Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Autor:
Pealkiri: Kütuselisandid ja kuidas käivitub diisel suurte külmadega? (Vastuseid: 79 | Vaatamisi: 19571)
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 18.01.06 10:33 Tsiteeri
Kütuselisandid ja kuidas käivitub diisel suurte külmadega?



No nii, täna oli meil hommikul -22 kraadi ja kuigi auto käivitus esimese korraga, tegi midagi seal kapoti all sellist häält nagu oleks rihm libisenud. Ühesõnaga ei meeldi diiselmootorile ega ka kütusele sellised temperatuurid.
Lähiajal lubatakse siin juba -30 külmapügala juurde ulatuvaid temperatuure ja siit probleeme ennetades küsimus, et kas keegi on diislisse külma vastu mingeid lisandeid lisanud?
Mõtlen just külma vastu, sest Karla Auto kütuselisandit olen näiteks kasutanud, aga see ei aita otseselt külma vastu.
Rekkamehed kasutavad diiselkütuse lisandina isegi bensiini, õhufiltrisse lastakse eetrit jne.
Ühesõnaga ennetaks probleeme ja räägiks veidi kogemustest.
PS. Põhja Soomes ei olnud tegelikult ka -20 mingeid imelikke hääli ega käivitamise probleeme, aga räägime siis Eesti oludest ja kütusest.

PS. Üheagselt tekkis kaks teemat, keegi võib need kokku ka tõsta :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 18.01.06 11:44 Tsiteeri


Eelmine aasta -24 ei olnud probleeme.Täna hommiku -20 ja tahtis natuke pikemalt joristamist, korra suri ka välja.Ma arvan et kui juba üle -27 külma siis vast ei hakka teda piinama.Ega need suured külmad pikaks kestma jää.Teine asi et oleks seda õli muidu kätte tulnud siis aegajalt käivitaks et päris läbi ei külmu.Muidugi on nüüd hea asi plokisoojendus.Aga lisandeid kasutanud ei ole, sest eelmine talv sain vene kütet mille hangumine algas -40.Eks paistab kuidas suuremad külmad üle elab.Ütle Black kas musta ka ajas koledalt välja?Mul nüüd suurte külmadega sellist pulli hakanud tegema külmalt käivitades,muidu siiani paugupill ja musta ei ole tulnud k.a. eelmine talv ka kõige suurema külmaga.Või on see meie väävlivaba küte?Vanemad kogemustega traktoristid panid omal ajal dislale juurde petrooli.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Vembut
huviline

Avatar


Registreerunud 11.08.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 1.9tdi

postitati 18.01.06 13:16 Tsiteeri


nii siis. Helistasin ja uurisin maid. Diislile võib vabalt lisada bensiini. Öeldi et 10l diisli kohta 1l bensiini ja ei hangu diisel ära midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.01.06 13:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Vembut
nii siis. Helistasin ja uurisin maid. Diislile võib vabalt lisada bensiini. Öeldi et 10l diisli kohta 1l bensiini ja ei hangu diisel ära midagi.

Kustkohast selline info pärineb?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 18.01.06 15:24 Tsiteeri


Musta käivitades välja ei ajanud, aga valget suitsu ja sellist kütuse mittetäieliku põlemise haisu tuli küll tunduvalt rohkem kui tavaliselt ja pikemat aega.
Samuti ei läinud nii hästi pöördesse ja nagu kergelt puterdas.
Tugevama gaasiandmise puhul jõnksutas nagu ka aeg-ajalt.
Mootori soojenedes kadus enamus nendest nähtustest ära (peale kiirendamise jõnksu, mis vahest tekkis ja kadus?!)
Ei sobi need külmad autodele.
PS. jan-kos sul peaks ju plokisoendusega kõik probleemivaba olema?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 18.01.06 15:42 Tsiteeri


Mul ei ole plokisoojendust :( Ei näinud põhjust panna eelmine talv.Vaatasin et väljas -18 käima läks,aga hullult musta ajas tagant välja mõniaeg ja siis töötab edasi normaalselt.See võib olla selle mootori eripära ka et on ilma õhulugeja süsteemita,moto tähis on ABP.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kalarott
huviline



Registreerunud 29.11.04
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal

Auto: Praegu VW Passat 1,6 TDi 2012.a.

postitati 18.01.06 16:47 Tsiteeri


Meil Rakveres hommikul -23 ,masin käivitus ilma tõrgeteta(külm garaaz) ja alati lisan 100gr. 2-taktise õli paagi peale ning selliste külmade puhul lisan veel väikese sortsu Kleen-flo lisandit.Täna sõitsin maha 230 km. Rakvere-Tallinn-Rakvere ja ei mingeid probleeme seoses kütusega. Ainuke asi oli mida täheldasin,et masin oli kuidagi väga puine ning jäik,amordid kanged,justkui ei töödanud korralikult aga mootoril tõmme hea,temp. normis kuskil 85 kraadi peal hoidis.Salong oli väga soe ,aknad puhtad ,tähendab pole hullu, näis kuidas edaspidi käitud kui temp. langeb veelgi.Teel oli mitu masinat kellel kelle kapott üleval, kanister kõrval ja üks vend tegi isegi tõrvikulondiga tuld auto all.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D2 s8 97a. manual

postitati 18.01.06 18:25 Tsiteeri


no mul ka täna häda käes. sai ostetud veel eile statist paak täis ja nende endi lisandit ka pandud,samuti uus aku ka peal. kuid selgus kurb tõsiasi,et auto täna ei andnud märkugi,et tahaks tööle minna. läksingi bussiga tööle.
siit küsimus ka ; mida teha siis,kui kütus juba külmunud on ? kevadet mitte pakkuda!
autoks on a6,95a,103 kw td. :(:(:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 18.01.06 18:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: arvi
no mul ka täna häda käes. sai ostetud veel eile statist paak täis ja nende endi lisandit ka pandud,samuti uus aku ka peal. kuid selgus kurb tõsiasi,et auto täna ei andnud märkugi,et tahaks tööle minna. läksingi bussiga tööle.
siit küsimus ka ; mida teha siis,kui kütus juba külmunud on ? kevadet mitte pakkuda!
autoks on a6,95a,103 kw td. :(:(:(

Sooja parklasse päevaks. Kui kütus on hangunud siis muid lahendusi pole kui üles soojendada. Ja käiata või vedada ei ole hea, kuna pump käib sisuliselt kuivalt.

Aga oskab ikkagi keegi bensiini lisamise kohta miskit kommentaarida?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 19.01.06 11:52 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand

Sooja parklasse päevaks. Kui kütus on hangunud siis muid lahendusi pole kui üles soojendada. Ja käiata või vedada ei ole hea, kuna pump käib sisuliselt kuivalt.

Aga oskab ikkagi keegi bensiini lisamise kohta miskit kommentaarida?

Seda bensiini asja tahaks küll teada, aga samas kus kohast teada millises seisus see Eesti diisel praeguste temperatuuridega on ?!
Paagist ju välja imema ei hakka :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
alambe
huviline



Registreerunud 27.09.02
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal


postitati 19.01.06 12:20 Tsiteeri


bensiini lisamist on isegi osade autode tehasemanuaalides soovitatud ja isegi kuni 25% , olenevalt külmast.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 19.01.06 14:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black Rabbit
Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand

Sooja parklasse päevaks. Kui kütus on hangunud siis muid lahendusi pole kui üles soojendada. Ja käiata või vedada ei ole hea, kuna pump käib sisuliselt kuivalt.

Aga oskab ikkagi keegi bensiini lisamise kohta miskit kommentaarida?

Seda bensiini asja tahaks küll teada, aga samas kus kohast teada millises seisus see Eesti diisel praeguste temperatuuridega on ?!
Paagist ju välja imema ei hakka :D

Ise olen küll testinud, väike kogus õue seisma ja kohe näha ju mis seisus kütus on. Vähemalt "bussipargi ringi" neste kütus on praeguse külmaga küll täiesti vedel ja korralik.

Edit: ja hanguma hakkavale kütusele bensiini lisamisest ei paista ka mingit kasu olevat. Vähemalt 15kraadi juures hanguvale kütusele ka 20% bensiini lisamine ei muutnud eilse külma puhul (u18kraadi siis) vähimatki.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 19.01.06 14:21 Tsiteeri


Mõtted uitavad sinna plokisoojenduse poole,täna krt käima ei saanud,aku on 1 aasta vana,kooles ära.Läheks juba soojemaks :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kaupz
huviline



Registreerunud 01.12.04
Kasutaja on eemal

Auto: volvo v70/99/2,5tdi/vag R5, vw NewBeetle 99 1,9tdi 66kw

postitati 19.01.06 15:04 Tsiteeri


akut tasub ka kontrollida.
ostsin ise 2 kuud tagasi minig "no-name" aku 80ah.
kruvisin autole peale ja toimis.
ei hakanud pinget mõõtma ega midagi.
remontisin autot garaazis, jebisin alarmiga ja ühel hetkel oli aku tühi.

viisin ööseks laadima, mõõtsin ka lüüdi tihedust, näitas 1,18(peaks olema 1,27). volte näitas ka 11,65.

laadisin siis õhtul 4tundi 6A vooluga(pinge ligi 16V)
ja siis veel öö otsa 3A vooluga (pinge kuskil 15V)

ning hommikuks oli ka lüüdi tihedus 1,26 peale tõusnud.
eile hommikul ei olnud -17 probleemi. 2x andsin küünlaid(tea kas on tolku või mitte) ja siis keeras käima ka kenasti veel.
küte sai viimati Uno-x rock-al-mare parklast, ja sörts 2taktilise õli ka.

täna -21 ei proovind, ei olnud vajadust ka.

eelmine talv oli mul esimene diisliomanikuna, ja siis suurte külmadega panin hirmuga kütuselisandit ka, statoilist mingi suvaline valge pudeliga külma vastu 0,5L, seda siis jao järgi vastavalt kütusekogusele ja külmale.
aga millegagi võrrelda ei tea.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 19.01.06 16:09 Tsiteeri


Nii, küsisin ka Joes Garaa˛is mehaanikute käest, et kuidas nende lisanditega on ja niipalju kui aru võis saada, siis igasugu pihustatavaid aineid ja mingit superkeemiat ei ole üldse soovitatav lisada.
Välja arvatud õlil baseeruvad autotootjate poolt heaks tunnustatud lisandid.
Bensiini võib panna!
Selle kohta tekkis seal lausa arutelu :)
80l paagiga Audi C4 võib kuni 10liitrit bensu juurde lasta.
Ühesõnaga 70l dislat ja 10l bensu.
Seega dislaomanikud kõik bensukatesse :)
Mina ei vastuta kui see mõte mõne uuema auto puhul valeks osutub, aga eks need peaks ka niisama käima minema :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 19.01.06 20:59 Tsiteeri


minu jaoks oli see bensu teema suht võõras, uurisin siis teiste käest. Abi pidavat tõesti olema, kuid ei soovitata siiski seda teed minna, pigem siiski spets külmumisvastast lisandit. Kui siiski bena paaki lasta, siis kindlasti kasutada ka 2taktilist õli või mingit biolisandit, sest bensiin vähendab tunduvalt diisli määrimisomadusi.
Minu traktori paak jäi bensiinivabaks, ostsin külmumise vältimiseks spets lisandit, poed olid sellest enam-vähem tühjaks ostetud, pidin 10l kanku ostma (hind 320 kr, paagitäiele ~1l lisada), 1l olid kõik läinud... Täpselt sama moodi olid müüdud enamus akud, ja akulaadijaidki oli ainult 1 ja kõige mannetum veel alles, 2 päeva tagasi oli kõike lademetes. Selline pilt siis Tartus, Salomes.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 19.01.06 21:07 Tsiteeri


Mina ei vastuta kui see mõte mõne uuema auto puhul valeks osutub, aga eks need peaks ka niisama käima minema :cool:


Kusjuures see külm just neid uuemaid masinaid kõige rohkem kotibki.Mida uuem seda väiksema tõenäosusega see sul hommikul käima läheb,Vnaa auto tuleb lihtsalt korras hoida ja pole probleeme ka -35 juures.
Uuematel ei jaksa starter selle - juures enam klõpsugi teha,ja meile toodi täna kolm mootorit mis oli slepis puruks tõmmatud-rihmad üle visanud ja klapid peas.
Antiik ruulib hetkel igatahes täiega :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
pandiit
huviline

Avatar


Registreerunud 16.12.04
Asukoht: Järvamaa
Kasutaja on eemal


postitati 19.01.06 22:00 Tsiteeri


olen aegajalt lisanud DIESEL JÄÄNESTO nimelist toodet, tuttavad rekkamehed soovitastid!
täna hommikul näitas termomeeter -31c põka läks käima kuigi suht pika vindiga, homme esimese asjana plaanis plokisoojenduse paigaldus. Kuna selline ekstreemne pakane ei mõju mootorile, starterile, akule ja ilmselt paljudele muudele vidinatele tervislikult.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 20.01.06 08:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: pandiit
olen aegajalt lisanud DIESEL JÄÄNESTO nimelist toodet, tuttavad rekkamehed soovitastid!

Katsetasin ka seda lisandit (sinises liitrises plastpudelis), kuid nähtavalt ta hangumise vastu küll ei aidanud, pigem vastupidi, kütus mis enne oli selge ja ilma nähtavate kristallideta muutus peale selle lisandiga segamist kiiresti häguseks. Kui hoolega uurida siis pole ka pakendil hangumise kohapealt mingit infot.


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 20.01.06 08:45 Tsiteeri


Võtsin siis eile Olerxist -37 hangumistemperatuuriga kütust statika oma peale, lisasin Karla Autos müüdavat diisli lisandit, lisasin veel 80liitri kohta 2l bensiini, sõitsin aku laadimise tagamõttega päris pikad otsad maha ja lootsin, et hommikul seekord käivitub.
Vedas mootorit ilusti ringi, aga teise korraga enam mitte piisavalt kiiresti, et käima minna.
Siis avastasin, et kõik 4 istmnesoojendust on sees:o
:mad: enda peale ikka saab vahest kuri ka olla.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 20.01.06 09:58 Tsiteeri


Statoilis on müügil mingi diislilisand (Kemetyl...?), sellega ise saanud kõige parema efekti. Lisanud umbes poolteist korda rohkem kui ettenähtud. Hetkel on sees Soome kütus ja sellega käivitub muidugi paugust ilma igasuguste lisanditeta


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 20.01.06 10:00 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: krss
Statoilis on müügil mingi diislilisand (Kemetyl...?), sellega ise saanud kõige parema efekti. Lisanud umbes poolteist korda rohkem kui ettenähtud. Hetkel on sees Soome kütus ja sellega käivitub muidugi paugust ilma igasuguste lisanditeta

Soome kütusega läks mul nende esimeste suurte külmadega tõesti paugust käima, aga see sai üleeile otsa :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 20.01.06 10:18 Tsiteeri


Hetkel veel sees Lukoili -36 ja voolab,lisandeid pole kunagi kasutanud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Robootik
huviline



Registreerunud 02.06.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 Avant

postitati 20.01.06 11:55 Tsiteeri


mul kõik korras, -30 kraadiga käivitub ilma lisanditeta nagu kellavärk, peaasi et korralik talvine diisel sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
arvi
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: D2 s8 97a. manual

postitati 20.01.06 12:19 Tsiteeri


tarts,võib-olla sa räägid,mis selle SPETSlisandi nimi on,mda sa oma trakale valasid!?
eestis vist tõesti pole võimalik norm.diislit saada.isegi statoili küte ei kõlba.:P


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 78.3% - SQL: 21.7%]