Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kogemused Allegrost tellimisega? (Vastuseid: 19 | Vaatamisi: 9012)
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 17.03.19 22:13 Tsiteeri
Kogemused Allegrost tellimisega?



On kellegil kogemusi Poolakate Allegrost tellimisega? On usaldusväärne? Ei tahaks niisama üle 1000.- teele saata.
https://allegro.pl/smart?bi_s=allegro_smart&bi_m=belka_top


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M2ki
huviline

Avatar


Registreerunud 14.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: B3q; B4q;

postitati 17.03.19 22:39 Tsiteeri


Saad ikka aru, et tegu on poola osta.ee keskkonnaga?

Probleemi korral pead valdama poola keelt.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 17.03.19 22:44 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M2ki
Saad ikka aru, et tegu on poola osta.ee keskkonnaga?

Probleemi korral pead valdama poola keelt.

Siiani sain ingl. keelega hakkama? Ja selleks ma teema tegingi, et maad uurida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M2ki
huviline

Avatar


Registreerunud 14.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: B3q; B4q;

postitati 17.03.19 23:42 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: TiitR2
Tsitaat:
Algselt postitas: M2ki
Saad ikka aru, et tegu on poola osta.ee keskkonnaga?

Probleemi korral pead valdama poola keelt.

Siiani sain ingl. keelega hakkama? Ja selleks ma teema tegingi, et maad uurida.


Ma ei tea mis keelega sa siiani hakkama said. Poola keele oskus ei ole meil eriti levinud.

Kuna küsimus on veider, sealt ka eeldus, et inimene ei oska poola keelt ja ei saa aru millega täpselt tegu on. Saidil on täpselt kirjeldatud mismoodi käib pretensioonide esitamine ja lahendamine. Inglise keele ja google transaletaga jääb sel juhul nälga kui mingi probleem on.

Netist ostes, eriti välismaalt on alati risk üle saada. Eestis keegi sulle 1000€ eest telliseid saadab, lähed lööd ukse vaibaks või teed politseisse avalduse.

Välimaalt ostes võib tihti geograafia ja keelebarjäär saada takistuseks.

Pead hindama konkreetset müüjat, kas on usaldusväärne. Lammar kes müüb seal tuhendeid asju ja on piisava tagasisidega on vast usaldusväärsem kui mingi üksik kahtlane kuulutus kellegi poolt.

Ise sealt siiani ainult suht odavaid asju ostnud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 18.03.19 05:10 Tsiteeri


Kui ta mingi kohalik osta.ee on, siis vast ei maksa jamada...

Ma võin ka seal ostas mingit asja müüa, aga siis järsku võidab oksjoni keegi bulgaarlane - no wht the hell - ja ma pean hakkama eraldi tõmblema tema pärast....

ebay.com on teine asi, siis ma olen Sofiasse saatmisega arvestanud.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ricky
huviline



Registreerunud 10.06.09
Kasutaja on eemal


postitati 18.03.19 05:30 Tsiteeri


Eelmine nädal tellisin sealt ühe jubina, dpd tracking näitab, et detail on siin Tallinna külje all laos. Jama oli transpordi tasumisega, nimelt oli valikus ainult 30 pln (peaks riigi sisene tasu olema) müüa kontakteerus inglise keeles, et juurde vaja, kantisin extra raha kontole ja asi korras.

Kirjutasin ka Allegrole otse, et kuidas sai asi juhtuda nii. Asi oli selles, et müüa polnud ise lisanud postikulu välisriiki. Inglise keeles suhtlus ja suht kiired vastused.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
siLc
huviline

Avatar


Registreerunud 05.06.10
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 2011 VW Passat EcoFuel

postitati 18.03.19 05:46 Tsiteeri


Ma olen kõvasti Allegrost tellinud. Saidi eesmärk on peaasjalikult eraldada terad sõkaldest, ehk leida sobiva hinnaga kaup piisavalt hea tagasisidega müüjalt, ja siis tulistada müüja meilile ingliskeelne email, et kas saadate Eestisse ja palju saatmise eest küsitakse. 95% juhtudest on nii asjad käima läinud ja soovitud kaup kenasti saabunud olenevalt müüjast kas mõne kulleri (~70-100zl saatmine) või postiga (30-70zl saatmine). Mõni üksik on soovinud, et esitaksin tellimuse läbi Allegro aga siis on lisatud oma kuulutusele ka vastav saatmiskulu variant. Üks loll üritas nii üle ka lasta aga kuna tegu oli lammariga, kellel veel hunnik esemeid müügis, siis peale Allegro lehel oleva pretensiooni esitamise protsessi läbimist sain siiski kauba kätte kuna muidu oleks Allegro müüjal kauplemise kinni keeranud. Kolmas variant on, et müüja ei vasta ingliskeelsele meilile - kui tegu pole rariteetse kaubaga, siis sinna selle ka jätaks. Igal juhul olen müüjatelt küsinud ja alati saanud ka tracking numbri, et kauba saabumisel pilk peal hoida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
argo12
huviline



Registreerunud 27.01.14
Asukoht: Ida
Kasutaja on eemal

Auto: C7 3.0 TFSI S-line

postitati 18.03.19 06:49 Tsiteeri


See leht on väga populaarne eestlaste seas ja ei ole kusagilt veel mingit nurinat kuulnud.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
alias
huviline



Registreerunud 07.04.04
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: A4 '07 2.0tdi

postitati 18.03.19 07:21 Tsiteeri


Kui ei taheta siiakanti saata, siis saab kauba tellida ka sellisesse kohta nagu eshopwedrop poola aadressile.
Korduvalt selliselt majandanud (üle 20 tellimuse) ja siiani pole probleeme olnud.
Lehel toimetamisel olen kasutanud google chrome, millega saab kogu lehe ing. keelde tõlkida. Nii endal lihtsam.
Maksmise hetkel mingil hetkel see tõlge ei toimi, siis aitab google translate.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 18.03.19 07:49 Tsiteeri


Tänud vastajatele.
Lühidalt - valisin toote(d) välja ja kirjutasin müüjale inglise keeles, vastas samuti inglise keeles. Küsisin ka saatmisest Eestisse, vastati ka selle kulu kohta.
Tegu on uute asjadega.

P.S lingi panin esimesse postitusse lihtsalt selleks, et viidata antud allegro lehele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M2ki
huviline

Avatar


Registreerunud 14.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: B3q; B4q;

postitati 18.03.19 08:48 Tsiteeri


Soovitan ka eshopwedrop, eriti kui tegu raskema asjaga, võib tulla tükk maad soodsam postikulu.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 18.03.19 09:48 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: M2ki
Soovitan ka eshopwedrop, eriti kui tegu raskema asjaga, võib tulla tükk maad soodsam postikulu.

Tegu esitulede paariga. Mitte eriti rasked.
Aga kuidas nüüd täpsemalt käituda müüjaga? Kas sooritada tehing läbi mingi "raha tagasi garantii" vahenduse vms?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 26.03.19 11:07 Tsiteeri


Võib seda Allegrot vist usaldada küll.
4 päeva ja tuled kohal. Saatjaks siis ettevõte, kes baseerub Saksamaal ja DHL liigutas kiiremini, kui Omniva Tallinn-Tartu vahel.

Kaup aus ja nagu müüjapoolt lubatud, siis koos kõikide plokkidega ja pirnidega, tootjaks Valeo ja tegu AFS ehk kurvikatega.

https://www.upload.ee/image/9747738/20190326_124814.jpg
https://www.upload.ee/image/9747741/20190326_125159.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Audar
huviline



Registreerunud 22.11.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80, A4, A6

postitati 25.08.19 18:06 Tsiteeri


Sai ka esimest korda allegrost ost tehtud. Päris keeruline on see iga tekstijupi googliga tõlkimine ja sealsest süsteemist aru saamine. Saatmiseks kasutasin ostaeu.ee poolt saadud Poola aadressi. Aga nüüd tekkis maksmisega olukord, kus ostu juures märkasin teadet - "maksmine kättesaamisel". Huvitav kas ma seda ise seal oksjoni juures maksta ei saaks, sest kandsin sinna allegro enda kontole juba vastava summa?


Audi 80 1,9D 50kw http://images.spritmonitor.de/574424.png Audi A4 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/761975.png Audi A6 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/781237.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 25.08.19 18:41 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audar
Sai ka esimest korda allegrost ost tehtud. Päris keeruline on see iga tekstijupi googliga tõlkimine ja sealsest süsteemist aru saamine. Saatmiseks kasutasin ostaeu.ee poolt saadud Poola aadressi. Aga nüüd tekkis maksmisega olukord, kus ostu juures märkasin teadet - "maksmine kättesaamisel". Huvitav kas ma seda ise seal oksjoni juures maksta ei saaks, sest kandsin sinna allegro enda kontole juba vastava summa?

Mul küll taolist kogemust pole, kuid mis siin ikka keerulist? See nagu e-bay protection, kus raha liigutatakse müüjale, läbi vahepealse konto, alles siis, kui oled kauba saanud ja seda ka kinnitanud. Tundub palju turvalisem, kui minu mitmed ostud otse müüjale, kes siis kauba alles teele paneb...õnneks on kõik kenasti kohale jõudnud :cool:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
M2ki
huviline

Avatar


Registreerunud 14.08.07
Kasutaja on eemal

Auto: B3q; B4q;

postitati 25.08.19 19:05 Tsiteeri


Poolas on väga populaarne teenus kus kättesaades maksad nii transpordi kui eseme eest. Kui selle valid siis saadetakse see ostaeu ukselt tagasi.
Ja miks üldse eelistada ostueu eshopwedropile. Ühekorra ostaeu kasutanud, never again.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Audar
huviline



Registreerunud 22.11.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80, A4, A6

postitati 10.10.19 14:20 Tsiteeri


Kas keegi seletaks ära, kuidas see maksmine seal Allegros üldse käib? Ma nüüd tegin veel ühe ostu, aga kas ma pean nüüd ootama millal müüja seal midagi kinnitab? Praegu ei saa ma üldse aru, kus see maksmise koht on. Loodan et ei tule kuskilt ootamatult jälle "maksmine kättesaamisel", sest ostaeu ei maksa asja eest kättesaamisel kohe kindlasti ise.

Eelmine ost ammu käes, ainult et suhtlemist oli müüjaga kõvasti. Lisaks istub mul seal allegro kontol 220zl, mida on vist üsna raske sealt tagasi saada (vist tuleb täidetud blankett faksiga või postiga saata neile).


Audi 80 1,9D 50kw http://images.spritmonitor.de/574424.png Audi A4 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/761975.png Audi A6 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/781237.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 10.10.19 15:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audar
Kas keegi seletaks ära, kuidas see maksmine seal Allegros üldse käib? Ma nüüd tegin veel ühe ostu, aga kas ma pean nüüd ootama millal müüja seal midagi kinnitab? Praegu ei saa ma üldse aru, kus see maksmise koht on. Loodan et ei tule kuskilt ootamatult jälle "maksmine kättesaamisel", sest ostaeu ei maksa asja eest kättesaamisel kohe kindlasti ise.

Eelmine ost ammu käes, ainult et suhtlemist oli müüjaga kõvasti. Lisaks istub mul seal allegro kontol 220zl, mida on vist üsna raske sealt tagasi saada (vist tuleb täidetud blankett faksiga või postiga saata neile).

Sellest ostaeu-st ei tea ma midagi (nagu ka üleval kirjutasin). Mina olen alati soovitava kauba juures võtnud ühendust müüjaga, küsinud talt veel lisaküsimusi toote kohta ja saatmiskulusi Eestisse. kannatab ka mõistlikkuse piirides tingida.
Seejärel palun talt konto nr. ja teen kande, mille peale paneb tema asjad posti.

P.S Aga jah, pakkusin talle ka meie panga digiallkirjaga maksekorraldust, kuid need seal elavad veel jah faxi ja posti ajastul.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Audar
huviline



Registreerunud 22.11.12
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80, A4, A6

postitati 10.10.19 18:21 Tsiteeri


Kas allegro ostu saab lihtsalt tühistada ka?

Algselt oli minu ostetud eseme hind 650zl + 40zl saatekulu, mis teeb kuskil 160€. Nüüd kui küsisin müüjalt ülekandega maksmiseks iban numbrit ja summat eurodes vastab see, et hind on 310€ + 250€ deposiit + 55€ saatekulu (The price is 650 PLN for Poland) Ilmselgelt ei ole ma nõus maksma algselt 160€ maksnud asja eest 615€.


Audi 80 1,9D 50kw http://images.spritmonitor.de/574424.png Audi A4 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/761975.png Audi A6 1,9TDI 81kw http://images.spritmonitor.de/781237.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
TiitR2
huviline

Avatar


Registreerunud 21.07.04
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Kasutaja on eemal

Auto: BMW X5 xDrive30d, M-pakett 2009a; VW Passat 2.0 tdi DSG 2011a.

postitati 10.10.19 19:34 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Audar
Kas allegro ostu saab lihtsalt tühistada ka?

Algselt oli minu ostetud eseme hind 650zl + 40zl saatekulu, mis teeb kuskil 160€. Nüüd kui küsisin müüjalt ülekandega maksmiseks iban numbrit ja summat eurodes vastab see, et hind on 310€ + 250€ deposiit + 55€ saatekulu (The price is 650 PLN for Poland) Ilmselgelt ei ole ma nõus maksma algselt 160€ maksnud asja eest 615€.

Pole kursis, kuid kas seal tehingust taganemise versiooni pole? Teinekord tehakse väike "trahv" tehingust taganemisest, kas ka ka selles ostaeu-s, pole teada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 67.7% - SQL: 32.3%]