Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  10
Autor:
Pealkiri: Varaste vastane seade (Vastuseid: 241 | Vaatamisi: 110382)
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 19.03.05 20:02 Tsiteeri


Need pommijutud hakkavad minema juba utoopia valdkonda. Aga karmimate meetodite praktilisest poolest: ma seda mujalgi maininud, et tegin valmis ühe töötava prototüübi seadmest, mis süstib autosse istujale piisava doosi uinutit, ja seda kõike "peaaegu" märkamatult (väga peenike nõel). Algne idee seisnes selles, et hommikul leiaks autost magava varga ning enda ohutust silmas pidades sai tehtud asi piisavalt turvaline, et see mulle kunagi seda surakat sõidu ajal ei saa anda:) (va unustamine autosse istumisel). Aga põhjused, miks ma seda kunagi oma autosse püsivalt ei paigalda:
- kui sinna peaks ootamatult ronima mõni laps, siis temale tähendab see surma üledoosi tõttu
- kui varas saabki auto käima ja uinub sõidu ajal, võib ta lõpetada lisaks enda elule veel mitmeid teisigi


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Alz-J
huviline



Registreerunud 18.12.04
Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 21.03.05 18:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Burn
Ok. tõsist juttu ka.

Milleks kõike seda jama?? Bensu pumbale lüliti vahele ja ongi kogu moos!!!!!

Selle töö teeb ju signa ka näiteks ära ju :P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Alz-J
huviline



Registreerunud 18.12.04
Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 21.03.05 18:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Ull
Tsitaat:
Esialgne postitaja OnuTom
jagajakaas maha, rootor tasku ja korras...


Rootor võimalik teine ka panna:)!

No ja suli on kindlasti nutimees ka ja tuleb ju selle peale :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stann
huviline

Avatar


Registreerunud 17.02.04
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe

postitati 23.03.05 09:55 Tsiteeri


äkki käigukasti lukk abiks varaste vastu..


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Ull
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B2q, B4; Honda Accord Tourer

postitati 23.03.05 10:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Alz-J
Tsitaat:
Algselt postitas: Ull
Tsitaat:
Esialgne postitaja OnuTom
jagajakaas maha, rootor tasku ja korras...


Rootor võimalik teine ka panna:)!

No ja suli on kindlasti nutimees ka ja tuleb ju selle peale :D



selleks, et selle peale kohe tulla mis puudu või mis asjal viga ma arvan, et kulub natuke aega ka!
100% ärandamiskindel pole ükski asi:)!


tark ei torma
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Vader
huviline



Registreerunud 12.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1,8Tfsi , VW Passat varjant 2.0TDi 2008a.

postitati 23.03.05 12:36 Tsiteeri


varaste eelistused on sellised
kui on valida siis võetakse reeglina puhtaks pestud auto
teiseks võetakse selline auto millel ei ole rooli lukku see ju lisa aja kulu ja loomulikult võtavad vargad üliheameelega selliseid kus on näiteks silmahakkavad veljed

need on faktid mis töötavad


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
westa
huviline

Avatar


Registreerunud 26.06.03
Asukoht: Tallinn, Tampere
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant C4 2,5TDi,Audi A4 Avant 2,6 V6,Audi 100 C4 2,5TDi,Audi 5000 2,0d,Audi 80 B3 1,8

postitati 23.03.05 13:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Vader

teiseks võetakse selline auto millel ei ole rooli lukku see ju lisa aja kulu

need on faktid mis töötavad


Mu sõber kasutas veneaja lõpus ´´rooli lukku´´ võtis lihtsalt rooli kaasa:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Vader
huviline



Registreerunud 12.03.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A3 1,8Tfsi , VW Passat varjant 2.0TDi 2008a.

postitati 23.03.05 19:16 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: westa
Tsitaat:
Algselt postitas: Vader

teiseks võetakse selline auto millel ei ole rooli lukku see ju lisa aja kulu

need on faktid mis töötavad


Mu sõber kasutas veneaja lõpus ´´rooli lukku´´ võtis lihtsalt rooli kaasa:P



jah ka see on võimalus


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hinkus
huviline



Registreerunud 28.03.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: oli Passat

postitati 28.03.05 11:23 Tsiteeri


Paraku see roolilukk ei päästa. Mul läks paar päeva tagasi Mustamäel majaeest auto minema. Roolilukk oli peal signa kah. Signa ei teinud piuksugi. Jälgede järgi oli näha et autosse sissepääsemine võttis väga vähe aega. Ja esirataste lohisemisjälgede järgi oli näha, et roolilukk miski aeg oma ülesannet ikkagi täitis. Ilmselt võeti teisele masinale sappa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
katsjarain
huviline



Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Dodge Caliber ja Peugeot 206 XS

postitati 10.04.05 12:24 Tsiteeri


Mul viimasel ajal igal pool käies koer kaasas ja kui ise kusagil keskuses, siis koer autos...vaevalt et varas vabatahtlikult autosse tahab ronida, kui seal selline nägu vastu vaatab

http://www.hot.ee/atzon/voltaudis.JPG


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
8413
huviline

Avatar


Registreerunud 09.04.05
Asukoht: kesk-eesti(ka põltsamaa)
Kasutaja on eemal

Auto: Audi avant

postitati 18.04.05 21:15 Tsiteeri


Mina hakkan oma audit parkima ,,vingemate,, audide kõrvale
võetakse ikka ju maksimaalne, seega lootus on...;):D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lonks
huviline



Registreerunud 23.02.05
Kasutaja on eemal


postitati 30.04.05 10:44 Tsiteeri


mul olid ka igasugused nipid ja lukud. ikka varastati auto ära. veeti lihtsalt nööri otsas ära. nende varaste nahaalsus on piiritu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Timo
huviline



Registreerunud 25.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 05.06.05 12:10 Tsiteeri


Tagantjärele targutamine on nõme, aga edaspidi pargi teiste autode vaele, nii et vedada vabas suunas võimatu oleks...või tulevad siis rekkaga ja tõmbavad terve rivi endaga kaasa? :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 05.06.05 13:10 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: lonks
mul olid ka igasugused nipid ja lukud. ikka varastati auto ära. veeti lihtsalt nööri otsas ära. nende varaste nahaalsus on piiritu.

Sellepärast harjunud keerama parkides esirattad välja (mida tegelikult ei soovitata), seejärel roolilukustus ja veel ka korralik raud roolipeale. Et nendest asjadest möödapääseda, peab juba ketaslõikajaga möllama, mis kallima auto puhul pole kah päris võimatu. See kõik pole paraku varastevastane vaid lihtsalt ärandamisvastane: kaabakas läheb lihtsalt järgmise auto juurde ja võtab selle, nii et tema saab oma noosi ja doosi nagunii kätte. Sellepärast tasuks mõelda rohkem selliste lahenduste peale, mis suurendaks tõenäosust, et ise varga kätte saad (näiteks sundventilatsioon halotaaniaurudega:D, millest piipar taskus märku annab) või ta muul viisil vahele võib jääda (nt templivärviga käigukanginupukate)


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
undu
huviline



Registreerunud 05.08.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Outback´13, Gaz 2410

postitati 08.08.05 07:25 Tsiteeri


varaste vastu oli hea lahendus välja mõeldud kunagi Lõuna-Aafrika Vabariigis. Nimelt koosnes see mahuanduritest ja põhjaalusest leegiheitjast :) Tootmis luba paraku ei saadud.

Ja teine variant, mida olen ka ise näinud, oli seotud makiga.
Kui makilt paneel eest võtta olid blokeeritd nii benapump kui ka süüteahel jne. Sama effekti andis maki autost eemaldamine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Hirv
huviline



Registreerunud 03.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 2.7T

postitati 08.08.05 13:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: samru
Tsitaat:
Algselt postitas: kopamees
Tsitaat:
Algselt postitas: samru
Tsitaat:
Algselt postitas: Hirv
Mis sellisest seadmest arvata, kas õigustab ennast? On kellegil äkki kogemusi jagada?


Sellise rahaeest kasutegur üsna olematu. Olen olnud sunnitud nende seadmetega tegelema ja vaimustuses ei ole. Info häirest liigub väga aeglaselt, GPS ei tööta garaazis (asukohta sel juhul ei näe), GSM näitab asukoha umbes, mida teevad ka kolm - neli korda odavamad seadmed ja seda ilma suure kuumaksuta. Aga võibolla on kellelgi ka positiivseid kogemusi.


Kommenteeriks seda Mobikit'i lühidalt. Olen olnud manukaks ühe uue A6 leidmisel garaa˛ist. Selle auto puhul leiti Mobikit'i abiga auto üles väga kiiresti ja üllatavalt kaugel kohast, kus vargus toime pandi. Kui ma ei eksi, siis on selle süsteemiga võimalik ka autot välja lülitada läbi keskjaama. Kuid selleks ajaks oli auto juba garaa˛i ära paigaldatud. Antud kohas oli palju garaa˛e, kuid süsteemi abiga suudeti õige siiski üles leida. Kuid loomulikult tasub selline süsteem ära ainult uuemate ja kallimate automarkide puhul. Kes ikka paneb nii kallist haitek süsteemi oma 10 aastat vana Audile, kui saab hakkama paarisaja kroonise "nupuga"...



Üles leiti see auto ikkagi GSM - i abil (GPS garaazis ei tööta)ja ka välja lülitatakse auto GSM - i abil, mida sisaldab Mobikit. Aga point on selles, et need samad asjad teeb ära seade, mis maksab 1900.- krooni mitte 13000.- krooni.


Täna saab Mobikiti uue versiooni kätte 5990 krooniga. Kel huvi andke teada indrek.hirvlaan@oskando.ee


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Hirv
huviline



Registreerunud 03.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 2.7T

postitati 23.09.05 12:52 Tsiteeri


Tänasest KASKO allahindlus Mobikitiga ja Falck autovalvega koos -10% läbi E-Kindlustuse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vull
huviline



Registreerunud 30.10.05
Kasutaja on eemal


postitati 30.10.05 22:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Timo
Tagantjärele targutamine on nõme, aga edaspidi pargi teiste autode vaele, nii et vedada vabas suunas võimatu oleks...või tulevad siis rekkaga ja tõmbavad terve rivi endaga kaasa? :(

irw :D

imo on tegelt seaduses mingi auk, mis lubab varastel vabalt tegutseda. saaks nad peale vargust eluaegse, siis vast igaüks autosid näppima ei lähe. ei pruugi vahele jääda, kuid välistatud see ka pole. ma topiks nad kuskile kivist seintega keldrisse ja iga nädala tagant annaks kruusi vett ja kääru leiba nosimiseks. põrandale püstised 2cm-sed raudnaelad iga 5cm tagant. dodge that!
kahjuks elavad vargad paremini kui tudengid :s
(ja human rights käigu kuupeale. miks peaks vargaid kaitsma, kui nad riigile mingit kasumit ei tooda? lethal süstal into the ass ja asi vaga - saavad surnukuuri mehed ka tööd juurde nati)


. v .
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Bradley
huviline



Registreerunud 13.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: sigar

biggrin.gif postitati 31.10.05 20:22 Tsiteeri
Kõige töötavam nipp. Su autot ei pututa enam kunagi!!!



Pakun oma nägemuse siinoleva foorumi jutu kokkuvõtteks: kui sul on auto ja hoiad parklas (maja seinu lähedal pole) siis osta veel neli autot, mingid suvalised 500.- kroonised rekordi-ascona tyypi romud . siis pargi enda auto ära, pargi kaks romu külgedele, ette ja taha. külg külje kõrvale, nii et vahelt läbi ei pääseks. siis kruvi asconadelt rattad alt ära (so. kokku 16 ratast). kruvi asconadelt maha pumbad, akud ja roolid. ime asconadest välja bensiin. paigalda igasse asconasse mõni gramm c4 ja, detonaator, andureid nii et jaguks, konkse ja naelu lase ka kered täis keevitada ja istmed täis pikkida. oma põhiautosse paigalda mobikitt ja gsm dialer. kõige esimese ascona sisse ehita koerakuut. teise asconasse ehita valvuriputka kes valvaks et koer magama ei jääks ja kes koerale süüa annaks. lisaks võib kindluse mõttes ära osta ka naaberkrundi ja sinna maja ehitada, kuhu tasuta üürile võtta 4 unehäiretega pensionäri kes naabrivalvet teeksid (oleksid siis automaatselt ka keskerakonna kangelane). Siis võid veel kindluse mõttes oma auto radikast tosooli ööseks välja lasta ja hommikul tagasi panna(pätt sellega kaugele ei jõua!!!). Lisaks võib Ett oluline on ka pätid kätte saada siis võib naabermajas üürida katusekorteri kuhu paigutada uinutipyssiga snaipri. Veel võiks päästeametist küsida neid plastklindikesi sildiga radiatsioonioht ja kogu asconadest ja põhiautodest moodustatud ala selle lindiga piirata. Kui varas peaks kasutama kuulikindlat autot või kandma kevlarit siis soovitav ka üks M82 hankida, noh M60 ajaks ka asja hädapärast asja ära. UUUhhhh, kui see auto peaks ka nüüd ära aetama siis ma söön kõik kolm enda suusamütsi ära ja naabrimehe karvamütsi ka.
;):cool::mad::D
PS! Nali naljaks bensupumba blokeerijate meeste toetuseks niipalju. Tehke see nali ära, kindluse mõttes kasvõi. ja gsm dialer ka: soojalt soovitan, kaks kõige tõhsamat asja. näiteks minu kogemus selline(kolm korda tatilärakas üle õla). minu üleelmine auto jäi äraajamata selle tõttu et tal olid väiksed tehnoprobleemid külmkäivitusega ja gaasipedaaliga tuli oskuslikult mängida. vargads seda ei osanud!!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
vull
huviline



Registreerunud 30.10.05
Kasutaja on eemal


postitati 06.12.05 13:21 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Bradleyminu üleelmine auto jäi äraajamata selle tõttu et tal olid väiksed tehnoprobleemid külmkäivitusega

:D - kõigil pole sellised pannid kahjuks :p

mul tuli hea mõte - ehitage endale mingi custom püsikiiruse hoidja. enne sõitu peab selle kusagilt välja lülitama.... aga kui seda ei tehta, siis kiirus alla 70ne või 90ne ei lange.
tahaks näha varast kes sellise kiirusega mõne garaazini jõuab või inimestele otsa tahab sõita :p


. v .
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
resnick
huviline

Avatar


Registreerunud 14.03.04
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)
Kasutaja on eemal

Auto: B4 '93

postitati 06.12.05 13:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: vull
Tsitaat:
Algselt postitas: Bradleyminu üleelmine auto jäi äraajamata selle tõttu et tal olid väiksed tehnoprobleemid külmkäivitusega

:D - kõigil pole sellised pannid kahjuks :p

mul tuli hea mõte - ehitage endale mingi custom püsikiiruse hoidja. enne sõitu peab selle kusagilt välja lülitama.... aga kui seda ei tehta, siis kiirus alla 70ne või 90ne ei lange.
tahaks näha varast kes sellise kiirusega mõne garaazini jõuab või inimestele otsa tahab sõita :p


Ja mismoodi see varaste vastu siis kaitseb. Auto lõhub ju vaid ära ja halvimal juhul mõne süütu kõrvalseisjagi.
Kui asja huumaroiga võetud, siis jah... :)


276
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Exclusive
huviline



Registreerunud 01.10.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Typ 85 CQ, XC90, ZX10R

postitati 11.12.05 15:44 Tsiteeri


Hetkel on küll väga moes igasugused salanupud jms..
Ise töötan sellises kohas, kus pidevalt vaja kliendi autoga sõita. Võin üsnagi julgelt öelda, et koht, mille peale reeglina varas ei tule on minu jaoks juba üsna tavaline. Väga palju esineb autosid, kus nupuke peidetud käigukangi katte alla.
On ka istme kõrval maas mati all jne.. Paljud on ka loobunud autos olevast keskluku nupust ja sellest teinud oma start pwr nupu. Variante on palju ja tegelikult inimesel, kes selliste asjadega palju kokku puutunud, pole ka raske neid ülesse leida. Pannakse ju ikka need sellistesse "varjatud" kohtadesse, mille peale eriti tulla ei tohiks. Elu näinud varas sealt just otsibki, kuhu Sina oma näppe tavaliselt ei pista.
Hetkel ju moes ka koodid, mis vägagi effektiivselt töötavad. Ntx passatit ark enam ilma koodita registrisse ei võta, kuna see üks enim varastatud autodest.
Enda kogemus selline, et kui miskit Sinu autost tahetakse, siis see ka saadakse. Tuleb loota ja teha selleks kõik, et Su auto silma ei paistaks.
Ise hoian autot garaažis ja olen üsnagi kindel, et seal on minu kallimal kõige turvalisem olla.

töga: "Poodi minnes võta naine kaasa, jäta autosse - kui midagi juhtub, siis enne naisega, hiljem maybe ka autoga"


PUR soojustus ja polyurea pritsimine meilt!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
genekas
huviline



Registreerunud 30.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: järgmist plaanimas

postitati 11.12.05 18:26 Tsiteeri


Kui ikka tõesti just seda autot neil vaja on, siis viiakse see ka garaazhist minema


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
forsin
huviline

Avatar


Registreerunud 01.07.04
Asukoht: Audirstad(no)/Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: S6T, S6TD, Golf TDi 200hp, Multivan

postitati 11.12.05 19:07 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: madis16
Peab panema juhi istmesse elektroodid ja kõrgepinge. Lugesin kunagi signast, mis viimase turvariandina just nii toimis.

lugesin ka kunagi et mees mõisteti kohtus õigeks sest oli klaasidele kleepinud vene keelsed kirjad auto tapab varga!
1-lõi alt kaks pussnuga kumbagi kintsu
2-keeras seljatoest külgedest kaks kõver kihva puusadesse
3-kui ärandaja lisas süüte lisandus kihvadesse kõrgepinge.
igaljuhul auto jäi alles ja kaaslased sõpra roolist kätte ei saanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
throt
huviline



Registreerunud 25.06.05
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: audi 80 b3

postitati 12.12.05 22:13 Tsiteeri


kõige kindlam on autot mitte omada (ütleb inimene, kel on valida sõitmiseks kahe auto vahel)... kui roolilukk ja signa, mis tapab elektriahelad, ei aita, siis viiakse see auto kas või sult kaisust minema... tegelikult pidi k-jet pritsungil olema süsteemis mingi pistik, mida natukene üles tõstes pole lootustki autot käima saada ja väljast tundub kõik ok...

praegu tuli mu õllesesse peasse mõte... huvitav kas kuskilt ka ratta lukke saab - 1 esimene ja 1 tagumine ratas lukku ning tõutrakiga ära ei vea (pole ise lähemalt uurinud kuidas rattalukud töötavad)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  6  ..  10
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 63.9% - SQL: 36.1%]