Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Pooltelje kaitsekummid ei kesta. (Vastuseid: 30 | Vaatamisi: 4963)
teet82
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.13
Asukoht: Võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 2.5TDI Quattro, A4 B6 1.9TDI Quattro

postitati 20.03.19 21:04 Tsiteeri


Olen ka näinud, et on nagu vaakumisse tõmmanud kattekummi. Ise olen arvanud, et see on temperatuuri erinevustest, soojas garaazis vahetatud ja pärast väljas külma käes tõmbab kokku. Teine variant on see, et on keerdu keeranud kattekummi ja ära lõhkunud. Kuna võll ja pooltelje ots teineteise suhtes ei liigu, siis arvatavasti pole klambrid piisavalt tugevalt hoidnud ja rattad välja keeratud asendis pöörab ära kummi ühe otsa ja pärast see enam tagasi ei lähe. Samuti pole minu meelest kattekummi peenemal otsal alati konkreetset asukohta võlli peal, võib panna 5mm ühele või teisele poole.
Olen vahetanu neid sadasid ja ega need B-osad üle paari aasta ei kesta. Kumm tundub ise kehv olevat, tekivad mõrad voltide põhja. Mõned lähevad ka nädalate või kuudega katki, arusaamatu miks. Plastikkummid lähevad tavaliselt katki peenema otsa klambri kõrvalt. Neid on ka raskem paigaldada, tahavad kõvamini kinni pigistamist suurema klambriga. Või tuleb seal veel midagi teha, nime järgi on nad ju termoplastist, teab keegi?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 20.03.19 21:26 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 80quattro
Auto tehasetähise järgi saab ju leida õige kaitsekummi komplekti, kus on ka uus määre ja klambrid.


Tehasetähise järgi need saidki ostetud aga kogemusi ennegi, et saab ikka valede mõõtude ja kujuga asju. Esimene meeldetulev näide on teise auto (B7 2.5tdi) piduriosad, mida kõik kohad pakuvad esimesena vin koodi alusel vales mõõdus.

Aga muidu jah, kergelt keerdus tundus üks pool tõesti ja teise poole klambri oli taas lõdvemaks ka tõmmanud. Eks proovib veidi pikemaid, kui pakutakse neid ka. Klambreid rohkem pingule polnud võimalik pressida. Ilmselt liiga lühike kate lihtsalt kisub liiga intensiivselt, eriti veel miinuskraadidega.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 21.03.19 07:40 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Tsitaat:
Algselt postitas: 80quattro
Auto tehasetähise järgi saab ju leida õige kaitsekummi komplekti, kus on ka uus määre ja klambrid.


Tehasetähise järgi need saidki ostetud aga kogemusi ennegi, et saab ikka valede mõõtude ja kujuga asju. Esimene meeldetulev näide on teise auto (B7 2.5tdi) piduriosad, mida kõik kohad pakuvad esimesena vin koodi alusel vales mõõdus.

Aga muidu jah, kergelt keerdus tundus üks pool tõesti ja teise poole klambri oli taas lõdvemaks ka tõmmanud. Eks proovib veidi pikemaid, kui pakutakse neid ka. Klambreid rohkem pingule polnud võimalik pressida. Ilmselt liiga lühike kate lihtsalt kisub liiga intensiivselt, eriti veel miinuskraadidega.


Esmalt tuleb leida VIN koodi järgi õige originaalkood: ETKAs või www.partslink24.com. Vanemal autol VIN ei välista mittesobivaid koode, seega tuleb täpselt valida käigukasti tüübi ja mootori koodi abil õige originaalnumber. Edasi sõltub juba b-osa kataloogide võrdluste korrektsusest. Nagu ka ennem mainisin, pole ainult pakendi vahe, originaal sobib 100% (juhul kui autol hiljem pole muidugi muid osi kasutatud). Järelturu osa on aga universaalne. Seega jõudu katsetamisel. Kokkuvõtteks: valides originaali, säästad kindlasti väärtuslikku aega ja ka kokkuvõttes raha.


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
QUATTRO
klubiliige

Avatar


Registreerunud 26.09.02
Asukoht: Kuusalu
Kasutaja on eemal

Auto: 5,2 Cherokee 4x4

postitati 22.03.19 08:56 Tsiteeri


Termoplast on tore toode kui paigaldada uutele detailidele. Kui ikka veovõllidel kuskilt pulber narmendab või roostekahjustus on juures, siis tegu pigem väga paha tootega. Lisaks on termoplasti klambrite pingutamiseks vaja suht erilisi tööriistu ja tihti ka kindlaid pingutusmomente, mis on saadaval vaid tehase manualis.
Kui vähegi võimalik, siis proovi leida neopreeni sisaldavad kummid. Üks variant on kasutada universaalseid kumme, mida on algupäraselt võimalik paigaldada üle koonuse või spetsiaalse pneumaatilise rakisega. Uskumatult venivad ja minu kogemustele toetudes ka uskumatult pikaealised. Laki Autost Tallinnas saadaval ja kes viitsib minu juurest läbi tulla Motoralist, siis saan ka aidata.

Ma ei tea miks, kas on Euronõuetega mingi komponent kummitootmisel ära keelatud või on tootmisprotsessi muudetud, kuid samamoodi on väga negatiivseid kogemusi viimasel ajal tuntud tootjate kaitsekummidega, Spidan, Löbro jne. Ei ole muidugi välistatud ka piraattoodete olemasolu ja levitamine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 22.03.19 09:58 Tsiteeri


Ma arvan, et mul isegi pole probleem niiväga materjali kvaliteedis vaid mõõtudes sest kumm ei ole pragudega vaid mehhaniliselt tekitatud sälgud tulevad sisse. Ilmselt jääb mingi hetk pooltelje otsa vahele kuidagi, kui ta seal krussi väänab end. Täna lähen poodi variante uurima.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 23.03.19 13:01 Tsiteeri


Käisin forssis ja sain teistsugused. Alguses tahtis samad anda vin koodi alusel aga palusin veel veidi täpsemalt vaadata ja selgus et pakubki erineva pikkusega katteid sellele autole. Tõi kaks verisooni letile ja oligi üks teisest umbes 3cm pikem.
Uurisin ka originaali varianti aga sellel tellimine nädal ja hind umbes 3x suurem.
Võtsin siis need pikemad kummid ja eks paista.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 42.3% - SQL: 57.7%]