Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Probleem 2.5TDI 103kw (Vastuseid: 30 | Vaatamisi: 8700)
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

sad.gif postitati 22.09.05 14:02 Tsiteeri
Probleem 2.5TDI 103kw



Esiteks tossab jubedalt, kuigi ülevaatuse läbi puhtalt, ilma igasuguse probleemideta.
Teiseks ei ole üldse minekut autolt, 103kw ja ca 300NM peaks ikka kiirendama, täna just käisin proovimas, 0-100ni tuli üle 16s, ükskõik kuidas ka ei proovinud. Tehas annab 9.9.
Lisaks ei ole sõites absoluutselt tunda, et turbo tuleks taha vms, auto hakkab küll u 1900 paremini minema, aga mitte oluliselt. Ja samuti ei ole kuulda üldse turbovilinat, ei väljas, ei sees aken lahti jne
Et siis ühe enam ja enam jääb mulje, et turbo on omedega õhtal? (Filtrid jms on kõik vahetatud)
Palju võib maksta turbo? Ja kuidas kontrollida? Lihtsalt katsuda lõdvikuid kui gaasi anda?
Ja hommikuti käivitub ka suht kehvalt, ligi 5s tuleb käiata enne kui käima läheb (Ei tea mis talvel veel siis on)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
CharlieF
huviline



Registreerunud 28.07.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2,5tdi

postitati 22.09.05 14:07 Tsiteeri


no mina pole turbo vilinat ka kuulnud, aga turbo rakendumine tunda selles suhtes, et lihtsalt hakkab paremini astuma. mingit nõksakat küll ei taju. Ju see turbo ikka töötab mingil moel:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 22.09.05 14:13 Tsiteeri


Aga kiirendus ikkagi liialt aeglane, ei oskagi midagi muud arvata. Ja tossab ka ikka jubedalt, ka tühikäigul, maha jääb must jutt :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
AudiTeam
klubiliige
ac aasta auto 2012 & 2013 võitja

Avatar


Registreerunud 30.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S7 Sportback & Sport Quattro "Lang"

postitati 22.09.05 14:17 Tsiteeri


Kui diisel tahmab jubedalt siis üks peamisis probleeme mis enamusel on - ei saa korralikult õhku kätte. Lõdvikud ja voolikud pole igalt poolt täielikult näha kas on katki või ei ole - täielikult üle kontrollida.
Enda eelmisel masinal oli küll ilusti turbo vilinat kuulda.
Tuleb diagnosti minek ikka ette võtta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
CharlieF
huviline



Registreerunud 28.07.05
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 Avant 2,5tdi

postitati 22.09.05 14:22 Tsiteeri


mul turbo vilinat kuulda pole, nagu ütlesin, aga diagnostis ütles et turbo annab rõhku küll. Samas ta ei osanud öelda, kuidas rõhk sõidu ajal on, seda ei olevat võimalik eriti kontrollida, kuna tühikäigul paarutamine on siiski ilma koormuseta. seega diagnostika mins eriti ei aidanud:(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 22.09.05 14:58 Tsiteeri


Nii, käisin uuesi kiirendust proovimas (Muud moodi ei oska hinnata ju kas liigub või mitte). Tulemused tulid 17-18s vahele, see ei ole ju normaalne :S
See vähenegi tõmme kaob peale 3000rpm ära
Ei võta isegi esimese käiguga ratast ringi, maha jääb vaid ca 2m tahmajutt


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 22.09.05 15:26 Tsiteeri


ja 17...18s. tuli?....mis vahemaa peale......miili?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 22.09.05 15:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TiitR2
ja 17...18s. tuli?....mis vahemaa peale......miili?

My bad, ei pannud kahte postitust kohe kokku...(0..100-ni)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
maxs30
huviline



Registreerunud 11.04.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 2,5 TDI

postitati 22.09.05 16:29 Tsiteeri


Mul oli ka sama mure. Tossas kui hullu ja minek oli selline et tundus et mootor läheb ennem lõhkuma kui edasi läheb. Viga oli vahejahutist sisselaskesse minev lõdvik. oli mõra sees. Originaal oli vist 1400 eeki aga panin mingi vene lõdviku.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 22.09.05 20:37 Tsiteeri


diisel võib tahmata mis iganes põhjusel, kuid kui ta sul ikka nii kehvalt edasi läheb ja kehvalt käima ka, siis usun peamine probleem ikkagi pumbas, tuleb arvuti külge panna ja vaadata, mida süüde teeb, süüte käitumine reedab pumba korrasolekut üsna eduliselt.

ahjaa, turbo võib ju ka peetis olla, katsu kas võll käib üldse ringi ja kuidas käib, diislitel on väga tavaline et tahmavad nii ära, et võll jääb üldse seisma, siis polegi su 103kw miskit järgi enam...
samas, kui ta sul kehvalt käima läheb, siis seda turbo ei mõjuta.


www.eksperthooldus.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 23.09.05 08:44 Tsiteeri


Kui siin jutuks tuli turbo vilin siis minu autol on vile isegi sisse kuulda,kõrvalistuja vahib alati peeglisse ja arvab et politsei on taga :D Võll käib ilusti ja suurt loksu sees ei ole kas see on mingi vanema tüübi turbo eripära?Mootori tüüp on ABP neid on vist päris vähe liikvel.Korra olen saanud võrrelda mootori häält AAT mootor käib vaiksemalt ja pehmemalt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 23.09.05 09:38 Tsiteeri


turbo vilina kohta:

niipalju kui mina aru olen saanud, sõltub turbovile olemasolu konkreetsest automudelist ja turbo kulumisest.

Kui ma aasta alguses 1.9 tdi-sid käisin vaatamas ostuplaanidega, siis tundus küll nii, et mida õlisem turbo, seda rohkem ta viliseb. Mõne auto jätsin juba seepärast kõrvale, et turbo vilises nii, et tekkis tahtmine raadio kõvemaks keerata:D

See audi mille ma ostsin, oli ostes täitsa vaikne. Ei mingit turbo vilinat ma ei kuulnud, võibolla oli asi selles, et eelmine omanik sõitis täissündiga. Igatahes praegu on vaikselt kuulda kuidas turbo tuure kogub, kuigi ma lasen alati 30 sek kuni poolteist minutit tühikäigul pärast sõitmist, et turbot hoida;)


ehk siis, mis liigub see kulub


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Black Rabbit
huviline

Avatar


Registreerunud 12.08.04
Asukoht: Tallinn, Saku, Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Forester XT

postitati 23.09.05 15:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jan-kos
Kui siin jutuks tuli turbo vilin siis minu autol on vile isegi sisse kuulda,kõrvalistuja vahib alati peeglisse ja arvab et politsei on taga :D Võll käib ilusti ja suurt loksu sees ei ole kas see on mingi vanema tüübi turbo eripära?Mootori tüüp on ABP neid on vist päris vähe liikvel.Korra olen saanud võrrelda mootori häält AAT mootor käib vaiksemalt ja pehmemalt.

Mul on kerge vilin alles lahtise aknaga kuulda muidu ei kostu salongi midagi.
Põhja alt turbo juurest on veidi õline ka kuid see pidi normaalne olema.
Rakendumine on selgelt tunda ja ratta saab ringi ka teise käiguga, seega ei tohiks vist võimsuses probleeme olla.
Arvan, et 103kw isend peaks küllaltki võimsalt edasi astuma.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
kalda
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: E60 3,0 D

postitati 24.09.05 12:19 Tsiteeri


Võta õhulugeja pistik lahti ja vaata kas kiirendusel midagi muutub, kui mootor on sama uimane kui enne, siis on viga õhulugejas!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kalda
huviline

Avatar


Registreerunud 07.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: E60 3,0 D

postitati 24.09.05 12:22 Tsiteeri


ja kas mootor õli võtab?????????? saad ju mõne turbo kulge mineva õhuvooliku lahti võtta ja vaadata kas see on õline või mitte!!!!!!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 28.09.05 19:43 Tsiteeri


Ei, õli ei võta.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 13.10.05 17:46 Tsiteeri


Nii, LÕPUKS diagnostikas käidud ja viga käes - õhulugeja.
Ja siit ka küsimus, kas kusagilt ei saa õhulugejat odavamalt? Diislikeskuses öeldi, et läheks umbes 7000, rõvedalt kallis.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kaupz
huviline



Registreerunud 01.12.04
Kasutaja on eemal

Auto: volvo v70/99/2,5tdi/vag R5, vw NewBeetle 99 1,9tdi 66kw

postitati 14.10.05 05:49 Tsiteeri


mis seal õhulugeja sees nii peent on et see nüüd siis viimase 2a põhi diagnoos on igasugu autodel.
varem nagu ei olnud kuulda seda lugeja juttu.

kas lugejat puhastada/lappida ei anna?
pöörleb seal miskit?

turbo vilina kohta ütles üks vanem mees et uued turbod vilistavad, ja kui kuluvad siis kaob vile :S


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
raunz
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.04
Asukoht: Tapa-Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 1.8 B5 & A6 Avant 2.5TDI C5

postitati 14.10.05 07:38 Tsiteeri


Pole õrna aimugi milline võiks üldse õhulugeja välja näha :cool:
Igastahes niipalju veel öeldi, et seda on mitu mitu korda lapitud juba ja pihustid ei olnud ka enam kõige paremad


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
margus84
huviline



Registreerunud 04.02.05
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 1992 a audi 80 B4 1.9 TDI

postitati 14.10.05 07:42 Tsiteeri


Käivitumise kohta ütleks nii, et kui külmemaks läheb (paar miinuskraadi) siis käivitub kohe paremini, sest eelsoojendusküünlad kõrgemal temperatuuril ei rakendugi

margus@käiab kah hommikuti mitu sekundit;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
T.P.
huviline



Registreerunud 19.03.04
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: puudub

postitati 14.10.05 07:45 Tsiteeri


õhulugeja teema mõneti läbi käidud, A4 puhul sobis ka mingi Mersu lugeja, samas lihtsam on viia vana lugeja Revalisse ja saad remonditud vastu. Kulu oli ca 1500 eek.

Remontimisest - mingi diesel geek vms foorum andis lahenduseks tõesti puhastamise - õrnalt (mitte mingil juhul suruõhuga) üle leotada puhastuvedelikuga ja kuivatada last. Vidin ise sihuke (a4 vähemalt) tikutopsi suurune, asukohaga õhuvõtu toru sees. mingi pistik jookseb sinna peale.


jalgratturid jalgrattateele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kaupz
huviline



Registreerunud 01.12.04
Kasutaja on eemal

Auto: volvo v70/99/2,5tdi/vag R5, vw NewBeetle 99 1,9tdi 66kw

postitati 14.10.05 10:58 Tsiteeri


ei no aga tööpõhimõte? on mingi propeller ja pöörete lugeja?
üks Würth puhastus aerosool on siga hea kraam, igasugu kleepeka liimid ja vildika kirja ja õli ja ... leotab lahti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
T.P.
huviline



Registreerunud 19.03.04
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: puudub

postitati 14.10.05 11:12 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kaupz
ei no aga tööpõhimõte? on mingi propeller ja pöörete lugeja?
üks Würth puhastus aerosool on siga hea kraam, igasugu kleepeka liimid ja vildika kirja ja õli ja ... leotab lahti.


tööpõhimõte - mõõdab õhu hulka :D

seal sõltuvalt mudelist siis 1 metallist traat mis kas põleb läbi või siis läheb nii mustaks et vajab puhastamist.


jalgratturid jalgrattateele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 14.10.05 11:32 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: T.P.
tööpõhimõte - mõõdab õhu hulka :D

seal sõltuvalt mudelist siis 1 metallist traat mis kas põleb läbi või siis läheb nii mustaks et vajab puhastamist.


Oodoot?? Kus selline asi paikneb? Ma arvasin siiamaani, et õhulugeja on ikka see klapp õhufiltri peal ja selle asendi järgi õhukulu arvutataksegi. Või on 103 kw eksemplaril teistmoodi need asjad?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
T.P.
huviline



Registreerunud 19.03.04
Asukoht: TLN
Kasutaja on eemal

Auto: puudub

postitati 14.10.05 12:01 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ferdinand
Tsitaat:
Algselt postitas: T.P.
tööpõhimõte - mõõdab õhu hulka :D

seal sõltuvalt mudelist siis 1 metallist traat mis kas põleb läbi või siis läheb nii mustaks et vajab puhastamist.


Oodoot?? Kus selline asi paikneb? Ma arvasin siiamaani, et õhulugeja on ikka see klapp õhufiltri peal ja selle asendi järgi õhukulu arvutataksegi. Või on 103 kw eksemplaril teistmoodi need asjad?


sellest 103 kw pole mul aimugi, tean mismoodi A4 välja näeb. Sõbra 100 peal tundus esmapilgul samalaadne see vidin olevat.


jalgratturid jalgrattateele
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.4% - SQL: 32.6%]