Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3
Autor:
Pealkiri: Töökojas auto kõrval seismine (Vastuseid: 55 | Vaatamisi: 23672)
TarvoL
huviline

Avatar


Registreerunud 27.09.03
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi

postitati 27.02.18 16:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: veekaheksa

PS! On ka korralikke kohti, kuhu võid rahumeeli auto anda ja ei pea närvitsema, et midagi pekki keeratakse.

veekaheksa


Pärnus ka veel mõni selline koht on???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 27.02.18 16:45 Tsiteeri


Kui on soov töö tegmist pealt vaadta, siis tuleb otsida selline töökoda mis seda võimaldab, mitte ei ole vaja krimpsus nägu teha ja toriseda mõne sellise remondikoha üle, kus ei taheta lubada pealt vaadata.:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
veekaheksa
klubiliige

Avatar


Registreerunud 07.09.03
Asukoht: P-Jgp
Kasutaja on eemal

Auto: S6 PLUS 4.2, A4 TDI quattro

postitati 27.02.18 17:58 Tsiteeri


Pärnus üldjuhul saab norm teeninduse Info Autost, Revalist ja kunagi ammu sai ka Vilojeti nimelisest kohast. EurostAuto ajal pole väga enam seal käind, ei oska öelda, mis seal praegu sünnib. Paljudes kohtades pole ka käinud, nii et vast need pole ainsad head kohad. Negatiivseid kogemusi ei tahaks siin jagada, siis läheb vast jubedaks käte väänamiseks.

veekaheksa


PLUS http://images.spritmonitor.de/247834_5.png TDI http://images.spritmonitor.de/1372411_5.pngDie Menschen sollten nicht schlafen, während sie unterwegs sind, aber sie tun es trotzdem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U SkypeKasutaja Telefoninumber
damc
huviline



Registreerunud 13.11.05
Asukoht: valga
Kasutaja on eemal

Auto: C6,Q7

postitati 28.02.18 15:11 Tsiteeri


Olid ajad kus sai igal pool kõrval seista kui tehti mingeid lihtsamaid asju.
Vähemalt nägid, et tehti.
Nüüd on päris paljudes kohtades klaasist seinad aga endal pole kahjuks sellist aega, et seal seista ja vaadata.

Ja selliseid näiteid kus väga esinduslikud kohad ikka praaki teevad on ilmselt kõigil palju.
Isegi lihtsate asjadega:

Õlivahetus - on jäetud filter lahti. On lödistatud õli igalepoole ja pärast väideti, et varsti tuleb mingid puksid ära vahetada sest õli sööb need ära.

kütusefiltri vahetus - murti tagasivoolu klapp ära ja asendati see mingi väljast terve osaga aga seest puruks (muidugi ei mainitud, et midagi vahepeal ära murdus.)

Piduriklotside vahetus - paigaldati väidetavalt 60 eurised tagumised klotsid. Mõne kuuga said otsa. Kilomeetreid oli heal juhul 2000

Eelsüüte küünalde vahetus - ma ei taha uskuda, et mõlemad küünlad on samal ajal ära vahetatud (2 aastat vanad). https://www.upload.ee/image/8111625/28512156_2013383115357110_784351583_n.jpg

Tegu on erinevate esinduslikkude kohtadega.

Sellepärast tegelikult tahakski ise kõrval seista selliste lihtsamate töödega, et siis reaalselt näed mis saadakse lahti ja mis vahetatakse ära. Ega seda ei ütle keegi, et selle lõhkusime ära vahepeal või seda küünalt me lahti ei saanud. Arvuti järgi ju vahetuse hetkel selle silindri oma töötas.
Nüüd 2 aastat hiljem on minna raske seletama, et kas te selle ikka kindlalt vahetasite ära?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Silverpm
huviline



Registreerunud 06.04.08
Kasutaja on eemal

Auto: Peldikud.

postitati 28.02.18 18:40 Tsiteeri


Üldiselt VÄGA paljude kohtadega on see, et kui inimene on mõistev ja ei hakka töötajale puid alla panema ning ennist KÜSIB, et kas tohib jälgida.
Siis üldjuhul on võimalik (va margiesindused).

Laia laastu tööde puhul ei soovi üldiselt kunde lihtsalt seal seista ja puhkab jalga diivanil.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
eroz
huviline



Registreerunud 02.01.05
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal


postitati 01.03.18 23:30 Tsiteeri


See on hea jutt, et kliendi jutt segab mehhaanikut. Wtf? Omavahel te nagu ei räägi seal v? Paned õlinäpu koos autga ühte tuppa ja ukselingle "Do not desturb"? Ma tekitasin kunagi ühel firmal piinliku hetke kui palusin kahtlast arvet saades panna vahetatud osad ka pagassi.... jutt peale seda oli et einohh metallikonteiner just 5 minutit tagasi tühjendati, ausõna. Kle mida sa ajad noh ;)

Peamine põhjus miks klienti ei lasta protsessi jälgima on ikkagi huiamine.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 02.03.18 06:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: eroz
See on hea jutt, et kliendi jutt segab mehhaanikut. Wtf? Omavahel te nagu ei räägi seal v? Paned õlinäpu koos autga ühte tuppa ja ukselingle "Do not desturb"? Ma tekitasin kunagi ühel firmal piinliku hetke kui palusin kahtlast arvet saades panna vahetatud osad ka pagassi.... jutt peale seda oli et einohh metallikonteiner just 5 minutit tagasi tühjendati, ausõna. Kle mida sa ajad noh ;)

Peamine põhjus miks klienti ei lasta protsessi jälgima on ikkagi huiamine.


Minu arust on see sinu jutt veel parem. Terve internet ja enamus autofoorumeid on sellist ümbmäärast möla täis.
Et kUSKIL tehti, KEEGI HUIAS konteiner viidi ära jne.

Aga MITTE KUNAGI ei julgeta nimetada, mis firma, kus konkreetselt tehti, "kahtlasest arvest" pilt üles, kogu värk ühesõnaga. (olles eelnevalt muidugi kõnealuse firmaga edutult läbirääkimisi pidanud)

Tundub, et iga tola, kellele seda metallikonteineri äraviimise juttu on aetud, kas
- on saba jalge vahele tõmmanud ja alles eemale jõudes julgeb tänitada...
- on selle jama üldse ise oma peakeses välja mõelnud. Või mõtles keegi tema joomakaaslastest, kellega kuskil plasttaara hunnikus hommikuni püherdati.

............

Samamoodi on see "keskmisest teadlikuma kliendiga", kelle arvates töökoda "töid juurde mõtleb". Näiteid, kes kus, millal - kõik puuduvad.

Toon siis ise teistsuguseid näiteid, kust need rahvajutud võetakse:

- tuntud saksa automark käratab veljega äärekivisse; tulemuseks sisemine roolivarras kõver, velg kõver, rehv puruks. Kalkulli lähevad roolivarras, ROOLILATT, velg, rehv, sillastend jne.
Kliendi arvates roolilatt on juurdemõeldud ja tänitab hiljem kusagil kaugel. Tegelikult on tuntud automargi tehasel selline nõue, et analoogilise laksu puhul on lati vahetus obligatoorne, vastasel korral tööle garantiid ei saa anda. (hakkab poole aasta pärast lekkima ja siis tuleb ju kundele meelde, et "remontisite mul seal esisilda ja mida te pekki keerasite jms hülgemöla)

- vähe lihtsam variant, mingi suvaline bussikärakas, Vivaro vist ja siduripedaal põhjas. Selgus, et vedeliku tase on pidurivedeliku paagis langenud paagi keskele ja keskelt on ka sidurivedeliku väljavõte. Pakkumisse läheb: esi-ja tagaklotsid, mis on täiesti otsas (sellest ka madal tase paagis), 250g vedelikku, + töö.
Klient tänitab: klotsid mõeldi juurde ja räägiti ilus jutt. Muidu oleks pääsenud vaid tilga vedeliku ja õhutamisega, KUI OLEKS ENDAL aega olnud teha....
Kui vaid oleks....

- tuleb blond oma Golfiga ja ketta ja pleki vahel on kivi. Kivi kukub tõstuki peal suruõhu ja kruvika abil välja, tööaeg 5min. Kettast ja klotsist on näha, et inimene järgmise hoolduseni selle (vas. sisemine) klotsiga ei sõida, pakkumist paberil + allkirja ei võta, lihtsalt saab soovitatud, et kui rohkem aega, pange aeg kirja, teeme pidurid korda. Ok. Läheb 2 kuud mööda, on teadlik klient, kellele eelmine kord töid juurde EI MÕELDUD, tagasi ja röögib, et kurat, ma käisin ju 2 kuud tagasi siin, remontisite mul pidureid (et 5min, see on ununenud) ja nüüd jälle vaja remontida. Mida te üldse siin teete ja kas asja jagata ka vääää....? Või arvate, et mul pole midagi targemat teha, kui teie vahet joosta...?

- jne


.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 02.03.18 10:55 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stihl

Minu arust on see sinu jutt veel parem. Terve internet ja enamus autofoorumeid on sellist ümbmäärast möla täis.
Et kUSKIL tehti, KEEGI HUIAS konteiner viidi ära jne.

Aga MITTE KUNAGI ei julgeta nimetada, mis firma, kus konkreetselt tehti, "kahtlasest arvest" pilt üles, kogu värk ühesõnaga. (olles eelnevalt muidugi kõnealuse firmaga edutult läbirääkimisi pidanud)

Tundub, et iga tola, kellele seda metallikonteineri äraviimise juttu on aetud, kas
- on saba jalge vahele tõmmanud ja alles eemale jõudes julgeb tänitada...
- on selle jama üldse ise oma peakeses välja mõelnud. Või mõtles keegi tema joomakaaslastest, kellega kuskil plasttaara hunnikus hommikuni püherdati.

............

Samamoodi on see "keskmisest teadlikuma kliendiga", kelle arvates töökoda "töid juurde mõtleb". Näiteid, kes kus, millal - kõik puuduvad.

Toon siis ise teistsuguseid näiteid, kust need rahvajutud võetakse:

- tuntud saksa automark käratab veljega äärekivisse; tulemuseks sisemine roolivarras kõver, velg kõver, rehv puruks. Kalkulli lähevad roolivarras, ROOLILATT, velg, rehv, sillastend jne.
Kliendi arvates roolilatt on juurdemõeldud ja tänitab hiljem kusagil kaugel. Tegelikult on tuntud automargi tehasel selline nõue, et analoogilise laksu puhul on lati vahetus obligatoorne, vastasel korral tööle garantiid ei saa anda. (hakkab poole aasta pärast lekkima ja siis tuleb ju kundele meelde, et "remontisite mul seal esisilda ja mida te pekki keerasite jms hülgemöla)

- vähe lihtsam variant, mingi suvaline bussikärakas, Vivaro vist ja siduripedaal põhjas. Selgus, et vedeliku tase on pidurivedeliku paagis langenud paagi keskele ja keskelt on ka sidurivedeliku väljavõte. Pakkumisse läheb: esi-ja tagaklotsid, mis on täiesti otsas (sellest ka madal tase paagis), 250g vedelikku, + töö.
Klient tänitab: klotsid mõeldi juurde ja räägiti ilus jutt. Muidu oleks pääsenud vaid tilga vedeliku ja õhutamisega, KUI OLEKS ENDAL aega olnud teha....
Kui vaid oleks....

- tuleb blond oma Golfiga ja ketta ja pleki vahel on kivi. Kivi kukub tõstuki peal suruõhu ja kruvika abil välja, tööaeg 5min. Kettast ja klotsist on näha, et inimene järgmise hoolduseni selle (vas. sisemine) klotsiga ei sõida, pakkumist paberil + allkirja ei võta, lihtsalt saab soovitatud, et kui rohkem aega, pange aeg kirja, teeme pidurid korda. Ok. Läheb 2 kuud mööda, on teadlik klient, kellele eelmine kord töid juurde EI MÕELDUD, tagasi ja röögib, et kurat, ma käisin ju 2 kuud tagasi siin, remontisite mul pidureid (et 5min, see on ununenud) ja nüüd jälle vaja remontida. Mida te üldse siin teete ja kas asja jagata ka vääää....? Või arvate, et mul pole midagi targemat teha, kui teie vahet joosta...?

- jne



Mul tekib küsimus, kas sa oled ise ka üks neist, kes teisi h#iab, et nüüd nii agressiivselt ja labaselt neid ründad, kel mingi probleem on olnud? Parim kaitse pidi rünnak olema... Kellegi "tolaks" või "plasttaara hunnikus püherdavaks" joodikuks tituleerimine antud teemaarenduses ei klassifitseeru isegi mitte ebaõnnestunud demagoogia alla, vaid on nii nõme, et täiskasvanud mehelt seda ei ootaks.

Põhjus, miks näiteks mina ei viitsi rääkida konkreetsetest juhtumitest ja kohtadest on see, et olen oma sõjad nende kohtadega ära pidanud, kohtuvälised vm lahendid saavutanud. Praktika näitab, et käkerdajatel ja petturitel on tihti veel õigust ülegi, kui keegi nende peale näpuga näitab ja teist korda lahingusse lihtsalt minna ei viitsiks.
Aga... et, sinusugustel natukene volüümi maha keerata, võin seda siiski teha (ütlen eos, et kõiki kümneid lugusid ei viitsi ikkagi siia kirjutama hakkata, seega piirdun lühikese valimiga):

1. Ostsin Silberauto Rakvere esindusest 2017.a septembris kasutatud MB E350, mis oli küll vana auto, aga väidetavalt nende poolt igakülgselt kontrollitud ja tehniliselt korras. Välimuselt maasikas. Enne mind olnud ühe Silberauto töötaja auto. Kohe ostmisel selgus, et tagumised pidurikettad viskavad. Lubati korda teha. Vahetati ainult kettad, klotsid jäeti miskipärast vanad - kettad vahetati nii, et ilmselt flantse ei puhastatud, sest indikaatorkellaga mõõtes viskasid mõlemad kettad pärast vahetust ca 0,2 mm. Ca tuhande kilomeetriga oli pidurdamine maanteekiirustel uuesti päris häiriv. Lolli möla, mis mulle aeti siinkohal vahendama ei hakka. Üks töötaja lükkas vastutust teisele jne.

Kuna auto oli põhjaliku kontrolli väidetavalt läbinud, ei vaadanud ma seda ostes ise tehniliselt üle. Usaldasin. Piduriketaste jama peale tekkis aga kahtlus. Läksin auto alla - ennäe - lekkiv käigukast. Lisaks avastasin, et üks tagumine rehv oli viga saanud - karkassi külmisest osast tolknesid niidid välja. Kokkujooks oli paigast ära - ostes olid rehvid kulumisastme mõttes korralikud, peale tuhande km läbimist olid esimeste rehvide sisemised servad aga otsas. Jälgede järgi oli enne mulle müümist vahetatud välimisi rooliotsi...

Ja grande finale. Esimesest ostujärgsest nädalast peale hakkasin kuulma mootorist kahtlast tiksumist. Kui Silberisse näitama läksin, väideti, et normaalne hääl, peabki nii olema. Hakkasin siis asja ise uurima. Kaevasin välja vastavad MB service bülletäänid. Selgus, et MB 272 mootoril on mitmeid toredaid tüüpvigu ja tiksumine on enamasti põhjustatud sellest, et kepsu ja kolvi vaheline sõrm tehti allapoole arvestust materjalist, mistõttu sinna tekib lõtk. Kolb seepeale hakkab kahjustama silindriseinu. Ajasin siis sondi mootorisse - silindriseinad nagu miiniväli. Metallitükid väljas, vaod sees jne.

Kokkuvõttes - auto väideti olevat läbinud põhjaliku kontrolli. Tegelikkuses polnud tehtud mitte midagi. Ei eelda, et müügieelses kontrollis keegi just in case kaameraga mootoris ringi vaatab, aga diagnostikaseadme näidu järgi auto tühikäigu pöördeid ei hoidnud (oleks ju võinud kahtlust tekitada) + soojaks minnes tiksumine oli ilmselge; lekkiv käigukast on ka üsna ilmne asi jne.... :mad: Silber aga reklaamis end kui usaldusväärsuse etaloni.

No ja edasi...kõigepealt ei tunnistanud nad viga isegi siis, kui neile pildi - ja videomaterjali saatsin. Siis lõpuks tegid nägu, nagu võtaksid ikkagi vastutuse, kui andsin mõista, et lähen kohtuni välja. Kuna ainsaks lahendiks oli mootorivahetus, hakati uut mootorit otsima. Nimetasid seda veel häbiplekiks Silberi resümees ja mulle tundus, et vähemalt saab nüüd korda. Ühel ilusal õhtul saabus mulle siis ootamatult kiri - teade, et mootor on leitud; lisatud oli arve mootorivahetuse eest, mille maksmist oodati minult. Sõda jätkus... Lõpuks sain asja sinnamaale, et veensin neid autot tagasi ostma (VÕS, jur isiku vastutus jne). Sellepeale tahtsid nad mulle maksta auto eest vähem, kui mina olin algselt välja käinud - väide oli, et ma olen autot ca poolteist kuud enda käes hoidnud, seda ekspluateerinud, seega on selle väärtus lagenud. Olgu öeldud, et auto oli kogu selle aja minu käes ainult nendepoolse venitamise ja keerutamise tõttu...

Kaasasin lõpuks Tarbijakaitseameti, valmistusin ajakirjanikuga sinna minema ja hagi sisse andma. SIIS lõpuks nõustusid nad auto algse hinnaga tagasi ostma. Närvikulu, kõiki nõmedusi, mida ma nende poolt pidin taluma...või seda, kui lolli juttu nad mulle ajasid, ma siin kokku võtta ei suuda.

Olgu öeldud, et see E350 ootab Silberauto salongis järgmist ohvrit (reg nr 029MEZ). Tegin nii palju, kui suutsin - st Tarbijakaitseamet teavitas ka Maanteeametit antud juhtumist. Loodetavasti viimased annavad õigel hetkel järgmisele ostjale märku, vähemalt nii nad väitsid.

2. Ca 2 aastat tagasi kindlustusjuhtum. Oli vaja värvida B5 tagastange, vahetada üks väike plastikdetail (kronsa, millega stange kere külge käib). Stik Autoremont oli veendunud, et üle 500 eur arve, mis nad kindlustusele esitavad, on põhjendatud, kui nad värvivad ainult ühe stange nurga. Plastplönn oli muide, B-osa... Läks tükk aega jagelemist, et stange korralikult värvitud saaks.

3. Ehmofix. Viisin möödunud suvel sõbranna W211 esimeste piduritorude ja voolikute vahetuseks sinna. Sain auto tagasi, hakkasin igaks juhuks vaatama (oli mingi halb sisetunne). Mõlemal pool olid piduritorud veetud alumiste suurte õõtshoobade teele. Õõtsa käik on ca 3 cm. Piduritoru oli 0,5cm kõrgusel otse õõtsa kohal. Kere küljes olid piduritorud mitte metallklambritega, vaid kaablivitsadega - iga kord, kui ratast keerata, väänas märkimisväärselt ka toru (kummivoolik, mis pidurisadulani läks, on ju ikkagi nii palju jäik, et eeldab üleminekukoha korralikku kinnitust). Mootoriruumist olid torud veetud suhteliselt suvaliselt, kohati vibreerisid (näiteks kui SBC moodul end käivitas) keredetailide vastu nii, et aja jooksul oleks torud lihtsalt läbi kulutanud. Asja klaarima minnes läks vestlus nendepoolse ülbe haukumise ja hääletõstmiseni välja. Kui andsin mõista, et seadus on minu poolel ja ma ei ole inimene, kes selle nii jätab, maksid mulle osa raha tagasi. Jätsin neile pidurivoolikute raha (selle supordi külge keeramisega olid nad siiski hakkama saanud). Torud tuli uuesti vahetada.

4. Vianor Rakvere. Käisin oma C6-ga kokku kolm korda sillastendis. Pärast esimest kahte (paarinädalase vahega) sillastendi väitsid nad mulle, et kuigi lõtke ei ole, vajavad õõtsad vahetust, kuna puksid on väsinud. Vajasin korras autot, kuna pidin sõitma Berliini ja tagasi. Vahetasin siis kokkuvõttes nende jutu peale praktiliselt kogu sillakomplekti välja (endal oli jube nõme tunne, sest jupid tundusid ikka väga tuugad). Autostrada A2 peal Varssavi ja Berliini vahel hakkasin rehve roteerima, sest Bridgestone Potenzad, mida Eestist sõitma hakates oli 6-7 mm, olid otsas... :mad:
Pärast reisi käisin nendega jagelemas. Lolli mehena jäin veel leebeks ja neid uskuma ning lasin kolmanda korra ka sillastendi teha... Edasi müüsin auto maha.... jäin kahtlema, et äkki vajas siiski mingi detail vahetust ja seepärast ei saadudki päris paika.

Järgmisena ostsin Volvo S80 AWD - kui kaks korda olin neil stendi ära teha lasknud (kord oli rool ühte pidi viltu, kord teist pidi), küsisin raha tagasi.

Mõne aja pärast läks mu sõber A8 4.2tdi Q-ga nende juurde. Asi päädis ka raha tagasi nõudmisega...

5. Linnuse Autokeskus. Viisin 2 a tagasi suvel neile C6 parema esimese püstaku - et vahetagu laager ära. Kuigi laager käib püstaku külge poltidega, tuleb flantsi siiski pressida. Panin siis tagasi saadud püstaku auto külge. Kohe pärast sõitma hakkamist kõrin taga. Tegemist oli 100 + eur SKF laagriga. Hilisem vaatlus näitas detailide küljes haamrijälgi. Oli jälle üks ebameeldiv vaidlus. Lasin neil laagri uuesti ära vahetada, teise samaväärse vastu. Autole järgi minnes esitati mulle arve. Mina aga nende soperdist kinni maksma ei olnud nõus. Nemad ei tahtnud mulle seepeale autot kätte anda. Märksõna, mis olukorra momentaalselt lahendas, oli "kohus". Nendepoolsete sajatuste saatel lahkusin oma autoga...

6. Sõber käis u pool aastat tagasi samas kohas sillastendi tegemas (C6 S-line koos vastava vedrustusega). Poleks ise kõrvale pressinud ja töömeest juhendanud, oleks stend tehtud vale auto parameetritega. Töömees oli sama, kes mu laagri ära lõhkus...


7. Koha nime ei suuda meenutada, aga Tartus Teguri tn on üks ettevõte, kes tegeleb õõtshoobade taastamisega. Ülikooliajal, kui raha vähe oli, otsustasin lasta ühe B5 õõtsa taastada ja ära vahetada. Kahe kuu pärast oli kolin tagasi. Õõtsa lammutades selgus, et kulunud õõtsale oli auk sisse puuritud ja see mingit silikooni laadset löga täis lastud.


Võiksin veel KÜMNEID näiteid tuua. Aga lihtsalt ei viitsi. Kõikide ülalmainitud juhtumite osas on mul pildi- ja videomaterjal alles. Mitmete juhtumite osas ka kuri kirjavahetus. Olgu öeldud, et osad asutused on edasist võimalikku kohtuteed silmas pidades ka vältinud kirjadele vastamist. Mingitest süütumatest, kuid tüütutest asjadest ma üldse ei hakkaks pikemalt rääkima - praktiliselt iga kord, kui on kuskil teeninduses käidud, on rool, iste, piilar või armatuurlaud õliseid näpujälgi täis. Heleda sisuga auto puhul häirib seegi päris tugevalt.

Edaspidiseks teen ettepaneku, et kui keegi veel sel teemal lahmida või labaseks muutuda tahab, paneb sinna juurde kirja ka enda täisnime ja töökoha. Pilti tahaks neist tegelastest ka näha. :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 02.03.18 17:18 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Edaspidiseks teen ettepaneku, et kui keegi veel sel teemal lahmida või labaseks muutuda tahab, paneb sinna juurde kirja ka enda täisnime ja töökoha. Pilti tahaks neist tegelastest ka näha. :mad:

Sa võiks ju eeskuju anda ;)

Teema hakkab veits mööda minema esialgsest.
99% klientidest ei saa mitte midagi aru, kas nende auto peal kasutatakse õigeid või valesid töövõtteid, sest nad ei jaga ise midagi.
Vaatamine on nagu mingisugune uudishimulik haigus vms... Paraku ettevõtja vastutab igasuguste enda juures juhtuvate õnnetuste eest täiega ning seetõttu ei lasegi teid mitte ükski normaalne ettevõte oma tööruumidesse.
Mingist hetkest on ka lihtsam leida teine klient, kui teiega sõdida.

Enda praktikast nii palju, et on ülivähe kliente, kes tahavad midagi vaadata. Minu juures pole ühtegi kundet käinud, kes tahaks vaadata selle pärast, et kardab, et ma tal midagi ära lõhun.
See tundub pigem mingisugune kibestunud foorumlaste teema olevat...

Mis puutub müügiautodesse, siis neid on siinkohal üsna mõttetu välja tuua. Kui firma käest ostad ilma mitte midagi kontrollimata ja üle saad, siis jah, lõpuks saad ilmselt õiguse kohtus, aga mul näiteks seisab auto hoovis katkise mootoriga, kus ekspert on ka tuvastanud, et keerati käkk kokku müügiks kiirelt (klient sai 25km sõita, enne, kui turbo ja mootor laiali läksid :D), aga asi on kohtus olnud varsti juba 2a ning raha veel kliendil pole.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
stihl
huviline

Avatar


Registreerunud 14.09.09
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi Coupe B3, Jaguar XJ6 Series II

postitati 03.03.18 08:29 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Võiksin veel KÜMNEID näiteid tuua. Aga lihtsalt ei viitsi.


Selle leelotuse peale on lausa raske midagi tarka öelda.
Mõni inimene vist lihtsalt ON s..amagnet ja sinna polegi mitte midagi teha.
Välja arvatud see, et edaspidi ise toodad endale maja, auto, sõbranna ja siis tarvitad neid ilma probleemideta.
Sest mitte kedagi teist siin maailmas tõepoolest usaldada ei saa.

Teemasse ka: kui neil lammastel, kes 100 korda silda tegid ja sirgu ei saanud, sina oleks kõrval seisnud ja asjatundlikult juhendanud, kas siis oleks sild esimese korraga sirge saanud?

Ma kahtlen. Pigem paremini kulutatud aeg oleks läinud enne terhingut taustakontrolli tehes; et kas vastaval kontoril üldse on rahulolevaid ja tagasitulevaid kundesid.

.


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 03.03.18 11:15 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: prj
Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Edaspidiseks teen ettepaneku, et kui keegi veel sel teemal lahmida või labaseks muutuda tahab, paneb sinna juurde kirja ka enda täisnime ja töökoha. Pilti tahaks neist tegelastest ka näha. :mad:

Sa võiks ju eeskuju anda ;)

Teema hakkab veits mööda minema esialgsest.
99% klientidest ei saa mitte midagi aru, kas nende auto peal kasutatakse õigeid või valesid töövõtteid, sest nad ei jaga ise midagi.
Vaatamine on nagu mingisugune uudishimulik haigus vms... Paraku ettevõtja vastutab igasuguste enda juures juhtuvate õnnetuste eest täiega ning seetõttu ei lasegi teid mitte ükski normaalne ettevõte oma tööruumidesse.
Mingist hetkest on ka lihtsam leida teine klient, kui teiega sõdida.

Enda praktikast nii palju, et on ülivähe kliente, kes tahavad midagi vaadata. Minu juures pole ühtegi kundet käinud, kes tahaks vaadata selle pärast, et kardab, et ma tal midagi ära lõhun.
See tundub pigem mingisugune kibestunud foorumlaste teema olevat...

Mis puutub müügiautodesse, siis neid on siinkohal üsna mõttetu välja tuua. Kui firma käest ostad ilma mitte midagi kontrollimata ja üle saad, siis jah, lõpuks saad ilmselt õiguse kohtus, aga mul näiteks seisab auto hoovis katkise mootoriga, kus ekspert on ka tuvastanud, et keerati käkk kokku müügiks kiirelt (klient sai 25km sõita, enne, kui turbo ja mootor laiali läksid :D), aga asi on kohtus olnud varsti juba 2a ning raha veel kliendil pole.


Ma arvan, et sina teed oma tööd korralikult ja ma saan su seisukohast aru, miks sa ei taha kedagi töllerdama. Paraku, veelkord, on asjal ka teine pool. Konsensusele ilmselt ei jõuagi. Minu senise sõnavõtu põhiline point on, see, et inimeste soov oma nina asja tegemise juurde toppida tuleneb sellest, et turul on liiga palju keskpärase või s#ta kvaliteediga teenuse pakkujaid ja inimesed on hellaks tehtud. Selle tõttu on suur osa kliente paranoilised ja korraliku töö tegijaid tüüdatakse asjata. Kahju, aga nii see on. Pole ka mõtet kõikide klientide peale vihastada või neid asjatundmatuteks tituleerida.

See müügiauto näide oli tegelikult pigem antud asutuse üldise mentaliteedi illustreerimiseks. Sõbranna auto puhul olen leidnud mootoriruumist ühe mutrivõtme, avastanud käigukasti pealevalamise/taseme mõõtmise õlipunni puudu oleva, kratsinud kukalt mitmete hinnapakkumiste üle või imestanud mitmete tehtud tööde arvete üle. Heleda sisuga auto on praktiliselt iga kord õliseid jälgi täis olnud jne. Raha nad oskavad küsida hästi, ennast kiita ka, aga suhtumine ja kvaliteet ei ole sellega kahetsusväärselt tihti vastavuses.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
HK89
huviline

Avatar


Registreerunud 30.06.10
Kasutaja on eemal

Auto: A4 Avant 3.0 TDI Q

postitati 03.03.18 11:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: stihl
Tsitaat:
Algselt postitas: HK89
Võiksin veel KÜMNEID näiteid tuua. Aga lihtsalt ei viitsi.


Selle leelotuse peale on lausa raske midagi tarka öelda.
Mõni inimene vist lihtsalt ON s..amagnet ja sinna polegi mitte midagi teha.
Välja arvatud see, et edaspidi ise toodad endale maja, auto, sõbranna ja siis tarvitad neid ilma probleemideta.
Sest mitte kedagi teist siin maailmas tõepoolest usaldada ei saa.

Teemasse ka: kui neil lammastel, kes 100 korda silda tegid ja sirgu ei saanud, sina oleks kõrval seisnud ja asjatundlikult juhendanud, kas siis oleks sild esimese korraga sirge saanud?

Ma kahtlen. Pigem paremini kulutatud aeg oleks läinud enne terhingut taustakontrolli tehes; et kas vastaval kontoril üldse on rahulolevaid ja tagasitulevaid kundesid.

.


Jutt ei käinud ju ainult minust. Need kümned näited on minu, mu sõprade ja pereliikmete peale kokku. Kedagi ikka usaldada saab (olen ka selliseid töökodasid leidnud), lihtsalt suur osa teenusepakkujaid on soperdised. Leiva lauale tahavad saada kõik. Paraku on lukksepatööde pakkujad samasugune läbilõige ühiskonnast, nagu muudes valdkondadeski. Nii satub neid töid tegema paratamatult ka käpardeid...kahjuks on neid palju.

Sillavendade juures ilmselt oleks ma näinud kohe näiteks seda, mida töömees siis minu kurjustamise peale moka otsast lõpuks mainis - et tegelikult neil seadmed rooli keskasendi paika panemiseks puuduvad ja nad teevad seda silma järgi.

Või sõbranna pidurisaaga puhul - kes see kurat kinnitab piduridetaile 2mm kaablivitsadega? Või - veenduks siis autot alla lastes, et piduritoru ja õõts kokku ei puutu.

Mis taustakontrolli puudutab, siis olen ka seda alati teinud. Paraku ei tule kõik kohe välja.

Nagu Prj-le vastates kirjutasin: ilmselt on see üks lõputu jagelemise teema, kus üksmeel ei saabugi. Lihtsalt, püüdkem jääda objektiivseks ja mõista, kust ühe või teise poole seisukohad tulenevad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audicabrio
huviline

Avatar


Registreerunud 30.08.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: C4 2,5TDiQ Avant;C2 2.1;C6;Cabrio;200 2,2TQ, Suzuki Tl1000R,D-max,Renegade800

postitati 03.03.18 14:55 Tsiteeri


Ausaltöeldes kui mitmendat korda ise autohall oü käes c4 tdiq silda lastud teha, siis tahaks ka juba kõrval seista. Esimene kord peale tundi tegutsemist anti auto tagasi ning ära sõites hakkasin pabereid vaatama, siis nägin paberitest, et tagumine vasak ratas täitsa punases. Läksin tagasi ning öeldi, et tagumine õõtsasisene reguleervarras nii kinni ja töömees ei julgenud lahti keerama hakata. Tekkis suur küsimus, et miks siis üldse edasi tööd tehti ja kes siis veel neid keerama peaks kui mitte töökoda? Kuna väga kiire oli siis ei viitsinud seal vaielda, kuna emakeeleks neil pole ka eesti keel. Kodus paar päeva hiljem keerasin needsamad poldid tavalise narrega ilma pikenduseta lahti ning viisin siis auto tagasi sinna. Lubati teha ale, aga siiski kokkuvõttes et auto kätte saada maksin 30euri uuesti. Seekord võtsin kohe kätte sillastendi paberid ja seal ikka tagumine vasak punases. Öeldi et saadi palju paremaks aga siiski ratas viltu all. Küsisin, et mis siis teha saaks et korda asi saaks? Vahetage ära kui miski läbi jne. Ütlesid, et ei tea, puksid teil juba uued pandud ja ilmselt kere kõver või sillatala jne. Uskusin siis neid ning sai auto vennale antud paremale kiskuvana tagasi. Nüüd tekkis taas hetk kus sai selle autoga tegeleda, siis võtsin tagasilla osaliselt maha, et leida siis põhjus, miks siiski kisub jne. Avastasin siis et puks mis püstaku sees on, oli täielikult läbi kulunud nii, et polt oli reaalselt läbi puksi läinud ja nühkis juba püstakut. Kas nad seda ei saanud siis tõesti varasemalt kuidagi kontrollida? Hoolikalt vaadates oli näha et õõtshoob kinnitus viltu püstakule juba. Igale küsimusele tuleb vastuseks et vana masin ja maksa aga.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
tarts
huviline



Registreerunud 25.09.02
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal


postitati 07.03.18 12:25 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: audicabrio
......Läksin tagasi ning öeldi, et tagumine õõtsasisene reguleervarras nii kinni ja töömees ei julgenud lahti keerama hakata. ..... Kuna väga kiire oli siis ei viitsinud seal vaielda, kuna emakeeleks neil pole ka eesti keel. Kodus paar päeva hiljem keerasin needsamad poldid tavalise narrega ilma pikenduseta lahti ning viisin siis auto tagasi sinna. ......


Siin tundub, et põhiprobleem langes Sinu ja teenindaja erinevale emakeelele. Või mis osa kinni jäänud reguleervardast sa ikkagi narrega lahti keerasid?
Mis seal "täitsa punases" oli? Rattakalle või kokkujooks?

https://i.ebayimg.com/images/g/L3MAAOSw-itXrxMY/s-l300.jpg


www.eksperthooldus.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
klemmikas
huviline



Registreerunud 15.07.10
Kasutaja on eemal


postitati 11.05.18 14:53 Tsiteeri


Ka mina olen märganud, et mitmed kohad ei lase enam kõrval seista.
Põhjuseid on kindlasti mitmeid.
Ilmselgelt on see ka põhjus, et klient segab mehaanikut ja tekitab närvilisust ja hakkab muidu tarka mängima, mida ta pole.

Kindlasti on kohti, mis huiavad ja on selles põhjus.

Kindlasti targa kliendi kõrval seismine võib tõsta töökvaliteeti ja vajalike tööde mahtu, kuna ta oskab ja saab viidata probleemidele, mis autol on või mida tuleks teisiti teha.
Meil teeb tööautosid oma mehaanik ja ega talle eriti ei meeldi, kui keegi kõrval seisab, eriti vähe sallib ta vist mind, kuna ma ootan ka kvaliteeti töölt ja olen korduvalt viidanud tema puudustele, mida ta teha ei viitsi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 11.05.18 15:25 Tsiteeri


No mis sellest välja tuleks kui kõikvõimalikes remondikohtades kliendid tahaks juures seista ja töö tegijale kuklasse hingata? Lisaks autoremondile otse loomulikult ka pesumasina, teleri, külmiku, arvuti, telefoni remondis. Ja kuidas siis nii, et restoranis tehakse mulle süüa, aga koka kõrval seista ei saa? Raudselt jätakse midagi sinna sisse panemata, mis retsepti järgi olema peaks või kui pannaksegi, siis kindlasti vähem. :mad::D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 11.05.18 15:58 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klemmikas
Kindlasti targa kliendi kõrval seismine võib tõsta töökvaliteeti ja vajalike tööde mahtu, kuna ta oskab ja saab viidata probleemidele, mis autol on või mida tuleks teisiti teha.


Sulle meeldib kui naine kõrvalistmel pidevalt õpetab kuidas sõitma peaks?
Probleemid ja mured tuleb siiski n.ö leti taga ära rääkida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
prj
klubiliige



Registreerunud 04.12.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: S8 D4, A4 B9 2.0TQ, Cupra Born

postitati 11.05.18 17:30 Tsiteeri


Kusjuures naine kõrvalistmel on mega hea võrldus :D


Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Black
klubiliige

Avatar


Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Q7

postitati 12.05.18 04:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Ja kuidas siis nii, et restoranis tehakse mulle süüa, aga koka kõrval seista ei saa? Raudselt jätakse midagi sinna sisse panemata, mis retsepti järgi olema peaks või kui pannaksegi, siis kindlasti vähem. :mad::D

Parem ongi, kui sa ei näe, kuidas kraam mikrokast läbi lastakse ja võibolla veel midagi hoopis lisaks poetatakse, kui oled eelnevalt pretensioonika mulje jätnud. :)

Aga ega sel teemal mingit ühest vastust polegi. Nii ongi, et (ise)teadlikum klient tahaks kõrval olla ja mehaanik samas, kui klient just tema hea tuttav pole, tahaks, et segajat kõrval poleks. Ei huiamissoovi ega ka lihtsalt kiirelt ja korralikult tegemise puhul.

Ma proovin ka võimalikult palju oma garaa˛is ise ära teha, pole pärast vähemalt kellelegi teisele näpuga näidata. Aga eks tuleb kindlasti ette ka juhtumeid, kus kas pole aega või viitsimist või seadmeid või oskusi ja tuleb ikkagi töökotta viia...

See "vii siis sinna, kus korralikult tehakse" ei päde ka väga, kuna, kui just teada-tuntud üksiktegija juures ei käi, võib suur erinevus olla isegi sama töökoja erinevate mehaanikute vahel. Firma on paraku töömehe nägu. Mul aga pole sellest eriti kasu, et katseajal mu auto kallal soperdanu kuu aja pärast kinga sai. Üksiktegijad aga kipuvad ka õige pea aru saama, et teiste tööjõu müümine on omajagu kasumlikum, laienema, neegrid tööle võtma ja ise peagi kontoritooli nühkima jääma. Kui küünealused puhtad on, tasub ettevaatlik olla! :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jokerAudi
huviline



Registreerunud 09.02.08
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal

Auto: Superb 2018

postitati 12.05.18 06:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: klemmikas
Ka mina olen märganud, et mitmed kohad ei lase enam kõrval seista.
Põhjuseid on kindlasti mitmeid.
Ilmselgelt on see ka põhjus, et klient segab mehaanikut ja tekitab närvilisust ja hakkab muidu tarka mängima, mida ta pole.

Kindlasti on kohti, mis huiavad ja on selles põhjus.

Kindlasti targa kliendi kõrval seismine võib tõsta töökvaliteeti ja vajalike tööde mahtu, kuna ta oskab ja saab viidata probleemidele, mis autol on või mida tuleks teisiti teha.
Meil teeb tööautosid oma mehaanik ja ega talle eriti ei meeldi, kui keegi kõrval seisab, eriti vähe sallib ta vist mind, kuna ma ootan ka kvaliteeti töölt ja olen korduvalt viidanud tema puudustele, mida ta teha ei viitsi.



Töötan ise samuti margiesinduses, küll mitte teeninduse poolel, kuid ikkagi on pilt asjast ees, miks ei lasta kliendil töö juures olla- puhtalt seetõttu, et klient segab (tihti asjatundmatusest, tihti tahtmatult) mehaanikul tööd teha ning teiseks ei ole vajadust riskida kliendi heaoluga, kui näiteks tema riietele pritsib õli, lendab midagi kuskilt talle pihta või juhtub midagi veel hullemat. Selleks ongi loodud kliendile ooteala, kus saab rahulikult kohvi juua, lehti lugeda ja telekat vaadata. Siiani on 90% klientidest saanud aru ka, miks neid ei lubata töö teostamise ajaks auto juurde. Ikka tuleb mõni "kirkam kriit" sekka, kes nõuab ligipääsu. Aga seda kohe kindlasti ta ei saa.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
audicabrio
huviline

Avatar


Registreerunud 30.08.07
Asukoht: Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: C4 2,5TDiQ Avant;C2 2.1;C6;Cabrio;200 2,2TQ, Suzuki Tl1000R,D-max,Renegade800

postitati 13.05.18 06:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: tarts


Õõtsa sees tagumine alumine liigutatav kokkujooksu varras. See mis kahe poldiga õõtsale kinnitub.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
marekM
huviline

Avatar


Registreerunud 27.06.11
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 90 1986 B2 2.2 100kw/ Audi 5000s avant 1985/Audi S3 Quattro 2003/ Audi 90 2.0 R5 1985

postitati 03.09.18 19:45 Tsiteeri


Ma töötasin kunagi ühes autoremondis koos ühe laheda vanamehega, kellel oli selline mõnus juhus.
Nimelt vahetas ta Saab 9-3 tagasilla silikoon pukse, klient vaatas viiskalt kõrvalt.
Kui oli vanad puksid eemaldanud, tuli lõunasöögi aeg.
Samal ajal, kui vana enda putru kugistas paigaldas klient ise uued puksid ära, et oli vaadanud kuidas protsess käib ja ei viitsinud niisama käes rüppes oodata :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
teet82
huviline

Avatar


Registreerunud 17.11.13
Asukoht: Võrumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A6 C5 2.5TDI Quattro, A4 B6 1.9TDI Quattro

postitati 28.01.19 17:57 Tsiteeri


Sattusin ka sellele teemale otsingu käigus, kõike läbi ei jõudnud lugeda veel.
Olen ka seda meelt, et tavainimesel pole midagi juures passida autoremondi juures. Jutuga on jah kõik sellised spetsialistid, et võiks Ferraril hammasrihma ka vahetada, lihtsalt pole aega ja tõstukit endal. Aga reaalsel nad suurt aru ei saa keerukamatest töödest, mida neil seal ikka vahtida ja kontrollida on.

Endal ka kord käest ära, jalutatakse sisse kuna tahetakse, kes paneb suitsu ette, kes sülitab maha, kes jahub teab millest samal ajal kui plokikaanepolte pingutatakse.. Kuidas oleks kõige viisakam ära keelata see juures viibimine, kuidas keegi lahendanud on? Lihtsalt punaste tähtedega ja suurelt ukse peale?:)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
antsvolli
huviline

Avatar


Registreerunud 06.01.17
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: 911T, A8 D2

postitati 28.01.19 18:19 Tsiteeri


Lahendus on lihtne nagu arusaamatus. Miks enamus inimesi selliselt käituvad?

Mind ja arvatavasti enamus inimesi huvitab mis masina all toimub ja mida teha vaja? Uudishimu rahuldatud kellel niisama aega maha visata ei ole lähevad minema.

Kellel aga aega palju - neil istuda tund kaks pole mingi probleem - seega tuleb ooteruum kliendile sõbralikumaks teha. Lisad vaateakna töökojale, kohvimasina, autoajakirjad, pornoajakirjad :D

Ok viimane on huumoriga kuid sa saad aru. Lisaks selgitad ohutuseset n. keegi jäi sõrmedest ilma jne.



Super koht kus oma/partrnerite reklaami turustada. Mehed mõelge!!;)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
alr
huviline



Registreerunud 23.05.04
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 28.01.19 19:31 Tsiteeri


Rootsis, vähemalt Bilias, mis tegeleb Fordi, Renaulti, Volvo jpm markide esindamisega, on sul vaba voli minna garaazi oma mehaanikuga juttu vestma, tema paneb ka sulle nt hoolduseaja, seletab, mis teha vaja ning vajadusel võid ka kõrval seista ja vaadata.


2011 Q5 3.0TDI, 2005 S350 W220
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
 Lehekülgi:  1  2  3
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 87.0% - SQL: 13.0%]