Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema
Autor:
Pealkiri: A4 B6/B7 aknatõstukid nõrgad (Vastuseid: 18 | Vaatamisi: 3243)
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 06.11.17 19:26 Tsiteeri
A4 B6/B7 aknatõstukid nõrgad



Olen vahetanud esiuste aknatõstukeid juba nii palju, et polstri tüübli augud hakkavad ära kuluma. Olen proovinud Forssist B varuosasid, olen netist tellinud mingisuguseid, olen neid remontinud, mitmest ühe kokku teinud ja igasugu lahendusi juurde üritanud pookida aga ikka mingi hetk keerab trossi sõlme või jooksutab pooli peal radadelt maha. On kellelgi kogemusid, kuidas kestma saaks need tõstukid? Mul paar korda aastas tuleb lahti võtta.
On A varuosa tegelikult kestvam ka või teen ma paigaldusel mingi vigu? Ei tundu nagu raketi teadus, et B osa ei kesta. Tross siiani katkenud pole ühelgi.
Mis firma oma on üldse A varuosa kvaliteediga kui ostma lähen nüüd jälle? On teistel ka nendega probleeme? Mingeid soovitusi?


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ACE16V
huviline

Avatar


Registreerunud 12.03.03
Asukoht: Järveküla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi80AvantQuattro / DUCATI_M900

postitati 06.11.17 19:48 Tsiteeri


Minu B6-el kestis B-osa alla 6 kuu. A-osa juba 3-ndat aastat.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 06.11.17 19:58 Tsiteeri


Ma ilmselgelt pean ka ikka A osa tellima/ostma aga mis firma oma või mis hinnaga saite selle?


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
yanekk
klubiliige



Registreerunud 09.11.05
Asukoht: Home Haapsalu
Kasutaja on eemal

Auto: Ex S4, S6, A6, A4, Coupe + veel pool praami täit.

postitati 06.11.17 20:24 Tsiteeri


Enda viimase viie aasta ja umbes 30 erineva tõstuki puhul mitte ühtegi sellist probleemi.
Kindel et klaas liigub peale paigaldust kergelt ja ilma kõrvalise helita.


Audi varuosad, http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=181792 Autode ost/müük, hooldus ja remont Haapsalus, JanekCars OÜ
Best ET 12.08 :)
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 06.11.17 20:45 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: yanekk
Enda viimase viie aasta ja umbes 30 erineva tõstuki puhul mitte ühtegi sellist probleemi.
Kindel et klaas liigub peale paigaldust kergelt ja ilma kõrvalise helita.


Klaasid olen üritanud jah kergelt liikuma saada. Kõik siinid ja asjad puhastatud, määritud, asendid reguleeritud.
Ainult et üles ja alla lastes on näha et ühe trossi laseb liiga lõdvaks ja teise tõmbab pingule. See lõdvaks minev tross enamasti läheb poolil valesse soonde ja poob kinni ja keerab krussi lõpuks.
Juhipoolele sai nüüd suvel pandud ühe b6 aken koos klaasi ja raamiga. See on hetkel veel toimiv.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
ACE16V
huviline

Avatar


Registreerunud 12.03.03
Asukoht: Järveküla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi80AvantQuattro / DUCATI_M900

postitati 07.11.17 09:13 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Ma ilmselgelt pean ka ikka A osa tellima/ostma aga mis firma oma või mis hinnaga saite selle?


Forsist ostsin, alguses B-osa ja poola aastat hiljem A-osa. Kui B-osa järgi andis, googeldasin ja vastused olid, et plastosade sulamid ei ole B-osal sellised nagu vaja.
A-osa võis olla ca 2 kuni 3 korda kallim - ei mäleta enam.

Terv.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 07.11.17 09:24 Tsiteeri


Endal sama saaga C5'ga läbitud, kus kalleim B-osa tundus olevat üldse sobimatu ja konstruktsiooni vigadega. Praak oleks veel väga leebelt öeldud.

Lohutuseks muidugi hea lugemine:cool:


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 07.11.17 11:29 Tsiteeri


Kui uut a osa ei raatsi osta, on ka romula a osa parem variant kui mingi Hiina toode. Mul on hoopis teine küsimus, mis kuradi pärast peab seda akent üldse kogu aeg alla laskma? Politsei iga päev ju ei peata.. Ise lasen akent alla vist korra aastas:P


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rocket
klubiliige

Avatar


Registreerunud 13.10.04
Asukoht: Rocca al Mare
Kasutaja on eemal

Auto: 40 TFSI

postitati 07.11.17 11:54 Tsiteeri


Suures linnas sõidad ühe tõkkepuu tagant järgmise tõkkepuu taha.

Ja ma tean, et on olemas ka mobiiljuhtimine ja kauglugemine:P


Diagnostika, elektriküsimused. Lisade paigaldus ja õpetamine A6 C4-C8 ja A4 B5-B9'le. Pealinnas HELISTA 562-56789 !
Müüa püsikiirushoidja koos paigaldusega , Vaata ka: Cruise Control, :: Kompuuter ,:: LED orig. numbrituled ja salongivalgustus
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 07.11.17 12:05 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: rocket
Suures linnas sõidad ühe tõkkepuu tagant järgmise tõkkepuu taha.

Ja ma tean, et on olemas ka mobiiljuhtimine ja kauglugemine:P


No muidugi, selge see. Viljandis pole ju ühtegi tõkkepuud. Veel üks põhjus, miks Tallinnas üle tunni viibimine mõjub mulle psüühiliselt halvasti :D


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2023-24, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.11.17 12:30 Tsiteeri


Ma jah elan linnas, ja siis on igast mäki burgeri luugid, kaubanduskeskuste tõkkepuud, suvel ajan kärbseid sõidu ajal autost tuulega välja jne. Seekord kõrvalistuja poolne läks katki sest lasin pimedas vihmaga akna alla, et midagigi tahavaatepeeglist tagurdades näeks. Tuli poole maa peale alla ja tuttava heliga oli mu õhtu jälle rikutud. :D

Käisin poes just uue A osa hinda küsimas ja suht kirves tundus. Kui muud ei saa, siis tuleb see summa letile poetada vist.

Samas kui kellelgi on pakkuda näiteks kogu kupatust aknaraamiga, võib kirjutada mulle.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
anduke88
klubiliige

Avatar


Registreerunud 17.04.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B6 1.9TDI & MB W205 & BMW F31 & Audi Q7 60 TFSIe

postitati 07.11.17 13:52 Tsiteeri


Vaatasin korra, akna tõstuki süsteemi ilma mootorita saab B6le kätte mingi 30 raha eest. Normaalsemad 50 raha juures. Valeo omad 65-68 vahel.
Mootorid peaksid ikka töötama, trossisüsteem see ju mis katki läheb?

See on jah huvitav, kuidas mõni suudab autot kasutada nii, et üldse aknaid üles/alla ei kruvi, teine jällegi paar korda aastas, kolmas laseb pea 10x päevas.
Millalgi ise ka eriti ei kasutanud. Vahepeal sai jälle massiliselt.
Kui vaadata, kus kasutan el. aknaid:
-Tõkkepuu parklas, tõkkepuu tööl nupuga/lased oma kaardi läbi, tökkepuu koduparklas (ühes kohas nö vajutusega nagu see välisustel magnetnööp, teises käis väljasõit automaatselt, kolmandas kohas sisse/välja läbi telefonikõne). Kõige kehvem oli nö 2x kodus ja 2x tööl ehk kokku 4x juhiakent alla laskma päeva jooksul.
- tõkkepuu/pilet kaubanduskeskuse parklas
- hommikul mingite ilmade/temperatuuride aknad udused või lihtsalt paksult vesised et välja ei näe - lased aknad jälle alla.
- kundepoolset siis kedagi peale võtad või peatud vms.
- kuskil tee / tolli / check - in putka juures dokumentide andmiseks / raha maksmiseks
- suvel kui aknad / uksed vahepeal lahti olnud seistes, lased hiljem igast lendavaid loomakesi sõidu pealt õue tagasi
- lapsed kasutavad tagumisi aknaid, samuti loomade jaoks
- tagumisi kasutan vahel ilma luugita tumedatel autodel suvel irvakile laskmiseks, et täielik saun ei oleks
- tagumised või kõik 4tk lasen kuumal suvel alla, kui ala auto päev otsa päikese all seisnud ja vaja kohe sõitma hakata. Ei viitsi higistada mõni minut, ennem kui kliima toa normaalseks teeb.
- mõlemad esiaknad alla suure või raske haagisega tagurdades väga kitsastes kohtades, nt 90 kraadiseid pöördeid tehes.

Kindlasti on midagi veel, mille jaoks aknaid alla/üles lasen.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.11.17 13:54 Tsiteeri


Forssis olid umbes samad hinnad aga lõppu lisas, et päris A varuosa kvaliteediga maksab 120 eurot.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
80quattro
klubiliige



Registreerunud 13.05.03
Asukoht: Mõisa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 B9 Allroad quattro; Audi Q3; Audi 100 C3

postitati 07.11.17 18:22 Tsiteeri


Siin siis järjekordne näide miks peaks soovitama originaalosi. Kokkuvõttes tuleb odavam teha töö üks kord originaalosaga, kui vahetada odavat osa 3x aastas. Originaalosa on sama kvaliteediga, mis algselt auto tootmisel. Mõnel juhul ka parem kui algupärane, seda siis juhul kui antud osaga ilmnes auto garantiiajal probleeme ja seda originaalosa täiustati auto tootmise käigus. Ehk kui algupärane klaasitõstuk kestis 10 aastat, siis ka originaalosa kestab vastavalt.


Toomas
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 07.11.17 19:45 Tsiteeri


Ma olen raha kulutanud rohkem, kui originaalosa oleks maksma läinud ja nüüd enam ei raatsigi 120 eurot veel raisata :D
Alguses kartsin et viga on minu paigaldamises aga tundub et ma lihtsalt pole nii raikas et osta odavat asja.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mkb
meeskond



Registreerunud 21.02.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Avant Q

postitati 07.11.17 20:30 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: jaiks
Ma olen raha kulutanud rohkem, kui originaalosa oleks maksma läinud ja nüüd enam ei raatsigi 120 eurot veel raisata :D
Alguses kartsin et viga on minu paigaldamises aga tundub et ma lihtsalt pole nii raikas et osta odavat asja.

Siis tuleb ka edaspidi neid mitu korda aastas vahetada. Töövõtted iseenesest on ju selged.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
puruvana
huviline

Avatar


Registreerunud 18.05.05
Asukoht: Kuressaare
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 b7

postitati 25.02.18 22:49 Tsiteeri


Mul ka vist nüüd jama sees külje aknaga. Vbl külm mõjutanud, vaevalt, et seest miskit jäätunud on. Aken jääs, üritand lahti teha, vast kinni külmunud klaas ei lase akent alla ja sees miskit järgi andnud. Mootori tööd on kuulda aga midagi nagu ragiseb ka.
Kui raske see polstri ära võtmine on, et uurida mis täpselt viga? Ei loe välja siit, et kui palju siis see parandamine täpselt maksma läinud on?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
jaiks
huviline

Avatar


Registreerunud 21.02.11
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A4 2.5tdi 2005 & A6 C7 3.0tdi

postitati 25.02.18 23:14 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puruvana
Mul ka vist nüüd jama sees külje aknaga. Vbl külm mõjutanud, vaevalt, et seest miskit jäätunud on. Aken jääs, üritand lahti teha, vast kinni külmunud klaas ei lase akent alla ja sees miskit järgi andnud. Mootori tööd on kuulda aga midagi nagu ragiseb ka.
Kui raske see polstri ära võtmine on, et uurida mis täpselt viga? Ei loe välja siit, et kui palju siis see parandamine täpselt maksma läinud on?


Ilmselt tross katkenud.

https://www.youtube.com/watch?v=Xra6Fqd5ffs

B6 ja B7 täpselt sama protseduur. B varuosad ei kesta, A varuosad on umbes 70 eurost alates. Minul hetkel mõlmad kasutatud A osad 25 euro eest tk. Teema tegin, siis sai vahetatud ja hetkel toimivad. Väldin päris külmaga kasutamist.


Remondin Audide led tulesid. 56711785
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
niar
huviline



Registreerunud 19.10.15
Kasutaja on eemal


postitati 26.02.18 04:50 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: puruvana
Mul ka vist nüüd jama sees külje aknaga. Vbl külm mõjutanud, vaevalt, et seest miskit jäätunud on. Aken jääs, üritand lahti teha, vast kinni külmunud klaas ei lase akent alla ja sees miskit järgi andnud. Mootori tööd on kuulda aga midagi nagu ragiseb ka.
Kui raske see polstri ära võtmine on, et uurida mis täpselt viga? Ei loe välja siit, et kui palju siis see parandamine täpselt maksma läinud on?


Võib olla, et sul tross lihtsalt sõlme juba läinud või rulliku soontest mööda jooksnud. Polstri eemaldamine iseenesest väga keeruline pole, aga selle rulliku nägemiseks on sul vaja kogu kupatus lahti võtta (kaasa arvatud akna raam) ja see on juba tükkmaad tööd. Eriti, kui varem pole teinud. Kui oled asjalik, aega, tahtmist on ning soe tuba olemas, siis saaksid ise ka sellega kindlasti hakkama. Praeguste ilmadega välitingimustes ilmselt annaksid üpriski kiiresti alla.

Igatahes, kui tross ongi lappesse läinud ja halvemal juhul trossil nurga sisse murdnud, siis toda enam naljalt funktsioneerivaks ei saa. Jääbki maha jooksma/sõlme minema.

Ise olen nii umbes kokku 5 korda mõlemal kerel seda süsteemi lahti kakkunud. Endal selle ettevõtmine väga probleemne polnud, aga kui rahast kahju pole ja soovid enda närve säästa, siis ma soovitaks lasta mõnel õlinäpul selle ära teha.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 66.0% - SQL: 34.0%]