Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
Autor:
Pealkiri: Kui parklas boxi keerad, näita suunda ja vaata peeglisse ega siklit ei tule (Vastuseid: 19 | Vaatamisi: 2156)
indur
huviline



Registreerunud 11.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.8

postitati 22.05.03 18:23 Tsiteeri
Kui parklas boxi keerad, näita suunda ja vaata peeglisse ega siklit ei tule



Õpetlik lugu teilegi.
Sõitsin eile (21.05.2003) Pirital Russalka juures parklasse, aeglaselt kulgedes mõõda seda keskmist osa otsisin kahel pool autode ridades vabat kohta kuhu keerata/parkida (vahemärkusena, et see keskmine osa on seal parajasti nii kitsas, et seal keskel sõites ei pääseks ükski auto mõõda sõitma). Nähes umbes parkla keskpaiku paremal pool tühja boxi, keerasin sinna sisse. Olles juba praktiliselt lõpuni sisse sõitnud, sadas sikkel tagumisse-paremasse nurka sisse ja vajus kolinal minu ja minust paremal asuva auto vahele.
Politsei kohale - mina süüdi. Nimelt oleks pidanud ma ennem veenduma, et manõõver on ohutu, ehk siis et minust ei sõida keegi mõõta. Junin tähelepanu veel sellele, et minu auto ja pargitud autode vahel oli ruumi circa 1.5 m. kust see siklimees tahtis läbi kimada. Politsei seletas, et sikkel sõitis nagu parempoolses "rajas" ja mina vasakpoolses siis ilmselt ja mina keerasin üle tema raja ja ei lasknud teda läbi (rajad olid siis ilmselt mõttelised). Oleks siis seal mingit aktiivset liiklustki olnud, oleks osanud vaadatagi, aga seesama siklimees ajas oma tibiga juttu seeaeg kui ma parklasse tulin. Seeaeg kui ma seal vaikselt edasi sõitsin ja kohta otsisin, jättis ta hüvasti, pani sikli käima ja nähes et saab mu kõrvalt (paremalt) mõõda sõita, üritas seda ka teha. Ja ta ei üritanud seda mitte aeglaselt teha.

Seoses sellega paar küsimust, kuna ei ole pidanud ennem plekitöid tegema. Tagumine parem nurk ratta kohal on sees ja uks on sees, ilmselt on mõttekas ukse romulast vms. vaadata. Kas mõni teile teadaolev remonditöökoda ka ise uue kasutatud ukse otsib ja ette paneb, vöi oleks seda vaja ise teha. Mis oleks üldse Tallinnas hea/odav koht selliste asjade tegemiseks?

Indur


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kopamees
klubiliige



Registreerunud 14.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Honda Civic Tourer

postitati 22.05.03 19:48 Tsiteeri


Indur, tunnen tõsiselt kaasa :(


Mereteemalised uudised: www.mereblog.com
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Maku
klubiliige



Registreerunud 28.01.03
Asukoht: Eesti Vabariik
Kasutaja on eemal


postitati 22.05.03 20:37 Tsiteeri


Nii. Minu arvamus sinu laksust on, et see tõsiselt sinu viga. Enne kui mingeid manöövreid teed siis vaata peeglisse. Olen isegi bike-ga laksu pand ja see pole üldsegi meeldiv(keeras linnas üks mutike ette, kuigi liiklesin peateel ja sõitsin 45km/h). Samas saan ma ka sinust aru, kui inimlikust veast, et ei toimunub mingit aktiivset liiklust. Aga jah.. õppetund sulle, teinekord tead. Pigem tunnen bike-i mehele kaasa!
Terv, Maku!


torque addict / in the real world four wheel drive means safety and traction
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
indur
huviline



Registreerunud 11.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.8

postitati 22.05.03 20:57 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja Maku
Nii. Minu arvamus sinu laksust on, et see tõsiselt sinu viga. Enne kui mingeid manöövreid teed siis vaata peeglisse.

Noh, manõõver manõõvriks. Aga kui sa sõidad PARKLAS, pargitud autode rea kõrval ja keerad boksi sisse, siis ei tule tõesti selle peale, et mõni geenius tahab sealt pilust läbi lennata.
Oleks ma kuskil suuremal platsil kuskile poole keeranud, oleks ma raudselt vaadanud ennem kui keeran, aga kui su sõiduruum on ainult natukene laiem kui su auto, siis ei tule sellepeale, et mõni sust mõõda sõidab.
Olen ise ka aastaid sikliga sõitnud ja peaks ütlema, et selle peale poleks ma ilmselt tulnud, et parklas kohta otsivast autost hakata ligidalt mõõda kihutama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
indur
huviline



Registreerunud 11.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.8

postitati 22.05.03 21:08 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja audijunge
bike mehel kulm rullis? või ei juhtunudki tal midagi?

Käsi oli natuke verine ja vasakut jalga lonkas. Käis arsti juures, luu terve. Seega ei midagi erilist.
Naljakas on see, et kindlustuses ütles, et sõitis 10 km/h :D Sellel siklil pidi siis küll rongi mass olema, et 10 km/h juures jätta maha pooleteisemeetrine must jutt vahetult enne autot ja sõita autol tagumine nurk sisse ja endal esiotsa puruks.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 22.05.03 21:14 Tsiteeri


ment ütles et keerasid üle rea ette...
AGA kas seda ei saaks hoopis tõlgendada sellena, et tsikkel püüdis autost paremalt mööduda? sest seal pole ju tegelikult mitut rida ega rada.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 23.05.03 07:29 Tsiteeri


Mina mõtleks miskipärast ka samamoodi nagu Rasmus, et paremalt möödasõit on ju keelatud!!! Muidugi tuleb ikka selliste manöövrite juures eriti hoolikalt ümbrust jälgida ja suuna näitamine ka loomulikult paha ei tee. Mõned siklivennad sõidavad ikka eriti naglalt nii nagu neile endale meeldib, arvestamata üldse muu liiklusega. Ja jalgratturid on ka maiad ohtlikke manöövreid tegema.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ull
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B2q, B4; Honda Accord Tourer

postitati 23.05.03 07:58 Tsiteeri


Nu ei tea kui ta sulle tagumisse oca sisse sadas siis imo tsiklimees süüdi oli!
Pealegi kas parklas pole mingit kiiruse piirangut?! Teiseks minu teada kui suunda näitad ja pööret teed siis tagant tulev peab laskma sul oma manöövri ära sooritada ja siis ise alles midagi tegema edasi! Tean, et mina polex end süüdi tunnistanud!!!

Ja teine asi et see ca 1,5 m loha maha panna ning väita et 10 km/h siis see täiega irwama ajab, sry. 10 km/h kui ta olex sõit siis olex ka pidama saanud!!! Igatahes kahjux tehti sulle hale tüng ära!!! Kui saad asja vaidlustada siis tee seda kindlasti!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 23.05.03 08:24 Tsiteeri


Nagu öeldakse, et tilk tõrva ...
Arvan muidu väga paljudest tsiklimeestest väga hästi, aga kui selline selga sajab, tahaks tal veel terveksjäänud käeluud ka pooleks väänata. Mul on olnud juba sellel kevadel kaks sellist juhust: ootan ristmikul punase foori taga, tuleb mingi tsiklimees, sõidab vahelt läbi ja külmalt punase alt kah. Teine kord pidi tüüp ka ise alla jääma. Ei ole paha inimene, aga sellest küll kahju poleks olnud. :mad:


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 23.05.03 09:49 Tsiteeri


Olen ka ise üsna palju mootorrattaga sõitnud (tõsi küll üsna ammu) ja seetõttu ka sellelaadsed kogemused olemas. Ma ei saa aru, kas mõningad tsiklistid peavad end raud- või ämblikmeesteks?? Vahel mõnda jälgides on küll selline tunne, et too sell üritab vist suitsiidi korraldada. Reeglina suvalises avariis saab tsiklist ikka autojuhist rohkem viga! Sellega ma ei taha üldse öelda, et kõik mootorratturid sihukesed imelikud on. Vahest tundub, et ka mõnigi autojuht on õel endast kiiremini liikuvate sõidukijuhtide suhtes. Tegelikult peaks ikka kõigi kaasliiklejatega arvestama sealhulgas nii jalgratturite kui ka jalakäijatega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
mack
huviline

Avatar


Registreerunud 17.12.02
Asukoht: sõitsin lõunasse
Kasutaja on eemal

Auto: A6 3.0

postitati 23.05.03 10:31 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rass
ment ütles et keerasid üle rea ette...
AGA kas seda ei saaks hoopis tõlgendada sellena, et tsikkel püüdis autost paremalt mööduda? sest seal pole ju tegelikult mitut rida ega rada.


Niipalju kui mina mäletan ja teiste tegelaste käest küsinud olen, pole liikluseeskirjades punkti ,mis keelaks paremalt poolt möödasõidu juhul kui ei kasutata teepeenart, aeglustusrada või bussipeatuse boksi. Järelikult kui keegi laia teepeal keset teed sõidab ja mahud paremalt mööda siis võid täiega anda, iseasi kas see heade liiklustavade ja kommetega kokku sobib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 23.05.03 11:36 Tsiteeri


Huvitav, kas nii ei annaks asjale läheneda? Kuna pollar väitis, et tegid liilkluses parempööret - seega on ju tegemis ristmikuga!!!
§ 135. Mööda sõita ei tohi:
1) ristmikul ja ristmiku vahetus läheduses sellele suubuval teel, välja arvatud selline ristmik, kus teistest suundadest lähenevad juhid peavad andma teed;
???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rixa
huviline



Registreerunud 22.11.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 330XD

postitati 23.05.03 12:42 Tsiteeri


Tuli veel üks mõte. Ma kujutan ette, et kui näiteks asjaga kohtusse läheks, peaks hea advokaat suutma ära rääkida, et kui tüüp on kirjalikult väitnud, et tema kiirus oli 10 km/h ja juti pikkus oli 1,5 m, siis tüüp on ebapädev liikluses kiiruseid hindama ja seega ohtlik kõikidele kaasliiklejatele :)


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
ferdinand
huviline

Avatar


Registreerunud 17.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: 400,401,969

postitati 23.05.03 13:49 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja rixa
Huvitav, kas nii ei annaks asjale läheneda? Kuna pollar väitis, et tegid liilkluses parempööret - seega on ju tegemis ristmikuga!!!
§ 135. Mööda sõita ei tohi:
1) ristmikul ja ristmiku vahetus läheduses sellele suubuval teel, välja arvatud selline ristmik, kus teistest suundadest lähenevad juhid peavad andma teed;
???

Tegelikult on minumeelest sõidurajana määratletud sõidutee pikiriba mis on piisav sõidukite liiklemiseks. Seega tuleb teed anda endast paremal olevale sõidukile. Ja vasakust reast ju paremale pöörata ei tohigi? Tegelikult saab seda asja võtta nii või naapidi. Mina ilmselt oleks ka ikkagi vaidlema hakanud, (sõltub muidugi olukorrast), kui ta ikka seal parklas niimoodi kimas, et 1,5m pidurdusjutti maas oli, siis pidi see tsiklist ikkagi ise tropp olema. Muidugi kindlasti ei oleks ma ilma suunata ja ümbrust kaemata pööranud, kuid juhtub ju kõigil ja see tsiklist oleks ju võinud ka ise tähele panna, et autojuht parkimiskohta otsib.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
sam
huviline

Avatar


Registreerunud 27.10.02
Asukoht: Tallinn, Kihnu
Kasutaja on eemal

Auto: audi- A6 2,8 142kw

postitati 23.05.03 15:22 Tsiteeri


oli selline juhus et sooritasin ristmikul vasakpööret, suund sees, vaatan peeglisse tagant läheneb BMW, lasen vastutuleva auto läbi, sooritan pööret kui BMW külg juba vastu stanget.kutsusin politsei ja süüdi olin mina.politsei seletas et suunatuli ei tähenda midagi kuna viisakusreeglid ei kehti.ristmikul vastas suunas sõita pole keelatud ja kui ma end süüdi ei tunnista saan veel trahvi ka:D


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
indur
huviline



Registreerunud 11.03.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B4 2.8

postitati 26.05.03 16:11 Tsiteeri


Tsitaat:
Esialgne postitaja sam
oli selline juhus et sooritasin ristmikul vasakpööret, suund sees, vaatan peeglisse tagant läheneb BMW, lasen vastutuleva auto läbi, sooritan pööret kui BMW külg juba vastu stanget.kutsusin politsei ja süüdi olin mina.politsei seletas et suunatuli ei tähenda midagi kuna viisakusreeglid ei kehti.ristmikul vastas suunas sõita pole keelatud ja kui ma end süüdi ei tunnista saan veel trahvi ka:D

Ma olen aru saanud, et suunda PEAB näitama enne manöövrit, aga huvitav, mis asja point on kui nad midagi ei tähenda?
Näiteks hakkan sust mööda söitma ja sa mulle vasakule ette keerates ei näita suunda - oled sina süüdi kuna ei näidand suunda. Samas kui sa näitad suunda ja ma sulle otsa söidan, oled ikka sina süüdi, kuna ei veendunud manöövri ohutuses. Lahe.
Aga kas sellisest asjast on keegi aru saanud, et mida see söidurada täpselt tähendab. Et näiteks kui ma oma MÄRGISTATUD söidurajas söidan ja mingi siklimees mulle MINU rajasse körvale ronib ja siis ma "kogematta" OMA söiduraja piires näiteks tee peal lesivast konnast mõõda põikan tema suunas.. Et kes siis süüdi oleks, kas mina vöi siklimees? (mitte et ma just nii teeks, vaid et kas märgistatud sõiduraja piirides vöib söita nii kuis tahad :) )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
kopamees
klubiliige



Registreerunud 14.01.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Honda Civic Tourer

postitati 04.09.03 11:20 Tsiteeri


Teema jätkuks tahaks kirjutada lühidalt oma loo, mis juhtus 3 päeva tagasi Kadaka Selveri ees olevas pikas parklas.

Hakkasin kohalt tagurdama. Ning harjumuseks on saanud ka sellistes kohtades suunatule sisselülitamine.

Olin juba u. 45 kraadi ennast välja keeranud, kui peeglist märkasin, et minu taga, vastas olevalt kohalt hakkab tumesinine Mitsubishi tagurdama (pani tagumise käigu sisse ning valge tuli süttis).

Ma ei jõudnud isegi signaali lasta - nii kiirelt tagurdas mees oma auto minu külge.

Seega....näita suunda või ära näita, ole nii korralik kui tahes - IKKA LEIDUB JOBUSID, KES OSKAVAD EIRATA REEGLEID NING SULLE ÄRA TEHA.


Mereteemalised uudised: www.mereblog.com
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Skype Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
janza
huviline

Avatar


Registreerunud 13.06.03
Asukoht: tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A6

postitati 04.09.03 13:18 Tsiteeri


kopa loodan et autoga midagi hullu ei juhtunud. aga tsikli meeste kohta on mul küll nii mõndagi öelda. kõik kiruvad et tsiklimehi piinatakse liikluses aga olgem ausad eks nad ise ole kah parajalt nahhaalsed , ma kül ei väida et kõik, aga alati leidub lambaid kes kõik ilusa ära rikuvad.


arvamus on isiklik !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ull
huviline

Avatar


Registreerunud 25.10.02
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 80 B2q, B4; Honda Accord Tourer

postitati 04.09.03 13:23 Tsiteeri


Ma nägin pühapäev avariid järveotsa poe juures parklas, kaks tükki olid parklas boxist nö välja tagurdades kokku pand:)!
Võmm oli ka kohal ja seal siis nad neid maid jagasid.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
rass
klubiliige



Registreerunud 25.09.02
Kasutaja on eemal

Auto: 9-5, S80, Passat, Corsa, 2x R850R

postitati 04.09.03 14:53 Tsiteeri


mulle tahtis eile 1 ära panna. kusjuures ma enamasti ei pane suunda kui välja tagurdan aga see kord panin. ja noh kõrval vend veel tegi nägusid ja vehkis kätega aga suunda tüüp ei näidanud ja keeras ikka nahhaalselt peale. kuna ma ei viitsi mingit keberniiti tekitada oma õiguse tagaajamisega siis ma lasin tol sitapeal ära ajada oma asjad seal.

see oli siis nurmenuku parklas poe ees eile õhtul pool10 umbes.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 77.8% - SQL: 22.2%]