Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: 20vT tavahooldus (Vastuseid: 83 | Vaatamisi: 1436608)
prual84
huviline



Registreerunud 20.11.07
Asukoht: harjumaa,kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: audi s4(ajalugu) a3 hetkel

postitati 08.11.16 13:59 Tsiteeri


Küünlad pole koht kust kokku hoida,2aastat tagasi,suht värsked boschi küünlad andsid järgi ja lõppes mootori remondiga,pärast seda sai NGK-d peale ja süda oli rahul, probleeme ei esinenud.Küünlad ja õli sellise auto puhul pole koht kust tagasi hoida.

Martin


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 08.11.16 14:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prual84
Küünlad pole koht kust kokku hoida,2aastat tagasi,suht värsked boschi küünlad andsid järgi ja lõppes mootori remondiga,pärast seda sai NGK-d peale ja süda oli rahul, probleeme ei esinenud.Küünlad ja õli sellise auto puhul pole koht kust tagasi hoida.

Martin


Sarnane kogemus minulgi, lihtsalt vahetage lauses kaubamärkide asukohad. Õnneks sain varem jaole, ei pidanud mootorit remontima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
andrec
huviline



Registreerunud 07.10.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B6 R30 VR6 turbo

postitati 08.11.16 22:05 Tsiteeri


Mina kasutan Boschi FR5DP küünlaid, annab NGK BKR7E analoogiks. Kasutasin ka S6'ga neid küünlaid.


12,72@178,14km/h @S4 // 241km/h @ S4 OMC
http://differ.ee https://www.youtube.com/andresleever
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kivitare
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: 220v

postitati 09.11.16 06:47 Tsiteeri


Mul ka Bosch F5DPOR juba pikemat aega kasutuses. Ma arvan, et Jõuvanker ütles võtmesõna (stock) õigesti. Igasugu tuuningu juures on juba teised faktorid, mis ühte või teist küünalt mõjutavad. Või?


Hobiautode hoiustamine | Põrandaplaatide ja LED valgustite müük HobiHoid.ee! Rolevents digiturundus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Rst
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: hall metallik diisel Q

postitati 09.11.16 07:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Kivitare
Mul ka Bosch F5DPOR juba pikemat aega kasutuses. Ma arvan, et Jõuvanker ütles võtmesõna (stock) õigesti. Igasugu tuuningu juures on juba teised faktorid, mis ühte või teist küünalt mõjutavad. Või?


Kui tegu on stock autoga, siis seda vähem on aru saada, mis küünal seal peal on.
Minu käest on läbi käinud paar autot millel on olnud nii plaatinum, kui iriidium küünlaid peal ning omanik raiub, et küünlad on head ja korralikud. Välimuselt tunduvad tihti iriidium ja plaatinum küünad ilusad, kuid tegelikult on need otsas ja selle tulemusel vahest harva jätab vahele mootor, kui koormus taga. Tava küünla välimusest saab palju lihtsamalt aru, kas küünal on niiöelda kulunud/väsinud või mitte.
Eks see on igaühe enda harjumuses kinni, mis küünlaid kasutatakse.

Minu arust mängi hoopis suuremat rolli pigem see, kui tihti küünlaid vahetatakse. Millegi pärast enamus hakkavad küünlaid vahetama alles siis, kui mingi probleeme tekib.
Originaal konditsioonis 2.2T puhul peaks olema tavaküünla vahetusvälp 30 000km ja plaatinum/iriidium küünla vahetusvälp umbes 50 000km.


ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9sec@210km/h, 1km 268km/h, 1miil 295km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ristokru
huviline



Registreerunud 29.07.16
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S2/80

postitati 09.11.16 08:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Rst
Tsitaat:
Algselt postitas: Kivitare
Mul ka Bosch F5DPOR juba pikemat aega kasutuses. Ma arvan, et Jõuvanker ütles võtmesõna (stock) õigesti. Igasugu tuuningu juures on juba teised faktorid, mis ühte või teist küünalt mõjutavad. Või?


Kui tegu on stock autoga, siis seda vähem on aru saada, mis küünal seal peal on.
Minu käest on läbi käinud paar autot millel on olnud nii plaatinum, kui iriidium küünlaid peal ning omanik raiub, et küünlad on head ja korralikud. Välimuselt tunduvad tihti iriidium ja plaatinum küünad ilusad, kuid tegelikult on need otsas ja selle tulemusel vahest harva jätab vahele mootor, kui koormus taga. Tava küünla välimusest saab palju lihtsamalt aru, kas küünal on niiöelda kulunud/väsinud või mitte.
Eks see on igaühe enda harjumuses kinni, mis küünlaid kasutatakse.

Minu arust mängi hoopis suuremat rolli pigem see, kui tihti küünlaid vahetatakse. Millegi pärast enamus hakkavad küünlaid vahetama alles siis, kui mingi probleeme tekib.
Originaal konditsioonis 2.2T puhul peaks olema tavaküünla vahetusvälp 30 000km ja plaatinum/iriidium küünla vahetusvälp umbes 50 000km.


Minu autot peaks siis lugema mitte stock variandiks? Ehk nüüd tüli väga palju erinevaid variante küünaldest ja ka küünalde hinnad on seinast seina. Kui odavam küünal töötab samamoodi siis ma ei näe põhjust 10x rohkem maksta. Pole ka probleemiks tihedamini küünlaid vahetada.
Eelkõige ma eelistaks ikkagi küünlaid mis ei pudene silindrisse! Hind pole sellejuures tähtis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maik
huviline

Avatar


Registreerunud 26.12.04
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Cupra

postitati 09.11.16 10:44 Tsiteeri


Veits teemast mööda aga kui juba "küünalde" pealt hoiad kokku, milleks üldse "essi" omada?!
Ei saanud vaiki olla :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 09.11.16 11:02 Tsiteeri


Tavaküünlaid tuleb lihtsalt 2x sagedamini vahetada, sest elektrood kulub ära.
BKR7E on ka OK, lihtsalt vahetada iga teine õlivahetus. Samas, kui BKR7EIX võib kesta 60 000+ km.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ristokru
huviline



Registreerunud 29.07.16
Asukoht: Viimsi
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S2/80

postitati 09.11.16 12:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Maik
Veits teemast mööda aga kui juba "küünalde" pealt hoiad kokku, milleks üldse "essi" omada?!
Ei saanud vaiki olla :D


Ära saa valesti aru! Mainisin eraldi,et ei proovigi kokku hoida vaid küsimus oli miks maksta 10xrohkem kui töötab samamoodi. Ei mõtlegi siin üldse kokkuhoiule!
Lihtsalt puhas enda huvi oli ,et aru saada rohkem mis küünal siis on sobivam.
Pigem minu küsimus tuleneb sellest,et minu autot on näpitud ja mis küünal on sellel juhul õige valik. Bosch pidi lagunema kui mootorit näpitud ja siit ka mure.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 21]
[PHP: 51.9% - SQL: 48.1%]