Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2
Autor:
Pealkiri: Audi a4 2.5tdi AKE soe käivitus probleemne ainult külma ilmaga. (Vastuseid: 44 | Vaatamisi: 8044)
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 23.11.17 16:52 Tsiteeri
Audi a4 2.5tdi AKE soe käivitus probleemne ainult külma ilmaga.



Mure järgmine,
Nimelt kui autoga sõita kuni on töösoe ~90kraadi ja seisma jätta, siis mingi 2-4 tunnipärast on käivitus umbes 7-10sekundit. Kui korraks anda süüdet sekundiks ja siis uuesti kohe süüdet anda läheb käima koheselt. Hakkas asi pihta juba eelmise talve lõpupoole, viga on ainult siis kui välis temperatuur on nulli juures või allapoole nulli miinustes, suvel polnud mingeid muresid ka hommikune käivitus on hea.


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 24.11.17 09:43 Tsiteeri


Endalgi sarnane mure aga BAU motooriga. Külmalt käivutib ok ja ka töösoojalt aga kui just nt. peale kävitust 5 minutit sõita ja siis seisma jätta ning uuesti 10 minuti pärast proovida, ketrab ka päris pikalt. Hakkasin ise kahtlustama temperatuuri andurit, mis mingi vahema lihtsalt ei toimi, sest eelsüüte tuluke süttib vaid hetkeks ja kustub kohe. Kuigi 5 minutilise sõiduga ei soojene see mootor küll nüüd piisavalt. Ehk leian nädalavahetusel aega, et arvutiga andurit jälgida. Peale käivitust viskab ka väheke diislilõhna ülesse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 24.11.17 21:59 Tsiteeri


Endal olen temp andurit arvutiga vaadanud igast moodulist kust võimalik kuid tembid on igalpool samad, erinevusi ei ole. Temp andurit ma endal hetkel ei kahtlustaks.


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 27.11.17 08:13 Tsiteeri


Mul iseenesest hakkas see jant peale pumba remonti. Pihustusnurk on arvutiga vaadates õige.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
quattrodiisel
klubiliige



Registreerunud 04.07.13
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: A4 B7 TDI Quattro

postitati 27.11.17 09:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: Spice
Mul iseenesest hakkas see jant peale pumba remonti. Pihustusnurk on arvutiga vaadates õige.


Eestis ei ole sellist meest kes selle pumba remondiks nii, et ta ka 100% korras oleks. VP44 pump ei ole enam vanakooli vp37 mida igaküla sepp kuuriall remontida oskab. Kui tahad head saada siis tuleb süda kõvaks teha ning osta taastatud pump mis on ka õiges boschi stendist testitud ja ka kalibreeritud. Muu kodune remont ei toida.


Street stock 2000W @ 151.4DB
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 27.11.17 10:08 Tsiteeri


Ei olegi tegu koduse remondiga, kevadel Karlas tehtud mehaaniline osa ja nüüd kuu aega tagasi elektroniline.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 28.11.17 22:08 Tsiteeri


Samuti BAU mootoriga samad probleemid. Soojemalt ja külmemalt käivitub ilusti ja muid puudusi ei esine.
Just 0 lähedase tempiga jamad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 29.11.17 10:40 Tsiteeri


Mulle nagu tunduks, et ei anta piisavalt kaua eelsüüdet ning sellest ka pikk käivitus ja diislipahvakas. Miks ei anta eelsüüdet jääb hetkel selguseta. Peale temperatuuri ei tohiks nagu teisi mõjutavaid põhjuseid olla?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.17 13:59 Tsiteeri


Kas on kuidagi võimalik, et pumba vahetusega läheb ajus sooja käivituse kütusekogus paigast? Ehk aitab üle kirjutamine? Kuna enamus sama probleemiga olnud just peale pumba vahetust, kas siis uus, taastatud või kasutatud pumbaga, vahet pole sümptomid samad.


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
A4TQ
klubiliige

Avatar


Registreerunud 24.07.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: SQ7, 911

postitati 01.12.17 14:07 Tsiteeri


Vaata esmalt pumba süütenurk järele. Hilise süütega käitub ka nii.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 01.12.17 16:06 Tsiteeri


Süütenurka vaadanud ja keeranud varasemaks ja hilisemak igatepidi, hetkel graafiku järgi täpselt keskel süütenurk.
Edit: Rihma ka hamba võrra edasi ja tagasi tõstnud. Pumba vahetusel kasutatud lukke nii nagu peab vända, nuka ja pumbalukud.


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 02.12.17 12:34 Tsiteeri


Mootor mul ka samamoodi paigas, täissooja mootoriga pihustusnurk kuskil kraad nullile lähemale, kui tegelikult olema peaks. See aga peaks aitama pigem käivituda. Ennem pumba remonti oli täpselt sama pihustusnurk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 19.12.17 15:52 Tsiteeri


Kas oled vahepeal ka lahendust otsinud/leidnud?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
sibidisah
huviline

Avatar


Registreerunud 07.02.07
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


postitati 19.12.17 19:53 Tsiteeri


Hetkel ei ole, olen sõitnud enamasti teise autoga. :)


VRB Motorsport
...turbo has gone titts up smoking and whistling like a [roppus]!
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 23.12.17 23:29 Tsiteeri


Teil akud korras?
Olen täheldanud, et käima läheb tihti just käivitamise lõpus, ehk kui mootor veel pöörleb aga starter ei vea enam.

Täna oli jälle selline situatsioon ja käivituse andmed sellised:
https://photos.app.goo.gl/yeKJptfNdekgm4zw2


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 26.12.17 13:07 Tsiteeri


Aku peaks viisakas olema. On igaksjuhuks ka laetud, et too välistadada. Järgmine kord katsun temp pistiku eemaldada ja vaadata mis siis teeb.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Indrek
huviline



Registreerunud 09.10.02
Asukoht: Raplamaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C5 quattro

postitati 27.12.17 18:07 Tsiteeri


Jälgiks ka teemat. Ka peale pumba vahetust (vana pump lekkis diislit nii, et loik all). Peale sai kasutatud pump, mis (väidetavalt) pani vana auto peal igast asendist auto laksust käima.
Mul lausa nii, et kui peale sõitu miski tunni seisab, siis ei lähegi käima, enne käiad aku tühjaks. Külmast peast läheb koheselt, siis ka ilge suits taga. Olen proovinud nö leigena temp anuri lahti võtta - ei midagi. Selline tunne omal ka, et tuleb süda kõvaks teha ja viia see risu karlasse ja lasta neil taastatud pump peale panna. Või siis auto seibideks ja maha müüa, sõitvana mul südametunnistus seda kellegile müüa ei luba :)
EDIT: tegu siis BAU mootoriga.


Endine "insche"
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 29.12.17 12:06 Tsiteeri


No mul käis pump Karlas ja sai täisremondi. Salamisi võid autot mulle pakkuda mõistliku raha eest :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 04.01.18 07:51 Tsiteeri


Tundub lihtsalt, et ei anta piisavalt eelsüüdet ning auto ei tahagi kohe käivituda. Kui temperatuuri andur lahti ühendada,
siis jääbki põhimõtteliselt eelsüütetuli põlema. Mina tegin nii, et ühendasin anduri lahti, keerasin süüte sisse, ootasin 2-3 sekundit ja käivitasin.
Probleeme ei tekkinud, see tähendab, et käivitus koheselt. Kas saab kuskilt reguleerida eelsüüte andmise pikkust?
Kui lahti ei ühenda ja proovid pikalt kedrates, siis esimese hooga viskab ka pahvaka diislit välja (hetkeks). Jätkuvalt külm ja soe
käivitus on okei, ainult see vahepealne vahemik (ala 20-40 kraadi).


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 04.01.18 16:47 Tsiteeri


Saab muuta eelsüüte aega: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=123304

Aga probleemi see vast ei lahenda, vaja oleks muuta temperatuuri millest alates küünlaid antakse.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 05.01.18 08:41 Tsiteeri


Jutust ei lugenud esmapilgul välja, kas see muutus toimib ainult konkreetse temperatuuri peal (ala 15 kraadi siis aeg 5 sekundit ja 14 kraadi siis jälle ei anna eelsüüdet) või teeb ta endajoks mingisuguse graafiku läbi antud temperatuuride ja aegade?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 05.01.18 11:17 Tsiteeri


Minu teada muudab eelsüüte pikkust kogu ulatuses, samas ei nihuta eelsüüte algustemperatuuri.
St. kui enne +5 juures ei antud süüdet, siis ka peale muutmist ei anta. -1 juures samas 5sek asemel näiteks 7sek või midagi sellist.

Kuna selles teemas väga sees ei ole, siis võin ka eksida, aga nii olen aru saanud.
Aga igajuhul võid ju proovida.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 05.01.18 13:06 Tsiteeri


Selge, tänud sellegipoolest. Kui üheltmaalt VCDS'ile jälle pihta saan, siis proovin ja annan tagasisidet.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
teitur
huviline



Registreerunud 07.07.10
Asukoht: Hiiumaa/Kärdla
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad C5, VAZ 2105

postitati 09.01.18 21:18 Tsiteeri


Nii, minu eelnev jutt ei vasta õnneks tõele.

Panin kaabli täna järgi, otsisin temperatuuri mille juures enam küünlaid ei anta.
Login koodid kellel vaja: Lisäys: Ilmeisesti viimeinen numero kertoo onko manuaali vai automaatti - Netistä kaapattua, EN OTA VASTUUTA:
(auto / manual): BDG: 35341/35342 BDH: 35331/35332 BAU: 35361/35362)

https://photos.app.goo.gl/gmqCweNc3UE0JAzB3

https://photos.app.goo.gl/PQVBrN5sSLdduMMG2


Eks siis lähiajal selgub, kui palju sellest abi on.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
Spice
huviline

Avatar


Registreerunud 20.08.13
Kasutaja on eemal

Auto: A6 c5 2.5TDIq ´05

postitati 10.01.18 07:19 Tsiteeri


Ootan väga tulemusi. Suhteliselt imelik juba, et lähed kuhugile tunnikeseks ja hakkad ära tulema, siis ketrad 5 sekundit :D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 50.1% - SQL: 49.9%]