Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: Konditsioneeripumba magnetsiduri vahetus ja remont (Vastuseid: 20 | Vaatamisi: 7677)
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 11.04.06 19:30 Tsiteeri
Konditsioneeripumba magnetsiduri vahetus ja remont



Probleem nimelt selles, et juba ostes saati on kondi siduril laager läbi. Undab räigelt ees nimodi et käib lausa mootorist üle. Muidu sidur töötab ja kliima koos konditsioneeriga samuti puhul ilusasti külma.

On räägitud, et antud siduriga rihmaratast saab pumba küljest kätte ainult spetstõmmitsat kasutades. On äkki kellegil kogemusi või infot, kus võidaks normaalse raha eest selline töö ära teha ja kas oleks võimalik seda teostada ka ilma pumpa maha kiskumata (ei tahaks nagu uut freooni sisse osta ja raha taguda töötavasse süsteemi)

Lihtsalt see siduri undamine tapab. Olemas ka uus rihmaratas siduriga (peetis pumba küljes) Ei tea muidugi, et kas see äkki samas olukorras, seega tekib küsimus, kas keegi on äkki tegelnud ka antud siduril leegrite vahetamisega. Jälle kuuldud jutte et spetslaager ja pole kuskilt saada jms, samas jälle kuulnud ka et kegei olevat ikka saanud selle süsteemi seal kuidagi ära häkkida ilma spetsjomm laagrita.

Ootan siia kogemusi ja ideid, kuidas olukorda lahendada. Võimalust osta uus sidur ja lasta see revalis vahetada tean ise ka, aga ütleme nii, et hind pole seal minu jaoks kahjuks.

Tegu siis Audi 100 89 aasta 2.3 R5 mootori küljes istuva konditsioneeripumbaga. Ning esmane soov oleks see sidur ühes tükis maha saada pumba küljest ja küll siis mõtleks, mida edasi teha. Suvi uksetaga ja tegelt kaua ilma kondita ei tahaks olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 11.04.06 19:39 Tsiteeri


Enda 200 peal kiskus selle omal ajal laiali ja vahetas laagri ära. Maha võtta kompressorit selle jaoks vaja ei ole.

Minul oli auto peal Harrisoni kompressor (89 aasta autol peaks olema samasugune), mille rihmaratta laagriks läks igatahes Federal Mogul'i 907257 - täiesti 1:1 sobis paika. Kuskilt Top-Parts'ist või US-Parts'ist võib õnnestuda sellise laagri leidmine.

Siduri osas on vaja ainult saada kätte see kompressori võlli otsas olev ketas. Hea tõmmits ei tee selle juures tõepoolest paha, sest see istub koonuses suht tugevalt kinni - endal see ketas väändus veidi, mille tõttu jäi ka vabas olekus vastu rihmaratast kõhisema. Funktsioneerimist see mingil moel ei häirinud. (Kui on tahtmine kogu sidur välja vahetada, tuleb alustada samamoodi ketta kättesaamisest).

Kui siduriketas võlli otsast maas, saab laagri kallale asuda. Laagri ja rihmaratta kättesaamine ei ole eriti raske, kui on tõmmits käepärast - oluline on ainult kompressori võlli otsale liiga mitte teha. Laagrit hoiab rihmaratta sees kinni vedrurõngas ja mingi lukkrõngas peab laagrit ka kompressori kere küljes kinni. Kui õieti mäletan, siis kõigepealt tuli rihmaratas koos laagriga kompressori küljest lahti ja siis sai laagri rihmaratta seest kätte

Kokkupanemise osas on ehk ainuke veidi probleemne asi siduriketta ja võlli paigalhoidmine, et saaks võlli otsamutri korralikult pingutatud.

P.S. Oluline on, et mootoriruum oleks alt pori ja muu saasta eest kaitstud - samuti ka see, et stange all olev võre oleks terve. Muidu loobib talvega kõik kohad sellist saasta täis, et ka see uus laager kaua ei ela (ja ega genekas sealsamas kõrval soola ja pori üle eriti rõõmusta).

P.P.S. Kõige siinmainitu 100% adekvaatsust ei saa garanteerida, sest enda kogemus pärineb umbes 8 aasta tagant ja kõiki nüansse enam ei mäleta. Tegelikult oli mul kuskil üks selline laager kunagi üleliigsena kuskil vedelemas ka, aga kus see praegu on, on pea võimatu öelda, sest autot ennastki pole enam...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 12.04.06 08:38 Tsiteeri


Selline laager täitsa olemas toppartsis, hinda küsivad 650 krooni. Seega enne ma seda laagrit endale riiuli peale ei osta, kui mul too sidur maha on võetud ja saab vaadata et kindlasti ikka sobiks see sinna. Kui kõik ok, siis elan selle laagri hinna üle kah vaikuse nimel.

Võtan õhtul ette selle pumba, mis mul keldris vedeleb ja vaatan seda sidurit seal siis kriitilise pilguga ja katsun su õpetussõnadele pihta saada seal juures. Eks küsin siis lisaks, kui midagi segaseks jäi, katsun ka pildimaterjali teha ja uurida. Kui asi teostuseni jõuab ja ka teostatud saab siis teen ka korraliku DIY kuna selline probleem selle laagri ja siduriga vaevab paljusid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
mürka10
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.06
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,3E 1989, Audi A4 Avant B5 1,9 tdi 1999

postitati 12.04.06 15:23 Tsiteeri


pildimaterjali üle oleksin väga tänulik, sest plaanis kunagi tulevikus ka enda autol seda pumpa vaatama hakata. samas ei tea kas temast elulooma saab sest rihma pole pumbal vist juba aastaid peal olnud. vähemalt radikas ja torud paistavad ilusti olemas olevat. oleks millegagi hea seda pumpa siis võrrelda kui ise lahtivõtmiseni jõuan:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 12.04.06 20:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rass
Selline laager täitsa olemas toppartsis, hinda küsivad 650 krooni. Seega enne ma seda laagrit endale riiuli peale ei osta, kui mul too sidur maha on võetud ja saab vaadata et kindlasti ikka sobiks see sinna. Kui kõik ok, siis elan selle laagri hinna üle kah vaikuse nimel.

Uus täiskomplektne magnetsidur koos rihmarattaga maksab miski peaaegu 7500 eeku - selle kokkuhoiu nimel oleks ise teinekordki valmis nokitsema...


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Kiil
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.02.03
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad TDI manuaal

postitati 01.06.06 18:16 Tsiteeri


Kas magnetsidur on läbi kui korra kompressori taha võtab ja siis seisma jääb ja siis uuesti vedama hakkab ja jälle seisma. Niikaua teeb nõnda kui AC nupp all on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raivo65
huviline



Registreerunud 06.02.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80b4 aut.95a.

postitati 02.06.06 04:26 Tsiteeri


Sul peaks sellise sündroomi puhul olema külmaainet vähe,siis lülitab ka niimoodi välja kuna tunneb et kompressor ei tekita piisavalt survet


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hannespoiss
huviline

Avatar


Registreerunud 27.11.03
Asukoht: Tallinn/Antsla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDi Q 2001 a. ja Audi A8 3.0 TDi Q 2004.a.

postitati 07.08.06 11:35 Tsiteeri


Minu audil hakkas ka see magnetsidur undama. 1992 a auto on, ja tahaks teada kas sellele sobib ka sama laager nagu eespool mainitud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
real1
huviline

Avatar


Registreerunud 09.06.06
Asukoht: Värska
Kasutaja on eemal

Auto: B3, B4, B5; B7, C4, C6

postitati 07.08.06 16:40 Tsiteeri


rääkige jah, teadjad, kust neid laagreid saab? undama on ta ka minul hakanud.Sõidu ajal õnneks ei ole kuulda, aga 1-2 käiguga kiirendades või siis kohapeal vaikselt tuuritades on undamine kuulda.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 07.08.06 17:41 Tsiteeri


Top Part (usa autode varuosad jms kama) ja US Parts
Laager, Federal Mogul 907257

VÄIDETAVALT sobib 1:1

12. aprillil oli neil see veel kohapeal olemas ja saadaval hinnaga 650.- , US Partsis oli sama asi 565.-

Võtke vana laager näppu ja minge tsekake asja. Kui vana laagri kätte olete saand ja või siduri maha pumba otsast siis rääkige mulle ka kuidas õnnetus eks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Hannespoiss
huviline

Avatar


Registreerunud 27.11.03
Asukoht: Tallinn/Antsla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.5 TDi Q 2001 a. ja Audi A8 3.0 TDi Q 2004.a.

postitati 07.12.06 13:26 Tsiteeri


Hoiatuseks neile, kel see laager undab siis see,et mul lendas see ratas üldse sealt laagrilt minema. Õnneks mitte sõites, nii et muu kraam jäi terveks. Kuna endal erilist taipu remondi kohalt pole, siis auto treilale ja aava juurde. Ca 5k ja asi jälle nagu uus. Mul polnud aega täpsemalt uurida, mis ta tegi. Aga kui asi korras siis siinseid hindu vaadates läks küll hästi.

Hannes


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
altsik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.06.05
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 quattro '98 2,8 142 kw

postitati 07.07.08 16:19 Tsiteeri


tere.täna omal selline asi et just econ nuppu alla vajutades,hakkas kliima sidur hirmsasti krigisema.samas kui on auto peal, siis pole veel probleemi.mis mul siis peetsis on või kohe minemas??


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Taavi
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.11.04
Asukoht: Kuressaare/Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: UrS4

postitati 07.07.08 16:42 Tsiteeri


Eks vabajooksu laager hakka otsi andma.


12.301@181km/h
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
altsik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.06.05
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 quattro '98 2,8 142 kw

postitati 13.07.08 21:09 Tsiteeri


kas seda laagrit on siis võimalik eraldi vahetada või aitab ainult uue pumba ost.olen kuulnud nii ja naapidi vastuseid.ms see maksta võiks ka siis.võib välja tuua uue siduri ja pumba hinna kui ka laagri enda oma ainult.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Liq
huviline



Registreerunud 11.05.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 14.07.08 12:17 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: altsik
kas seda laagrit on siis võimalik eraldi vahetada või aitab ainult uue pumba ost.olen kuulnud nii ja naapidi vastuseid.ms see maksta võiks ka siis.võib välja tuua uue siduri ja pumba hinna kui ka laagri enda oma ainult.


Tahaks ka teada, kas saab laagrit eraldi vahetada?
Sest nüüd kõliseb väga selgelt kliima lülitades. Mulle öeldi, et magnetsiduri vahetusega kõik kaob ära, aga maksab ta 7500 krooni. Ja see ainult sidur! Tean, et saab vahetada laagrit, aga kuhu sellega pöörduda - ei tea.
Palun abistage! Kus saab laagrit vahetust teha?
Tänan vastuse eest!

Auto on Audi A6 2002a .


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
altsik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.06.05
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 quattro '98 2,8 142 kw

postitati 14.07.08 20:20 Tsiteeri


kellelgi kliima pumpa pole pakkuda koos siduriga?infot u2u


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jr
postitusõiguseta huviline



Registreerunud 15.02.05
Asukoht: tartu
Kasutaja on eemal


postitati 15.07.08 19:28 Tsiteeri
tere kõigile



mul on pakkuda lai valik kliimakompressoreid erinevatele audi-vw ja ka bmw,saab,opel autodele.
asume tartus tiigi 61a tel 5270124
nb! kompressoreid saab ka ilma paigalduseta osta,saatmine üle eesti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
altsik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.06.05
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 quattro '98 2,8 142 kw

postitati 29.07.08 10:55 Tsiteeri


minukäest saadaval pump ilma sidurita.kel soovi siis andku märku u2u


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
altsik
huviline

Avatar


Registreerunud 17.06.05
Asukoht: viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: audi a6 quattro '98 2,8 142 kw

postitati 25.08.08 08:43 Tsiteeri


saadaval kliimapump ilma sidurita..info u2u


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
koliat
huviline

Avatar


Registreerunud 30.07.07
Kasutaja on eemal

Auto: a4 1,9TDI

postitati 27.09.08 09:07 Tsiteeri
laagri vahetus



laagri vahetus pole nii lihtne kui pealt vaadata
rihmaseibi sisse on laager kinni pressitud ja selle väljalöömiseks võid rihmaseibi kõveraks lüüa
ja mina kasutasin laagrit PC 35550020SR1 ja hind 175kr


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
955
huviline



Registreerunud 13.09.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A3 1.8T

postitati 13.11.14 18:30 Tsiteeri


Hea vana teema.
Kõriseb ka siis see laager, kui kont tööle panna jääb vait...
Kuna mingeid tõmmitsaid pole ja pärast vahet õigeks panna ei mõista, siis kes ja kas teeks korda? Nii, et pumpa maha ei võta ja gaas jääks sisse...
A3 98a


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 48.9% - SQL: 51.1%]