Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Õlivahetus (Vastuseid: 3 | Vaatamisi: 1945)
Kirjanik
huviline



Registreerunud 20.07.05
Kasutaja on eemal


postitati 20.11.05 19:17 Tsiteeri
Õlivahetus



Tere
Vabandust, et nii labase küsimuse esitan aga:
Lasin Forsis õlivahetuse teha. Arvel oli kirjas, et tehti ka mootori sisepesu (nagu ma palusin). Aga kui ma nüüd nädalavahetusel õlivarda välja tõmbasin (lihtsalt kontrolliks), avastasin et see õli seal on ikka väga must. Küsimus: kas diisli õli ongi must(sügavalt kahtlen selles). Või ei tehtud õlivahetust päris nii nagu vaja?

Diisliga kogemusi varem pole, bensukatega küll. Eelmine auto oli ~500000 km sõitnud ja kui õlivahetusel puhastuseainet sisse panin, püsis õlil ikka pikka aega "uus" välimus.

Kas ma peaks minema tagasi ja uurima? Kuigi see vist suht mõttetu..on kellegil forsis negatiivseid kogemusi olnd. Kahtlustan et äkki ei tehtudki õlivehetust?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 20.11.05 19:51 Tsiteeri


Õlivahetus kindlasti tehti, kui siis ehk jäeti mootoripesu tegemata, mis on ka suht vähetõenäoline, ehk lihtsalt ei tulnud kogu mustus pesuga välja ja uus puhas mootoriõli pesi ülejäänu kohe lahti.
Kasutatud diiselautode mootorid on reeglina palju "mustemad" samavanade bensiini autodega võrreldes.
Kui soovid puhtamat mootorit, vaheta tihedamalt õli, soovitavalt täissünteetilist, peseb paremini.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
jõuvanker
klubiliige

Avatar


Registreerunud 21.03.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: ´11a. A4 avant q. s-tronic 3.0TDI 176KW

postitati 20.11.05 20:36 Tsiteeri


Turbodiiselmootoril mustubki õli väga kiiresti ( mõnedkümned kilomeetrid ), ei tasu üllatuda, see on normaalne nähtus. Diiselkütus on selline kütteaine, mis ei taha täielikult ära põleda, uudsemates diiselmootorites küll põleb, kuid jätab järgi põlemisel väga palju jääkaineid ( tahm, mitmesugused vaigud jms ) ning need jääkained tahmavad/mustavad mootoriõli väga kiiresti. Sellest tulenevalt tuleks diiselmootorites kasutada väga kvaliteedseid määrdeaineid ning tihemini teha õlivahetust - mootoriiga pikeneb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Kirjanik
huviline



Registreerunud 20.07.05
Kasutaja on eemal


postitati 24.11.05 10:02 Tsiteeri


Tere

Äitäh vastuste eest..nüüd süda rahulikum selle koha pealt ja sain midagi uut teada.
Ma olen alati autodel õlid vahetand enne, kui hooldusvälp ette näeb..kui õli must, siis vahetasin. Aga nüüd tekkis kerge paanika, mis sai lahendatud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 31.0% - SQL: 69.0%]