Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Q7 4L 3.0tdi kütusekulu (Vastuseid: 21 | Vaatamisi: 4378)
kristo1979
huviline



Registreerunud 24.12.16
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.17 07:37 Tsiteeri
Q7 4L 3.0tdi kütusekulu



Tere :)

Esimene postitus siin foorumis ja loodan, et läheb õigesse kohta :)

Ehk siis mure või küsimus selline, et sai ostetud Q7 2007a ja 3.0 tdi. Küsimus siis selline, et tundub nagu kütusekulu oleks veidi suur !?

Keskmiseks tuleb praegu ca 15l sajale ja eile sõitsin mööda maanteed ja mõtlesin, et vaatan palju 100 pealt võtab kütust, nullisin ära ja 100ga kruiisides 6nda käiguga näitas küttekulu 10-10.3

Ilmselt siin paljudel sama auto olemas, kas selline kulu ongi ok või peaks siiski vähem võtma. Kui peaks vähem võtma siis millest võiks alustada vea otsingut ?

Müüja ütles, et sellel on mingi lisasoojendus peal, kas võib sellest olla suurem küttekulu ? Teinekord ajab sellist vingu ka sisse nagu, näiteks foori taga seistes, nagu vana ikarus buss oleks ees vms :D Aga koguaeg nagu ei aja.

OK, rohkem ei jahu praegu, ehk oskab keegi midagi arukat öelda :)

Suured tänud ette !

Kristo


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 08.02.17 10:54 Tsiteeri


Praeguste külmadega webasto töötab enamus ajast, se lisab kulu veidi. Ära usu kompuutrit, vaid mõõda reaalset kulu. Asjaolusid arvesse võttes polegi kõige hullem.
Lisaks võiks üle vaadata arvutiga olulised asjad, nagu pihustid, tahmakas jne. Täna just vaatasin ühte 2006a. a6-te, pihustite korrektsioon oli 300 ja 600 bar juures katastroof. (vastavalt -60 ja -30 kanti kõigil) Kole pilt. Spidokal nagu ikka 195K:D
PS. Oma asukoht lisa profiili, siis keegi ikka aitab vast diagnostikaga.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 08.02.17 11:02 Tsiteeri


Tundub täitsa OK kulu mitte just kõige aerodünaamilisema kolaka jaoks. Talvel võtabki diisel paar liitrit rohkem, kui suvel. Mul võttis 171kw A6 3.0tdi talvel keskmiselt 17 ja edasi.
Kui kütusekulu on tähtis, võib näiteks elektriautole mõelda. Tesla ja Q7 hinnaklass pole vist teab mis erinev.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
KuldarA
huviline



Registreerunud 26.11.11
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.17 11:19 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Tundub täitsa OK kulu mitte just kõige aerodünaamilisema kolaka jaoks. Talvel võtabki diisel paar liitrit rohkem, kui suvel. Mul võttis 171kw A6 3.0tdi talvel keskmiselt 17 ja edasi.
Kui kütusekulu on tähtis, võib näiteks elektriautole mõelda. Tesla ja Q7 hinnaklass pole vist teab mis erinev.


Kasutasid siis seda autot vist väga mitte otstarbeliselt ehk väga lühikesed(1km) otsad linnas? Mu 171kW a6 võttis ca 11-12l/100km kohta, 3km otsade peale linnas. Isegi 3.0 TFSI-ga annab pingutada, et sellist kulu saada. Jääb pigem V8 piirimaile.

2007. aasta Q7 ja Tesla hinnad on ikka täiesti erinevad. Uue Q7 hinnad ulatuvad max varustusega sinna tasemele alles.


Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 08.02.17 11:46 Tsiteeri


1km otstega sai numbriteks 22 ja edasi:)
17 on linna keskmine, nii et jalgu ei jää ja ikka palju lühikesi otsi ka. Maanteed sõitsin ka ca 50-60000km, talvel ikka samamoodi - 8.5 - 9l/100le. Jalus ei tolkne.
edit: chip oli ka peal, et sellist kulu saada, aga ega see chip üle 1-2l/100le juurde ei lisa. Kui rahulikult sõidad, võib isegi väiksema kuluga hakkama saada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
kristo1979
huviline



Registreerunud 24.12.16
Kasutaja on eemal


postitati 08.02.17 11:50 Tsiteeri


Tänud vastamast :) !

See 15 sajale oligi mul arvutatud ise km per kütusekogus.

Mõte polnud selles, et kallis oleks sõita, enne seda oli 5,5 bensakas ja sellega oli tõesti veidi kulukas sõita. Jäin vaid mõtlema, et kas on norm selline kulutus ja kui pole siis sätiks ikka paika asjad :) Poleks ju paha ka see, kui saaks 100-200km lisaks sõita paagitäiega :)

Kas seda webastot välja ei saa lülitada kuidagi jah ? Otsisin enne just youtubest ja leidsin ühe video, kus sõitis sama mootoriga q7-ga 110km/h ja kompuuter näitas 6,7 kuluks. Mul ilmselt oleks siis üle 11 juba :)

Elan soomes, eks katsun siit leida kellegi, kes saaks arvuti järgi panna. Kontrollib üle :)

Kui veel mingeid mõtteid kellelgi on siis andke teada :)

Tänud !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 08.02.17 11:53 Tsiteeri


110km/h saab suvel ilusti 7l/100'le püsikaga.

Originaal Webasto töötab ainult siis, kui sa ta tööle paned. Ise ta ei tee midagi.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 08.02.17 11:59 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l


Originaal Webasto töötab ainult siis, kui sa ta tööle paned. Ise ta ei tee midagi.


Mis jutt see nüüd oli ?


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
end3l
klubiliige



Registreerunud 27.06.07
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 90 3B, CQ NM, CQ AEB-064, 80 1Z, CQ AAN jpm

postitati 08.02.17 12:00 Tsiteeri


Räägin omast kogemusest. Mul mingeid menüüvariante 2G MMI'ga ei olnud. Ainult puldist. Või siis pime ja laisk.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 08.02.17 12:38 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: end3l
Räägin omast kogemusest. Mul mingeid menüüvariante 2G MMI'ga ei olnud. Ainult puldist. Või siis pime ja laisk.


Järelikult oli taimer jms. menüü MMI -s aktiveerimata, nagu enamustel Q7-tel on. Pole sellist A6-te kohanud, millel on orig. webasto ja pult kuid menüüd ekraanil pole.. Äkki ei vajutanud õiget nuppu kliimapaneelilt, pre fl käib seadistus sealt setup nupust.

Q7-l toimib automaatselt sõidusoojendina, aga kui menüü aktiveerida arvutiga kodeerides, saab ekraanilt ka taimerit kasutada ning muid võimalusi. Puldist toimimiseks tuleb lisada veel vastuvõtja ja paaritada see värk.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
mulk
klubiliige
ac aasta auto 2007/2009 võitja

Avatar


Registreerunud 11.11.03
Asukoht: Nummela/Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: A8 D3 FL2, LR Disco 1, Iveco Daily 40C13V

postitati 08.02.17 12:38 Tsiteeri


Küll see on võimalik maha progeda, kuid jah, oletusena ta käivitub alati alla +3 C* puhul, kui mootor külm.
Ja endiselt, soome on suur ja lai, kuid sealki on abistavaid käsi, aga ilma täpsema asukohata vähe tõenäoline abi leida.


http://badges.fuelly.com/images/smallsig-metric/501789.png
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
waic
huviline

Avatar


Registreerunud 16.05.05
Asukoht: Tln
Kasutaja on eemal

Auto: Allroad 3.0 + A5 sportback 3.0

postitati 08.02.17 13:35 Tsiteeri


Sai tehtud novembri lõpus ühe 2007a 3.0 tdi Q7ga tripp Nürnberg - Tallinn ja kompu järgi vist 9L/100km oli madalaim mis näha sain, seda ka mäletamist mööda juba jala väsides Poola-Leedu-Läti maanteedel.
Aga nool ikka tuli alla suht vabalanguses ja reaalne kulu ikka sinna 10L kanti jäi ma oletan :) Kuna hetkel auto teeb enamjaolt linnaotsi ja on mul naise kasutuses, seega pole väga saanud/viitsinud seda kulu jälgida, aga küll ta kusagile sinna 15L kanti jääb.
Pihusti näidud väga head, ls 259000
Suur masin, küte talle meeldib, sinna miskit parata pole, see-eest edasi astub paremini kui sama aasta allroad mul :) (võimalik, et on eelnevalt kellegi poolt järele aidatud selles osas)
Webastost ka, antud autol on ta puldist ja ma pole kindel kas ta ka kaasa töötaks niisama, aga kunagi A8-l mul oli see sõidusoojendi funktsioon ilma muude valikuteta, ning käivitus ta mingist kraadist alates koos mootoriga. Kas selle deaktiveerimisel pointi on, selles ma kahtlen, võtab küll ehk tunnis teeklaasitäie rohkem, samas soojeneb auto ka sellevõrra kiiremini ja on ehk laiemas pildis ka tervislikum kogu kooslusele.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
qqaabz
huviline



Registreerunud 19.02.15
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 C6 3.0TDI

postitati 08.02.17 22:15 Tsiteeri


Mul ka 3.0 pihusti näidud head, 300 600 kõik 0, ainult ühel oli 300 juures -16 ja juba kuseb,
Korrektsioon -0,4 kuni +0,0 kõikidel, gaasi andes viskab teise silindri korrektsiooni -2,1.
Soojalt käivitades mootor poob ja teeb klikk. Minu arusaam, et ega see vcds võib näidata mis tahab aga ei pruugi olla nii. Targad ehk aitavad, kas piisab ühe korraliku kasutatud pihusti vahetusest?

Ja natuke teemasse ka, mul tuleb ca 10l/100km auku praktiliselt 50/50 linn ja maantee.
Arvestades, et webasto uugab praegusel ajal kõvasti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
intsu879
klubiliige

Avatar


Registreerunud 22.02.14
Asukoht: Pärnu
Kasutaja on eemal

Auto: Audi S8 D2 4,2 250kw

postitati 08.02.17 22:20 Tsiteeri


Mul maantee 9,3l kui püsikasaga lasen 100km/h talveratastega 18".Suverattad 22" siis liiter juures kohe.Velje suurus mängib ka siin rolli ja ka rehvi tootja.Odavad hiinakad kaaluvad ka kvaliteetrehvist kõvasti rohkem.Aga jah kuidas tallad nii ka kallad;)Saksas käidud korduvalt siis seal kiirteedel alla 13l ei saa eriti,kui kiirus 140-160.Linnas talvel mul webasto taga lühiksed otsad 15l tavaline,suvel 13l(ei uima roolitaga)Maantee suvel 10l ringis meie lubatud kiirustel.Webasto saab minu omal igaljuhul välja lülitada mmist,aga sellise suure liinibussi puhul on üks tänuväärt lisa igaljuhul.Tava tiksumise ja sõiduga annab seda soojaks saada talvel.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
100
Aeg maha



Registreerunud 12.04.10
Asukoht: Litsmetsa
Kasutaja on eemal

Auto: 100

postitati 08.02.17 22:31 Tsiteeri


Q7 on selline auto, et selle kütusekulu üle muretsemine (mõni liiter siia-sinna) on pisut naljakas.:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 09.02.17 05:28 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: 100
Q7 on selline auto, et selle kütusekulu üle muretsemine (mõni liiter siia-sinna) on pisut naljakas.:D
Eks see ole tihtipeale nii, et inimene ostab diisli sellepärast, et kütusekulu oleks vaiksem. Ja kui tuleb välja, et polegi nii öko, siis hakatakse kahtlema auto korrasolekus.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Jann
huviline

Avatar


Registreerunud 07.08.05
Asukoht: Viljandi
Kasutaja on eemal

Auto: C7 Allroad BiTDi 230kw, FIAT 500 Sport, BR 175.

postitati 09.02.17 07:22 Tsiteeri


Kui kulu tunduvalt suurem, kui peaks tegelikult olema, siis tuleb sellega siiski tegelda, vahet pole, kas Q7 või mitte. See tapab tahmaka ja lõpptulemusena kehvemal juhul saab kogu mootorit vahetada ja see pole enam "jõudsid auto osta, osta kütust ka" teema.
Kuna q7 on paras kolakas, siis A6-e kulu sellega ei saavuta nagunii. Käisin enda c7-ga hiljuti kõrge käruga Pärnus ja kui muidu on maanteekulu 6-6,5 kandis, siis käruga oli 10,5. Tuuletakistus loeb palju.


OOOO, VW, Seat, Skoda DIAGNOSTIKA, OSTUABI (võimalik üle Eesti), kodeerimine, (de)aktiveerimine, aut. kastide adaptsioonid, õhkvedrustuse mured jne. (Litsentsiga orig. Ross-Tech PRO V2 seade + uusim tarkvara VCDS 23.11.0 + pikk kogemus). 2g, HN+, MHI2, MHI2Q uuendused, NAVI 2024, VIM, SpeedCam, Carplay, Android Auto aktiv. jne. Läbitud kilomeetreid ei muuda. U2U või 55547002.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 09.02.17 07:32 Tsiteeri


Objektiivsuse huvides lingin selle auto kütusekulu andmed:

infoverbruik binnen beb. kom 14,6 l/100km
infoverbruik buiten beb. kom 8,3 l/100km
infoverbruik gemiddeld 10,5 l/100km



torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
kristo1979
huviline



Registreerunud 24.12.16
Kasutaja on eemal


postitati 09.02.17 12:19 Tsiteeri


Tänud kõikidele vastajatele :)

Asi pole kaugeltki selles, et ei jõuaks kütust osta, 2x odavam on sõita kui eelmise autoga.

Lihtsalt point oli selles, et jäin mõtlema, kas see on normaalne kütusekulu või ei, kui ei siis ilmselgelt tuleks lasta korda teha midagi.

Kui see aga on ok, siis polegi rohkem miskit arutada :) selle jätsin mainimata, et 22 tolli veljed on all, ilmselt siis sellest ka lisakulu...

Nii, et ei muud, kui vuran edasi. Mõnus auto on ja esimene maastur nö ja võib vast julgelt väita, et sõiduautot vähemalt hetkel enam ei tahaks :)

Nagu tankiga sõidaks ringi :)

Tänud veelkord ja minu poolt võib teema lukku lüüa :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
MarKal
huviline



Registreerunud 17.01.15
Kasutaja on eemal


postitati 10.02.17 21:36 Tsiteeri


Huvi pärast mainin, et mu omal 4,2d 250 kw, 100% linn ja iga hommik 30 mintsa webastot, kompuutri järgi kulu 13,7, keskmine kiirus 29 km/h (ju see reaalne on 1-2 liitrit rohkem). Viimati maanteel näitas 98 km/h sõites kuluks 9-9,2. Üle keskmise raske jalg.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
230Ott
huviline

Avatar


Registreerunud 14.07.08
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Espace 4; Scenic II

postitati 11.02.17 08:51 Tsiteeri


Kodumaal on selliste aparaatide keskmine kulu 11,5-13,5 l/100km. Arvestades, et hetkel miinuskraadid peaks 15 l/100km olema normaalne.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 11.02.17 09:02 Tsiteeri


Tsitaat:
Algselt postitas: kristo1979
Tänud kõikidele vastajatele :)

Asi pole kaugeltki selles, et ei jõuaks kütust osta, 2x odavam on sõita kui eelmise autoga.

Lihtsalt point oli selles, et jäin mõtlema, kas see on normaalne kütusekulu või ei, kui ei siis ilmselgelt tuleks lasta korda teha midagi.

Kui see aga on ok, siis polegi rohkem miskit arutada :) selle jätsin mainimata, et 22 tolli veljed on all, ilmselt siis sellest ka lisakulu...

Nii, et ei muud, kui vuran edasi. Mõnus auto on ja esimene maastur nö ja võib vast julgelt väita, et sõiduautot vähemalt hetkel enam ei tahaks :)

Nagu tankiga sõidaks ringi :)

Tänud veelkord ja minu poolt võib teema lukku lüüa :)
Kristo, samas ei tee paha, kui lased mõnel pädeval inimesel auto üle vaadata. Kui kõik näidud korras on, saad vähemalt hingerahu.


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 70.0% - SQL: 30.0%]