Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  9
Autor:
Pealkiri: 2*Audi 90, 1. 2,0 R5 - 1991 (Müüdud), 2. 2,3 R5 - 1987(lammutatud) - -ivar- (Vastuseid: 208 | Vaatamisi: 36140)
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 21.08.07 23:54 Tsiteeri
2*Audi 90, 1. 2,0 R5 - 1991 (Müüdud), 2. 2,3 R5 - 1987(lammutatud) - -ivar-



Nonii sai siis soetatud vähe uuem masin eelmisest;)
R5 mootoriga 2.0 85 kw.
Lisadest konditsioneer, ABS, 2*el aknad, el peeglid, regul. tuled, roolivõim.

Suurem eesmärk siia teemat tehes on siiski targematelt nõu saamiseks. Ostes oli autol mootori rike- ei taha hästi käivituda, kui käima läheb on kõik ok.

Kõige pealt oleks vaja külmkäivituse elektriskeemi, siis oleks hea kui keegi räägiks kuidas lambdat mõõta. Vend rääkis, et lambda takistus peab olema 1 kuid millistelt klemmidelt ma seda mõõtma pean?(kolme juhtmega lambda kati küljes)

Survete mõõtmisel selgus, et esimeses silindris on surve väga nigel ja diislit silindrisse kallates vajus see umbes 5-10 minutiga alla. Arvatavasti on siis rõngad kinni, aga kas kellegil on mõnda head nippi kuidas rõngaid lahti saada? Ei taha eriti hakata kolbe välja tirima.

Hetkel plokikaan maas ja klapisääre tihendid lähevad vahetusse ja kergelt teen klapid ka üle. Veel plaanis vahetada rihmad + õli + jahutusvedelik.

<Paar pilti siin>


Edit: Alates 6ndast lehest on teisest Audi Üheksa Nullist juttu


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 29.08.07 20:51 Tsiteeri


Nii... tänaseks on siis klapid lihvitud ja soetatud mõningad jupid.
Plokikaan pärast klapide lihvimist nägi välja selline.

Tänu petrooli ja diisliga leotamisele sain arvatavasti kinni jäänud rõngad ka lahti.
Hetkel mootorit ei saa kokku lapata, kuna pole klapisääre tihendeid(inimene kes tõi juppe unustas toomata) ja nende all olevaid taldrikuid. Lammutustes öeldakse ainult "me ei lammuta mootoreid" ja poest "tellimiseks kulub umbes poolteist- 2 nädalat." Kuid vist ei jää muud üle kui peab ikkagi ära tellima need taldrikud


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 17.09.07 13:42 Tsiteeri


Tänaseks mootor kokku lappatud ja nüüd oleks foorumlaste abi vaja...
Ühendasin külmkäivitus pihustile 12v otse peale. Kui vool oli koguaeg peal siis käima ei läinud. Kui 12v ainult korraks starteri andmise ajal peale lasta umbes 2 sec käivitub ilusti. Millest peaksin alustama, et viga üles leida?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 16.10.07 18:17 Tsiteeri


Niisiis... uued küünlad, küünlajuhtmed, mõned õlirõhu andurid ja kässari trossid. Viimased veel külge panemata.
Kui kellegil viitsimist vastata siis: kuidas kütusesegu paika saada? Kus Järvamaal või Tartus bensupumba survet mõõta saab? Ega kellegil kogemata käsipiduri hoova tagasilükkamise vedru kuskil ei vedele.(lammarist ei müüda eraldi, ainult koos supportiga ja poes sellist asja eraldi ei müüda)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 03.11.07 08:13 Tsiteeri


Sain siis autoga korra Tartus käia ja õlirida järgi.
Sõitsin õli peale valades koju ära ning hakkasin lammutama. Lõpuks leidsin, et õlipumba vahelt lekib. Mahavõtmisega suutsin õlipumbale küljepeale väikese augu teha ja kurvalt ta seisabki hetkel garaazis.
Rõõmus uudis minu jaoks oli see, et peale sisselaske kolde tihendi vahetamist hakkas ühtlasemalt käima:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 12.12.07 06:40 Tsiteeri


Õlipump sai siis ära vahetatud ja karteri tihendi sain ka lõpuks pidama. Vahepeal oli jama, et suri välja ristmikule sõites, kuid kuskilt lugesin mingit sellist soovitust: 30 km/h 4 käik sisse ja gaas põhja- kui klõbisema hakkab on süüde vale ja nii oligi. Enam pöörded ei kõigu ka nii metsikult.
Huvitab siis selline asi, et kui taga supportid kolisema hakkavad, mis tegema peab? Need "kelgud" ära määrima?

Külmkäivituse kohta oleks tore kui keegi seletaks palju tal neid andureid on?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 25.01.08 18:47 Tsiteeri


Hetkel siis mootor maas. Ootab kas uut mootorit või remonti.
Aga oleks tore, kui keegi räägib kuidas siduri survelaagrit kontollida?
Autoosad.ee pakub kaht survelaagrit üks on 489- ja teine 150.- milline see õige on?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tryku
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 26.01.08 15:19 Tsiteeri


Üks neist on ilmselt quattrole, muidu mul on sulle mootori osas üks pakkumine ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 30.06.08 11:06 Tsiteeri


Niisiis sain ka oma auto teema huviliste autode alla:)
Igaljuhul peale mootori vahetust sai selliseid nippet-näppet asju teha ja auto on välimuselt selline: <Pilt1>

<Pilt2>

Tulevased plaanid: Uued rehvid, pooltelje otsa vahetus, sillastend ning laepolstriga tuleb midagi ette võtta.
Kellegil mingi hea lahendus lae osas siis võiks teada anda:)
Üks idee on panna lakke hele nahk. Eelmisel autol panin musta (kunst)naha ja jäi päris hea.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tryku
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 03.07.08 12:55 Tsiteeri


Ise tunnen ka huvi selle vastu, mida laega ette võtta. Mul on lihtsalt väga räpane see. Ei oska nagu millegagi puhastada ka :/


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 03.07.08 16:22 Tsiteeri


Igaljuhul ühes puhastus firmas öeldi mulle, et ma olen lae liiga märjaks teind ja siis pidigi lahti tulema.
Aga minu siht on hele kunstnahk lakke.
Eelmisel autol jäi päris (Y) <PILT>

Eile käisin carstopis sillastendis. Mul oli aeg pandud kella 8ks ja kell 8 olin ka uksetaga. Seal öeldi siis, et neil jäi üks buss sisse ja ei saa mind niipea stendi lasta. Läksin siis sõitsin mööda Paidet ringi ja tuli mõte minna pesulasse, et uurida keemilise puhastuse kohta. Igaljuhul pidi see hirmus kallis olema ja aega ma kirja ei pannud. Tehti kerge sisepuhastus ning peale seda kutsuti ka kohe carstopi tagasi:)
Carstopis keerati reguleerimise varras pooleks ja mingi koonusmutter kah- neid käisime sõbralike töömeestega lammarist otsimas. Lõpuks tehti siis kõik vajalikud tööd ära ja keerati sild paika ning sain koju sõitma hakata. Maantee peal rool kiskus päris jubedalt ja mõtlesin juba helistada carstopi, kuid õnneks ma seda ei teinud. Koju jõudes lasin kohalikel töömeestel uued rehvid velgedele lüüa ja tulemus oli positiivne- rool enam ei kiskunud:)
Uute rehvidega tundub auto nagu maastur:D

http://ivar73.planet.ee/audi90/uusvsvana.jpg
Veljed värvisin valgeks;)

http://ivar73.planet.ee/audi90/valgetevelgedega.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 04.07.08 08:52 Tsiteeri


Mul tekkis küsimus, kas on selliseid piduriklotse ka, mis ei tolma väga? Hetkel saan natukene sõita ja esimesed veljed piduritolmu täis:(


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.08 09:15 Tsiteeri


Kõik nad tolmavad aga pigem näeb seda tolmu just eriti hästi, sest sul on veljed valged.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 04.07.08 09:21 Tsiteeri


No enne olid hõbedased ja sammuti olid koguaeg tolmused, aga jah nüüd valged ja hakkab rohkem silma.
Tagumised ei tolma seepärast, et esimesed võtavad rohkem, kui tagumised?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jokker
huviline

Avatar


Registreerunud 10.07.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 '96 ABK

postitati 04.07.08 10:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: -ivar-
Ega kellegil kogemata käsipiduri hoova tagasilükkamise vedru kuskil ei vedele.(lammarist ei müüda eraldi, ainult koos supportiga ja poes sellist asja eraldi ei müüda)


Müüakse rem komplekti, milles on see hoob, vedru ja simmer. Kui ikkagi raskelt käib, ei aita uus vedru ka. Tuleb lahti võtta, ära puhastada, määrida. Mina läksin kergemat teed, ostsin tehase taastatud suportid. Mingi 1k oli tüki hind, niiet hea diil :D. Minu mäletamsit mööda maksis kässeri rem komplekt mingi 350eek 1 pool ja nagunii tuleb võtta lahti terve suport, niiet mõtekas ka muud tihendid ära vahetada.


joyrider
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lehoo
huviline



Registreerunud 25.01.04
Kasutaja on eemal


postitati 04.07.08 11:05 Tsiteeri


Pidurda vähem siis ei tolma nii palju:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 06.07.08 10:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jokker
Müüakse rem komplekti, milles on see hoob, vedru ja simmer. Kui ikkagi raskelt käib, ei aita uus vedru ka. Tuleb lahti võtta, ära puhastada, määrida. Mina läksin kergemat teed, ostsin tehase taastatud suportid. Mingi 1k oli tüki hind, niiet hea diil :D. Minu mäletamsit mööda maksis kässeri rem komplekt mingi 350eek 1 pool ja nagunii tuleb võtta lahti terve suport, niiet mõtekas ka muud tihendid ära vahetada.


On see supporti lahti võtmine väga keeruline?


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 07.07.08 09:15 Tsiteeri


Nii, täna hakkas huvitama selline asi nagu kärukonks.
On keegi kunagi kuskil näinud B3'l teisaldatavat kärukonksu?
Miks just teisaldatav? Ikka seepärast, et välimust ei rikuks;)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lehoo
huviline



Registreerunud 25.01.04
Kasutaja on eemal


postitati 07.07.08 09:33 Tsiteeri


olen ise näinud b3 quattrol teisaldavat konksu. samas koeru kandis


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 06.08.08 22:22 Tsiteeri


Nonii pole siin ammu kirjutanud.
Vahepeal tehtud siis salongi puhastus(istmed+ vaip välja) Vaipa pesin survekaga 4 korda, millest 2 korda fairy'ga ja 2 vanishiga ja tulemus jäi selline enamvähem. Kui keegi hakkab kunagi vaipa välja kiskuma, siis seda peab tegema väääga ettevaatlikult, mina suutsin käe 2 korda veriseks saada ja vaiba katki tõmmata. Istmeid seekord ei hakanud survekaga pesema, kuna need kuivavad nii kuramuse kaua.

Ammu oli plaanis panna autole konks. Kuna teisaldatavat võibki otsima jääda paigaldasin tavalise(saab, aga peab tellima jubeda hinna eest)
Sain venna käest vana coupe konksu ja koju jõudes hakkasin seda külge aretama. Kui muidu peab stanke sisse lõhe lõikama, siis minul polnud seda vaja:P Natuke lõikasin ja puurisin ning küljes ta ongi.

Ahjaa, blue visionid ja 2 valget ledi läksid ka esituledesse:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 18.08.08 23:32 Tsiteeri


Avastasin vist enda jaoks uue audi 80,90,100 tüüpvea.
Starteri harjadest tõmbereleesse minev juhe oli ära mädanenud. Käisin ühe tuttava juures, kellel lammutamisest järgi jäänud mõned starterid ja 2-3 starteril täpselt samamoodi see juhe ära mädanenud.
Mis seal ikka, Paide sõit ja uued harjad sisse(325.-)
Kõige lahedam oli see, et 2-3 korda käivitasin kõik kipa-kopa. Panin auto kokku ja hakkasin koju minema ning käivitades kostus plõks-plõks ja muud ei midagi. Arvatavasti uued harjad sädelesid, sest polnud ju õiged sooned sees ja võtsid tahma vahele ning enam voolu läbi ei lasknud.
Lõpuks kutsusin sõbra appi, kes tõmbas autot nii, et mul käik sees ja pendiks hambumises(et saaks starterit ringi ajada)
Küünlajuhtme võtsin ka maha, et natukene kulutada starteri harju.
Õnneks sai asi korda ja praegu töötab ilusti:)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
C20XE
huviline

Avatar


Registreerunud 01.09.07
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 525TD

postitati 19.08.08 12:21 Tsiteeri


Ei mina teadnudki, et 2,0i ka R5-na toodeti. Aga auto on ilus ja hoia teda!:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 19.08.08 22:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: C20XE
Ei mina teadnudki, et 2,0i ka R5-na toodeti. Aga auto on ilus ja hoia teda!:)


Pandi neid jah 100'dele ja 90netele. Kui poodi lähen siis ka alati imestatakse, et mis asi see veel on, aga kui mainin mootoritähise, siis saab kiiremini hakkama;)

Edit:
Panen siia ühe pildi ka juurde:)

http://ivar73.planet.ee/audi90/IMG_320777.jpg


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
-ivar-
huviline

Avatar


Registreerunud 06.08.06
Asukoht: Järva-Jaani
Kasutaja on eemal

Auto: typ 85q & XC

postitati 29.08.08 23:50 Tsiteeri


Nonii. Täna sai siis forssi külastatud ja uhkelt klubi kaarti näidatud ja hind kohe kukkuski:)
Mingis teemas siin vaieldi selle klubikaardi pärast, no kurat ma käisin ja ostsin 2 amorti+ 2 tolmukatet+2 põhjalöögipuksi ja mul oli see klubikaardi raha tagasi saadud...

Aga see selleks. Kuna valges aega ei olnd, siis kesköö paiku alles garaazist saabusin. Kahe amordi vahetuseks kulus mul umbes kaks tundi:)
Uued amordid all, vaja minna proovisõitu tegema. Kolin oli küll kadunud, kuid mingi imelik kriuks alles:/. Sai siis uuritud ja puuritud- põhjalöögipuksid kriuksuvad amordi varre peal.(Kas see on normaalne?)


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tryku
huviline



Registreerunud 04.01.05
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kasutaja on eemal


postitati 30.08.08 14:36 Tsiteeri


Kärme mees oled, kui nii kiiresti need ära vahetasid :). Mul oli muidugi rooliotsadega jamamist, kuid siiski läks mingine 5 tundi vist.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  9
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 58.2% - SQL: 41.8%]