Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Autor:
Pealkiri: Millised kojamehed oleksid sobivaimad? (Vastuseid: 112 | Vaatamisi: 32294)
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 01.08.07 19:40 Tsiteeri
Millised kojamehed oleksid sobivaimad?



Tekkis siis selline hetk kui enam klaasipuhasti korralikult klaasi ära ei puhastanud, jättis nö mõned kohad vahele jne.

Siis ka küsimus, et millised oleksid sobivaimad kojamehed? Kas need uudsed ilma raamita? Pühivad need siis paremini kui reklaamis lubatakse? Või näiteks topelt kummiga 1 klaasipuhasti, nagu näiteks mõnel džiibil? Või hoopis mõni muu?

Muideks, mida peaks siis kojameeste ostul jälgima?

Hetkel on neid vaja B4 93.a, joonlauaga sai mõõdetud ka igaks juhuks, sai 43 cm ehk 21". Sai ka ostetud ühed 50 kroonised, aga neid pole veel jõudnud külge kruvida, istuvad teised veel pakis.

Sry, kui teema valesse kohta


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
digimarket
huviline

Avatar


Registreerunud 16.01.07
Asukoht: Helsinki
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A8 Quattro, BMW 530d

postitati 01.08.07 19:45 Tsiteeri


need 50.- on "head" esimesed nädal aega.
aga omale panin need ilma raamita ja ei saa nagu millegiüle kurta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 01.08.07 20:01 Tsiteeri


Ma siin hetkel lugesin auto24-st kojameeste kohta. Seal teemas oli selline vaidlemine et vähe pole. Aga samas leidsin sealt ka ühe vea, nimelt keegi polnud öelnud, mis autol nt Boschi omad kehvad olid.

Sealt sain ka selgeks, et kõik sõltub ka klaasi kumerusest.

Nimelt, kui kumer siis on B4 klaas? Kas osta kohe sellised, kus kumer klaas peale märgitud? Väga kumerat ka ei saa osta äkki, siis jätab äkki kojamehe keskelt vee pühkimata?
Muideks, milliseid firmasid ja kojamehi olete siis autodel kasutanud? Eriti huvitaks need, kellel on autoks sarnane masin nagu mul, siis saaks targemaks, milline kojamees paremini võttis.

Ot, need silikoon ''kummiga'' kojamehed on siis paremad kui tava must ''kumm''?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
macdiversant
huviline



Registreerunud 10.12.03
Asukoht: Tartu - Peedu - Otepää
Kasutaja on eemal

Auto: A5Q

postitati 01.08.07 20:20 Tsiteeri


Raamita kojamehed on imho visuaalselt küll koledamad, aga töökvaliteet pühkimisel on oluliselt parem, eks näis mis talvel saab...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Kaaku
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.10.04
Asukoht: Patika
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabriolet, A6 C7.5 Competition, RS4 B7

postitati 01.08.07 20:51 Tsiteeri


Vaata ka näiteks SIIA teemasse


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Auditehh
huviline



Registreerunud 20.06.07
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Tid

postitati 02.08.07 14:55 Tsiteeri


Enda autole ostsin Automaailmast All Ride Flexi kojamehed (80.- tk) neil sooduspakkumine kuni oktoobrini. Täitsa normaalselt pühivad, mina olen rahul. ;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Simps
klubiliige



Registreerunud 29.01.05
Asukoht: muutuv
Kasutaja on eemal

Auto: erinevad

postitati 02.08.07 15:09 Tsiteeri


All Ride on bs.
Umbes kuu aega pühivad need normaalselt :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Reimo
huviline

Avatar


Registreerunud 18.09.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Peugeot 508SW, A4 B5

postitati 02.08.07 15:45 Tsiteeri


Topelt kummiga klaasipuhastajad võiksid ära unustada.Kasutajad on rääkinud, et kahe kummi vahele pidi jääma kõik see mustus ja vesi ja nii see vesi pidigi seal edasi tagasi loksuma.Bochist oskan ainult nii palju kaasa rääkidqa, et 1 klaasipuhastajaga mersul ta eriti vastu ei pidanud.Küll olen kautanud oma autodel Trico kojamehi ja ei ütle ühtegi halba sõna Trico kohta.Tricol on valikus ka ilam raamita klaasipuhastajad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kps
moderaator

Avatar


Registreerunud 27.05.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 5x4x4

postitati 02.08.07 20:25 Tsiteeri


Vahatage oma esiklaas korralikult ära ja pühivad suvalised luuad ;) Pole mõtet mulle seda juttu ajada, et JAMA. Ma olen juba rohkem kui ~6 aastat oma liikuritel esiklaasi enam vähem vahakihi all hoidnud ja pole mul kojameestega kah tavaliselt vähemalt kolme aasta jooksul mingeid küsimusi olnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Auditehh
huviline



Registreerunud 20.06.07
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Tid

postitati 02.08.07 20:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Simps
All Ride on bs.
Umbes kuu aega pühivad need normaalselt :D


Juba rohkem kui kuu aga väga kvaliteetsed nad muidugi ei ole :D. Enne kasutasin Championi raamiga kojamehi aga talve ei pidanud ükski vastu , vaatab mis nendest siis saab.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
portos
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 09.08.06
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal


postitati 02.08.07 21:07 Tsiteeri


minul on bossi aerod talvest saati ja see 600.- on ennast igatiõigustanud.:D pühivad isegi ilma veeta põhimõtteliselt


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
nöpz
huviline



Registreerunud 17.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: C5 2.8 q avant, b2 q, vw passat, mõned põkad

postitati 03.08.07 07:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kps
Vahatage oma esiklaas korralikult ära ja pühivad suvalised luuad ;) Pole mõtet mulle seda juttu ajada, et JAMA. Ma olen juba rohkem kui ~6 aastat oma liikuritel esiklaasi enam vähem vahakihi all hoidnud ja pole mul kojameestega kah tavaliselt vähemalt kolme aasta jooksul mingeid küsimusi olnud.

oh see juba asjalik ei soovitaks siis ka neid kalleid vahasid mis kannad ja mässad. Tanklas müüa pudel nagu klaasi pesul ja maksab sirka 110 eeki jätkub mul väjemalt pooleks aastaks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 03.08.07 07:14 Tsiteeri


Ma räägin nüüd ühe veidi kurioosse loo.

Mõni aeg tagasi käisime koos sõbraga Koduekstras. Otsisime mingit tööriista. Sooduspakkumiste kastides jäid mulle muu träni hulgas silma miskid Hiina kojamehed. Nimetud. Hinnaks vist 12.95/tk. :o Tekkis väike vaidlus teemal, et kas nad on lihtsalt pask või totaalne pask. Nii et tuli korvi panna, juba ette teades, et mahavisatud raha. Kuna ühel mu autol olid ees hetkel juba suht räbalaks muutunud Boschid, oli ka testimiseks koht kohe olemas. Või noh, tegelikult see ajendaski neid üldse ostma, et niikuinii oleks sinna midagi vaja olnud lähiajal. Enamasti ma siiski kõige odavamat saasta kokku ei osta. Aga ok, hiinakad läksid seekord ette. Õigeid klambreid kaasas polnud, panin vanade Bosch'i omadega. Esmamulje - luuavars surus luua keskelt vastu klaasi, otsad jäid õhku isegi suht siledal pinnal. Väänasin luua raami nii palju, et vars enam vastu luuda ei toetunud ja kogu luua pind asetus ilusti vastu klaasi. Jäin huviga vihma ootama. :D Bosch'e ei olnud veel igaks juhuks ära visanud. :D Ootasid pagasnikus. Padukas ei lasknud end kaua oodata. Läksin sõitma, kuigi otsest vajadust polnudki. Ja näe - kojamehed toimisid ideaalselt. Ei jätnud klaasile ühtki pühkimata triipu, ei krudisenud, ei hüpelnud. Pühkisid edukalt nii lauspaduka kui ka mõne veetilgaga kuivema klaasi korral. Ees on nad siiani. Kauaks, on muidugi ise küsimus... Vanad Boschid viskasin igatahes lõpuks minema. :P

Olen aegade jooksul kasutanud Hella'sid, Trico'sid, Bosch'e, Champion'e, Valeo'id jne. Ühel autol on hetkel peal ca 600.- maksnud ilma raamita Valeo'd. Pühivad täpselt samamoodi korralikult.

Moraal - tegelikult saavad pühkimisega hakkama suht igasugused uued kojamehed. Eluaegsed pole nad niikuinii. Vähem kui aastaga on neist enamik juba utiiliks kulunud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 03.08.07 08:07 Tsiteeri


Täiesti blackiga nõus.

Ostsime ka töö busslile hirm kallid pea 700.- maksvad valeod noh aega on sellest möödas alla aasta ja hüüumärgid põlevad e. peaks nagu vahetama. Mina ausalt öeldes ei arva nendest mitte midagi. talvel külmus sinnagi külge vee piisad ära ja hakkas triipe vedama ja nüüd juba päris jama ja peab vahetusele mõtlema. Kooliajal kui sai tanklas tööl käidud ostsin preludele sealt all ride või siis champione ja väga rahul olin kus juures klaasil oli veel pragu ka sees ikka pühkisid.

Tuleb võtta kuldne keskmine ma arvan. Trico ja hella vahe ei olnud suur nii et kui tahad ilma raamita vali nende vahel. raamiga valikust champion, hella, boch nii et oleneb rahkotist. Mina arvan et töö bussile võtan prooviks järgmiseks raamita hellad mis on muide poole odavamad valeost.

NB! All ride raamita kojameeste puhul pidi olema loterii võit üks pühib teine mitte :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Lauri_T
huviline

Avatar


Registreerunud 12.05.06
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1,8T

postitati 03.08.07 08:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: syo
NB! All ride raamita kojameeste puhul pidi olema loterii võit üks pühib teine mitte :)


Täpselt sama kehtib ka valeo´te kohta. Minu autol valeod (740.-) peal ca pool aastat. Üks pühkis kohe alguses kehvasti ja kollased märgid hakkasid juba neljanda kuu pealt paistma. Suht mõtetu ost oli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
cmp
huviline



Registreerunud 18.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 03.08.07 08:55 Tsiteeri


Black - kui need hiinakad ilusti pühkisid, kas sul oli klaas vahatatud vms töödeldud ka?

Mul on endal on halbu kogemusi kallite Tricode Tefloniga, mis ei tahtnud kohe üldse pühkida. Ostsin siis asemele tavalise Championi ja see pühkis ilusti.
Nägin ka koduextras neid 13 kr hiinakaid müügil, aga ostma ei kippunud. Kunagi tegin ise sarnase eksperimendi ja ostsin 10 kr eest kojameestele uued kummiribad :P Alguses pühkisid need ka enam-vähem, aga kestma see ei jäänud, nii 2 kuu pärast tuli ikkagi ära vahetada.

Uuel ja siledal klaasil töötavad ka kojamehed paremini ja vaiksemalt (lasin eile uue esiklaasi panna) :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 03.08.07 09:03 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: cmp
Black - kui need hiinakad ilusti pühkisid, kas sul oli klaas vahatatud vms töödeldud ka?

Nope, vana ja kivitäkkeid täis ilma mingi vahata klaas, ühes servas veel pikk pragu ka. Ma tegelikult ei kiida neid hiinakaid üldse, suht logiseva raamiga on. Teist korda enam ei osta. :) Aga hetkel ei näe ka otsest vajadust välja vahetada. Oma tööga saavad hakkama. Eriti selle olematu hinna eest.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
macdiversant
huviline



Registreerunud 10.12.03
Asukoht: Tartu - Peedu - Otepää
Kasutaja on eemal

Auto: A5Q

postitati 03.08.07 10:24 Tsiteeri


Mnjah, kui brände võrrelda, siis ei saa mitte vaiki olla ja kui mainitakse Bosch-i, siis kestsid selle firma (raamiga) klaasipuhastajad napilt 4 kuud (maksid vist ligi 400.-) ja kui poodi läksin uurima, et kas nad peavadki nii vähe kestma (põhimureks oli luudade hüplemine), öeldi, et ikka liiga vähe ja uuriti, et kas ma ikka vett ka kasutan klaaside puhastamisel :D, ning lisaks soovitati veel mingit spetsiaalset vedelikku, mis klaasi puhtana hoidvat ja klaasipuhastajate eluiga pikendavat (siinkohal ei käi jutt mitte vahast, mis maanteekiirusel muudab tuuleklaasi vetthülgavaks - see on tegelt üks väga väärt leiutis ja soovitan kõigile soojalt). Enivei, müügimeestele olen ma üldiselt üsna kerge saak, nii et muidugi lasin ma ennast pehmeks rääkida ja ostsingi selle ligi 200.- eeguse puhastusvedeliku, aga klaasipuhastajate töö kvaliteeti see küll kuidagi ei mõjutanud ja nii vahetasin need raamita Hellade vastu (midagi üle 500.-) ja olen otsustanud, et Boschi never again.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Tegelane5
huviline

Avatar


Registreerunud 26.09.05
Asukoht: Harju Maakond
Kasutaja on eemal


postitati 04.08.07 19:54 Tsiteeri


Täitsa huvitav Black et sul nii hästi läks, mina ostsin nende hiinakatega võrreldes "eliit" harjad miskid Alpinad ehituspoest need ei toiminud uuenagi normaalselt. Mõtlesin et klaas nii täkkeline, lõpuks võtsin siiski Championi. See on ikka kojamees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 05.08.07 20:28 Tsiteeri


Sai siis nende 50 kroonitega siis pikk reis ära tehtud :P Polnud neid vanu vajagi. Isegi pühkisid normaalselt, tegelikult palju paremini kui vanad. Vasaku klaasi all ääres polnud kojamees puhkeasendis isegi otsapidi õhus nagu vana.
Samas olid probleemiks putukad, mis ei tulnud ei auto esiotsalt ega ka klaasilt kergelt lahti.
Samas öösel tulnud kruusateetolmu pühkis ka veega kenasti ära, kuigi 1 cm äärtest kuskil oli nii ja naa.

Ega vist peaks siis ikkagi ühe paari ka uusi ostma, mitte väga kalleid ega ka topelt, vaid kas tavalisi või raamita mida pagasiruumis hoida.

Muide, see veidi teemaväline küll, aga kas muidu ka paremal klaasipuhastil peab see ''spoiler'' seal olema nagu on vasakpoolsel juhiees enamikel autodel?? Kas seda saab ka sinn panna?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 06.08.07 05:35 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Vasaku klaasi all ääres polnud kojamees puhkeasendis isegi otsapidi õhus nagu vana.

Parempoolset vast mõtled ikka?
Tsitaat:
Algselt postitas: anduke88
Muide, see veidi teemaväline küll, aga kas muidu ka paremal klaasipuhastil peab see ''spoiler'' seal olema nagu on vasakpoolsel juhiees enamikel autodel?? Kas seda saab ka sinn panna?

Spoiler on tehasest enamasti ainult juhipoolsel kojamehe varrel. Kui üldse on. Minu B4-l pole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Harry_R
huviline



Registreerunud 07.12.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 06.08.07 15:36 Tsiteeri


mille põhjal see ! märk üldse kojameestel välja hakkab kuluma?
Sai ostetud prooviks Dyna kojamehed,90 eeku vist tükk.Coupel olid suht pikalt ja pühkisid veatult,A4'le aga ostsin juba sellepärast,et olid lihtsalt head,aga sellel autol hakkasid peale mõnekordset pühkimist juhipoolele veetriipe jätma.Tglt on A4 esiklaas ka jube täksiline,et peaks vahetuse ette võtma ja võibolla see siis keeras need kojamehed peeti.


Audi 90 typ85 2.0 --> Audi coupe typ89 2.3 --> Audi A4 avant B5 2.4 V6 --> Audi 90 typ85 2.0 --> Audi A4 avant B5 1.8TQ --> Audi A4 avant B8 2.0 TDI
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
M-Tuning
huviline

Avatar


Registreerunud 26.07.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: wannabe Mugen

postitati 25.08.07 08:30 Tsiteeri


See hoiatusmärk Valeo raamita kojameestel (reeglina kollane) on kaetud spetsiaalse värvikihiga, mis lihtsalt kulub teatud aja pärast maha. Mingit ulmetehnoloogiat kasutatud ei ole ja näiteks tihti autopesulas käies kulusid minul nad kahe kuuga "põlema". Aitas musta markeriga ületegemine :D aga kuna see jäi ikka teist tooni, siis tõmbasin kleepsu (see "tuli" oli kleepekas) üldse ära.
Sõitsin üle poole aasta nendega ja kuna kõik kojamehetootjad näevadki ette vähemalt 6 kuu tagant luudade vahetust, siis nagu kõik klapiks.

Mingil hetkel Valeote kasutamise ajal tekkis tuline vaidlus, kus teine osapool väitis kaljukindlalt, et Boschist paremat asja ei ole olemas!!! irw, okei siis - kui mul Valeod surema hakkasid, siis läksin Bakti ja ostsingi paljukiidetud Bosch AeroTwinid. Minu jaoks oli see mahavisatud raha, sest üks kojamees (juhipoolne) ei puhastanud ülemises asendis täiesti puhtalt vaid ots jäi õhku (!). Proovisin väänata ja piinata, aga midagi paremaks ei saanud. (Vältimaks edasisi arusaamatusi, siis JAH - kojamehed olid mudelikohased ja täiesti õige pikkusega. Kui korralikult mäletan, siis Valeo analoogidest veel natuke lühemadki.)

Kokkuvõttes olles kasutanud aastate jooksul erinevaid raamiga (Hella, Trico, Trico teflon, Bosch) ja raamita (Valeo, Bosch) kojamehi, siis ei ole minu kasutuses miski suutnud ületada Valeo X-TRM raamita kojamehi.:cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
puna
huviline

Avatar


Registreerunud 20.09.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: C5, Quattro, 4,2L

postitati 25.08.07 09:05 Tsiteeri


Valeo omad palju odavamad ka kui Boschi omad ja valeo toodab ka teistele kes oma kirjad peale lihtsalt panevad.


Tel +3725654585; +358445654585
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
M-Tuning
huviline

Avatar


Registreerunud 26.07.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: wannabe Mugen

postitati 25.08.07 09:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puna
Valeo omad palju odavamad ka kui Boschi omad ja valeo toodab ka teistele kes oma kirjad peale lihtsalt panevad.


Kusjuures minupuhul olid nad samas hinnas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  ..  5
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 71.3% - SQL: 28.7%]