Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: auto müügiga mure :( palun abi :( (Vastuseid: 24 | Vaatamisi: 6571)
ultra
huviline

Avatar


Registreerunud 05.07.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C3 1.8T aeb Quattro

postitati 11.08.05 12:26 Tsiteeri
auto müügiga mure :( palun abi :(



Selline mure ,et müüsin paar kuud tagasi ühe auto ära.
ostja lubas enda nimele auto kirjutada järgmine päev,sest müügi päeval polnud võimalik.(ark oli kinni).
nüüd läks natuke aega mööda ja välja ilmus selline inimene kes oli ostnud auto selle inimese käest kellele mina olin müünud,ehk mina müüsin ostjale ja tema müüs oma korda edasi kuid vahepeal ei võtnud autot enda nimele nii nagu ta lubas teha.ja nüüd ilmus teine ostja välja ja ähvardas mind kohtuga ,et autol on mingi vead. Koju tuli tähitud kiri, milles süüdistab mind, et leping ei vasta lepingutingimustele, kuigi mina temaga lepingut ei teinud vaid tegi eelmine ostja kes auto uuesti maha müüs. Kirjas oli et kokkuleppe miitesaavutamisel on nad sunnitud pöörduma kohtusse.....Kas tõesti saab nii teha???..Mina ju temaga lepingut ei sõlminud vaid eelmine ostja..kuidas saan mina nüüd süüdi jääda?????
Kes on asjast rohkem huvitatud võin saata kirja koopia.
Aidake!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 11.08.05 12:37 Tsiteeri


Asi on ju väga lihtne- enne kui mingeid jamasid tekib võta auto tagasi. Kui kokkulepe oli, et vormistate ringi ja sellest kokkulepest ei peetud kinni siis kuulub ju masin sinule. Vajadusel pöördu politsei ja ark poole. Arvestama pead ka sellega, et misiganes jama (ntx avarii vms) selle masinaga enne ümber vormistamist tehakse, läheb sinu kraesse.

Teine jutt on muidugi kui sul oli tehtud kirjalik leping. (suusõnalist ei õnnestu nagunii tõestada). Siis pead ise teadma mis sinna kirjutasid ja milles kokku leppisid. Üldiselt on selliste asjade puhul ikka nii, et masin kuulub müüjale seni kuni seda pole ümber vormistatud.

Mis hinnaklassi masinaga on tegu?


Isegi kui mul on igav, kõik mul tuleb välja!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
lukas
huviline



Registreerunud 29.07.04
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: paar käru

postitati 11.08.05 12:41 Tsiteeri


kuidas saab kolmas inimene sinu nimel oleva auto ära müüa niiet sina allkirja ei anna???
Mina laseks asja kohtusse kui vaja, ega sina ju milleski süüdi pole või kuidas? See tähitud kirja vend on küll mingi huvitav kuju, aga sa saada talle tähitud kiri vastu ja pane täpselt kirja kuidas asjalood on.

Kui ise oled oma auto eest raha kätte saanud siis ei maksa vist väga pabistada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
hollow
huviline

Avatar


Registreerunud 21.12.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: BMW 325i

postitati 11.08.05 12:53 Tsiteeri


kirjuta pollarisse avaldius, et sul auto varastatud... lähed võtad oma auto ära. see tyyp jääb autost ilma ja kui tahab raha saada siis läheb võtab selle käest kellele ta selle raha andis. ja kui läheb kohtusse, siis lased teha lepingu alkirjale ekspertiisi mis tõestab, et sina pole sellele alla kirjutanud ja sinul auto alles, raha alles ja kohtukeiss kaelast ära. see kes sinukäest nyyd nõudma tuli on rahast ilma ja autost ilma ja saab syydistuse võltsitud dokumentide kasutamise eest


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 11.08.05 13:01 Tsiteeri


Kas algsele ostjale müües tegid kirjaliku lepingu või müügivolituse? Või mille alusel ta oleks saanud auto ilma sinu kohalolekuta enda nimele ümber vormistada?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ultra
huviline

Avatar


Registreerunud 05.07.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C3 1.8T aeb Quattro

postitati 11.08.05 13:15 Tsiteeri


äitah Fxz
saatsin sulle koopia kirjast mailile.
jään väga ootama! :(


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ultra
huviline

Avatar


Registreerunud 05.07.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C3 1.8T aeb Quattro

postitati 11.08.05 13:19 Tsiteeri


me ei teinud midagi andis raha ja ütles ,et ajab ise asjad korda tln-is.ja nüüd üks päev võttis minuga ühendust(kuu oli möödas) ja tahtis et allkirja annaks volitusele ,et tema võib müüa.


ja nüüd sellest kirjast loen välja et auto pole enam minu nimel vaid kolmanda ostja nimel.

ma ostsin ise kah esimese aasta tagasi auto autoaiast ja kui ostsin oli auto korras ja kui olin sõitnud üle 1000km läks auto katki.kas nüüd on kah mul võimalik autoaed kohtusse kaevata et ma katkise auto sain.ise olin ju süüdi auto meeldis ja oli korras.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
krss
huviline



Registreerunud 24.11.03
Asukoht: Põhja-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: VAG

postitati 11.08.05 13:33 Tsiteeri


Olen mõningatest kogemustest natukene hellaks tehtud, kuid sel põhjusel ei lase potentsiaalseid ostjaid linnavahel rooligi, enne kui auto on tema nimel. Aga Sina andsid siis loa temale müümiseks, kuid ostu-müügi leping on tehtud tema ning uue omaniku vahel? Miks ta üldse Sinu poole siis pöördus, kui tal leping hoopis teise inimesega sõlmitud?


Kui tahad omada raudseid põhimõtteid, pead suutma murda oma põhimõtteid aeg-ajalt — et olla oma põhimõtte peremees. Mitte oma põhimõtte ori.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
ultra
huviline

Avatar


Registreerunud 05.07.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C3 1.8T aeb Quattro

postitati 11.08.05 13:41 Tsiteeri


no nii peaks jah asi olema.
aga see kellele mina müüsin ei võtnud autot enda nimele vaid müüs minuna edasi
ja nüüd ostja süüdistam mind et mina müüsin katkise auto aga mina ei müünud vaid see kellel mina müüsin see müüs kolmandale isikule.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 11.08.05 13:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ultra
me ei teinud midagi andis raha ja ütles ,et ajab ise asjad korda tln-is.ja nüüd üks päev võttis minuga ühendust(kuu oli möödas) ja tahtis et allkirja annaks volitusele ,et tema võib müüa.
ja nüüd sellest kirjast loen välja et auto pole enam minu nimel vaid kolmanda ostja nimel.

Kas andsid? Kui ei, siis müüdi võltsitud volitusega. Kui jah, siis müüs autot sinu poolt volitatud esindaja ja vastutust kannad sina.
Tsitaat:
Algselt postitas: ultra
ma ostsin ise kah esimese aasta tagasi auto autoaiast ja kui ostsin oli auto korras ja kui olin sõitnud üle 1000km läks auto katki.kas nüüd on kah mul võimalik autoaed kohtusse kaevata et ma katkise auto sain.ise olin ju süüdi auto meeldis ja oli korras.

Otsi võlaõigusseadusest ise, mida teha, kui toode ei vasta algselt kokku lepitule.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
PS
huviline



Registreerunud 23.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.08.05 13:45 Tsiteeri


Kulla "juristid", lõpetage ükskord see politseile varguse avalduse tegemise soovitus ära.

KarS

§ 319. Valekaebus

(1) Teadvalt vale kaebuse esitamise eest kuriteo toimepanemise kohta teise isiku poolt - karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

(2) Sama teo eest, kui sellega on kaasnenud tõendite kunstlik loomine, - karistatakse rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.


Vallasasja müügil võib kasutada ka suulist lepingut. Liiklusregistris olev märge ei tähenda seda, et omand ei või teisele isikule üle minna ilma registrikannet muutmata ( kinnisvara puhul kohustulik ära oodata kinnistuskande jõustumine ). Uus omanik on kohustatud tegema vastava kande tegemiseks avalduse 5 päeva jooksul, omand läheb aga üle lepingu jõustumise hetkel.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Timo
huviline



Registreerunud 25.08.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 11.08.05 14:23 Tsiteeri


Tagantjärgi tarkus on nagu ta on, aga kas pole sa mitte ise süüdi, et teed selliseid diile suusõnaliselt ja lahmid allkirju kuhu iganes keegi küsib?:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ultra
huviline

Avatar


Registreerunud 05.07.04
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 C3 1.8T aeb Quattro

postitati 11.08.05 20:04 Tsiteeri


loodan et nüüd jõuab!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
th00
huviline



Registreerunud 10.07.05
Kasutaja on eemal

Auto: Audi a4 b5 1995a quattro

postitati 15.08.05 23:01 Tsiteeri


ma müüsin masinad tähtajalise müügi lepinguga ja andsin enamasti nädala aega ja kui polnud vormistatud siis võtsin julmalt arvelt maha, seda saab iga üx teha

seega soovitus : mine ARK ja küsi oma masina kohta et kas on ära vormistatud, kui ei siis ütle et tahad masinat registrist kustutada ja põhjendusex paned et ostja ei ole ostu-müügi lepingut täitnud.(ja ostu müügi leping tehke kahes exemplaaris ikka)

nii võtsin ma maha ja selle selgitusega oldi ARK büroos rahul


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ingmar
huviline



Registreerunud 18.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 16.08.05 15:09 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: th00
ma müüsin masinad tähtajalise müügi lepinguga ja andsin enamasti nädala aega ja kui polnud vormistatud siis võtsin julmalt arvelt maha, seda saab iga üx teha

seega soovitus : mine ARK ja küsi oma masina kohta et kas on ära vormistatud, kui ei siis ütle et tahad masinat registrist kustutada ja põhjendusex paned et ostja ei ole ostu-müügi lepingut täitnud.(ja ostu müügi leping tehke kahes exemplaaris ikka)

nii võtsin ma maha ja selle selgitusega oldi ARK büroos rahul


Kas see arvelt maha võtmine on võimalik ka lepinguga, kuhu lolli peaga tähtaega sisse ei kirjutanud?


5200887
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 16.08.05 18:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: ingmar
Kas see arvelt maha võtmine on võimalik ka lepinguga, kuhu lolli peaga tähtaega sisse ei kirjutanud?

Oma nimel oleva auto võid alati arvelt maha võtta. Eriti, kui auto enam sulle ei kuulu. Kuidas uus omanik selle arvele saab ja palju ta selleks maksma peab, on juba tema mure.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
piltnik
huviline

Avatar


Registreerunud 26.04.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: A4 1.8TQ

postitati 16.08.05 18:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: ingmar
Kas see arvelt maha võtmine on võimalik ka lepinguga, kuhu lolli peaga tähtaega sisse ei kirjutanud?

Oma nimel oleva auto võid alati arvelt maha võtta. Eriti, kui auto enam sulle ei kuulu. Kuidas uus omanik selle arvele saab ja palju ta selleks maksma peab, on juba tema mure.

ei saa ingmari postile pihta, pead silmas et kas see sell kellega tegid miski lepingu, et kas tema saab arvelt maha vötta. Kui lepingus volitasid teda tegema toiminguid mis on seotud sinule kuuluva auto ostu-müügiga siis jah.

kui aga küsid, kas sa ise saad veel masinat arvelt maha vötta, kui masin veel sinu nimel siis jah.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ingmar
huviline



Registreerunud 18.10.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: VW

postitati 16.08.05 19:54 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: piltnik
Tsitaat:
Algselt postitas: Black
Tsitaat:
Algselt postitas: ingmar
Kas see arvelt maha võtmine on võimalik ka lepinguga, kuhu lolli peaga tähtaega sisse ei kirjutanud?

Oma nimel oleva auto võid alati arvelt maha võtta. Eriti, kui auto enam sulle ei kuulu. Kuidas uus omanik selle arvele saab ja palju ta selleks maksma peab, on juba tema mure.

ei saa ingmari postile pihta, pead silmas et kas see sell kellega tegid miski lepingu, et kas tema saab arvelt maha vötta. Kui lepingus volitasid teda tegema toiminguid mis on seotud sinule kuuluva auto ostu-müügiga siis jah.

kui aga küsid, kas sa ise saad veel masinat arvelt maha vötta, kui masin veel sinu nimel siis jah.


vaja siis ise arvelt maha võtta ja tänan vastuse eest


5200887
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
eix
huviline



Registreerunud 23.06.04
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 17.08.05 09:44 Tsiteeri


Väga huvitav lugu,ainult ärge seda poolikuks jätke.Tavaliselt ikka nii, et kui teema algatajad on juriidiliselt asjadega ühelepoole saanud,unustavad nad teemad lõpetada ja siis ei ole see teema õpetlik.Jõudu ja, et asjad ikka positiivselt lõppeksid.;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
eix
huviline



Registreerunud 23.06.04
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal


postitati 21.10.05 19:00 Tsiteeri


Kuidas asi lõppes:o


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
rene162
klubiliige

Avatar


Registreerunud 11.03.06
Asukoht: Elva
Kasutaja on eemal

Auto: 200 20V; Coupe typ81; A6 C7

postitati 23.04.06 21:16 Tsiteeri


Ma ei saa hästi aru mismoodi see "teine" vend selle auto maha müüs et nüüd "kolmas" saab mingit pretensiooni üldse esitada..! Mingi ostu-müügi leping, kus kirjas et auto peab olema "nagu uus"? Pole sellisest küll kuulnud aga kui tõesti nii siis on küll valus tank. Kui tavaliselt müüdud siis mis kohtust siin siis räägitakse? Oma asi mis auto keegi endale ostab, on see siis korras või ei...
Mis siis asjast sai?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
riio
huviline



Registreerunud 22.01.06
Asukoht: Tallinn,Harjumaa,Harku
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.06 17:36 Tsiteeri


Endal oli sama juhus aga siis läksin arki ja võtsin arvelt maha, seega auto ei saa ülevaatust ega midagi muud peale minu nõusoleku. Seega kui auto sõidab siis on see ebaseaduslik. Ja siia maani pole omanik ühendust võtnud (oli müük 1 aasta tagasi) ja ark väidab, et arvelt maas jne. Aga ise olen näinud seda masinat linna peal liikumas. Seega omalvastutusel. Ära muretse sinu ei ole mingeid kohustusi. Kui oled arkle teavitanud müügist


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
Ants6
huviline

Avatar


Registreerunud 21.04.06
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6/95 110kw

postitati 24.04.06 17:54 Tsiteeri


Tavaliselt (võib- olla ka erandeid) läheb müügiks kasutatud auto mis on hunnik vanarauda kuid see teemasse haakuv eks. pidi olema küll eriline saast, et kolmas asjase mitte puutuv (kuigi auto ostja) otsis ülesse väidetava õige peremehe !?
Lugupeetud lugeja asjal on alati kaks poolt .... ühte on meile valgustatud aga teine ....


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
tarmo
klubiliige



Registreerunud 05.01.03
Kasutaja on eemal


postitati 24.04.06 18:03 Tsiteeri


no te olete kah "värske" teema üles kaevanud
http://street.ee/images/smiles/icon_screwy.gif


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Raika
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.11.03
Asukoht: Kohila
Kasutaja on eemal

Auto: A6 Avant 3,0TDi Q C6, A4 Avant 1,8 B5

postitati 25.04.06 09:01 Tsiteeri


Huvitav/õpetlik oleks ikkagi teada mis lahenduse asi sai? Või on veel lõpetamata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 68.5% - SQL: 31.5%]