Foorum Kodulehekülg Eesti Audi Klubi foorum Viimati aktiivne: Mitte kunagi


Pole sisse logitud. [Logi sisse - Registreeri]
Mine lehekülje algusesse

Telli teema e-mailile | Lisa lemmikutesse   Tee uus teema Tee uus küsitlus
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  24
Autor:
Pealkiri: Kliimaseade korda (Vastuseid: 580 | Vaatamisi: 137093)
jawa
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.05
Asukoht: Kesk-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 avant Q

postitati 03.05.05 12:58 Tsiteeri


Lugesin , et sinna käib 1100 g aga kust ma tean kui palju seal tegelikult on?Keegi tark ütles , et kui on palju gaasi siis ka ei tööta õieti.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 03.05.05 13:34 Tsiteeri


Asi lastakse süsteemist välja ja pannakse täpne kogus uuesti sisse.Eelmine aasta oli selle kohta juttu,kui ette nähtud on vanemat tüüpi aine ja kes on ära vahetanud uuema vastu, kas midagi rivist välja pole läinud?Kuskilt lugesin et peab kompressoris õli ka ära vahetama.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Beerbear
huviline



Registreerunud 25.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 AT 2,6, 1992 / VW Sharan 1,9TDI 2001/Seat Altea XL 2,0 2008

postitati 25.05.05 11:37 Tsiteeri
Mure kliimaga



Auot siis B4 '92 ja probleem selles, et ei jahuta. Diagnoosimise käigus öeldi, et salongis paiknev "aurusti" on omadega läbi.
Mis küll võiks põhjustada sellise asjanduse õhtale mineku? Või on see loomulik, et 10-15 aastaga annavad sellised seadmed otsad.
Info põhjal pidi selle seadme vahetamine olema hirmus töö (kogu armatuur lahti võta). Ja äkki oskab keegi soovitada, kustkohast saaks uue "aurusti" mõistliku hinnaga, vana ei riski paigaldama hakata.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 25.05.05 19:21 Tsiteeri


To: jawa
kompressori siduri plõksimine ei t'henda et süsteem on vigane, mõningate mudelite puhul tähendab see isegi vastupidist, ehk et teistel autodel kus ei plõksi on gaas otsa saamas. Kasuta nii kaua kuni enam ei jahuta. Igaks juhuks vaata kas su kondi radikas (mootori jahutusradika juures) on piisavalt puhas.

To: jawa ja jan-kos
Koige parem viis saada süsteemi oige kogus gaasi on tõesti süsteemi tühjendamine ja kaaludega taitmine, kuid see kehtib aint sel juhul kui kasutatakse samat gaasi. Juhul, kui süsteemi täidetakse asenduainega tuleb lähtuda aine spetsifikatsioonist (kui palju asendusainet peab olema väljavahetatava gaasi asemel) ja kindlasti ka töörõhkudest (imu- ja surverohud, mõõdetakse selleks etten'htud manomeetrite komplektiga).
Olivahetus peab toimuma siis, kui on süsteemi sattus mustus. Ainult õlivahetust ei ole motet teha. Kui mustus on süsteemis, siis tuleks kompressor lahti võtta (ei ole suur töö) ja puhtaks teha.

To: Beerbear
Millist diagnostikat tehti? Kas oli ka surveproov tehtud? Kas süsteen lekib või süsteem ei jahuta?
Kas nad on gaasifiltreid kontrollinud (imepisikene külmutusradika sisendil, peenemas torus ja suur kobakas enne kompressorit jämedal torul) ?
PS! Osad süsteemid on ilma kompressori imuliini filtrita.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Beerbear
huviline



Registreerunud 25.05.05
Asukoht: Tartu
Kasutaja on eemal

Auto: B4 AT 2,6, 1992 / VW Sharan 1,9TDI 2001/Seat Altea XL 2,0 2008

postitati 26.05.05 07:06 Tsiteeri


Tänud kiire vastuse eest .
Diagnositka tehti DIA-s Tartus. Ise juures ei viibinud (kestis ~1,5h), aga niipalju kui algusest aru saada oli, siis lasti aine süsteemi ja pandi rõhumõõtjad külge. Lõpuks öeldigi, et sisemine radikas s.t. aurusti lekib. Filtrite kohta ei oska midagi kosta, seda peaks siiski tegija oskama vaadata.
Huvi tunnengi mitte sellepärast, et kahtleks tegija oskustes, vaid sellepärast, et tegemist on ikka kalli esemega ja ei tahaks kohe ostma joosta (mõõtmise ja lõikamise vanasõna), pealegi on eksimine inimlik.
Kas on võimalus, et probleem on mingis muus (odavamas) osas või on aurusti lekkimine siiski üldlevinud viga ja selle määramisega ei eksi (kuskilt väljamaa netifoorumitest leidsin märkeid, et audi "evaporator" ongi probleemne asjandus).
Sest nagu aru sain, ei ole eriti mõtekas/võimalik hakata aurustit remontima.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
lukas
huviline



Registreerunud 29.07.04
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: paar käru

postitati 26.05.05 08:43 Tsiteeri


Küsimus b4 kondi kohta!

Tegu siis järelpaigaldatud kondiga ja audi org kondi nupud (kahe nupuga: AC ja REC) küsimus selline, et kas nupu AC kontrolllamp kui kõik on ok, peab minema roheliseks või peabki ta koguaeg punane olema???

Ja teine küsimus veel, et kas see süsteemi kaitse mis kaitseb pumpa kui süsteemis puudub freoon on ehitatud pumba sisse või on seal elektisüsteemis mingi muu kaitseplokk???


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 26.05.05 09:53 Tsiteeri


Tallinnas õnne tn.12 käidud ja puhub külma nagu maru.Minu 100-l on elektriline kaitseklapp torustiku vahel.Ja seal käies sain ka pisu tarkust juurde ;) Kui kondi järgi lülitad siis on nupp roheline, väljalülitades põleb punasena.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 26.05.05 19:53 Tsiteeri


To: Beerbear
Aurustid lekivad väga harva. Et ta lekkima hakkaks peab ta saama füüsilist vigastust. Lekivad aurustite ühendused.
Kui oled tegija oskustes kindel, siis on aurusti tõesti vigane ja selle parandamine ei ole motekas sest sa kaotad liiga suure osa sellest (otseses mõttes). Tuleb uus osta.
Kuid samas ... ma olen ise neid parandanud ... ja töötavad nagu uued : )
Kui tahad vale ostu riski vähendada lase tegelastel auristi välja võtta enne kui uue ära tellinud oled. Lekkiv aurusti peab olema õline lekke kohas. Seda on kerge märgata. Arvatavasti leiavad nad lekkekoha juba siis, kui esiarmatuur lahti võetud on.

To: lukas
AC nupp Audi 100 paneelil peaks minema roheliseks kui kõik on korras. Süsteemi kaitse, millest sa räägid nimetatakse imurõhu anduriks. Kui systeemi rõhk langeb alla lubatud normi, siis kompressor ei lähe tööle.

To: jan-kos
Kaitseklapid teevad ümberlülitusi ainult ohuolukordade puhul, naiteks, kui kompressori survepoole rõhk on läinud üle 25 Bar. Et paremini aru saada kui kriitiline see rõhk on siis motle sellele, et su rehvides on rõhk vaid 2 Bar.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jan-kos
huviline

Avatar


Registreerunud 23.04.03
Asukoht: Harjumaa
Kasutaja on eemal

Auto: A100TDIC4 oilexpress ja pargimaastur

postitati 27.05.05 08:28 Tsiteeri


Nagu mulle näidati siis see ülerõhuklapp asub kompressori taga osas ja kui rõhk läheb suuremaks siis üleliigne rõhk lastakse automaatselt välja,et midagi lõhki ei lööks- nii ma saan aru.Elektriline klapp on pumba käivituse jaoks,et kui külma ainet liiga vähe siis kompressorit järgi ei lülitata?


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
lukas
huviline



Registreerunud 29.07.04
Asukoht: Tartumaa
Kasutaja on eemal

Auto: paar käru

postitati 27.05.05 09:20 Tsiteeri


jätkan siis nüüd oma B4 kondi teemat:

kõik toimib aga nuppude kontrollambid mõlemad punased.
Ise loodan, et kuna tegu järelpaigaldatud kondiga ja audi pealt võetud ainult nupud AC ja REC, siis ehk ei peagi minema roheliseks. Eile sai nats asja uuritud ja sain asja käima, kuna juhe mis releest akusse läks oli seoses kunagise esiotsa avariiga pooleks. Praegu toimib kõik ilusti. Mõtlen, et kuna nuppudesse tuleb ainult AC alla 2 juhet ja REC alla 1 siis mis vaelmiga ta peakski roheliseks minema.
Sorry kui valesti aru saan.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 27.05.05 23:18 Tsiteeri


Kompressor (pump) ei vaja klappi käivitamiseks, on olemas süsteeme, kus magnetklapp sulgeb freooniliini ja kompressor jääb madala imurõhuga seoses seisma tänu rõhuandurile - küllaltki levinud kompressorite juhtimisviis.
Läbi kaitseklapi lendab freoon süsteemist välja avariirõhu puhul, et see sama aurusti salongis ei plahvataks.
lukas, õnnitlused korda saadud kondi puhul. tulekeste pärast ära muretse : )


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Uss
klubiliige

Avatar


Registreerunud 03.09.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: A7+S6 2.2t man.96a.+MB W221+Civic Type s

postitati 28.05.05 08:27 Tsiteeri
Kliima pumba vahetus



Siis selline küsimus targematele,et kuda see kliima pumba vahetus käib ja kas seal on midagi spetsiaalset mida jälgida?Ja kas karelingi pump sobib libelingile,see oleks mul olemas


Quattro.
Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 28.05.05 19:07 Tsiteeri


Uss,
Kõige tähtsam on, et kinnitused, siduriketas (rihmasooned) ja torude ühenduskohtade tüübid ja läbimõõdud samad oleksid.
Totude ühenduskohad peaksid olema enamvähem samas kohas ja samas suunas.
Kompressori tootlikkus (kW) võib erineda +-10%, kuid mitte rohkem.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
jawa
huviline

Avatar


Registreerunud 02.05.05
Asukoht: Kesk-Eesti
Kasutaja on eemal

Auto: Audi 100 avant Q

postitati 28.05.05 19:56 Tsiteeri


No mina sain enda kondi igatahes korda .Kaaluma küll ei hakanud aga lasime lihtsalt ainet juurde ja survet ka veitsa ning oh imet , enam ei plõksigi kompressor ja külma tuleb ka normaalselt !
Tänud kõigile , kes vastata viitsisid !


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U
reiska
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.05
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.8 V6, a4 3.0TDI Quattro

postitati 24.04.06 16:18 Tsiteeri


Tere siis minugi poolt! Kusimus selline, et kui palju läheb kulmaainet (Kg) R134a? Nägu ma aru olen saanud peaks minu audil olema just see aine. Audi s4 93.a 2.2 turbo. Lugesin eelnevat juttu ja seal seletati kuidas eristada aineid, nimelt mul on radika kuljes selline kiir liitmik. Aga veel seda , et radika kuljes on yks liitmik kus voib see teine olla?

Tänud, edu teile!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
must_ratsu
huviline



Registreerunud 04.09.05
Asukoht: tln
Kasutaja on eemal

Auto: quattro coupe

postitati 24.04.06 21:11 Tsiteeri
kliima korda



jah hea teema sest mul just jama sellega.nimelt on mul yx voolik puudu mis kliima kompressorist läheb radikasse,aga ma ei tea kust sellist leida.või on ehk võimalik kusagil pressida uued vai parandada vana.uus on poes veic kirves ligi 2800.- mingi vooliku eest:mad:oleks tore kui kellegil on mingit asjalikku soovitust!!!!
tänades must_ratsu


don't smoke drug's,smoke tire's!!!!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 24.04.06 23:19 Tsiteeri


reiska
93 aasta auto peaks olema gaasiga R-134a.
Gaasi koguse saad teada SIIT. ghmm, see on 700 grammi.
Täite-/mõõteotsi ei pea kindlasti kaks olema, võib ka ainult üks olla, või kolm, koik soltub tootjast (igaks juhuks piilu mootori alla).
Täiteots gaasile R-134a on näidatud pildil. Kui kapoti all on teistsugune ots, siis on arvatavasti tegemist R-12'ga. Selgituseks - oluline ots on see peenem ots, mis vaatab pildil paremale ülesse.
http://www.inelab.com/audiforum/service_joint_R134a.1.gif

must_ratsu
ma ise ei ela eestis nüüd kaua aega ja ei tea enam turu olukorda, aga proovi ise leida mõnda firmat, kes paigaldab kaubikutesse külmutusseadmeid. Neil on alati meeter voolikut prügikastis (enda kogemuse järgi) ning press-otste ja töö eest maksad neile sobiva summa. Kui ei õnnestu kedagi leida siis anna teada, võtan ühendust vanade sõpradega (ilma asjata ei taha neid tülitada).

PS! adminnid,
kui peate väljaspool olevat materjali vajalikuks, siis kopeerige see foorumi leheküljele ning parandage lingid, sest ma ei saa olla kindel et nad kauem kui 6 kuud minu serveris eksisteerida saavad.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
reiska
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.05
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.8 V6, a4 3.0TDI Quattro

postitati 25.04.06 14:58 Tsiteeri


Suur tänu ROSS! ja just selline nippel on minu audi kondiradika kyljes. Ma motlen seda, et kuidas seda systeemi täidetakse, kui on yks nippel?

Ma ise tegelen metsamasinate kontidega ja neil on koigil kaks nippelit yks punane ja teine sinine, see on selge enam vähem!!

Tänud


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 25.04.06 21:22 Tsiteeri


reiska
Süsteemi saab täita ükskõik mis otsast, suurest (sinisest), või väiksest (punasest), osadel on veel kolmas ots - kollane.
Vahe on ainult selles, kas taidetakse seadet seisva või töötava kompressoriga. Töötava kompressoriga on voimalik täita ainult läbi sinise (suure) nippli, kuna väikses on ca 20 Bar sel ajal. Sellisel juhul voolab gaas omal joul baloonist süsteemi (reegel ei kehti, kui tegemist on talvega või hästi külma balooniga).

http://www.inelab.com/audiforum/CPS-AR500.jpg

Mittetöötava kompressoriga seadme taitmiseks on mõni kord vaja täitmiseks mõeldud seadet (pildil on näha Inglismaal väga levinud seadet), ning sel juhul saab taita nii suurest, kui ka vaiksest otsast (ja ka mõlemad korraga - suuremate süsteemide puhul nii tehaksegi).

Tavaliselt, kui on vaid üks nippel, siis on see imupoole peal, ehk see on siis suur (sinne) ots, ja seda süsteemi on võimalik taita töötava kompressoriga ilma täitmismasinata või seisva kompressoriga, kasutades täitmistehnikat.

Kui nipli teema on ikka veel mõistatus, siis võib olla aitab all olev pilt jahutusseadme töö põhimõttest. Imupoole (jäme/sinine) nippel peab asuma jahutusradika (skeemil n.3) ja kompressori (skeemil n.4) vahelisel torul ja survepoolne nippel - kompressori (n.4) ja kondensaatori radika (n.1) vahelisel torul. Kui lejad kapoti alt kompressori, tal on kaks toru - üks jäme, teine peenem, nüüd tead kumb neist kumb on.

http://www.inelab.com/audiforum/aircon.jpg


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 25.04.06 21:49 Tsiteeri


Kasutaja syo esitas minule (U2U teel) küsimuse, millele arvatavasti ka teised tahaksid vastust saada:

... täna kui auto seisma panin käis selline nagu solin vms peale seda tegi nii kui olin just kontrollinud et kas ta ikka töötab panin nii põhja kui andis ja siis panin auto kustu ja selline solin kostus see on normaalne?

Solin on hea märk, see tähendab et seadmes on piisavalt gaasi tootamiseks, kasvõi lühiajaliselt. Samas selline solin ei saa tahendada et süsteemis on piisavalt või mitte piisavalt gaasi sees.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 26.04.06 14:55 Tsiteeri


Ja siiski tekkis veel küss et kas see ventiili taoline pumba otsas ongi see nn teine ots?
või käib täitmine ainult ühest otsast?
Ja see väike urin mis kohapeal seistes on see on normaalne?
selline tunne jääb et nagu oleks rihm liiga pingul? ja kui gaasi anda siis kaob ära see urin. Või siis pinget nii palju taga (koguaeg ju vendid töötavad) et sellepärast selline "hingetu" tunne

a 94a. b4

tänud.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
reiska
huviline

Avatar


Registreerunud 27.12.05
Asukoht: Viljandimaa
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 2.8 V6, a4 3.0TDI Quattro

postitati 26.04.06 17:47 Tsiteeri


Hei ROSS tänan sind!

Sain asja korda ja ise täitsin!

Nyyd jälle natsi targem!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale U2U Skype
Ross
huviline



Registreerunud 09.11.02
Asukoht: Crawley (UK)
Kasutaja on eemal

Auto: Vauxhall Astra 1.7 CDTi

postitati 26.04.06 20:13 Tsiteeri


syo
Kompressori küljes olev ventiil on arvatavasti kaitseventiil ("külmutuse avarii" puhul laseb gaasi välja).

Mul õnnestus netist leida vaid üks pilt A4 ja S4 kohta, kus on selgesti näha, et nendel masinatel on vaid üks hooldusnippel (skeemil positsioon n.9). See peaks kehtima ka teistele mudelitele.

http://www.inelab.com/audiforum/audias4.gif
Pilt on väidetavalt Audi tehase poolt väljastatud kirjandusest.

Normaalne kompressori töö müra meenutab tugevat sahinat, tihti on ka kerge vilin juures, mis on tingitud ainult rihmast.
Kompressori müra ei saa olla seotud ahju ventilaatorite kiirustega.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U
syo
huviline

Avatar


Registreerunud 03.04.03
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal

Auto: Audi A6 3,0 Q 2006

postitati 26.04.06 20:16 Tsiteeri


Tänud.
Et nagu ma siis aru saan siis täitmine käibki ainult ühest niplist mis siis asub radika küljes?

Aga nagu sa mulle u2u mainisid et see kohin mis peale süüte välja keeramist tuleb tähendabki seda et süsteemis piisavalt freooni ja täitta pole vajagi? Olen asjast õieti aru saanud?:)

Tänud igatahes!!!


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi Kasutaja Telefoninumber
andres
huviline



Registreerunud 22.01.03
Asukoht: Tartumaa, Ülenurme
Kasutaja on eemal

Auto: Superb, 1,5 TSI, 110 Kw

postitati 26.04.06 20:24 Tsiteeri


Seni, kuni külma annab, pole vaja täita. Kui gaas lekib ja lõppeb / liiga väheks jääb ning surve langeb, siis automaatika ei lase kompressoril taha minna. Seda näed, kas kompressori "sisu" käib koos rihmarattaga ringi või seisab paigal.


Vaata kasutaja profiili Saada kasutajale e-mail Saada kasutajale U2U Kasutaja Telefoninumber
 Lehekülgi:  1  2  3  4  5  ..  24
Tee uus teema Tee uus küsitlus


Mine lehekülje lõppu


XMB Audi Club Edition
Täiendanud: indro, klem, j6mm & diversion @ 2002-2020
Eesti Audi Klubi ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
[Päringuid: 20]
[PHP: 26.9% - SQL: 73.1%]