Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Automüük interneti vahendusel? (Vastuseid: 18 | Vaatamisi: 4652)
kama2
huviline



Registreerunud 24.08.03
Asukoht: Dorpat
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.06 21:18 Tsiteeri
Automüük interneti vahendusel?



Tere,
Olen oma auto müüki riputanud ühe eesti portaali, mis oma korda avaldab neid kuulutusi Autoscout24-s. Tuli ostusoov, kus üks Hollandist pärit mees soovib minu auto ära osta. Hinnaga on nõus, kannab raha minu arvele ja tuleb tema sõber Hollandist järgi, siis kui raha on minu arvel. Iseenesest on huvitav, aga tekib küsimus, kuhu on koer maetud. Mees ostab auto võõrast riigist, autot nägemata, tuginedes kolmele pildile ja minu jutule. Anna oma arve number ja passi koopia ja tehing tehtud. Julge mees ?
Tsitaat:
Hello, Your price (XXXX EUR) is OK. for me. ...............................Please provide your account details with the name and address of your bank and your own personal address and phone number for a faster communication.As soon as i receive this i will make payment and then give to you my friend's number in Holland to contact him for pickup of the car.Please i need a scanned copy of your passport please for security reasons, please try and understand me, i am only trying to be careful do not take offence,i can send to you mine if you want. I wait for your fast response.........As soon as i receive this i will make payment and then give to you my friend's number in Holland to contact him for pickup of the car;
Tsitaadi lõpp.
Tükk aega mõtlesin, kuhu siin võib koer maetud olla ja midagi välja ei nuputanud.
Ainus kitsas koht, et kui raha on minu arvel, siis tema annab mulle oma sõbra telefoni numbri (ise on ta Indoneesias) ja siis helistagu mina ja leppigu kokku kuidas autot üle anda.
Ja mina siis helistan mingi tasulisele numbrile, kirve hinnaga.

Mis arvate Teie, milles point ?
Saatsin talle kirja vastu, et kui see on ainus Audi Euroopas, mis talle sobib, siis tulgu Eestisse pappiga, või saatku sõber ja kohapeal teeme asja ära.
Mingeid arvenumbreid ega passikoopiat ei saatnud.
Või on kellelgi selline kogemus olemas ?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 12.07.06 21:44 Tsiteeri


On see võimalik, et enda telefonile helistamise hinnaks teha nt 2mln kr min. ja kõnealustustasu on 100000 kr? St on vast ikka, aga sellest peab helistajat(klienti) teavitama. Samas helistadki kellelegi ja automaatvastaja ütleb, et "Tere! Olete helistanud......Kõne hind on 2 mln kr minut." Ja kui nüüd kohe toru ära viskad, siis see enam ju ei päästa.......Mõni vb isegi arvaks, et see on tulus äri......

Ah mis sa ikka oma närve tapad sellega.Liccalt ignoreeri. Küllap tuleb mõni füüsiline isik kohale ja ostab su auto peatselt ära ja igasugu jama vähem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kama2
huviline



Registreerunud 24.08.03
Asukoht: Dorpat
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.06 21:59 Tsiteeri


no närve ei kuluta, huvitav lihtsalt teada millest point. Vaevalt, et mehel midagi teha pole ja ajaviiteks ostab vanu autosid netist...
Venemaal olevat moes järgmine pettumisskeem liikvel:
Ilus tädi palub mobla (kuna tema oma on tühi) et saaks katkise auto pärast mehele helistada. Ise aga ketrab omale kuuluva tasulisele numbrile ja raha muudkui tuleb. Juttu järgi nii teenitakse kuni 150 $ päevas. Pole paha.
Kuna muud kahtlast selles kirjas ei tundu olevat, siis on ehk see numbri värk loogiline seletus..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
raigo
huviline



Registreerunud 11.03.03
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.06 22:07 Tsiteeri


Kahtlane muidugi,kuid ebay oksjonid on tihti sellised,kus oled sunnitud ostma põrsa kotis.


/me ostnud ja ka vasta pükse saanud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
HannesT
huviline



Registreerunud 21.01.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 Avant

postitati 12.07.06 22:08 Tsiteeri


Kas just see numbrivärk või midagi muud, mida mina ei suuda välja mõelda, aga võta normaalse inimese seisukohalt(nt sina ise)...Sa ei lähe ju mingit tava-autot kuhugi Euroopa teise otsa ostma. Aga vb oli see ostjamees oma sõbrale(kelle läks autot vaja ja samas ka just nt Tallinnasse asja millegipärast) raha võlgu ja too siis leiab, et miks mitte siit auto ka juba osta ja siis sellega Hollandisse sõita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
must_ratsu
huviline



Registreerunud 04.09.05
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: quattro coupe

postitati 12.07.06 22:12 Tsiteeri


aga miks mitte pakkuda sellist teemat kutile,et helista ise mulle või su sõber helistagu,siis räägiks täpsemalt,ja milleks on vaja koopiat kui on registris andmed sees nii või naa.on ju palju juhuseid olnud kus riigid omavahel annavad infi edasi kuhu on mingi masin rännanud!!!! või siis komunikeeru msn või sms teel ,see ei tohiks ju eriti kallis olla:D
kui on miskit varjata või mingi blokk tuleb ette siis imegu mäigast(nagu öeldakse)eks ole ja vaadaku ise kui's hakkama saab.kui on ikka tungiv soov kyll siis kohale ronib keegi!!!!!! siin netis ju igast jama liikunud ennegi et oh näe su kaugelt sugulane surnud ja nyyd 100000000000000000000000000 pärandus,aga selleks et saada pärandust saada minu arvele 2000 euri dok.korda ajamiseks jne saate aru kyll ju milles teema
minu avalik arvamus!


don't smoke drug's,smoke tire's!!!!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kama2
huviline



Registreerunud 24.08.03
Asukoht: Dorpat
Kasutaja on eemal


postitati 12.07.06 22:24 Tsiteeri


Selles iva ongi, et riskib kirja järgi tema, mitte mina. Seega saatsingi talle kirja, et tulgu rahaga kohale, vaata auto üle(nii ehk naa keegi peab autole ju järgi tulema), ja kui sobib siis ARK-st arvelt maha ja siis vii või EMEX-i.
Aga usun, et mees pole eile sündinud, seega ikka mingi point peab asjal olema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
spcvnd
huviline



Registreerunud 30.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6Q

postitati 12.07.06 22:43 Tsiteeri


äkki on point hoopis selles, et tahab su passist scannitud koopiat..."Please i need a scanned copy of your passport" meibi kuskil lambi kohas passikoopiaga midagi rentida või lihtsalt tüssata....

mina ei viitsiks jamada...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Dust Rocket
huviline

Avatar


Registreerunud 19.06.04
Asukoht: Tallinna lähiümbrus
Kasutaja on eemal

Auto: avataris on mälestus!!!!

postitati 13.07.06 01:49 Tsiteeri


Sama mõte tuli mulle ka et milleks talle se passi koopia äkki tahab isiku vargust teha(tundub Žulmelina aga ega ei tea).

Noh virutab su isiku andmed ja teeb omale miski indoneesia passi sinu passikoopia alusel, sest eks pilti koopial vahetada ole lihtsam kui õiges passis.

Kui tal ikka oleks hirmus huvi su auto vastu juu siis keegi kohale ilmub. Parem karta kui kahetseda ;)


Satan will claim my soul.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sada1000
huviline

Avatar


Registreerunud 06.10.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 13.07.06 06:32 Tsiteeri


Imelik on jah see lugu, ei suuda ka mina esimese asjana hommikul seda lahti hammustada.
100% kindel on aga see, et see on mingi järjekordne petuskeem ja tasub suure kaarega sellistest asjadest eemale hoida. Lihtsalt ignoreeri selliseid kirju oma postkastis.

Kui ise kohale tuleb ostma siis on teine asi :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 13.07.06 08:30 Tsiteeri


lugege ka seda teemat:

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=29379#pid201666


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Bootable
huviline

Avatar


Registreerunud 29.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3.0TDI

postitati 13.07.06 08:33 Tsiteeri


AutoScout24 foorumis ka sellest juttu olnud... kindel pettus, hoia eemale.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rafaello
huviline



Registreerunud 04.01.04
Asukoht: Tallinn, Jüri
Kasutaja on eemal

Auto: audi

postitati 13.07.06 08:38 Tsiteeri


ja arvega tünga saamise vältimiseks helista kõnekaartiga sel juhul. siis tead et ega üle 100 eegi ikka lüpsi vast ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
pepe
huviline

Avatar


Registreerunud 08.11.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C7 Avant Q S-Line FL

postitati 13.07.06 08:53 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Bootable
AutoScout24 foorumis ka sellest juttu olnud... kindel pettus, hoia eemale.


Hello,
Your price is OK. for me. I am presently in Indonesia for now. I am there because of our reserach on bird flu which is taken over the world presently.I will not be able to come in person to take the car and make the payment personally.For me to make the payment to you, i will prefer to make a normal wire transfer which is very safe for me so that i can really trace my money since i do not know you and you do not know me, you know it is risky to deal over the internet these days.I will be back in europe by next month and that is when i want to use it.I want to pay you from my allowance here in Indonesia, please provide me with your account details which will include your (IBAN), which is International bank Number, the bank here told me (STANDARD CHARTERED BANK, INDONESIA)that you will receieve the money in about 11days because it is an international transfer from the Asia pacific.When i make the payment my friend will come from Holland to sign the documents for me and take the car when you receieve the money on your account.I need this transaction very urgent because i will be in europe for long as soon as i am back from my bird flu research so i need a car to work with.
Please provide your account details with the name and address of your bank and your own personal address and phone number for a faster communication.As soon as i receive this i will make payment and then give to you my friend's number in Holland to contact him for pickup of the car.Please i need a scanned copy of your passport please for security reasons, please try and understand me, i am only trying to be careful do not take offence,i can send to you mine if you want.
I wait for your fast response,

Regards,
Prof.Kenjiro Nishiguchi


Ehk siis ongi ju sama asi. Milleks üldse kuhugi kellelegi helistada. Huvitav on see, et mis on asja point, millist kasu tüübid üritavad oma tegevusega saavutada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stylewarz
huviline

Avatar


Registreerunud 10.10.04
Asukoht: tallinn/järvamaa
Kasutaja on eemal

Auto: 80 Q 16V

postitati 13.07.06 09:10 Tsiteeri


sai saksa teema läbi loetud ja tegu ilmselge pettusega.

Minu teooria oleks see, et saadad passi koopia ja konto nr. i
sellest teevad sulid võltsingu sinu passist ja jalutavad sellega rahulikult kuskile panka sularaha välja võtma, väites et oled sina isiklikult.

Sarnast trikki üritati ka mu sõbraga, kel jäi mobiles üks passat silma.Hakati ajama ,et inimene on nii palju tünga saand välismaalt ostjatega , et kannaks raha western unioni mingi jurale , et saaks saksast siis seda raha kasutada(tema ise ainult j ateoorias peakski nii olema). Asi tundus kohe kahtlane, venna inglise keel oli väga vigane ja saksa keelt ta ei vallanud. Uurisime pisut ja selgus, et mingi vend horvaatiast oopis paneb kuulutusi ja kirjutab maile.Point oligi et võltsivad dokumente ja see loll saksa telller ei tea elusees milline eesti pass peaks välja nägema ja annab hea meelega sulle raha kätte .

Hoiatus sellest viimasestmobile.de s


25 KW per ratas :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 13.07.06 10:19 Tsiteeri


autoscouti foorumis ju kirjas, et kui oled talle oma konto nr ja passi koopia saatnud, tuleb uue jutuga, et tal mingi sõber Nigeerias ledis mingi toreda asja, aga tema ei saa hetkel WesternUnioni kaudu raha saata sõbrale, samas hirmsalt oleks vaja see asi ära osta ja palub, et ole hea mees saada sina kohe ta sõbrale 650 EUR, tema maksab sinule auto hinna + 700 EUR ülekandega... ehk siis lubab veel 50 EUR vastutulelikkuse eest pealemaksta.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Menthor
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.08.03
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audid

postitati 13.07.06 10:57 Tsiteeri


AutoScoutist mulle tundub, et on parem eemale hoida. Nagu näha järjekordne pettus välja tulnud.
Eelmine aasta tahtsin autot osta, siis sattusin ka sarnase asja peale. Tookord oli küll nii et mina siis ostja ja müüja hakkas ajama, et kanna raha mingile arvele... vist oligi kah Western Unionis. Kõige veidram asja juures oligi see, et auto itaalias ja tüüp ise oli iirimaal ning kuulutuses asukoht/telefon oli saksamaal. Kusjuures ühesugused kirjad tulid kahest või lausa kolmest erinevast kohast :S
Eks mobiles leidub ka pettusi, kuid mulle isiklikult tundub, et AutoScout24-s on need rohkem levinud :\


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kama2
huviline



Registreerunud 24.08.03
Asukoht: Dorpat
Kasutaja on eemal


postitati 13.07.06 13:27 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Bootable
AutoScout24 foorumis ka sellest juttu olnud... kindel pettus, hoia eemale.

Hehe, nüüd selge, et tegu on petmisega, jutt 100 % sama, ainult nimi teine. On ikka maailm tõpraid täis. Plaanis polnudki talle midagi saata, olen reeglist "tasuta lõunaid pole" alati kinni hoidnud. Aga jah...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hamlet
huviline



Registreerunud 29.03.06
Kasutaja on eemal


postitati 13.07.06 19:12 Tsiteeri
naljamehed!



mulle saadeti ka see ostusoov -kuna mul ka auto netis müügis.


...saatsin tõsise vastuse ka. vastus oli selline:



HAA-HAAA-HAAAA :-)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.6% - SQL: 33.4%]