Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Vajaksin hädasti nõuandeid, seoses müüdud autoga. (Vastuseid: 50 | Vaatamisi: 12012)
sven66
huviline



Registreerunud 12.03.05
Asukoht: Põltsamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Q7 4.2, 100 quattro avant sport, Coupe GT, Subaru Forester XT, Coupe Q, 2x gsxr

postitati 13.12.07 22:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rulamees
ma ei tea mis inimestel viimasel ajal viga, selliseid pool hulle kes nõuavad sealt kust neil pole midagi nõuda või jätavad neile esitatud arved maksmata ja aind otsivad põhjusi miks seda mitte teha ja vaielda töö kvaliteedi üle jne.....


Rahvas(pool hullud) on telekat liiga palju vaadanud;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 13.12.07 23:16 Tsiteeri


Mis siin vaielda.
Ei ole uus auto, et saaks liisingusse helistada ja öelda,et ei taha enam seda ärge raha kandke.
Ostumüügi leping tehtud mis siin enam seletada.
Katkesta kindlustus las kimab siis ilma ringi kui ringi ei taha vormistada.
Kindlustuse katkestades ma hoiataks teda ka, et asi sai läbi.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-steve-o
huviline



Registreerunud 14.10.07
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A4 2,8Q

postitati 13.12.07 23:46 Tsiteeri


seesama klemm viib laup2eva hommikul tyhja viinapudeli ka poodi tagasi ja n6uab raha .( paha paha oli ajas sydame l2ikima:o) kyyrakaid parandab vaid haud:mad:


AUDI AUDI ja veelkord AUDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 14.12.07 06:46 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
VÕS loe läbi. Kui sealt midagi silma ei hakka, saada pikalt.

Muide, tehing toimus ju 8. dets, seega 5 päeva tagasi. Suusõnalise käsiraha maksmise kuupäevaga pole midagi peale hakata. Ostu-müügi leping on aga igati kehtiv dokument.

PS. Ärge kunagi tuttavatele ega tuttava tuttavatele autosid müüge.


Sa said aru veidi valesti, 1 detsember oli see päev, kui sain auto eest kõik raha ja vormistasime ostu-müügi. Käsiraha maksis see vend juba novembri lõpupoole, seega reaalne aeg lepingu vormistamisest oli eilsega 13 päeva tagasi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 14.12.07 08:49 Tsiteeri


Esiteks ma loodan, et kas sinul on koopia ostumüügi lepingust. See tõestab, et tehing on toimunud ja sina tema rikumiste eest ei vastuta. Teiseks on lepinguga lepingu ese nüüd tema omand ja sina seda arvelt maha võtta ei tohi. Esiteks pole sul ju enam teh passi ja teiseks pole see juriidiliselt sinu auto. Tagasi ostma sa seda ei pea, kuna tema asi oli veenduda kaubas enne ostu. Ka ei peitnud sa varjatud vigu. Ära muretse ja ütlegi talle, et tal puuduvad õigused midagi nõuda. Vasturünnakuks aga võid ähvardada küll, et võtad arvelt maha. Kindlustus lõpeta aga raudselt ära. Kuna tulevikus pole vaja lihtsalt kindlustusega vaielda, et kas tema avarii tõstab sinu riskigruppi...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HrOnkel
huviline



Registreerunud 02.06.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant Q (C4)

postitati 14.12.07 09:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Teiseks on lepinguga lepingu ese nüüd tema omand ja sina seda arvelt maha võtta ei tohi. Esiteks pole sul ju enam teh passi ja teiseks pole see juriidiliselt sinu auto.


Ei tohi aga saab ikkagi ja seda tuleb ka praktiseerida.
omad vitsad sain ka kätte kui ostja "lubas" auto ise arvelt maha võtta ja ei teinud seda aasta jooksul. Mille tulemusena sain maksta rõõmsalt trahve ja muid asju.

Lähed aga ARK ja kurdad muret - kindlasti aidatakse sind

ps see pidi tavaline asi olema et müüjad käivad tagant järgi autosi arvelt maha võtmas, sest uus omanik ei suvatse arvele võtta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 14.12.07 09:38 Tsiteeri


Hmm, tegelikult natuke kummaline. Kui ikka ostu-müügitehing toimunud ja auto vahetanud omaniku ja müülaj ka ikka kindlasti on üks eksemplar lepingust, siis juriidiliselt peaks pääsema trahvide maksmisest. Kui isegi ei pääse trahvidest, siis igal juhul on leping piisav alus, et nõuda need trahvid sisse uuelt omanikult. Läheb ju lepinguga kogu vastutus üle temale. Ise arvel saab aga maha võtta kindlasti sellist viisi, et esmalt ütled, et teh pass kadunud ja siis arvelt maha. ARK ei pea lepingust midagi teadma. Küll aga võib uus omanik pärast sae käima tõmmata, kuna tegu ju tema omandiga ja kui keegi selle arvelt maha võtab vms, siis see võrdub juba vargusega...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
at60
huviline



Registreerunud 19.02.06
Asukoht: Võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 avant quattro

postitati 14.12.07 09:43 Tsiteeri


kui viimati autot ostsin siis autopood ostis minu vana auto ära.(ostu-müügilepinguga).mingi 10kuud hiljem avastasin,et auto ikka minu nimel kuigi ammu edasi müüdud.leping kaasas ARKi ja tegin "võõrandamisest teatamise" ARKi omad ütlesid et saadavad uuele omanikule teate ,kui ta 30 päeva jooksul autot oma nimele ei registreeri kustutatakse see registrist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kiireaudi
klubiliige



Registreerunud 27.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Sline-10; Q7 4,2 TDI; Stang-68

postitati 14.12.07 09:46 Tsiteeri


Üldiselt on Eestis varsti kerkimas tõsine probleem seoses kasutatud auto garantiiga.

Müües autot firmana, peaks nagu teoreetiliselt andma autole 6 kuud garantiid.
Praktikas, kui katet on autol 10-15 000.- ei ole seda kahjuks võimalik teha.
Kuidas saab Saksast, Itaaliast jm. riikidest odavaid autosid?
Kui auto läheb ekspordiks ei oma müüja garantii kohustust-seega puudub ka igasugune risk.
Hinnavahe siseturu-ekspordi vahel on S4/6 puhul kuni 2000.-EUR.
Kas Eestis on inimene nõus ostma näiteks S6 hinnaga 240 000.- koos 6 kuise garantiiga mootorile/käigukastile, kui tavaline auto hind on 200 000.-?
Vastus on ei. Eesti inimene tahab kahjuks seda KÕIGE odavamat saasta, mis siis, et auto 2 kuu pärast vajab vb. remonti 3-40 000.- eest.

Aga müües eraisikuna ja eraisikule(mitte liisingu või panga järelmaksuga) tulebki see kõige magusam koht:
Puudub garantiikohustus.
Enamus mujal riikides kasutuses olevatest ostu-müügilepingutest on klausliga: (otsetõlge saksa k.) Eramüük, ilma garantiita.
Seega on inimesel võimalus auto osta kas odavalt või autoesindusest garantiiga.
Igaüks teeb oma valikud ise.

Tervita oma auto uut omanikku ja lase ennast kohtusse kaevata.
Las tõestab, et teostas hoolduse margiesinduses ning peale seda keeldus auto temaga koostööst...
Ise õli vahetades teadmata, mis sinna käib ja kuidas see täpselt käib ei ennusta mina küll talle erilist edu selle kohtuasja võitmisel...


11,823@191,5km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 14.12.07 10:26 Tsiteeri


Käisin ARK-is ära ja asjalood siis nii, et paberitele jäin omanikuks mina ja autot saab kasutada ja auto on arvel, kuid kõigi sigaduste ja jamade eest vastutab juba uus omanik, tehti lihtsalt märge registrisse koos minu ostu-müügi lepingu koopiaga ning mina vabanesin edaspidistest sekeldustest. :D

Kindlustuse peatasin, kuid kas pean ka teatama sellest talle? Pärast kui asi lähebgi kohtusse, tuleb minul äkki jama sellega, kui ei teata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A-kaheksa
huviline



Registreerunud 23.11.07
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C6 4,2Q, Mondeo 11

postitati 14.12.07 10:30 Tsiteeri


Ei pea teatama, peale ostu-müügitehingut kehtib vana omaniku kindlustus uuel omanikul 5 päeva. Kui ta seda ei tea, on see tema mure. Ja sina müüsid talle auto, mitte kindlustuse või riskide maandamise.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 14.12.07 11:33 Tsiteeri


Minul on tulnud ette igasuguseid ekstreemsusi seoses sõidukite ostu-müügitehingutega.:D Seoses sellega ei tee enam kunagi ühtegi tehingut järelmaksuga või siis ilma kohe vormistamata. Möödunud talvel kui ühte suhteliselt uut masinat püüdsin müüa siis helistasid pidevalt härrad venemaalt ja küsisid järelmaksutingimuste kohta.:D Suunasin need kodanikud viisakalt pangandussektori poole, tänapäeval saab iga kodanik kellel mingigi sissetulek on ju pangast nii palju laenu, et auto jõuab osta ja kui sissetulekut ei ole siis ei tohikski nagunii järelmaksuga müüa.

Kõigil kolmel korral kui sõiduk on järelmaksuga müüdud pole ostja oma kohustusi täitnud ja ikkagi olen pärast ise masina oma valdusse saanud, kusjuures selliste asjadega kaasneb reeglina jubedalt tatipritsimist ja sekeldusi, aga see ei puutu praegu otseselt teemasse.

Mitmel korral on ostja hiljem esitanud pretensioone, kusjuures reeglina kukub tõesti välja nii, et auto millega ise olen muretult pikka aega sõitnud laguneb uue omaniku käes kohe ja põhjalikult.:D Hr Murphy seega on täiesti toimivad seadused välja mõtelnud. Viimane juhus oli üsna hiljuti kui müüsin oma elu viimase :D oopeli. Kohe peale müüki lagunes käigukast, siis ei käivitunud mootor enam hästi jne. See oli ka ainus masin mille ostu-remondi-müügitehinguga ma ikka väga kõvasti miinusesse jäin.

Kusjuures ka enda ostetud masinate puhul kipub samamoodi olema- ilus ja hea on kõik ostmise hetkel, päev või paar hiljem hakkavad juba vead selguma.:D Mina lähtun ikka asjaolust, et ostetud ongi ju kasutatud ja vana masin ning ei ole eriti soliidne ja viisakas endist omanikku hakata oma probleemidega tüütama. Seega mina saadaks ka kodaniku võimalikult viisakalt puu otsa. Kui on konkreetseid ja põhjendatud nõudmisi siis esitagu need kirjalikult ja kogu lugu.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Antikristus
huviline



Registreerunud 29.09.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A8 4,2 220kW ´95

postitati 14.12.07 15:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: A-kaheksa
Esiteks ma loodan, et kas sinul on koopia ostumüügi lepingust. See tõestab, et tehing on toimunud ja sina tema rikumiste eest ei vastuta. Teiseks on lepinguga lepingu ese nüüd tema omand ja sina seda arvelt maha võtta ei tohi. Esiteks pole sul ju enam teh passi ja teiseks pole see juriidiliselt sinu auto. Tagasi ostma sa seda ei pea, kuna tema asi oli veenduda kaubas enne ostu. Ka ei peitnud sa varjatud vigu. Ära muretse ja ütlegi talle, et tal puuduvad õigused midagi nõuda. Vasturünnakuks aga võid ähvardada küll, et võtad arvelt maha. Kindlustus lõpeta aga raudselt ära. Kuna tulevikus pole vaja lihtsalt kindlustusega vaielda, et kas tema avarii tõstab sinu riskigruppi...



arvelt maha võtta ei tohi aga teh passi saab peatada, ja pärast seda saab aint koos sinuga koos arki minna ja ümbervormistada, ja nii kaua kui asi peatatud ei tohi ta sellega sõita ja sinul ei ole ka hädasi:)


''Jõud on peamine'' ütles karu ja surus NELI käppa vastu maad.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 14.12.07 19:23 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:



arvelt maha võtta ei tohi aga teh passi saab peatada, ja pärast seda saab aint koos sinuga koos arki minna ja ümbervormistada, ja nii kaua kui asi peatatud ei tohi ta sellega sõita ja sinul ei ole ka hädasi:)


Päris arvelt maha ei saa nagunii võtta, kuna teh passi ju pole ja ARK teeb märked registrisse, et kui peaks minu nimel oleva autoga tehtama mingid sigadused, siis vastutavaks isikuks on juba uus omanik.
ARK-ist öeldi mulle, et minul pole enam mingit kohustust ja registriandmete muutmiseks pole vaja muud, kui uus omnik läheb ka vormistab lihtsalt ära auto. Samas ei piira see auto kasutust ja liigelda tohib sellega endiselt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 14.12.07 21:16 Tsiteeri


Meenub kui müüsin oma esimese masina ja siis 2 aastat hiljem võeti arkist minuga ühendust ja selgus, et auto on endiselt minu nimel, sest uus omanik ei võtnud arvele. Siis helistasin talle ja ta ütles, et auto on ammu temalt edasi müüdud jne. Toimisin sammuti, et minu nimelt maha jne. Lihtsalt oli õnn, et 2 aastat sigadusi ei tulnud sellepärast. Peale seda ei müü ega osta ühtegi asja sellise lihtsa paberiga. Ainult ARK mõlemad osa pooled jne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
JanariA4
huviline



Registreerunud 02.05.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Skoda Octavia RS III

postitati 14.12.07 21:50 Tsiteeri


Tuttavatele ja sõpradele ei müü mina kah enam mitte kunagi:D
Ilgelt jebimist on hiljem.Jäin oma heast südamest kahjumisse.

No peab ikka inimene olema ,kes ostab auto ja on teadlik auto seisukorrast, hakkab hiljem vinguma! Ise käituks samuti nagu sulle juba siin mainitud on--saadaks pehmesse kohta-loomulikult viisakalt.
Kui ise ostan auto, siis hiljem ma küll enist omanikku peetima ei hakka, et õu kuule, näed mingi kamm on...Ise ostsin ja ise vastutan oma ostu eest! Kui ennem masinat ei raatsi kontrollida,siis oma viga ja remonti.Lihtne!
Seaduse järgi ei saa ta sulle midagi teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 14.12.07 21:51 Tsiteeri


Kindlustus peata kindlasti.
Kui on ümber teinud siis enam peatada ei saa.
Kui peatatud siis võiksid talle ka teada anda ikka sellest, inimesed teeks nii.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 15.12.07 16:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Kindlustus peata kindlasti.
Kui on ümber teinud siis enam peatada ei saa.
Kui peatatud siis võiksid talle ka teada anda ikka sellest, inimesed teeks nii.


Jah teatasin talle, lihtsalt enda südametunnistus jäi kriipima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 15.12.07 17:19 Tsiteeri


Mida südametunnistus veel kriibib?


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
pampkuri
huviline

Avatar


Registreerunud 08.03.04
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 Typ85 20vT Ehitamisel. 2,5 TDIQ

postitati 15.12.07 20:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ve1ks
Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Kindlustus peata kindlasti.
Kui on ümber teinud siis enam peatada ei saa.
Kui peatatud siis võiksid talle ka teada anda ikka sellest, inimesed teeks nii.


Jah teatasin talle, lihtsalt enda südametunnistus jäi kriipima.




Mis ta ise siis kosti kui teada andisd?


Käisin nädalavahetusel Pesas peol 12.12. 2009. Lapsed oksendasid ja kaklesid tore oli.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 15.12.07 21:33 Tsiteeri


Tsitaat:
Tsitaat:




Mis ta ise siis kosti kui teada andisd?


Eks ta kiunus vähe, aga selgitasin talle, et ta ise oma käitumisega selleni jõudis. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ve1ks
huviline

Avatar


Registreerunud 23.02.04
Asukoht: Tõrva - peaaegu!
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant 2,6 V6

postitati 15.12.07 21:37 Tsiteeri


Antud hetkel tundub, et inimene hakkab aru saama, et viga oli temas endas ja oma lohakuses, aga ei või teada, äkki homme jälle uued tuuled.
Ei soovita selliseid läbielamisi kellegile, olgugi et minu vastutus antud autole on nüüd olematu, on see siiski paras peavalu ja närvesööv, kui tuleb mõeldamatuid ja vastuvõetamatuid dibiilseid pakkumisi ja nõudmiseid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
HrOnkel
huviline



Registreerunud 02.06.06
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant Q (C4)

postitati 16.12.07 17:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Antikristus
arvelt maha võtta ei tohi aga teh passi saab peatada, ja pärast seda saab aint koos sinuga koos arki minna ja ümbervormistada, ja nii kaua kui asi peatatud ei tohi ta sellega sõita ja sinul ei ole ka hädasi:)


Kõik õige aga saab ka ilma auto endise omanikuta saab ümbervormistada.
ps Ei aja siin kiuslikult kõikide sõnu tagasi vaid räägin kuidas mul endal asi toimus. Hiljem kui avastasin et auto on siis lõpuks ometi minu nimelt õmber vormistatud, teades muidugi et ilma minuta ei saa uus omanik midagi ARK's teha, helistasin ARK'i ja kui sealt küsisin kuidas on see võimalik siis töötaja pööritas silmi et kuidas ei saa


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
heihei
huviline



Registreerunud 01.02.06
Kasutaja on eemal

Auto: b6, 96kw bens.

postitati 16.12.07 18:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HrOnkel
Tsitaat:
Algselt postitas: Antikristus
arvelt maha võtta ei tohi aga teh passi saab peatada, ja pärast seda saab aint koos sinuga koos arki minna ja ümbervormistada, ja nii kaua kui asi peatatud ei tohi ta sellega sõita ja sinul ei ole ka hädasi:)


Kõik õige aga saab ka ilma auto endise omanikuta saab ümbervormistada.
ps Ei aja siin kiuslikult kõikide sõnu tagasi vaid räägin kuidas mul endal asi toimus. Hiljem kui avastasin et auto on siis lõpuks ometi minu nimelt õmber vormistatud, teades muidugi et ilma minuta ei saa uus omanik midagi ARK's teha, helistasin ARK'i ja kui sealt küsisin kuidas on see võimalik siis töötaja pööritas silmi et kuidas ei saa


seda juba ammu ammu saab nii teha


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
priidik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.04.03
Kasutaja on eemal


postitati 16.12.07 22:26 Tsiteeri


Võõrandamistehing koosneb kahest eraldi vaadatavast situatsioonist:
1) võlaõiguslik leping (kohustus maksta raha jne).
2) asjaõiguslik leping ehk siis omandi üleandmise-vastuvõtmise kohustus.

Antud juhul on osapooled sõlminud võlaõigusliku lepingu tehingu tegemiseks. Ostja kohustuseks oli maksta raha ja sooritada vajalikud registritoimingud. Müüja kohustus oli müüa asi ostjale ning seejärel anda see üle.
Täitmata on nii võlaõiguslik kui ka asjaõiguslik leping, sest ostja pole täitnud endale võetud kohustusi ning niikaua valdab asja nö müüja loal. Müüja on täitnud endale võetud kohustused. Samas võib ostja iga kell astuda arki ja vormistada müügilepingu alusel ennast omanikuks. Müüja õigus oleks näiteks pöörduda ise kohtu poole taotlusega mõista välja ostjalt vastav summa koos intressidega.
Kui ostja poleks rahul kaubaga (näiteks väidab, et see ei vastanud lepingutingimustele ehk seal oli siis müüja poolt peidetud ja teada vigu), tuleb tal enne siiski maksta ära raha ja alles seejärel nõuda, seda aga siis juba vastavalt tõendatud asjaoludele.

Ka lepingust taganemiseks on üsna mitmeid võimalusi, kuid nagu eelpool mainitud siis eraisikult eraisikule kasutatud asja müügi puhul on selleks üsna kesised võimalused. Kui, siis pigem saabki taganeda müüja, sest ostja pole täitnud temale kehtinud kohustusi... a la maksta raha või kui seda pole siis tunnistada kehtetuks leping ja anda sõiduk tagasi.

Seega on see Sinu õnn kui tema esimesena kohtu poole pöördub, säästab Sind riigilõivu tasumisest ;)

Kui selliga hakkama ei saa, siis kirjuta mulle.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 72.9% - SQL: 27.1%]