pole kas on dress või lips :( Kõige rohkem ajab närvi see, et makstakse teenuste/toodete eest pangakaardiga ja isikut tõendavaks dokumendiks on Eesti Pass ??? Mis kuradit moodi need isikud on sellise dokumendi kätte saanud? Kelle kapsaaeda see ilmatum kivi visata? Ma tahaks kah mingi riigiorgan olla, kellele sellise dokumendi väljastamise eest mingit kopkat hõlma alla visatakse :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.04 12:03 Tsiteeri


Kusjuures töötan ka teendussektoris ja puutun ka sellega igapäevaselt kokku... ka omal on selline mõte peast läbi käinud et mis krdi moodi nemad selle eesti passi said?
Puutusin kunagi kokku inimesega kes oli eestis sündinud ja kasvanud, käinud eesti koolis ja rääkis ilma miskigi aksendita eesti keelt... ja tema pidi minema eksamile, et saada eesti passi, lihtsalt sellepärast et tema vanemad olid kunagi ammu ammu siia eestisse elama asunud. Samas tahtis ka tema ema eesti passi saada ning eksamile selle jaoks minema... temaga oli juba teine lugu, räägib aksendiga kuid saab kõigest aru ja oskab ka vastu rääkida, tema muideks kukkus eksamilt läbi, sest ei oska siiski piisavalt hästi seda riigikeelt... siis tekibki küsimus kelle kapsaaeda see nüüd siis läheb et miskid totaalsed umbkeelsed on meil eesti kodanikud???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Traks
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.03
Asukoht: Saue-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4, ABT

postitati 10.06.04 12:10 Tsiteeri


Käisin mõni aeg tagasi Jõhvis. Kõik kohalikud, kellega ma rääkisin seal, olid venelased, aga see eest rääkisid nad minuga eestikeeles (vähemalt purssisid aksendiga). Vahet ei olnud kas see oli mõni pensionäär või rullnoksi välimusega noor inimene. Peale selle olid nad väga sõbralikud.
Nii et Tallinna venelased peaksid eeskuju võtma Jõhvi kodanikest.


Nii kuidas sina autole nii ka auto sulle
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
antsu
klubiliige



Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.04 12:21 Tsiteeri


Samad kogemused endalgi. Toimetan ka teenindussfääris ja on inimesi, kes töötavad klienditeeninduses ja ei oska mitte sõnagi eesti keelt. Muuhulgas ka Säästumarketites (ida regioonis). Arumaeisaa kuidas saab inimene sellise koha peal töödata ja mitte mõmmigi eesti keeles rääkida.

Vastupidiselt on olnud ka jälle väga meeldivaid kogemusi. Minu arust müts maha nende ees, kes kas pursivad või räägivad täitsa vabalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 10.06.04 12:26 Tsiteeri


Suhtlen pea iga päev idanaaabritest isikutega. On neid, kes üritavad eesti keeles suhelda, kuid palju on siiski neid isikuid, kes ei taha/saa rääkida eeti keeles:mad:
Krt.
Minu tutvus ringkonnas on ka venelasi, kes eluaeg eestis elanud ja krt ei oska isege tere öelda:mad:
Mis valemiga on saanud sellised inimesed eesti passi?:o


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
MarkoC
huviline

Avatar


Registreerunud 01.02.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 3xx bemuur

postitati 10.06.04 12:32 Tsiteeri


Eriti vale on mu arust see, kui poes vaadates on ESIMENE asi vene keeles küsimine ja kui teenindaja ei jaga seda keelt, hakatakse veel sõimlema ja vanduma ...
nõmedaim asi minu silmis selliste inimeste poolt ....
sellised pole muidu gi kõik aga jagub ...


www.puhas.ee soodsaim pesula linnas :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
MEEMEES
huviline



Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tampere, Hiiumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant C7 BI-T, Audi TTQ, Audi A3 2009,SeaDoo 300hp,Hanomag1934, Ford Scorpio RS Mk1, BMW E39,Honda CBR F4S2

postitati 10.06.04 12:38 Tsiteeri


Olen käinud paar korda meie uues Ülemiste keskuses Rimis,no võta näpust, ei ole ühtegi kassapidajat kohanud,kes oleks Eestlane


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kopamees
klubiliige



Registreerunud 14.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Honda Civic Tourer

postitati 10.06.04 12:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja MEEMEES
Olen käinud paar korda meie uues Ülemiste keskuses Rimis,no võta näpust, ei ole ühtegi kassapidajat kohanud,kes oleks Eestlane


Külasta Tallinna McDonalds'eid :P


Mereteemalised uudised: www.mereblog.com
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 10.06.04 13:09 Tsiteeri


IRW


lapsepõlvest alates meeldinud 20VT R5
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Joel
meeskond

Avatar


Registreerunud 01.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi CQ Typ85, Porsche 911 Turbo, MB G63 AMG, MB ML 320, Volvo 940 SE, ZAZ 965 Cabrio

postitati 10.06.04 13:25 Tsiteeri


Tsitaat:

KILL siukesed

Mehed, kotkad, üritaks mitte liiga elevile minna sellise natsionalistliku teemaga seoses. Teatavasti klassifitseerub selline asi sotsiaalse vaenu õhutamiseks ja sellist asja siin foorumis kindlasti mitte ei lubata. Pealegi on sellise asja eest vastavalt karistusseadustiku §'le 151 võimalik kuni 3 aastat türmi saada...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ren
huviline



Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S4 B5

postitati 10.06.04 13:46 Tsiteeri


Sai kunagi McDonaldsit külastatud, eine tellitud teatab tädi "Coca, Fanta, Sprite!?". Selle peale tuli meelde et sõber tahtis enda eine juurde suuremaid friikartuleid, andsin siis kenasti oma soovist teada. Selle peale vahtis mulle tädi suurte silmadega otsa nagu lehm vahib laudaväravat, mõtles viivu ja teatas "Coca, Fanta, Sprite!?". Võite kohe mitu korda arvata mis keeles ta meelsamini suhelnud oleks...
Integreeruv Eesti.


The replacement for displacement
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 10.06.04 13:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Joel
Tsitaat:

KILL siukesed !

Mehed, kotkad, üritaks mitte liiga elevile minna sellise natsionalistliku teemaga seoses. Teatavasti klassifitseerub selline asi sotsiaalse vaenu õhutamiseks ja sellist asja siin foorumis kindlasti mitte ei lubata. Pealegi on sellise asja eest vastavalt karistusseadustiku §'le 151 võimalik kuni 3 aastat türmi saada...

KILL vast öelda ei tohiks jah... kuid leian et karistatav peaks ka see olema kui umbkeelsed omale teab mis teid pidi kodakondsuse on saanud, või mis?
Ja iseenesest kui ma poola nt elama lähen... siis ikka võiks poola keele selgeks õppida, mitte purssida miskit kolme keele vahepealset... see asi on nendes inimestes endis kinni, nad lihtsalt ei taha seda keelt õppida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Traks
huviline

Avatar


Registreerunud 29.09.03
Asukoht: Saue-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 b4, ABT

postitati 10.06.04 14:07 Tsiteeri


Laseme Savipätsi pukki siis arvatavasti mõneajapärast ühe riigi keele veel saame ja kui siis hästi läheb (Savipätsi jaoks) kaob selline keel nagu eestikeel üldse.


Nii kuidas sina autole nii ka auto sulle
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 11.06.04 07:32 Tsiteeri


Minul ei ole küll kusagil suhtlemisel probleeme olnud. Muidugi käin ma ka väga harva tallinnast väljas. Näiteks lasnamäel käisin viimati oi kui ammu. Ja kohati tekib ju väga naljakaid seiku tänu keeleoskamatusele. Ma ei tea mis ida-virumaal toimub, kuid siinpool ma küll erilist probleemi ei näe.

Üks väga naljakas seik oli möödunud suvel kui olin olude sunnil ühe kooli vastuvõtukomisjoni liikmeks. Osadel erialadel oli võimalik valida kahes keeles õppe vahel. Esitasin siis ühele eestikeelsesse õppesse kandideerivale tegelasele mingi üsna tavapärase küsimuse ja vastuseks sain "¨too, ¨too?".


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
westa
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Tallinn, Tampere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C4 2,5TDi,Audi A4 Avant 2,6 V6,Audi 100 C4 2,5TDi,Audi 5000 2,0d,Audi 80 B3 1,8

postitati 11.06.04 10:38 Tsiteeri


Mind isklikult ajab närvi kui inimene omab kodakondsust, taob rusikaga vastu rinda ja karjub``see siin on minu kodumaa aga ma ei räägi teiega PÕHIMÕTTELISELT eesti keelt``:mad:
Üks endine 47a. töökaaslane oli ehe näide


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ranz
klubiliige



Registreerunud 29.09.02
Kasutaja on eemal


postitati 11.06.04 10:42 Tsiteeri


Vat sellistest enam tõesti aru ei saa... kas nad peavad siis venemaad siiski selle maa omanikuks???
Sellisele paras rongipilet pihku pista et tead sõida ära koju.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
brunnts
huviline

Avatar


Registreerunud 16.06.03
Asukoht: Tallinn - Kunda
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2,3

postitati 11.06.04 11:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja westa
Mind isklikult ajab närvi kui inimene omab kodakondsust, taob rusikaga vastu rinda ja karjub``see siin on minu kodumaa aga ma ei räägi teiega PÕHIMÕTTELISELT eesti keelt``:mad:
Üks endine 47a. töökaaslane oli ehe näide



Mul selliseid töökaaslasi kohe trobikond.

Ajab ikka julmalt vihale.


Life is hard. It's harder if u're stupid.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 08.11.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Avant Q S-Line FL

postitati 11.06.04 22:06 Tsiteeri


Kui me räägime venekeelsest seltskonnast, siis tuleb täheldada, et:
- noorem rahvas oskab eesti keelt väga viisakalt, eriti need, kes rohkem kooliharidust saanud. Näiteks mul oma naiska sada prossa venelane aga keelt oskab perfektselt;
- pisut vanem seltskond, kes keelt ei oska, põevad seda päris kõvasti - mõned elavad seda välja vihastades enda ja teiste vastu;
- rahulolevamad tüübid ei näe ühtki põhjust, milleks mõndagi kohaliku maarahva keele sõna selgeks saada. Tihti just nende masinatel suunatulelüli puudub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 38.1% - SQL: 61.9%]