Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Eelsüüte märgutuli (Vastuseid: 24 | Vaatamisi: 11255)
komtuur
huviline



Registreerunud 18.08.03
Kasutaja on eemal

Auto: Golf

postitati 11.10.03 19:20 Tsiteeri
Eelsüüte märgutuli



Selline asi juhtus, et sõidu ajal täitsa suvaliselt hakkas eelsüüte küünalde märgutuli armatuuris vilkuma. Vilkus niikaua kuni auto seisma jätsin ja süüte välja keerasin, pärast uuesti käivitades enam ei vilkunud. Oskab keegi selle kohta midagi öelda, et mida see võiks tähendada, kas oli ajutine lolliks minek vms?
Autoks siis b4 1.9tdi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jottess
huviline

Avatar


Registreerunud 28.07.03
Asukoht: Saaremaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 (B4) 1,9 TDI; Audi A4 Avant (B6) 2,5 TDI; Audi A4 Avant (B9) 2.0 TDI

postitati 16.10.03 19:08 Tsiteeri


Minu autol hakkas näiteks sel ajal eelsüüte lambikene plinkima, kui ma OBD interface ajule külge pookisin.

Ja tundus, et asi toimis CHECK tulukesena. See tähendab, et ta plinkis neid neljaseid gruppe. Mul ju check'iga see jama oli, et absull ei põle. Äkki spido_kerijad kuidagi 'haiget' teinud millelegi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kaiz
huviline



Registreerunud 06.08.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S-type 2.0 TDI

postitati 17.10.03 06:29 Tsiteeri


Proovi kergelt pidurit vajutada, et pidurituli põlema läheks. Kui eelsüüde ära kustub, on viga tõenäoliselt piduritulelülitis või piduri elektriringis. Minul oli. :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
metallica
huviline



Registreerunud 21.10.02
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit!

postitati 09.11.03 17:50 Tsiteeri


Mul on 2.5 TDI Audi 100 ja sellel põles see tuli sellest, et kütusefiltri all olev anduri juhe oli tuksis. :(
Masin oleks sellest juba peaaegu põlema läinud, juhe sulas napikalt ajuni ära.
Sain asja ära lappida, asi korras.
Vaata, kui Su masina filtril andur all, siis võid seda kontrollida. Uus maksab üle kahe kilo. :D
Ma võtsin sellel lihtsalt juhtmed tagant ära, sest tean ise oma filtri seisukorda.


Kui Sul on AUDI, siis pole karta miskit! ;)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 27.11.03 22:46 Tsiteeri


Mu autol (Passat TD) põles originaal relee läbi ning panin eelsüüte eraldi lüliti alt. Armatuuris see kollane tuluke ikka näitab, kui kaua eelsüüdet sees tuleb hoida. Aga pärast seda ringitegemist teeb see tuluke 4-5 vilksatust minuti-paari jooksul peale käivitamist. St mingi elektroonikakala, mida ei oska ka ise seletada. Aga ei häiri, kuna küünlad ju peale ei lähe ja midagi mahapõletada ei saa.

Mul on aga nii Audi 80-l kui ka praegusel Passatil niiviisi küünlad mahapõletanud, et ühel hetkel läks relee lolliks ja pani küünlad peale. Midagi ei jõudnud teha kah, sest küünalde mahapõletamiseks ei ole palju aega vaja. Sellepärast ka see ringitegemine käsitsilülitamisele


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
meim
huviline



Registreerunud 11.06.03
Asukoht: Eestimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi 100

postitati 05.03.04 13:35 Tsiteeri


Audi 100 diislitel tahendab see tule vilkumine et kompuuter on leidnud vea


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 25.06.05 09:35 Tsiteeri


Tere jälle
Tõstan siin nüüd vana teemat. Nimelt nüüd on siis minu autole jõudnud see elektri anomaalia. Avastasin ka et sõidu aeg hakkab eelsüüte tuli vilkuma. Vajutan pidurit kustub ära ja kahe minuti pärast hakkab uuesti vilkuma kui vahe peal pole pidurit vajutanud. Siis jätan auto seisma ja vajutan pidurit, soendus hakkab tööle, lasen pedaali lahti jääb seisma. Samas hakkab ka ohu tulede nupu valgus põlema. Ja avastasin ka seda et kui auto käima panna põlevad ka piduri tuled kogu aeg, Ja kui seisam jätta siis ei põle kui pedaali vajutada, samas vanasti põlesid. On kellegil mingeid soovitusi kust asjale läheneda. Ise lähen vähe nokin väljas äkki leian midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
villu157
huviline

Avatar


Registreerunud 08.02.03
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: VW Passat 2.0 TDI DSG

postitati 25.06.05 12:23 Tsiteeri


Ise küsin, ise vastan. Sai siis vähe kaevatud siit sealt. Ja avastasin, et taga luugi hingede juurest olevad juhtmed olid katki. Ja kuidagi sattusid sealt pidurid ja soendus kokku. Hea et auto maha ei põlenud, päris must ja tahmane oli seal see elu. Ja see eelsüüte tuluke hakkab siis vilkuma, kui piduri tuledega on mingi kamm. Sest peale juhtmete lappimist hakkas ta jälle vilkuma ja avastasin et piduri tulede kaitse oli läbi põlenud. Uus kaitse ja kõik korras. Aga algul võttis ikka sõnatuks küll, kui nii palju elektri vigasid tekkis korraga. Nii et minu poolt võib teema lõppenuks lugeda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
silverstar
huviline



Registreerunud 01.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.06.05 21:24 Tsiteeri


Eelsüüte märgutule vilkumine tähendab ka, et on rikke kütte süsteemis. Näiteks filtri sette osa on vett täis. Nii et disla mehe kellel on filtri alla andur need võiksid sealt nati settet välja näiteks lasta. Ka selle pärast hakkab see tuluke vilkuma. Nii et edu :):P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raika61
huviline

Avatar


Registreerunud 21.01.07
Asukoht: pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: 100 avant 1993 c4 AAT

postitati 29.10.07 09:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: silverstar
Eelsüüte märgutule vilkumine tähendab ka, et on rikke kütte süsteemis. Näiteks filtri sette osa on vett täis. Nii et disla mehe kellel on filtri alla andur need võiksid sealt nati settet välja näiteks lasta. Ka selle pärast hakkab see tuluke vilkuma. Nii et edu :):P

Nii hakkasin siis mina sealt siis seda vett ja settet välja laskma aga :mad::D

Hoopis kostus sealt susin. Mis pidine õhu liikumine seal oli sellest aru ei saanud???
Mis võiks seda põhjustada. ? Peale seda käivitamisel jooksis starter pikemalt tühjalt ennem kui käima läks.
Muidugi tuli kustus kuniks jälle see asi korduma hakkas.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
uunox
huviline



Registreerunud 31.10.05
Asukoht: Tallinn/Lõuna-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2.4D C4, Space Wagon 1,8TD

postitati 29.10.07 10:33 Tsiteeri


kui susises ja pärast seda käiama pidid, siis ilmselt tõmbas õhu sisse=süsteemis on alarõhk. vaata üle, ega midagi umbes ei ole


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Raiot
huviline



Registreerunud 06.12.06
Asukoht: Harju
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 1.9TDI 81 kW, B4 2,0 85 kW, B3 1,9E 83kW

postitati 20.10.09 14:54 Tsiteeri


Küll vana teema, aga mõtlesin enda kogemuse ka panna. Hakkas ka siis eelsoojenduse märgutuli vilkuma kuid mul oli probleem märksa lihtsam, nagu selgus. Mul ei tahtnud pidurilüliti hästi töötada ja ma võtsin selle lahti ja puhastasin ära. Ei teadnud aga seda, et piduripedaalil on KOLM asendit. Nii selguski juhtme külgepanekul, et pedaal ei lükanud lülitit täitsa põhja ja aju arvas, et sõidan pidur peal. Sai siis kohe lülitit juurde keeratud, et arvuti näitas pedaali nullasendeid. Siit moraal: Ärge arvake, et mõne lihtsa lüliti puhastamine teile südamevalu ei too!!! :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 20.10.09 17:24 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Raiot
Küll vana teema, aga mõtlesin enda kogemuse ka panna. Hakkas ka siis eelsoojenduse märgutuli vilkuma kuid mul oli probleem märksa lihtsam, nagu selgus. Mul ei tahtnud pidurilüliti hästi töötada ja ma võtsin selle lahti ja puhastasin ära. Ei teadnud aga seda, et piduripedaalil on KOLM asendit. Nii selguski juhtme külgepanekul, et pedaal ei lükanud lülitit täitsa põhja ja aju arvas, et sõidan pidur peal. Sai siis kohe lülitit juurde keeratud, et arvuti näitas pedaali nullasendeid. Siit moraal: Ärge arvake, et mõne lihtsa lüliti puhastamine teile südamevalu ei too!!! :)


Minu Audil vilkus ta samuti. Puudutasid korra piuripedaali, kadus ära mõneks ajaks plinkimine. Põhjus- piduritulede pirnid olid läbi põlenud. Sai need ära vahetatud ja vilkumine kadus ka.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 20.10.09 17:43 Tsiteeri


Mul see juba paar kuud aeg-ajalt vilkunud. Ühest teenindusest küsisin ja kuna nad eriti vastata ei osanud,ei põõranud talle ka tähelepanu,kuna vilkus harvad korrad ja seda ainult külma mootoriga.Süüte välja keerasin ja uuesti käivitasin,kadus see ära.Aga nüüd avastasin,et taga luugi tuli ei kustu enam ära,kui uks kinna panna ja taga akna soojendus ka enam ei tööta juba paar päeva.Kas neil võib midagi ühist olla siis? sest kui on siis kuidas ta nii varakult märku andis,kui alles paar kuud hiljem peale vilkumist elektrisüsteem saba annab. Tegelt kui järgi mõelda siis oli eelmine aasta täpselt sama jama jahedamate ilmadega(see tulukese vilkumine) ja millele lahendust ei leitud.Soojade ilmadega jälle ei ole.Aga elektriku juurde tuleb minna nagunii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jyrisoo
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.07
Asukoht: Tallinn, www.chip.ee
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Cabrio 1,9TDI

postitati 21.10.09 19:57 Tsiteeri


Eelsüüte tule vilkumine annab märku, et mootori toitesüsteemis midagi valesti. Mul vilkus see siis kui juhtpihusti andur läbi ja ka siis vilkus kui lisaõhku sai. Tee diagnost. See näitab kohe ära milles viga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
a6audi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.08.06
Asukoht: Valga-Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A6 1995a 2,5TDI 103kw

postitati 10.11.09 18:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jyrisoo
Eelsüüte tule vilkumine annab märku, et mootori toitesüsteemis midagi valesti. Mul vilkus see siis kui juhtpihusti andur läbi ja ka siis vilkus kui lisaõhku sai. Tee diagnost. See näitab kohe ära milles viga.

Tegin testi ära 3 nädalat tagasi.Näitas tõesti,et juhtpihusti. Kus-juures seda nätas juba eelmine aasta ja kevade saabudes see mure kadus ja rohkem sellele ei keskendunud.Jälle nüüd nagu eelmine aasta tuli see koos külmemate ilmadega.Samas kui kolm nädalat tagasi veateated sai nullitud siis siiani pole ühtegi viga näidanud.Samas näitas ka nagu õhulugejat,et võtab liiga palju õhku.Otseselt viga ei näidanud.Aga kas neid andmeid saab tõsiselt võtta kui diagnosti pole tehtud sooja mootoriga vaid suht külmaga. Või ei ole selles siiski vahet?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
danny16
huviline



Registreerunud 18.03.07
Asukoht: Lõunapool
Kasutaja on eemal


postitati 18.12.09 06:55 Tsiteeri


Eile sai Riiast uus semu ostetud. Aasta 2005, 2.0 TDI ja 140 hobust. Teel Eestisse andis kompuuter kolm korda teadet_ Engine fault. Workbook. Vilkuma hakkas ka eelsüüteküünla spiraal. Samas kadus masinal nagu jõud ära (ei lasknud üle 90-100) sõita. Vajutasin korra mootori seisma ja jälle kõik korras. Ilm muidugi ka sigakülm (displei näitas -20). Ei tea, kas peaksin muretsema hakkama? Kui veateadet ei andnud, siis jõudu oli ja mootor jooksis kui kell.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
scottimees
huviline



Registreerunud 22.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 18.12.09 07:48 Tsiteeri


Arvatavasti turbo rõhu reguleerimis vead on sees. Praeguste ilmadega paljudel juhtub siuke jama. Turbo on vaakumiga juhitav, vahest jääb kondents turbo membraani või vaakumvoolikutesse ja ongi häda käes. Aga kui jama ära ei kao siis võivad turbo labad ka kinni olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
danny16
huviline



Registreerunud 18.03.07
Asukoht: Lõunapool
Kasutaja on eemal


postitati 18.12.09 09:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: scottimees
Arvatavasti turbo rõhu reguleerimis vead on sees. Praeguste ilmadega paljudel juhtub siuke jama. Turbo on vaakumiga juhitav, vahest jääb kondents turbo membraani või vaakumvoolikutesse ja ongi häda käes. Aga kui jama ära ei kao siis võivad turbo labad ka kinni olla.


Palju see nali maksma võib minna? Halva ja hea variandiga?


Ise küsin, ise vastan. Peale tänast diagnostikas käiku selguski, et veateadet annab turbo. Kõik muu on ideeaalses korras. Turbo remondi eest küsitakse seal 2500- 3000 eeku. Ei teagi, on see kallis või ei ole.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
danny16
huviline



Registreerunud 18.03.07
Asukoht: Lõunapool
Kasutaja on eemal


postitati 25.01.10 18:58 Tsiteeri


Teemas alustatud saaga jätkus ikka edasi. Paar nädalat (peod ja pühad vahepeal, kui auto seisis suurema osa ajast ja sõite vähe) tundus, et on asi korras, kuni jaanuari keskel hakkas pull vaikselt pihta. Algul lõi ühe korra jälle kirja ette, tule põlema ja jõud kadus ära, siis mida aeg edasi, seda tihedamaks asi läks. Viisin remonti tagasi. Lõpuks selgus, et kogu selle pulli taga oli katkine solenoidklapi tihend, mis vusistas õhku läbi. Loomulikult seda silikoontihendit eraldi tellida ei saa, vaid koos kogu plokiga, mis maksis 2900 eeku forsis. Valus, aga mis teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
simres
huviline



Registreerunud 19.10.13
Kasutaja on eemal


postitati 22.11.17 16:50 Tsiteeri
Eelsüüte tuli ei põle



Küsimus eelsüüte tule kohta selline, et mul tuli ei hakka üldse põlema. Olgu siis soe või külm ilm. Võtsin temp. anduri lahti, siis näitas eelsüüdet. Samuti lasime temp. andurile külma suruõhku, mille tulemusel ka näitas eelsüüdet. Samas peaks ju eelsüüde tööle hakkama 0-5 kraadi juures? Äkki kellelgi on olnud kogemust sama probleemiga ja oskab juhiseid anda.
Auto audi 80 b4 1.9 tdi


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
urmaskass
huviline



Registreerunud 30.01.16
Kasutaja on eemal


postitati 22.11.17 17:23 Tsiteeri


Enne töötas?
Osta uus andur. Võib olla on ka vale andur, õige andur peab olema sinist värvi, samasugune on ka musta värvi mis seal ei käi.
Minu autol läheb eelsüüde tööle juba ca +5 kraadiga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
simres
huviline



Registreerunud 19.10.13
Kasutaja on eemal


postitati 22.11.17 17:50 Tsiteeri


Seda ei tea kas enne töötas, kuna pole auto nii kaua käes olnud. Anduri vahetasin ja peaks olema ikkagi õige andur(töökojas vaadati üle) Aga mis see musta värvi andur endast kujutab?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 22.11.17 22:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: simres
Seda ei tea kas enne töötas, kuna pole auto nii kaua käes olnud. Anduri vahetasin ja peaks olema ikkagi õige andur(töökojas vaadati üle) Aga mis see musta värvi andur endast kujutab?


Võta VIN koodi järgi õige andur lihtsalt.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
simres
huviline



Registreerunud 19.10.13
Kasutaja on eemal


postitati 23.11.17 22:04 Tsiteeri


Täna proovisin uuesti nii, et võtsin temp. anduri juhtme tagant ja nüüd ei hakanud ka nii eelsüüte tuli põlema. Igaks juhuks kontrollisin pirni(terve). Relee on terve. Siinkohal ei oska ma enam ise midagi teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.6% - SQL: 29.4%]